1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104

Januarove babetka 2007

29.01.2007 09:39

zuzana Búciová

Winnie, viem, že som kdesi čítala, že teplota môže byť aj od vyčerpania!!! Ja som to mala asi 2 týždne poi Adriankovom pôrode. Doma som mala ročnú Alžbetku, tak toho bolo asi trochu veľa. Tiež mi nič okrem teploty nebolo. Bola som aj u gynekológa, aj u obvoďáčky a na internom, ale nikde nič nezistili. A asi po 4 dňoch to prešlo. Zuzik, Tánička- nemusím Vám pripomínať, že je 29.1. a január za tri dni končí!!!! Náš Tomo- tak ho tu voláme ( príp. Tom Tom)Smile) teraz spinká ale sa nenudím, lebo mám domka ešte Maťka a aj Adrianka, nedala som ho do škôlky na celý týždeň, vraj tam zúri nejaký besný bacil, či vírus, sú z toho aj zápaly pľúc, tak som sa bála, aby niečo nedoniesol domov. Okrem toho je v našom kraj vraj najviac chrípky na Slovensku, a ešte majú v škôlke aj kiahne a vši. Tak som to zhodnotila, že bezpečnejší pobyt bude doma. Maťko mal minulý týždeň zápal priedušiek, tak by som nebola veľmi rada, ak by zase niečo dostal. Inak Tomáško začína byť celkom zlaté dieťa, uložím ho do postieľky a on väčšinou zaspinká, v noci iba papá a spinká, a cez deň už vie byť hore aj hodku a pekne kuká, a rozprávame sa. Iba neznáša zavinovačky, takže cez deň sme ju už zrušili, a máme ju iba na noc.

29.01.2007 09:56

aksuram

DObre ranko Wink My sme dnes celkom pekne spinkali- ju sa tesim- konecne som spala 3 hodiny v jednom kuse po straaasne dlhej dobe Laughing Miss- ved aj ty mas riadneho valibuka. Ale je pravda, ze vzdy ked sa na Miska pozriem nechapem ako sa mi do brucha zmestil Wink Zuzik- no ja by som rada zasla do dakeho materskeho centra, ale v okruhu 20km nic take urcite nieje Rolling Eyes ... Uz som sa rozhodla, ze najneskor od septembra sa hlasim na vecerny kurz holandstiny- ale to je este straaaasne daleko Wink A k tomu odsatemu-uskladnenemu mliecku.Ak mas dost mlieka je to super-ale problem je ak mas malo mlieka- nieje z coho odsavat.Ja som si poodsavala par flasticiek ked sme sa "topili" v mlieku a tento tyzden, ked sme mali cosi ako laktacnu krizu, sme to drobcovi pekne davali. A v mraznicke sa moze skladovat az 3 mesiace Wink Alex- ja netusim kolko som zatial zhodila - som si povedala ze uz vydrzim na kontrolu u midwife, to bude po skonceni sestonedelia, a tam sa odvazim ... dufam, ze mi neostane do vtedy viac ako 8kg naviac, ja som totiz v poslednych dnoch bola strasne naliata vodou, vysledok bol 25kg naviac za cele tehu, a v poslednom tyzdni sa mi urobili strie aj na stehnach Confused

29.01.2007 10:26

aksuram

Vsetky maminy s babatkami este v brusku- radsej pekne vydrzte a "nevyhanajte" drobcov z brusiek ... ved babo najlepsie vie kedy je ten jeho spravny cas Wink A maminy co uz mate deticky pri sebe- nestresujte mamicky cakatelky otazkami- este stale nic? Ved januar sa uz konci a podobne- teda aspon mna to strasne rozculovalo ked mi par krat cez den dosla sms s otazkou ci uz rodime, alebo ako mi volali rodicia kde sme, ci este stale doma alebo v porodnici. .... taky stres urcite neprospieva a predsa k porodu je velmi dolezite aby bola mamina spokojna, odpocinu a podobne Wink Aj tu je vsade pouzivana znacka AVENT- teda som nemala na vyber aku odsavacku kupit- ale musim povedat, ze som veeelmi spokojna, jak s odsavackou tak aj s flastickou- teda presnejsie povedane my pouzivame VIA pohariky na ktore nasrubujem klasicky flastickovy cumlik. Cely ten system od aventu je velmi prakticky a cumlik je tvarovany tak, ze maly s nim nema problem- kludne vezme prsnik a potom flasu a potom zas prsnik Wink

