1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104

Januarove babetka 2007

01.03.2007 13:51

danielka_ma

renka, dakujem za odpoved, tak sa budem este rozhodovat, asi bude robit vela prvy dojem ked mu zavolam a uvidim ci si ma zoberie a tak.... este raz vdaka a krasny den, Dana

01.03.2007 19:57

aksuram

Tak to asi teraz mame vsetky kopec starosti s drobcami Laughing ... a preto tu je tak "ticho" , inak co som tak zbezne sledovala diskusiu na decembrovych babetkach tak aj tam cela debata okolo 2 mesiacov drobcov na isty cas utichla a potom sa to opat rozprudilo- takze asi prezivame kriticke obdobie ktore urcite pominie a my zas budeme mat trochu casu aj na ine ako len opatera deticiek Laughing Niekto tu rozoberal, ze kedy druhe babo a dalsi porod- tak ja by som kludne rodila este raz ... ale keby sa nasiel niekto kto by za mna k tomu drobcekovi v noci vstaval Embarassed Laughing

01.03.2007 20:01

Terezia

Maruska to si teda zaujmavu cestu prezila. Este,ze si to tam nasla.Tie doklady vybavovat by nebola sranda. POdla mna na Slovensku by ti to uz 100x ukradli za tu dobu.

02.03.2007 08:59

aksuram

Terezia: Maruska to si teda zaujmavu cestu prezila. Este,ze si to tam nasla.Tie doklady vybavovat by nebola sranda. POdla mna na Slovensku by ti to uz 100x ukradli za tu dobu.
Ja som sa tiez velm cudovala ze to tam este bolo- stale som si nezvykla ze uz niesom na SK Laughing ... tu je normalne to, ze ak clovek nieco najde snazi sa najst povodneho majitela. Manzelovi bezne chodia maily z prace typu- nasiel sa laptop, nasli sa kluce od auta - nech sa ich majitel prihlasi tam a tam .... Snad raz aj na SK ludia "dospeju" a budu sa chovat k ostatnym tak akoby si priali aby sa ostatni chovali k nim. Wink Potrebujem poradit- vcera po vecernom kojeni mi drobec vytiahol skoro vsetko az na jednu "hrcku"- pred kojenim som mala cely prsnik poriadne plny az tvrdy, a po kojeni zmakol az na tu jednu gulicku. Skusala som to nahriat, odsat, rozmasirovat- ale nic nepomaha - neviete mi poradit co by som este mohla skusit? Mam strach ze sa mi to zapali Rolling Eyes

02.03.2007 09:22

SARA.KRALLER

dobre ranko maminy,sorry nemohla som sa ozyvat,lebo mi prisla dcera a od rana do vecera mi okupuje pocitac Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil ale aj tak som stastna ze je tu, a musim priznat ze mi velmi pomaha. miss,samko je fesacik a na niektorych fotkach vyzera starsi a veliky,ale to aj maxim. este stale len kojim a musim sa pochvalit ze noci mame super:nakojime a spime dalej Laughing maxim sa uz normale otaca z bruska na chrbatik,ale z chrbatika na brusko sa mu to este nepodarilo. baby ako casto kupate?Ja som kupala 3-krat do tyzdna,ale malemu sa to tak paci,ze ho kupem kazdy den.

02.03.2007 10:51

Sisulik

Ahojte dievčatá, hlasim sa ja ja s nasimi dvojcatami. Nase babulky maju zajtra 2 mesiace a Oliverko vazi 5900 g a Sarinka 5350 g. Su to riadni papkaci. Nasa Sarinka uz papa len vecer okolo osmej a zobudi sa mi az rano okolo pol siestej. Oliverka ma na starosti v noci muz, tak sa bude este okolo druhej na papanie. Beriem si ho na vikend k sebe, tak ho idem naucit spavat tak ako Sarinku. Inac sme zdravi, len sme mali problemy s rotavirusom a adenovirusmi, majet niekto s tym skusenosti? Ja stiham este aj robotu, vsak je obdobie danovych priznani, musim aj pracovat :D

02.03.2007 10:59

Sisulik

Posielam nejake fotky, su z telefonu, tak kvalita nie je nejaka dobra, ale predsa.

