1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104

Januarove babetka 2007

26.01.2007 16:42

Alexandra

tanickask: Hlasim pritomnost Laughing Pred chvilou som prisla z poradne. Bola som u ineho dr. velmi mily... No a som otvorena na volny prst, tak aspon nieco sa deje, takze mam cakat a ked nic, v utorok alebo stredu idem na prijem. Ja dufam ze dovtedy sa prihlasi ten krpcek. :D
Ahoj Taniii, tak drzim palce, nech uz to mas tiez za sebou..

26.01.2007 17:02

Zuziik

Alex to je super, lebo mne sa nas prvy nevedel akosi prisat ci co, stale sa smykal z bradaviek dolu. No a teraz uz som si kupila tie klobuciky, ale neviem ci su dobre, su dost uzke neviem ako tam tu bradavku nasackujem. Shocked Katrinn super, ja som sa uz par krat pytala, ale nikto mi miery nevedel povedat, na vasej stranke som nasla datumy narodenia, ale miery pri narodeni tam neboli.. Smile Takze to doplnim.... Tani to je super, u nas ked sa do dvoch tyzdnov od terminu nic nebude diat, potom mi porod vyvolaju, ale ja by som aj tak bola radsej ak by prisiel prirodzene... Maruska ono by to chcelo ist do skoly a medzi ludi, hoci si teraz neviem predstavit ako... Mozno nejake materske centra a mozno tam aj nejaku Slovenku najdes....

26.01.2007 17:10

Alexandra

Zuziik: Alex to je super, lebo mne sa nas prvy nevedel akosi prisat ci co, stale sa smykal z bradaviek dolu. No a teraz uz som si kupila tie klobuciky, ale neviem ci su dobre, su dost uzke neviem ako tam tu bradavku nasackujem. Shocked .
To je prava na nich super, staci ked si ich prilozis na bradacku a babo podtlakom pri sani ju pripevni k prsu Wink

26.01.2007 17:28

Zuziik

Aha, to ma teda nenapadlo... Embarassed tak super, uvidime ci sa mi podari tento krat kojit ....

26.01.2007 20:06

iviq

...

26.01.2007 20:18

Lenocka

Zuziik: Alex a ty kojis z obidvoch bradaviek ? Si tusim spominala, ze jednu mas taku, ze z nej nebudes moct kojit... Tak sa ti to podarilo alebo si nejako pomahas ?
Klobuciky, zazracna vec. Kupila som si ich hned v porodnici a odvtedy krasne a bez problemov kojim z oboch prs.. Embarassed
Alex a uz si potom aj skusala kojit bez klobucika?? Lebo ja som klobuciky tiez zo zaciatku pouzivala pri Lukaskovi, nevedel sa prisat a pomocou nich sa nam to podarilo a po troch dnoch dom to skusila bez klobucika a maly sa cduj svete prisal potom aj z druheho ana dalsie kojenie mi aj klobucik odmietol, bez neho sa uz potom krasne prisal. Filipko ten sa prisal hned na porodnej sale. Tani drzim palce, aby sa ti to uz pomalicky zacinalo rozbiehat a vlastne Zuziik tiez, nech uz mate svojich drobcekov tiez doma.

26.01.2007 20:44

sonka1

katarína, presne ako hovorís, uz som na to prisla, malá je lenivá, len by spala a spala a vytiahne si len predné mliecko a potom sa zelená Laughing . dnes som jej radsej druhé prso pri kojení ani neponúkala, aby si vytiahla aj to zadné. ale ona je taký spachtos, ze sa mi nedá prebrat. ja som lezala na standarde, ale aj my sme tam mali na chodbe váhu, kde sme vázili pred a po kojení. nikto nás ale nenahánal, bolo to viac-menej info pre mamicky, ako sú na tom s kojením. mne tá váha ale celkom vyhovovala. maruska, ak sa po materskej zamestnás, tak tá holandstina sa na teba nalepí aj sama. mám kamosku v holandsku a tá ako sa dostala do kolektívu, hned zacala "chrchlat" Laughing . tani, drzím palce!!!

