1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104

Januarove babetka 2007

20.03.2007 15:07

Apolinara

Sisulik: Ahojte dievčatá, my sme sa boli dnes očkovat. Dvojcata to zvladli celkom dobre. Uz ste sa boli ockovat? Mali deticky nejaku reakciu? Nás Oliverko važi 6400 g a Sarinka 5450 g. Doktorka povedala ze Oliverko vazi, a chova sa ako polrocny. Tak parada.
My sme sa ockovat este neboli. Maly mal tu divoku reakciu na ockovanie proti TBC a ako sa na to pozerala sestricka tak vravela,ze mu to bude zase hnisat.
- ako prebiehala ta divoka reakcia na ockovanie proti TBC? Lebo mojej to uz vo stvrtok odpadlo, teda ten hnis či pluzgier praskol, lenže odvtedy jej to kazdy den znova zahnisa, po kupani odpadne a tak dookola.....zajtra ideme na kontrolu, lebo malej brali vyter zo zadocku kvoli velmi riedkej stolici, a že vraj tam ma bacil ktory tam nema co hladať Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad , tak sa aj na to opytam ....ale s tym pluzgierom sa mi to nepaci. Bol aj taky uplakany?

20.03.2007 15:13

Terezia

Sisulik: Ahojte dievčatá, my sme sa boli dnes očkovat. Dvojcata to zvladli celkom dobre. Uz ste sa boli ockovat? Mali deticky nejaku reakciu? Nás Oliverko važi 6400 g a Sarinka 5450 g. Doktorka povedala ze Oliverko vazi, a chova sa ako polrocny. Tak parada.
My sme sa ockovat este neboli. Maly mal tu divoku reakciu na ockovanie proti TBC a ako sa na to pozerala sestricka tak vravela,ze mu to bude zase hnisat.
- ako prebiehala ta divoka reakcia na ockovanie proti TBC? Lebo mojej to uz vo stvrtok odpadlo, teda ten hnis či pluzgier praskol, lenže odvtedy jej to kazdy den znova zahnisa, po kupani odpadne a tak dookola.....zajtra ideme na kontrolu, lebo malej brali vyter zo zadocku kvoli velmi riedkej stolici, a že vraj tam ma bacil ktory tam nema co hladať Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad , tak sa aj na to opytam ....ale s tym pluzgierom sa mi to nepaci. Bol aj taky uplakany?
Ked to prasklo, tak my sme z toho este vytlacili hnis. Bolo toho velmi vela. Potom som to dezinfikovala liehom, ktory sa daval na pupcek. Do rana mu to este krvacalo. A bol velmi nervozny. Plakal a nevedel zaspat. Ine noci to take nebyva, tak sme to pripisovali tomu. Sestricka povedala,ze mu to bude hnisat este raz. A ze je to dobre. Ze to znamena,ze si telo buduje ochranne latky proti tuberkuloze. My mame velmi riedku stolicu a s nikym som to neriesila. To som nevedela,ze treba.

20.03.2007 15:16

Apolinara

kozliatko2: baby, ako casto menite cumle? lebo v obchode su na 0-3, 3-6 a 6-viac mesiacov...to po troch mesiacoch davate drobcom ine?
- moja mala absolutne odmieta cumel, vacsinou deti sa hned utisia ked sa im strci do pusy, ale moju to este viac rozhadze a este vacsi plac je potom Sad A to som s nou raz tak bojovala niekolko hodin, dnu a vyplula a znova, ale márne....proste cumel nechce.....

20.03.2007 15:23

Apolinara

Terezia - no ja som tiez nevedela že treba, myslela som že ked ju LEN kojim že inu ani nemoze mať, ale u Dr, ked sme boli a akurat som ju prebalovala si Dr. vsimla a povedala že zoberie radsej vyter hm Sad A že to moze byt aj z prejedania sa, aj ked je prilis vela mliecka že nestihne to vstrebat, ale ten bacil ma vydesil, no uvidime zajtra. A co sa tyka toho hnisu, ano aj moja mala neutichajuci rev a plač......bola nervozna dosť....a takisto to u nas nebyvalo taketo plačky....