02.03.2007 11:00

Sisulik

To bola Sarinka a este Oliverko.

02.03.2007 17:41

Terezia

Sisulik dvojcata su poriadni valibuci. Mate to pekne podelene. Kazdy po jednom. Laughing Sara Lukasko ma velmi rad kupanie a my kupeme kazdy vecer. Uz si to aj vynucuje. Zacne byt nervozny, plakat a ako ho vyzliekame na kupanie tak je vsetko v pohode a vo vanicke prevelika radost. Uz si zvykol aj na utieranie. Predtym ako sme ho vylozili z vody, tak sa zase zacal rozculovat. Len kupeme dost neskoro okolo deviatej-pol desiatej. Obom nam to tak vyhovuje. Ale mali by sme to uz posunut skor. Maruska ja mavam tie hrcky, ale ked si odsajem elektrickou odsavackou tak zmiznu. Preto ti neviem poradit. Ale treba by s tym nieco robit, aby nevznikol zapal.

02.03.2007 20:42

ajkaa

Zdravím všetky mamičky a aj bábätká !!! Tanička, tak znovu do pôrodnice sa asi ani Ty nejako ponáhľať nebudeš ! Aj keď - zážitok z pôrodu - hrozný, ale finálny výsledok- úúúúúžasnýýýýý !!! Takže, ešte zopár dní s našim pokladom a aj by som sa dala znovu nahovoriť ...! Danielko je krásny, ale to sú, samozrejme, všetci drobčekovia ! Nás trápi bruško, myslím. Niekedy. keď ho kojím začne sa vypínať, plakať, kývať ručičkami aj nožičkami. Po chvíli sa síce utíši, ale takéto stavy - kŕče, alebo ako to mám pomenovať, máva niekedy viackrát za deň, niekedy len sem tam, ale v noci nie. To vyspinká krásne aj 4 - 5 hodín. A aj keď sa zobudí, napapá sa, odgrgne si, trošku ho počičíkam a spinká ďalej. Dávam mu aj tie kvapky SAB simplex, ale nie pri každom kojení. Niekedy mám pocit, že mu zaberajú, inokedy že vôbec nie. Máte niektorá s týmito kvapkami skúsenosti ?

02.03.2007 21:57

SARA.KRALLER

Terezia: Sisulik dvojcata su poriadni valibuci. Mate to pekne podelene. Kazdy po jednom. Laughing Sara Lukasko ma velmi rad kupanie a my kupeme kazdy vecer. Uz si to aj vynucuje. Zacne byt nervozny, plakat a ako ho vyzliekame na kupanie tak je vsetko v pohode a vo vanicke prevelika radost. Uz si zvykol aj na utieranie. Predtym ako sme ho vylozili z vody, tak sa zase zacal rozculovat. Len kupeme dost neskoro okolo deviatej-pol desiatej. Obom nam to tak vyhovuje. Ale mali by sme to uz posunut skor. Maruska ja mavam tie hrcky, ale ked si odsajem elektrickou odsavackou tak zmiznu. Preto ti neviem poradit. Ale treba by s tym nieco robit, aby nevznikol zapal.
jeej terezka,tak lukasko s maxom budu asi plavci Laughing Laughing Laughing aj u nas je to tak Wink

02.03.2007 22:29

Alexandra

Teda baby, roztocime este druhe kolo/ Srandistky Laughing

03.03.2007 07:34

renka_lienka

Alexandra: Teda baby, roztocime este druhe kolo/ Srandistky Laughing
Ze ktora to stihne na januar Laughing Laughing Laughing

03.03.2007 07:42

Alexandra

Alexandra: Teda baby, roztocime este druhe kolo/ Srandistky Laughing
Ze ktora to stihne na januar Laughing Laughing Laughing
Kurnik, to by muselo vyjst niekedy do mesiaca.. Tak to teda nieeeeee Laughing

03.03.2007 08:13

Andrea88

ajkaa: Niekedy. keď ho kojím začne sa vypínať, plakať, kývať ručičkami aj nožičkami. Po chvíli sa síce utíši, ale takéto stavy - kŕče, alebo ako to mám pomenovať, máva niekedy viackrát za deň, niekedy len sem tam, ale v noci nie. To vyspinká krásne aj 4 - 5 hodín. A aj keď sa zobudí, napapá sa, odgrgne si, trošku ho počičíkam a spinká ďalej. Dávam mu aj tie kvapky SAB simplex, ale nie pri každom kojení. Niekedy mám pocit, že mu zaberajú, inokedy že vôbec nie. Máte niektorá s týmito kvapkami skúsenosti ?
Ahoj, Presne tieto stavy sme mali aj my, ale objavila som v lekarni super caj. Vola sa a je v ruzovej krabicke. Pijem ho pravidelne uz cca 3 tyzdne a tieto problemy uplne zmizli.