26.01.2007 22:22

Alexandra

Skusala som to aj bez klobicika, ale ja mam zial tak stavane bradavky, ze nema za co v podstate chytit, takze to bez nich nejde. Foto je zial nezverejnitelne Embarassed Zacala som s Medelackymi, skusala som aj chicco a avent, ale vratila som sa k medele. Tie avent su najvacsie, tie budem pouzivat ked bude drobec vacsi, zatial su mu privelke.. Ale hlavne je ze kojim a maly je spokojny.. Ved posudte same Smile

27.01.2007 11:28

denny

Ahojte, leziem Vám sem z marcoviek 2007. Chystáme práve pre naše mimi vecičky a sumarizujem všetko, čo budem potrebovať. Chcela by som sa Vás opýtať, či ste niektorá začali používať . Je to skutočne taký zázrak, alebo je lepšie zostať verný klasickým poštolkám? Rolling Eyes Na ich stránke píšu, že je možné nechať si ich predpísať. Skúšali ste to niektorá u svojho pediatra? Vopred ďakujem za odpoveď. Denny

27.01.2007 11:50

Katarinaa

Baby, kolko sa po porode krvaca? plnych 6 tyzdnov? Ja som skoro 2 tyzdne po porode a uz ma to nebavi, uz by to mohlo aj prestat. Rolling Eyes

27.01.2007 12:23

Terezia

Katarinaa: Baby, kolko sa po porode krvaca? plnych 6 tyzdnov? Ja som skoro 2 tyzdne po porode a uz ma to nebavi, uz by to mohlo aj prestat. Rolling Eyes
Ja som krvacala styri tyzdne a tiez mi to uz poriadne liezlo na nervy.

27.01.2007 13:23

sonka1

ja práve ze uz skoro vobec nekrvácam a je mi to divné. denny, s takými nohavickami nemám vobec skúsenosti Confused .

27.01.2007 15:34

tanickask

Hlasim sa Wink v celku. Zuzik no neviem ci ma ozaj necaka ta vyvolavacka. V noci som spala ako zabita, dnes sme behali po obchodoch a akurat som unavena inac v pohode. Dnes trosku spinim, ale to je z toho vysetrenia, brrr, nemam to rada Rolling Eyes Baby prajem krasny vikend :D

27.01.2007 18:59

Katarinaa

Tak, mame za sebou prvu poriadnu rodinnu prechadzku okolo Strkovca. Az na ten vietor to bolo super. Tani: ty si pisala, ze v utorok alebo stredu nastupujes do nemocnice, ak dovtedy nic. To kto rozhodne, kedy? Ty si mozes vybrat? ci ides este do poradne v pondelok a tam sa rozhodne?

27.01.2007 20:37

tanickask

Kati - ja si mozem vybrat, ten dr. to ale nakoniec ukoncil tak ze teda v stredu aby som prisla. Ja to ta ambulancia kde som bola v tej stvrtkovej poradni, ale v stredu by tam vraj nemalo byt tolko ludi. Rolling Eyes Ale ja som potom pozerala kto vtedy robi a v utorok rano tam je Dr. Hr.., ten mi bol celkom symp. a v stredu Dr. Pet... a ta mi velmi symp.nebola, takze uvidim ked sa v utorok zobudim aku budem mat naladu, Wink ale asi to predsa necham na tu stredu, este budem mat nadej ze sa to spusti prirodzene. Laughing A co ta prechadzka? Rodinna znamena, ze len vy 3? Alebo aj nejaki stari rodicia? Wink Svokrovci??? Laughing

27.01.2007 21:00

Katarinaa

jaj taak. ja si myslim, ze dovtedy sa to este nejako vyvrbi aj same. teda, budem dufat a myslit na Danka, nech uz ide von. A my sme boli len my traja - boze ako srandovne to znie, ze my sme uz traja!!!

27.01.2007 21:18

tanickask

A este ma tak napadlo, ze ak by sa ten nufak narodil vo stvrtok bol by to pekny datum 1.2. a navyse mam meniny tak by to bol kraaasny darcek.

27.01.2007 21:24

tanickask

Hrala som sa s obrazkom a ty si uz medzitym napisala. No a kocik ako? Spokojna? Malej sa dobre v nom spinka? Nech uz sa Danko vypyta na svet, budeme potom kocikovat 3 +3 he he Laughing

27.01.2007 22:25

Alexandra

Katarinaa: Baby, kolko sa po porode krvaca? plnych 6 tyzdnov? Ja som skoro 2 tyzdne po porode a uz ma to nebavi, uz by to mohlo aj prestat. Rolling Eyes
Mne to prestalo tusim niekde okolo 17 dna, takze pocas 3. tyzdna po porode.. A tiez ma to strasne nebavilooo... Tani joj, tak to nezavidim Sad Ale neboj, aspon to pojde rychlo.. o tych nohavickach som ani ja nepocula..

