1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104

Januarove babetka 2007

24.07.2006 14:43

Alexandra

tanickask: ahojte, uz som naspat v robotke. Doma som si dala kavu ale hlava stale boli. Alex, blahozelam k dobrym testom, urcite sa vznasas v oblakoch :D :D :D A blahozelam aj ku kopancu :D Dakujeme velrybka za rady, budem na to mysliet. A tie flasticky sa pouzivaju na materske mlieko alebo umele? Alebo aj aj? Ja neviem, co budem mat, myslim ze chlapca, lebo my sme s muzom take sportove typy a ja som dost technicky zdatna, vsetko viem opravit aj urobit. Navyse som tusim ani neoskaredela :D ale mam par vyrazticiek na cele a na dekolte. Sladke mi skoro vobec nechuti a byva mi zle tak v norme a nevraciam. A pribrala som asi 3 kg, ale ani neviem kde, asi len do brucha. :D Embarassed
Tanicka ale vobec nie! Co je zle na tom si vediet povedat aj zle aj dobre vlastnosti? Wink Ja som tiez technicky typ, mam rada kladivo a klince, malovat mozem pokojne sama a ked som bola tyzden doma, aspon kovove zabradlie som natrela na modro Laughing Testy sa urcite tesim ze su ok, ale aj keby neboli, nic sa pre nas nezmeni, amnio sme sa rozhodli nepodstupit, a AFP aj tak casto zavadza... Flasky mi bolo povedane ze su aj na materske mliecko, aj na umele a v pohode aj na cajik, alebo vodicku..

24.07.2006 14:49

tanickask

tak dakujem. Laughing Dnes som prave cez SKYPE hovorila s kamaratom v Prahe, oni maju 8mesacnu dcerku, ze jeho priatelka bola na amnio, lebo jej vysli zle krvne testy, ale tiez povedal, ze je to dost nepresne. A amnio ukazala ze vsetko je ok.

24.07.2006 14:51

Alexandra

tanicka ja som na skype ako anariela, skus si ma najst Wink A presne, nepoznam len jeden pripad kedy to zhaluzilo a dokonca aj amnio obcas zhlauzi..

24.07.2006 16:20

Alexandra

Kocky kde ste vsetky Confused:

24.07.2006 16:47

Zuziik

tanickask: jooooj, ked to teraz tak po sebe citam, tak mi to smrdi (a riadne ) nejakou samochvalou ci co.... Embarassed pardooon Embarassed
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

24.07.2006 17:12

Zuziik

Babenky, tak my sme uz spat z toho parku, dnes tam naozaj bolo super, a keby mi netrebalo na wecko (nehovorim, ze tam nie su wecka, ale mali sme tolko veci plus maly a bicykel, ze bolo jednoduchsie ist domov) tak by som tam bola doteraz... Smile My byvame asi 5 min na peso od parku, asi v jednej rovine s tou vysokou budovou, ktoru mozete vidiet na tej poslednej fotke... Tu to funguje tak, ze kazda mestska cast ma svoj park a niektore aj viac, a tento nas je klasifikovany ako jeden z najkrajsich z celeho Londyna, mame tam zoo a pavy tam volne pobehuju, ale za zabradlim samozrejme... :D a je to tak velke, ze na jeden raz to s malym nikdy neprejdeme cele (maly nevladze Smile ) Je to tam velmi dobre udrziavane, pretoze niekedy mi az rozum zastava nad hlupostou niektorych ludi, najedia sa a odpadky nechaju tam... no ale ako som hovorila denne to tam cistia a staraju sa o to.... Dneska som si dala deku do tiena, maly sa pri mne hral a bicykloval a bolo nam fajn, na slnku bolo teplo, ale pofukoval vetrik, velmi osviezujuci.... :D

24.07.2006 17:28

Alexandra

Zuziik: Babenky, tak my sme uz spat z toho parku, dnes tam naozaj bolo super, a keby mi netrebalo na wecko (nehovorim, ze tam nie su wecka, ale mali sme tolko veci plus maly a bicykel, ze bolo jednoduchsie ist domov) tak by som tam bola doteraz... Smile My byvame asi 5 min na peso od parku, asi v jednej rovine s tou vysokou budovou, ktoru mozete vidiet na tej poslednej fotke... Tu to funguje tak, ze kazda mestska cast ma svoj park a niektore aj viac, a tento nas je klasifikovany ako jeden z najkrajsich z celeho Londyna, mame tam zoo a pavy tam volne pobehuju, ale za zabradlim samozrejme... :D a je to tak velke, ze na jeden raz to s malym nikdy neprejdeme cele (maly nevladze Smile ) Je to tam velmi dobre udrziavane, pretoze niekedy mi az rozum zastava nad hlupostou niektorych ludi, najedia sa a odpadky nechaju tam... no ale ako som hovorila denne to tam cistia a staraju sa o to.... Dneska som si dala deku do tiena, maly sa pri mne hral a bicykloval a bolo nam fajn, na slnku bolo teplo, ale pofukoval vetrik, velmi osviezujuci.... :D
Zuzi to znie neskutocne uzasne...