03.03.2007 10:15

renka_lienka

Kurnik, to by muselo vyjst niekedy do mesiaca.. Tak to teda nieeeeee Laughing[/quote] Tak sup sup do roboty Laughing , ale myslim, ze nas to rychlo prejde, ked zacnu drobcom ist zubky Confused Laughing

03.03.2007 17:48

kozliatko2

ajkaa: Zdravím všetky mamičky a aj bábätká !!! Tanička, tak znovu do pôrodnice sa asi ani Ty nejako ponáhľať nebudeš ! Aj keď - zážitok z pôrodu - hrozný, ale finálny výsledok- úúúúúžasnýýýýý !!! Takže, ešte zopár dní s našim pokladom a aj by som sa dala znovu nahovoriť ...! Danielko je krásny, ale to sú, samozrejme, všetci drobčekovia ! Nás trápi bruško, myslím. Niekedy. keď ho kojím začne sa vypínať, plakať, kývať ručičkami aj nožičkami. Po chvíli sa síce utíši, ale takéto stavy - kŕče, alebo ako to mám pomenovať, máva niekedy viackrát za deň, niekedy len sem tam, ale v noci nie. To vyspinká krásne aj 4 - 5 hodín. A aj keď sa zobudí, napapá sa, odgrgne si, trošku ho počičíkam a spinká ďalej. Dávam mu aj tie kvapky SAB simplex, ale nie pri každom kojení. Niekedy mám pocit, že mu zaberajú, inokedy že vôbec nie. Máte niektorá s týmito kvapkami skúsenosti ?

03.03.2007 17:50

kozliatko2

ma mame ten isty problem, takisto beriem tie kvapky sab simlex, ale len 3x denne, a nie stale zaberu... a takisto pijem caj na kojenie, a nemam pocit, ze by to zaberalo... niekto mi este poradil caj pre spokojne brusko, ale nechcem ho davat malemu, pretoze ten od Hippu obsahuje cukor a to drobec nemusi este... pomahaju nam teple obklady na brusko, ale to tiez len na chvilku. asi nam ostava len to preckat do tretieho mesiaca, potom by to malo byt lepsie Laughing a potom zas bude plac, lebo nam zacnu ist zubky Rolling Eyes

03.03.2007 17:53

Terezia

Dievcata co vy uz o zubkoch. To este mame casu dost...

03.03.2007 18:58

tanickask

Ajkaa - ja nemam negativne pocity z porodu. Ale pravda je ze na druhy den po porode som si povedala nikdy viac, ale kazdym dalsim dnom ma to opustalo Laughing . A teraz tusim kazdy den spomenieme, ze este dievcatko.... a ja som dnes rypla ze budem chciet este jedno babo v 40-ke nech nie som sama na stare kolena, he he Laughing Ten ruzovy caj pre kojace matky pijem aj ja, ale zda sa ze my zatial nemame problemy s bruskom, aspon si to ja myslim kedze maly neplace. Ale uz asi treti den, ked ho v noci nakojim, tak potom sa puci v spanku az do rana, neviem cim to je. Rano mu potom cvicim s nozickami a masirujem brusko kym sa riadne nevyprdka a nevykaka... Obavam sa ze mam laktacnu krizu. Vcera vecer som musela znova rozmrazovat mlieko. Maly mi vycucne obidva prsniky a potom zuri ako take steniatko ked mu nic netecie. Renka aj ma napadlo vyskusat tvoj recept, ze odsavat cez den, ale nemam co po kojeni. Vcera som to skusila a vyliezli asi 3 kvapky, takze budem dufat, ze kym miniem zasoby v mraznicke, tak sa to zas nejak upravi. Crying or Very sad Ale ma aj napadlo ze to moze byt aj unavou. Dnes som si doobeda asi 2 hodinky schrupla a prsia sa mi naliali do prasknutia. Tak asi budem cele dni len spat a kojit.... Laughing Terka, nam tiez maly na zaciatku plakal ked sme ho vytiahli z vane, ale teraz je to pre mna slast ked vidim ako sa mu to kupanie paci a ani obliekanie mu nevadi :D

