1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104

Januarove babetka 2007

01.07.2006 15:11

RoniZuzi

gabca: RoniZuzi mne byvalo tiez dost zle a este stale mavam tazky zaludok, ale uz sa to lepsi. Dokonca som si uz aj dala kavu, ktoru som 3 mes. nemohla ani citit. Dnes som mala prival energie, vyuzila som to na upratovanie. Povysavala som cely dom, poutierala prach, umyla podlahy a kupelne a teraz som uz hotova a idem oddychovat. Dnes som zistila, ze dokladne povysavanie vsetkych miestnosti mi trva 1,5 hod Shocked . Ked mi bolo zle tak som dost zahalala a bolo to vidno Embarassed . Ozaj, citite uz niekto pohyby babatka? Moja kamoska tvrdi, ze ich citila uz na zaciatku 14tt. Ja zatial nic, ale aj pri Deniskovi som ich citila az okolo 20tt. Na to sa tesim najviac, lebo je to uplne super.
Gabca, vdaka za povzbudenie, a v ktorom si tyzdni ? Kedy by to uz malo ustupit... Shocked Citalal som niekde, ze deviaty tyzden je najhorsi, ale potom by sa to uz malo zlepsovat. Velmi sa na to obdobie tesim, lebo ja som uz aj prestala chodit von, z obavy, ze ma to chyti niekde na ulici. U mna to je tak, ze zacitim nieco co mi nevyhovuje, napne ma a musim utekat na toaletu, no ziadna slava. Ked som mynule skocila so synom do obchodu, tak nasi susedia nieco varili co mi nesadlo, ledva som otvorila dvere a dobehla na zachod, uz ma to dost vycerpava. Je to nepravidelne, neviem kedy to na mna pride a preto je to hrozne, lebo uz tomu zacinam podriadovat svoj zivot.

01.07.2006 15:12

RoniZuzi

sorry za to minule, akosi mi to preskocilo.... no nie mne, len prsty na klavesnici... :D

01.07.2006 21:13

Alexandra

Ja neviem, mne sa tiez zda ze obcas zacitim slabulinke bum zvnutra bruska, ale lekarka by sa na mna asi veeelmi divne pozrela keby som jej nieco take povedala Laughing Ved uvidim okolo toho 20tt, ked ich uz naozaj budem citit, ci to bolo slabulinke 'ono' alebo nie Embarassed

03.07.2006 15:27

Alexandra

Kocky kde ste vsetkyyy Razz

03.07.2006 16:02

Ahojte vsetky tehulky

Janka Bukovinská

My sme otehotmeli medzi 10-15 majom, k lekarovi som isla tak v 8 tyzdni a teraz by som mala ist na ultrazvuk. Lekar ma poslal na Antolsku tak to bude pekna sranda Rolling Eyes Co sa tyka letov, pocuvala som lekara v radiu. Kazdy povie, ze tehotenstvo nie je choroba ale ako hovoril neoporuca sa lietat do 16-18 tyzdna. Pri cestovani si treba robit pauzy, hlavne vela pit a poprechadzat sa. Poznam vela zien, ktore cestovali a maju krasne zdrave deti. Ja som cestu lietadlom zrusila lebo clovek nikdy nevie a nerada by som si nieco vycitala. Krasne tehotenstvo a urcite sme v kontakte :D

04.07.2006 22:12

Lenocka

skuska

05.07.2006 08:39

Velrybka

Ahojte babenky, konecne mam cas a konecne to aj odosiela prispevky!! Wink Wink Co nove?? No, boli sme v Blave, byt sme vypratali a je pripraveny na prerabku, nakupili sme dlazbu a laminat a vynosili na 4. posch. bez vytahu. Strasna makacka!! Evil or Very Mad Evil or Very Mad ALe sme si to aj spestrili, a boli sme v Hysterii na mexickej mnamke a potom na tom Shakespearovi - hral Bolek Polivka a bol fakt dobry, hral stareho Zida z Kupca Benatskeho.. Srandista jeden. Filipko ma teraz obcas zvyseenu teplotu a ja neviem z coho, lebo ako mu vystupi tak aj ustupi Shocked Shocked , dufam, ze nebude chory, lebo mame ist na vikend na vyletik do Tokajskej oblasti. Babatko sa ma fajn, brusko rastie Laughing Laughing , uz pomaly by som mohla kupit nejake lahsie teho nohavice. K lietaniu - no, my sa teraz nalietame.. o dva tyzdne ideme do Genevy pozerat nase buduce sidlo a potom koncom augusta na dovcu. Ale ako mi lekar hovori, som "Young, strong and healthy" a mozem letiet Laughing Laughing Laughing Gabci, ja odkedy viem, ze sa stahujeme strasne sa mi nechce upratovat. Embarassed ALe vcera som tiez umyla kupelku a pozehlila kopisko pradla a dnes sa veru chcem pustit do tych dlaziek!! Laughing

