1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104

Januarove babetka 2007

05.03.2007 19:54

Alexandra

Ake nasledky mali tie deticky? nechcem aby sa mu nieco stalo.. Shocked

05.03.2007 20:40

Terezia

Aj Lukasko bol vcera v takom polospanku a drahy silnejsie zakaslal a on sa tak nalakal,ze sme ho nevedeli utisit. A v sobotu sa mi tak nalakal na vysavac aj ked predtym mu nevadil. Poriadne zvysil papanie. Vcera sme az boli v soku, ked spapal az 200 ml. Raz si vypyta viacej a raz menej, ale toto uz bol poriadny sok. Shocked

05.03.2007 21:27

Miss

Terezka- 200 ml? to trosku prehnal nie? Laughing Laughing to stihas tolko mlieka vykojit? ten nas pije 150ml a stane sa že vrieska, že este chce ale to mu už nedam vsak pribera turbo rýchlostou Laughing Laughing

05.03.2007 21:52

Terezia

Miss: Terezka- 200 ml? to trosku prehnal nie? Laughing Laughing to stihas tolko mlieka vykojit? ten nas pije 150ml a stane sa že vrieska, že este chce ale to mu už nedam vsak pribera turbo rýchlostou Laughing Laughing
Lukaskovi mam nachystane v chladnicke po 110 ml. Ale v posledne dni ma take vypadky, ze raz alebo dva krat za den chce viacej. A to sa pohybuje od 140 ml az do spomenutych 200 ml. V stredu ideme k dr. tak uvidim co bude. Minule nam vsak povedala,ze kolko moze suhrnne ml spapat za cely den. A ze mam davat tolko co som davala a ked si vypyta, tak davat viacej. My sme tiez najprv nechceli davat, ale drobec tak krical ako sirena dokial nedostal svoje. A co sa tyka menzesu, tak ten som este nedostala. Ale priznaky uz mam. Som zvedava ako to u mna bude fungovat vsetko dalej. Ja mam totizto tiez polycysticky vajecnik, ale uz iba jeden. Crying or Very sad

05.03.2007 21:59

Miss

terezka- tak mne Dr. povedala že v jeho veku deti v priemere vypiju naraz tých 100-120 ml a odst sa cudovala že nas spráska 150 ml a este kričí hladom..ja netusim kolko za tých 15-20 minut vyprodukujem co mu davam este pred nutrilonom ale tipujem že viac ako 20 ml to nebude, zavisi aj od vahy kolko zjedia ked je tažši jasne že chce viac ale snažim sa tých 150ml neprekracovat aby som mu neroztiahla žaludok lebo potom nam zje aj koberce Laughing Laughing Tak to ja na menstuaciu priznaky nemam a Dr. povedala že ju ani tak skoro cakat nemam to je divne, lebo zase mlieka mi ubuda mam skoro prazdne prsia z praveho ho už ani nekojim...takže vlastne si otehotnela len s jeným vajecnikom? no parada, dobre, že sa to podarilo. To ja som pred teho nemala žiadne problemy s menzesom mala som ho ako hodinky každých 29 dni ked som už na 30ty den nedostala vedela som, že som tehu Laughing Laughing Laughing ale fakt by ma zaujimalo kedy dostanem..až potom sa budem citit znovu kompletna Laughing Laughing Este k tomu mlieku..Ty si odsavas priebežne pocas dna že mas take zasoby?

05.03.2007 22:05

Terezia

Ja odsavam a odsavam. Este aj v noci vstavam a odsavam. Som uz z toho poriadne unavena, ale snazim sa vydrzat ako to pojde. Aj ja ovela menej dostanem z praveho prsnika. A otehotnela som zazrakom po 5 rokoch trapenia, behania po dr. a 2 operaciach. Laughing

05.03.2007 22:09

Miss

terezka- kolko krat v noci Ti malý vstane na krmenie? fíha tak to som nevedela, že ste sa tak dlho museli snažit, tak to mas fakt asi vymodlene dieta vsak? to ja som prisla k Samkovi ako slepá kura ku zrnu Laughing Laughing neplánovane

06.03.2007 08:22

Katarinaa

Baby, aj vam sa uz mali pretacaju? Ja som vcera ostala v soku, ked sa mi zrazu nahata zvrtla z bruska na chrbatik a to ma presne 7 tyzdnov. Som si myslela, ze toto pride az neskor.

06.03.2007 08:37

Terezia

Miss: terezka- kolko krat v noci Ti malý vstane na krmenie? fíha tak to som nevedela, že ste sa tak dlho museli snažit, tak to mas fakt asi vymodlene dieta vsak? to ja som prisla k Samkovi ako slepá kura ku zrnu Laughing Laughing neplánovane
Lukasko je zatial v noci ukazkovy. Uz vstava az rano a ja velmi dufam,ze mu to tak vydrzi. Napapa sa vecer okolo pol desiatej-desiatej a vstava rano. Dnes napriklad o siedmej. Alebo vstane o piatej alebo siestej. Asi preto cez den papa tak vela,ze dobieha co cez noc nestihne. Tiez sa uz prekrasne pretaca z bruska na chrbatik a prekrasne lezi a opiera sa na ruky, ale ide mu to len ked je vyzleceny po kupani.

