1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104

Januarove babetka 2007

29.03.2007 11:30

Zuziik

Este som chcela pripojit fotecky Maruska tie tulipany co si poslala minule su uplne nadherne...

29.03.2007 11:34

Zuziik

Katka dakujem, urcite si ju dam kupit, lebo je to uplne strasne pocuvat ako sa malicky trapi pri dychani a neviem mu pomoct... Tycinkou mu zajdem iba pokial vidim a tiez to nema rad.

29.03.2007 13:21

odsavacka

mamana

Ahojky,ja mam tiez januarove babetko a chcem Vam poradit co sa tyka odsavacky.Nasla som na www.babyportal.sk odsavacku na baterie.Je trocha drahsia ale fantasticka.Nehuci ako vysavac a moze sa pouzit kdekolvek.Mozem len odporucit.Pa

29.03.2007 17:36

SARA.KRALLER

[quote="Zuziik"]Ahojte baby Ani v UK sa proti TBC neockuje, zevraj sa to ockuje iba v krajinach, kde sa TBC vyskytuje, a tu maju taky zoznam, v ktorych krajinach je vacsia pravdepodobnost nakazy, a deti pochadzajuce z tych krajin zaockuju. Ale slovensko tam nemaju, tak mi ho nezaockovali, ale ja si ho aj tak dam zaockovat, ked prideme na Slovensko. Nas maly je uz taky huncutik, uz sa s nim da aj bavkat, a tak krasne sa nam usmieva, uplna pastva pre oci. Robi nam to samu radost. :D A malicky nam uz aj sam posedi, prave si sedka v autosedacke a dava rucku do pusy... ktohovie po com prave tuzi... Wink zeby bol hladny... Wink Ale v nosteku mu este stale chrapci, a hlavne rano ho ma uplne upchaty, tak sa ideme ukazat doktorovi zajtra Ma niektora z vas skusenosti s tou odsavackou na vysavac, lebo by som si ju chcela nechat sem poslat, ale iba ak by bola ucinna... VDAKA A Sara preco nemozes sediet pri malom v zadu ? Neviem asi som dnes nejaka nechapava... :D ale nedoslo mi to .... sorry[/quote zuzik,lebo mi byva zle od zaludka,ale ked som vpredu je to ok Wink

29.03.2007 19:14

Lenocka

Zuzik a ja ti vrelo odporucam tu odsavacku, my sme teraz vsetci usopleni zacal Lukasko potom ja a tatinko a dnes uz aj Filipko a Lukasko mi uz sam prinesie hadicku, ze si chce odsat a to sa vysavaca doteraz neskutocne bal A filipko bol uplne pokojny, ked som mu odsavala..

29.03.2007 20:00

Katarinaa

baby, aky dlhy cas stravia momentalne vase deti na prsniku? u nas je to tak do 5 min na jednom, mne sa to zda strasne malo.

29.03.2007 20:26

aksuram

Katarinaa: baby, aky dlhy cas stravia momentalne vase deti na prsniku? u nas je to tak do 5 min na jednom, mne sa to zda strasne malo.
Misko je schopny byt na prsniku aj cely den Rolling Eyes ... on totiz odmieta cumel a tak si asi chce urobit zo mna taky veeeeeeeeeeeeeeeeeeeelky dudel Laughing Hlavne ked je nekludny tak pekne zaspinka a nechce pustit aj ked uz davno zaspinkal Wink

29.03.2007 21:34

Lenocka

Katarinaa: baby, aky dlhy cas stravia momentalne vase deti na prsniku? u nas je to tak do 5 min na jednom, mne sa to zda strasne malo.
Katka mne niekedy je tiez Filipko okolo 5 minut, ale to ho potom este kojim asi o hodinu z druheho.

