1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104

Januarove babetka 2007

13.01.2007 09:29

Zuziik

tanickask: Ahojte, dnes pre istotu nic necitim, ani krize ma nebolia, takze ja este urcite vydrzim. Zuziik neboj ja z vas budem posledna. Sad
Tanicka, nemyslim si ... :D Mna sice krize bolia ako pred menstruaciou, ale mam to uz dlho a to preto, lebo ma na ne babo tlaci, mam totiz naklonenu maternicu... Sad Inac je stale vysoko, prave som si dala celkom male ranajky, tak ani dychat nemozem... Tani a nevies na co je ta Alchemilka, uz ju mam pit ? a ako casto to pijes ? ako to kombinujes s tym malinikom ? Uz som sa vratila ku maliniku....

 

13.01.2007 09:32

Zuziik

Katarinaa: Zuziik: ach boze, taku zodpovednost mam?? Laughing No, ja som malej povolila ako najskorsi termin nedelu, zajtra ma moj otec oslavu 60-tky, kam sme pozvani, tak to by som este chcela stihnut, hehehe.
Katka tak prajeme prijemnu oslavu ockovej 60-tky, este si to uzi a potom uz na porodny stol, lebo Sonka to uz tiez bude mat za sebou, a Gabca a Miss sa uz dlho neozvali, takze si myslim, ze uz maju deticky pri sebe... no a potom uz mozme ist my s Tanickou :D

 

13.01.2007 10:20

sonka1

katka, ked tam zbadás takú, co bude tahat nohu za nohou a bude poriadne zhrbená a ubolená, tak to budem ja Laughing Crying or Very sad . a ako ta spounám, ze si to ty?

 

13.01.2007 10:37

Katarinaa

sonka1 Laughing Laughing Laughing : ja na tom budem asi podobne! aj ked, dufam, nie po cisarskom. Inac som uplne kratkovlasa, hnedovlasa, hnedooka, no co ti ja viem, ako sa opisat? A budem sa snazit lezat na nadstandarde, ak tam bude volne. Tak drzim velmi palce, nech vsetko dopadne co najlepsie a babulky su zdrave a vidime sa v nemocke Wink

 

13.01.2007 10:50

tanickask

Zuzik - Alchemilka je na posilnenie maternice a ma sa pit aj po porode. Ja to kombinujem tak ze napr rano si dam malinik a vecer alchemilku a ked som cez den doma tak si dam aj poobede bud to alebo to. Nejak sa mi nedari castejsie to pit, v tomto som trosku lajdak. Laughing Na krabicke je napisane ze: Alchemilka ma stahujuce ucinky, priaznivo posobi pri zenskych tazkostiach a traviacich problemoch. Okrem toho sa pouziva na posilnovanie maternice 4 t pred ocakavanym porodom a vtedy sa pripravuje zapar zo 4 lyziciek na pohar vriacej vody a uziva sa 2x denne po 10min.postati. Sonka - to 30CH znamena riedenie a toto je najslabsie. Najsilnejsie je 5CH. Mne zas dr. predpisala 15CH. Kati chcela som ta opisat, ale neviem ci by si mi dovolila. :D Laughing Ale tvoj opis je presny Wink

 

13.01.2007 10:58

renka_lienka

sonka1: renka, tak, este raz gartulujem!!! aj sisulik vela zdravícka pre vás!!! renka, ty si prisla z ruzinova a ja tam idem zajtra a zas bude o jednu dievku viac :D . u koho si rodila? ja idem k ferjancovi. uz sa neviem dockat a aj sa trochu bojím. zuzka b., aj ja som si kúpila arnicu, chcem si ju dat po cisaráku na hojenie. ale v lekárni mi predali radu 30CH, moc sa v tom nevyznali a ked som pozerala doma, tak si hovorila o 9CH. nevies mi poradit, ci je arnica montana 30CH ok?
Ahojcek. ja som rodila u Duracku, a fakt mi to dopadlo nad ocakavanie dobre. Ked si predstavim aky som mala strach Shocked , a ako to hladko islo... Laughing na Ferianca som pocula same chvali, ja som bola u neho na jednom vysetreni a bol perfektny a vsetko nam vysletlil, mne aj manzelovi. Katarinaa aj Sonka, drzim Vam palce, doktorky aj sestricky boli strasne zlate, tak nech to mate co najskor za sebou a planovany porod je celkom dobra vec, aspon sa na to psychicky pripravite. A rada pre navstevy, ktore za vami pojdu. Funguje len polka vytahov a tak treba prist skor ako o 15.00, lebo potom budu cakat dlho na vytah.