27.01.2007 23:10

Miss

Ahojte, tak ja som prestala krvacat asi na 10 den tiež mi to bolo divne Laughing teraz mam už len take svetlohnede spinenie.

27.01.2007 23:34

zuzana Búciová

Ja so štyri týždne po pôrode, a ešte stále občas hnedo špiním. Pri Alžbetke-po prvýkrát so nemohla ísť ani po 6 týždňoch na kontrolu, lebo som ešte krvácala. Naposledy pri Maťkovi od 10 dňa ako keby uťalo. Vôbec nič, úplne čistučko. Ale na 6 týždeň som už dostala normálny menzes, a potom už klasika á 28 dní. A to mi teda išlo poriadne na nervy. Pri Alžbetke som ho dostala až po 8 mesiacoch, a to som ich stále kojila. Je to fakt individuálne. Tanička Zuzik- do toho. Veď ak ste nepostrehli, január sa pomaly končíSmile))

28.01.2007 01:02

Zuziik

Tani ani u nas ziadna zmena, a to sme dnes boli celkom busy... Smile Boli sme aj na nakupy, pred tym som vyumyvala kupelku a zachod, a tiez som varila, a co ja viem co, ja nemam ziadne ine pocity. Maly je este velmi aktivny, aj teraz sa mi v brusku rozpina a tiez ho mam dost vysoko, pred chvilou som doumyvala riady a kuchynu a este cakam ze pracka doperie, vylozim pradlo a mozem si ist lahnut. Ja sa niekedy citim lepsie ako pred mesiacom, fakt neviem cim to je... Asi preto, ze sa uz neobavam aby to neprislo skor, teraz tu mam otca, tak uz sa neobmedzujem. Joooj a dneska som aj drepovala, jedine co som dosiahla bolo, ze som sa totalne unavila... kedze ja mam okolo 20 kg nadvahy, od zaciatku tehu... Embarassed Embarassed Embarassed

28.01.2007 01:05

Zuziik

Zuzka my by sme aj, ale tym nasim detvakom sa akosi nechce... Rolling Eyes A ked si pomyslim, ze tu nechavaju rodicku cakat az 2 tyzdne od terminu, kym nieco podniknu, tak je mozne ze este 2 tyzdne budem tehotna... Rolling Eyes Ale ja by som to aj tak najradsej teraz prirodzene, uz nechcem ziadne vyvolavacky.... Rolling Eyes

28.01.2007 01:30

tanickask

Zuzik - vidim ze tiez ponocujes Wink Ja som po dnesnom shoppingu bola totalne unavena, tak som si dala sloficka, ale takeho kvalitneho, ze teraz neviem co so sebou. Pozrela som si triler a aj nejaky dokument o fetisizme Laughing Idem skusit lahnut, snad zaspim. Ja mam tiez brusko vysoko a maly je tiez aktivny, ale najhorsie ze najviac zacne byt okolo 23.00 a to sa natahuje a tlaci ma do vnutornosti az to boli. Shocked Teraz mam brucho tak vyvalene vlavo.... uz to citim ze je velky, brucho mam zilnate a navyse sa mi tento tyzden urobili nejake strie a to som sa tesila ze ako super, ze budem mat pekne brucho Laughing Zuzi B.- ved vies ako to je, tie deti su take tvrdohlave, nedaju si povedat. Wink Tiez ma napadlo ako som este pred mesiacom davala pozor nech este pekne cuci v brusku a teraz by som ho najradsej vystvala... Laughing Prajem vsetkym krasnu noc :D

28.01.2007 08:19

Alexandra

Bre ranko krasky. Tani mne sa tiez spravili strie az posledny tyzden, ale zial.. Nie je to nic tak strasne, vraj staci masirovat olivovym olejom a postupne krasne vyblednu.. Zuziik uff, 2 tyzdne? To je dost.. Sad Ale kocky, vyspite sa kym mozete.. Naozaj.. Maminy, ako ste na tom s vahou? Kolko ste 'nechali na porodnej sale' a kolko ste schudli odvtedy? Ja som mala celkom 15kg, v nemocke ostalo 7 a odvtedy za 3 tyzdne dalsie 4, takze uz mi ostavaju naviac iba 4kg.. Sa mi to zda dost rychlo..