05.07.2006 09:08

Lenocka

Ahojte kocky, no vcera mi to neslo odoslat, tak skusim dnes ci to uz pojde.... nejako tu uviazla komunikacia, tak dufam, ze ste v poriadku a uzivate si tehulkovstvo v tomto peknom letnom pocasi. Ja sa mam vcelku fajn, len musim stale nieco jest, inak mam hroznu chut v ustach a je mi zle. Ked do seba nieco natlacim, tak je to potom uz fajn. Gabika tesim sa, ze tu je aj dalsia Zilincanka. K tomu spanku Lukasko je nauceny spavat v postielke, a akurat ho chceme premiestnit do svojej izby, tak som zvedava, kao to zvladne. Dve postielky sa nam do spalne nevojdu a pre pohodlie vsetkych, by som nerada pristupila k rieseniu, aby maly spaval s nami, lebo on dost pochoduje v noci po postielke a bala by som sa, aby nespadol z postele. RoniZuzi, tiez by som ta chcela nejako povzbudit prekonat tie ranne nevolnosti, ale koniec prveho trimestra sa blizi, tak hadam aj tie nevolnosti ustupia. Inak na vahe som stale rovnako, mam 52 kg. V prvom tehu som pribrala 16 kilo, ktore mi do mesiaca vsetky zmizli, ani neviem kao a to som sa tesila, ze aspon 5 kg by mi mohlo zostat Crying or Very sad Crying or Very sad , tak hadam teraz sa to hadam podari, aj ked pochybujem... Velrybka tiez som as dalav slapajach Gabiky a podarilo sa mi konecne okna pocistit, pozehlit kopu pradla, aj ked este jedna ma caka a trochu zregernerovat byt, ale potom vecer som bola tiez uz mrtva a zalomila som pomaly skor ako Lukasko.

05.07.2006 13:19

Alexandra

Ahoj kocky, tak ja osetrujem manzelika, ktory chytil nejaku brusnu chripku s horuckami a hnackami, chudatenko moje, vyzera nic moc.. Teplotu sme zrazili a snad to uz bude lepsie Rolling Eyes

06.07.2006 08:54

sonka1

ahojte, alex dávaj si pozor, aby si to nechytila aj ty! v nasej rodine sa crevná chrípka prehnala kazdým, dokonca aj pradedko to chytil, no a zázrakom mna to obislo! to som mala ale stastie! teraz sa ale nemozem dostat z kasla, uz ma to unavuje, trvá to uz dobré 3 týzdne. lekárka mi na to nic nechcela predpísat, pretoze som bola v 3 mes., tak doteraz som brala hedelix, no a dnes som uz vsetko vysadila, lebo nic nepomáha Crying or Very sad . neviete o nejakých babských receptoch na zastavenie kasla?

06.07.2006 09:07

Lenocka

Alex, davaj pozor na seba, ked mas tak muzicka choreho, aby si to nechytila aj ty. Sonka o babskych receptoch porozmyslam, ale ja sa liecim homeopatikami, a mne celkom dobre zaberaju. Konkretne na kasel Stodal sirup, ale su tusim aj tablety stodal. Baby aj vy ste tak stale unavene, ja normalne kazdy den poobede spavam spolu s Lukaskom, lebo nemam sil nic robit a to si vzdy naplanujem, ze nieco spravim ked spi... Rolling Eyes

06.07.2006 09:38

brucho

Katarinaa

Ahojte, slubovala som, ze odfotim svoje brucho, tak som sa vcera konecne odhodlala na fotosession a tu je vysledok :D Podla mna este nevyzera vobec tehotne, len vypasene Rolling Eyes