03.03.2007 20:32

gabca

Náš Jakubko sa tiež veľmi rád kúpe a tak kúpeme každý deň o 18.00. Dnes sme boli na výlete pri koníkoch, starší synček sa vybláznil, potom sme si dali obed a maličký celú dobu spinkal. Nám teraz zle zaspáva večer, máva bolenie bruška a tiež presne ako píšete sa vypína pri kojení. Dokonca mu už poriadne smrdkajú prdky. Mne čajík nepomáha, pomáha mi len trošku na tvorbu mliečka. Neviem či malý zle reaguje na niektoré potraviny ktoré jem, ale ja nič s extra výraznými chuťami nejem. Lekárka povedala, že to musíme len vydržať. Sab Simplex dávam a malému sa po ňom trochu uľaví.

03.03.2007 21:50

Alexandra

Mne sa este lepsie ako ten ruzovy osvedcil od Laros-uu, da sa kupit v lekarnach a je aj chutovo lepsi.. A este som to podporila tym, ze si do neho nedavam cukor, ale hroznovy cukor.. Tak sme prekonali aj laktacnu krizu a pokojne popri kojeni aj dostriekam (no dobre, niekedy som desne lenova, ale aspon 1dcl denne sa snazim zamrazovat) Laughing

04.03.2007 07:52

Lenocka

Dobre ranko kocky, ja pijem caj pre kojace maminy, feniklovy caj, a na boolenie bruska nam ako tak zaberaju kvapky sab simlex, espumisan nezaberal. Kocky mavaju vase deturence pravidelne stolicu, nas maly ju nemava skoro vobec, ale bolesti bruska v poslednych dnoch ustupili, tak sa neznepokojujem, momentalne sme 4 den bez stolice, predtym to bol cely tyzden Exclamation Shocked . Ake kedze maly bolesti bruska nema, tak sa tym nezneokojujem, asi mliecko vsetko spracovava pre svoju potrebu. Ako vas tak citam, ze mate uz pomalicky chut na druhe babo, sa ani necudujem, ja som bola taka ista a dokonca ani nevylucujem to tretie, ako to Tanicka pisala, tak trosku neskor mozno okolo 35-37. Minuly tyzden sme boli na nozickach, mame to pekne vyvinute, ale mame stale balit na siroko akontrolu az 4 mesiace, tak od 3 nesiacov budem balit len na noc, nech si maly aj pokopka. Comu som rada, ze uz mame celkom dobre zvladnute vecerne zaspavanie. Obaja drobci uz okolo tej osmej spinkaju, co bol moj prvy ciel, ohladom rezimu Filipkovho. Potom v noci sa budi uz 1-2 krat na papanie a to sa napapa a spinka dalej. Teraz sa zacinam pokusat, aby spal zaroven pocas poobedneho spanku, zatial nie s velkym uspechom.

04.03.2007 08:16

Alexandra

Leni tu stolicu neries, Michael ma cca kazdy 3. den, niekedy aj neskor, ale potom to stoji za to Very Happy Ale kym je spokojny, usmieva sa a prdka, tak ma vobec netrapi kedy a kolko ju ma, no nie? Pediatricka sa bavila, ze rekord maju 21 dni bez Wink

04.03.2007 11:41

D & D

Alexandra: Leni tu stolicu neries, Michael ma cca kazdy 3. den, niekedy aj neskor, ale potom to stoji za to Very Happy Ale kym je spokojny, usmieva sa a prdka, tak ma vobec netrapi kedy a kolko ju ma, no nie? Pediatricka sa bavila, ze rekord maju 21 dni bez Wink
my mamerekord 8dni Wink no bezim varim obed Laughing

04.03.2007 12:56

renka_lienka

Nasa Katka zacala s dvojdnovymi intervalmi,potom s trojdnovymi a teraz so stvordnovymi. Snad sa to uz nebude predlzovat Laughing .