28.01.2007 11:59

ajkaa

Krásnu nedeľu prajem mamičkám aj čakateľkám. Ja mám dnes termín, ale nevyzerá to tak, žeby sa nášmu Adriánovi práve dnes chcelo opustiť moje bruško ! Ako čítam, ešte čaká na svoj veľký deň Zuzík, Tánička, kozliatko a ja. Ostatné si už zodpovedne plnia mamičkovské povinnosti. Ja sa tiež cítim v pohode, aj keď ku večeru sa malý intenzívnejšie hýbe. A cítim ho až úplne dolu ! Niekedy si chytám bruško, čo si myslím, že mi snáď vypadne !No a kámošky sa mi smejú, že bodaj by som tak rýchlo porodila ako si myslím, že by mi mohol vypadnúť ! V stredu idem do poradne, tak uvidí, čo a ako. Držím nám čakateľkám palce a už mamičkám aj trošku závidím. A dobrú chuť k obedu !

28.01.2007 12:07

ajkaa

A ešte som sa chcela spýtať Teba Zuzka Búciová - ja papám tie homeopatiká, čo si odporúčala aj čajík pijem, len teraz neviem, keď budem prenášať. Brala som Acteu 5ch aj Caulophyllum 5ch posledný týždeň pred termínom - čiže do dnes. Od zajtra môžem pokračovať v rovnakom riedení aj dávkovaní až do pôrodu ? Aj ten malinník môžem piť naďalej 2x denne ? Vedela by si mi, prosím Ťa poradiť, alebo to mám všetko prestať brať ? Ďakujem

28.01.2007 12:32

tanickask

Caute baby :D Asi pred hodinou mi odisla hlienova zatka, aspon si ja myslim ze to je ono, lebo nic take som pred tym nemala. Mozte mi to prosim niekto opisat ci to bolo to??? No ja som mala taky husty soplik trochu zmiesany s krvickou. Moze to byt ono??? A ako dlho po tom priblizne pridu kontrakcie? Laughing Ja by som najradsej uz dnes isla do nemocnice nech ma do bud.vikendu pustia domov Laughing Ajka - caulophylum beriem aj ja, ale 15CH 2x denne tak mi povedala moja dr. a pocas porodu to mam brat kazdych 15 min. Malinik uz nepijem lebo mi dosiel, tak uz len alchemilku 2xdenne. S acteou neviem, vsak Zuzka ti napise Wink Drzim palce nech sa rychlo dockas. Podla mna ze je babo dole je dobre znamenie. Ja ho mam stale hore, tak fakt neviem.... Rolling Eyes Zuziik - ako sa mas? Wink

28.01.2007 12:54

Miss

tanicka- ja som mala hlienovu zatku dost hustu taký hustý hlien tmavohnedý asi na trikrat to zo mna vyslo kontrakcie vsak po nej neprisli vraj aj týžden po odideni hlienovej zatky može nastat porod, vyvolavacom je skor odtok plodovej vody to zvykne potom do 24 hodin nastat porod, vsak uvidis treba to povedat Dr. držim palce. Alexandra- no ked kojis ono tie kila idu dole velmi rýchlo, vidim to na sebe, v porodnici som nechala 7 kíl a doma 5, este mam nejake 3 navyse a v plane este dalsich 5 zhodit, je normalne že pri kojeni to takto pada.

28.01.2007 13:37

zuzana Búciová

Ajkaa- tie homeo môžeš brať kľudne až do pôrodu. A ten maliník si môžeš dať kľudne aj tri šálky, ja som tých pár poslaedných dní pila tri šálky. Tánička- mne tá zátka odišla iba pri štvrtom pôrode, a to presne týždeň pred pôrodom. Ale kamoške o 6 hodiek po odchode tej zátky nastúpili kontrakcie, takže je to strašne individuálne. Prajem Ti, nech je to ten prípad, že to bude iba pár hodín, a za chvíľu budeš cupitkať do pôrodky:-))) a vychutnáš si to. A za chvíľu budeš držať v náručí svoj malý uzlíček. Ak to bude tak, tak nech sa veľmi netrápiš, a máš to rýchlo za sebou. A daj potom rýchlo vedieť. Zuziik- o tvrdohlavých deťoch mi nič nehovor!!! Síce som ani jedného neprenášala, ale teraz si to vynahradzujú. A to všetci traja. Ešte že Tomáško je zatiaľ taký malinkatý- ten aspoň nepapuľuje:-))) A to čo som písala pre Táničku platí aj pre Teba. Nech to máš už rýchlo za sebou!!