 

13.01.2007 11:28

sonka1

katka: ja mám zelené oci a rysavé polodlhé vlasy, urcite budú v cope Smile . peknú oslavu! tanicka, a ja som si myslela, ze 30Ch je najsilnejsie, tak to tých 5 granúl 2x denne si mozem v klude potom cuckat! renka: vdaka za radu! joj, prihára mi obed, letím Laughing !!!!

 

13.01.2007 15:54

aksuram

Ahojte maminy a maminy cakatelky Laughing ja teraz vobec nestiham citat co ste tu popisali Rolling Eyes Laughing Mame doma riadneho hladosa, ale nastastie mliecka mame na rozdavanie take to zvladame. Trosku sa posnazim Vam priblizit priebeh nasho porodu, takze ... Vsetko sa to zacalo idealne - odtiekla mi plodova voda, po par hodinach som uz mala dost silne kontrakcie v 3-5minutovych intervaloch tak sme sli do nemocnice. Tam zistili ze som na 3 cm otvorena, problem nastal ked po dalsich 2 hodinach som bola stale len na 3 cm a po dalsom cakani a predychavani kontrakcii som sa neotvarala dalej. Vtedy sa moj idealny, bezproblemovy porod zvrtol na mierne komplikovany- podstatne je ze museli volat lekara a teda moja midwife bola odstavena. Lekarka sa rozhodla dat mi oxytocin s niecim, ale najprv napojili maleho na pristroje- srdiecko mu sledovali cez sondu pripevnenu priamo na hlavicku. Pred zavadzanim tej sondy som este razne odmietala epidural ktory mi vsetci pritomni odporucali- ale pocas toho "upevnovania" som sa vzdala- take kontrakcie ake som dostala vtedy- to bola hroza. Ked som dostala epi, vsetko bolo zrazu lepsie Wink Ked sa uz blizila druha doba porodna zas som zacala citi kontrakcie a potom na odpojili od epi a ja som krasne vladala maleho vytlacit. Najviac som ocenila ze pri tlaceni nebol ziaden zhon- ziadne rychlo tlacte lebo malemu sa nieco moze stat- stale sme presne vedeli ako sa ma vdaka tym "kablikom co zomna trcali Wink Myslim si ze hlavne koli tomu, ze tlacenie bolo v klude som sa len malilinko natrhla- a na druhy den som v pohode mohla sediet. Inak jedna zaujimavost z tlacenia- doniesli nam veeelke zrkadlo aby som sa mohla pozerat ako sa prerezava hlavicka- ja som si to pozeranie sice velmi neuzila- sustredila som sa hlavne na tlacenie- ale bolo to povzbudzujuce sa aspon na chvilu pozriet ze ono to fakt lezie von a teda ta moja snaha nieje marna Wink Ked drobce "vyliezol" hned mi ho dali na brusko a ja som zrazu necitila ziadnu bolest- to bol ten najuzasnejsi pocit aky som zazila- to som fakt ani necakala ze to bude az tak uzasne Laughing Vsetko bolo super, kym Miskovi nenamerali vysoku teplotu- to sa zacali ozajstne starosti. Lekari sa obavali, ze moze mat daku infekciu ktora sa prejavi o par dni a to by uz mohlo byt neskoro zacat ho vtedy liecit. Takze musel hned dostavat preventivne antibiotika kym neboli vysledky z kultivacie. nastastie po 3-4 dnoch sa infekcia nepotvrdila a my sme mohli ist konecne domov. Sice namiesto povodne planovanych par hodin sme v nemocnici museli stravit niekolko dni- ale podstatne je ze drobec je zdravucky Laughing Laughing Laughing Musim veeeeeeeeelmi pochvalit cely holandsky system zdravotnictva. Tak neako si predstavujem idealny pristup k pacientovi Wink Ak si dobre pamatam, tak Miss sa dost cudovala nad tym, ze by som domov mala ist po 2 hodinach od porodu- my sme sice nesli koli drobcovi, ale ja som sa citila natolko dobre ze ak by sa dalo veeelmi rada by som sla vtedy domov Wink