30.03.2007 10:13

tanickask

Ahojte, Danko sa tiez dost rychlo napapa a potom uz len dudle a ja ho niekedy necham aj pol hodiny. On je spokojny a ja si aspon mozem nieco precitat.... Inac mam pocit ze v poslednej dobe si pyta jest aj ked nieje hladny, chce si len cuckat a zaspat oprety o cicik, ked odidem o chvilu je hore. Laughing Sara mne tiez byva vzadu v aute zle, v tehotenstve to bolo este viac, ale teraz mi to zatial nejak nedoslo. Ja ked soferujem tak Danko je na prednom sedadle takze ma na mna vyhlad, ale objednala som mu taku hracku na sedacku nech ho tam nieco zabava ked sa mu nechce spat. Vcera sme boli nakupovat, buval v kocari a potom cestou domov sa na mna skeril zo sedacky a ja som bola taka unesena ze ked som stala na semafore, asi som slabo zoslapla brzdu a pobozkala som zozadu octaviu, he he, bol to len dotyk ale znamena to ze musim byt opatrnejsia. Shocked Ale pocas jazdy sa mu nevenujem, len tak jednym ockom mrknem. Danko ma na tvari dost potniciek a nejak ma tu kozu na lickach cervenu a dost vysusenu a drsnu a robia sa mu tam supinky. Dufam ze to nieje nejaky ekzem alebo alergia. Sad

30.03.2007 12:01

gabca

Katarinaa aj náš Jakubko teraz papá dosť krátko a potom si už len dudle. Myslím ale že sa za tú chvíľku dokáže dosť napapať, lebo mi tento týždeň začal trochu grckať akoby mal plný žalúdoček. Asi je to tým, že sa tiež uspával na prsníku a nedostatočne si odgrgol a potom ho to ťaží. Uvidíme v pondelok koľko bude vážiť, v každom prípade nevyzerá že by mal nedostatok stravy :D . Tánička to asi nebude exém, aj mojej kamarátky dcérka to má a vraj to len treba viac premasťovať mliečkom. Jakubko má zas vyrážky okolo pusinky, lebo stále má rúčky v puske, cmúľa ich a všetko strká do pusy. Ešte aj keď je na brušku tak najnovšie nedvíha hlavičku ale obhrýza plachtu.

30.03.2007 12:06

Katarinaa

hehe, k tomu, co kto obhryza, tak ja som nasla vcera nasu malu rano tak, ze hlavicku mala vytocenu dohora, uplne inde na postielke, nez kam som ju dala a medzi zubami spruslu z postielky. bolo to stobodove, lebo este aj vykukala spoza uteraka, co mam prehodeny cez okraj postielky, aby si hlavicku do sprusiel nebuchala. Smile

30.03.2007 18:43

sipa

tanicka, aj nas matejko ma take vyrazky, a lekarka nam predpisala holtov krem, velmi to pomaha, do par hodin sa to zatiahne. ale po case sa vyrazky znovu objavia, takze kremujeme stale, ale nas malinky ich mal naozaj vela. tiez to vyzeralo povodne ako potnicky a potom sa to zmenilo na take suche lisaje. tak to skus, myslim, ze sa to da aj kupit. pa

30.03.2007 20:26

tanickask

Sipa - vyzera ze maju asi to iste. V lekarni mi vyrobili masticku s kyselinou mliecnou, tak to skusim cez vikend s nou a v pondelok kupim ten Holtov krem ak sa to nezlepsi. dakujem za radu. Aj tebe Gabi.

30.03.2007 20:42

Katarinaa

my mame kyselinu mliecnu uz vyse mesiaca, pouzivame ju na cele telo a mala ma kozicku jak babenko Smile ja uz vobec nepouzivam ziadnu kozmetiku na nu, niezeby som niekedy pouzivala viac, ale napr. natierala som ju mliekom sebamed. Teraz uz vylucne tou kyselinou Smile , vo vani na ritku mame sebamed mydlo, inac na telo len vodu a pri prebalovani jekorisku, to je vsetko. Myslim, ze takymto babatkam ani viac kozmetiky netreba.