20.03.2007 18:04

Alexandra

Ja sice kojim, ale kaka mi tiez tak raz za 4 dni..

20.03.2007 22:18

Katarinaa

baby, nepouzivate sleep and play pampersky dvojky? mam cely 72 ks balik neotvoreny, dostali sme dnes, ale nam nevyhovuju. dajte vediet, ak ich chcete, darujem ich (navyse su od svokry Wink ) hocikomu, kto si ich pride ku mne zobrat, posielat sa mi ich nechce.

21.03.2007 13:29

Apolinara

No ja som presne pedvcerom kupila pampersky sleep and play a tak lutujem, vôbec mi nevyhovuju, Huggies su lepsie dvojky, no chcela som vyskusat ta mam Rolling Eyes Takže sa ti necudujem ze ich s radostou ides darovať Laughing

21.03.2007 16:48

Katarinaa

som este npocula dobry ohlas na ne, ale uz su fuc Smile tak dufam, ze aspon niekoho potesia. ble.

21.03.2007 19:20

Lenocka

ja sa tiez pridavam k zlym skusenostiam so sleep and play. Maly ich mal dost casto precurane, tak uz ani neregistrijeme, ze so vobec v akcii. Nam najlepsie sedia huggies.

21.03.2007 21:52

aksuram

Ahojte maminy, Dnes sme sa boli odvazit- Misko ma teraz 5800g - cize sa tyzden pribral len cosi malicko cez 100g - nieje to malo? Mam strach aby mal dostatok vyzivy. Ja mam mlieka stale dost, ale on akosi zlenivel, papa len kym mu to doslova tecie a tahat sa mu nechce. Skusila som mu dat odsate mliecko z flase ale dnes flasu uplne odmieta. Tak dufam ze ho to prejde a zacne znova poriadne papkat Rolling Eyes

22.03.2007 10:36

sipa

ahojte maminy, mam na vas otazku ohladne skladovania materskeho mliecka, viem, ze sa to tu uz rozoberalo, ale... ja zmrazujem mliecko a davam ho do vyparnika v chladnicke, ktory bezne pouzivame ako mraznicku, ale maly sa stale po tom mliecku z mraznicky trapil... a teraz som sa docitala, ze mliecko vo vyparniku sa moze skladovat maximalne 72 hodin, nie 3 mesiace ako v mraznicke... mate aj vy takuto info? pripadne, skusene maminy, co si o tom myslite? inak som po 7 tyzdnovom trapeni s odsavanim, vyvaranim, umyvanim, zohrievanim a pod konecne zacala normalne kojit. prikladala som matejka stale, ale vzdy ho to bavilo len par dni a potom plakal od hladu a pytal si flasku. teraz uz 2 tyzdne len kojim a som stastna ako blska, ziskala som 5 hodin casu, ktore mu venujem a hlavne mi to odsavanie bralo strasne vela energie... len mam plny vyparnik avent poharikov a naozaj neviem, ci ich nemam radsej povylievat... prosim, poradte. dakujem pekne sipa

22.03.2007 22:22

ajkaa

Ahojte maminy, Tánička a Lenočka - píšete o bolestiach bruška. Náš Adrián ich mal tiež. No teraz, už zo 2 týždne - nič. Klop, klop, klop !!! Neviem, či mu pomohla teplá plienočka na brušku, ktorú som mu dávala pri prebaľovaní, či mastička Pupík, ktorou som mu masírovala bruško a aj chodidlá, alebo - poradila mi detská sestrička - Aktivia s bifidus essensis - jogurt a nápoj - každý deň, už vyše 2 týždňov zjem jeden takýto jogurt, alebo vypijem 0,2L kefírového nápoja - napriek tomu, že s trávením som nikdy problémy nemala. Neviem teda, čo zabralo. Možno mu to prešlo samé od seba. Ale myslím, že za pokus to stojí. A plienočky som tiež dávala pampersy, ale zmenila som. Malému sa začala zaparovať riťka. Neviem, či z plienok, ale doktorka mi poradila, okrem iného, aj zmeniť plienky a odporučila mi plienky z Lídla. A veru môžem povedať, lepší sa mu to veľmi. A pokojnú a dobrú nocku všetkým !

