1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104

Januarove babetka 2007

18.01.2007 20:02

kozliatko2

gratulujem mamickam a pozdravujem cakatelky Laughing dnes som bola na vysetreniach, vsade sa to nejak rozbehlo s tehotnymi, je nejaky natresk, ci co Cool budu silne rocniky, to je dobre...objednali si ma na utorok, ale vidim to na cisarky, lebo babetko mam stale hore hlavou.... vravim, ze mame hrde dieta, lebo ma hore hlavu Laughing drzte sa mamicky, prajem vela mlieka a spanku, poslusne deticky, a pre cakatelky este spanok a papajte, co potom nebudeme moct...zboznujem kapustovu polievku, uz teraz za nou placem Shocked :D

18.01.2007 20:35

winnie

Jeeej Miss maly je strasne chutnucky, ma krasne cierne vlasky :D :D Este raz blahozelam. Tu vyvolavacku ti nezavidim, ale ty si to urcite zvladla na vybornu a konecne si doma, no nie? :D Sonka tiez blahozelam k dcerke :D Ja momentalne odsavam mliecko pre malu a davam jej pit z flasky, lebo je strasne leniva. NIekedy ju prikladam k prsniku, aby nezabudla sat :D Len sa obavam, ze budeme mat malo mliecka Sad

18.01.2007 20:55

Zuziik

Jeeej Miss Samko je nadherny, krasny vlasacik.... ved ma krasnu maminku tak aj on musi byt pekny... Smile Je super, ze to mas uz za sebou, hlavne ked sa ti to tak tazko rozbiehalo, tak asi ako mne... Sad Dufam, ze tento krat to bude prirodzene, nech mam teda aj tu opacnu skusenost... :D Soni blahozelame. Mame dalsiu slecnu do tabulky... :D Ti nasi chlapci sa budu o tie dievcatka asi musiet pobit... :D

18.01.2007 22:03

Zuziik

Velrybka ako ti ide kojenie ? Je to uz lepsie, alebo je to take ako v pri Filipkovi ? Vies, ze ma to zaujima, lebo som ten isty pripad ako ty... A Babule, nepoculi ste niekto o GABCI, co je s nou, uz velmi davno sa neozvala, keby uz mala babo, tak by aj mala byt uz doma nie ? A Tanicka ze Terku pozdravujeme, nech sa da pekne do poriadku... vela sil prajeme... Smile

19.01.2007 08:08

aksuram

BLAHOZELAAAAAAAAAAAAAAAM vsetkym cerstvym maminkam a ich babatkam - prajem hlavne fajne mliecko a kludny spanok Laughing Tiez sa vam to zda neuveritelne ze tie nadherne deticky su naozaj vase? Lebo ja si obcas pripadam, akoby to bolo len take na skusku- ze mi to babo len niekto pozical a o chvilu mi ho vezmu- viem asi som sisi. Ale take babo je tak uzasne, ze tomu jednoducho este stale nemozem uverit ze je naozaj nase a nikto nam ho nevezme Embarassed Wink Inak my sme s drobcom prvy den samy- nas tatino siel do Haagu na velvyslanectvo vybavovat rodny list. Musime si zvykat- lebo od pondelka tatino nastupuje do prace a uz budeme casto samy.

19.01.2007 09:28

SARA.KRALLER

dobre ranko,miss ja este stale kojim a dufam ze este aj dlho budem Laughing je to super,stale som niekde prec a nemusim brat flasky a robkat mliecko Laughing len chytim vytiahnem a max je spokojny.aj v noci je to vyhoda,lebo ho niekedy kojim a sama na polovicu este spim.dnes bola u nas nocna pohotovost,max mal asi bolesti bruska tak sme ho s muzikom 5 hodin natriasali na rukach. Twisted Evil alebo citil ze sme tu vo viedni mali vychricu Shocked dnes mame opät termin u detsk.dok. tak som zvedava kolko pribral. maruska aj nas ocko stale niekde lieta po sluzobkach tak som tiez velmi casto sama,ale ja som si na to zvykla.ozaj ako to mate vy so statnym obcianstvom ked misko prisiel na svet v holandsku?ja mam s tym problem,lebo moj manzel trval na tom aby max mal statne obcianstvo rakuske a ja sama aj s maxom nemozem vycestovat na slovensko,teda ja ano ale bez maxa.tiez som volala uz na velvyslanectvo,okrem toho ze je okolo toho vela papierovaciek,trva to 6 az 12 tyzdnov Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad

19.01.2007 09:42

aksuram

SARA.KRALLER: maruska aj nas ocko stale niekde lieta po sluzobkach tak som tiez velmi casto sama,ale ja som si na to zvykla.ozaj ako to mate vy so statnym obcianstvom ked misko prisiel na svet v holandsku?ja mam s tym problem,lebo moj manzel trval na tom aby max mal statne obcianstvo rakuske a ja sama aj s maxom nemozem vycestovat na slovensko,teda ja ano ale bez maxa.tiez som volala uz na velvyslanectvo,okrem toho ze je okolo toho vela papierovaciek,trva to 6 az 12 tyzdnov Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Nas drobec bude cisty slovak Wink Na nl obcianstvo nema narok kedze aj manzel aj ja sme slovaci. A tie papierovacky aj tu trvaju strasne dlho- kym to budeme mat ako tak poriesene potrva to 2-3 mesiace Rolling Eyes Tak to matedost blbe ked ty sama s drobcom nemozes cestovat Confused