29.01.2007 10:47

Alexandra

maruska ja mam tiez Via pohariky a aj flasticky, tam lepsie vidim kolko maly spapal.. A scucava teda slusne davky.. Niekedy aj cez 100ml.. Shocked

29.01.2007 11:08

Katarinaa

No, ja teda netusim, kolko mala vypije, ale riadim sa jej viditelne rastucou dvojitou bradou a liciskami, tak verim, ze je ok Wink

29.01.2007 12:59

Zuziik

U nas nic nove, vsetko po starom, prave som sa vratila z prechadzky, len brusko mi tvrdlo velmi.... Tani mne uz aj malinik dosiel, bola som v lekarni si ho kupit, ale uz ho nemali, ze budu mat vo stvrtok, tak mozno uz do stvrtku to pojde.... Maruska ja drobca ani nevyhanam, lenze ja mam tak trosku problem s rodenim, ako mi uz povedali pri prvom porode, a tiez ma upozornili, ze to budem mat to iste aj s ostatnymi porodmi, maly bol pripraveny, ved celu hlavicku mal zdeformovanu, ako dlho uz cakal na porod, ale ja som sa neotvarala, proste nic.... Neviem ci to bude tento krat ine, ale snad ano... Ostala mi len alchemilka, tak mozno aj ta nejako pomoze, co uz. Tie homeo som nedostala, iba arnicu a pulsatilu... Sad Zvysok z tych doporucovanych sa tu volne nepredava, a tiez moja mamka v KE ich nedostala, zevraj iba na predpis homeopata... Sad

29.01.2007 13:04

tanickask

[quote="aksuram"]Vsetky maminy s babatkami este v brusku- radsej pekne vydrzte a "nevyhanajte" drobcov z brusiek ... ved babo najlepsie vie kedy je ten jeho spravny cas Wink A maminy co uz mate deticky pri sebe- nestresujte mamicky cakatelky otazkami- este stale nic? Ved januar sa uz konci a podobne- teda aspon mna to strasne rozculovalo ked mi par krat cez den dosla sms s otazkou ci uz rodime, alebo ako mi volali rodicia kde sme, ci este stale doma alebo v porodnici. .... taky stres urcite neprospieva a predsa k porodu je velmi dolezite aby bola mamina spokojna, odpocinu a podobne Wink Maruska - udrela si klinec po hlavicke. Laughing Ja sa priznavam ze ma to rozculuje ako mi kazdy den ludia volaju a pisu a pytaju sa a ja zo slusnosti odpovedam. Najradsej by som vypla telefon, ale nechcem zas stresovat nasich. Ale nechcem aby ste to tu baby brali osobne, tu mi to nevadi, lebo toto forum je prave o tom a som rada ze tu mozem napisat svoje pocity a popytat sa na rady. Wink Ja budem mat asi ozaj fabruarciatko, stale sa nic nedeje, dnes mi zas odisiel kusok zatky a nic Laughing Dufam ze nas neodvrhnete a nebudeme sa musiet so Zuzkou prestahovat k februarovkam ak to tento mesiac nestihneme. Laughing Aj ked nic proti nim, len nikoho z nich nepoznam Sad Vidite asi tam mrknem, ci uz zacali rodit. Laughing Tymto ich pozdravujem ak sem nahodou nakukaju Wink Mala som teraz na navsteve otca, velmi ma to potesilo, lebo sme sa asi 3 t nevideli, sice spolu volame kazdy den a byvame od seba asi 11km, ale nejak sme tam dlhsie neboli. tak mi doniesol nejake cokoladky a uz si pojedam.... Laughing No a este trosku rypnem do Zuzky Wink - tak co stale nic???? Laughing