24.07.2006 17:38

Zuziik

Velrybka: Inak Zuzik, mne take anglicke pocko hrozne vyhovuje. Mam taky nejaky divoky element v dusi a to pocasie tam k nemu uplne islo! Laughing Laughing Ani tie ich dazdiky mi nevadili!! Laughing Laughing
Velrybka uz aj tu to je inac, odkedy sa zemegula otepluje, aj tu su leta dost horuce, samotni anglicania su z toho paf, kedze na nieco take neboli zvyknuti, a ta tradicna Londynska hmla tu uz nebyva zevraj odvtedy co zakazali ludom kurit uhlim ci drevom v meste, uz neviem. No ale tie prehanky tu stale su, zacina sa to v septembri vlastne az do leta, s malou prestavkou v zime, lebo londyncania ani sneh este pred par rokmi nepoznali (oni napr. nevedia co su to zimne pneumatiky :D ), ale posledne roky uz aj tu snezi... Ved ked som sem prvy krat prisla, bol september, no a zacala som chodievat do skoly, a kedze som to nemala daleko, asi taku pol hodku chodievala som peso, ale aj za tu polhodku som niekedy stihla tak zmoknut ako mys, z nicoho nic z cisteho a jasneho neba prehanka... trvalo mi asi 3 mesiace kym som sa adaptovala a zvykla si...

24.07.2006 18:00

Zuziik

tanickask: Tu odsavacku asi treba, kamoske sa v porodnici tak naliali prsia a nemala odsavacku a cela nemocnica mala jednu a aj ta bola pozicana, tak jej tak popraskali prsia... chuda, takze som si povedala ze to si isto kupim.
Vidis Tanicka a ja som tak strasne chcela kojit, ale moje prsia nic, vsetkym babam sa tak naliali uz v nemocnici a tie moje nic... Sad Maly mi doslova rozkusal bradavky, take chrasty som na nich mala ako z nich nevedel nic dostat, uplne na nom bolo viediet ze je vystresovany.. Bola som z toho taka nestastna, ze iba to moje babo po kojeni plakavalo a ostatne uz spokojne spinkali, ze som upadla do depky a mlieko vobec neprislo, vytlacila som iba par kvapiek po kazde, takze moje babo mi uz v nemocnici dokrmovali. Strasne sa bojim, ze to bude opat take iste aj pri druhom. A tie flasky, cistenie, vyvaranie, ukladanie, a zarabanie mliecka, no to fakt nie je sranda, hlavne ked aj v noci som chcela babu dat cerstve mliecko, tak som to 2 x do noci stale robievala... Ale maly asi tak od 2 mesiacov prestal v noci papat, tak sa to ako tak dalo...

24.07.2006 18:04

Zuziik

Terezia: A dievcata co cakate druhe babenko odkedy ste zacali mat chute?
Terezka nechcem ta strasit, ale ja som mala zmenene chute cele tehotenstvo a este aj po porode to trvalo kym som dostala taku riadnu chut na konkretne jedlo... neviem cim to je... asi hormony....

24.07.2006 19:53

tanickask

Terezia: A dievcata co cakate druhe babenko odkedy ste zacali mat chute?
Terezka nechcem ta strasit, ale ja som mala zmenene chute cele tehotenstvo a este aj po porode to trvalo kym som dostala taku riadnu chut na konkretne jedlo... neviem cim to je... asi hormony....
no to sa tesim :D dufala som ze po 3.mesiaci uz nebudem nad vsetkym ohrnat nos.... :D Teraz som uvarila spenat a tak som si nalozila ze sa ledva hybem. a tusim je to trosku v rozpore s tym co som predtym napisala Embarassed Laughing no co tie hormony....... Laughing

24.07.2006 19:57

tanickask

Baby a tak ma napadlo, kedy sa zacina s tou predporodnou pripravou? Co sa tam robi a kam chodite? ak chodite. :D Ja som sa totiz pred chvilou bavila s muzom, ze vobec neviem co pre dietatko a ani ako s nim zaobchadzat, o tych flastickach som sa len teraz docitala... a on na to ze asi budem musiet ist do tej skoly kde sa ucia prebalovat a kupat. :D To videl v nejakom filme asi Shocked

24.07.2006 20:48

Zuziik

Alex tiez blahozelame k dobrym vysledkom tych testov... Smile

24.07.2006 20:50

Zuziik

tanickask: Baby a tak ma napadlo, kedy sa zacina s tou predporodnou pripravou? Co sa tam robi a kam chodite? ak chodite. :D
Tanicka ja som nikde nochodila, ani zatial nechodim, mna pripravila mama :D a potom ti to uz pride aj same, uvidis, ani nezbadas a vsetko ti pojde od ruky, ani sa nad tym nebudes zamyslat.... Smile