02.04.2007 13:22

renka_lienka

Kde ste vsetky??? Behate po vonku s kocikmi, ked je takto krasne Laughing Laughing Laughing . Neviete mi nahodou poradit... chcela by som tej mojej krasavici kupit taku celenku na hlavicku a neviem to nikde zohnat. Poradte nejaky obchod. Dik.

02.04.2007 15:32

Terezia

Renka tie celenky pre dievcata su pekna vec. Ale este som ich v obchode nevidela a ani na nete. My sme dnes boli v poradni a maly ma 6650 g. Ale ockovat sa stale neda lebo nema zahojene ramienko. Tak musim tento tyzden absolvovat kalmetizaciu, klby a este aj chirurgiu lebo nekaka a musi sa na to pozriet chirurg ci nema nejaku anomaliu. Dufam,ze to sparanie v zadocku zvladne dobre. Rolling Eyes

02.04.2007 20:43

SARA.KRALLER

renka lienka tu vo viedni maju celenky,minuly tyzden som bola s kamoskou a ta svojej princeznicke tiez kupila.a vobec to neni az take drahe,myslim ze stala okolo 3?. skus pozriet v h&M alebo c&A Wink Terezka tvoj anielik je tiez valibuk,este kojis? Wink

02.04.2007 20:58

Terezia

SARA.KRALLER: renka lienka tu vo viedni maju celenky,minuly tyzden som bola s kamoskou a ta svojej princeznicke tiez kupila.a vobec to neni az take drahe,myslim ze stala okolo 3?. skus pozriet v h&M alebo c&A Wink Terezka tvoj anielik je tiez valibuk,este kojis? Wink
Uz ma materske, ale nestiham za nim, tak dostava aj Nutrilon.

02.04.2007 21:43

Katarinaa

jaj Terezia, drzim palce, nech to prebehne co najmenej bezbolestne, chudatko male. Sad nasa mala je tiez na mix stave mm + um, dnes mi zlupla aj 120ml um, doteraz max. 60. No, ale chcela som sa opytat na to kakanie. Akoze vobec nekaka??? Nasa mala presla fazami kakanie do kazdej plienky, kym bola na mm, potom 3x denne a momentalne raz denne, ale to je hrooooza! Je toho strasne vela, VZDY sa prekaka az von, cez dupacky, kompletne - proste katastrofa. Tiez mam pocit, ze jej to ide tazsie, dlho sa sustredi, kym to konecne vytlaci.

02.04.2007 22:01

Terezia

Katarinaa: jaj Terezia, drzim palce, nech to prebehne co najmenej bezbolestne, chudatko male. Sad nasa mala je tiez na mix stave mm + um, dnes mi zlupla aj 120ml um, doteraz max. 60. No, ale chcela som sa opytat na to kakanie. Akoze vobec nekaka??? Nasa mala presla fazami kakanie do kazdej plienky, kym bola na mm, potom 3x denne a momentalne raz denne, ale to je hrooooza! Je toho strasne vela, VZDY sa prekaka az von, cez dupacky, kompletne - proste katastrofa. Tiez mam pocit, ze jej to ide tazsie, dlho sa sustredi, kym to konecne vytlaci.
Lukasko na mm tiez kakal do kazdej plienky. Teraz,ked ma mix tak nekaka vobec. Prvy krat ked sme nevedeli co robit, tak nekakal uz tyzden. Musime mu pomahat rektalnou tycinkou. Inak tlaci,tlaci a nic. Uz sme vyskusali kamilkovy caj a aj odvar z ovsenych vlociek. proste samemu sa mu to nepodari. Preto musime ist na tu chirurgiu. Vcera vecer mi inak spapal 220 ml!! Sme boli v soku. Shocked