29.01.2007 13:09

tanickask

Zuziik - asi sme sucasne pisali, takze vidim ze si sa uz ozvala. :D Ja malinik nemam uz 2. tyzden, myslela som ze vsak uz nebudem kupovat ze vsak uz rodim... no mozno by som ho aj stihla vypit Laughing A alchemilku tiez dopijam, ale tu si este kupim, ta sa pije aj po porode. A mne dnes tusim ani brusko netvrdne, ale za to mam tusim o striu viac Laughing Rolling Eyes

29.01.2007 14:11

Lenocka

Ahojte kocky, tak mame za sebou dost divoky vikend. Filipka uz treti den trapi brusko a bohuzial, uz na neho nic nezabera, ako cvicenie nozickami, masirovanie bruska, masticka na brusko, jedine co mu pomohlo, tak je poloha na brusku, tak sa aspon vyspi. Stale ho chodim pozorovat, ci je v poriadku, ale asi aj hadam bude, kedze pri Lukaksovi sa mi to ozaj osvedcilo. A este skusim zohnat tie homeopatika na bruskko, som ich nasla na nete, tak hadam ich muzicek kupi a vyskusame aj tie, pokial sa uz budu moct vyskusat. Alex samozrejme, ze je super, ze kojis, aj ked s klobucikmi, len ma to zaujimalo. A Misko je ozaj spokojnucky. A k tym krizam laktacnym, sa chcem spytat, ako ste prisli na to, ze mate malo mliecka? Alebo Vam babatka stale placu?? Ja sm napr. po asi troch dnoch zistila, ze Filipko aj ked sa svaril, ze stale hlada, ze je hladny po asi kazdej hodine, nebola pravda, mal bolesti bruska. KEd smo mu zacala masirovat brusko, hned sa skludnil, zo zaciatku mu to aj zaberalo, ale teraz ani velmi nie. Co sa vahy tyka, mala som +11, v porodnici mo zostalo 6, cize 5 navyse. A tie zatial stale mam, dokonca sa mi zacala rucicka preklapat aj na 56, ale ako uz viete, mne to vobec nevadi, dokonca ma to tesi a dufam, ze mi aj zostanu. Brusko uz nemam skoro ziadne, to mu sa resim, ked Filipko podrastie a nebudem tak casto kojit, tak sa vratim k aktivnemu pohybu aj s detmi uz, tak postavu potom hadam aj doformujem. Mamicky cakatelky, stale na vas myslime a drzime palceky. Ci uz budete rodit este v januari, alebo az vo februari, aj tak budete stale patrit ku nam.

29.01.2007 14:12

Miss

winnie ta teplota ma mrzi snad Ta to coskoro prejde, možnože to bola len nejaka blbost, z prs by to mohlo byt vtedy ak by ta boleli a boli ako kamen a mlieko by islo tažko. Vikend som mala fajn mam kopu handier Laughing Laughing bola som v sobotu aj v nedelu v Hypernove a lietala som po Terranove a dalsich vypredajoch som sa trosku odreagovala. Alex- a to malý pije na navsteve tvoje mlieko? ty si dokažeš naraz odsat aj 100 ml? Shocked tak ja som sa pokusala v sobotu a ledva 20tku som vytiahla nechapem..inak piestova odsavacka o prdeli vobec to neslo tak som to robila rucne a aj tak zbytocne nakoniec som maleho aj tak nakojila. Baby dnes sa celý den pokusam dovolat pediatricke...sa bojim že mam slabe mlieko, malý mi dost casto place a velmi hltavo je a potom vždy zvracka Crying or Very sad dufam že neschudol ale naopak pribral som z toho nervozna nemožem cakat do 19.2 na kontrolu Rolling Eyes ako je to s vami? chodil ku vam niekto na kontrolu po porode?