22.03.2007 22:24

ajkaa

Ahojte maminy, Tánička a Lenočka - píšete o bolestiach bruška. Náš Adrián ich mal tiež. No teraz, už zo 2 týždne - nič. Klop, klop, klop !!! Neviem, či mu pomohla teplá plienočka na brušku, ktorú som mu dávala pri prebaľovaní, či mastička Pupík, ktorou som mu masírovala bruško a aj chodidlá, alebo - poradila mi detská sestrička - Aktivia s bifidus essensis - jogurt a nápoj - každý deň, už vyše 2 týždňov zjem jeden takýto jogurt, alebo vypijem 0,2L kefírového nápoja - napriek tomu, že s trávením som nikdy problémy nemala. Neviem teda, čo zabralo. Možno mu to prešlo samé od seba. Ale myslím, že za pokus to stojí. A plienočky som tiež dávala pampersy, ale zmenila som. Malému sa začala zaparovať riťka. Neviem, či z plienok, ale doktorka mi poradila, okrem iného, aj zmeniť plienky a odporučila mi plienky z Lídla. A veru môžem povedať, lepší sa mu to veľmi. A pokojnú a dobrú nocku všetkým !

22.03.2007 22:24

ajkaa

No čo už, radšej dva krát ako ani raz !!!

23.03.2007 08:42

Zuziik

Sipa to je uplne super, tesime sa s tebou... Normalne si mi dodala chut to skusit znova, kedze nas malinky nechcel odo mna sat minuly tyzden a kedze som nestihla pravidelne odsavat, akosi sa mi prestalo tvorit, mam uz iba trosku... Sad

23.03.2007 09:14

sipa

zuzik, urcite to stoji za pokus, aj mne sa pri odsavani zdalo, ze je toho mliecka stale menej, al e poctivo som odsavala kazde 3 hodiny a vsetci vratane lekarky mi vraveli, ze do par tyzdno v takto o mlecko pridem a neprisla som.... a je to naramne prakticke s tym kojenim, naozaj si viem vazit cas, ktory denne usetrim a ten pocit, ze malinky sa krasne napapa je super. drzim palce!!! urcite sa to podari!

23.03.2007 17:06

Katarinaa

baby, mam logisticky problem. mala si zvykne semtam cucnut po kojeni este nutrilonu, neda sa celkom predpokladat, ekdy ho chce a kedy nie a tak ked idem von, rada by som ho mala so sebou. Zuziik, viem, ze ty mas skusenosti s UM od starsieho syna, ako si to riesila? Tie termoobaly mi udrzia teplotu max hodinku. Ako ste na vyhazdoch zohrievali mlieko? dik

23.03.2007 21:57

Zuziik

Katka nikdy som si nezarabala mlieko do predu. Zarobene uz potom nevydrzi dlho. Ale robila som to asi takto. Mala som taky obal z polystyrenu, tam mi ta teplota vody vydrzala dlhsie. A v takych malickych kelimkoch som mala mliecko v prasku, presnu davku, kolko bolo potrebne na tu vodu. Napr. na 120 ml 4 davky Nutrilonu. A ked bol maly hladny uz som to iba zmiesala a bolo. A tiez som niekedy vodu dala do termosky. Tu som riadne vyumyvala a vyplachla s prevarenou vodou pred pouzitim. Su aj take male termosky, napr. na kavu. No je to dost komplikovane ja viem, ale co narobim. Teraz to mam jednoduchsie, lebo tuto v Uk dostat take male mliecka - ready to use, v tych tetra pakoch, 250 ml. Tie sa mozu podavat v izbovej teplote, to len nalejem do flase a mozem podavat. Smile