24.07.2006 20:56

Lenocka

Ahojte kocky, rozoberate tu vybavicku, tak prispejem aj ja svojimi skusenoastami. Ja som na tom podobne ako Alexandra, ja som si do svojej hlavy natlacila, ze nevolnosti musim prezit, babatku sa prihovarame obaja, hladkame, porod som si ani tazky nepripustala a cisarak ma ani nenapadol. Aislo to ozaj presne ako som si to vtrepala do svojich myslienok. Na kojenie som sa sustredila uz pocas tehulkovstva a precitala mnozstvo literatury, co robit, aby to islo a tym som sa riadila. V casopise Dieta su poradkyne dojcenia v kazdom regione tak raz som sa aj na nu obratila. Mala som to stastie, ze sa nam kojenie podarilo rozbehnut, aj ked na zaciatku sme mali problem prisat sa, ale po pouziti klobucikov to islo. Flaskami som sa moc pri vybavicke netrapila, mala som asi len dve a potom som ich vela dostala ale ani teraz ich nevyuzivam. Odsavacku som mala medelu mechanicku a posluzila mi perfektne, lebo som zo zaciatku bola chodiaca mliekaren, tak som bola zasobena mliekom aj v mrazaku. Treba si od zaciatku co najcastejsie dieta prikladat a mliecko sa rozbehne, najma treba byt v pohode a najma co najviac oddychovat. Domacnost moze aj pockat. Tymto nechcem kocky, ze kojit sa zakazdym da, verim tomu, ze niektorym mamickam sa to napriek maximalnej snahe nepodari. Ja som len popisala, ako som na dojcenie isla ja. Bohuzial, ked mal Lukasko 8.5 mesiaca sa sam odstavil od kojenia, a az casom sme prisli na to, ze asi tym, ze som ostala tehu, lebo chut mlieka sa vtedy trochu meni. Alex som rada, ze mas AFP testy v poriadku, ja sa to dozviem, az ked sa vratime domov, cize o dva tyzdne. Terezia ja som nepostrehla nejake vyraznejsie chute pri prvom tehu, len zo zaciatku som nemohla citit vobec huby, ktore inak zboznujem. Teraz tiez mi nechuti jest, len ovocie a zelenina. Mam problem s varenym jedlom dostat do seba a skor mi chuti sladke, lae to mi chutilo aj predtym.

24.07.2006 21:19

zuzana Búciová

Ahojte babenky, tak už sme naspäť. Bolo nám naprosto super, voda skoro vždy teplá, a vonku tých 30C. Takže super. Aj som sa kúpala, a aj najmenší Matesko si vodu vychutnával. O tých väčších ani nehovorím, tých sme mali problém vytiahnuť z vody. Cesta bola absolútne super, síce nám trvala dlhšie ako obvykle, asi takých 16 hodín, ale bolo to s dlhými prestávkami kvôli deťom a oplatilo sa- boli celý čas skvelé. Alex- to je super, že máš ok výsledky. Dnes som bola na kontrole, všetko je ako má byť, a brali mi aj Tripple test- a výsledky budú až o týždeň. Ak by aj vyšli zle- ako pri Maťkovi- tak sa nebudem stresovať- a na amniocentézu určite nepôjdem. Inak baby, už ste rozmýšlali nad odberom pupočníkovej krvi? Čo si o tom myslíte??

24.07.2006 21:21

zuzana Búciová

A zabudla som, od včera cítim pohyby. Tri dni dozadu sa mi to zdalo, ale od včera je to isté. Je to super pocit!!

24.07.2006 21:31

Alexandra

Zuzana Búciová: A zabudla som, od včera cítim pohyby. Tri dni dozadu sa mi to zdalo, ale od včera je to isté. Je to super pocit!!
Zuzka aj mna uz kope, ale ziadne ze jemne bublinky, rovno poriadny stichanec ze aj manzel citil Laughing Ta pupocnikova krv, ja neviem, myslim ze bude moct dostat aj moju. Druha vec je, ze keby som na to mala, asi to dam spravit, ale nemame na t, takze to neriesime a snazime sa nemysliet na zle veci.. Kocky ste zlate ze sa tak tesite so mnou z tych vysledkov Embarassed Ako spravnej rozcitlivelej tehu mi ostali slzy v ociach... Embarassed

24.07.2006 21:37

Terezia

Zuzana Búciová: Ahojte babenky, tak už sme naspäť. Bolo nám naprosto super, voda skoro vždy teplá, a vonku tých 30C. Takže super. Aj som sa kúpala, a aj najmenší Matesko si vodu vychutnával. O tých väčších ani nehovorím, tých sme mali problém vytiahnuť z vody. Cesta bola absolútne super, síce nám trvala dlhšie ako obvykle, asi takých 16 hodín, ale bolo to s dlhými prestávkami kvôli deťom a oplatilo sa- boli celý čas skvelé. Alex- to je super, že máš ok výsledky. Dnes som bola na kontrole, všetko je ako má byť, a brali mi aj Tripple test- a výsledky budú až o týždeň. Ak by aj vyšli zle- ako pri Maťkovi- tak sa nebudem stresovať- a na amniocentézu určite nepôjdem. Inak baby, už ste rozmýšlali nad odberom pupočníkovej krvi? Čo si o tom myslíte??
To je super, ze si si uzila dovolenky. Mala si poriadne aj za nas. :D Ja by som nad odberom pupocnikovej krvi velmi uvazovala, ale tiez si to momentalne financne nemozeme dovolit. Budem rada ak nasetrim na vybavu. Ak by som mala peniaze, tak by som si ju zobrat dala.