19.01.2007 10:00

najJulinka

SARA.KRALLER: dobre ranko,miss ja este stale kojim a dufam ze este aj dlho budem Laughing je to super,stale som niekde prec a nemusim brat flasky a robkat mliecko Laughing len chytim vytiahnem a max je spokojny.aj v noci je to vyhoda,lebo ho niekedy kojim a sama na polovicu este spim.dnes bola u nas nocna pohotovost,max mal asi bolesti bruska tak sme ho s muzikom 5 hodin natriasali na rukach. Twisted Evil alebo citil ze sme tu vo viedni mali vychricu Shocked dnes mame opät termin u detsk.dok. tak som zvedava kolko pribral. maruska aj nas ocko stale niekde lieta po sluzobkach tak som tiez velmi casto sama,ale ja som si na to zvykla.ozaj ako to mate vy so statnym obcianstvom ked misko prisiel na svet v holandsku?ja mam s tym problem,lebo moj manzel trval na tom aby max mal statne obcianstvo rakuske a ja sama aj s maxom nemozem vycestovat na slovensko,teda ja ano ale bez maxa.tiez som volala uz na velvyslanectvo,okrem toho ze je okolo toho vela papierovaciek,trva to 6 az 12 tyzdnov Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad

19.01.2007 11:33

Lucka CH

Ahojky mamimy, gratuluji cerstvym maminam, ze uz se muzou tesit ze svych zlaticek. Moje zlaticko si zatim moc nemuze zvyknout na noc a den, tak v noci koukame na tenis.Nekdy ho ty skakajici micky uspi a spinka 2-3hodinky. V utery jsme meli zmatky,dostala jsem horecky a musela jsem na pohotovost.Mam zapal prsnika.Maleho jsem nekojila,musela jsem srazet teploty pod 38 st. Chci se vas maminy zeptat,kdy zacinate chodit na prochazky?Maly ma 10 dni a v porodnici rikali ze po tydnu uz muzou chodit ven,kdyz nejsou velke mrazy. Maminam co jeste cekaji na sve zlaticka drzim palecky.

19.01.2007 13:00

SARA.KRALLER

lucka ch,nas maly nemal ani 10 dni a uz sme boli s nim na prechadzke,nebola sice dlha ale hodinu sme boli urcite von.moja mamina nam sice povedala ze s takym malym sa nesmie hned ist von,ale ja si myslim,ze ak naozaj neni velka zima,tak je to ok. julinka vo viedni je uplakane pocasie,ale aspon uz neni vychrica.ja byvam blizko mariahilfestr. tu ulicu urcite poznas-aspon ja tam chodim strasne rada nakupovat Laughing Laughing Laughing Laughing s tym obcianstvom je to tak,ze ak sa rodicia rozhodnu,moze mat dietatko do 18 narodenin,dvojite obcianstvo,no a potom sa musi rozhodnut ktore si ponecha.nas max ma teraz rakuske stat. obcianstvo,a len manzel si ho mohol zapisat do pasu,cize mozeme vycestovat vsetci,ale tak som uplne zavisla od manzela.a na slovensku musime ist na matriku,dat prelozit vsetky papiere do slovenciny, a potom cakat 12 tyzdnov Twisted Evil Twisted Evil

19.01.2007 13:50

najJulinka

Lucka CH: Ahojky mamimy, gratuluji cerstvym maminam, ze uz se muzou tesit ze svych zlaticek. Moje zlaticko si zatim moc nemuze zvyknout na noc a den, tak v noci koukame na tenis.Nekdy ho ty skakajici micky uspi a spinka 2-3hodinky. V utery jsme meli zmatky,dostala jsem horecky a musela jsem na pohotovost.Mam zapal prsnika.Maleho jsem nekojila,musela jsem srazet teploty pod 38 st. Chci se vas maminy zeptat,kdy zacinate chodit na prochazky?Maly ma 10 dni a v porodnici rikali ze po tydnu uz muzou chodit ven,kdyz nejsou velke mrazy. Maminam co jeste cekaji na sve zlaticka drzim palecky.

19.01.2007 13:57

najJulinka

SARA.KRALLER: lucka ch,nas maly nemal ani 10 dni a uz sme boli s nim na prechadzke,nebola sice dlha ale hodinu sme boli urcite von.moja mamina nam sice povedala ze s takym malym sa nesmie hned ist von,ale ja si myslim,ze ak naozaj neni velka zima,tak je to ok. julinka vo viedni je uplakane pocasie,ale aspon uz neni vychrica.ja byvam blizko mariahilfestr. tu ulicu urcite poznas-aspon ja tam chodim strasne rada nakupovat Laughing Laughing Laughing Laughing s tym obcianstvom je to tak,ze ak sa rodicia rozhodnu,moze mat dietatko do 18 narodenin,dvojite obcianstvo,no a potom sa musi rozhodnut ktore si ponecha.nas max ma teraz rakuske stat. obcianstvo,a len manzel si ho mohol zapisat do pasu,cize mozeme vycestovat vsetci,ale tak som uplne zavisla od manzela.a na slovensku musime ist na matriku,dat prelozit vsetky papiere do slovenciny, a potom cakat 12 tyzdnov Twisted Evil Twisted Evil
Ja viem, že v tom tam je taký chaos... Pravdupovediac sestra chodí na starý pas a nemá ani nový občiansky... Po svadbe menila meno, ale nikdy tu nebola tak dlho, žeby to mohla vybaviť všetko... Doniesla potrebné veci, ale na pasovom jej povedali, že najprv občiansky a potom pas môže - chcela to naraz... Potom na občiansky zrazu chceli ten doklad, ktorý vlastne ostával vo Viedni na úrade, kde sa brali (nechápem prečo jej to nepovedali, keď si bola zisťovať čo všetko tu potrebujú... Rolling Eyes Evil or Very Mad ) ... Takže sestra v SR sa volá stále tak ako za slobodna... Wink Sebastian má svoj vlastný Rakúsky pas a nie je problém... Wink Druhá sestra si brala zas Nemca a mali sobáš v Grécku a jemu to nechceli uznať... Ja som si radšej chalana našla tu Wink No a nemal na čele napísané, že je poliak Evil or Very Mad Takže tento rok chystáme sobáš (mali sme mať v apríli 2006, ale bol bez pasu, ambysáde to trvalo 5 mesiacom kým mu došial pas, takže presne od pol marca do začiatku mája bol bez pasu, takže sa ani nič konať nemohlo - ako nesvojprávny Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes )

19.01.2007 14:04

najJulinka

19.01.2007 14:49

SARA.KRALLER

najJulinka:
jeeej julinka vy ste ale medzinarodna rodinka,skoro ako my Laughing Laughing Laughing ale mne sa to naramne paci.tak ty si sa preechadzala po kärntner straße. Laughing ta ulica je tiez super na nakup.... Wink

19.01.2007 15:17

najJulinka

najJulinka:
jeeej julinka vy ste ale medzinarodna rodinka,skoro ako my Laughing Laughing Laughing ale mne sa to naramne paci.tak ty si sa preechadzala po kärntner straße. Laughing ta ulica je tiez super na nakup.... Wink
Ja tie ulice neovládam úplne... mariahilfe str. poznám.. .tam je aj swatch obchod... Aspoň bol... Predtým sestra bývala na Josefstadter (asi som to aj zle napísala) - pri radnici hore - tá ulica kde chodia električky a teraz býva na Wollzeile - vlastne medzi Wollzeile a Beckerstrasse... No názvy ulíc neovládam, ale trafím po centre všelikde... Wink Ja tak cik cak chodím, aby som stále nešla rovnakou cestou... No a ešte trafím k Hundertwasserovi - k obom domom - kunsthaus aj hundertwasserhaus, lebo to je môj obľúbený... Wink Wink Wink No je super byť tak medzinárodný, ale tie vybavovačky Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Evil or Very Mad

19.01.2007 17:07

sonka1

dakujem vám za gartulácie a aj ja sa pripájam a gratulujemm novým maminám a detickám vele zdravícka!!! posielam nejaké fotecky melinky :D

19.01.2007 17:09

sonka1

a este jedna Smile

19.01.2007 17:16

sonka1

sara, ale ak dás maximu vyhotovit jeho vlasný pas, tak budes s ním moct cestovat aj sama. nas malý (a bude to tak aj pri melinke) má tiez dvojité obcianstvo, má vlastný pas a moze s ním cestovat kazdý rodic sám Wink .

19.01.2007 17:21

gabca

Ahojte maminy a maminy čakateľky. Tak som konečne tu, pretože teraz nemám moc dobrý prístup na net. Som u našich a víchrica tu robí dosť šarapatu so signálom. Radostná správa: náš Jakubko sa narodil 10.1.2007 o 10.20 hod, 3450g a 52cm. Takže moja posledná správa že mi začínajú bolesti bola pravdivá a už ráno som bola v nemocnici. Bohužiaľ primár ma nenechal rodiť spontánne ale zas urobil sekciu lebo vraj mám 30r. a som po jednej sekcii a to by bol veľký risk. Trochu ma to rozhodilo lebo môj lekár mi povedal že spontánny pôrod by išiel v pohode, pekne som sa otvárala a keby som tušila, že to takto dopadne taksa netrápim celú noc v bolestiach. Ale hlavné je že maličký je zdravý, ja som mala sekciu v spinále takže už o 2 dni som bola v pohode na nohách. Malý je zatiaľ kľudnučký, pekne spinká, v noci vstávam tak 2-3 krát na kojenie a potom pekne zaspinká. Na budúci týždeň už ideme domov, lebo malému treba ísť už do škôlky. Budem sa snažiť prečítať čo ste popísali a potom pridám niečo aktuálne. Maminky čakateľky držte sa, nech je pôrod pre Vás čo najbezbolestnejší.

19.01.2007 17:50

KatJan

Helo!!! Tak my este stale NIC! Kazdy den sa mi zda ako cely mesiac. Rolling Eyes V stredu sme boli na monitoringu, vraj mam uz kontrakcie, aj ked ja ich este necitim. Krcok skrateny, ale som zatvorena. Zajtra rano nastupujeme do nemocky. Dufam, ze tam uz s nami nieco urobia... Wink Ked my sa uz na nu vsetci tak tesime... Exclamation Exclamation Exclamation Hlavne ked vidim tie fotecky vasich babatiek...su vsetky take rozkosne...! ...Ta nasa princezna na seba nechava pekne cakat...