29.01.2007 14:30

Lenocka

Miss: winnie ta teplota ma mrzi snad Ta to coskoro prejde, možnože to bola len nejaka blbost, z prs by to mohlo byt vtedy ak by ta boleli a boli ako kamen a mlieko by islo tažko. Vikend som mala fajn mam kopu handier Laughing Laughing bola som v sobotu aj v nedelu v Hypernove a lietala som po Terranove a dalsich vypredajoch som sa trosku odreagovala. Alex- a to malý pije na navsteve tvoje mlieko? ty si dokažeš naraz odsat aj 100 ml? Shocked tak ja som sa pokusala v sobotu a ledva 20tku som vytiahla nechapem..inak piestova odsavacka o prdeli vobec to neslo tak som to robila rucne a aj tak zbytocne nakoniec som maleho aj tak nakojila. Baby dnes sa celý den pokusam dovolat pediatricke...sa bojim že mam slabe mlieko, malý mi dost casto place a velmi hltavo je a potom vždy zvracka Crying or Very sad dufam že neschudol ale naopak pribral som z toho nervozna nemožem cakat do 19.2 na kontrolu Rolling Eyes ako je to s vami? chodil ku vam niekto na kontrolu po porode?
Miss, maly nemusi byt hladny prave naopak. Moze ho boliet brusko, skus mu pocvicit nozickami, pomasirovat brusko. Pokial ho ma nafuknute a tvrde, tak ma zastavene vetriky, preto moze plakat. A slabe mlieko neexistuje, mlieko ma stale rovnako kvalitne zlozenie, toho sa obavat nemusis.

29.01.2007 14:51

Renca

Katarinaa: Gabca detto. Dnes mala proste nema dost ani z oboch prs. Skusila som odat a nic moc. Ja neviem , chcem tak vela, ked chcem konstantne mnozstvo mlieka ? Lebo toto je na nervy.
Ahoj Katka, nechcem sa vam tu miesat, ale poslala som ti ss ohladom tvojho problemu s kojenim.

29.01.2007 14:55

Miss

lenocka- si ma potesila, vravim si, že keby bol hladný mal by kaku zelenu a on ju ma oranzovu aka ma byt z materskeho mlieka a kaka teda dost...rano mrncal potom si 3 x prdol a spal este o hodku dlhsie Laughing Laughing toto že on place vacsinou vtedy ked je hladný ale ci ho boli brusko to este neviem odhadnut Sad

29.01.2007 14:56

Miss

katka- tiež mi vrta hlavou ci ma malý dost..preto chcem cim skor k pediatricke na vahu

29.01.2007 15:14

Terezia

Tanicka kde by ste sa chceli so Zuzkou stahovat? Vsak ja by som sa musela zase k dievcatam co rodili v decembri. A nikde sa nechystam. Laughing

29.01.2007 15:24

zvedava

Alexandra: Kock, ja to tak robim kedze sme aj dost v auticku a vytasit prsnik niekde na navsteve sa mi moc nezda vhodne, tak do avent termotasky strcim jednu flasku s cca 100ml mliecka v izbovej teplote a maly to krasne spapa a bez problemov potom pokracujeme v kojeni..
Hehe, Alex, nie je problem kojit aj na navsteve, vsak snad nebyvaju vsetci v jednoizbovom byte Laughing Casom sa naucis, neskor bude skor problem, ze maly nebude chciet na navsteve jest, lebo ho bude vsetko okolo zaujimat Cool Bezne kojim aj v kaviarni, zakryjem sa plienkou a nikto nic nevidi :D Ja by som flasky prilis nepouzivala, moze sa na ne casom naucit a potom ti nebude chciet prsnik.

29.01.2007 15:34

zvedava

Alexandra: Skusala som to aj bez klobicika, ale ja mam zial tak stavane bradavky, ze nema za co v podstate chytit, takze to bez nich nejde. Foto je zial nezverejnitelne Embarassed Zacala som s Medelackymi, skusala som aj chicco a avent, ale vratila som sa k medele. Tie avent su najvacsie, tie budem pouzivat ked bude drobec vacsi, zatial su mu privelke.. Ale hlavne je ze kojim a maly je spokojny.. Ved posudte same Smile
Neboj, aj moje bradavky boli uuplne na nic, ploche a po mesiaci sa kojenim tak vytvarovali, ze nebol problem s prisatim sa. Ja som vsak nemala dobre skusenosti s klobucikmi, mala z toho dostala zabku a mne cez popraskanu bradavku zaniesla infekciu do prsnika... Tak som vzdy pred kojenim troska mliecka odsala a vyformovala si bradavku a potom to islo dobre. Verim, ze aj tebe sa to zlepsi! Drzim palce Cool

