1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104

Januarove babetka 2007

23.01.2007 21:57

Miss

zuzka- presne, okrem nej mame doma este 2 zimne ciapocky zial na uska nedociahnu a tato je makucka teplucka a hlavne na uska!

23.01.2007 22:05

Miss

kruci zaostava mi metrik o jeden den to preco? Laughing

23.01.2007 23:41

Katarinaa

my mame v pokynoch od dr., ze mak ani orechy nie. A ani smotana, co mi je teda fakt zahadou, neviete preco nie?? A presne ako som predpokladala, mala sa zobudila a gula tu na mna najvacsimi ocami za cely den.... no pomoc mam o program postarane do jednej minimalne

24.01.2007 00:37

Alexandra

Tusim nie som sama co yase ponocuje..

24.01.2007 09:58

aksuram

My sme dnes celkom pekne spinkali- ale zato teraz nie a nie zaspat Rolling Eyes Laughing ... a mne uz pomaly treba zacat varit obed - dufam, ze dnes neostaneme o suchom chlebe Laughing

24.01.2007 12:07

Alexandra

No, tak ten moj zase sladko spinka teraz, a ja periem a idem teraz este poupratovat kuchynu..

24.01.2007 12:37

Katarinaa

alex, moja mala spi sladko s prestavkami na kojenie uz od pol 8 rano. Uz tu nemam co robit a cez den ja nezaspim. No co uz, poobede ju vyslahnem na balkon, otuzovat Wink uvidime, akko sa zatvari. No a vecer bude zasa sranda.

24.01.2007 14:28

sonka1

Katarinaa: jej baby, nasa martinka je v dnesnej pravde medzi novymi bratislavcanmi. Laughing sonka, aj tvoja tam musi byt, ako sa vola? nech si ju okuknem Wink
az teraz citam, co ste tu popísali, lebo vcera som mala bláznivý den. kati, to ti malú v nemocke niekto fotil? inak moja malá sa volá melanie lehmann. ak by si ju tam nasla, daj vediet, zozenem si tú pravdu, lebo na internete to nie je. o tom dudlovaní je to u nas presne tak, ako píses. aj ja, ked uz neviem ako na malú, tak jej pichnem dudel a ona sa po nom tááák vrhne, no a ten ksichtík ako sa potom tvári, nemá chybu. potom dudluje o 106 Laughing . vcera mi mati prevracal a prehnackoval celú noc a cez den mu vystúpila teplota na 38,5. to mi je záhada, kde sa mohol nakazit, lebo uz od vianoc nechodí do skolky a ani sa nestretáva s detmi, ale asi je to vo vzduchu. nasadila som mmu drastickú dietu a dnes uz neteplotuje a ani nehnackuje a nevracia Smile . dúfam, ze sa rýchlo, chudatko moje, zotaví. este ze tu mam maminu, lebo inak neviem, ako by som zvládala 2 detúrence.

24.01.2007 14:50

Alexandra

Moj dudal chce len kym zisti ze odtial nic netecie. Potom si ho rukou nahnevano vyrve z pusy a spusti to, co prave teraz rpedvadza - vreskooooooooot

24.01.2007 15:16

tanickask

Hlasim sa stale ako kinderko Laughing Baby ja neviem ako budem zvladat to nocne vstavanie a nespatie, ked mne sa tak sladko spi. Ked idem v noci na wc v polospanku, tak si to len predstavim ze to bude kazdu noc a castejsie a budem musiet byt pri vedomi.... juuuj Shocked Ale aj ta sa tesiiiim. :D A ako sa citite a babatka? Dnes je divny tlak, trochu ma boli hlava. Dufam ze vsetko v pohode. Soni a tvoj muz je slovak? Ze ste nedali priponu -ova Melanii. ZUZIIK KDE SI??? Sa neozyvas, ak si ma predbehla tak blahozelam. :D

24.01.2007 15:18

Zuziik

Tanicka u nas ziadna zmena... vsetko po starom, tahame dalej ako tehotni... :D

24.01.2007 15:25

tanickask

Ahoj Zuzik, mne uz ticker prestal odratavat, tak uz by bol aj cas. Laughing Tebe zajtra Wink No idem vysavat a upratovat. Ake mate vlastne pocko v Londone? Tu trosku posnezilo a ani nemrzlo ( v BA) a hned krizove situacie.