24.07.2006 22:06

zuzana Búciová

K tým tehu náladám a slzičkám- Minule som pozerala Svadbu snov- nikdy predtým som to nepozerávala, lebo ma to nebavilo- a keď išla tá nevesta dolu schodmi tak som celý čas slzičkovala. Padol balík hyg. vrackoviek. A ešte minule v správach dávali, že by sa mal zvýšiť rodičovský príspevok, a tak ma to potešilo, že som s arozrevala:-))) No čo už. Nebude to snáď trvať večne. A k tomu odberu pupočníkovej krvi- vraj sa to dá použiť v niektorých prípadoch aj u súrodencov- tak pri štyroch deťoch nad tým začíname vážne rozmýšlať. Asi to budeme brať ako investíciu, ktorú nikdy nebudeme ľutovať aj keď ju nikdy nevyužijeme. DÚFAM!!!

25.07.2006 08:25

gabca

Ahoj Zuzka, vítame Ťa po dovolenke, úplne z Tvojich slov vidno aká si oddýchnutá. Ten odber pupočníkovej krvi zaujíma aj mňa, ale zatiaľ sme ešte nedošli k jednoznačnému záveru. Musím sa poradiť s bratom gynekológom, pretože nemám o tom dosť informácií i keď som si už o tom dosť načítala. Ja ešte pohyby necítim, len také jemné vlnenie ale len v ľahu. Ešte to nie je to pravé. Lenočka ja som tiež ani nepripúšťala cisársky a predsa sa tak stalo. Bola som z toho dosť sklamaná ale už som sa s tým vyrovnala. Našťastie sa aj u mňa rozbehla laktácia a s dojčením sme nemali problém. Ale dohryzené bradavky som si užila aj ja.Auuuuuuu.

25.07.2006 09:16

Alexandra

gabca: Ahoj Zuzka, vítame Ťa po dovolenke, úplne z Tvojich slov vidno aká si oddýchnutá. Ten odber pupočníkovej krvi zaujíma aj mňa, ale zatiaľ sme ešte nedošli k jednoznačnému záveru. Musím sa poradiť s bratom gynekológom, pretože nemám o tom dosť informácií i keď som si už o tom dosť načítala. Ja ešte pohyby necítim, len také jemné vlnenie ale len v ľahu. Ešte to nie je to pravé. Lenočka ja som tiež ani nepripúšťala cisársky a predsa sa tak stalo. Bola som z toho dosť sklamaná ale už som sa s tým vyrovnala. Našťastie sa aj u mňa rozbehla laktácia a s dojčením sme nemali problém. Ale dohryzené bradavky som si užila aj ja.Auuuuuuu.
baby, nestraste nas prvorodicky plne idealov o kojeni do 1 roka Laughing
Zuzana Búciová: K tým tehu náladám a slzičkám- Minule som pozerala Svadbu snov- nikdy predtým som to nepozerávala, lebo ma to nebavilo- a keď išla tá nevesta dolu schodmi tak som celý čas slzičkovala. Padol balík hyg. vrackoviek. A ešte minule v správach dávali, že by sa mal zvýšiť rodičovský príspevok, a tak ma to potešilo, že som s arozrevala:-))) No čo už. Nebude to snáď trvať večne. A k tomu odberu pupočníkovej krvi- vraj sa to dá použiť v niektorých prípadoch aj u súrodencov- tak pri štyroch deťoch nad tým začíname vážne rozmýšlať. Asi to budeme brať ako investíciu, ktorú nikdy nebudeme ľutovať aj keď ju nikdy nevyužijeme. DÚFAM!!!
Ano, aj ja dufam ze nebude treba.. Inak okrem rodicovskeho, ktory este nie je isty mam dalsiu super spravu - zvysil sa vymeriavaci zaklad na matersku, takze ak ste zarabali nad 25 tisic, budete dostavat matersku cez 14 tisic korun Exclamation Shocked Exclamation :D Exclamation Nie je to skvela sprava? Wink

25.07.2006 09:20

Velrybka

Zuzik - to s tym kojenim, to si pisala o mne?? Ja som presla presne tym istym, ta ista situacia. Najskor sa mi zdalo ze mam mlieko, lebo mi presakovalo tricko, maly sa krasne prisaval a tahal. ALe stale plakal - az dodatocne som zistila ze bol hladny. Na 5. den schudol tak mu dali umele mliecko a hned mi aj povedali, ze nemam mlieko, skusali mi ho odsat, a nic, a ze si mam kupit hned vyzivu. Skusala som to mesiac rozbehnut, ale nic. Tiez, vobec ziaden pocit plnych prs, pri odsavani - tak tri kvapky z kazdeho prsa. Nemusim ti hovorit ako som si porevala, ako som sa hrozne citila, ze som zlyhala. Ale ved to asi poznas Wink Ale dobre to dopadlo, malemu to neublizilo, je z neho chlapik ako buk. Tak uz som sa cez to preniesla. Som ale zvedava ako bude pri druhom. Zuzka - pekny navrat z dovolenky!! Som rada, ze sa vam pacilo a bolo vam fajn. Kde ste to boli??? Co sa tyka pupocnikovej krvi - tak pri Filipkovi sme nad tym rozmyslali velmi, ale potom si muz povedal, ze z toho robia akurat tak dobry biznis. Ze keby im islo naozaj o zdravie deticiek, tak by to bolo nejako dotovane a nestalo by to take nekrestanske peniaze. Tak sme do toho nakoniec nesli. Snad to neolutujeme!! Budem pozitivna.