02.04.2007 22:15

KatJan

Caute babule! Dlhsie som sa neozvala, furt mi padala linka, ale teraz mame uz rychly net, tak konecne nebudem pri pocitaci nervacit. Tani, aj nasa mala mala podobne vyrazky, ako popisujes. Kedze ja som ako mala mala ekzem, boli sme s nou hned okrem pediatra aj u dermatologa. Pediater mi predpisal na dva tyzdne dietu bez mlieka a vajec (vraj je to najcastejsi zdroj alergii v mm) a dermatolog diagnostikoval ekzem. Dva tyzdne som nejedla mlieko, mliecne vyrobky,a ni nic v com je mlieko a vajcia...odislo jej to, ale ked som znovu zacala s normalnou stravou nevratilo sa to. To znamena, ze to bolo len nieco prechodne. Dermatolog hned diagnostikoval ekzem, dal nam nejake masticky, z ktorych som jej dala len jednu, taku velmi jednoduchu a celkiom jej zabrala. Inak jeden odporucil kortikoidovu mast a druhy nejaku imunosupresivnu, ale su to dost silne veci a tie som odmietla...Este jej toj celkom pekne hojila peno Bepanthenol. to hlavne, ked to mala zapalene, cervene. Teraz ma uz len vo vlaskoch take supinky, ale to je vraj pri kojenych detoch normalne. Co sa kojenia tyka, nasa mala papa tak 20 az 30 min. V noci uz nepapa a cez den to vychadza tak dokopy 5-krat. Vazime 5, 7kg. Martina zistila na co su jej ruky a je z toho cela namakko. Dnes vecer ani zaspat nemohla, co furt nieco zmolila... ale najviac sa jej pacia papierove sacky od chleba. krasne sustia, su lahhe a daju sa vytvarovat do vselijakych tvarov. Najlepsia ale je, ked sa pokusa chytit vzor na pokryvke na gauci, co si mysli, ze je to 3D... :D A pri tom vsetkom si brble o dusu... Kati, k tomu prekakaniu sa, my niekedy prezliekame komplet vsetko aj 3x denne... ale je to aspon znak, ze jej dobre travi, nie? No radsej prezleciam aj 5krat ako aby mi plakala v krcoch od koliky...

03.04.2007 15:23

D & D

No tak sa ohlasujem aj tu.Filip rastie,rastie....no ako vidime iba hlava mu kysne asi geneticky po mne :D.Dneska siel na svoj prvy vylet vlakom do Viedne. Zajtra ideme na pneumo ockovanie,ak sa vratia este dnes moja rodinka z vyletu,ale ako vidim asi z toho bude stvrtok az.A potom napisem kolko vazime a meriame. Este nieco.Zda sa mi ze Filip vobec nedviha hlavu,bud je taky lenivy alebo neviem.Hram sa s nim dost aj cvicime ale aj tak ked lezi na bruchu drbne hlavu dole a kuka len.Takze ked mate nejake triky tak mi napiste prosim. KatJan: to ako ti prespi celu noc?Nas Filip sa zobudi prvykrat medzi polnocou a jednou a druhykrat nadranom.Takze neviem kde je problem.Prikrmovat asi este netreba lebo mojej sa naliali prsia tak ze produkuje neurekom mliecka :D SaraKraller: dalsie stretko nebolo s mojimi kamoskami z majoviek od minula? :D Ja som sa tam uz tak udomacnil ze na vas tu kaslem Sad.