24.01.2007 16:21

Alexandra

Tani joj, dufam ze napises ked to na Teba pride, kazdy den rano pozeram mobil, ze ci naaaaahodou.. Embarassed

24.01.2007 17:27

Katarinaa

Sonka, pozerala som to, tvoja mala tam nie je. To je ako mozne?? Za nami bol na izbe fotograf, ze je z Pravdy a ci moze pofotit deti. V stredu alebo stvrtok, uz sa nepamatam, ktory den. Teba kedy pustili domov? Ak vo stvrtok, tak je mozne, ze ste sa minuli.

24.01.2007 18:10

sonka1

katarina, jedného chlapíka s "brieftaskou" som zazrela, aj som si myslela, ze je to fotograf, ale to som malú este nemala pri sebe a bola som na izbe po cisarákoch, tak ku mne ani nenakúkol. domov sme sli vo stvrtok, tak som toho druhého asi prepásla. no, co uz Confused ! tani, moj muzík je nemcúr, tak preto sme bez -ová Cool . tani, zuzi: go baby, go! Laughing

24.01.2007 18:35

Terezia

Ahojte dievcence. Som chvilku na internete tak vas chcem pozdravit. Nemam cas vas citat, ale ked pridem domov tak dufam mi drobec da chvilu, aby som si mohla precitat co ste popismenkovali. Dufam,ze sa mate vsetky v poriadku aj spolu s babatkami.

24.01.2007 18:35

Karolinka

Tanicka, to s tym vstavanim nie je take zle. To nocne chodenie na wc bolo horsie. Aj ked sa mi Lukas budi v noci kazde 2 hodiny a som permanentne nevyspata. Prve dni sice spinkal ako drevo, ale to sme zase my celu noc hladeli do postielky ako do videa :D

24.01.2007 19:36

SARA.KRALLER

Miss maleho samka uz ockovali proti tuberkuloze?som zvedava ci auj tu v rakusku nas budu ockovat,ale uz som bola s malym 2-krat u dets. dok. a ten nic nespomenul.max nam vazil pred tyzdnom 4 500g a na to ze je kojeny je to ok.kolko vazi samko? tu vo viedni sa dnes poriadne ochladilo bbbrrrrrr. sonka kde zijete ? Na slovensku? alebo na striedacku,slovensko , nemecko?

24.01.2007 19:52

sonka1

my zijeme na slovensku (ba), dokonca muzík hovorí uz celkom slusne po slovensky :D, ale doma sprechujeme :D .

24.01.2007 19:58

Katarinaa

Zuzka B. chcem sa opytat na tie homeopatika ricinus communis. Mam to doma, ale netusim, ako dlho to mam jest. Niekde som nacitala, ze 5 guliciek 3x denne 2-5 dni. Je to tak, alebo sa to uziva pocas celeho kojenia, alebo ako? Dik

25.01.2007 08:01

Lenocka

Dobre ranko kocky, tak ako sa mate dnes?? My celkom fajn, snehu mame dost, len neviem, koa mam ist von aj s Lukaskom a este sa tu brodit s kocikom, ale vyskusam auvidim, kao to pojde.... Dakujem vAm za rady ohladom maku a brokolice, vcera som si dala trosku makovych cestovin, tak uvidim, co z toho bude. Este sa Vas chcem spytat, s Filipkom mam taky problem, co sa kojenia tyka, ze sa napapa, dvihnem ho na grgnutie, aj si vzcsinou grgne, ale potom zacne tocit hlavickou otvarat pusinku, ako keby hladal. Tak osm si ho vzdy prilozila este raz k druhemu prsniku, ale potom sa mi zda, ze je riadne nafutrovany a je mu trochu tazko... Viete odhadnut pri svojich babatkach kedy uz ozaj ma dost? Pamatam si, ze aj pri Lukaskovi som dost dlho s tmyto maturovala... Vcera som bola s Filipkom v poradni, tak za tyzden pribral 300g, ma 3100g, s cim bola aj doktorka spokojna, ze pekne pribera. Kocky tehulky myslime na vas a drzime palceky..