25.07.2006 09:43

sonka1

ahojte kocky, tak sa opat hlásim po dlhej odmlke. bola som s mathim u mojich rodicov a potom same vybavovacky okolo svadby. zijeme spolu uz 7 rokov, ale doteraz sme neboli zosobásení a teraz, ked cakáme druhé, tak sme sa do toho akosi dokopali. ale poviem vám je to des vybavovat tie papiere, lebo moj muzik je inostranec a tak musíme preskákat celú tú byrokraciu. pohyby zatial necítim, i ked ako druhorodicka by som mala skor. na vysetrenia idem az 2.8. co sa týka plodovej vody, tak pred styrmi rokmi som nad tým uvazovala. ale ked som si zobrala reálne čísla, ze na celom svete z odobratej pupoc. krvi sa pouzilo len necelých 10%, tak mi to prichodí velmi malo! dalsia vec: zdá sa mi to celé dobrý buzines a kto mi zarucí, ked by sme tú krv potrebovali o takýck 40 rokov, ci tá firma, co to skladuje bude existovat? dalej si neviem predstavit, kde by sa skladovali tie banky s krvou, keby si to daval kazdý clovek odobrat. a este nemusí byt dost tej odobratej krvi na daný prípad choroby, no a nie vzdy sadne aj súrodencovi. neodsudzujem ludí, ktorí sa rozhodnú pre odber, je to ich slobodná vola. a tie peniaze tiez nehrajú rolu, lebo v zivote sa minie niekedy na také hlúposti a takto si aspon kazdý moze povedat, investoval som do zdravia svojho dietata. ja o tom odbere neuvazujem, ale ako výskum a možnost použitia vpodstatne "odpadu" sa mi to zdá byt geniálne a fascinujúce. ale realita? nechcem vás odradit, len som napísala, co si o tom myslím ja.

25.07.2006 09:50

Zuziik

gabca: Ahoj Lenočka ja som tiež ani nepripúšťala cisársky a predsa sa tak stalo. Bola som z toho dosť sklamaná ale už som sa s tým vyrovnala. Našťastie sa aj u mňa rozbehla laktácia a s dojčením sme nemali problém. Ale dohryzené bradavky som si užila aj ja.Auuuuuuu.
Gabi, ja som rodila 16 hodin, nemohla som sa otvorit, a ani po 3 vyvolavackach sa to nepodarilo, doktor hovori, ze este mi skusi pustit vodu, ak ani tak sa neotvorim idem pod noz... No a podarilo sa, do dvoch hodin od pustenia vody som sa otvorila na 10 a za 5 minut bol maly vonku :D

25.07.2006 09:57

sonka1

co sa týka kojenia, aj ja som mala na zaciatku problémy. bola som aj po cisaráku a to sa mliecko pústa este horsie. malického som mala zo zaciatku v inkubátore a tak som sa snazila, odsávala som a v striekačke po kvapkách nosila sestrickám, aby mu to dali. pila som cajíky na podporu mliecka a hned ako to bolo mozne, som si malého prikladala kazdú chvílu. co bolo úzasné, hned sa bez problémov prisal a poctivo pil. bola som stastná ako blcha. nikdy som si odsávackou nejako moc neodsala ani mlieko mi nikdy z bradaviek nestriekalo, bolo ho akurát tak dost. a malý býval prisátý niekedy aj 3/4 hod. nevrila som, ze po 5 min má mat dost. prekonali sme aj laktacnú krízu, ked mliecka bolo pomenej a vsetci naokolo mi tvrdili, aby som zacala prikrmovaním, ale ja som si postavila hlavu a dalej som sa snazila. zabralo to! zo zaciatku som mával bradavky velmi citlivé a ubolené, ze sa ich nedalo ani dotknút. zázracnou mastickou pre mna bola kalciova masticka (mala som ju so sebou aj v porodnici). vzdy po kojení som si ubolené bradavky nou natrela a oni sa cez vecer vzdy zahojili. zvládli sme to spolocne s mojim mackom a kojila som 1 rok. dokonca existujú aj homeopatiká na tvorbu mlieka.

25.07.2006 10:10

Zuziik

Velrybka: Zuzik - to s tym kojenim, to si pisala o mne?? Ja som presla presne tym istym, ta ista situacia. Najskor sa mi zdalo ze mam mlieko, lebo mi presakovalo tricko, maly sa krasne prisaval a tahal. ALe stale plakal - az dodatocne som zistila ze bol hladny. Na 5. den schudol tak mu dali umele mliecko a hned mi aj povedali, ze nemam mlieko, skusali mi ho odsat, a nic, a ze si mam kupit hned vyzivu. Skusala som to mesiac rozbehnut, ale nic. Tiez, vobec ziaden pocit plnych prs, pri odsavani - tak tri kvapky z kazdeho prsa. Nemusim ti hovorit ako som si porevala, ako som sa hrozne citila, ze som zlyhala. Ale ved to asi poznas Wink Ale dobre to dopadlo, malemu to neublizilo, je z neho chlapik ako buk. Tak uz som sa cez to preniesla. Som ale zvedava ako bude pri druhom.
Velrybka toto vsetko poznam, ja som revala uz v nemocnici, vsetky deticky spokojne a to moje vecne uplakane, chodievali sme sa pytat kolko si od nas zobrali a ked mne hovorili stale velku 0, tak som si aj tak pripadala.... Uz aj dievcata okolo so mnou sucitili a vzdy pri obede mi podavali svoje jogurty, zevraj oni to normalne citia, staci ze zjedia jeden jogurt a uz sa im tlaci do prs... toto som ja nepoznala, napriek tomu som sa stale snazila malemu dat aspon to malo co som mala a az potom dokrmila, inac aj ja som sa snazila dost dlho to rozbehnut, pozname aj lyzicku a aj striekacku, aj dva druhy cajov na podporu laktacie som pila, tiez som si prsia natierala nejakou mastou na E uz si nepamatam to meno a aj homeopatika som vyskusala, dokonca som pisala na babetko, pytala o radu ako to rozbehnut, vsetko co mi baby radili som vyskusala, ale ked mi maly zachripol od revu, moja mama povedala dost, ked to nejde tak to nejde.... prelezala som pri nom cele noci kym som sa to snazila rozbehnut, stale bol na mne nasaty, ked od unavy zaspal tak maximalne na 20 minut, lebo hlad ho opat zobudil.... Sad ani nechcem na to spominat, a mozno uz teraz to bude ine....