19.01.2007 21:38

Velrybka

Tak uz sme doma 5 dni. Babka dnes odisla a o par hodin muzik privezie svokrovcov, tak sa pripravujem na 3 tyzdne s nimi pod jednou strechou. Emmka je zlata, strasne chutna, moja krasna princeznicka. AJ ked mliecko ide po kvapkach, lubi zaspavat na prsniku a to tak, ze zaspi, ja ju polozim, ona sa zobudi a place, tak dam druhy a to sa opakuje a tak dookola,niekedy aj hodku!! V noci zatial pekne spinka, budi sa tak tie 3-4 hodky na prso a flasku a potom obycajne hned zaspi, alebo ju teda uspim na prse na posteli, tak ze obe lezime. Horsia je v tom ale starostlivost o maleho, nic sa mi neda robit, ked je mala prisata. Chudatko, moj Filipko prvorodeny!! Zatial to ale znasa statocne, dokonca malej dal uz aj pusinku a pekne ju hojdal v sedatku a hovori " babo papa, alebo babo pace" Laughing Laughing Zuziik - s mlieckom je to presne tak ako pri FIlipkovi. Takze uz sterilizujem, zarabam, zohrievam, ochladzujem..... Rolling Eyes Jeden velky kolotoc!! Ale neboj, to neznamena, ze ty ho mat nebudes. Emmka zato ale rada cuca!! A kupodivu dudel odmieta, cize ja fungujem ako ludsky dudel, aj ked chudata bradavky dostavaju zabrat. Horsie je, ze z tolkeho kvazi kojenia mam zaseknuty nejaky sval nad lopatkou a uz ma aj krize zacinaju boliet!! Musim poprosit muzika o masaz. Gabca - tak nasi chrustici su narodeni v ten isty den!! xixi Sonka, Miss - kraaasne fotecky, deticky su uchvatne. sara - my prave tiez zaciname ten kolotoc ohladne rodneho listu. Este nam treba prelozit sobasny list. Ten sme museli zaslat postou, lebo prekladatelka je az v Berne!! Rolling Eyes Ale sme im dali len kopiu a dufame, ze to bude stacit. Potom ho bude treba prelozit do slovencicny!! Rolling Eyes a spolu s xxx dalsimi dokumentami dat slov. ambasade, nech zacne vybavovat slov. rodny list. Vraj to bude trvat 3-5 mesiacov!! Shocked A to chceme ist v aprili na SR, snad nam daju aspon ten jednorazovy doklad na vycestovanie.

19.01.2007 21:59

SARA.KRALLER

sonka1: sara, ale ak dás maximu vyhotovit jeho vlasný pas, tak budes s ním moct cestovat aj sama. nas malý (a bude to tak aj pri melinke) má tiez dvojité obcianstvo, má vlastný pas a moze s ním cestovat kazdý rodic sám Wink .
sonka ja viem ze maxim moze mat aj svoj vlastny pas,ale ten je platny len 2 roky ,stoji okolo 30 euro,ale podvoch rokoch sa musi vybavovat nanovo.ale asi sa aj my rozhodneme pre tuto moznost. aj tak dakujem za radu.ty mas tiez muza rakusaka?

19.01.2007 22:04

SARA.KRALLER

velrybka drzim palce,nech vam to s tymi papiermi dobre dopadne.ja mam husiu kozu ked mam ist nieco na urady vybavit,neznasam to Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad

20.01.2007 10:20

Katarinaa

Ahojte tak aj my sme od vcera doma a prezili sme prvu noc. Najprv nie a nie zaspat a potom spala 5 hodin v kuse, ta sme sa vyspali aj my. Moj svet je zrazu same dojcenie a veda okolo toho Laughing Laughing Laughing Co s takymi dlhymi pauzami, ak nahodou zaspi na dlho? Treba odsavat, aj ked prsniky nepraskaju vo svikoch? OK, mozno su plne, ale zas nechcem odsat a mala sa zobudi a nebude v nic nic.... no hovorim, veda. A treba po kojeni odsat, ak nieco ostane v prsniku? No, takze toto mame teraz celodenny pogram, ale mala je straaaasne zlatunka. Pozdravujem vas maminky aj maminky cakatelky Wink

20.01.2007 10:36

sonka1

gabca, gratulujem, vsetko dobré, vela zdravícka a mliecka! ako si sa zotavovala po cisaráku. u mna slo vsetko ako po masle, aj ja som mala spinál. snazila som sa cím skor vstávat a potom to uz slo samé. teraz badám, ze najnemotornejsia som ked lezím a chcem sa pretocit, vtedy tá jazva este zastípe, no a najhorsie je, ked kýchnem, vtedy to zabolí ako bodnutie nozom Sad . sara, ten pas sme po 2 rokoch museli obnovit aj my, ale je to viac-menej koli fotke, lebo na tej prvej mati bol leziace babatko a taký 2 roc. chrustik uz vyzerá uplne inak Smile . potom, myslím platí pas 8 rokov. moj muz je nemec. miss, samko je uzasný, vobec nevyzerá ako novorodenec, ale uz trosku odrastený, no, ved sa aj narodil s peknou váhou :D ! táto noc bola ukázková. melinku som nakojila o 21:30 a potom som ju musela budit o 2:30, lebo mi islo rozpucit prsníky, zasa sa napila a potom az o 6:00. ak by to slo takto, vobec sa nestazujem. zatial si to vychutnávam, ved ja viem, ze sa to o mesiac zmení Laughing Confused . s katarínou som sa v ruzinove nestretla Sad . ale ona bola na nadstandarde a ja som bola prvé 2 dni leziaci-spiaci, dalsí den som sa zotavovala a potom som sla domov, takze nebolo ani moc casu! dnes ideme pre matiho a babku, tak som zvedavá ako bude znásat sestricku Laughing