25.01.2007 08:37

Katarinaa

Lenocka: mam presne to s malou, co ty, ze hlada do nekonecna. Mam taku skusenost, ze ked sa vazne dobre naje, tak zaspi pri odgrgavani a je klud, ale ked je este hladna, tak neda pokoj. A tiez sa mi zda, ze 2 prsniky vycucnut tak, ze vazne netecie uz ani kvapka je dost. potom je nervna, ze chce este, tak sa ju snazim cicikat viac ci menej uspesne. Ja neviem, to mam mat akoze litre mlieka pre nu pripravene, alebo co? Laughing Laughing Ja mam s tym mliekom furt nico, raz mam moc, ze nestiham odsavat a od vcera vecera zas suchoty, pritom pijem tekutin ako duha. Rolling Eyes Tanicka, Zuziik, tak ako? Wink

25.01.2007 08:45

zuzana Búciová

Katarinaa: Zuzka B. chcem sa opytat na tie homeopatika ricinus communis. Mam to doma, ale netusim, ako dlho to mam jest. Niekde som nacitala, ze 5 guliciek 3x denne 2-5 dni. Je to tak, alebo sa to uziva pocas celeho kojenia, alebo ako? Dik
Ja som ich jedla pred každým kojením 2-3 guličky, a niekedy aj mesiac v kuse. Robila som to tak, že keď sa zobudil, tak som si ich hneď dala pod jazyk, potom som ho pomaly prebalila, a nakojila. Myslím, že aj vďaka nim sme prekonali nejednu krízu s mliečkom. Ak máš pocit, že máš mliečka dosť, tak ich prestaň užívať, a ak by sa to znovu objavilo, tak si ich nasaď.

25.01.2007 12:08

SARA.KRALLER

jeeej sonka ako sa ti podarilo ´naucit muzika po slovensky?moj sa aj snazi chudak ale po minute vsetko zabudne. rozpravate doma aj slovensky aj nemecky?ja sa zatial s maxom po nemecky ale urcite chcem aby vedel aj po slovensky,aj ked na zaciatku to bude pre neho mischung..... Laughing Laughing Laughing

25.01.2007 12:19

sonka1

sara, je iné, ked sa moj muz nachádza v slovenskom prostredí, tak sa aj rýchlejsie naucí po slovensky, je prinútený hovorit cudzím jazykom. úplne na zaciatku som mu dávala aj hodiny slovenciny, aby trochu pochopl aj gramatiku Laughing . ale on je vseobecne dobrý na jazyky. ja sa s detmi rozprávam výlucne po slovensky a muz po nemecky. malý s tým od narodenia nemal problém, ani jazyky nikdy nemiesal a teraz podla toho s kým hovorí, pouzije patricný jazyk. asi bude po papovi Laughing ak nechces, aby mal max z toho mischung, platí pravidlo: 1rodic = 1jazyk! Wink aspon zo zaciatku, kým si dobre neosvojí oba jazyky.

25.01.2007 12:36

Zuziik

Tani nejaka zmena ? u nas nic... Smile Tu je dneska pekne, slniecko svieti, a ja este stale nosim maleho rano do skolky, tie ucitelky a mamicky tam na mna uz velmi divne pozeraju, ze este stale nic.. :D Ale tie ranne prechadzky mi robia dobre... Tiez tu vcera nasnezilo, ale dlho to tu nevydrzalo... hihi ale ludia boli vypukani.... :D kedze tu tak casto take nevidia...

25.01.2007 13:19

tanickask

Ahojte, ja stale nic. Vcera som zas mala do vecera falosne kontrakcie, ale v noci asi nic a ani dnes. A dnes som dost ospala, neviem sa nejak prebrat. Zuziik ty si aspon nutena ist von a prejst sa, mne by to tiez dobre padlo, ale kedze ma nic nenuti tak moja lenivost je momentalne silnejsia. Laughing Aj Katku s malou Martinkou som chcela ist pozriet ale ked si predstavim ze sa mam obliect.... a to byvaju 20 m odo mna. Laughing Vcera som vyupratovala cely byt a manzelovi som zakazala aby mi pomahal, chudak na mna pozeral s takymi vycitkami... no a mna akurat potom boleli trochu krize a tot vsjo. Zajtra idem do poradne, uvidim ci sa nieco dozviem. Soni, Sari - to je super ze vase deti vyrastaju hned s dvomi jazykmi. Soni teraz neviem, tvoj maly chodi do skolky? Do slovenskej?