25.03.2007 12:37

aksuram

PEKNE NEDELU VSETKYM Wink Akosi tu viazne debata - zeby sme mali kazda koooopec povinnosti okolo drobcov? Ja mam teraz chvilocku volno- manzelik uspal Miska a teraz este poumyval riad za obedom Laughing Miskovi som vo stvrtok kupila hrazdicku na hranie a celkom sa mu to paci, ale vacsinou chce aby som bola aj ja prinom a vtedy sa pekne hraje ale ked niesom v dohlade tak je rychlo plac Rolling Eyes Laughing Tak skusim prilozit foto Wink

25.03.2007 20:50

Miss

maruska- povinnosti ako povinnosti Laughing Laughing my s mužom mame dnes prve výrocie svadby tak sme boli v reštike oslavit, inak Samko je cez víkend donrucký sme boli dnes aj na chate s nim a spinkal, pripojím potom nejake fotky. Pekne fotky s hrazdickou už ho tak zaujimaju hracky?

25.03.2007 20:53

sipa

ahojte, aj nas matejko je dnes neuveritelne dobrucky. nezda sa vam, ze vase babatka su lepsie, ked je krasne pocasie? a ze su nevrle, ked je zamracene? ja som presvedcena o tom, ze to nase je meteosenzitivne Smile. zato dnes sme si uzili dve dlhokanske prechadzky na slniecku a znovu zaspinkal... pre mna je to zazrak, lebo bezne spinka naozaj dost malo pocas dna.

26.03.2007 09:31

aksuram

Miss - blahozelam k vyrociu Wink ... Miska uz naozaj dost zaujimaju hracky tak aj preto som sa rozhodla kupit tu hrazdicku, aj napriek tomu ze povodne som to povazovala za zbytocne vyhodene peniaze teraz vidim ze ho to velmi motivuje k tomu aby cielene hybal rucickami a tak podobne Laughing Sipa - aj nas drobec je lepsi ked je pekne pocasie- ale nemyslim si ze bude meteosenzitivny- skor to je preto ze on veeeelm rad spinka vonku na prechadzke - a ked je pekne tak sme vonku viac ako ked je skaredo Wink Inak vcera sme mali nadherne pocasie. Slniecko svietilo, vetrik pofukoval len mierne a tak sme s manzelom stravili krasne 2 hodiny na plazi a potom sme si ete zasli na palacinky -kedze bolo pekne sedeli sme stale vonku a tak nam Misko spal vyse 3 hodiny v kuse a potom sa zobudil krasne vysmiaty Laughing

26.03.2007 09:45

tanickask

Maruska - ja sa tiez chystam kupit tu deku s hrazdickou. Danko ma lehatko s hrazdickou a ked ho tam posadim tak sa dokaze aj polhodinu pozerat po hrackach, zatial nevie co s rukami, asi este nevie ze su jeho, ale aj to pride, tak chcem nech ma zmenu. :D Miss - my mame prve vyrocie svadby o mesiac a doteraz mi to ani nedoslo ze uz je to rok. Laughing Aj vam ten cas tak neuveritelne leti? Dnes je zas krasne tak pojdeme von niekam do lesa.

26.03.2007 11:18

Apolinara

Ahojte baby, Miss Zuzi poslala som ti poštu, a blahozelam k vyrociu, my mame 26. apríla vyročie, UŽ štvrté Laughing ....moja mala bola vcera asi to najzlatsie babo na svete.....a noc bola tiez uplne super, vyspinkali sme sa pekne obe....a pripájam pár fotiek :D

26.03.2007 11:19

Apolinara

po kupkani

26.03.2007 11:24

Apolinara

moje kačiatko

26.03.2007 13:35

gabca

Miss aj ja blahoželám k výročiu. Myslím, že hrazdička je dobrá vec. My sme ju mali aj pri Deniskovi a vyhral sa s ňou približne do 9-tich mesiacov, takže dobrá kúpa. Jakubka už tiež zaujmajú hračky, už vie aj chytiť do ručičky a najnovší pokrok je, že keď ho chytím za rúčky, sa sám priťahuje do sedu a hlavička mu už nezaostáva za telíčkom. Toto náš prvorodený zvládol oveľa neskôr. Sú dosť odlišní, Denisko je štíhly a veľmi vysoký, Jakubko skôr zavalitejší a poriadny silák. Dnes je opäť krásne, o chvíľu vyrazíme von. Maruška záááááávidím tú pláž.

