1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104

Januarove babetka 2007

09.05.2006 11:24

Januarove babetka 2007

Karolinka

Ahojte tehulinky! Myslim, ze je najvyssi cas prehupnut sa do roku 2007:o) Ste tu niekto s terminom januar 2007? Dufam, ze nas tu bude kopeeeeec...

 

09.05.2006 11:25

borka

prepacte,ze vam tu vbieham,ale ozvala sa vo mne nostalgia.zdravia vas januarovky 2006!prajeme krasne tehu a zdrave babatka.

 

09.05.2006 11:33

Karolinka

Borka aj ja som bola uz par krat v januarovkach 2006. Chcela som vediet, co ma caka:o) Na tej fotke je asi tvoje babeno, ze? Saska, ze? Je strasne chutnulinka, take by som brala:o)

 

09.05.2006 11:35

borka

moj pokladik. 14-ho mame 4 mesiace.

 

09.05.2006 12:09

Karolinka

Ja si este pockam. Dnes som zacala len 7-my tyzden. Zatial mam iba nervy z lekarov.

 

09.05.2006 13:02

Ena

ako vidim, Borka ma uz predbehla Wink) Aj ked ja som taka januarovo februarova (TP: 24.1.2006 a maly sa narodil 1.2.2006).. aspon mozem chodit na obidva diskusie Smile) tak baby prajem vam krasne tehotenstvo, ja by som si to uz mozno aj rada opat zopakovala Smile)

 

10.05.2006 08:47

cherri

Ahoj januárovky 2007 :D Pardón, že sa vám sem tiež miešam, ale som tiež tak ako Borka a Eňa januárovka 2006, chcem vám popriať krásne a pohodové tehotenstvo Wink

 

10.05.2006 09:10

Katarinaa

Ahojte januarovky. Vyzera to tak, ze aj ja a pridavam Smile Tesim sa velmi, podla vsetkeho TP bude niekedy v polovici januara, podla mojich vypoctov som v 5. tyzdni. Zatial ma tehotenstvo potvrdene len z krvi, na ultrazvuk idem az o dlllhy mesiac. Vidim, ze zatial sme tu len 2 aktualne, ostatne vsetky minulorocne. Tym dakujem za povzbudenie a dufam, ze nas tu bude coskoro viac. Karolinka, ty si odkial, ak sa mozem opytat a ako to s tebou vyzera? Bola si uz u lekarky? Byva ti zle? Mne zatial nie.

 

10.05.2006 11:11

katrinn

ahojte, tak sa pridávam aj ja k januárovkám.. Som cca v 7tt, k lekárovi idem budúci týždeň, už sa neviem dočakť Embarassed

 

10.05.2006 13:37

Anonymous

Tak vas teda vitam tehulky, uz sme tu tri:o))) Ja zijem v Batislave a vcera som zacala odkrajovat zo 7.tyzdna. K doktorovi som letela v 6.tyzdni, ale mala som asi pocitat s tym, ze budem mat docinenia so slovenskym zdravotnictvom.... Prvy lekar ma odbil, ze mam ist na ultrazvuk a ked bude aj po mesiaci vsetko v poriadku, tak sa mu mam az potom ozvat. Ultrazvukar mi povedal, ze co tam hladam tak zavcasu, ze mam prist az ked budem v 8 tyzdni. A nezabudol dodat, ze mi nebude blahozelat, lebo kto vie ako to este som mnou dopadne v prvom trimestri.... To bolo absolutne vsetko, co som sa od nich dozvedela. Teda este nieco, ze mam myom a na otazku, zo co to je povedal, ze to teraz riesit nebudeme. Myslela som, ze ked som prvy krat tehotna a navyse v 34 rokoch - co je dost, tak mi aspon povedia co mozem a co nie. Tak sa teraz hrabem v knihach a surfujem po internete. Katarinaa, v mudrych knihach som sa docitala, ze zle byva az od 7.tyzdna. Mne to presne tak aj zacalo. Prvy den 7.tyzdna mi bolo dost blbo cely den, ale druhy uz nic. Tak uvidim co zajtra:o)) A vy ako?

 

10.05.2006 13:42

Karolinka

Ten anonym, som bola ja-Karolina...zabudla som sa prihlasit. Ozaj, maminy. Dakujeme z podporu a drzte nam palceky. Mate krasne babetka.