20.01.2007 15:00

gabca

Sonik ďakujem pekne, aj Tebe želám len to najlepšie a nech malá spinká v noci tak krásne ako doteraz. Jakubko sa v noci budí tak 3-4 krát. Ale mlieka mám zatiaľ dosť, v noci mi tečie všade a to používam aj prsné vložky. Som rada, nech to len tak vydrží. Po cisaráku som sa zotavila nad moje očakávania, už na druhý deň som chodila aj na jedlo do jedálne a teraz už ani neviem, že som po operácii len poriadny rez mi to pripomína. Mňa nebolí nič, len keď idem na veľkú potrebu tak je to dosť bolestivé. No a kýchanie a kašlanie takisto :D . Jééé Veľrybka to som nevedela že naše púčiky sa narodili v jeden deň. Ale teraz si spomínam že si v rovnaký deň ako ja písala, že začínajú kontrakcie. A s tou starostlivosťou o staršieho som na tom úplne rovnako, snažím sa ho nezanedbávať ale trochu išiel chudáčik na vedľajšiu koľaj, keďže ja mám tiež väčšinu dňa Jakubka na prsníku príp. na rukách. Keď Jakubko zaspinká, snažím sa hrať s Deniskom a robiť to čo sme robievali predtým ale mňa to dosť vyčerpáva.

20.01.2007 15:25

tanickask

Ahojte maminy, oznamujem ze spln mi nesposobil ziadne kontrakcie takze som stale kinderko. Dnes sme si dali prechadzku po obchodnom centre a obed v ikei citim ze uz nevladzem tolko chodit aj krize ma z toho trosku boleli, ale inac som v pohode, a Miss netusim ked to ten maly mieni odpalit. Ale co, trpezlivost ruze prinasa. Laughing Zuziik a ty kde si? Ozvi sa! Laughing Maminy prajem vam vela mliecka a dobrucke babatka. :D

20.01.2007 15:55

Velrybka

Tak uz tu mam svokrovcov. Filipko si ich pamatal, aj ked ich nevidel 4 mesiace. Hned rano im z postielky ustedril nadherny usmev a teraz uz len "babka a dedo"..... Na mna kasle... Crying or Very sad Ale musim byt rada za neho, ze ma teraz tolko pozornosti a ja sa mozem venovat Emmke. Aj teraz su vonku, ja som popratala po obede a mam chvilku casu kym sa mala zobudi. Len mam taky problem, za poslednych par krmeni mi Emma vzdy vygrcne mliecko. To jej davam z oboch prs + vypije medzi 80 az 100 ml vyzivy. Tak neviem, ci to znamena, ze taha viac z prsnika, ze sa mliecko aspon trosku rozbehlo. Ale ved to by potom nevypila tolko z flase, nie?? Uz by mala plne brusko... Alebo su aj take male babatka pazravucke?? Laughing Laughing Co vy na to? Skusim jej asi dat z flasky nabuduce len cca 50 ml a uvidim ako dlho bude do dalsieho krmenia. dnes v noci sa mi osvedcil novy system zarabania flasiek. Vyniesla som si hore nadavkovane flasky a termosku s teplou vodou a ked bol cas, len som zaliala, zatrepala a hned mohla pit. Super, a ja nemusim behat hore dole tie dve poschodia + nemusim kupovat ziadnu mini chladnicku a ohrievac...... Laughing Laughing Gabci - ja neviem preco ma to tak berie, ze na maleho nemam tolko casu. Mozno aj tym, ze sme boli skoro stale len sami dvaja a nejako to precitujem aj za neho... Crying or Very sad Kedze ziadne babky na taku dialku nehrozili.... Mala by som sa nejako zrelaxovat.... Tanicka - prajem vela trpezlivosti, ale tie posledne dni su fakt najhorsie!! Jeden den je ako tyzden!!! A moje obe deturence na seba nechali tooolko cakat... Laughing Laughing Drz sa a skus ten cas vyuzit maximalne pre seba... dopraj si aj dobreho sloficka... Wink

20.01.2007 17:10

Miss

Cavte Smile jeminecku ja nic nestiham Laughing Laughing to ani vy? celý den sa mi toci okolo nespania, kojenia, cicikania, prebalovania, kupania, prania ani sa nestiham ucesat Rolling Eyes Laughing dnes som si aj poplakala ma táááák nastvala svokra, že som si chcela zbalit veci a odstahovat sa prec do vseeetkeho sa mi vrta, ako maleho obliekam, lebo ona žije v roku este pred kristom, preco toto preco tamto, preco ho umyvam v izbe a nie pri sporaku v kuchyni, preco chcem ist na 5 minut do stanku a dnes ked ani po 2 hodinovom kojeni som mu nevedela utisit hlad sa na mna nasrala že ho chcem prikrmit tak to už bol vrchol! baby ja ju asi zabijem a bude pokoj Laughing ma tak vynervovala že som dostala až krce. Viem že s babetkami sa može po 2 týždnoch vonku ked je viac ako 2 stupne a ona by chcela aby som nevystrcila nohu z domu celu zimu až do jari!!!! chapete to????? joj vraždila by som veru....ja tak chcem vlastný byyyyyyyyyyyyt Mad Mad Mad Sara- a ked s nim ides vonku kde mu das papat?? som rozmyslala že si odstriekam mlieko do termosky, alebo ako...lebo ked na nho pride hlad to je strasny rev sa to neda utisit Laughing sonka- blahoželam k babetku je zlatunky Smile velrybka- no ako??? užžžž???? ak tak blahoželam ale nepostrehla som nove fotky winnie- ako co nove? Pripajam vcerajsie foto ked sme prisli od tety doktorky mali za 2 dni co je doma pribral 200 g parada.