26.03.2007 13:36

gabca

Apinara maličká je krásnučká a už teda poriadne vyrástla!

26.03.2007 14:08

Lenocka

Ahote kocky, mali sme celkom fajn vikend, vyuzili sme aj pekne pocasie, tak sme boli dost vonku atesim sa, ze tento tyzden ma byt stale takto. Filipko s bruskom trochu lepsie, lae trubicku musime sem tam pouzit, ked vidim, ze sa mu neda samemu vykakat. Konecne nemame doma vresky auz je to ozaj zlatunke babo. Pekne sa usmevkuje, dokonca uz vie udrzat hrkalku v rucke a dnes zistil, ze do hrkalok sa da brnkat a tie hrkaju, tak satym dost dlho zabavila a ja som mohla Lukaska v klude nakrmit. A tiez sa vie pekne potiahnut ked ho dviham za rucicky. Gabi aj u nas je to tak, ze toto vsetko Lukasko vedel podstatne neskor, on bol taky pokojny a Filipko je taky dost mrstny, on stale sibrinkuje rucickami a nozickami. A tiez su rozdielni ale naopak, Lukasko je taky mocnejsi aj rychlejsie priberal ako Filipko, ten je taky chuducky a dlhy. Miss gratulujem k vyrociu. Fotecky babatiek su krasne.

26.03.2007 19:42

Miss

Ahojte :D dnes to už konecne zacina vyzerat na prichadzajucu jar :D Baby dakujem za blahoželanie k výrociu svadby ako tak pozeram vsetky mame približne rovnaký cas vydavania sa Laughing tanicka- veru zbehlo a ako velmi fakt mam pocit že len nedavno som tancovala na svojej svadbe a už mi v postielke leži malý Samko v podstate som otehotnela 2 týždne po svadbe takže od svadby som bola v kuse tehotna Laughing Laughing ako boli ste v lese? my sme si dali s Apolinarou- Ivankou prechadzku z kopca a do kopca Laughing Laughing Apolinara- Ivanka- krasne fotky ani si sa nepochvalila ako pekne sa Ti Simonka udrží už na ruckach :D hehe ale fakt je cela Ty :D Pripajam fotky z nedelnajsieho výletu maruska- aj ja zavidim pláž Rolling Eyes Cool Laughing Laughing Laughing kolko stupnov je teraz u Vas?

26.03.2007 20:33

aksuram

Ahojte babule Laughing Plaz mi velmi nezavidte= tu totiz casto tak straaaasne fuci vietor ze sa tam vobec neda ist lebo sa je problem aj nadychnut. Inak dnes sme mali cca 14-15 stupnov, cize asi podobne ako na SK. Slniecko nadherne svietilo, ale vietor zas tak fucal ze po hodinovej prechadzke ma bolela cela hlava Rolling Eyes ... ale aj tak bolo vonku fajn Wink Vsetky fotky detureniec su super= ja sa nestiham cudovat ako sa ti drobci rychlo menia Rolling Eyes Laughing

26.03.2007 20:39

Miss

maruska- u nas bolo presne tak isto teplo rovnake stupne Smile ale tiež dost fuka vietor a viem si to uplne predstavit pri mori, ked som isla na Sardíniu vytesovala som sa ako bude fasa pri mori, ale kedže to bol ostrov tam fučalo vkuse!!! mala som zimomriavky na tele pri opalovani mi bola zima a to som sa dokazala aj spálit Laughing Laughing Laughing dost ma tam ten vietor stval fukalo fakt z každej strany. Deticky sa strasne menia ja sa dost casto divim ked si prezeram stasrie Samkove fotky stale vyzera inak ked sa narodil vyzeral uplne inač Laughing