04.03.2007 13:15

Miss

Ahojte peknu nedelu vsetkým prajem :D Sara- no cav ako vo Viedni sa mate? Laughing hej on vyzera vacsi ale aj je velký Laughing Laughing mama mi vravela že ja som vyzerala ako on ked som 4 mesiace Laughing Laughing no vsak o chvilu mi zje aj hlavu 750 g pribral za 2 týždne neviem ci som to písala mal v stredu 4 850g a doktorka sa smiala ked som povedala že po kojeni a po vypiti 150ml sunaru vrieska ako najatý že este chce Rolling Eyes ja fakt neviem co mu o chvilu budem davat asi rovno krupicu Laughing Laughing maruska- aj mne sa stalo že mi vznikla taka hrčka aj po kojeni ostala to som mala pauzu medzi kojenim asi 10-12 hodin jeminecku to bolelo už som myslela, že budem musiet k Dr. na inekciu ale zmizlo to do 24 hodin..inak horucu plienku som si dala na cicku.

04.03.2007 14:09

Miss

Baby už ste dostali niektoré menstruaciu? ja cakam a som zvedava kedy dorazi.

04.03.2007 14:09

Miss

Baby už ste dostali niektoré menstruaciu? ja cakam a som zvedava kedy dorazi.

04.03.2007 15:38

Lenocka

Alexandra: Leni tu stolicu neries, Michael ma cca kazdy 3. den, niekedy aj neskor, ale potom to stoji za to Very Happy Ale kym je spokojny, usmieva sa a prdka, tak ma vobec netrapi kedy a kolko ju ma, no nie? Pediatricka sa bavila, ze rekord maju 21 dni bez Wink
Alex, tak tu stolicu som predsa len dnes musela riesit, lebo ten plac, teda nie plac, ale vreskot sa nedal pocuvat. Pomohla som mu teda tycinkou, a teda riadne toho tam mal zasobeneho chudiatko moje. Len sa mi zdala ta stolica dost husta, co si pamatam pri Lukaskovi bola vzdy redsia,
Miss: Baby už ste dostali niektoré menstruaciu? ja cakam a som zvedava kedy dorazi.
Miss ja som bola v piatok na kontrolu po sestonedeli a lekar mi povedal, ze zatial mam menzes v nedohladne, tak dufam, ze to tak aj bude, celkom som si na to zvykla nemat menzes...

04.03.2007 16:12

gabca

Ako pozerám, náš Jakubko je asi pokakanček lebo má stolicu tak 4-5xdenne a to takú dosť riedku.

04.03.2007 16:51

tanickask

My mame nalozene skoro v kazdej plienke Laughing

04.03.2007 18:31

Miss

lenocka- tak presne tuto vetu povedala aj Dr mne Laughing Laughing že v nedohladne mam menzes tak som sa hned pýtala ci nie som v tom a ona že vobec to tak nevyzera uff Laughing ani ja si už neviem predstavit vsak už je tomu rok co som nemala ale zaroven sa citim divne že nemam. Baby ako riesite antikoncepciu? ja som si nakoniec cerazette nedala predpisat lebo vela bab po nom špiní celý mesiac a menstruacie maju dlhe a vobec mam strach zo vsetkých nežiaducich ucinkov beriete nejaku HAK už? K tomu kakaniu nas Samuel kaka tak 2x denne ale straaasne vela a huste a dobre to smrdi Laughing Laughing ale to asi z toho Nutrilonu, kym bol len kojený bolo to take redsie a pomenej.