 

10.05.2006 15:02

Katarinaa

Tak to ste ma ukludnili, mne tiez povedali, ze mam dojst na ultrazvuk az o mesiac... ale asi maju pravdu, dovtedy moc nevidiet. Ja som tiez z BA, mam 30 rokov, tak tiez nie som najmladsia a toto bude nase prve babetko.

 

10.05.2006 15:02

Katarinaa

Inac, zatial sme tu same K-cka - katarina, karolina, karin Laughing

 

10.05.2006 21:06

Ena

Som vam prave chcela napisat, ze vsetky 3 mate meno na K Smile) Ja som sla k dr. prvykrat ohaldom tehu niekedy po 5 tyzdni, na uzv som som bola tak okolo 10-11 tt. A moj dr. bol v pohode, spytal sa, si mi vysiel test pozitivne, potom vzali krv.. a o ten mesiac som sla na uzv, do poradne som chodila tak kazde cca 3-4 tyzdne na zaciatku...

 

10.05.2006 21:19

Karolinka

Uz som potom zstila, ze sa chodi k lekarovi neskor. Len mi je to take divne,ked vsade pisu, ze prvy trimester je najkritickejsi a lekar bude so mnou hovorit az na zaciatku 3.mesiaca. Ja mam trosku nervy aj z toho, ze od 10. do 14. tyzdna mam byt mimo SR na sluzobnej ceste. Navyse tam mm byt sama bez manzela. Neviem ci si tam mam vybavit lekara, ci mozem letiet a ci vobec mam niekam ist. A este k tomu mam od vcera teplotu 37,4. Eni nevies, ci je to normalne?

 

10.05.2006 22:32

borka

pre KAROLINKU.lety v 1.trimestri su zakazane.mala som rizikove tehu,takze som nemohla nic.vydavala som sa v 5-tom mesiaci a isli "sme sa svadbit autom". ja som vedela ,ze som tehu 9 dni po ovulacii.blbla som dokonale,hned som naklusala k lekarovi,ze mam slaby pruzok na teste.sono mi nerobil,ale hned mi vzal krv -HCG BETA TEST a tam podla hodnoty hned vedel kolko bije.nerobi sa standartne,takze ak ste len zvedave,tak musite vydrzat.

 

11.05.2006 00:53

zuzika

Smile

 

11.05.2006 02:40

zuzika

:D

 

11.05.2006 09:37

Yvett

Ahojte maminy :D pripájam sa k januárovkám 2006, prajem Vám krásne a bezproblémové tehotenstvo a ešte krajšie a zdravé bábätká. Ja som takto pred rokom ešte ani netušila, že som "v tom" Ale termín bol až 30. január takže pohoda.

 

11.05.2006 09:53

Nšoči

Ahojte tehulky, tak potichucky, kedze mam uz za sebou 2 potraty Crying or Very sad sa pridavam aj ja k vam januarovkam. Momentalne som 5tt, uz som bola aj u lekarky, ale zatial bolo vidiet iba 4mm dutinku Cool .

 

11.05.2006 10:06

borka

neriskovala by som.zaoceanske lety uz vobec nie.suvisi to so zmenou tlaku,takze lety sa neodporucaju vobec do 12 tt.

 

11.05.2006 10:32

borka

posialm vam jednu motivacnu,aby ste vedeli k comu to vsetko vedie,ked zacnete tyckovat::: :D

 

11.05.2006 15:20

pupavka

Karolinka: Uz som potom zstila, ze sa chodi k lekarovi neskor. Len mi je to take divne,ked vsade pisu, ze prvy trimester je najkritickejsi a lekar bude so mnou hovorit az na zaciatku 3.mesiaca. Ja mam trosku nervy aj z toho, ze od 10. do 14. tyzdna mam byt mimo SR na sluzobnej ceste. Navyse tam mm byt sama bez manzela. Neviem ci si tam mam vybavit lekara, ci mozem letiet a ci vobec mam niekam ist.
ahojte, sa vam sem trochu zamiesam, som z decembroviek 2006, cize len par tyzdnov pred vami a tu zvysenu teplotu som mala aj ja, az skoro 38 a doktorka vravela, ze je to normalne, ze sa organizmus vyrovnava so zmenami Smile drzim vsetkym palce

 