06.03.2007 09:00

Zuziik

Baby ako odsavate mliecko ? To za kazdym odsanim davate do inej flasky ? Aj ked odsajete iba 20 ML ? Ako to funguje ? Alebo v priebehu dna ukladate do jednej flasky a potom zamrazite ? My stale mame problemy vecer, nemam dost mlieka, ale vsimla som si, ze v noci mi maly vsetko nevysaje, tak som myslela, ze skusim po kazdom kojeni odsat a toto odsate mu dam vecer. Pls poradte...

06.03.2007 09:29

aksuram

Alexandra: Ake nasledky mali tie deticky? nechcem aby sa mu nieco stalo.. Shocked
Nepamatam si presne kde vo fore bola o tom diskusia ale pokusim sa ti to tu opisat o co asi slo. Takze: mamickakojila babo-dievcatko viac ako rok(nepamatam sa presne ako dlho) a aj ked sa na pribalovom letaku pisalo ze sa moze uzivat pocas kojenia nedalo jej to a dala urobit malej krvne testy. A tam vyslo ze ma zvysene hladiny niektorych hormonov- sli na endokrinologiu a tam sa to teraz musi riesit a tiez boli na sono vajecnikov a malej sa uz vytvaraju folikuly. Lekarky na oboch odbornych vysetreniach sa priklanaju k tomu, ze to je sposobene uzivanik HAK pocas kojenia. A ked si vezmes ze pocas kojenia nemozes ani hociaky liek proti teplote zjest tak take hormony musia narobit este viac problemov. Myslim si, ze su pre babo ovela bezpecnejsie formy branenia sa otehotniet ako HAK. Aj ked mozno pre rodicov nie tak pohodlne. Takze si kazdy musi vybrat co je prednejsie Wink

06.03.2007 09:34

tanickask

Zuziik - asi mame podobny problem.Ja som zahajila tiez odsavanie po kojeni, aj ked je to len 10-20ml cez den. Ale v noci nechce tolko pit tak som dnes o 4.00 odsala 40ml a rannych 10 som k tomu doliala. Zamrazit sa mi asi nepodari, lebo si to vypyta vecer pred spanim. Dufam ze nie skor. Dnes rano sa asi prejedol, uz som videla ze cuca len preto ze ma cicik v ustach, a uz aj prskal a vypluval mlieko a nakoniec este aj vygrcol, tak mu hovorim ze ako moze takto plytvat Laughing Myslim ze to mozes davat do jednej flasky, pokial je to v jeden den. Ja som to tak videla v nemocnici a aj to tak robim. Vcera sme boli na sono klbikov. Vsetko je ok, ale mame dalej balit na siroko a kontrola o 2 mesiace. :D

06.03.2007 09:35

aksuram

Zuziik: Baby ako odsavate mliecko ? To za kazdym odsanim davate do inej flasky ? Aj ked odsajete iba 20 ML ? Ako to funguje ? Alebo v priebehu dna ukladate do jednej flasky a potom zamrazite ? My stale mame problemy vecer, nemam dost mlieka, ale vsimla som si, ze v noci mi maly vsetko nevysaje, tak som myslela, ze skusim po kazdom kojeni odsat a toto odsate mu dam vecer. Pls poradte...
Mne tu odporucali, nech si pocas dna/noci odsavam a davam do chladnicky a na zaver dna ked uz je toho tolko co by bola jedna davka pre babo nech dam zamrazit. ZO zaciatku som to tak robila. Ale teraz si uz odsavam len vtedy ak si drobec dlhsie pospinka a ja mam plne oba prsniky- tak z jedneho odsajem a dam zamrazit a druhy prsnik caka na maleho nech si ho vytiahne Wink A to odsavanie aj ked po troske je super na stimulovanie vacsej tvorby mliecka- ked som mala cosi ako laktacnu krizu tak som odsavala po kazdom kojeni aj ked skoro nic neslo- to len preto aby na dalsie kojenie sa viac vytvorilo- a ked mas v noci pocit ze ti v prsnikoch este ostalo mlieko nieje nic lepsie ako ho odsat- lebo ak ho nechas tam, tak si organizmus mysli, ze vytvoril privela mlieka a tak znizi tvorbu a teda mas cez den potom trosku menej mliecka. Neboj ono sa to zlepsi- len tomu treba vychytat muchy Wink

06.03.2007 09:37

aksuram

MIss - dakujem za pochvalu - sama som sa cudovala, ze som stihla dobehnut k drobcovi kym ho presla smejacia nalada Laughing

06.03.2007 09:43

tanickask

Ja sa nechystam riesit antikoncepciu, nemala som to rada ani predtym. Proste si budeme davat pozor a dufat ze aspon rok sa nezadari. Aj sa dost bojim, lebo po cisarskom sa neodporuca aspon rok otehotniet a po druhe si chcem vychutnat toto babatko. takze dufam ze az o 2-3 roky. Ja som mala velmi pravidelnu menstr. kazdych 28 dni, ale aj dost bolestivu a silnu a vedela som aj presne kedy mam ovulaciu. Dufam ze problemy prejdu a pravidelnost ostane a myslim ze sa na to mozem spoliehat.Aj ked ktovie kedy ju dostanem. Kamoska otehotnela bez menstr., doma polrocna dcera.... treba veru davat bacha Wink

06.03.2007 09:47

tanickask

Maruska- dobre si to tu vysvetlila. Tiez sa na to spolieham. Inac sa dost rozculujem, ked sa mi naleju prsia a potom vyteka mliecko - taka skoda.... Sad Baby pouzivate niekto tie zberne klobuciky na mlieko. Ja mavam riadne flaky na tricku, rozmyslam ze si to zaobstaram. Ake mate skusenosti?