04.03.2007 20:20

Terezia

Lukasko kakal do kazdej plienky a teraz kaka raz za den poriadne. A vtedy to ma vsade aj spredu aj zozadu. Utieram mu to niekedy aj z bruska. A vona je tiez patricne dobra. Cool

04.03.2007 20:22

zuzana Búciová

Ku kakaniu iba toľko, že Tomáško kaká sporadicky. Niekedy každý deň, inokedy raz za 4-5 dní. Ale rekord mala naša Alžbetka- tá sa vykakala po 21 dňoch.!!! Ale nemala pri tom žiadne problémy. Pekne papkala,spinkala, cikala a priberala. Tak som to ani nejako neriešila. Na Cerazette som počula iba samé negatívne reakcie. A ja, nakoľko mám pekné krčové žily, tak ani žiadnu brať zatiaľ nesmiem. Dúfam len, že sa nezaradím k novým tehuľkám Laughing menzes som ešte nemala, ale keď som bola na kontrole, tak dr. hovoril, že podľa sona mi už rastie sliznica na maternici, tak je celkom reálne, že čochvíľa dorazí. Po Maťkovi som ju dostala presne o 5 týždňov po pôrode, a od vtedy ako hodinky á 29 dní. Otras!!!

04.03.2007 20:32

renka_lienka

My sme kakali dnes po styroch dnoch s pomocou teplomera... neviem jej tu rektalnu trubicku zaviest. A chudatenko Katuska to nemohla vytlacit. Strasne tlacila a plakala a furt by bola na ciciku, jaj az som skoro plakala s nou. A mala to dost tvrde, takze toto bola zrejme zapcha. Sad Ja som uz po prvej menstruacii, minuly tyzden som bola u Dr. a ten sa cudoval ze hned po sestonedeli nastupila menstruacia, ale ze aj to sa stava... a to som pred tehotenstvom mala s tymto strasne problemi, napr. raz za styri mesiace... Dr. ze zrejme sa to teraz upravi Laughing tak uvidime.

05.03.2007 08:35

SARA.KRALLER

no baby ,vy by ste uz chceli menzes?ja som stastna ze ho nemam,a asi to este potrva kym ho dostanem.aspon dufam... Laughing moj gyn.mi povedal,ze maminy ktore koja,to dostanu neskorsie.pri veronike sa mi to len potvrdilo. nas maxim kaka este stale do kazdej plienky,a co ma tesi este to nesmrdi,hi hi hi :D vcera sme boli v blave v auparku,baby musim povedat ze ceny su u nas riadne.vieden je uz asi lacnejsia ako bratislava .....aspon na obleceni a na topankach som si vsimla.moj muzik bol prekvapeny,myslel ze u nas je vsetko lacne Shocked

05.03.2007 09:24

aksuram

Dobre ranko :D Nas drobec kaka takmer do kazdej plienky- ale uz sa obcas stane ze taka kazda tretia je bez kaky Laughing ... niekolko dnovu prestavku si ani neviem predstavit Wink Dufam, ze menzes dostanem cim neskor- vobec sa nato netesim- pred tehu som vzdy mala pri tom vzdy dost silne bolesti a bolo mi akt zle .. ale ze vraj po porode sa to moze upravit tak sa nato spolieham. Inak moja svagrina dostala menzes az cosi vyse roka po porode. Tak to by som si priala aj ja Laughing Ale skor mam pocit, ze to uz coskoro pride- ved uvidim. V piatok som sa s manzelom bavila o druhom babetku- on zeby sme uz mali zacat pracovat lebo, ze ktovie kedy sa nam zas podari(aj o Miska sme sa museli chvilu snazit kym sa podarilo). On by bral druhe babo aj hned. Len ja mam strach, ze ak by som hned otehotnela a mali by sme take problemy ako pri prvom(musela som lezat) co by bolo s Miskom. Tak to zatial neriesim a ked budem tehu tak to budem riesit potom. Pre mna by bolo idealne mat druhe babo tak na buduce leto Laughing Sara - ja ked som teraz bola na SK tiez som zistila ze kopec veci je tu v NL lacnejsich. Napriklad Sudokrem je tu o cca 1/3 lacnejsi. Utierky na zadok sa mi tiez zdaju lacnejsie. A satocky pre maleho mozno niesu doslova lacnejsie ale urcite niesu neako vyzrazne drahsie. A ked je su vypredaje co tu byva casto tak tie ceny su doslova smiesne.

05.03.2007 11:10

Alexandra

Ahojky, pokial babo neplace a je spokojne, samozrejme, ak ho to boli lebo sa nemoze vykakat, to je o inom.. Miss ja som si cerazette dala, prilis sa bojime otehotnenia, to bys me uz neutiahli urcite, aj teraz je to len veeelmi tesne..

