1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104

Januarove babetka 2007

01.01.2007 20:13

Zuziik

Zuzka a Sara gratulujem ku chlapcekom, vela zdravicka a trpezlivosti... Smile Uz sa tesim na fotecky a podrobnosti z porodov. Hlavne na tu Zuzkinu rychlovku :D Zuzka malinik som uz zacala pit, len teraz trosku obmedzujem, lebo som sa docitala, ze je bohaty na zelezo okrem ineho, a ja beriem zelezo v tabletkach momentalne, nechcem sa predavkovat nahodou... Ale budem pokracovat hned ako vysadim zelezo... Z homeopatik som si kupila iba tu arnicu, mala by som ju uz brat, alebo nieco ine ? mam este asi 24 dni do porodu... Smile

01.01.2007 20:41

sonka1

renka, ved práve, ze nie som si istá, ci je uz mathiasko infikovaný alebo nie, preto neviem, ci ho mám dat do skolky. teraz, ked sú tie vyrázky prec, tak to mohla byt iba nejaká alergia, no a v skolke zuria kiahne, kt. by sa mohol ev. infikovat. ja radsej zajtra zavolám, ako to v skolke vyzerá a nechám ho zatial domka.

01.01.2007 20:59

Katarinaa

Ahojte. Stale som tu, 2 v 1 Smile Prajem vsetkym krasny novy rok. Urcite bude pre nas vsetky mimoriadne nezabudnutelny Laughing Nech sa nam tie babatka podaria vyliahnut co najbezbolestnejsie a tie co uz su na svete, nech su zdrave.

01.01.2007 22:04

renka_lienka

sonka1: renka, ved práve, ze nie som si istá, ci je uz mathiasko infikovaný alebo nie, preto neviem, ci ho mám dat do skolky. teraz, ked sú tie vyrázky prec, tak to mohla byt iba nejaká alergia, no a v skolke zuria kiahne, kt. by sa mohol ev. infikovat. ja radsej zajtra zavolám, ako to v skolke vyzerá a nechám ho zatial domka.
No to je najhorsie, ze to prepuknutie trva dva tyzdne, a napr. dva tyzdne sa nemusi nic diat a po dvoch tyzdnoch to zrazu prepukne u dalsich deti... ak si ho mozes nechat doma alebo u babky s dedkom, asi to bude mudrejsie, lebo pre babetka je to nebezpecne... novonarodene babetka a pre dospelych. U nas to minuly rok chytila aj jedna mamina a musela ist na dva tyzdne do nemocnice, lebo v dospelosti je to az zivotu nebezpecne... cize na jednej strane je dobre ked si to deticky preziju ked su male. A viem ze jeden chlapcek to prekonal ked mal dva mesiace a nemal ziadne komplikacie. No drzim paste nech ste zdravi, aj ty aj drobcekovia Laughing

01.01.2007 22:47

sonka1

renka, vdaka, uz teraz plánujem, ze dám matiho po porode k babke, i ked tá chcela príst mi na mesiac pomoct, kedze budem po sekcii. je to pre mna teraz velmi zlozitá situácia, ale nechcem riskovat a ohrozit bábatko. som z toho dost na nervy Crying or Very sad .

02.01.2007 12:45

Alexandra

Tusim som zase nieco prepasla, co sa dialooo? Bola som v nemocke, zase kontrakcie, tentokrat ale uz velmi kvalitne, dokonca aj krcok sa zacal otvarat, ale na 2cm sekol, kontrakcie ustali, tak som zase doma.. Ale aspon mam dobry pocit ze sa nieco deje a uvidime co bude dalej.. Zuzka porodila? kedy, ako? Embarassed

02.01.2007 17:39

Terezia

Alex vsetko najlepsie k dnesnym meninam.. :D

02.01.2007 18:31

tanickask

Zuzi Buci - blahozelam k Tomaskovi. A predpokladam ze uz mozem blahozelat aj Sare a Winnie. :D Alex tebe blahozelam k meninam. A ten najkrajsi darcek nech uz cim skor pride. :D Zuziik - arnicu zacni brat az po porode do takych 10 dni, v podstate kym nebudes zahojena. Zuzi Buci - ked budes mat sekundu, napis mi kedy mam zacat brat tu PULSATILLU. Tiez chcem mat taky krasny porod, tak som dnes kupila vsetky homeopatika a caj z malinika a alchemilky. :D Zacala som pit Alchemilku, vraj je dobre zacat mesiac pred porodom na posilnenie maternice. Malinik musim ist vymenit, lebo o 10 dni mu konci trvanlivost. Neva aj to sa stava. Rolling Eyes Terka ako sa vam dari? Ak by si chcela kupim ti tu pulsatillu a poslem postou, je to proti poporodnej depke.