06.07.2006 09:47

gabca

Alex, vazne, aj my sme si brusnu chripku vlani odlezali vsetci. Doniesol to Denisko a preslo to aj cez starych rodicov - otras. Sonka jeden babsky recept mam, je to sice nie velmi chutne ale liecim s tym Deniska a zatial vzdy uspesne - cibulovy caj: vyvarit 1 velku cibulu asi v 1,5l vody(ja varim asi 30min.), cibulu vybrat a vodu osladit medom. Mne to teda vobec nechuti ale maly to pije poctivo a do troch dni je kasel prec. Mne uz brusko rastie akosi dost a prsia ani nehovorim. Este som sice stale pribrala len 1kg, ale brucho mi uz vidno. Na ultravzuk mam ist az 19.7 tak som cela netrpezliva. Vcera sme boli v Janosikovych dierach v Terchovej, zliezli sme aj s Deniskom male diery, potom sme si dali obed a poobede sme maleho zaviezli k mojim rodicom na prazdniny. Mali sme super den, len teraz mi Denisko strasne chyba. Bude tam az do konca jula, ale ja idem od nedele na tyzden za nim aj s nasim novym kralickom. Ja sa citim tiez unavena, ale to vacsinou z tepla a z tej pelovej alergie. Dnes mam zly den, nemozem dychat a je strasne teplo. Neviem, ci vydrzim v praci do 16.00.

06.07.2006 09:50

gabca

Katarinka pekne brusko, ja mam podobne, len akosi mi rastie aj nad pupkom, cosa mi zda divne. Snad mi nepovedia, ze cakam dvojicky Smile

06.07.2006 10:32

sonka1

lenocka, vdaka, aj ja som zacala homeopatikami, ale nic nepomohlo. gabci, idem si hned varit ten cibulový caj, no chut na to vobec nemám, ale premozem sa, lebo uz sa nemozem pocuvat ako brhlem. dik za radu! aj ja mam inak brucho aj nad pupkom, mala som ho také aj pri prvom a neboj, dvojky to neboli :D .

06.07.2006 12:59

Alexandra

Mne tiez rastie aj nad pupkom, ale podla lekarky cakame len jedno, ale asi to bude sloniik Laughing

06.07.2006 12:59

zuzana Búciová

Katarina, to bruško vôbec nie je vyplašené ale fakt TEHOTENSKÉ!!!! To je super, že sa už začíname zagulacovať:-)))) U nás je balenie v plnom prúde, v sobotu skoro ráno odchádzame do Chorvátska. Dúfam, že všetko zvládneme a na nič nezabudneme (hlavne deti). Keď sa vrátime ma čakajú Tripple testy, ale to už budem v nejakom 17tt, tak som zvedavá ako dopadnú. Pri Maťkovi mi vyšli veľmi zle, riziko Edwardovho syndrómu 1:2. Tak som bola na odbere plodovej vody, a všetko mi vyšlo ok. Tak som chcela teraz ten odber odmietnuť, ale vraj to nie je iba o riziku poškodenia plodu, ale aj o stave placenty počas tehotenstva. Takže si to dám odobrať, a ak aj výjdu výsledky nejako inak, tak sa veľmi stresovať nebudem.

06.07.2006 13:18

Velrybka

Baby, no krasne brusinka!! Na mne to uz tiez vidno, ale pre ludi co o tom nevedia tak asi vyzeram obtlslo xixixxi. Ale ved o chvilu to uz bude jasne. Filipkovi idu zubky, tak je mrzuty a ma teplotky a vela spi. Chudatko moje. Mne sa stale toci hlava a stale by som nieco jedla. Nastastie mam chut na ovocie. Tak tam idu teraz nase peniazky.... Laughing Laughing LEbo zjem za dva dni kilo nektariniek a pol kila velkych sliviek a to muzovi ani nic nezostane.... Embarassed Embarassed Zuzi, jaj ako ti v dobrom zavidim to balenie, aj ja uz stem!! Mam pocit, ze sa nedockam. Este ze ideme tento vikend na maly vylet do Tokajskej oblasti. A muzik rozhodol, ze kedze to je posledna navsteva madarskeho regionu tak sa rozsupneme a ideme byvat do nejakeho zamocku Laughing Laughing s vyhladom na jazero... Tak sa tesim... Gabci - Terchovu a Diery milujem... Tam muselo byt teraz pekne!! SOnka - skore uzdravenie!!!! Wink

06.07.2006 14:12

Alexandra

Vam tie dovolenky tak trosku v dobrom zavidim.. Nam na dovo nevyjde - ani cas a ani korunky..

06.07.2006 15:27

gabca

Alex, ani my sa nikam nechystame, len trosku pochodime po Slovensku. Ale more ma strasne laka a neviem ako to vydrzim. Velrybka krasny vylet, madarske zamocky, hmmm to by som si dala povedat Wink Zuzka krasnu dovolenku a nech testy dopadnu dobre, drzim palce.