06.03.2007 09:51

Alexandra

Zuziik: Baby ako odsavate mliecko ? To za kazdym odsanim davate do inej flasky ? Aj ked odsajete iba 20 ML ? Ako to funguje ? Alebo v priebehu dna ukladate do jednej flasky a potom zamrazite ? My stale mame problemy vecer, nemam dost mlieka, ale vsimla som si, ze v noci mi maly vsetko nevysaje, tak som myslela, ze skusim po kazdom kojeni odsat a toto odsate mu dam vecer. Pls poradte...
Ja si odstriekam do VIA poharikov a potom ked mam objem asi 120ml, tak to zlejem do jedneho a zamrazim.. Maruska tusim doberiem balenie a vysadzujem Evil or Very Mad Este pozor, to mliecko musi mat rovnku teplotu!

06.03.2007 10:02

aksuram

tanickask: Maruska- dobre si to tu vysvetlila. Tiez sa na to spolieham. Inac sa dost rozculujem, ked sa mi naleju prsia a potom vyteka mliecko - taka skoda.... Sad Baby pouzivate niekto tie zberne klobuciky na mlieko. Ja mavam riadne flaky na tricku, rozmyslam ze si to zaobstaram. Ake mate skusenosti?
Mne ked sa naleju prsia tiez mi mlieko vyteka, ale vacsinou mi stacia vlozky do podprsenky, ale tych som uz vyskusala viac znaciek. Niesu vsetky rovnake- daktore pretecu rychlo a ine su v pohode a ja som spokojna bez flakov na trisku Wink O tych klobucikoch som tiez zo zaciatku rozmyslala, ale kedze my mame teraz mliecka dost tak si hovorim, ze zbytocne ho budem takto zachytavat a skladovat.

06.03.2007 14:45

renka_lienka

AHOJTE MAMINKY Pred chvilkou sme sa vratili z poradne, takze mame 5.820g a58cm. A dnes mame presne , tzn. od porodu sme narastli 10cm a pribrali skoro 3kg Laughing . Katuska nam v noci nechcela buvat, a tiez vcera cely den, aj ked sme boli na prechadzke kukuckovala po svete, tak dnes dohana co zameskala Laughing . Dufam ze bude spat aj v noci. Rolling Eyes Ja som si zo zaciatku odsavala po kazdom kojeni, vzdy tam nieco zostalo Laughing , ale teraz to robim tak 2xdenne, vacsinou rano, ked sa malinka napapa,lebo vacsinou mam plne prsniky a to jej staci aj z jedneho, takze druhy komplet odsajem a niekedy este mam aj z toho co pila a druhykrat v noci, ked spi, ma take 4 hodinove intervaly a staci jej malo, a sem tam to pretiahne aj na 5-6hodin tak vtedy musim aj odsavat, to sa manzelik tesi, ked sa v noci ozyva kss kss jak ja taham z prsnika Laughing . A tiez je to take ze sem tam nejde ani 10 a sem tam mam aj 240. Podla mna to treba kazdy den, aby sa ta tvorba nezastavila. Ja som si pytala v porodnici recept ako mliecko skladovat... do 24hodin ho moze babenko spapat, potom ho treba prevarit vo flaske dat do hrnca a naliat tam vodu vo vyske mlieka, nechat prejst bodom varu, vypnut,vychladit a zamrazit. Takto sa moze mliecko skladovat az 1rok, treba si lepit datum a vzdy brat to najstarsie.

06.03.2007 19:39

Terezia

Ja si odstriekam do VIA poharikov a potom ked mam objem asi 120ml, tak to zlejem do jedneho a zamrazim.. Maruska tusim doberiem balenie a vysadzujem Evil or Very Mad Este pozor, to mliecko musi mat rovnku teplotu!
A preco musi mat rovnaku teplotu? Na to ma este nikto neupozornil. Ja prilievam do studeneho z chladnicky co prave odsajem a malemu sa zatial nic nestalo.

06.03.2007 19:44

Terezia

Renka_lienka tak o takomto zmrazovani mlieka pocujem prvy krat. To je dobre,ze az jeden rok,ked to prejde varom. Doteraz som vsade citala,ze len tri mesiace. Ale bez toho prevarania.

06.03.2007 20:52

gabca

oj tak vy uz riešite ďalšie tehotnosti. No ja by som teraz otehotnieť nemala, lebo už som po druhom cisárskom. Ešte by som dieťatko brala ale už sa bojím o seba, veď kto by sa potom postaral o tých mojich troch chlapov? HA zvažujem nasadiť až po ukončení dojčenia, dovtedy si budeme musiť dávať pozor tak ako doteraz. Náš maličký až dnes zistil aké to je pretočiť sa z bruška na chrbátik a veľmi sa mu to zapáčilo. V sobotu bude mať 2 mesiačiky tak už asi prišiel spávny čas.