25.07.2006 10:12

Zuziik

sonka1: ahojte kocky, tak sa opat hlásim po dlhej odmlke. bola som s mathim u mojich rodicov a potom same vybavovacky okolo svadby. zijeme spolu uz 7 rokov, ale doteraz sme neboli zosobásení a teraz, ked cakáme druhé, tak sme sa do toho akosi dokopali. ale poviem vám je to des vybavovat tie papiere, lebo moj muzik je inostranec a tak musíme preskákat celú tú byrokraciu.
Sonka, ja s tym mam svoje skusenosti, ak budes potrebovat poradit povedz... :D Inac nas maly nemal 2 mesiace rodny list, nechceli mu ho dat kvoli menu ake sme mu vybrali... Vola sa Eron :D

25.07.2006 10:22

gabca

Zuzik ja som mala priebeh porodu velmi podobny Tebe akurat mne po odpusteni plodovej vody do 15 min. zistili, ze maly ma problemy so srdieckom, postupne klesali ozvy a lekar ihned nariadil sekciu. Myslim ze velmi spravne aj ked mam nanho tazsie srdce, lebo mi podla mna daval vyvolavacky celkom zbytocne v termin porodu ked som sa este vobec neotvarala. Ale bola som hlupa aj ja, lebo som si mala presadit svoje, kym ja som len sedela a ticho nesuhlasila. Druhykrat to uz neurobim. Nastastie vsetko dobre dopadlo, rez zvladol vyborne a Denisko sa narodil zdravy a culy :D . Sonik ako sa chystas rodit teraz? Chcela by si vyskusat spontanne alebo planovanu sekciu. Ja by som chcela spontanne aj ked viem, ze je tam roziko, ze maternica nevydrzi ale predsa ma motivuje, kolke zeny to zvladli. Moj brat-gynekolog mi povedal ze je to ciste na mne, ze tu tazko radit, lebo riziko tam naozaj je, ale ani planovany cisarsky nie je bez rizika. Tak ak pojde vsetko dobre skusim to. Ja som pri kojeni krizu neprekonala a to aj vdaka "dobre mienenych" radam starych mam, ktore nastojili na dokrmovani, lebo maly je vraj hladny. Kojila som len 3 mes. aj ked mlieka som mala dost a do pol roka som len odstriekavala a malicky pil kombinovane moje i umele mliecko. Ale prisat sa mu uz nechcelo Crying or Very sad . Alex, prepac, ale nechcem Ta strasit, ved to je uplne individualne a pozitivne myslenie ozaj dost pomaha. Takze mas vsetky predpokklady :D .

25.07.2006 10:48

Zuziik

Gabi aj moj maly mal problemy s dychanim, na monitore videli ze nedostava dost kyslika, a kazali mi dychat z hlboka, ale nic s tym neurobili... pupocnik mal omotany okolo krku a ked sa narodil bol modrucky... Sad Ale nastastie tiez vsetko dobre dopadlo, a sme zdravi valibuci... :D

25.07.2006 13:14

Alexandra

Kocky nestiham Vas dnes citat moc Crying or Very sad Straaasne vela prace je, tak sa snazim aby som mohla ist potom domkov..

25.07.2006 13:17

tanickask

No neznie mi to moc povzbudzujuco,ale hlavne ze to vsetko super dopadlo. :D som zvedava co nas caka Shocked

25.07.2006 13:31

sonka1

zuzi, vdaka za pomoc, ale uz mám z mojej strany vsetko povybavované, apostilované a poprekladané. teraz je na rade muzícek, len dúfam, ze to do termínu stihneme, lebo 2.9. sa neúprosne blíži. gabi, ja som nemohla malého vytlacit pre úzku panvu. az na samom konci sa rozhodli pre sekciu, malého museli ozivovat a dávat masáz srdiecka. no zabojoval a behom krátkej doby nabehol na správne hodnoty. ked som otehotnela 2x opät som chcela rodit spontánne, ved neznamená "raz cisársky, vzdy cisársky". to som bola ale hrdinka, no priznám sa, cím sa to termínovo priblizuje, tak ma chytá panika, aby vsetko dobre dopadlo s bábetkom a rozmýslam nad cisarákom, lebo panva sa nerozsírila a prezit si také muky strachu to nechcem, i ked ja som mala zotavovanie po sekcii strasné, ale nechcem vylakat prvotehulky! no podstúpila by som to, len aby bábo bolo ok. moj dr. povedal, ze uvidíme ako sa bude celé tehu vyvíjat a potom sa rozhodneme. ale poviem vám, pri prvom mi tak nelepilo ako teraz Sad .