06.07.2006 20:22

Terezia

Ahojte dievcence. Tak ja som dnes bola na tom prvom detailnejsom sone, ale nic som sa nedozvedela. Z toho lekara sa nedalo nic vytiahnut. Ked som sa na nieco spytala, tak mi povedal, ze sa mam porozpravat so svojim lekarom. TAk dufam,ze je vsetko v poriadku. Zajtra idem ku svojej lekarke. Ja mam dovolenku zatrhnutu. Mali sme ist do Velkej Britanie, ale lietanie mi zakazali. A aj opalovanie. Ale neva. Pre babetko to zvladnem. Terezia

07.07.2006 10:53

sonka1

zdravím vás a posielam moje bruso na porovnanie (13tt). mne sa zdá ovela vacsie ako je na fotke Laughing

07.07.2006 10:57

zuzana Búciová

Tak balenie je v plnom prúde, včera večer o 23 som ešte absolvovala nákup "drobností" v Tescu, a dnes mi deti dali budíček o 5.30. A to- prostredný je zachrípnutý a najmenší od rána už 3x kakal. No proste idylka. Už aby sme tam boli!!!! Iba dúfam, že kvôli nejakej chorobe sa nebudeme musieť vrátiť za dva dni:-((( Už sa asi neozvem, tak sa majte krásne, hladkajte si brušká a užívajte si leta. Ozvem sa, keď sa vrátime.

07.07.2006 11:08

gabca

Tak Zuzka drzim palce, nech vsetko vyjde a uzijete si krasnu dovolenku. Maly ma uz mozno cestovnu horucku :D . Sonka pekne brusko. Ja mam vzdy vacsie brusko poobede ako doobeda. Potom sa mi nejako vyfukne a je dost velke. Urcite si uz viaceri povedali ze aka obtlstla baba, pretoze este to nie je take prave gulate tehotenske brusko.

07.07.2006 14:19

Alexandra

Zuzka krasnu dovolenku.. Ja mam doobeda take akoby obtlstle, ale navecer uz je pekne vidiet ze je to tehu Smile Ale musim sa pochvalit, mam kociiiiiiiiiiik Laughing Sice sekac, ale je uuuzasnyyy Smile

07.07.2006 15:08

Katarinaa

Sonka, pekne brusko, takej "mojej velkosti". Alex: a ty mas pekny kocik, ale mam z teba depku, co ty uz vsetko mas a ja absolutne nic. Sad Ja ale este enchcem zacinat, lebo ked uz raz zacnem, bude to jeden kolotoc, potom uz neskoncim. Ja si zatial uzivam etse oznamovanie, ze som tehotna, vcera som sokovala jednu kamosku... hehehe, ked ja si to tak vychutnavam! Embarassed

07.07.2006 15:47

RoniZuzi

Cafte baby, tak ja Vam pre zmenu poslem fotku asi tak z osmeho mesiaca, taaaak mate sa na co tesit.... :D nenecham tu tuto fotku dlho, to len tak na spestrenie... :D

07.07.2006 15:57

Katarinaa

Ajajaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaj, no mame sa na co tesit!!!!!! Laughing Laughing Laughing

07.07.2006 16:10

RoniZuzi

Katka no bola to riadna fuska, taky cas to uz naozaj vsade tlaci, a to mi este chybal mesiac, a maly sa ako na potvoru na svet neponahlal, tak ked mi 3 dni po termine vystupl tlak na nejakych 180 doktor sa rozhodol tehotenstvo vyvolat. No ale ani tri vyvolavacky nezabrali, dobre nie, nakoniec mi pustili vodu a vtedy to uz islo... A este ja som dost mala, mam sotva 160 cm, to len vtedy ked sa zhlboka nadychnem... :D a babo bolo velke, teda na mna bolo velke 52 cm, 3650 g, viem ze to nie je strasne, ale na mna to bolo dost....

07.07.2006 16:15

Alexandra

Kliiidek, u nas je to tak, ze kazdy mesiac nieco kupim, pretoze ked za necele 4 mesiace pojdem na matersku, tak uz nebudu korunky pomaly na nic, naozaj len na tu hypoteku a uvery, takze sa snazim byt pripravena KYM pojdem na matersku.. Rolling Eyes Mozno sice babo bude chvilu spavat v tej hlbokej casti kocika, ale hlavne ze sa nan tesime a ze ho budeme lubit, no nie?