05.03.2007 11:40

Miss

Cavky babky :D Dnes je nadherne pocasie a ja somnechala kociar na jazere no jo nemožem ist nikam na prechadzku na nervy Laughing Sara- no hovor mi daco o cenach vsak nic si nemožme dovolit co malý nakupo to tisícka v tahu ved aj ked si pisem s babami českami tak mam pocit že vsetko maju o polovicu lacnejsie Confused asi sa prestahujem k Tebe :D Wink Alex- a ako dlho beries Cerazette? nemas spinenie? no hovor mi daco ja mam za sebou už 2 tehotenske testy Rolling Eyes Rolling Eyes ale už bez ochrany ani ránu za tie nervy mi to teda nestoji takže vykupim prezervativy a hotovo Laughing Laughing fakt sa bojim tej antiko...

05.03.2007 13:16

Lenocka

Ahojte koky, Miss ja som si tiez dala predpisat Cerazette, uzivam ho, ale zatial 4 dni, tak neskor it popisem, ako budem nan reagovat. Tiez nechcem riskovat dalsie tehotenstvo, toto druhe bolo planovane, ale dalsie dieta az tak o 4-5 rokov. Tiez potrebujeme si trochu zlepsit financnu situaciu najskor. Zatial sa nam to kao tak da, ale nemozme si vyskakovat teda. Dnes som volala lekarke, z eFilipko ma strasne problemy s tym kakanim aodporucila mi, ze mam malemu dat trosku harmancekoveho cajiku, velmi som to zvazovala, lebo som mu nechcela pol roka nic okrem mojho mliecka davat anavyse harmancek je silny alergen, ale zufalstvo ma dohnalo k tomu, z eto skusim, lebo mi je strasne pozerat sa na Filipka, kao sa trapi pomaly po kazdom kojeni.

05.03.2007 13:52

Katarinaa

Ahojte, tak ako som sa pytala, ci sa vam uz deti smeju, tak nasa mala sa cez vikend uplne utrhla z retaze a uz sa taak krasne smejka... samozrejme, najviac na tata. Aj by som prilozila fotku, ale trapim sa s tym a furt to nejde, tvrdi mi, ze taka pripona (je to jpeg) vraj nie je dovolena. A ja priponu neviem zmenit. No nic, pockame na toho spominaneho tata a potom prilozim. Co sa tyka HAK a menstruacie... no ja sa bojim, ze ja ju tak skoro mat nebudem, mam diagnostikovane polycisticke vajecniky a menzes total nepravidelny. Preto ani o antikoncepcii neuvazujem, my chceme 3 deticky, o nasu malu sme sa snazili 2 roky, tak ak to tak ma byt aj v pripade dalsieho prirastku, tak pomoc. Preto sa budem len tesit, ak otehotniem. Zatial sa nejako snazit nebudeme, ale ak to pride, tak sa potesim. Buducu nedelu mame krst, stale sa neviem rozhodnut, ci to robit doma, kde by mi saozrejme pomahala mama so vsetkym, alebo vytrepat celu pereput do restiky, Tam sa trocha bojim, aby mala nebola moc ohucana a nebolo jej nepohodlne. Ake mate skusenosti, radsej doma, ci vonku? A trosku sa nam kazi rezim, mala vzdy v noci po kojeni zaspala, teraz sa sice budi v noci len raz na kojenie, ale zato zaspat nehcce, dnes som sa nastvala a dala som ju do postielky, ze nosit ju teda v noci nebudem a potom som jej hodinu stkala na poziadanie dudel.... ale nakoniec zaspala, cize povazujem to za svoje vitazstvo Wink

05.03.2007 14:08

Lenocka

Katarina, my ked sme mali krstiny s prvym synom, som sa rozhodla pre restiku, a nic lepsie podla mna nemohlo byt. Nemusela som sa nahanat s varenim, zakusky mi priniesli rodicia a bolo. Maly bol pocas krstu zlatunky po krste sme sa trosku poprechadzali vonku, kym sme isli do restiky, a spinkal potom, ked sa zobudil, poprosila som personal o nejake tiche miesto, kde ho nakojim, v com mi vyhoveli. Domov sme potom prisli len na kavu k torte a zakuskom a tam mi uz pomohli, mamina, svokra aj sestra s obsluhou, ked som sa nemohla venovat ja.. Tieto krstiny planujem podobne.