25.07.2006 13:42

Zuziik

Babky aj prispevok pri narodeni dietata sa ma zvysit na 11 000 Sk. Ked som rodila ja v 2003 dostala som 3000, takze tam ta zmena je podstatna... :D

25.07.2006 13:48

Zuziik

sonka1: zuzi, vdaka za pomoc, ale uz mám z mojej strany vsetko povybavované, apostilované a poprekladané. teraz je na rade muzícek, len dúfam, ze to do termínu stihneme, lebo 2.9. sa neúprosne blíži. gabi, ja som nemohla malého vytlacit pre úzku panvu. az na samom konci sa rozhodli pre sekciu, malého museli ozivovat a dávat masáz srdiecka. no zabojoval a behom krátkej doby nabehol na správne hodnoty. ked som otehotnela 2x opät som chcela rodit spontánne, ved neznamená "raz cisársky, vzdy cisársky". to som bola ale hrdinka, no priznám sa, cím sa to termínovo priblizuje, tak ma chytá panika, aby vsetko dobre dopadlo s bábetkom a rozmýslam nad cisarákom, lebo panva sa nerozsírila a prezit si také muky strachu to nechcem, i ked ja som mala zotavovanie po sekcii strasné, ale nechcem vylakat prvotehulky! no podstúpila by som to, len aby bábo bolo ok. moj dr. povedal, ze uvidíme ako sa bude celé tehu vyvíjat a potom sa rozhodneme. ale poviem vám, pri prvom mi tak nelepilo ako teraz Sad .
Sonka, my sme sa brali 7.9, sranda celkom blizko pri sebe.... :D Dievcata mne sa panva cely deviaty mesiac roztahovala, normalne som to citila, keby mi mama nemasirovala krize kazdy den, neviem ako by som to zvladla.... asi aj preto som maleho vytlacila za 5 minut :D Inac moj doky povedal, ze aj pri dalsich tehu budem mat probs s otvaranim, zevraj mam naklonenu maternicu, takze uz sa tesim... Sad

25.07.2006 13:56

SandyW

Zuziik: Babky aj prispevok pri narodeni dietata sa ma zvysit na 11 000 Sk. Ked som rodila ja v 2003 dostala som 3000, takze tam ta zmena je podstatna... :D
Zuzik teraz je nieco cez 4 tisic a je nepravdepodobne ze to schvalia, odkial by brali peniaze.. Confused:

25.07.2006 13:57

Zuziik

tanickask: No neznie mi to moc povzbudzujuco,ale hlavne ze to vsetko super dopadlo. :D som zvedava co nas caka Shocked
+ Tanicka kazde tehu je individualne a verim, ze urcite nebudes mat nejake probs. Moje problemy vychadzali asi aj z toho, ze som vela pribrala (az 25 kg), takze som to uz ku koncu nemala lahke, a teraz si tu len tak trosku spominame na nase prve porody. Ja sa napr. vobec nebojim druheho porodu, nebolo to tak zle. Ked som preddychavala tie kontrakcie bola som tam sama, iba ja som rodila v ten den, a vobec som netusila ze niektore baby kricia ako dive, ja som sa bala i hlaska vydat... tak sestricky si mysleli ze to na mna este neprislo, kludne si vedla kavickovali a kecali, ked som ich volala, ze uz musim tlacit, tak jedna volala doktorku a hovori, pacientka hovori zevraj uz musi tlacit (no zavanalo to ironiou), a ked ma doktorka pozrela, hovori ved to dieta je uz v zakrute, mali ste vidiet ako vsetci zacali pobehovat... :D Ta sestricka mi to neverila, lebo som sa nemohla otvorit, a naposledy ked ma vysetrili som bola iba na 4 palce..... a potom zrazu na 10 ....

25.07.2006 14:02

Zuziik

Zuziik: Babky aj prispevok pri narodeni dietata sa ma zvysit na 11 000 Sk. Ked som rodila ja v 2003 dostala som 3000, takze tam ta zmena je podstatna... :D
Zuzik teraz je nieco cez 4 tisic a je nepravdepodobne ze to schvalia, odkial by brali peniaze.. Confused:
To fakt netusim, v tej sprave sa pise, ze sa to ma na 11 000 zvysit od januara, tak uvidime ci nam to dopraju alebo nie... (no mna sa to aj tak netyka .... Sad ) http://www.sme.sk/clanok.asp?cl=2811890

25.07.2006 14:06

sonka1

zuzi, a vraj pocas tehu sa nemá masírovat, lebo sa tým mozu dostavit kontrakcie. mna teda dnes poriadne bolí chrbát, ale to je tým prsaním. vzdy ked je to tak, dávam si teraz masírovat iba chodidlá a pomáha to!