07.07.2006 16:40

RoniZuzi

Alex poslala som ti sukromnu spravu, neviem ci si to postrehla... Smile

07.07.2006 17:20

Velrybka

Krasne bruska!! Roni Zuzi - ty si mala peknu lineu nigru!! Mne nebola skoro vobec vidno. Alex pekny kocik, vyzera ako fungel novy. Ja asi nove kupovat nebudem, len musim kupit ten skateboardik pre Filipka aby som mohla odviezt aj jeho Laughing Laughing Este som to ale nezhanala. Dnes sa mi podarilo konecne kupit koleso pre maleho v ktorom sa sedi!! Idem ho o chvilu nafukat, tak uz mozme ist k moru!! Laughing Laughing Tak na spestrenie vam posielam aj moje brucho. Ja som sla 11 dni po termine!! Shocked Uz som myslela , ze budem kinderko navzdy.

07.07.2006 18:49

RoniZuzi

Velrybka, ano mne vsetko co sa dalo zhnedlo... :D Hlavne bradavky... ale to vsetko preslo po porode. :D Este Vam pripajam sucasnu bruskovsku fotkku, aby som ani ja neostala dlzna... ked ste to uz tak pekne rozbehli Velrybka, a kedy idete na tu dovolenku? My sme sa tento tyzden rozhodli, ze predsa len pojdeme, ked bude vsetko fajn, ale uz sme to zacali zariadovat, ubytko a tak. Mali by sme ist 10/08, tak tiez dufam, ze to dovtedy vydrzime, hlavne ten nas maly huncut... a tiez uz mam nakupno cestovnu horucku, kupila som taky polstan ako ochranu pred slnkom, tak dufam, ze aj nejake to snko bude... :D

07.07.2006 18:52

RoniZuzi

Velrybka, este ked sa mozem opytat, kde si to rodila, vyzera to tam dost sukromne... a pohodlne, no a este ze ani tych 11 dni po termine ti usmev nezmizol z tvare, tak to je potom fajn... Smile

07.07.2006 20:51

Velrybka

Roni Zuzi - ty si taka chuda po prvom dietati?? xaxaxaxa, to som tusim jedina co vazim 72 kg pri 178cm vyske!! Laughing Laughing Laughing To je super, ze idete. Myslim, ze ked si zdrava a vsetko je ok, ten pobyt pri mori a zmena prostredia neuskodia. Ja sa uz tesim, lebo posledne tusim 2 roky sme neboli pri mori. No, boli, sme v Irsku ale tam sa nedalo kupat. Wink Filipkovi sa velmo pacil ten nafukovaci krab, hned do neho vliezol a urobil si tam hniezdo...xixi A hej, rodila som v takej sukromnej nemocnici 13km od Budapesti. Asi v 5. mesiaci sme sa dozvedeli, ze nasa zahranicna positka, platena firmou, nam preplati vsetko od kontrol u lekara az po porod a pobyt v tejto hotelovej nemocnici. Tak nebolo nad cim rozmyslat.. Laughing Laughing Len sa bojim, ze som sa tam rozmaznala a som zvedava, kde budem rodit tuto fazulku. Lebo tam sme mali sukromnu izbu, plnu penziu vyberanu z menu, muz cely cas pri mne, aj tam spal s nami na izbe.. Embarassed Embarassed Wink No, proste prispelo to ku krasnemu a silnemu zazitku z porodu. Laughing Laughing A ked ma Juraj fotil, este mi nepraskli vodu, to prislo asi o hodku a to som uz len fucala Laughing Laughing Laughing a metala sa v bazeniku.. Laughing Laughing

07.07.2006 23:16

Terezia

Velrybka: Roni Zuzi - ty si taka chuda po prvom dietati?? xaxaxaxa, to som tusim jedina co vazim 72 kg pri 178cm vyske!! Laughing Laughing Laughing To je super, ze idete. Myslim, ze ked si zdrava a vsetko je ok, ten pobyt pri mori a zmena prostredia neuskodia. Ja sa uz tesim, lebo posledne tusim 2 roky sme neboli pri mori. No, boli, sme v Irsku ale tam sa nedalo kupat. Wink Filipkovi sa velmo pacil ten nafukovaci krab, hned do neho vliezol a urobil si tam hniezdo...xixi A hej, rodila som v takej sukromnej nemocnici 13km od Budapesti. Asi v 5. mesiaci sme sa dozvedeli, ze nasa zahranicna positka, platena firmou, nam preplati vsetko od kontrol u lekara az po porod a pobyt v tejto hotelovej nemocnici. Tak nebolo nad cim rozmyslat.. Laughing Laughing Len sa bojim, ze som sa tam rozmaznala a som zvedava, kde budem rodit tuto fazulku. Lebo tam sme mali sukromnu izbu, plnu penziu vyberanu z menu, muz cely cas pri mne, aj tam spal s nami na izbe.. Embarassed Embarassed Wink No, proste prispelo to ku krasnemu a silnemu zazitku z porodu. Laughing Laughing A ked ma Juraj fotil, este mi nepraskli vodu, to prislo asi o hodku a to som uz len fucala Laughing Laughing Laughing a metala sa v bazeniku.. Laughing Laughing
Kdeze jedina. Ja som bola dnes v poradni a mam uz vyse 73 kg. Vysku mam 176 cm. Ja neviem. Nechuti mi nic jest, ale priberat priberam. Terezia