 

13.01.2007 16:17

SARA.KRALLER

ahojte,zacnem hned od zaciatku,dnes rano o pol piatej mi prisla sprava od miss,takze sa jej samko konecne rozhodol prist na svet,miery ako valibuk:3770 g a 52 cm. pokusim sa jej zavolat,ako sa maju stastny rodicia,potom dam vediet.

 

13.01.2007 18:12

aksuram

Tak sa idem pochavalit s fotkami nasho velkeho chlapa Wink

 

13.01.2007 18:39

tanickask

Maruska - krasnucky je, este raz blahozelam. :D A blahozelam MISS - konecne sa dockala Laughing Sonka, Katka drzim vam palce..... Wink Zuziik - sme na rade Rolling Eyes

 

13.01.2007 19:35

sonka1

miss, velká gratulácia!!!!!!! teraz si mozes uz konecne vydýchnut, alebo nie? Laughing maruska, malý je zlatucký a super, ze porod dopadol ok! tani, dik, a potom sa po nás drzte aj vy dve so zuziik Wink . dúfam, ze nám to vsetkým dobre dopadne!

 

13.01.2007 19:41

aksuram

pise otecko maleho miska - upresnujem este nejake informacie ohladom nameranej dlzky. V holandsku sa nemeria dieta ked je natiahnute, ale tak ako lezi po porode, co je casto v akejsi skrcenej polohe s nozkami dohora a pokrcenymi. Vtedy to meraju a podla mojich pozorovani aj tak halabala. Z toho vznikla hodnota 49cm. Dovod je ten, ze to poprve nepovazuju za dolezitu hodnotu, a druhy ovela vacsi je ten, ze deticky mali problemy v minulosti s klbmi. Preto od toho upustili (iste vas napadaju postolky ze?). Po upusteni od natahovania vraj tieto problemy rapidne vymizli. Minimalne zaujimava informacia. Kazdopadne relevantnu dlzku som nameral - ak je to pre vas dolezite (napriklad v tej pestrofarebnej tabulke). Meranie prebehlo na uvolnenom dietatku ked spinkalo a malo vsetky koncatiny uvolnene. Dlzdka je 56cm. Majte sa. Tak a uz prec z estrogenovej zony nech neprestanem zarastat... Laughing

 

13.01.2007 19:48

Katarinaa

Blahozelam Miss aj Aksuram! Baby, co ste rodili v Ruzinove, napr. Renka, cievkuju pri epidurale, ci nie? A moze tam otecko pocas tych nasledujucich dni prist hocikedy, alebo len pocas navstevnych hodin? Neviete?

 

13.01.2007 20:48

renka_lienka

Katarinaa: Blahozelam Miss aj Aksuram! Baby, co ste rodili v Ruzinove, napr. Renka, cievkuju pri epidurale, ci nie? A moze tam otecko pocas tych nasledujucich dni prist hocikedy, alebo len pocas navstevnych hodin? Neviete?
Katka, pri epidurale chvala Bohu necievkuju, neviem ako by som prezila este aj to Shocked , ale viem ze pri sekcii so spinalom cievkuju. ale co som mnou lezala babenka, ked ju odcievkovali, rano po porode, chodila v pohode, ani sa nejak nestazovala zeby jej to vadilo. Na navstevy mozu chodit len medzi 15.00´- 17.00, to maju velkym na dverach Laughing , realita je taka, ze moj milacik za mnou prisiel ked mohol a sestricky robili akoze, to sa nema, ale dobre tak len na chvilku Laughing a chodili tam navstevy pocas celeho dna. Len nesmu ist na izbu,j pokial si pohybliva, co si po porode hned par hodin sa musis ist osprchovat, a po sekcii musis vstat po 12 hodinach, cize pohybliva si vacsinou po kazdom porode. Mozte sediet vonku na chodbe,a babenko je za sklom vnutri. Drzim palceky dievcence. Za chvilu budeme komplet Laughing Laughing Laughing .