29.01.2007 16:12

ninocka

miss preco mas kontrolu az 19 februara ? mala by si mat o dva tyzdne

29.01.2007 16:30

Alexandra

No ao, na navsteve dam do flasky svoje mlieko a je to. Na jeden krat odsajem priblizne tych 50ml z jedneho prsnika, rucne neviem kolko by som odsala, to je dost namahave.. Moj problem nie su ploche bradavky, ale inak tvarovane Wink Nedokazu sa vyformovat ani odsavanim, a ani klobucikmi. Som rada ze papa moje mliecko, aj ked je to na ukor klobucikov.. Lepsie ako nic, no nie?

29.01.2007 16:34

tanickask

Alex - Michael je nadherny :D

29.01.2007 17:38

Alexandra

tanickask: Alex - Michael je nadherny :D
Dakujeme Embarassed

29.01.2007 18:04

Zuziik

Alex pripajam sa, Misko je nadherny a tiez spokojnucky... Co myslis na koho sa podoba ?

29.01.2007 21:47

zuzana Búciová

Terézia- práve som chcela napísať, že aj ja by som sa potom musela presťahovať k decembrovkám, a to sa mi nechce:-)) Takže či december, január, alebo február- veď je to jedno. Lenočka- aj nás občas potrápi bruško, a najlepšie- teda vlastne jediné, čo zaberá je poloha na brušku. Miss- neexistuje" slabé mlieko". Určite počas kojenia prejde každá z nás nejakou tou krízou, u Maťka to bolo až tri dni!!! Ale zvládli sme to. Prikladala som si ho každú hodinu, a po troch dňoch bolo všetko ok. A to som už mala na mále s dokrmovaním. Vtedy som mala pocit, že namiesto prsníkov mám vyžmýkané vechte, a nič v nich nie je. A nebolo to tak ďaleko od pravdy. Ale potom sa to obnovilo. K tej stolici- u kojeného dieťaťa je to strašn individuálne. Môže byť občas aj do zelena, hlavne ak je dlhšie v plienke a zoxiduje. A nemusí byť ani každý deň. Na dokreslenie- keď mala naša Alžbetka 6 týždňov, tak nám nekakala 21 dní!!! Po šiestich dňoch sme bli u doktorky, tá ju odvážila, všetko bolo ok, tak povedala, že ona s ňou nemá čo robiť. Tak sme čakali- rovné tri týždne. Ale potom tá nádielka stála za to!! Tánička - mne tirž odchádzala tá zátka asi 2 dni, a potom o 6 dní som rodila. Tak to už naozaj máš za pár, a Ty Zuziik- tak isto. Držkajte sa, keď pôjde do tuhého.

29.01.2007 21:48

zuzana Búciová

Alex- zabudla som- Miško je nádherný, pomaly by ste mali zaskočiť ku holičovi:-)) Má krásne tie vlásky.

30.01.2007 10:04

Alexandra

Zuzky dakujeme Embarassed Veru, vzdau uz ma poriadne dlhe vlasky Shocked Tazko povedat na koho sa podoba, usta ma po muzovi, velke oci po mne, a zvysoks a uvidi za par mesiacov Laughing

30.01.2007 14:51

Lenocka

Ahojte kocky, dnes je tu akosi mlkvo. Ja mam dnes trochu volnejsi den, kedze aj Filipkovi bolesti bruska ustupili a spinka pekne. Tak to vyuzivam na to, ze sa venujem Lukaskovi, kedze vcera uz bol riadne nervozny z toho, ze som sa vacsinou Filipkovi venovala. Filipkovi osm dnes aj vyvisila matrac v postielke, a ovela kludnejsie zaspinkava. Dnes uz bol aj cca 1.5 hod v bdelom stave a bol stresne zlatunky, pozeral obzeral sa dokola. Lukaska si riadne obzeral, ten mu rucku podaval, strasne zlatunki boli. Len musim zachytit tu momentku, ako ho pekne chyta za rucku, lebo inak vacsinou ho taha za capicku, nozku a tak. Velrybka, Winnie, Zuzka Buc. u vas je to kao? Ako sa spravaju starsi surodneci k babatkam?