08.07.2006 06:59

Lenocka

Babulky krasne bruska mate, uz musim pocas vikendu aj ja hodit sem foto, toho mojho, aj ked sa mi zda pomerne malicke od tych vasich. A tie bruska pred porodom, ja som ani zdaleka nemala take velke, mne pred porodom hadali max. 7. mesiac a to som rodila v 36. tt. No a este k tej vahe aj sa to sem bojim napisat, aby ma niekto neobvinil s anorexie, prip. bulimie, ale ja pri svojej vyske 178 cm vazim 50 kg, teda uz 52kg Embarassed Embarassed Bohuzial, akosi sa mi neda pribrat a to som riadny papkac, mam take dobre spalovanie, mozem sa ladovat jedlom od rana do vecera, co aj pomerne cato robim a nepriberiem.... Dufam, ze som tu nikoho nepoburila, ale za par kilo navyse by som dala neviem co. Ked osm bola tehulka s Lukinkom, tak osm sa tesila, ze aspon 5kg by mi mohlo zostat, ale priroda si povedala nieco ine a do mesiaca som mala povodnu vahu... Velrybka, tiez planujem kupit ten skejtik na kocik, ale tiez som este nezhanala, stale si vravim, ze este je dost casu. Alex, kocik vyzera ako novy a je ozaj pekny. Prajem Vam pekny vikend, Zuzke peknu dovolenku, aj ked uz su asi na ceste a ostatnym tiez peknu dovolenku. My sa tento rok chystame jedine babky navstivit, bo ich mame obe pomerne daleko, tak nech sa potesia. A koncom leta hadam, si vyrazime len tuto kdesi na Slovensku.

08.07.2006 10:45

Zuziik

Velrybka, ja som ten typ kde sa tie kilecka uadzaju na zadku a stehnach, a tie na tej fotke nie je vidno... :D Mam stihlejsi pas, ale sirsie boky, takze pri mojej vyske 160 cm je mojich beznych 57 kg viac nez dost. Vy babenky ste vsetky take vysoke, este ze sa stretavame iba virtualne (zatial) asi by som mala z toho komplex. :D :D :D A este ze pri prvom huncutovy som pribrala rovnych 25 kg, moja doktorka uz len krutila hlavou ked som sa chodila vazit do poradne, no a po porode som prvych 10 kg nechala v porodnici, a zvysnych zo mna zislo do 4 mesiacov, ani neviem ako. Maly sa narodil v aprili a v to leto boli strasne horucavy, tak som ani nemala chut nic jest, asi tak to bolo... Velrybka ja ani neviem ci som zdrava, no myslim ze ano, okrem nevolnosti nemavam nejake problemy, ja som totizto u doktorov este nebola, ale uz mam pozvanie na prvy ultrazvuk na 18/7 tak uvidime, ale k moru sa tesim, vlastne sme na poriadnej dovolenke nikdy neboli, nevyslo to financne, ale k moru sme chodievali kazdy rok, tu v Anglicku do Brightonu alebo na piesocnatu plaz v Bornemouth, no ale s Jadranskym morom sa to samozrejme neda porovnat, preto to nepocitam. Aj nas maly musel hned otestovat ten stan, ja som sa spotila kym som ho postavila no a maly sa hned vsupol dnu, a tiez sa hral na domcek... :D A viem si predstavit aky si mala neopakovatelny zazitok z rodenia v sukromnej nemocnici, pristup je tam uplne iny, ludskejsi, obcas vyhladam na nete fotky z porodov v sukr. nemocniciach, no pacia sa mi hlavne tie co rodia do vody....