02.01.2007 18:36

Terezia

Posielam vam dve fotky nasho drobca Lukaska. Boli tu svokrovci tak ho sfotli. :D

02.01.2007 20:30

Zuziik

Terka, maly je nadherny bucko, ako spokojne vyzera... Smile Tanicka, dakujem a co ine okrem malinika a tej Pullsatile planujes brat... aj ja chcem mat pohodovy porod.. :D

02.01.2007 20:50

tanickask

Zuziik - alchemilku som dnes zacala pit, no a 2 tyzdne pred porodom zacnem CAULOPHYLLUM a po porode na hojenie ARNICU a na kojenie RICINUS a aj caj pre kojace matky som si kupila. A Este aj PULSATILLU. ale Zuzka mi musi napisat kedy to mam zacat brat. Wink

02.01.2007 20:55

zuzana Búciová

Tak snáď budem mať aspoň 5 min. kľudu, tak vám idem niečo napísať. Zuziik, Ty si sa pýtala na tú moju rýchlovku:-)) Ako som už toho 27.12 nadránom písala- o 00.15 ma prvýkrát prehnalo, potom som zaľahla naspäť do teplučkej postieľky. O tretej sa to zopakovalo, tak som si myslela, že s tým šalátom som to až tak nemusela prehnať:-) a išla som znova spať. O 03.15 som sa zobudila na divný pocit " tam dole", čo sa ale ani zďaleka nepodobali na kontrakcie. Možno pri troche fantázie na tie cvičné, čo som už mala dva týždne predtým. Zdesilo ma to, keď sa to o tri minutky zopakovalo, a potom o dve, a zase o tri. To už bolo jasné tvrdnutie bruška, ale bez bolesti. Iba tvrdnutie. Tak som sa išla pre istotu osprchovať a umyť vlasy. V sprche mi odtiekla plodová voda, a kontrakcie začali trochu bolieť. To bolo niečo po 03.35. Tak som si pustila PC, a informovala vásSmile)), a ešte trochu pointernetila. o 04.05 som volala kamoške, čo mala ísť so mnou ku pôrodu, že to asi bude, že o 1/2 hodku príde po ňu manžel, nech ho čaká, že ju dovezie ku nám a potom pôjdeme do nemocky. Volala som aj druhej kamoške, tá pracuje na pôrodnej sále ako asistentka, tú som tiež mala dohodnutú, že ju vyzdvihneme, a odrodí ma v nemocke. Tú sme brať nemuseli, lebo mala akurát nočnú, a robila aj doktor, ktorého som si tiež chcela volať ku pôrodu. Tak som teda o 04.10 zobudila manžela s tým, že rodíme. Trochu mu to trvalo, kým ma pochopil, ale potom vstal, a začal spratúvať z obyvačky zo stola veci, čo tam boli od večera. Tak som mu povedala, že ma asi nerozumel. Že RODÍME, a nie riadime. Tak sa pekne obliekol, išiel pre auto do garáže, a vyzdvihol tú kamošku. Medzitým som sa obliekla- inak s odekajúcou podovolu vodou je to veselé, kým sme odišli, asi 15x som si menila vložku:-))- a išla poprosiť susedu, čo býva pod nami, aby prišla k deťom. To už prišilel aj manžel s kamoškou, že si ešte trochu posedím u nás, povzdycháme a potom pôjdeme. Ja som povedala, že radšej poďme, že sedieť budeme môcť aj v pôrodnici. Tak sme vyštartovali. To bolo presne 04.22. Do nemocky sme prišli presne o 04.30, a o 04.35 mi začala tá kamoška natáčať CTG monitor. Tam som vydržala 8 minut, a za ten čas som mala 6 kontrakcii, z čoho iba posledné dve stáli za to:-)), a kamoške som aj stisla ruku. Na to som povedala, že sa ospravedlňujem, ale musím ísť na veľké WC, že ma preháňa. Tak sa tá asistentka pozrela na monitor, a povedala, že ma radšej vyšetrí, a na WC pôjdem potom. Keď som videla ako zbledla, vedela som, že je zle. Povedala, že si je nie isá, či dôjdeme na sál, že už vidí hlavičku. Ja som si myslela, že si robí srandu, a že som otvorená na nejakých 5-6cm. Tak ma v civile- podprsenke, silonivých ponožkách a košeli dali na stôl, a chytili dieťa. Takže som rodila v civile, rýchlo a dovolím si povedať že relatívne bezbolestne. Lebo samotné tlačenie bolo uplne v pohode. Nestihli mi pichnňuť ani infúziu s oxytocínom, ani mi nedali tie antibilotiká kvôli tej infekcii, čo som mala pred pôrodom. S hrôzou zistili na tehot. knižke, že mám aj odber pupočníkovej krvi. Ledva to stihli nachystať. Podotýkam, že som to opäť zvládla bez nástrihu, ale doktor povedal, že či chcem aspoň jeden ste, že vo vnútri som sa trochu roztrhla ( to je asi silné slovo). Tak som mu povedala, že mi je to jedno. že ak treba.. A on, že aby mal aspoň pocit, že bol pri pôrode, tak mi jeden dáSmile)) Celé to vytlačenie so šitím a odberom krvi trvalo asi 5 min. O 04.53 som už ležala prikrytá paplónom a oddychovala. Manžel ma iba nechal v pôrodnici a išiel pre svokru. Prišiel tam za 15 minut, čo je asi 40km, a neveril, keď mu kamoška volala, že už je po všetkom. Myslel si, že si robí srandu, tak si ma pýtal k telefónu, Zostal mierne zošokovaný, keď som mu to s úsmevom na tvári potvrdila. ( Asi čakal, že mu ešte budem vzdychať do telefónu) Lekári mi do prepúšťacej správy napísali. že vraj "prekotný pôrod", a malý si vraj zlomil pri ňom kľúčnu kostičku. Ale už je to ok, sme domka, kojíme sa, detváky sú naprosto úžasné, zatiaľ ani náznak žiarlivosti- uvidíme, dokedy nám táto idylka zostane:-)))) Takže ťým, čo ešte nerodili, prajem takýto pôrod. ale aby sa bezpečne a včas dostali do nemocky. A papkajte homeopatiká a pite čajík z maliníka. Funguje to!!!!