30.01.2007 15:21

Miss

Zuzka Buc- dik...no my s kakanim nastastie problemy nemame, ale zajtra už mame vybavenu Dr. tak budem kludnejsia ked ho zváži ci pekne pribral, lebo fakt ja musim kojit tých 30 min..aby bol nasýtený sa mi to zda vela.. ninocka- sama sa cudujem..ved je to male babetko a dala nas na kontrolu až o mesiac ved to je takáááá dlha doba a to vraj prvý týžden chodi domov nejaka služba ukazovat ako sa ma o babetko starat..no nic take u nas nebolo tak neviem

30.01.2007 15:52

Katarinaa

Miss, ja tez kojim tak dlho a zda sa mi to celkom primerane. Mala taha o dusu, niekedy zabuda aj dychat! Wink Vsak maleho nechaj, urcite si ten cas na prsniku uziva. A to vazne vam tie deti tak spia, ako zuzka hovorila, ze vydrzi byt hodinu hore a lenocka, ze hodinku a pol? Nasa Mojka je hore cele doobedie, od 9.00 do 12.00 a to uz niekolko dni. To ja nic neurobim, nosim ju, ukazujem jej vselico, lebo ona len kuka a kuka, zvedavka.

30.01.2007 16:33

Terezia

Tak moj drobec bol prve dva tyzdne na tom tak,ze spinkal cez den aj v noci. Potom sa to pokazilo a cez den vystraja a vystraja. Mozem na neho rozpravat a ukazovat mu co len chcem. Pokial nepapa alebo nie je na prechadzke, tak sa rozculuje jedna radost. Len dnesny den je vynimkou. Spinkal od jedenastej do skoro tretej. Aspon som stihla porobit kopec veci.

30.01.2007 18:06

ahojte

petra07

ahojte mamičky, súcítim s Vami, kto máte problémy s bolením bruška, môjho malého tiež trápia bolesti bruška, ale hádam už je to lepšie. Minulý piatok sme boli prvýkrát v poradni a doktorka povedala, že má dosť tvrdé brucho - že je nafúknutý, tak nám napísala sirupček SabSimplex - je to taký sladký sirupček a zdá sa, že nám pomáha. Ináč strašne často chce jesť - niekedy aj každú hodinu. a od prepustenia z nemocnice pribral cca 800g. V piatok mal 4kg a nie celé 3 týždne. Chcem sa Vás spýtať, v akých cenových reláciách ste kupovali sedačky - vajíčka??? dakujem. petra

30.01.2007 18:57

Re: ahojte

Terezia

petra07: ahojte mamičky, súcítim s Vami, kto máte problémy s bolením bruška, môjho malého tiež trápia bolesti bruška, ale hádam už je to lepšie. Minulý piatok sme boli prvýkrát v poradni a doktorka povedala, že má dosť tvrdé brucho - že je nafúknutý, tak nám napísala sirupček SabSimplex - je to taký sladký sirupček a zdá sa, že nám pomáha. Ináč strašne často chce jesť - niekedy aj každú hodinu. a od prepustenia z nemocnice pribral cca 800g. V piatok mal 4kg a nie celé 3 týždne. Chcem sa Vás spýtať, v akých cenových reláciách ste kupovali sedačky - vajíčka??? dakujem. petra
My ideme zajtra na kontrolu, tak som zvedava kolko budeme mat. Ale asi uz okolo 5 kg. Ak nie viac. My sme kupili vajicko z druhej ruky, takze nas vyslo len Sk 500,--

30.01.2007 19:15

ninocka

miss to k vam mala prist lekarka domov ako ste dosli z nemocnice v ba to je bezne a kazde dva tyzdne na kontrolu a ked ma mesiac tak kazde tri tyzden

30.01.2007 20:05

sonka1

ninocka, veru bezne to v ba nie je. nasa pediatricka napr. domov vobec nechodí a ja som musela príst k nej do ambulancie. mala som z toho nervy, prenásat také malé baby, práve teraz, ked zúri chrípka!!!