08.07.2006 11:00

Zuziik

Lenocka, ja mam kopec kamaratiek s takym spalovanim ako ty a jednej bolo v tehotenstve tak zle, ze pred otehotnenim mala normalne 49 kg, potom schudla na 41 a ked isla rodit mala 52 kg. Tusim ze jej pichali aj infuzie, ale hlavu hore Lenocka ak chces ja ti paru kileciek prihodim... :D keby sa to len tak dalo... vsakze ? a boli by sme spokojne obe.... :D A u mna to bolo presne naopak :D :D :D ked som bola v siedmom mesiaci tak sme isli pozerat kociky, no a predavac mi hovori tak vy pani uz mate najvyssi cas, ved za chvilocku to uz aj bude vsakze... ked som mu povedala ze mam este vyse dvoch mesiacov cas tak gulal na mna ocami.... :D

08.07.2006 21:43

Alexandra

Jeemine, kocky, ja Vam normalne nestiham Laughing Dakujem za pochvaly na kocik, som si ho skusala poctivo 1 dni, previezli sa na nom vsetky macky, nakup a ja neviem co este a je fajn.. Sice dost tazky, ale clovek si predsa musi zvyknut, nemozem cakat ze to bude mat 3kg ako autosedacka Laughing

09.07.2006 07:38

sonka1

tak, to ja som po prvom kocík predala a teraz si musím kúpit nový. no este len zacínam rozmýslat aký, ale to má este cas. aj ja by som chcela aj skateboardík, ale ked tak uvazujem, zdá sa mi, ze mathi uz bude ta to velký 4r. neviete, do kolko rokov sa dá pouzívat? babky, pekné dovolenky a dávajte si na seba pozor! ja cestovat nemozem, tak zostávame doma a pojdeme len tu niekde na slovensko. o rok sa tiez nechystám, to zasa koli baby, lebo mi bude luto tahat pár mesacného chrústika niekam daleko a v horúcavách. tak 2 rociky si dáme pauzicku a potom to roztocíme... Laughing Laughing aj ja som rodila po termíne, ale iba 2 dni. dohodla som sa s lekárom, ze prídem cez víkend a dá mi vyvolávacku. no ked ma napojili na prístroje zistili, ze ja mám uz kontrakcie, ale som zatial nic necítila. rodila som s epidurálom, ale porod sa skoncil cisársky, nemohla som malého vytlacit, úzka panva. nebudem to tu dalej rozpisovat, aby som prvorodicky nenaplasila. záver bol taký, ze som sa tesila zo zdravého krásneho synceka!!!!! :D

09.07.2006 07:48

sonka1

zuziik, ty si zmenila svoju prezývku, vsak. to tvoje brusko je zatial mini, ale má cas rást Smile . velrybka, klinika vyzerá fakt super! ako píses, urcite to prispelo k hlbokému zázitku z narodeniasa dietatka! ja budem rodit v ruzinove, bola som tam celkom spokojná.

09.07.2006 11:37

Zuziik

Sonka, ano zmenila som prezyvku, tato sa mi zda vhodnejsia, ale trickerik a fotky som ponechala, aby Vas to nepomylilo. A asi ano, mam z tych fotiek najmensie brusko, no ale ved som z Vas vsetkych aj najkratsie tehotna :D termin mame okolo 30/01 :D

10.07.2006 08:41

Alexandra

Zuzi inak foto mi neprisla Crying or Very sad Pisem casto len z PDA a tam sa straaasne tazko odpisuje na SS... Embarassed

10.07.2006 09:17

Zuziik

wow sorry Alex, tak som mozno ja nieco pokaslala, hodim to tu

10.07.2006 09:21

Zuziik

Alex, mne sa ten moj kocik strasne pacil, farby a tie velke kolesa, vtedy to bolo nieco nove, trendove, a tiez bol vyhodny v tom, ze mal vela ulozneho priestoru. A mozno iba ten moj bol taky nejaky nepodarok, len preto som ti pisala, aby si oskusala poriadne. Ja som to neurobila, a kedze som ho kupila asi 3 mesiace pred tym nez som ho zacala pouzivat, uz som ho nemohla vratit. A ten moj nemal taku sedacku ako ten tvoj, to je sedacka do auta ? alebo na co sa to pouziva ?