02.01.2007 22:41

Miss

Ahoj baby Smile dnes blbne na babetku server mi nechcelo nacitat stranku Evil or Very Mad Zuzi Buc- téééda ty si mala ale porod myslim, že taký by brala každa z nas Laughing Laughing Laughing chcem sa opýtat k tým homeopatikam..to na vyvolanie a ulahcenie porodu je to Caulophylum??? Tanicka- ja som dnes pýtala v lekarni ten maliník a baba na mna vyjavene pozerala že co chcem, že take nemaju, ale že može objednat si myslim..dovtedy aj porodim Laughing Laughing obsahuje železo? to je dobre...mne je z klasickeho Sorbiferu zle Confused a to mam hemoglobin 100..som total pod hranicou niekedy so mnou moce tak, že mam pocit, že každu chcvilu sa najdem na zemi ako mi pride slabo. Terezka- Lukasko je nadherný Smile zlatucký chlapcek

02.01.2007 23:35

Zuziik

Zuzka Buc. uzasne... Shocked ja som uplne unesena, a ty si bola taka kludna po cely cas... Je uplne super citat o takychto rychlych porodoch... MIss, aj mne to tu blbne dneska, uz som pc restartovala niekolko krat, ale vidim, ze to nie je u mna... Smile A este som chcela zapriat Alex vsetko naj ku meninam Tanicka a na co je ta alchemilka ? A pijes ten caji z malinika ? Lebo ja to zase nechcem nejako velmi prehanat.... diky

02.01.2007 23:42

Alexandra

Zuzi tak to je teda nieco naozaj neuveritelne, myslela som ze sa to stava len vo filmoch.. Wink Inak ja som od vcera na 2cm otvorena (v piatok som este mala krcok 1.5cm a otvorena som nebola), takze uvidime co mi povedia na prehliadke zajtra.. By som sa smiala keby drobec patril medzi tych 5 percent deti co sa narodia presne v den terminu Very Happy A dakujem za gratulacie, ja mam teraz tak nejak divne rezim, ze cez den ma to tlaci spat a v noci potom neviem co so sebou Cool