 

13.01.2007 22:54

zuzana Búciová

sonka1: renka, tak, este raz gartulujem!!! aj sisulik vela zdravícka pre vás!!! renka, ty si prisla z ruzinova a ja tam idem zajtra a zas bude o jednu dievku viac :D . u koho si rodila? ja idem k ferjancovi. uz sa neviem dockat a aj sa trochu bojím. zuzka b., aj ja som si kúpila arnicu, chcem si ju dat po cisaráku na hojenie. ale v lekárni mi predali radu 30CH, moc sa v tom nevyznali a ked som pozerala doma, tak si hovorila o 9CH. nevies mi poradit, ci je arnica montana 30CH ok?
Sonka1- nie je to ok, neviem, na čo je Arnica 30CH, ale u toho lieku na kojenie je to tak, že Ricinus Communis 5 CH je na podporu a 30CH je na odsravenie tvorby mliečka. Takže si choď kúpiť tú 5, alebo 9CH.

 

13.01.2007 23:04

zuzana Búciová

Zuziik, ospravedlňujem sa, mala som Ťa na rozume, a myslela som si, že som Ťa tam už napísala Embarassed Maruska, malý je nádherný, pôrod si mala podľa opisu vcelku fajn, a hlavné je, že máš naň pekné spomienky Smile Tá dĺžka, to je je fakt rozdiel. Mne sa to páči, že Ti ho hneď nenaťahovali ako na škripec. Tu je to úplnou samozrejmosťou Twisted Evil miss, to je super, že to už máš za sebou. Gratulujeeeeem!!!!! Prajem veľa mliečka a pokojné nôcky. Bežím, lebo plačkáme.

 

14.01.2007 00:01

Zuziik

zuzana Búciová: Zuziik, ospravedlňujem sa, mala som Ťa na rozume, a myslela som si, že som Ťa tam už napísala Embarassed
Zuzka ja som srandovala, preto tolko smajlikov pred a po tom prispevku. Chapem ze babule ktore uz mate doma babenka nemate tolko casu vypisovat a tiez citat... :D Som zvedava ja ci sa dostanem na net, ked sa babo narodi... Wink Tanicka dakujem za vysvetlenie ohladom cajiku, tiez som si precitala co je na krabicke a je tam iba tolko ze sa pouziva pri menstruacnych potiaziach, ci ako.... Sonka dakujem a my vam tiez drzime palceky....

 

14.01.2007 04:04

aksuram

Miss - BLAHOZELAAAAAM :D :D :D Zuzka buc - ten porod spatne hodnotim ako naozaj prijatelny- uz som dokonca Miskovi slubila sestricku Wink .... a tych rozdielov co je samozrejme tu a na Sk je viac Wink Katarinaa- mne dali cievku ked som uz mala epi a vobec som to necitila, ovela viac by mi bola neprijemna mlaka podomnou Rolling Eyes Wink Dakujeme za vsetky gratulacie a kazdemu koho porod este len caka prajeme aby to dopadlo tak dobre ako u nas Wink My sme sa pred hodinou nakrmili a teraz sa musime nosit na rukach-lebo Miska trosku boli brusko Rolling Eyes Wink

 

14.01.2007 10:50

renka_lienka

nove fotecky Embarassed http://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbumID=20703

 

14.01.2007 12:21

Lucka CH

ahojky maminy, gratulace vsem maminam,my uz jsme take doma z porodnice, 9.1.ve 12.32 se narodil Janko,51 cm a 3400g. porod byl celkem rychly a vydrzela jsem bez epi.Maly je nadherny a strasne hodny,cely den i noc spinkame.Mlicka mame celkem dost jen maly nechtel sat,tak musime odstrikovat a dokrmovat.