06.03.2007 21:13

renka_lienka

Terezia: Renka_lienka tak o takomto zmrazovani mlieka pocujem prvy krat. To je dobre,ze az jeden rok,ked to prejde varom. Doteraz som vsade citala,ze len tri mesiace. Ale bez toho prevarania.
Mne to povedala ta mliecna sestra v Ruzinove,ale treba si davat pozor na tie rozne teploty mliecka. A aj nas drobcek uz sa pretocil z bruska na chrbatik Laughing . Podarilo sa jej to 2xza sebou, a potom chudatko ostala taka unavena,ze hned zaspala Wink .

06.03.2007 21:37

Terezia

Terezia: Renka_lienka tak o takomto zmrazovani mlieka pocujem prvy krat. To je dobre,ze az jeden rok,ked to prejde varom. Doteraz som vsade citala,ze len tri mesiace. Ale bez toho prevarania.
Mne to povedala ta mliecna sestra v Ruzinove,ale treba si davat pozor na tie rozne teploty mliecka. A aj nas drobcek uz sa pretocil z bruska na chrbatik Laughing . Podarilo sa jej to 2xza sebou, a potom chudatko ostala taka unavena,ze hned zaspala Wink .
A vysvetlila aj preco si na ne treba davat pozor?

06.03.2007 21:48

renka_lienka

Mne to povedala ta mliecna sestra v Ruzinove,ale treba si davat pozor na tie rozne teploty mliecka. A vysvetlila aj preco si na ne treba davat pozor?[/quote] Ze vraj ,lebo potom sa to rozmrazovane mlieko moze skor pokazit.

07.03.2007 08:36

Alexandra

Mne to tiez povedala laktacna poradkyna, ze inak sa to mliecko moze 'zgrcnut'

07.03.2007 10:38

Miss

Ahojte, Terezka- tak to Ti výborne spí moj Samko bol vcera desný Laughing cez den len plakala plakal a susedia vraveli že mu asi nedavame jest boože svokor to pocul ako to vravia somári mala som sto chutí im odniest maleho aj s nutrilonom nech si užiju Laughing o 21tej sme ho okupali o 22tej dostal jest a s revom sa zobudil o 2 hej na porazenie a keby to nestacilo tak dve hodky bol hore chcel aj nechcel jest vymyslal si no horor niekedy okolo pol piatej zaspal a potom zas o osmej už bol hore na nervy. Aj on sa mi pretaca ale ked to nevidim Laughing stane sa že leži inak pridem a už je na boku, ale ked ja ho sama dam na brusko tak sa otocit este nevie. maruska- esteže som si tu HAK nedala co keby potom nahodou narastli Samkovi prsia? Laughing ja som si uvedmoila jednu vec že to mi za to nestoji aby som sa ládovala hormonmi, to fakt radsej prezervativy, mam pred hormonmi respekt celkovo.

07.03.2007 10:40

Zuziik

Baby dakujem pekne za rady ohladom mliecka Mne maly vobec nechce sat z prsnikovuz asi od pondelka, som chora, beriem paralen a homeopaticky stodal, moze byt ze mu to vadi ? No a s tym odsavanim, ako to robite, ja som vcera odsavala vyse hodiny a vyslo mi 40 ml. Hruza. O stvrtej rano som zase odsavala a to som si myslela ze mam plne prsa a vyslo mi 20 ml. Asi robim nieco zle alebo mam blbu odsavacku, ako vy odsavate ? S cim ? A to tu odsavacku treba za kazdym vyvarat ?

07.03.2007 11:00

renka_lienka

Zuziik: Baby dakujem pekne za rady ohladom mliecka Mne maly vobec nechce sat z prsnikovuz asi od pondelka, som chora, beriem paralen a homeopaticky stodal, moze byt ze mu to vadi ? No a s tym odsavanim, ako to robite, ja som vcera odsavala vyse hodiny a vyslo mi 40 ml. Hruza. O stvrtej rano som zase odsavala a to som si myslela ze mam plne prsa a vyslo mi 20 ml. Asi robim nieco zle alebo mam blbu odsavacku, ako vy odsavate ? S cim ? A to tu odsavacku treba za kazdym vyvarat ?
Ja mam rucnu Avent a ide mi to super. Cim si odsavas ty?Este v porodnici mi poradili, aby som si zlozila to gumove co sa prisaje okolo bradavky, ze bez toho to ide lepsie a veru je to tak. Miss, aj my sme mali predvcerom strasny den aj noc, ani chvilku nespala... cely den len kricala a jedla, vecer to iste, okupala som ju, o 20.00 uz zvycajne spi...a predvcerom ani za svet, ani do postielky polozit, a taka bola hrozne unavena, akonahle som ju polozila, otvorila dokoran ociska a krik. Horkotazko o jednej, so mnou v posteli, drzala som ju na rukach a spievala uspavanky, a plakala, co uz som bola uplne hotova a unavena. Muz dostal chripku tak musel ist spat vedla, tak neviem ci bola z toho taka vyvedena z mieri ci ja som bola taka nervozna,ze zo mna, lebo som behala okolo malej a este aj okolo muzicka,ten mal horucku. Nastastie u nas to susedia nepocuju, aspon to tvrdia Laughing .