26.03.2007 23:38

tanickask

Miss - ja som otehotnela asi tyzden po svatbe Laughing Apolinara - a vy ste mali svadbu na moje narodky :D Inac ja som to vymyslela tak, ze nasa svadba bola 4 dni pred mojimi 30. narodeninami, takze mozem hovorit ze som este nemala 30 ked som sa vydavala, he he Maruska ja som bola v Holandsku viackrat a aj tie vyludnene veterne plaze som zazila, ale maju svoju atmosferu, mala som odtial pekne fotky, ludia tam chodia vencit psov a s detmi a su tam pekne kaficka a restiky.... Aspon mozete inhalovat, ten morsky vzduch je super..... :D A vie sa tam krasne z minuty na minutu zmenit pocasie. Bola sranda ked som bola v meste, predavali dazdniky po 5 guldenov a zrazu sa rozprsalo a hned stali 20 Laughing Shocked

27.03.2007 09:51

aksuram

Miss - pri takom pofykovani sa je najlahsie spalit- lebo ta vietor ochladzuje a ty necitis ako na teba slnko prazi- to sa uz aj mne podarilo- ale to bolo doma v KE. TanickaSk - ten vzduch je tu super- napriklad od kedy som tu neberiem ziadne lieky proti alergii, najskor som si myslela ze to len tehotenstvom mi je lepsie, ale teraz 3 mesiace po porode je to stale v takom stadiu ze zvladam bez liekov, ale ked sme boli na SK na par dni tak mne stale tieklo z nosa, svrbeli ma oci, usu- no hroza .... ale ked sme sa zas vratili do NL tak sa opat citim OK. K tym zmenam pocasia- to je uplna pravda. Nam sa tu stalo, ze sme sa chystali na plaz, uz sme vychadzali z domu a zrazu prsi, ale aj tak sme uz sli- plaz je vzdusnou ciarou 1km od nasho domu, ale po cestach to je cca 3-5km - kym sme autom dosli na plaz tam uz svietilo slniecko Laughing Teraz je tam kooopec psikov, a chodia tam "vencit" aj kone. To je nadherny pohlad ako ten konik cvala po hrane mora a piesku a v pozadi sa penia vlny Wink A tie restiky teraz uplne demontovali- teda este pred zimou- ostali len drevene koly co trcia z piesku- a na jar tam zas postavia "budovy" Wink

27.03.2007 10:33

Apolinara

28.03.2007 09:50

SARA.KRALLER

ahojte maminy.opat sa hlasim po dlhsom case.mali sme tvrdy tyzden v kuse sme cestovali.no a mali sme aj termin u lekara s maxom,konecne ho ockovali a na moje prekvapenie ani neplakal Laughing no a vazime uz skoro 7 kg. Shocked je riadny tucko. miss blahozelam dodatocne k vyrociu svadby.my mame vyrocie az v juny. jeeeej maruska misko a max maju rovnaku hrazdicku Laughing Laughing

28.03.2007 10:16

aksuram

Apolinara - ja sa v tych "kokoch" nevyznam, ale ak si dobre pamatam tak moja starsia sestra (povolanim zdravotna sestra) hovorila ze niektore su naozaj bezne a nesposobuju ziadne vazne problemy. Tak sa zbytocne nestresuj a pockaj co ti povie aj ten druhy lekar. ALe pravdu povediac mne by sa tiez nepacilo ak by mi lekarka nevedela vysvetlit preco a co to je Rolling Eyes Ale drzim palce aby to bolo cim skor v pohodicke Wink SARA - to je sranda - aky je teb svet hraciek maly Laughing Dnes sa ideme zvazit, snad drobec pribral trosku viac ako naposledy. A na buduci utorok nas caka ockovanie, dufam, ze Misino bude plakat menej ako prvykrat Rolling Eyes

28.03.2007 10:35

Katarinaa

aksuram: vy ste uz sa uz ockovali a idete druhykrat? my este ani raz, vraj 25.4. mozno, ak bude mat zahojenu tu ruku po TBC ockovani. Aj nausnice sa vraj mozu az potom pichnut, tak som sa dnes zbytocne nadejala, ze z nej bude krasavica. Mala ma vraj zlezanu jednu stranu hlavy, aj ked mne sa nezda, ze by lezala furt na jednej strane. No nic budeme ju musiet zamerne davat na tu druhu stranu. Inac ju pochvalila, ze krasne rozprava a odpoveda, ed na nu clovek hovori, sleduje hracky a rozdava usmevy na vsetky strany. tak aspon nieco. Cool