 

14.01.2007 15:08

winnie

Ahojte, par dni som tu nebola a vidim ze pribudli nove babätka :D :D Miss aj ja ti gratulujem ku Samkovi, dufam ze mate dost mliecka a pekne papate a snad uz nemas ani problemy s tym svrbivym bruskom. Lucka CH aj tebe gratulujem. Ja mam podobny problem, mala mi spinka pri papani tak ju musim budit. Vzdy vypije malo a potom jej este dam odstriekane mlieko z flasky. Potom je spokojna a spinka. Asi som si malo odstriekavala a jeden prsnik sa mi zapalil, dostala som antibiotika a uz treti den bojujem s teplotou. Dnes je to uz trosku lepsie. Renka, Aksuram krasne fotky

 

14.01.2007 16:17

petra07

Ahojte baby, práve sme sa prišli z nemocnice. Náš syn Barnabás Merlin sa narodil 7.1.07 o 13.15 spontánnym pôrodom. 3150g a 49 cm. Gratulujem všetkým mamičkám, ktoré majú už na svete svoje" januárovky". Petra

 

14.01.2007 17:17

SARA.KRALLER

lucka tiez velka gratulacia k JANKOVI,pekne miery,chlap ako sa patri Laughing Laughing Laughing maruska aj vy ste velmi zlaty Laughing tvoj manzelik tu pisal ako mer5aju babätka v holandsku.tu je to presne tak isto.vobec nevystieraju deticky,ale meraju ich aj v skrcenej polohe.ale tiez si myslim ze to az take presne neni,lebo po tyzdni sme boli na konttrole u detskej lekarky a ta namerala malemu 54 cm,tiez sa mi to nezda,ze by babätko za tyzden 2cm narastlo,ale celkom som sa potesila. Laughing

 

14.01.2007 18:10

Zuziik

Lucka neviem ci chces byt zaradena v nasej tabulke tak sem prosim ta napis svoje udaje, kolko mas rokov, odkial si, kedy si mala termin (hoci toto uz je teda zbytocne) a ja ta doopisem do tabulecky, kym este stiham... :D

 

14.01.2007 20:20

zuzana Búciová

Zuziik, to s tým nestíhaním prispievať po Tvojom pôrode si snáď nemyslela vážne. Pozri sa na mňaSmile)) Čím ich máš viac, tým viac stíhaš!!!! Lucka, gratulujeem k malému drobčekovi. Ešte sa chcem opýtať už "rozdvojeních" januároviek, či sa iba koja, alebo aj niečím prikrmujú. Z nášho Tomáška sa stáva asi nočné dieťa. Cez deň totiž vcelku pekne spinká, ale v noci...

 

15.01.2007 00:44

Zuziik

Zuzka napadlo ma, ze v dnesnej dobe je uz vsetko jednoduchsie, plienky netreba vyvarat, flasky strcim do sterilizatora (pri prvom som vyvarala, ale dnes mi manzel kupil sterilizator, ktory mliecko aj ohrieva, tak sa vytesujem), mliecko si mozem zarobit dopredu, proste, vsetko je zmechanizovane a tym aj viacej casu ostava... Nase mami toho mali podstatne viac, a vsetko bolo zlozitejsie... Takze ja viem, ze mi casu vyjde aj na net... :D Len ked budem tu mat tych dvoch, jeden tri a pol rocny ziarlivec a malinke babo, mam obavy, ze ich budem musiet drzat oddelene, pretoze aj keby ten nas maly babu nechcel nejako ublizovat, on ma tak silne rucicky a vobec si nevie kontrolovat silu, a preto tie obavy, ze ich budem musiet stale sledovat.... Smile

 

15.01.2007 09:48

SARA.KRALLER

zuzka buc. nas max je presne ako vas tomasko,alebo presnejsie,bol,lebo som prisla na to,ze ho v noci len nakojim a spi dalej.predtym som ho aj prebalovala,ale to ho asi rozculovalo,lebo potom bol divy a dlho mi trvalo kym som ho zase uspala.tento rezim mame uz asi 5-den a zatial to funguje.ale musim sa priznat ze max spava s nami v posteli,ale len cez noc.cez den sa mu paci aj vo svojej postielke Laughing Laughing Laughing ja stale len kojim,ty uz prikrmujes?