30.01.2007 20:41

Zuziik

Tani, uz si v porodnici ???? :D

30.01.2007 20:43

Velrybka

Zuziik - ako??? Wink My sme mali perny vikend. Filipko hrozne teplotkoval - 40 tky... hruza . Prvykrat sme takto chory!! ALe uz je lepsie, len ma stale hnacky. Emma je ok, ja tiez. Svokrovci pomahaju, varia, chodia na prechadzky, zehlia.... Emma, dnes cely den spi, tak bude hore asi v noci.. super..!! OK, idem sa venovat muzikovi..

30.01.2007 20:43

Velrybka

http://picasaweb.google.com/grankoj/EmmaJanuar07 a tu su nove fotecky

30.01.2007 21:02

Zuziik

Velrybka vsetko po starom. Akurat vcera maly nieco v brusku vyvadzal. Mne sa pri tom az krutila hlava. Zrazu sa mi presunul do uplne zvyslej polohy a mala som pocit, ze sa tlaci von... Uplne som mala tlaky tam dolu, a urobil to asi 6 krat. Este som take nieco nemala. Mam pocit, ze on je uz aj pripravveny, len ja sa neotvaram, presne ako v prvom tehu... A tiez mi bolo vcera dost zle... ale nemala som kontrakcie ani nijake porodne bolesti, iba to tlacenie maleho... Takze neviem, dufam, ze bude bubus maly v poriadku... Ked som bola na poslednej kontrole mal dost malo uderov srdiecka, 128, hovorili sice ze je to OK, ale doteraz mal vzdy okolo 140. Nemate s tym niekto skusenosti ????? Sice sa hybe, ale po menej ako doteraz... No a uz aj mam termin na vyvolanie, keby som dovtedy nerodila, tak to bude 7/2/2007. Shocked Tak nic neostava iba cakat.... A moj ocino odchadza 6/2, tak ma to teraz stve, skusim mu potom predlzit letenku ak do piatku nic nebude....

30.01.2007 23:43

Katarinaa

31.01.2007 05:56

ajkaa

Ahojte maminy aj čakateľky.Srdečne gratulujem Tánička Tebe aj Tvojmu manželovi ku synčekovi s úctyhodnými mierami !!! Prajem vaľa, veľa, veľa zdravia a mliečka !!! Tak ako čítam, Zuzík ,Ty ešte tiež čakáš. Aj ja.Dnes idem do poradne, tak som zvedavá, či niečo, alebo nič ?! Držím nám palce!!!

31.01.2007 06:46

Alexandra

Katka dakujem za oznamenie, si ma predbehla Very Happy

31.01.2007 08:24

Zuziik

Tanicka srdecne gratulujeme... :D Ajka je dobre vediet, ze som tu neostala sama... :D

31.01.2007 13:58

sonka1

tanicke srdecná gratulácia a vela zdravícka!!! ak sa dobre pamatám, tak ani nemala velké brusko, teda neviem ako ku koncu(?), ale poriadneho chlapiska má! Laughing dnes je krásny slnecný den, tak my sme to vyuzili a do sýtosti sa vynaprechádzkovali. :D velrybka, malá emma je krásna!