11.05.2006 15:54

Katarinaa

Ahojte, no ja som pekne chora, zmokla som v sobotu a sadlo mi to na hrdlo - ledva prehltam a mozno mam aj teplotu (radsej som si nemerala Wink ), takze nadsena nie som. Najradsej by som si buchla aspon nejaky paralen, ale taku radost si neurobim Exclamation

 

11.05.2006 22:28

ada2

Ahoj cerstve buduce mamicky! Ja som sice trosku popredu, teda v 5. mesiaci, len vam chcem napisat moj nazor na to lietanie v prvom trimestri, nie je to zakazane, je pravda ze dlhy let je unavny aj pre zdraveho chlapa a nieto pre tehotnu zenu, ale pokial sa citite dobre, nic nie je nemozne. V prvom trimestri su potraty vo vacsine pripadov spontanne, priroda to tak vymyslela ze ked je embryo "chore", "poskodene", ked nema vsetky "chromozomy na poriadku" tak sa to casto tak skonci a zena za to v ziadnom pripade nemoze. Nehovorim ze sa mate nejako fyzicky namahat alebo nosit tazke veci... ale pokial vam nie je prilis zle od zaludka mozete viest celkom normalny zivot a babetku tym neublizite. Ja som sa v prvom trimestri nacestovala cele tisicky kilometrov, sice nie lietadlom, ale vlakom a vsetko je zatial v poriadku a pevne verim ze aj bude. Prajem vam krasne tehotenstvo!

 

12.05.2006 12:58

borka

forma dopravy nie je to iste-valk je v pohode,aj auto,ale lietadlo urcite nie.bola som rizikova,takze zoznam zakazanych cinnosti bol bohaty,ale prezila som to.

 

12.05.2006 13:57

Januarovky

Alexandra

Ahoj kocky, ja mam sice termin niekedy prvy januarovy tyzden, ale akosi mam pocit, ze bude v decembri, no ved uvidime.. Absolvovali sme USG? v pondelok ideme na testy z krvi a za 3 tyzdne dalsi ultrazvuk.. Uz nas bolo aj vidiet, mali sme 0,54cm Embarassed

 

12.05.2006 14:02

Sonys

Ahojte tehulky, gratulujem Vam k malim fazulkam. Ja som z decembroviek, ale hladala som na strankach nieco okolo lietania, tak mi neda nereagovat na Borku. Ja mam pracu, v ktorej vela cestujem, najma autom a lietadlom, tak hned na prvej navsteve u lekarky som sa jej pytala, ci to lietanie musim vylucit. A povedala mi, ze tehotenstvo nie je choroba a pokial sa citim OK a najma su to kratsie lety, tak s lietanim takmer do 36tt nie je problem. Po tomto termine Ta uz vacsinou nezoberu na palubu letecke spolocnosti. Samozrejme vynimkou je rizikove tehotenstvo. Takze ja som uplne v pohode letela minuly tyzden a to sa este chystam na dovolenku na Rodos a do Pariza. A urcite tam autom ani vlakom nepojdem Laughing Tak Vam drzim palceky, aby ste v januari mohli pomaly zacat kocikovat Laughing

 

12.05.2006 14:09

borka

od 7-ho mesiaca uz vas nezoberu na palubu,nie od 36 tt.letecke spolocnosti nechcu mat trable.mna uz nechceli od 24 tt zobrat.suhlasim,ale ja hovorim o rizikovom tehu.pri hladkom priebehu sa smie kadeco,ale pri rizikovom ani bezne veci. Mad

 

12.05.2006 14:50

Katarinaa

Jaj Alexandra, ako ti zavidim, ze si uz videla babatko! Ja idem az o 3 tyzdne 1.x a dovtedy neviem ako vydrzim. Stale myslim na vsetky mozne pravdepodobne aj menej pravdepodobne moznosti a dufam, ze vsetko bude OK.