07.03.2007 11:31

Zuziik

Renka prave som si odsala 40 ml, a maly to spapal, tak spinka, ale toto je fakt na cas velmi narocne. Vcera som si odsavala a moj starsi syn pri mne stal a stlacal mi prsniky, ze mi chce pomoct... Smile Ja mam elektricku odsavacku ale neviem akej znacky, a tiez ma taky klobucik, tak to skusim bez neho, dobry napad diky. Uviidm ako mi to pojde teraz, lebo prsia mam este stale plne, ja to odtial iba neviem dostat. A ani som nevedela ze materske mliecko ma taku peknu farbu, narozdiel od umeleho. To moje take bielucke skoro az belase... Smile

07.03.2007 11:32

Miss

renka-lienka- vidim, že aj vy ste mali veselo Rolling Eyes Laughing odkedy je malý na svete neexistuje že by som si pospala v kuse aspon 7 hodin je to des mna to dost vycerpava potom aj ked si chcem niekde cez den vyrazit tak už casto nemam síl a motam sa po meste ako mátoha Laughing Zuziik- tak najhorsie su podla mna piestove odsavacky tie su take nemogave že s nimi som nevedela odsat nic, potom som sa na to vyprdla a teraz už nemam co odsavat Laughing lebo prsia sa mi už nenalievaju som rada že mam dákych 20 ml co vypije. Možno odmieta preto že si chora, kamoska tak nekojila vobec dostala anginu ked sa malý narodil tak bol na umelej od zaciatku, ale neviem ako je to u Teba skus sa poradit s Dr.

07.03.2007 11:38

aksuram

Juj ja mam dnes dobru naladu :D :D :D Misko uz 3 noc velmi pekne spinkal, vzdy si dal aspon 5 hodinovu prestavku medzi kojeniami a tak som sa super vyspala - dufam, ze som to teraz nezakrikla Laughing Laughing Laughing A tiez sa dnes prvy krat pretocil z bruska na chrbatik- uz som Vam aj trosku zacinala zavidiet ked ste pisali ze vase deturence sa otacaju a nas drobec nic- ale potom som si uvedomila ze on chudacik sa nema kedy pretocit, kedze ho skoro stale davam do polohovacich valcekov, koli tomu ze sa viac taha na jednu stranu- to nam odporucili v poradni. Takze on sa nemal kedy a ako otocit- tak som ho skusila dat na brusko na velku postel a on sa hned otocil Laughing Laughing Laughing Dnes k nam maju prist na par dni svokrovci- sa tesim- bude zmena- a svokor nasho Misiaka este na zivo nevidel a to sa nanho najviac podoba Wink Miss, Alexandra - velmi ste ma potesili svojim rozhodnutim ohladne HAK- ved nakoniec aj keby ste otehotneli vzdy sa mi to vidi mensi problem ako keby sa vasim chlapcom cosi stalo koli tym hormonom Wink ... ale drzim palce aby sa vam "nedarilo" Wink

07.03.2007 11:44

Miss

maruska- blahoželam k vyspatosti aspon niekto Laughing Laughing Laughing zavidíím Laughing Laughing Laughing s tými génmi je to sranda vsak?? nas malý ma usta uplne po svokrovi ako jeho kopia ale ked sa smeje vyzera ako moj foter ktoreho som už nevidela 9 rokov Laughing na niekotrých fotkach je ako jeho kopia, oci, nos, hlavicku ma po mne a najvacsia sranda je že aj palce na nohach Laughing Laughing prsty ma zas po mojom dedkovi jeho pradedkovi a velke nohy po nom tiež Laughing Laughing Tak aj Dr. mi povedala že je lepsie zatial HAK nebrat že sice sa dava ked ženy velmi chcu ale viditelne bola rada, ked som jej povedala že som si to rozmyslela na druhej strane aj telo s amusi dat po porode a po vsetkých tých hormonalnych zmenach do poriadku možno aj preto ma vela bab problemy pri HAK s krvacanim je to predsa dalsi zasah do prirodzeneho chodu v tele ženy a este to že vsetko ide do mlieka a ked plne kojíte..no nie je to sranda..

07.03.2007 12:13

Terezia

Zuziik ja mam elektricku Medelu. Ak chces dosiahnut mliecko, tak musis odsavat pravidelne. Nemozes len raz cez den a v noci. Treba kazde najviac 3 hodiny. V noci som citala,ze je povolena jedna 6 hodinova prestavka. Ja som tiez odsala najprv velmi malo a trvalo mi to velmi dlho. Teraz uz odsajem ovela viac a trva mi to tak 15 minut. Samozrejme niekedy odsajem 100 ml a niekedy hlavne po noci 210 ml. Treba aby si bola trpezliva a skusala. Aj ked to ide poriadne na nervy a aspon ja som z toho dost unavena. Akurat sme boli v poradni a maly ma 5850 g. Prekrical si to v cakarni a aj u dr. Nedalo sa ani rozpravat. Na sterilizovanie mi povedala,ze este treba a cim najdlhsie. Mame velku reakciu na ockovanie proti TBC. Na ramienku ma velku zahnisanu vyrazku. Ale ze je to dobre. Avsak vyzera,ze mame atopicky ekzem tak musime ku koznej.