20.01.2007 20:29

Velrybka

Miss - na to, ze sa nemas cas ucesat vyzeras na fotkach uzasne, ako vzdy!!! Laughing Neviem kde beries energiu robit si komplet maku-up... xixi Inak, maly je hrozne chutny!!! A nenechaj sa svokrou deptat. To ste teraz u nej??? Tak co nejdes domov?? Ked budes kludna ty, bude sa ti aj lahsie starat o babo. Nebudes mat pocit, ze ti niekto stale kuka poza plece!!! Aj si skor najdes svoju rutinu!! A kludne chod von, ved teraz je vonku tak teplo ako na jar. Uvidis, maly ti bude spinkat ako v bavlnke. Toto cele pisem s Emmkou prisatou - on and off uz take 2 hodky... uff ruka mi uz dobre trrrrrpne. Nase fotky su na : http://www.picasaweb.google.com/grankoj

20.01.2007 20:40

winnie

Ahoj Miss, vidim, ze doma mas bojove podmienky, to ti vobec nezavidim Rolling Eyes Ja sa na moju svokru nemozem stazovat. Bola tu aj tento tyzden, zobrala si dovolenku v praci, aby mi pomohla s malym. Chodili spolu von, hrali sa a v noci ho krmila - on este stale v 19 mesiacoch neprespi celu noc Sad Ja som sa zatial venovala malej, nieco som ukuchtila, popripade upratala :D A doliecila som si ten zapal prsnika. Nastastie som nestratila mlieko. Takze bolo fajn. V pondelok uz zostanem na dve deti sama, takze sa toho desim, co bude Shocked Shocked Inak malu niekedy prikladam k prsniku, ale pohodlnejsie je mi odstriekat si mlieko a dat jej z flasky (je straasne leniva). Ked papa z prsnika trva to krmenie celu vecnost a aj tak jej potom este musim dat odstriekane z flasky. K prsniku ju prikladam väcsinou cez den a v noci flaskujeme, aby som sa aspon trosku vyspala :D Ale inak je strasne zlata, lebo po napapani a prebaleni hned zaspinka :D Vcera spala od jedenastej az do piatej rano, to som uz za sebou mala dve odstriekania mliecka :D Drzim palce, snad sa svokra polepsi :D :D

20.01.2007 20:55

tanickask

Baby tie co mate 2 deticky obdivujem vas. A duplom tie co mate viac Wink Ja som zvedava ako to zvladnem s jednym dietatkom.... Wink Velrybka, ja si veru aj doprajem toho sloficka a stale si hovorime s muzom, ze si este musime vychutnat ze sme este sami dvaja... Potom to uz nebude take ze sa rozhodneme, oblecieme a zabuchneme dvere a urobime si svoj program, Uz bude prvorady ten maly cvrcok... :D Velrybka vsimla som si ze ze Filipko ma narodky den po mne. Ja som 26.4., samozrejme iny rok Wink Miss - skus to nejak zvladnut so svokrou, pripadne jej povedz, ze ty si sa tiez nestarala ako vychovavala a obliekala svoje deti. Rolling Eyes Ale maly je frajer Wink Winnie - a v noci davas z flasky svoje mliecko?

20.01.2007 21:01

winnie

Velrybka ja si odstriekavam mliecko cca 100 - 120 ml kazde 4 hodky. Mala vacsinou vypije tych 90 - 100ml na jednu davku, ale ked ju necham prisatu na prsniku tak potom jej z flasky staci uz len cca 40ml mliecka. Takto viem, ze z prsnikov cosi vytiahne. Emka vyzera na riadnu papkacku :D Neskusala si zistit kolko si od teba mala vytiahne?

20.01.2007 21:05

winnie

tanickask: Winnie - a v noci davas z flasky svoje mliecko?
Ano Tani, zatial davam stale svoje poctivo odstriekane mliecko. Mam uz doma pre istotu kupeny Nutrilon HA, keby nastala krza, ale zatial je krabica stale zatvorena :D :D Inak tu slobodu si naozaj este uzi. S detickami je to uplne o inom. Ked sme mali iba maleho v pohode sme chodili po nakupnych centrach, ale teraz s dvomi si to vobec neviem predstavit :D :D No hadam sa to casom bude dat :D

20.01.2007 22:12

Zuziik

Tani u nas nic nove, akurat mne sa vratili krce do podbruska a tiez som uz akasi nemotorna.... Sad Ale najviac ma stvu tie krce, nomozem ani nohu dvihnut, lebo ma to hned pichne do bruska... Sad Takze som si prave zaliala Alchemilku, ze mozno sa mi to tam uvolni trochu... Bola som na vyter v piatok a tak ma ta baba potrapila, ze dokonca teraz spinim... Bol to prvy vyter za cele tehu a sama som si ho vyziadala, kedze chcem vediet na com som... A ona mi tak hlboko zasla, bolo to az bolestive, povedala mi ze mam krcok velmi prekrveny, ale nespomenula ci je uzavrety alebo co.. takze nic nove neviem... Sad Vcera som po tom vytere ostala cely den v posteli, lebo mi bolo tak neprijemne, zalieval ma studeny pot, dokonca som tam lezala na plocho na chrbte, maly ma uplne zavalil a ani dychat som nemohla... Ale aj tak som rada, ze budem aspon vediet, ci je vsetko v poriadku...