 

12.05.2006 15:12

Katka

Alexandra

Ahoj katka teraz este poriadne nie je moc co vidiet, takze vydrz, o to lepsie to bude ked tam uvidis skutocne uz svoje mimi a nie 0,54cm utvar Wink

 

12.05.2006 15:38

Ena

Alexandra: uz aj ty si tu?Smile Tak vitaj Smile My z januaroviek 2006 vam to tu trocha zapratavame nasimi pokecmii, aspon sa vam to tu rychlejsie rozbehne Wink)

 

12.05.2006 15:52

Ena

Alexandra

Caveees, no jasne, sondujem vsetko co sa da, mam na to len 7,5 mesiaca Laughing

 

12.05.2006 16:55

Karolinka

Katarinaa aj mna trapilo a este trosku j trapi prechladnutie. A pritom si nenormalne davam pozor. Cely tyzden ma skriabalo v hrdle, tak som spavala so salom na a este aj teraz prskam. Ja som si prepocitavala termin porodu a je mozne, ze budem aj decembrovka. Podla dna splodenia mi to vychadza na 7.januara, ale podla PM 2.januara. No takze ked sa babo poponahla, tak moze byt este aj silovestrove:o))

 

12.05.2006 17:03

Karolinka

Ozaj, uz dva dni mi absolutne nic nie je. Neboli ma brusko, nie je mi zle, necitim prsia, nie som unavena, nemam ziadne zvlastne chute ani nechutenstvo a ani sa neprejedam. A uz nemam any zvysenu teplotu. Akurat som z toho zacala byt nervozna, ci je to v poriadku. Babeny, co vy citite?

 

12.05.2006 17:16

Karolinka

No, idem si vyskusat pripnut "tickerik", dufam, ze sa mi to podar Wink

 

12.05.2006 17:22

Terezia

Ahojte babule. Idem sa k vam pridat. Moj predpokladany termin je 12.01.2007. Moje tehotenstvo nazvala doktorka zazrakom. Po tolkych rokoch a pokusoch. Mam len lezat a ako povedala ani nedychat. Mne inak tiez vobec nie je zle. Jedine ma stale trapia bolesti na menzes. Dnes som bola u zenskej a bol tam 9mm plodovy vacok. Na dalsiu kontrolu mam ist o 2 tyzdne.

 

12.05.2006 17:41

Karolinka

Ahoj Terezia, tak ta medzi nami vitam. Odkial si? Ja mam tiez termin 12.1., sale zatial to nie je podla velkosti babetka, tak sa to mozno etse zmeni. takze si teraz v 7tt?

 

12.05.2006 17:45

Katarinaa

Baby, ani mne nic nie je, len ma bolia prsia. Minuly vikend, ked som mala dostat mrchu som mala 2 dni take mrchokrce a odvtedy nic. Normalne ma v kuse cuka, ze si urobim dalsi tehu test,aby som sa presvedcila Laughing Terezia: vitam ta a blahozelam!! a kolko ste sa snazili? Chodila si aj do nejakeho centra? My 2 roky a toto tehotenstvo je vysledkom vnutromaternicovej inseminacie, tak sa tiez velmi tesime, ze sa to podarilo Razz

 

12.05.2006 17:52

Katarinaa

Jej Terezia, pozrela som si tvoje predchadzajuce prispevky a vidim, ze my sa pozname z "dlhodobych snaziliek" Smile To je nahoda!

 

12.05.2006 18:03

Karolinka

Babule, kolko ste sa snazili o babetko? My 4 a pol roka. Manzel mal slabsie spermijky a navyse niektore z nich nemali dobry smer, tak nas hned poslali na IVF. Absolvovali sme 1 cyklus. Najskor mi vlozili 1 embryjko a na druhy krat jedneho mrazacika, ale nic sa neuchytilo. Teraz v juni sme mali ist na dalsi cyklus, uz mame vybavenu poistovnu, prehliadku lekara..... a pred 6 tyzdnami som skoro odpadla... nam sa to podarilo prirodzenou cestou....

 

12.05.2006 18:20

Karolinka

No tak s tou absenciou priznakou som to zakrikla, uz zase mam pocit, ze pride mrcha.

 

12.05.2006 19:52

Terezia

my sme svoji 5 rokov. Ale ako som uz pisala na dlhodobych snazilkach, tak do toho som mala vela cyst a zobrali mi jeden vajecnik. Este hyperprolaktinimiu a asi PCOS. V CARe som bola 2x na IUI. Bola mojej gynekologicky to vyzeralo tak, ze bez stimulacnych liekov nemam ovulaciu. Ja som tiez neverila. meskala mi mrcha, ale stale som spinila, takze som si myslela,ze len mi meska. Natahovala som sa s vecami a robili sme poriadky. Az mi to nakoniec nedalo a skoro po tyzdni meskania som si spravila test a na druhy den dalsi. Obidva boli pozitivne. Este sa z toho stale neviem spamatat. Aj ked asi ako kazda z vas mam aj poriadny strach.