07.03.2007 12:40

aksuram

Zuziik: Renka prave som si odsala 40 ml, a maly to spapal, tak spinka, ale toto je fakt na cas velmi narocne. Vcera som si odsavala a moj starsi syn pri mne stal a stlacal mi prsniky, ze mi chce pomoct... Smile Ja mam elektricku odsavacku ale neviem akej znacky, a tiez ma taky klobucik, tak to skusim bez neho, dobry napad diky. Uviidm ako mi to pojde teraz, lebo prsia mam este stale plne, ja to odtial iba neviem dostat. A ani som nevedela ze materske mliecko ma taku peknu farbu, narozdiel od umeleho. To moje take bielucke skoro az belase... Smile
Skus sa pred odsavanim nahriat- aspon mne to pomaha- bud si dam horucu sprchu- hlavne na prsia alebo si zapnem solux, sadnem si v dostatocnej vzdialenosti aby som sa nespalila a tak odsavam- ak je daky problem. ALe vacsinou uz to ide bez problemov. Ja mam rucnu odsavacku od AVENTu.

07.03.2007 13:46

Alexandra

maruska tak umyselne skodit dietatu urcite nechcem!!! Aj ja mam avent, niekedy odsajem za 10 minut pokojne 120ml, niekedy 20ml.. Neviem, mam pocit ze to niekedy jednoducho nejde, aj ked prsniky mam plne.. A tiez mam pocit ze sa mu niekedy nechce sat, a neviem co s tym..

07.03.2007 16:08

Lenocka

Ahojte kocky, Maruska, normalne aj mna si dost vystrasila o tej antikoncepcii, ja som citala, bohuzial len, ze je bezpecna aj pre babatko. Takze podobne ako Alex, nebudem pokracovat minimalne dovtedy, kym prestanem kojit. Kocky, normalne Vam zavidim, ze Vam deticky placu len niektore dni, moj maly anjelik place po kazdom kojeni a netusim uz ako mu mam pomoct. Napapal sa z jedneho prsnika, nechala odgrgnut, po nejakom case plac. Len to nie je klasicky plac, ale take krcovite zaplakanie, tak skusam cvicit nozickami, nechce, znamenie, ze asi prdiky ho netrapia, tak si ho skusim znovu prilozit na druhy prsnik, papa. Potom odgrgnutie apo chvilke znovu plac ,ale to uz sa mi zda, ze je asi napraskany. Po chvilke uz je to teda narek riadny, mam ho na rukach, plac, polozim ho, zacnem cvicit nozickami, plac, dam ho na brusko plac a ja som uz v koncoch, a netusim co mam robit. Zda sa mi, ze ked si aj odgrgne a potom zacina ten plac, po nejakom case si znovu odgrgne, ako keby mal problem s tym nahromadenym vzduchom, ale to sa dost casto snazim si najskor pred krmenim odsat mlieko, aby mu tak netieklo, ale aj tak nepomaha.... Ja sa uz len modlim, aby sa to po tych troch mesiacoch aspon trochu upravilo, lebo som uz ozaj niekedy v koncoch atrapim sa tym velmi, a uz si vravim, ze som ozaj neschopna matka, ktora nevie utisit svoje dieta. Co sa odstrekovania mlieka tyka, tak si odstrekujem niekedy nad ranom, ked uz ma bolia prsniky a to sa mi podari aj 150-180 ml z oboch prsnikov, inak pocas dna neodsavam.

07.03.2007 16:58

Alexandra

Dnes sa mi konecne podarilo odfotit ten usmev..

07.03.2007 18:12

Velrybka

AHOJTE, Lenocka, to ma mrzi, ze mas taketo trapenie. Treba asi len vydrzat. Nam kolika uz konecne presla a tak sa z Emmky radujem konecne naplno!! Laughing Laughing Je hrozne chutna, bambulka moja, zacala sa usmievat - ked sa nad nu sklonim vzdy ma obdari kraasnym usmevom., uz ju zaujima svet okolo, tak ju davam pod hrazdicku, celkom sa jej tam paci. Je to teraz s nou omnoho lahsie, a omnoho lahsie sa mi potom stara aj o Filipka. Wink Cez den spi pekne v kociku, poobede ideme s malym na dve hodky vonku, to este spi. Potom je medzi 5-7 hore a potom ju ukadam spinkat. Celkom sa jej dar zaspat v postielke samej s dudlikom. Mliecko nam uz uplne odislo tento tyzden. ALe som rada, ze som kojila o mesiac dlhsie nez Filipka. Asi pomohla ta kolika - lebo som ju mala vtedy vkuse pricucnutu Wink . Nevadi, Beba HA jej robi dobre, uz ani tolko nevygrckavame. tu su nase nove fotecky, konecne ma muzik odfotil aj s nou... Wink http://picasaweb.google.com/grankoj/Marec07 ALex - krasny usmev, ja sa ho tiez pokusam zachytit, ale akonahle na nu namierim fotak tak len ociska vyvaluje... Laughing Laughing Maruska - blahozelam k super noci... My sa budime stale kazde tri hodky ako hodinky!! Ozaj - vcera sme boli v poradni . mame 6kg, 60cm! Wink a ockovali nam Infarix a Pneumokoky. Rolling Eyes