31.01.2007 14:19

aksuram

Tanicke gratulujem- fakt ma poriadneho valibuka Laughing ... hlavne nech ste zdravy Wink Teda uz len par deticiek este ostalo v brusku ... juj som zvedava aj na tych last minute drobcov Wink ... ja pisem aj do decembroviek a nas Misko je tam taky oneskorenec- najmladsi zo vsetkych Wink SA chcem opytat vsetkych mamin co sa prechadzkujete - ake dlhe prechadzky zvladate? Myslim teraz vyslovene maminy a nie babatka. Nas drobec zvlada akukolvek dlhu prechadzku ak je napapany. Ale somnou je to horsie. Minule som sa chcela ist pozriet na roh ulice(cca 2km od nasho domu- nasa ulica je z tych dlhsich Rolling Eyes ) a z takyhc 2/3 sme sa museli vratit, lebo mne zacinalo byt normalne zle. Najprv som mala pocit, ze som smadna, potom sa mi zle dychalo... no az som dosstala strach. Takze moje maximum je zatial 3km. A este mam otazku na vsetky co ste dlhodobo v zahranici- doteraz ma to takmer vobec netahalo domov na Sk ale teraz po porode je to strasne- keby mi niekto povedal- tu mas maleho doklady-mozes ist tak sa hned balim a utekam Rolling Eyes ... sama tomu nerozumiem Embarassed Mate alebo ste mali po porode aj vy taketo pocity?

31.01.2007 19:46

Apolinara

31.01.2007 19:50

Apolinara

A este jedna Smile

31.01.2007 22:17

ajkaa

Ďalšej maminke srdečná gratulácia !!! Tie bábätka máte všetky fakt nádherné ! Zuzík, Ty si mala kedy termín ? Ja 28.1.Prenášam síce len 3 dni. To že je u chlapcov úplne v pohode. Že na prvorodičku, kt. čaká chlapca môžem rátať aj 7-14 dní po termíne !Fíha.No čo už, hádam sa čoskoro dočkáme aj my.Bola som dnes v poradni a lekár ma nejako nepotešil, že som úplne zatvorená a pôrodné cesty že mám hore - neviem presne, čo to znamená, ale asi že tak skoro to nebude. Teraz mi malý tak kopká a hýbe sa, že mám pocit, že mi chce z bruška vyskočiť ! Ale raz ten deň D príde ... Dobrú noc všetkým !

01.02.2007 07:34

deszki

Katarinaa:
srdečne dlahoželám Exclamation

01.02.2007 08:46

Zuziik

ajkaa: Ďalšej maminke srdečná gratulácia !!! Tie bábätka máte všetky fakt nádherné ! Zuzík, Ty si mala kedy termín ? Ja 28.1.Prenášam síce len 3 dni. To že je u chlapcov úplne v pohode. Že na prvorodičku, kt. čaká chlapca môžem rátať aj 7-14 dní po termíne !Fíha.No čo už, hádam sa čoskoro dočkáme aj my.Bola som dnes v poradni a lekár ma nejako nepotešil, že som úplne zatvorená a pôrodné cesty že mám hore - neviem presne, čo to znamená, ale asi že tak skoro to nebude. Teraz mi malý tak kopká a hýbe sa, že mám pocit, že mi chce z bruška vyskočiť ! Ale raz ten deň D príde ... Dobrú noc všetkým !
Ajka 25/1 podla ultrazvuku, 28/1 podla menstruacie Ajka iste je, ze v januari to uz nebude, aspon u mna nie, neviem ci u vas nieco bolo v noci.. Smile

01.02.2007 11:47

kozliatko2

ahojte, nas Jakubko sa narodil 24.1.2007, 8.38 hod., 3350 gramov a 50 cm Laughing bola som dlho v nemocnici kvoli cisarskemu, tak som sa neozyvala. uz sme mali dve noce za sebou, celkom sa to dalo zvladnut, budi sa zhruba kazde 3 hodky :D zatial sa drzte, este sa ozvem, papa

01.02.2007 12:06

Terezia

kozliatko2: ahojte, nas Jakubko sa narodil 24.1.2007, 8.38 hod., 3350 gramov a 50 cm Laughing bola som dlho v nemocnici kvoli cisarskemu, tak som sa neozyvala. uz sme mali dve noce za sebou, celkom sa to dalo zvladnut, budi sa zhruba kazde 3 hodky :D zatial sa drzte, este sa ozvem, papa
Blahozelam. Aj ja som rozmyslala nad menom Jakubko. Ale bola som prehlasovana.