03.04.2007 15:58

aksuram

AKo sa dnes mate? Naozaj to tu v poslednom case "pustne" ... ale ani ja nemam velmi cas vypisovat na nete Wink Dnes sme boli na druhej vakcine, Misko to zvladol lepsie ako minule- sice plakal, ale nebol z toho placu cely bordovy ako minule(to sa mi ho vobec nedarilo utisit). Inak mame trosku problem s vahou- vraj nam Misino za tyzden nic nepribral, dokonca vraj schudol 30g ... preto pisem vraj lebo ja ked vidim to vazenie ako sa on na tej vahe mocuje a teda na tom displai ziadna hodnota nesvieti dlhsie ako sekundu Rolling Eyes stale sa to meni Laughing Takze sa utesujem, ze neschudol, len nepribral. Lekarka ho poriadne popozerala a povedala, ze tu vahu nechape lebo drobec vyzera byt uplne v poriadku, ale musime to nadalej sledovat. Pozajtra odchadzame na SLovensko tak sa tesim, len sa trosku bojim tej cesty. Som sa utesovala, ze za 9 hodin sme v Prahe a dalej uz ideme vlakom, ale moj manzelik si vymyslel este jedno zachadzku koli knizkam(cca 3 hodiny naviac Rolling Eyes ) Ale snad to zvladneme Rolling Eyes Wink Takze ak by som sa do velkej noci uz nestihla ozvat - vsetkym prajem prijemne sviatky a hlavne pohodu Wink Laughing Laughing

03.04.2007 16:20

Terezia

Ja som dnes s drobcom bola na chirurgii aj na kalmetizacii. Lukasko si poriadne poplakal tam aj tam. krical tak,ze sme sa nemohli ani rozpravat. Na chirurgii mu davali do zadocku 10 kovovych trubiek,ze ci je vsetko priechodne a na kalmetizacii mu prepichovali na ramienku tu ranu a vytlacali hnis. A mame ist ku gastroenterologovi a skusit zmenu mlieka. Crying or Very sad

03.04.2007 16:42

Katarinaa

terezia: no chudatko, ale aspon to uz mate za sebou. inac, to ma napadlo uz vcera, ci nepomoze zmena mlieka. Daj vediet. Dufam, ze to bude OK.

03.04.2007 18:35

renka_lienka

ahojte... aj my sme boli dnes v poradni... nasa princeznicka Katka je uz velkacka ma 7,05kg a 64cm. Dnes ju aj ockovali, ale len tak pohmkala pritom, ani neplakala, tak som bola na nu hrda... da sa povedat, ze to zachranili hracky co ma doktorka rozvesane okolo, nasa Katarinka je uplny blazon do vsetkeho farebneho a ak sa to este hybe tak to je uz uplne blaho. Zboznuje vsetky obrazy co mame v byte a velky Macko Pu je jej najlepsi kamarat Laughing Laughing Laughing . Doktorka nas chvalila ako krasne rastieme, a odporucila ma na laktacne, ked mam vela mliecka, ze to odkupuju 200sk za liter Laughing , no tak to teda neviem ako by som ten liter vytahala Shocked Laughing . Nas drobcek si stale cmula dva prsty naraz... aj cumel kvoli tomu vypluje a taha a taha, aj ked sa prave napapala Laughing . Terezka drzim palceky, nech sa vam to rychlo zlepsi. Nech vam ta zmena mliecka pomoze co najrychlejsie pomoze Ja som tie celenky nasla na nete, ale taku ako by som ja chcela som nasla na stranke nejakeho obchodu z Australie. Aj kamoska v Anglicku mi to hladala, ale nenasla to co ja hladam. To je najhorsie, ked si ja vytvorim predstavu co chcem, ale neviem to nikde zohnat Rolling Eyes : , a z Australie to objednavat nejdem, to uz by som bola inak crazy.

03.04.2007 19:52

gabca

Náš Jakubko váži 6270g, zajtra má 12 týždňov. Včera sme mali takú koliku že sme išli až k lekárke. nevedeli sme čo mu je, pretože len kričal a kričal. Trvalo to hodinu a potom stále plakal a nedal sa utíšiť. Lekárka ho pozrela, boli sme aj na ušnom a všetko negatívne tak to bola asi kolika. Lenočka Ty máš s kolikou bohaté skúsenosti aj Tebe Filipko tak strašne neutíšiteľne kričí a metá sa keď ho bolí bruško? A plače aj po vykakaní, alebo potom sa utíši? Malý bol celý fialový, očičká vyplakané až sa mu večer zvýšila teplotka. Mal 37,5°C ale ráno už bol v poriadku. Dnes mal zas menšiu koliku ale nebolo to také strašné ako včera. Je to možné že jemu sa problémy začínajú až teraz keď už onedlho bude mať 3 mesiace?