 

15.01.2007 10:38

Lucka CH

Zuzka Buc. nas Janko je na tom stejne, pres den spinka a v noci mame pekny koncert.Dnes se probudil v 1hod. v noci a usnul v 5.Mlicko nechtel, sucho v plene taky mel, jen se rozhodl ze spinkat nebude,ze bude kricet.Ted spinka uz od 8.30 jen se trochu napapal a usnul.U kojeni mi rychle usne a nejde ho vzbudit.I sestricky v porodnici mi rikali ze takove space tam uz dlouho nemeli. Jestli necim dokrmujete rada bych vedela cim,treba mi to v noci pomuze.

 

15.01.2007 11:24

renka_lienka

Ahojte... nas anjelik mal chaos prvu noc, plakala, ale potom nastastie nabehla na rytmus aky sme mali v nemocnici a teraz ju kojim 2xv noci, o polnoci a o stvrtej. A potom az rano o osmej.Zatial dokojovat nemusim, mliecka mame aj na rozdavanie, odsavam denne aj dve,tri flasky, tak aj zamrazujeme, ked sa minie v prsnikoch vytiahneme zasoby Laughing Snazim sa drobceka udrzat hore aspon 2-3 hodinky cez den, rozpravam jej alebo muzicek, kym ma dovolenku,tak si to uzivame Laughing , aj teraz je uz vyse hodinky hore. Vylihuju s tatinkom v posteli a kukaju telku Laughing a rozpravaju si... teda viac toho povie tatko ako drobcek Laughing .Je strasne dobrucka...

 

15.01.2007 12:50

aksuram

Nas Misiacik je tiez skor nocny "vtak" Wink Cez den je toho schopny naspat az az ... ale v noci ho po kojeni casto trapi brusko. Mliecka mame aj na rozdavanie a jemu chudakovi to strieka asi az do hrdielka a tak papa velmi hltavo a v tom je asi problem. Cez den to zvladam eliminovat tym, ze mu dam papat este predtym nez si "pyta" a teda ani mlieko az tak nestreka a on je este kludny, ale v noci papame az ked sa drobec ozve Wink

 

15.01.2007 13:04

zuzana Búciová

Nie, zatiaľ ničím nedokrmujeme. Vystačíme si sami Smile Dúfam, že to bude tak ako pri tých troch predtým. Tých som iba kojila plných 7 mesiacov, potom som začala prikrmovať. Tomáška tiež občas trápi bruško, hlavne po papaní. Tiež mu niekedy strieka mliečko do pusky, tak zje aj veľa vzduchu Crying or Very sad Dúfam, že sa to upraví. Dnes sme druhý deň bez manželíka, už chodí do práce. Zatiaľ sa to dá, dúfam, že do piatku sa nezmením na jednu šedivú a strhanú starenu :D Pohaldkajte svoje drobčiatka, či už v postieľkach, alebo ešte v bruškách, nech pekne poslúchajú :D

 

15.01.2007 14:10

winnie

Ahojte, tak mi sme na tom v noci tak, ze sa krmime aj 2 hodiny. Najprv z jedneho prsnika, potom si hodi slofika na par minut, zisti ze ma malo, tak pije z druheho prsnika, zase si hodi slofika, potom jej uz dam odstriekane mlieko z flasky, ktorym doplni zasobu a zaspinka (niekedy aj na 5 hodin Smile )Trosku komplikovane, ale inak to nejde, ked je taka lenivucka :D Esteze jej nerobi problem pit aj z prsnikov aj z flasky :D Ked mala spi aj 5 hodin tak musim odstriekat celu davku mlieka, inokedy len trosku. Dufam, ze sa to po case upravi. Embarassed Teraz este doliecujeme ten jeden zapaleny prsnik, teplotu uz nastastie nemam.

 

15.01.2007 14:30

KatJan

Deti moje...ja asi nikdy neporodim!!!!...Ked si vas tu citam, len ticho zavidim. Babatka krasne, zdrave, rodinky stastne! No samozrejme vsetko v dobrom a GRATULUJEM! :D Moja mama je tu uz skoro tyzden, letenku mala na jeden den pred terminom porodu a my este stale NIC! Uzivame si sice dobru domacu kuchynu, vsetci sme ale uz neuveritelne nedockavi :D Doktor nam povedal, ze tyzden mame cakat a potom chodit do nemocnice pravidelne na monitoring... takze od stredy zaciname ...jedine ze by sa to rozbehlo!!! Wink

 

15.01.2007 17:41

tanickask

Ahojte :D

 

15.01.2007 17:50

KatJan

Haloooo!!!! Aj ja som Katka... A tiez cakame Martinku!!! Ta nasa je stale v brusku... Nejaky omyl?§ :D Wink Samozrejme... GRATULUJEME!!!!