25.07.2006 14:14

tanickask

Dakujem Zuzi za povzbudenie, ja sa ani velmi nebojim, lebo ja som mavala pri menstr. brutalne bolesti, aj ked si myslim ze porodne su ine. Vidite ako to je???? Confused: Confused: Pokial to prezijeme obaja v zdravi, nic mi nevadi Laughing

25.07.2006 14:22

Zuziik

tanickask: Dakujem Zuzi za povzbudenie, ja sa ani velmi nebojim, lebo ja som mavala pri menstr. brutalne bolesti, aj ked si myslim ze porodne su ine. Vidite ako to je???? Confused: Confused: Pokial to prezijeme obaja v zdravi, nic mi nevadi Laughing
Tanicka spravny pristup, urcite to vsetko bude fajn...

25.07.2006 14:25

zuzana Búciová

K tomu zvýšeniu príspevku pri narodení dieťaťa iba toľko, že by sa to malo týkať iba prvorodičiek:-(((( A ČO JA!!! Ale aj tak to neschvália, a ak aj, tak ja určite porodím 31.12.2006 o 23.55:-))))) Mne masér povedal, že v tehotenstve sa pri masírovaní treba vyhnúť iba krížovej oblasti. Ostatné oblasti sú bez rizika. Ja som pri masírovaní nemala nikdy problém, a to som chodila na masáž takmer celých 3x9 mesiacov. Iba mi nemasíroval kríže.

25.07.2006 14:33

Zuziik

Zuzana Búciová: Mne masér povedal, že v tehotenstve sa pri masírovaní treba vyhnúť iba krížovej oblasti. Ostatné oblasti sú bez rizika. Ja som pri masírovaní nemala nikdy problém, a to som chodila na masáž takmer celých 3x9 mesiacov. Iba mi nemasíroval kríže.
No vidite, ja som bola masirovana cely deviaty mesiac a kontrakcie mi spustila az vyvolavacka 3 dni po termine.... :D

25.07.2006 14:36

tanickask

baby ja som maserka ale na masazi som bola mozno 5krat v zivote Crying or Very sad Aj som cvicila, bola som fit a teraz citim ako sa mi skracuju svaly a ako by som sa dala pomasirovat, jooooj asi sa pojdem niekam objednat :D

25.07.2006 14:40

Alexandra

Tani aj ja sceeeeeem Embarassed

25.07.2006 15:14

gabca

Ja mam na dnes objednaneho masera, mame takeho kamosa, co si vzdy prinesie stol a vsetk ypotrebne veci a masiruje ma doma. Takze maximalna pohoda. Babky prvorodicky, neberte nas rozbor porodov ako strasiak. Fakt to nie je take strasne. Ja aj napriek tomu ze sa mi nepodarilo porodit spontanne na samotny porod spominam dobre, 8 hod. som sa otvarala a mala som kontrakcie ale v tej euforii a nadseni som to ani nejak nevnimala a v pohode by som si to zopakovala. Aj rana po cisarskom sa mi hojila dobre a uz za 4 dni som normalne chodila, aj male prechadzky okolo domu. Takze porod nie je nic hrozne, ja nemam strach z bolesti len zo vsetkych tych komplikacii o ktorych citam a radsej uz ani nebudem, aby som sa zbytocne nestresovala. Soni ja tiez pockam na to ako sa bude tehu vyvijat a optom sa v posledny mesiac rozhodnem ako rodit /ak budem mat na vyber/.

25.07.2006 16:20

Alexandra

gabca: Ja mam na dnes objednaneho masera, mame takeho kamosa, co si vzdy prinesie stol a vsetk ypotrebne veci a masiruje ma doma. Takze maximalna pohoda. Babky prvorodicky, neberte nas rozbor porodov ako strasiak. Fakt to nie je take strasne. Ja aj napriek tomu ze sa mi nepodarilo porodit spontanne na samotny porod spominam dobre, 8 hod. som sa otvarala a mala som kontrakcie ale v tej euforii a nadseni som to ani nejak nevnimala a v pohode by som si to zopakovala. Aj rana po cisarskom sa mi hojila dobre a uz za 4 dni som normalne chodila, aj male prechadzky okolo domu. Takze porod nie je nic hrozne, ja nemam strach z bolesti len zo vsetkych tych komplikacii o ktorych citam a radsej uz ani nebudem, aby som sa zbytocne nestresovala. Soni ja tiez pockam na to ako sa bude tehu vyvijat a optom sa v posledny mesiac rozhodnem ako rodit /ak budem mat na vyber/.
Ja som vobec nie stresovana, nie som ten typ.. Wink A ani uz to nechcem mat za sebou, len pekne si to cele pomalicky vychutnat, len nech je mi ako doteraz Embarassed

25.07.2006 16:28

Anonymous

inak samotný porod nebol zlý, mala som epidurál a celý cas bol pri mne moj muz a celý ten cas sme sa rozprávali a smiali. a ukoncenie porodu som bola uz pod narkozou . inak ja mam zvýsenú citlivost na bolest - rišavka, tak preto tie obavy. ked pocúvam iné baby, tak aj zotavovanie z cisaráku nebolo nic strasné. ved ako sa vraví: na vsetko zlé sa zabudne a zostanú spomienky len na to pekné :D a verte mi, na ten pocit nikdy nezabudnem, ked mi 1x priniesli malického!

25.07.2006 16:30

Anonymous

ten anonym, to som ja, nejako ma to odhlásilo Rolling Eyes

25.07.2006 16:32

Anonymous

este raz sa priznávam k anonymu Rolling Eyes Rolling Eyes