28.03.2007 10:48

Terezia

Lukasko uz ma tri mesiace a my sme este ockovani neboli. Stale nema zahojenu ranu po TBC ockovani. Aj mne sestricka vravela,ze ma zlezanu hlavu. Mam ho polohovat, ale on je uz tak sikovny,ze aj ked ho dam nabok a otocim sa, tak uz je na chrbatiku. Laughing

28.03.2007 10:51

Katarinaa

Terezia: ved to! Moja mala si uz nelahne, ako ja chcem, to viem urcite. ona sa posuva po postielke a skonci, ako ona una za vhodne. Ja si myslim, ze to ma asi z kocika, lebo tam ma hracku na jedej strane, tak ju prehodim na druhu. A na polohovatelnom lehatku si rada najde jednu svoju polohu. Nemozem povedat, ze apriori lezi len na jedenj strane, ale asi tu jednu preferuje.

28.03.2007 11:15

aksuram

Katarinaa - tu vobec neockuju proti TBC- teda aspon zatial som o tom nenasla ani zmienku- prve ockovanieje v cca 2 mesiacoch a potom je preockovanie o 4 tyzdne a potom dalsie.My budeme mat teraz to prve preockovanie.

28.03.2007 13:24

Miss

Ivanka apolinara- vidis aj baby Ti tu vrvavia že niektore bacily nesposobuju nic su bežne pre organizmus neboj sa, ale možno preventivne Ti Dr. mohla dat pre malu aspon Summamed alebo nieco nie velmi silne, ako dnes? ideme vonku? ja som rozbita malý mi od 6tej nechcel spat zaspal až o 11nastej tak som sa rýchlo tresla do postele spolu s nim a pospala som si hodku Smile Sara- kdeže si cestovala? parada 7 kil? hehe to ma asi z tej vianocky co jes Laughing Laughing my ideme do poradne až 13. aprila tipujem 6500 g Laughing Laughing Baby tak ja neviem skoro vsetky mate ranky poockovani ja ani neviem kde Samka pichli.

28.03.2007 21:24

SARA.KRALLER

baby vy tu pisete o ockovaniach a ja sa v tom uz nevyznam.ale asi tu je to ine.nas max bol ockovany len jeden raz a to teraz,ked sme boli v poradni Rolling Eyes maruska aj tu sa neockuje TBC.zvlastne ze kazda krajina to ma ine. miss cestovali sme kade-tade.a jeden den sme boli aj na slovensku.a cestovali sme autom,katastrofa.max mi nechce sediet v autosedacke,cele 3 hod.mrncal a mne bolo zle.vzdy ked sedim v aute vzadu je mi zle Embarassed Twisted Evil a dnes sa mi podarili urobit fotky,posielam

28.03.2007 21:50

aksuram

Misko dnes vazil 5990g, cize celkom pekne pribral :D Sara- nas caka zas dlha cesta autom na buduci stvrtok- prinajlepsom budeme v aute 9 hodin. Dufam, ze Misko to bude zvladat rovnako dobre ako naposledy- vtedy bol fakt uzasny- spinkal, papal, a zas spinkal a papal Wink

28.03.2007 22:16

tanickask

Ahojte, mne sa zda ze vsetky mame poradnu v rovnaky den. My sme tiez dnes boli, Danko vazi 6220g a meria 63cm. Krasne sa doktorke predviedol, uplne ho vychvalila. :D Ja som dnes mala aj kontrolu po sestonedeli, maternica vyzera akoby som mala dostat menstr. Ale vraj nemusi prist. Aj som sa posledne dni citila akoby som mala dostat, tak som zvedava. No a nemam vraj 2 roky otehotniet a zaroven mi neodporucala ziadnu antikoncepciu, az ked prestanem kojit. Vzdy som si myslela ze po cisarskom by sa nemalo 1 rok otehotniet.. Rolling Eyes No a Danka som zobrala aj ku gynekologicke, bol v dobrej naladicke a si tam rozpraval a usmieval sa tak zozal velky uspech. :D My sa chystame na vikend prvy krat vycestovat mimo domu. Ideme ku svokrovcom nech si aj oni trochu uziju. Nastastie len jednu noc...dufam ze nic nezabudnem a hladko to prebehne hlavne so spanim Laughing