07.03.2007 18:27

Zuziik

Alex, uzasne, maly je perfektny, krasne sa usmieva, uplne spokojne babatko. Nas maly sa neusmieva casto, skor mi stale place, asi od hladu. Terezka, doteraz sme to mali uplne ok, maly mi sal z prsnikov v 2 az 2.5 hod. intervaloch, a nemali sme problem. Dokonca v noci mi papa pekne z prsnikov aj teraz najmenej tri krat. Ale ked je hore, ze to vnima, tak od pondelka velmi nechce sat. Ale trapime sa, nechavam ho aby sa prisal, jemu sa to aj spusti a potom pusti cecik s placom, vobec neviem preco, pretoze mlieko strieka na vsetky strany, len nie do jeho pusy. A tak to ide dookola. Ale dnes poobede bol prispaty, tak si vycucol obe prsniky. Len som musela dokrmovat, vytiahol si este 50 ml. Terezka ja ta velmi obdivujem, ze si dokazes vysavat prsniky kazde tri hodky a potom este maleho krmis.. Ved to je neuveritelne narocne... Ja som skoro az plakala pri tom odsavani, mliecko vychadzalo fakt po kvapkach... Aj ked sem tam striekalo, po sekundach to prestalo a tak dookola. Ale ja si fakt maleho prikladam velmi casto, ved si stale pyta, to len tento tyzden mame nejaku krizu... Crying or Very sad

07.03.2007 21:00

pre Lenocku

sarah

Ahoj Lenocka, ja som tiez Januar 2007,len sem neprispievam,ale si Vas citam pravidelne. Mam chlapceka,ktory sa narodil 4 januara.Mali sme uplne ten isty problem s plakanim pri jedeni.Vobec to nemusi byt kolika,ani prdiky,nas maly ma reflux.Rozhodne by ti doktor mal predpisat nieco na neutralizovanie kyseliny,ktora sa mu dostava do hrdielka a stipe.Nas malicky ani nemohol spat na chrbatiku,tak ho to vzdy trapilo.A neskutocne plakal pri papani.Odgrgaval si aj 6 krat,aj po hodine krmenia.Vcera som mu konecne dala kvapky,co nam predpisal doktor a je ako anjelik.Napislala by som aj nazov kvapiek,som vsak v USA ,takze neviem,ci by to platilo pre Europu. Babulky,ste vsetky super. :D :D :D sarah

07.03.2007 22:27

ajkaa

Ahojte babenky a aj bábätká ! Tak čo sa týka kakania, náš Adrián kaká skoro do každej plienočky, vzhľadom na to, že len kojím, je to takej praženicovej farby aj konzistencie.A vôbec nesmrdká.Že je to preto, žen kojím. Ale tie, čo dokrmujete, že tá ,,vôňa ,, je z toho náhradného mliečka. My tiež niekedy použijeme tú trubičku do zadočku - naolejujem ju olivovým olejom a pomaly krúživým pohybom a pohybom pomaly von a dnu mu ju posúvam do riťky pokiaľ mi ide. Skoro vždy sa dostanem až s trištvrte rúrkou dnu. Keď ma ale kŕče, alebo plače, tak to nemám šancu sa dostať s ňou ani dnu. Čo sa týka čajíkov, ja mu sem tam ( nakoľko mi lekárka povedala, že pokiaľ je bejby plne kojené, nemusím mu dávať ani čajík ) zvyknem uvariť čaj z feniklu, alebo rasce a po lyžičkách mu dávam. Veľrybka - všetky foto máte krásne, ale foto, kde braček dáva cumlík sestričke sú roztomilé a tá fotečka, kde je malá v modrej osuške tak z boku, tak tá je 100 bodová !!! Dobrú noc všetkým !

08.03.2007 11:48

Alexandra

zuziik, velrybka, dakujeme krasne Smile Cez vikend dostal novu hracku, slonika Bibi (po Bibianke, ktora nam ju dala) a veeelmi sa mu luuubi Smile

08.03.2007 11:57

KatJan

Baby, ja mam sice rucnu odsavacku Medela, ale ani raz som ju nepouzila. Ked treba, ze napriklad ideme s muzom prec a strazi svokra, nachystam do flasky rezervu, ze keby nieco. Hoci mala to este ani raz z flasky nepila, odsavam si vzdy rucne. Ked mala novorodenencku zltacku a bola v nemocnici, tam som si odsavala elektrickou odsavackou, ale bolo to hrozne trapenie, islo to po kvapkach... Ale to mozno aj preto, ze mi len prislo mliecko. Teraz si prsia poriadne premasirujem a krasne to z didinky strieka...Skuste si to v sprche, tam sa daju aj pekne nahriat... :D Teri, aj nasa mala ma ekzem. Ma to po mne. Lekari nam cheli uz dat na to vselico, ale kortikoidy aj imunosupresiva som odmietla. Krasne jej to uschlo a odchadza jej aj sucha pokozka. My sme najprv pouzivali penu Bepantenol a Forex, co je pena s vitaminmi B a E. Potom este na premastenie a ukludnenie dalsi kremik, vola sa Quiderma, neviem ci existuje aj u nas, ale je to celkom jednoducha masticka. Natieram jej to teraz dost casto aj olejcekom. Do kupela davame dalsi olejcek. Napis potom co povedala kozna vam. Ja este na odporucenie pediatra teraz skusam dietu bez vajec a mlieka. Vraj to moze byt aj alergia na nejake potraviny, ale velmi tazko sa da najst na co. Tak treba len skusat...