28.01.2007 14:17

Zuziik

Baby dakujem za podporu, ale u nas nic nove... Smile Vobec sa necitim, zeby som mala ist rodit, dokonca aj energie mam akosi viac... Tani mne s odchodom hlienovej zatky uz aj nastupili kontrakcie, skoro sucasne, takze to moze byt aj dnes... :D (to ale myslim prve tehu, nie toto, teraz sa mi o hlienovej zatke este ani nesnivalo.. dufam, ze maly necaka na moje narodky, to mam 15/02... to by uz bolo velmi dlho... ) Asi naozaj je to indi vindi... :D Nasmu malemu sa ocividne v brusku paci, dokonca mi uz ani nerobi nejake problemy ako pred tym, uz ma nikde netlaci, asi sa boji, ze ho odtial poslem prec... :D Zuzka veru aj nas maly je tvrdohlavy a dokonca Baran v znameni, to ho akurat ucime napisat jeho meno, no mala by si ho vidiet, nie nie nie, ja najlepsie viem ako sa pise... :D Tani a este som chcela, ze tiez sa mi na brusku spravila jedna stria, vobec tomu nerozumiem, kedze s prvym som mala vacsie brusko ako teraz, a vtedy sa mi ziadna neurobila... a to sa vobec nenatieram, a ani vtedy som sa nie. Tiez mam brusko sama zila, uplne same modre cesticky... :D No a pytala som sa mami, ze ako to ze sa mi urobila stria, no tak ma nepotesila, zevraj starnem, a aj pokozka straca svoju pruznost.... Confused :D

28.01.2007 14:35

Miss

Zuziik vydrž! ja som prenasala 9 dni! neboj sa ono to do toho 42 tt prist musi Laughing a potom to bude ulava!

28.01.2007 14:45

Zuziik

Miss ja si ani nestazujem, prave sa napchavam so slovenskym chlebom... tu ho nie je dostat... Sad s maslom a so salamou, potom to uz nebudem moct... A tiez este rychlo jem vsetko co uz potom nebudem moct, a ocino mi to priniesol zo Slovenska... haha Takze zatial som OK a dufam, ze aj maly... Prveho som tiez prenasala, ale ten uz velmi ok nebol, cela pokozka sa mu zosupala od toho, ze bol prilis dlho v plodovej vode... Zevraj to je jeden z priznakov prenasania... Este som chcela, ze tebe porod vyvolavali, a to ja uz nechcem tento krat... pomoooooccc

28.01.2007 16:29

tanickask

Babiny dakujem za info. Takze cakam dalej Laughing Citim sa uplne normalne, prave som si sladko zdriemla. Muz navaril super obed a aj upratal a ja si len vegetim, to je zivot. :D Ideme sa trosku prejst a ponatriasat maleho Wink Zuziik - to s tym starnutim si ma veru nepotesila, no ale nebude to az take zle ked doteraz ta pokozka drzala, no nie? Wink ale uz to asi nezvlada. Som zvedava akych valibukov vytlacime. Laughing

28.01.2007 16:58

sonka1

ja som pribrala 16kg, v nemocke mi ostalo 7kg a dnes som sa vázila a odisli 3kg, este mi zostalo 6 kg navyse, ale bruso mám este ako v 5 mes., normálne gate este neoblecem, teda oblecem, ale cítim sa ako v snurovacke Laughing . nastastie aj tentokrát ma strie obisli :D ! co sledujem, malá je najculejsia od 22:00 - 24:00, presne tak, ako ked bola este v brusku. to je stranda! my sme boli dnes 1x vonku, ale iba na chvílku :D . melinka ani nemukla!