28.03.2007 22:44

tanickask

Baby a tie hrazdicky maju ako vysoko hracky? Dociahnu na ne deticky? Sara to auticko co mas zavesene na hrazde mame aj my a zavesene na lehatku a melodiu vyhravame do kola. Laughing

29.03.2007 07:07

SARA.KRALLER

dobre ranko,vyuzivam cas kym max spi a hned pisem Laughing tanicka, jeeej to je fakt nahodicka ze danielik ma to iste auticko Laughing Laughing Laughing ako maruska napisala ze svet hraciek je malicky Laughing alebo mame rovnaky vkus a pacia sa nam rovnake hracky Laughing aj u nas to auticko vyhrava takmer dookola Laughing mne max tie hracky na hrazdicke uz dociahne a celkom dlho sa s nimi vydrzi hrat.alebo ked je lenivy tak sa len na ne pozera Laughing maruska tebe misko vydrzi dlho spinkat v autosedacke?my musime robit prestavku.sedis pri nom vzadu?ja som skusila si presadnut dozadu,ale mala som taky strach ze som si znova presadla Sad

29.03.2007 09:30

aksuram

Tanickask- Misko vie dosiahnut tie hracky ktore su na bokoch- teda su nizsie- kvietok ktory je uplne hore este nedosiahne. Sara - V aute Misko vydzri spinkat dlhsie ako doma v postielke Laughing V pohode tam spinka 2 hodiny v kuse. Ja som sedela stale pri nom, lebo ked sa zobudi nieje rad ak tam nikoho nevidi. S tym mam problem hlavne vtedy ak s nim idem autom sama a on nespinka- to je vacsinou plac- ale aj tak do 20 min zaspinka. Teda zatial to tak bolo. To mas dost blbe ak nemozes dlho sediet pri nom vzadu. No co uz- sak on si nato casom zvykne Wink

29.03.2007 11:04

Zuziik

Ahojte baby Ani v UK sa proti TBC neockuje, zevraj sa to ockuje iba v krajinach, kde sa TBC vyskytuje, a tu maju taky zoznam, v ktorych krajinach je vacsia pravdepodobnost nakazy, a deti pochadzajuce z tych krajin zaockuju. Ale slovensko tam nemaju, tak mi ho nezaockovali, ale ja si ho aj tak dam zaockovat, ked prideme na Slovensko. Nas maly je uz taky huncutik, uz sa s nim da aj bavkat, a tak krasne sa nam usmieva, uplna pastva pre oci. Robi nam to samu radost. :D A malicky nam uz aj sam posedi, prave si sedka v autosedacke a dava rucku do pusy... ktohovie po com prave tuzi... Wink zeby bol hladny... Wink Ale v nosteku mu este stale chrapci, a hlavne rano ho ma uplne upchaty, tak sa ideme ukazat doktorovi zajtra Ma niektora z vas skusenosti s tou odsavackou na vysavac, lebo by som si ju chcela nechat sem poslat, ale iba ak by bola ucinna... VDAKA A Sara preco nemozes sediet pri malom v zadu ? Neviem asi som dnes nejaka nechapava... :D ale nedoslo mi to .... sorry

29.03.2007 11:16

Katarinaa

zuzik: ta odsavacka na nos je GENIALNY vynalez!! Odkedy ju pouzivame, mala sa usmieva, ked ju odsavam, a to teraz neprehanam! Nic tam babatku nepchas do nosa, len tak na okraj dierky, cize sliznicu nemas sancu poskodit a odsate mas za 20 sekund. Urcite neolutujes A my mame taku hrazdicku, kde sa da dlzka tych hraciek nastavit, takze mala dociahne. Ved to jej jej najvacsia radost, trieskat do tych hraciek Smile , keby nedociahla, nebola by ziadna fun Cool