08.03.2007 14:42

Terezia

KatJan - mne to zatial povedala len pediatricka a povedala mi,ze nech nejem citrusy. Ale tie som nejedla uz od konca tehotenstva. Ja si myslim,ze ci to nebolo len nejaka negativna reakcia na jedlo co som jedla. Maly ma len z casu na cas flaky na chrbatiku a pluckach. Najviac to bolo vidiet na tvaricke, kde bolo ako keby trochu suchsej pokozky nad pravym obocim. A chvilu to mal a chvilu nie. Teraz nema nic. Vravela si,ze na to pomaha more? Asi sa k tebe prestahujeme. Laughing Od vas je to predsa len blizsie.

08.03.2007 15:58

Re: pre Lenocku

Lenocka

sarah: Ahoj Lenocka, ja som tiez Januar 2007,len sem neprispievam,ale si Vas citam pravidelne. Mam chlapceka,ktory sa narodil 4 januara.Mali sme uplne ten isty problem s plakanim pri jedeni.Vobec to nemusi byt kolika,ani prdiky,nas maly ma reflux.Rozhodne by ti doktor mal predpisat nieco na neutralizovanie kyseliny,ktora sa mu dostava do hrdielka a stipe.Nas malicky ani nemohol spat na chrbatiku,tak ho to vzdy trapilo.A neskutocne plakal pri papani.Odgrgaval si aj 6 krat,aj po hodine krmenia.Vcera som mu konecne dala kvapky,co nam predpisal doktor a je ako anjelik.Napislala by som aj nazov kvapiek,som vsak v USA ,takze neviem,ci by to platilo pre Europu. Babulky,ste vsetky super. :D :D :D sarah
Ahoj Sarah, velmi ti dakujem, ze si mi napisala, presne toto robi aj moj maly, takze som si na 90% ista, ze ho asi mame aj my, ale aj trapenie s bruskom je u nas, ale dnes sa koncecne po mesiaci sam vykakal, ze som mu nemuysela pomahat, tak hadam, tot bude uz lepsie. Ja som si aj najskor myslela, ze to moze byt reflux, ale potom, ked zacal mat problemy s kakanim, tak som si uz tak ista nebola. Ja som to uz aj lekarke spominala, tieto problemy, ze sa mu asi mliecko vracia naspat a asi ho stipe v hrdielku, ona mi povedala, ze to deticky zvyknu mat. Ale viem, ze aj u nas su pripravky na to, aby sa to trochu upravilo. Buduci tyzden idem domov k rodicom, a uz som poprosila maminu, ci by nepoprosila svoju znamu detsku lekarku, ci nas nevezme, aby sa na Filipka nepozrela amozno ked sa bude dat, tak aj na sono bruska, nech nam reflux potvrdia, alebo vyvratia. Ked nie tam sono, tak budem naliehat na svoju lekraku, aby nas odporucila na sono. A gratulujem k syncekovi.

09.03.2007 09:51

Apolinara

Ahojte baby, aj vám sa zapálilo to miesto kde nasich drobcov ockovali? ramienko? Inak jej to zmizlo po dvoch dnoch, ale pred dvoma dnami som si vsimla pri kupani že jej to sčervenalo a stvrdlo....tak som volala Dr. že čo....no a že to je normalna rakcia, že to tak má byt, že to sa este do troch mesiacov zapáli, urobí sa pluzgier a praskne. Vedeli ste o tom? Mne to teda pri ockovaní nepovedali Rolling Eyes A okrem toho je malá už tri vecery po sebe strasne urevaná, akonáhle odbije pol siestej, zacne nie plač, ale rev, evidentne ju niečo bolí, ale brusko to nie je, lebo kaká a prdká pekne pravidelne...Kamoš mi vravel že jeho syn mal už na dva mesiace prvý zúbok....tak ma dosť vydesil....žeby už tak skoro?? Shocked lebo ona už už zaspáva, a potom tak vyvreskne až sa ja zlaknem a až sa zadúša..... tak mi jej je lúto....a trvá to také tri hodky, potom v noci krasne spí, ona sa budí len raz v noci......cez den je to anjelik a vecer už trpnem co bude Sad A pripájam pár fotiek mojej lasenky....aj z krstín v paradnej perinke Smile

09.03.2007 09:54

Apolinara

Simka

09.03.2007 09:56

Apolinara

09.03.2007 11:38

danielka_ma

ahojte maminky, chcela by som sa opytat c je v sucasnosti dany strop materskej...viem ako sa pocit a a z coho, no niekde som pocula ze je dana maximalna vyska a ked ju dosiahnes tak je jedno aky plat si mala, ci 40 alebo 100 tisic... vy uz materske poberate tak snad mi budete vediet pomoct zorientovat sa....dakujem