10.07.2006 10:49

Velrybka

Ahoj, tak sa hlasim spat z nasho romantickeho vikendiku. Bolo to naozaj super, prijemna zmena prostredia, len program uz treba prisposobit dietatku Laughing Laughing Laughing Cize ziadna prechadzka do lesa, lebo ved s kocikom ako, vsakze??? Tak sme miesto toho zautocili na bazen a jacuzzi, v ktorom sa hlavne moji chlapi navyvadzali az az. Bazen bol na mna hrozne studeny, jacuzzi zase horuce Rolling Eyes , tak som tam pobudla len 5 min. Ale ked maly zaspal, urobili sme si s muzikomromantickych 15 min. pri vodopade, ktory bol rovno pod hotelom Laughing Laughing a ja som sa potom pripojila k malemu a muz isiel pozerat fotbal..xixi Ked sa stiahnu fotky, tak pripojim. Ked tak rozpravate o kocikoch, tak vam hodim na inspiraciu svoj. Pre mna bolo dolezite, aby bol co najuzsi, aby som sa zmestila do tohoto neuveritelneho vytahu Evil or Very Mad a aby bol relativne lahky aby som ho mohla vyniest do elektricky, alebo keby nesiel ten vytah.. Wink Chceli sme taky, aby sa tam dala pripevnit autosedacka, lebo vela cestujeme. Takze sme ju vzdy v parkovisku cvakli na kocik a sli domov. Parkovisko mame trochu dalej, lebo sme na pesej zone a tam sa parkovat neda. A predsa len, aj ta autosedacka po par metroch v ruke otazieva!! xixi. Neskor sme uz autosedacku nechavali v aute a maleho prekladali do kocika.Este vyhoda vola, ze sa mu dala preklapat rucka, tak som si ho otacala podla vetra a slnka. Ked uz mal maly asi 10. mes. tak sme mu kupili take lahke golfky a s tymi jazdime teraz. Ten vacsi pouzivam ked idem nakupit, lebo ma velky odkladaci priestor. Myslim, ze novy kupovat nebudem, tento este nie je taky nemoderny, aby nevydrzal tych 9-10 mesiacov. Potom pojde babo znova do golfiek. Wink

10.07.2006 11:20

Alexandra

Zuziik: Alex, mne sa ten moj kocik strasne pacil, farby a tie velke kolesa, vtedy to bolo nieco nove, trendove, a tiez bol vyhodny v tom, ze mal vela ulozneho priestoru. A mozno iba ten moj bol taky nejaky nepodarok, len preto som ti pisala, aby si oskusala poriadne. Ja som to neurobila, a kedze som ho kupila asi 3 mesiace pred tym nez som ho zacala pouzivat, uz som ho nemohla vratit. A ten moj nemal taku sedacku ako ten tvoj, to je sedacka do auta ? alebo na co sa to pouziva ?
Je to mozne, skusala som ho, dokonca som ho nalozila nakupom, hodila som nan navicku, dole do nakupneho som dala veci (a macky, ale tie nedobrovolne Laughing ) a skusala som s nim manevrovat, ist rovno, aj ho niekolko krat zlozit a rozlozit a islo to hladucko.. Tie kolesa su super, skusala som ich na schodoch, bez problemov a vacsich otrasov som dostala kocik na poschodie a macky sa ani nezobudili Laughing To nie je sedacka, ale vanicka a potom sportovy kocik ked sa da dole..

10.07.2006 13:29

sonka1

velrybka, aj ja som mala predtým kocík ABC Design, len s väčšími nafuk. kolesami a predala som ho jednej babe hlavne preto, ze bol úzky a mestil sa jej do výtahu Laughing . bola som s ním tiez velmi spokojná, len na mojom nebola preklápacia rúcka. teraz poskulujem po quinny buzz, je úzasný, ale ako vravím, to má este cas Smile .

10.07.2006 14:02

Lenocka

Ahojte kocky, vidim, ze sa tu rozobera tema kocik, tak pridam aj ja svoje poznatky a skusenosti. My ked sme zvazovali, aky kocik, tak u nas bola v prvom rade podmienka, jedine s velkymi nafukovacimi kolesami, bo tu ked napadne sneh, tak mizne niekedy aj az v aprili. Navyse na sidlisku s upravou chodnikov pocas zimy sa tu nepara mestske zastupiteslstvo, alebo kto to ma na starosti. My mame kocik TAKO a som s nim nadmieru spokojna v zime mi posluzil fantasticky. Jedina nevyhoda je, ze je dost tazky, ale do/z busu mi vzdy niekto ochotne pomoze. Ale dnes viem, ze by som asi kupu kocika riesila inak, a to tak, ze by som najskor kupila len hlboky a potom, ked dieta podrastie, tak sportak, najma lahky. Ja som aj teraz chcela taky kupit, ale drahy mi to vyhovoril, ze som chcela trojkombinaciu, tak nemam vymyslat, ked sa tam mam z neho sportak. Ale uz teraz sme dohodnuti, ze buduci rok, kupime taky sportak, zaciatkom jari, ked zide vsetok sneh, dovtedy vyuzijeme tento kocik, ktory je este v dobrom stave a akurat tam musime dokupit vhodny skejtik.