 

15.01.2007 18:40

sipa

KatJan: Deti moje...ja asi nikdy neporodim!!!!...Ked si vas tu citam, len ticho zavidim. Babatka krasne, zdrave, rodinky stastne! No samozrejme vsetko v dobrom a GRATULUJEM! :D Moja mama je tu uz skoro tyzden, letenku mala na jeden den pred terminom porodu a my este stale NIC! Uzivame si sice dobru domacu kuchynu, vsetci sme ale uz neuveritelne nedockavi :D Doktor nam povedal, ze tyzden mame cakat a potom chodit do nemocnice pravidelne na monitoring... takze od stredy zaciname ...jedine ze by sa to rozbehlo!!! Wink
Uplne ta chapem... Rovnako gratulujem vsetkym maminam, ktore to uz maju za sebou, a hoci my este oficialny termin nemame, nas maly je vraj velky a mal by sa preto drat na svet.... ale nederie sa... tak neviem Smile. Od zajtra ideme do Stiavnice a budeme uz cakat priamo v nemocke.. ale tipujem, ze z januaroviek uz budeme posledni Smile Myslim, ze toto finalne cakanie je tazsie ako tych predchadzajucich 9 mesiacov, hehehe

 

15.01.2007 20:23

aksuram

SIPA , KatJan- to cakanie ku koncu sa aj mne zdalo uplne nekonecne. Tiez som sa obavala, ze aj moja mamka skor sa bude musiet vratit domov ako ja porodim. ALe drobec sam najlepsie vedel kedy je ten spravny cas prenho a potom prisiel Wink ... ale to cakanie bolo fakt o nervy Wink

 

15.01.2007 21:15

Velrybka

Ahojte babenky, tak konecne sme doma aj my. Uz som myslela,ze sa z tej nemocnice nedostaneme!! Rolling Eyes Porod prebehol OK. Kontrakcie zacali o 6pm po 10 minutach, ale o takej 9pm sa spomalili a znova rozbehli okolo polnoci. O 2am sme uz prisli do nemocnice, dali ma na pasy a to som uz pomalicky zacala rozdychavat. Kontrakcie vsak boli nerovnomerne, a tak mi museli dat tusim oxytocin na vyrovnanie, aby sa maternica pravidelne silno stahovala a mala zostupovala. Okolo 5am mi skusal lekar prepichnut plodovy vak, ale sla len vonkajsia vrstva , ale tie kontrakcie potom stali za to. Aj som zacala rozmyslat nad epiduralkou, ale v podstate po troch silnych kontrakciach som zacala tlacit a do 20 minut bola Emmka vonku. Nepotrebovala som nastrih ani som sa nenatrhla, ale napriek tomu som mala pocit , ze to vytlacanie trvalo hroooozne dlho. Gynekolog bol velmi mily, chvalil ma aka som statocna Laughing Laughing Laughing , muzicek bol skvely, masiroval, utieral celo, drzala som ho za ruku. Emmka je hrozne zlatucka, chutnucka. Filipko ju zatial na pol ignoruje a z polovice ho zaujima , co robi, ked vyda nejaky zvuk, alebo ju kojim. Len sa mi zda, ze je ku mne trosku rezervovany, ale snad to prejde. Mliecko je opat katastrofa, ale tentokrat ma to uz tak netrapi. Zacali sme s flaskou uz v nemocke, lebo Emmka dostala zltacku a dost vaznu , kvoli nasim rozdielnym krvnym skupinam a musela byt pod modrym svetlom. Kedze mliecko nenaskakovalo a pod tym svetlom sa straca voda, tak jej museli dat flasku. Ale asi by jej ju dali aj tak, lebo tak ako Filip stratila hned pol kg. Troska z prsnikov kvapka, ale inak nic. Radila som sa aj so sestrou na kojenie, a ta si mysli, ze je to mozno preto, ze som ako mala mala problemy so stitnou zlazou. Vraj ak by som chcela mat tretie babo, tak si to mozem skusit dat vysetrit. Tak volim pristup - kojenie je na "bonding a tutuli mutuli" a flaska na krmenie.... Laughing Laughing Inak si ale Emmka zvykla na zaspavanie na prsniku, takze ju uspim, polozim, ona sa zobudi a place a takto dookola. Dnes sme ale zistili, ze je to mozno preto, ze jej uz nestaci ta mliekova flaskova davka, tak sme dali silnejiu. A pekne zaspinkala. Tak uvidime, a skusame dalej.