 

12.05.2006 19:53

Terezia

Ja neviem v ktorom som tyzdni. Dr.mi povedala len kedy mam termin. Ako sa to rata? Cele tyzdne od poslednej mrchy?

 

12.05.2006 20:51

Nšoči

Ahojte, ja mam zatial termin podla poslednej mrchy 14.1. Tiez ma sem tam tak mrchovsky pobolieva v podbrusku, ale to by malo coskoro prejst. Ja som bola na UZV v stredu a bolo vidiet 4mm dutinku Smile . Na dalsiu kontrolu idem 23-ho tak dufam, ze uz bude vidiet aj srdiecko Smile

 

12.05.2006 22:15

Karolinka

Terezka dobre som pochopila, tiez sa to podarilo prirodzenou cestou? Termin sa pocita od preveho dna PM. Napriklad ja som mala PM 28.3. a teraz som 4.den 7-meho tyzdna. Moj lekar by napisal 6+4.

 

12.05.2006 22:16

Velrybka

Takze ahoj tehulky, pripajam sa k vam. Citam vas odkedy sa otvorila tato diskusia, ale cakala som az na potvrdenie od lekara. Dnes som u neho bola a cakame bubacika 01.01.07!! hahahaha. Inak podla mrchy som v tusim 7.t ale podla mojho od porodu rozhadzaneho cyklu a ultrazvuku som v 5.t. Takze pockame do dalsieho vysetrenia. Vysetrili ma peniso sondou Wink a bolo vidiet tak akurat malu bielu gulicku v plodovom vaku!! Laughing Laughing ale pekne sa tam hojdala. Laughing Laughing Nabuduce uz bude vidno vsetky zarodky koncatin a srdiecko - tak sa tesim!! A brali mi asi 5 ampuliek krvi na vysetrenia. Rolling Eyes No, inak je to moje 2. tehotenstvo, uz mame nase slniecko Filipka ktory mal pred par tyzdnami 1. rocik. Zle mi nie je, ani pri Filipovi mi nebolo, len sa citim slaba, akoby bez energie, toci sa mi hlava, a rano sa mi nechce vstat z postele. K lietaniu - ja si myslim, ze je to individualne, zalezi od vasho zdrav. stavu , celkovej pohody a tak. a myslim, ze ak je vsetko ok, tak by to nemal byt problem. My sa chystame v lete k moru na dovolenku - ale to az v auguste. Baby - snazilky - veeeeelmi vam blahozelam!! Je fakt krasne ze sa to podarilo, a prajem krasne hniezdenie!! Laughing Laughing Laughing OK, idem si lahnut, kym sa ten dudo zobudi..

 

12.05.2006 22:19

Karolinka

Ja idem na ultrazvuk buduci tyzden vo stvrtok, to budem 8tt. Na prvom ultrazvuku som bola minuly tyzden a lekar mi povedal, ze je to malinke a nevie posudit, ci je v poriadku. Tak si viete predstavit, ake mam nervy. Do stvrtka je strasne dalekooooooooooo...... A to mrchovske pobolievanie trvalo kamoske az do 9.mesiaca. Vzdy to doslo, ked mala termin mrchy.

 

12.05.2006 22:23

Karolinka

Ahoj Velrybka! To nam sa to tu teda pekne zaplna. A vsade tvrdia, ze porodnost klesa, hihi :D

 

13.05.2006 07:43

Katarinaa

Karolinka: ty si pisala o IVF, takze predpokladam, ze si chodila do nejakeko CAR. Mozem sa spytat do ktoreho? A budes tam chodit aj do poradne, ci bola si u svojho obvodneho gynekologa kvoli potvrdeniu tehotenstva a ultrazvuku? Pytam sa, lebo ja chodim do Gyn Fivu a nechce sa mi ist naspat k obvodacke, ale nie som si ista, ci CAR ponukaju aj sluzby prenatalnej poradne. Neviete mi poradit? Kedze idem na 1. ultrazvuk az o 3 tyzdne, este som sa o tom s nimi nebavila a nechcela by som premeskat nejake dolezite prehliadky a pod. Ahoj Velrybka, tak uz tu mame aj skusenu matku, co nam bude davat rozumy z prvej ruky Laughing