28.01.2007 18:02

Alexandra

Miss, Soni je super ze to ide tak dole.. Ja by som rada este tych 4kg co som mala pred tehu a nejake 2-3 k tomu, nech v lete vyzeram ako pekna mamina.. Tani hovori sa ze OBVYKLE nastane porod do 24hod po odideni, ale tazko povedat.. Sad

28.01.2007 19:21

gabca

Ahojte baby,Zuzik, Tani a ostatne ktore este cakate drzim Vam palce nech uz to mate skoro za sebou. Mne este ostali 3kg, v porodnici ostalo vsetko ostatne kedze som bola na sekcii a potom som nemohla 2 dni nic jest. Ale brusko mam este dost vypukle. Teraz ma trapi zapal prsnika a od vcera mam malo mliecka. Je to mozne ze doteraz som mala nadbytky mlieka, musela som odstriekavat a vsade mi tieklo a teraz ho mam zo dna na den malicko? Ja len dufam, ze sa to spravi, lebo na umelu vyzivu by som nerada presla.

28.01.2007 20:00

Katarinaa

Gabca detto. Dnes mala proste nema dost ani z oboch prs. Skusila som odat a nic moc. Ja neviem , chcem tak vela, ked chcem konstantne mnozstvo mlieka ? Lebo toto je na nervy.

28.01.2007 21:04

Zuziik

Baby ja sa do kojenia velmi nevyznam, ale neislo by to odsat ked mate viac a ulozit do chladnicky, tam to ma vydrzat 24 hod a v mrazaku 1 mesiac. A ked nemaju babulky dost, tak im ponuknut to odsate ? Neviem, mozno si to iba jednoducho predstavujem, lebo s tym skusenosti nemam, len tak ma to napadlo.... Smile

28.01.2007 21:25

Katarinaa

Zuzik, no to by bola idealna situacia. Len dostat odsate mieko do mojej malej je problem. Na striekacku aj lyzicku sa jeduje a flasu jej nedam. hm.

28.01.2007 21:26

Terezia

Alexandra: Miss, Soni je super ze to ide tak dole.. Ja by som rada este tych 4kg co som mala pred tehu a nejake 2-3 k tomu, nech v lete vyzeram ako pekna mamina.. Tani hovori sa ze OBVYKLE nastane porod do 24hod po odideni, ale tazko povedat.. Sad
To mate super. Ja som pribrala v tehotenstve 23 kg a 10 kg som nechala v porodnici. A teraz nic. Tiez mam velke brucho. Musela som si kupit nove gate. Nemala som co nosit. Ja dufam,ze sa to konecne trochu dole pohne. Crying or Very sad

28.01.2007 21:29

Terezia

Katarinaa: Zuzik, no to by bola idealna situacia. Len dostat odsate mieko do mojej malej je problem. Na striekacku aj lyzicku sa jeduje a flasu jej nedam. hm.
Su flase, ktore maju cumle prisposobene tvarom materskeho prsnika. Ja som si teraz take dve kupila. A mam kamosku,ktora studuje na vyske a koji a dava malemu aj z flase. A maly papa tak aj tak.

28.01.2007 21:35

tanickask

Ja stale nic, zas bolo chodenie po obchodoch a po schodoch, na veceru ananas, mnaam :D Gabi, Kati - prajem nech sa vam mliecko vrati rychlo do normalu. Vraj sa to vola laktacna kriza a treba vydrzat a bude zas fajn

28.01.2007 21:45

Zuziik

Katka ja prave teraz citam knizku od jednej anglickej autorky, Gina Ford, a ona robi taky svoj vyskum uz 9 rokov, ako zavadzat rutinu do zivota deti a babatiek. A tiez hovori, ze by nemal byt problem striedat flasku a prsnik, pokial sa to nerobi casto. Napr. na noc iba raz denne mu dat z flasky s tym formovanym cumlom, pretoze na vecer ma uz mamicka menej mliecka a aj preto sa tie deticky v noci casto budia... Inac doporucila Avent flasky, tie maju formovane cumliky... tak neviem, ja to skusim, ak budem mat mliecko a tiez si chcem odsavat, lebo si nemyslim, ze to moje pojde lahko...

28.01.2007 22:19

Alexandra

Kock, ja to tak robim kedze sme aj dost v auticku a vytasit prsnik niekde na navsteve sa mi moc nezda vhodne, tak do avent termotasky strcim jednu flasku s cca 100ml mliecka v izbovej teplote a maly to krasne spapa a bez problemov potom pokracujeme v kojeni..