25.01.2007 13:37

Miss

Sara- do pordne ideme až o mesiac, naposledy mal 3600 g po porode schudol na 3400 a za dva dni nabral 200g Shocked Laughing som veeelmi zvedava kolko bude mat v najbližsej poradni, no ano už ho ockovali proti tubere, mali by aj vo Viedni to urobit, neviem system u detí by mal byt rovnaký, este mame papier na usne a ortopediu postupne prejdeme vsetko. Aj tu je zima brrrr sneži a nula stupnov hlasia teploty až do minus 20! to nevyleziem z bytu Confused Crying or Very sad

25.01.2007 14:04

aksuram

xixi -nas zatial vobec neockovali. Zato uz mame za sebou vysetrenie usiek a odber krvi na testy na dakych 17 chorob. A 2.2. ideme do "COnsultation buro" - to je nieco ako obdoba nasich poradni, tam budeme dostavat ockovania aj dalsie potrebne vysetrenia. To mame celu knizku o tom - az do 4 rokov Rolling Eyes :D Lenocka- presne taky problem mame aj my- ja nikdy neviem ci je drobec nervozny lebo je este hladny alebo preto ze to prehnal s papanim Rolling Eyes ... mam z toho dost nervy, ale co uz... tiez mam raz tolko mlieka ze mam premocene aj tricko a na dalsi den mam pocit ze sa mlieko stratilo - nechapem to... moja mamka ma vsak utesuje, ze to chce len cas a ten objem sa stabilizuje na potreby baba -tak cakam Wink Drobec bol od vcera vecera daky nbervoznejsi- nie zeby stale plakal, ale velmi casto sa budil zo spanku s placom, potom sice stichol ale o chvilu sa to opakovalo. Teraz zaspal, tak to asi hned vyuzijem a zdriemnem si aj ja Wink

25.01.2007 15:39

Katarinaa

Aksuram: tak to si ma potesila s tym mliekom, ze nie som sama, co ma take vykyvy. Som z toho chora. Dnes zas praskaju prsia, cakam, kedy sa mala zobudi. Chceme ist aj na prechadzku konecne aspon na 20 min, ale tymto stylom pojdeme tusim za tmy Rolling Eyes

25.01.2007 16:56

ajkaa

Pozdravujem mamičky už s bábätkami ako aj ešte čakateľky! Tiež sme stále 2 v 1.Termín 28.1.sa nám síce ešte len blíži,ale keď čítam príspevky mamičiek, už by som aj ja chcela!!! V stredu v poradni ma doktor ,, potešil ,,že som úplne zatvorená a že mám viac menej rátať s tým, že týždeň po termíne! No hurááá...Ale ja mám pocit,že sa mýli, že to bude v termíne, alebo máličko po ňom.Držím palce čakateľkám !!!A mamičkám veľa mliečka !!!

25.01.2007 18:41

Zuziik

Tani mas nieco nove ? U nas ziadna zmena.... Smile

25.01.2007 18:59

tanickask

Zuziik nic, dnes mi ani brucho netvrdne Rolling Eyes

25.01.2007 19:01

sonka1

tanickask: Soni, Sari - to je super ze vase deti vyrastaju hned s dvomi jazykmi. Soni teraz neviem, tvoj maly chodi do skolky? Do slovenskej?
mati chodí do slovenskej skolky, je to pre nás pohodlnejsie a máme to aj blizsie. o nejakej jazykovej zacnem uvazovat, az ked pojde do skoly. dnes je melinka nejaká lenivá. budí sa kazdé 2 hod na papanie, potom sa prisaje, trochu pocucá a zasa zaspí a nie a nie ju prebrat. aj kakacka jej nejako ozelenela. neviete, co to znamená, ked je stolica zelenavá, ale nie riedka? myslím si , ze od hladu to nebude, lebo cítim, ze mliecka mám dost.