20.01.2007 22:13

Zuziik

A este som chcela zablahozelat vsetkym novym mamickam... Smile

20.01.2007 22:25

zuzana Búciová

Miss, na svokru sa vykašli, ty si mamina a najlepšie vieš, čo a ako. Viem, že sa mi to hovorí, keď nežijem s ňou pod jednou strechou, ale vydrž to. Inak, nešalila si nás náhodou, že si tehotná??? Vôbec na Tebe nie je vidieť, že si rodila. Smile) Zuziik, držím palčeky, nech to máš rýchlo za sebou. Už by aj bol pomaly čas:-))

20.01.2007 22:39

Zuziik

Zuzka dakujem, si zlata, mam to asi este za 5, ani neviem, nefunguje mi ticker Smile Ale ja budem asi prenasat, necitim totizto ziaden rozdiel zatial... a tiez som prenasala pri prvom... Nevadi, len nech je babo OK... Smile

20.01.2007 22:54

tanickask

Zuziik - to ma mrzi ze si bola taka ubolena. Hlavne dufam ze vysledky budu ok. Pozeram ze mas nejaky iny ticker. Ja ma zas zle nastaveny, tusim o 2 dni, ale uz sa mi to nechcelo prerabat. Tie datumy su aj tak len orientacne. Laughing

20.01.2007 23:46

Miss

Velrybka- jééé konecne som si pozrela Emku je tiež pekný vlasacik ako nas Samko Laughing Laughing tak konecne to mame za sebou kedy sa Ti narodila?? Vies v tej nastvatosti som chcela ist domov, ale na druhej strane nechcem byt bez manžela viem, že by tým trpel, je na mna a teraz najma na Samka dost naviazaný, je to tažke, lebo stale musi prist nieco co cloveka brzdi v stasti Sad ale nesmiem stracat nadej že sa raz osamostatnime. Doma chodim ako striga namalovana som bola zhodou okolnosti preto, lebo sme boli s malým na prvej prehliadke u doktorky :D tak som využila situaciu na fotky Laughing Laughing winnie- aj ja mam trosku problem s tým, že Samko sa tažko chyta sania, vacsinou otvori ustocka len malicko a chti akurat bradavku a tak mu samozrejme nejde nic, musi sa fajne rozrevat aby chytil aj dvorec Laughing Laughing niekedy sa trapim aj 10 minut kým sa konecne uchyti. Ja mam tiež na krizu susene mlieko Hami-neviem ci je dobre, no dnes bola z toho akurat hadla so svokrou Rolling Eyes Rolling Eyes bože ked si na nu pomyslim stale vidim dýku Laughing Laughing Zuzka Buc- hehe, tehotna som bola, mala si ma vidiet prve dni po porode bleda ako smrt, opuchnuta, no snažim sa dat do kopy, dufam, že coskoro ma prejde ten moj natrhnutý zašitý zadok a budem moct zacat aj cvicit. Baby ako sa stravujete pri kojeni??? a grckaju Vam tiež tak casto deticky? ten moj skoro stale Confused

21.01.2007 01:57

Miss

ggghj

21.01.2007 01:58

Miss

super sa mi to odoslalo len skusam Laughing

21.01.2007 04:27

aksuram

Ahojte maminy a babulky :D Velrybka - myslim, ze aj take male babo moze byt pazravucke. Nasmu drobcovi sa dost casto stava, ze spapa viac ako potrebuje a potom nam je zle. Ked ja naozaj neviem presne odhadnut kolko z prsnika vypil a tak sa zacinaju nase problemy s brusinom Rolling Eyes Smile Miss - ja tiez nic nestiham, vacsinu dna vyzeram ako trasidlo Embarassed od nas uz odisla vypomoc- najprv moja mamka a teraz uz aj svokra. Mam sice viac prace - ale na druhej strane mame taky svoj klud. Plne ta chapem, zeby si chcela byvat samostarne- neboj aj to casom bude Wink Ale tie tvoje foto posobia neuveritelne nato ako kratko po porode si. K tomu chodeniu s detickami von- tu maju teoriu ze ak ma babo spat svoju porodnu vahu tak moze ist von.Ale mrazy nam tu nehrozia Wink My s nasim drobcom chodievame na prechadzky, nakupy a dokonca sme uz zvladli aj jednu velku navstevu Laughing A uplne najlepsie je ze plne kojim- teda nam zatial ziadne umele mlieka nehrozia. Ak je maly hladny jednoducho sa napije- a je to stale cerstve, akurat teple a poruke Laughing Laughing Laughing Aj vcera ho po ceste domov chytil hlad- tak sme sa kojili v aute Wink Zuziik - to je fakt blbe ked sa ti tak pohorsilo po tom vytere Confused Tak nech sa ti cim skor polepsi Wink