28.01.2007 23:05

Terezia

Zuziik: Katka ja prave teraz citam knizku od jednej anglickej autorky, Gina Ford, a ona robi taky svoj vyskum uz 9 rokov, ako zavadzat rutinu do zivota deti a babatiek. A tiez hovori, ze by nemal byt problem striedat flasku a prsnik, pokial sa to nerobi casto. Napr. na noc iba raz denne mu dat z flasky s tym formovanym cumlom, pretoze na vecer ma uz mamicka menej mliecka a aj preto sa tie deticky v noci casto budia... Inac doporucila Avent flasky, tie maju formovane cumliky... tak neviem, ja to skusim, ak budem mat mliecko a tiez si chcem odsavat, lebo si nemyslim, ze to moje pojde lahko...
Ja mam od AVentu iba dve flase a jeden cumlik a velmi sa mi paci. Inak ked sledujem dokumenty o detoch z GB , tak mi pripada,ze tam sa pouziva iba AVent. Kazdy ho tam mal. Tie com som spominala ja su znacky Mam. A mali by byt aj proti kolike. Ale ci to tak je to netusim.

28.01.2007 23:09

Terezia

Alexandra: Kock, ja to tak robim kedze sme aj dost v auticku a vytasit prsnik niekde na navsteve sa mi moc nezda vhodne, tak do avent termotasky strcim jednu flasku s cca 100ml mliecka v izbovej teplote a maly to krasne spapa a bez problemov potom pokracujeme v kojeni..
To mas dobre vymyslene. Len treba mysliet na to,ze v takej teplote moze byt len 2 hodiny. Na to nas upozornovali v nemocnici.

28.01.2007 23:19

Zuziik

Tam vyssie som chcela napisat, ze mi urcite mliecko nepojde lahko, ako uz mam skusenosti z prveho tehu, tak budem musiet odsavat. pomylila som sa tam... Embarassed Terka ano, tu sa vacsinou pouzivaju flasky Avent, a tiez vacsina zien ide velmi skoro po porode do prace, a preto si mliecko odsavaju a podavaju babatkam vo flaskach, a i nadalej koja, zevraj s tym deti nemaju probs... Ale zase musim napisat, ze kazde diatatko je individualne, podla mna to stoji za to vyskusat... A tie avent flasky su tiez proti kolike...

29.01.2007 09:04

winnie

Ahojte, par dni som tu nebola, lebo ma zase trapila od stredy teplota. Bola som na paralenoch a ked to neslo dole, myslela som si ze zase mam zapal prsnika. Bola som aj u gynekologicky a ta ma skontrolovala a povedala ze prsniky su o.k. ze zapal nemam. A mam za sebou aj kontrolu zospodu koli tym teplotam .. brr.. ale nastastie aj to je o.k. Asi ma obchadzala nejaka viroza, uz je to lepsie. :D Co sa tyka flasiek my tiez mame doma Avent flasky a som spokojna. Mala pije aj z prsnika aj z flasky, nema s tym problem, len z prsnika jej niekedy tecie prudom a nestiha prehltat. :D Tiez sledujem, aby som nemala odstriekane mliecko v chladnicke dlhsie ako 24 hodin, ale mala to do 24 hodin stihne spapat. :D :D Dnes sa chystam k rodicom na tyzden aj s malymi, nech si trochu oddychnem. A hura maju aj kopec snehu, nie ako tu v BA :D :D Tani, Zuziik sup sup do porodnice po vasich zlatusikov :D :D Miss, tak ako bolo cez vikend?? Gabca prajem skore uzdravenie, viem co je to mat zapal prsnika....

29.01.2007 09:32

Alexandra

Alexandra: Kock, ja to tak robim kedze sme aj dost v auticku a vytasit prsnik niekde na navsteve sa mi moc nezda vhodne, tak do avent termotasky strcim jednu flasku s cca 100ml mliecka v izbovej teplote a maly to krasne spapa a bez problemov potom pokracujeme v kojeni..
To mas dobre vymyslene. Len treba mysliet na to,ze v takej teplote moze byt len 2 hodiny. Na to nas upozornovali v nemocnici.
Jasne ze to dodrziavam Smile