25.01.2007 20:18

Katarinaa

Sonka: ak ma zelenu stolicu a mas mlieka dost, vytiahla len predne mlieko. Aj to tak vyzera podla popisu, ked vravis, ze je troska leniva.chcela som sa ta opytat, ty si v ruzinove lezala na ndstandarde, ci standarde? Mne sa zda, ze na standarde, si hovorila. No tak som sa chcela opytat, ako vam tam kontrolovali, ze vam deti priberaju? Lebo na nadstandarde bola vaha a povinne sme museli deti vazit pred a po kojeni a ja som tam skoro stratila rozum z toho stresu a mam im to dost za zle, ze takto stresuju mamicky, co ledva zacinaju s kojenim. Ten standard ma tu vyhodu, ze tam taka vaha nie je, tak som chcela vediet, ci aj vas nejako sekirovali.

25.01.2007 20:18

Zuziik

Tani mne brusko tvrdlo, ale u nas to nie je nic nove, tvrdne mi takto uz veeeeelmi davno, akurat ma trosku krize pobolievaju, ale to je uz asi tou vahou. A bola som si po vysledky z vyteru, takze vsetko OK, akurat v moci mi nasli krv, co mi ta sestricka povedala, ze to moze znamenat to, ze porod sa blizi a krcok sa meni... Ale nic na isto neviem... takze cakame dalej... Ja este musim par veciciek pozehlit, ale tie su uz take vacsie, ale uz ich mam poprane, tak si ich chcem pripravit, a myslim ze uz sme pripraveni, este zajtra pride ocino, a o maleho bude postarane, takze potom uz rozbiehame nejake tie drepy alebo co ja viem co, ananas ci co si spominala ??? :D

25.01.2007 22:57

Alexandra

Ajoj, aj ja niekedy neviem kedy ma dost, pretoze ak ho po kojeni a odgrgnuti dam este na druhe prso, tak potom mu ide mliecko az z nosa.. Poradna nas caka v pondelok, v utorok usne. som strasne zvedava kolko pribral a narastol, pretoze par overalikov v ktorych lietal ma teraz len tak tak..

26.01.2007 00:02

Zuziik

Alex a ty kojis z obidvoch bradaviek ? Si tusim spominala, ze jednu mas taku, ze z nej nebudes moct kojit... Tak sa ti to podarilo alebo si nejako pomahas ?

26.01.2007 08:15

Zuziik

Miss a to neockovali Samka priamo v nemocnici ? Uz to zmenili ? Mne maleho v roku 2003 na TBC ockovali posledny den v porodnici... Shocked Inac je sranda, ze vy uz mate ine starosti a delite sa o skusenosti, zatial co my s Tanickou este iba cakame... Dufam, ze keby to prislo vo februari, tak si este stale budeme moct hovorit Januarovky... :D

26.01.2007 08:19

Katarinaa

Hihi, Zuziik, akurat som isla napisat, ze ci cakate na februar.... Laughing ale jasne, v pohode, ked sa vam narodia aj v marci Razz tak to je v pohode. Aspon mate este cas trochu vydychnut, my uz sa borime so sleepless nights. Ale ta dnesna nasa bola uuuuplne super, mala pochopila, ze je noc a v noci sa spi, alebo papa, nevykukava sa do tmy 2-3 hodinky.

26.01.2007 08:23

Zuziik

SARA.KRALLER: jeeej sonka ako sa ti podarilo ´naucit muzika po slovensky?moj sa aj snazi chudak ale po minute vsetko zabudne. rozpravate doma aj slovensky aj nemecky?ja sa zatial s maxom po nemecky ale urcite chcem aby vedel aj po slovensky,aj ked na zaciatku to bude pre neho mischung..... Laughing Laughing Laughing
Sara ked si s malym sama doma mala by si po slovensky, ak chces aby vedel po Slovensky, takto sa ti bude velmi tazko ucit. Ked ste vsetci spolu, hovorte nemecky. Takto sa to doporucuje v mnohojazycnych rodinach. Ja s malym iba po slovensky ked sme sami, a ked sme spolu tak hovorime anglicky.... Smile A tiez nam krasne anglicky zacal hovorit, ked zacal chodit do skolky, do vtedy mu to velmi neslo, ale musel to uz mat v usiach, pretoze sa prakticky skoro hned rozhovoril...