21.01.2007 11:45

Miss

maruska- no vidis, moj malý je velký silak ma už 7 dni vonku je 10 stupnov a mala si vidiet pohlad mojej svokry ked som povedala, že by som si zasla s nim na prechadzku ona chce aby som do jari trcala doma! Evil or Very Mad najhorsie je že tuto teoriu vstepila aj mužovi a tak som sa stala vaznom Crying or Very sad

21.01.2007 11:46

Katarinaa

Baby, co kojite, ako odstriekavate mlieko? Po kazdom kojeni? Iba z toho prsnika, z ktoreho babo pilo, alebo aj to, co nepilo? Ako zistim, ci je prsnik plny a zrely na odsanie? Ja viem, ze to ma boliet a tlacit, ale mna bolia a tlacia aj tak a neviem, ci ak odsajem po kojeni druhy prsnik, z ktoreho nepila, tak ci pri naslednom kojeni uz bude v nom dost mlieka. Poradte.

21.01.2007 11:56

Miss

katka/ ja som odstriekavala len prve dni to som mala prsia skoro ako kamen a bolestive to bol pre mna dokaz že treba odstriekat, teraz hoci mlieko sa tvori už mam prsia makke tak viem že to netreba

21.01.2007 15:00

aksuram

Katarinaa: Baby, co kojite, ako odstriekavate mlieko? Po kazdom kojeni? Iba z toho prsnika, z ktoreho babo pilo, alebo aj to, co nepilo? Ako zistim, ci je prsnik plny a zrely na odsanie? Ja viem, ze to ma boliet a tlacit, ale mna bolia a tlacia aj tak a neviem, ci ak odsajem po kojeni druhy prsnik, z ktoreho nepila, tak ci pri naslednom kojeni uz bude v nom dost mlieka. Poradte.
Neboj- ak je nutne odsavat to neprehliadnes. To ak mas chut nutit svoje spiace babo pit lebo uz nevies vydrzat tak treba odsavat. Ja som prve dni tiez dost odsavala, lebo sa to nedalo vydrzat a chudak maly ani nevedel poriadne bradavku chytit ako som mala cely prsnik napnuty. Ale snazila som sa odsavat co najmenej- lebo aj odsavanim sa stimuluje dalsia tvorba mlieka a to by bol potom uplne ako zacarovany kruh.

21.01.2007 15:03

aksuram

Miss: maruska- no vidis, moj malý je velký silak ma už 7 dni vonku je 10 stupnov a mala si vidiet pohlad mojej svokry ked som povedala, že by som si zasla s nim na prechadzku ona chce aby som do jari trcala doma! Evil or Very Mad najhorsie je že tuto teoriu vstepila aj mužovi a tak som sa stala vaznom Crying or Very sad
Tak to ti nezavidim. Je blbe ak do teba niekto huci-lebo ma iny nazor ako ty, ale ked je to manzel, tak to je uplne na h... Confused Ale s nim sa aspon lahsie dohodnes ako s inymi ludmi Wink

21.01.2007 16:12

Velrybka

Ahojte, tak ja mam dnes prvu krizu, uz som si aj porevala. Som total nevyspata a unavena. Mala krasne spi cele poobedie a potom na vecer sa zobudi- okolo 6pm a je hore aj do 10pm. Ale hoci je prebalena, napapana, nevie len tak kludne lezat a kukat okolo seba, ale hned sa rozplace. Ani v sedatku, ani v postielke nechce byt. Tak len nosim - aj to pomoze len chvilku. Potom davam prso, tam je kludna, pocucka - akoze zaspi, ja ju polozim a vsetko sa zacne nanovo len striedam prsa!! Rolling Eyes Toto si pri Fillikovi vobec nepamatam. On sa najedol a zalomil. My sme pri nom telku kukali a on spal alebo si lezkal a kukal okolo seba. Vcera vecer som ju uspavala do 23:15 na jednom al. druhom prse a potom bola hore kazde dve hodiny na papu. To zaspala obycajne na prse a potom z flasky stiahla malo a preto sa zobudila skorej na hlad nez obycajne. Az o pol siedmej vypila celu davku, muzik ju odgrgol a spala do pol jedenastej!! Rolling Eyes Potom som ju doobeda znova mala na rukach a uspavala az do jednej!! Potom ju chytil svokor a ona zaspala - skoro ma piclo!!! Shocked Filip ako na potvoru sa zobudil z obednajsieho spanku nemastny = neslany a nechcel jest, co ma hrozne vytocilo - asi z tej unavy, tak som na neho nakricala. Svokrovci zobrali obe placuce deti von v kociku a teraz mam hodku klud. Tak ma to dorazilo vsetko, ze som sa pekne polutovala. Rolling Eyes

21.01.2007 16:18

Velrybka

Miss - Emmka sa narodila 10.1. o 5:42 rano... Laughing Laughing Spravne teda chapem, ze zijete zo svokrusou v jednej domacnosti??? A svokra nechodi do prace?? Zeby si sla von s malym vtedy. Co oci nevidia..... Laughing Laughing Miss, Maruska - takze aj vy mate problem s vygrckavanim??? Zuziik - dufam, ze uz ti je lepsie. To co bolo za sestru, ked ti tak necitlivo vzala ten ster?? Uz to mas len za 5??? Juuj, uz sa tesim, ze napises, ze uz aj ty mas babo.!! Winnie - a to ako zistim, kolko spapa z prsnika??