04.04.2007 11:13

SARA.KRALLER

terezka ako sa ma tvoj anielik?Zlepsilo sa? nam max kaka este stale do kazdej plienky,dufam ze to je ok.ale ked sme boli na prehliadke,tak dok. nic nepovedal.asi to bude z toho ze este stale kojim Rolling Eyes a co ma tesi aspon to nesmrdi hi hi Laughing no a v poslednej dobe sa stava ze prekaka plienku,body,pyzamko a este aj spaci vak Rolling Eyes maruska prajem stastnu cestu na slovensko. david,ja stretavam sa len so zuzinkou a s ostatnymi slovenkami co ziju vo viedni.a nekasli prosim na nas,vsak niesme az take zle Wink Wink Wink a uzivaj si to,vsak si tu asi jediny chlap medzi tolkymi babami Wink Wink Wink Laughing

04.04.2007 12:19

gabca

Sara aj Jakubko prekaká všetko čo má na sebe a keďže spí s nami v posteli ak posteľné prádlo mením každý týždeň :D. Nekaká do každej plienky ale asi tak 5x za deň čo je tiež dosť a úúúúplne riedke kaki. Myslím, že je to naozaj tým kojením.

04.04.2007 13:01

Lenocka

gabca: Lenočka Ty máš s kolikou bohaté skúsenosti aj Tebe Filipko tak strašne neutíšiteľne kričí a metá sa keď ho bolí bruško? A plače aj po vykakaní, alebo potom sa utíši? Malý bol celý fialový, očičká vyplakané až sa mu večer zvýšila teplotka. Mal 37,5°C ale ráno už bol v poriadku. Dnes mal zas menšiu koliku ale nebolo to také strašné ako včera. Je to možné že jemu sa problémy začínajú až teraz keď už onedlho bude mať 3 mesiace?
Gabi, presne tak to bolo, ked maval strasne koliky, metal sa so sebou a krical, dokonca v prvej faze sa mu poriadne ani nozickami nedalo cvicit, ako krical. A ked sa vykakakl, tak aj potom vedel kricat, ze mal este nejaky problem. My s kakanim asi mame stale problemy, ale uz to nie je take strasne, ako prve 2 mesiace a aj bolesti bruska uz zacinaju byt zvladnutelne. Zacinam mat pocit, ze si zaciname vytvarat ako taky denny rezim, s dvomi vychadzkami, rano a po obede a obednajsim spankom oboch drobcov naraz, niekedy aj 2 hodky a vecer uz o osmej obaja spinkaju. Takze mam viac casu pre seba, ale zatial som to vyuzila na jarne upratovanie, kedze pred vianocami som tomu vela nedala. Terezia, tiez ma prekvapilo, z eVas hned poslali na take drasticke vysetrenia, kedze ste pocas kojenia problemy s kakanim nemali, mojje kamosky syna z Nutrilonu tiez zapekalo, zmenili mlieko a bolo to ok. Ja praveze uvazujem, ze by som chcela ist na nejake vysetrenie, kedze nas maly, ked mu musim pomoct so stolicou, tak ju ma riadne hustu ato je len kojeny adavam mu cajik harmancekovy na zriedenie, lae nie vzdy to zaberie.

04.04.2007 13:03

Lenocka

Kedze zajtra cestujeme na sviatky prec tak uz s predstihom vam prajeme pekne velkonocne sviatky. Maruska Vam prajeme stastnu cestu domov, aby to Misko v pohode zvladol.