26.01.2007 09:25

Zuziik

26.01.2007 09:29

aksuram

Katarinaa - ja mam prasknutu jendu bradavku a kojit z nej je "zazitok" Rolling Eyes ... stale cakam kedy sa to zahoji, ale uz to mam vyse tyzdna a stale sa to nelepsi, pred kazdym kojenim sa tesim, ze to uz vyzera lepsie, ale po kojeni sme zas spat Confused Sara, Sonka - nemate daky recept ako naucit rozpravat holandsky take velke decko ako som ja , alebo aspon anglicky? Laughing Ja sice zijem v holandsku, ale s holandanmi sa stretavam tak raz za tyzden ked ideme na nakup Rolling Eyes V poli akosi nieje s kym hodit rec Wink Dnes rano mi uz dokonca manzel povedal, ze daco musime vymysliet-asi dostal strach, ze sa zacnem rozpravat s televizorom Twisted Evil

26.01.2007 10:52

najJulinka

aksuram: Katarinaa - ja mam prasknutu jendu bradavku a kojit z nej je "zazitok" Rolling Eyes ... stale cakam kedy sa to zahoji, ale uz to mam vyse tyzdna a stale sa to nelepsi, pred kazdym kojenim sa tesim, ze to uz vyzera lepsie, ale po kojeni sme zas spat Confused Sara, Sonka - nemate daky recept ako naucit rozpravat holandsky take velke decko ako som ja , alebo aspon anglicky? Laughing Ja sice zijem v holandsku, ale s holandanmi sa stretavam tak raz za tyzden ked ideme na nakup Rolling Eyes V poli akosi nieje s kym hodit rec Wink Dnes rano mi uz dokonca manzel povedal, ze daco musime vymysliet-asi dostal strach, ze sa zacnem rozpravat s televizorom Twisted Evil

26.01.2007 11:38

katrinn

Zuziik, vidim, ze nemas miery mojich drobcov Laughing takze... Michal - 1990 gr, 42cm (20,18h) a Matej - 1995gr, 45cm (20,20h), narodili sa 12.11.2006 dva mesiace pred terminom

26.01.2007 13:58

Katarinaa

tanicka dnes nehlasi pritomnost, zeby...?????

26.01.2007 14:47

Alexandra

Zuziik: Alex a ty kojis z obidvoch bradaviek ? Si tusim spominala, ze jednu mas taku, ze z nej nebudes moct kojit... Tak sa ti to podarilo alebo si nejako pomahas ?
Klobuciky, zazracna vec. Kupila som si ich hned v porodnici a odvtedy krasne a bez problemov kojim z oboch prs.. Embarassed

26.01.2007 15:13

Miss

Ahojte :D pozeram tabulku s babetkami a zíram ani som nevedela že Maruska porodila takeho valibuka Laughing 56 cm nooooo dost :D a velrybkyna Emka tiež paradna vaha cez 4 kilecka Laughing no jo ja mam co vraviet Laughing Laughing so Sarou mame podobne miery chlapcov moj bol o trochu tažši. Zuziik- ockovali ho v nemocnici ale nie pocas nasho pobytu stanovili mi datum 13nasteho som rodila a 23tieho sme isli na ockovanie stretla som tam mamicky co rodili v približnom termine ako ja. Sara- lietas po vypredajoch že tu nie si? Laughing Laughing nas Samuel dnes struha dobrotu ani neviem že ho mam Laughing Laughing kriza pride až vecer Laughing pripajam nejake fotky zo vcerajska.

26.01.2007 15:19

tanickask

Hlasim pritomnost Laughing Pred chvilou som prisla z poradne. Bola som u ineho dr. velmi mily... No a som otvorena na volny prst, tak aspon nieco sa deje, takze mam cakat a ked nic, v utorok alebo stredu idem na prijem. Ja dufam ze dovtedy sa prihlasi ten krpcek. :D

26.01.2007 15:20

Miss

a este s mamickou fotka Smile