05.03.2007 15:52

Alexandra

Miss: Alex- a ako dlho beries Cerazette? nemas spinenie? no hovor mi daco ja mam za sebou už 2 tehotenske testy Rolling Eyes Rolling Eyes ale už bez ochrany ani ránu za tie nervy mi to teda nestoji takže vykupim prezervativy a hotovo Laughing Laughing fakt sa bojim tej antiko...
Uz\ to bude treti tyzden a zatial ani naznak spinenia, ani nicoho a to som s tym mala problemy pred tehu aj mimo cyklu.. teraz nic, ani intimku nepotrebujem (to je ale uuulava)... A tiez som mala nervy predtym. Ale kondomy ja neznasam, je to take umelee, fuj, chcems i muza citit..

05.03.2007 15:59

Miss

baby Samko vykakal teraz ozajstne tuhe gulickove hovienko je to možne nie je to este skoro Laughing alex- tak to je super že Ti sadla HAK...snad sa neobjavi nic ine ako zhorsenie pleti ci priberanie Confused ja sa takýchto veci hrozne desím a tiež trombozy vobec vsetkeho z coho sa da umriet Laughing Laughing možno Ti cerazette napravi cyklus..Ty si tiež este nemala menzes? Baby ja už toho mlieka skoro nemam vobec vkuse prikrmujem ale menstruacia nikde žeby bol prolaktin stale tak vysoký?

05.03.2007 16:05

aksuram

HA -ja sa tomu budem radsej nasiroko vyhybat hlavne kym kojim. Midwife mi doslova povedala ze ZIADNA HA pocas kojenia nieje uplne bezpecna. Su akurat viac alebo menejk nevhodne. A aj tu fore som uz citala diskusiu ake nasledky mali deturence prave potom ako maminy pocaj dojcenia uzivali Cerazzet. Nechcem nikoho strasit- ale toto je moj nazor Wink Dnes sa mi podarilo odfotit Miska ked sa smial - tak sa to pokusim pripojit Wink

05.03.2007 16:06

Miss

maruska- krasna fotka :D

05.03.2007 16:12

KatJan

Caute babule ! Neblaznite, ze riesite uz dalsie mozne tehotenstvo !!! Shocked Len som vas chcela informovat, ze nam dermatolog potvrdil ekzem. Naordinoval nejake masticky a hlavne vela pobytu pri mori (to aj mne pomahalo). Nuz nie som z toho nadsena, ale aspon to more si dufam uzijeme? Peti, ak toho ma vase male len trochu, to mozu byt potnicky, alebo to novorodenecke akne, co onedlho zmizne aj samo. Ekzem je, ked sa male pupaciky spolu zlievaju, raz su cervene a zapalene, potom nejaky cas suche a koza drsna. A propos kakina, nasa Martina kaka skoro do kazdej a tiez ju ma dost riedku. Na kontrolu ku gynekologovi idem zajtra. A este jedna foto.

05.03.2007 17:19

KatJan

Jaj tak tu fotku mi to nezobralo, je to prilis velke, pokusim sa este raz...

05.03.2007 17:56

tanickask

Ahoj baby, neviem ci ste poculi o pohotovosti pre deti. Ked sa nieco deje, tak oni pridu domov, nemusite sa ani vase babo stresovat. Mrknite stranku www.prevasedieta.sk My mame zajtra stretnutie a chceme to vyskusat, aj ked by som bola happy keby sme to nikdy nepotrebovali. Asi sa to tyka len Blavy, neviem. Zajtra dam vediet aky som z toho mala pocit. Inac vcera som zazila sok. Vecer ked maly papal, bol v takom polospanku a moj muz drgol do stolicky. nebolo to ani nahlas, ale Danko sa tak zlakol, ze sa rozplakal az prestal dychat, uplne sa zasekol. tak som ho hned nadhodila a on zas zacal dychat a plakat a ja s nim, no strasne. Crying or Very sad Baby tiez sa vam deti lakaju, ja mam z toho normalne paniku aby sa mu nieco nestalo.