04.04.2007 13:58

Terezia

Dakujem dievcata za mile slova. Neviem presne co robit dalej. Niektore mamicky vravia,ze je to normalne,ze brusko si zvykne a crievka mu nezleniveju, ked mu musime pomahat. A ine vravia,ze treba hned zmenit mlieko. Jedna moja kamoska pomahala detom 3 mesiace rektalnou tycinkou a potom jej zacali pekne kakat same.

04.04.2007 14:51

Lenocka

Terezia: Dakujem dievcata za mile slova. Neviem presne co robit dalej. Niektore mamicky vravia,ze je to normalne,ze brusko si zvykne a crievka mu nezleniveju, ked mu musime pomahat. A ine vravia,ze treba hned zmenit mlieko. Jedna moja kamoska pomahala detom 3 mesiace rektalnou tycinkou a potom jej zacali pekne kakat same.
Terezka ja trubicku pri Filipkovi pouzivam pomerne casto, tiez som sa bala, ale maminy,ktore s tym mali priame skusenosti vraveli, ze deti z toho postupne vyrastli. Takze sa hadam nemusime velmi obavat pouzit ju, ked vidis, ze sa malicky snazi a nejde mu to, mne vraveli maminy, ze to moze byt aj do pol roka, kym nezacali prikrmovat..

04.04.2007 15:00

Terezia

Presne to iste mi povedala kamoska,ze ked zacala prikrmovat, tak zacali kakat same. Preto sa mi nezda vhodne vymenit Nutrilon za Bebu. Na Bebu som uz pocula vela negativnych skusenosti.

04.04.2007 15:57

D & D

SARA.KRALLER: david,ja stretavam sa len so zuzinkou a s ostatnymi slovenkami co ziju vo viedni.a nekasli prosim na nas,vsak niesme az take zle Wink Wink Wink a uzivaj si to,vsak si tu asi jediny chlap medzi tolkymi babami Wink Wink Wink Laughing
joooj takze zuzinka?ta patri k najkrajsim babam v majovkach :D.No nic ja mam krasavicu doma tiez Wink dneska sme boli na pneumo vakcinacii a dali sme si aj rotarix Filipko teraz ale teplotuje,trosku ho lutujem ale zvladne to ked zvladol ako osemdnovy obriezku zvladne aj toto :D. a mame 5830g a 61cm.Asi ho casto krmime ale on by stale jedol,takze asi castejsie dame vodicku ako mliecko,nechcem mat doma tucka,aj tak ma hlavu uz ako balon (po mne Crying or Very sad ) A Filipko bol vcera vo Viedni,nebola si v meste nahodou?Jeho prvy vylet Smile

04.04.2007 19:30

Lenocka

Gabca este som ti zabudla napisat, nam dost pomaha Espumisan L kvapky, alebo su dobre aj Sab Simplex, ked ma bolesti bruska. Su neskodne, takze nemusis mat obavy ich pouzit. Este ste tu niektora spominali supinky v hlavke. Velmi dobre na to je obycajne stolove maslo, natriet asi 10 min pred kupanim, a potom len uz pocas kupania vycesavat. Do troch dni by mali zmiznut, nam to bolo odporucene uz pri Lukaskovi a aj pri Filipkovi som to uz realizovala. Inak ta vona nie je bohvieco, ale stoji to za to, ked vymiznu supinky.

04.04.2007 20:33

gabca

Lenočka ďakujem pekne za rady, dávala som Sab simplex, lekárka mi poradila nové kvapky, teraz som zabudla názov ale napíšem. Tie mu dosť pomohli ale našťastie my tie koliky nemávame, takúto koliku mal vlastne len raz ale už by som to nechcela zažiť. Na tie šupinky sme my dali olivový olej /taký na varenie, ten je hustejší/ a postup presne ako Lenočka. David malý je riadny bacuľko ale nech len papá keď mu chutí, veď keď začne behať už z neho tučko nebude.