 

15.01.2007 21:17

Velrybka

Dodatocne, este blahozelam vsetkym novopecenym mamickam!!!!! Miss - dockala si sa!!! Wink Skvele, cakame fotecky. Vsetkym velky cmuk.

 

15.01.2007 21:34

Katarinaa

Katka Vas pozdravuje a posiela Vam prve foto Martinky. (Obe boli skvele!pozn.aut.,)

 

15.01.2007 23:32

Zuziik

 

16.01.2007 07:33

SARA.KRALLER

jeeeeej dalsie babätka na svete. :D :D :D velikanska gratulacia :D :D :D

 

16.01.2007 08:59

zuzana Búciová

Už opäť Katka posilnila babský januárový tímSmile))) Gratulujem, malá je zlatučká. My sme si včera odžili takú hodinkovú koliku , a normálne mi stačilo. Dúfam, že sa to nebude opakovať Sad Pri tom som si nebola vedomá, že som zjedla niečo, čo by mu mohlo vadiť. Tak som zvedavá, čo bude dnes večer.

 

16.01.2007 09:10

Zuziik

Zuzka ja som niekde citala, ze by mohlo pomoct ak by si vypila detsky cajik na podporu travenia, ten feniklovy ci aky... Ten sa ti prenesie do mliecka a aj malemu pomoze... Myslim, ze ublizit to nemoze, a za pokus to stoji....

 

16.01.2007 10:32

Alexandra

Srdecne gratulujem novym maminkam! Zuzka my len kojime, a tiez odsavame, mliecka mam v chladnicke uz asi skoro pol litra, detska sestra sa tesila, ze v tomto mliecku je vela vitaminv a imunolatok, takze ak by bol maly chorucky, staci vytiahnut, rozmrazit a krmit chvilku tym Smile Velrybka skus cajik pre kojace matky, ked nieco kvapka, mozno to potrebuje len poteklit a zvysit produkciu...

 

16.01.2007 10:43

renka_lienka

Ahojte dievcata. Moj manzel mal taky napad, kedze komunikujeme spolu v jednej teme, ktora ma uz okolo 170 stran a podla neho je to dost neprehladne. Tak pre nas vytvoril nase forum, ktore najdete na adrese

 

16.01.2007 11:32

winnie

 

16.01.2007 11:42

winnie

Velrybka aj nas maly bol zo zaciatku ignorant :D Ked bol pozriet v nemocnici, tak si mna ani malu nevsimal, asi bol urazeny, ze co som si to dovolila kamsi sa vyparit z domu a este drzat cosi male na rukach :D Nechcel sa na nas ani pozriet - slzy sa mi tisli do oci. Bala som sa co bude, ked prideme domov. Najprv sa pozeral na nas len tak z dialky. Malu som dala do postielky a ked zacala plakat, tak na moje prekvapenie zacal kricat, ze pozriet sestricku pozriet sestricku a hned bol pri postielke. Potom jej dal aj pusinku aj ju pohladkal, tak som sa tesila :D Len musim davat pozor, aby jej neublizil Smile

 

16.01.2007 12:43

zuzana Búciová

Zuziik, ďakujem za radu, ten čajík pijem od začiatku kojenia. Práve dnes mi kamoška poradila nejaké homeo kvapky, ale vraj sa môžu až od 4 týždňa. Nepamätám sa na názov, ale im vraj veľmi pomohli. Dnes sme začali dávať ten Vigantol- umelý D vitamín. Uvidím, eko sa bude malému páčiť, lebo Alžbetka mi z neho poriadne grckala.