03.01.2007 07:27

Zuziik

Alexandra: Zuzi tak to je teda nieco naozaj neuveritelne, myslela som ze sa to stava len vo filmoch.. Wink Inak ja som od vcera na 2cm otvorena (v piatok som este mala krcok 1.5cm a otvorena som nebola), takze uvidime co mi povedia na prehliadke zajtra.. By som sa smiala keby drobec patril medzi tych 5 percent deti co sa narodia presne v den terminu Very Happy A dakujem za gratulacie, ja mam teraz tak nejak divne rezim, ze cez den ma to tlaci spat a v noci potom neviem co so sebou Cool
Alex super, vidis aj u teba sa to uz pohyna.... :D Drzime palce, nech to hravo zvladnes.... Smile

03.01.2007 12:31

Katarinaa

Ahojte, blahozelam mamickam, ktore su doma a maju uz svoje babatka pri sebe a aj ostatnym vsetko dobre v novom roku. ja som dnes bola v poradni. Vsetko vyzera tak, ako sa citim, teda nijako vazne, hehehe. Stale som zatvorena, krcek ma 2 cm, drzi, mala vyzera presne na 38+2 dni, ako aj je. len som v soku, ze ma 3,3 kg! S tym som neratala, myslela som si, ze budeme mat malu zabku, maximalne 3-kilovu. Ale za tie 2 tyzdne, co este mam pred sebou urcite este podrastie, no pomoc, kto ju bude tlacit von? Najblizsia poradna v pondelok. Uz tam chodim jak na klavir. Tusim si teraz odbijem chodenie k doktorovi za cely zivot. Laughing

03.01.2007 12:33

Katarinaa

Jaj, a este som zabudla. Zistili mi zlateho stafylokoka a dali mi na to Dalacin krem. Davali ste si to niektora niekedy? Je to antibiotikum. Nechcem to, rozmyslam, ci nie je lepsi stafylokok nez antibiotikum. Co myslite?

03.01.2007 12:35

renka_lienka

ahojte dievcata... kde ste vsetky? Alex vsetko naj k tvojim vcerajsim meninam... a nech ti to vyjde na datum Laughing ... Co robite, kde sa tulate??? Ja vylihujem, myslela som ze dnes to uz na mna pride, lebo som sa zobudila a mala som pocit, ze mozem volne dychat, drobcek sa presunul uplne dole, horna cast bruska je volna Laughing jej... manzelicek sa uz strasne vytesoval, ze uz je to tu... aj tasku vytiahol, aby bola pripravena :D , siel do prace v ocakavani... ale zatial sa nic nedeje, nic neboli drobcek sa mrvi spokojne dalej a ja volne dycham Laughing jeje... tak som si na obed dala poriadnu davku novorocnej kapustnice. Zuzka B. maly je krasnuckyyy, no ja som sa nalakala aj za teba ked som si citala o tej malej klucnej kosticke. A ako ti to krasne hladko prebehlo Laughing , tisko zavidiiim. Vcera ten server blbol aj mne, cize to urcite bolo babetkom, nakoniec som to vzdala ani som nic nepisala. No skoro sa ozvite, tie co ste 2v1 a aj tie co uz mate bambulkov a bambulky vonku Laughing .

03.01.2007 13:56

Lenocka

Ahojte kocky, v prvom rade oneskorene sa pridavam ku gratulacii k maninam Alex, nech mas uz vsetko stastne za sebou a mozes sa tesit z babatka. Tiez som sa sem vecer nemohla dostat, tak som radsej isla spat, kedze sa vzdy nad ranom o piatej zobudim apotom nemozem zaspat.... Zatial som tiez 2 v 1, ale neviem dokedy. Zajtra idem do poradne, tak som zvedava, co povia lekar. Ale mam pocit, ze uz to nebude dlho trvat, kedze tlaky zo spodu pocitujem cim dalej tym viac. Mam problem sa uz aj hybat. Kazdopadne ked sa bude nieco dat, prostrednictvom manzelika, by sa to malo sem dostat, tak dufam, ze nezabudne. Terezia Lukasko je krasne buclate babatko.

03.01.2007 14:07

Miss

Ahojte baby, ja furt nic Evil or Very Mad zajtra mám termín...ale vcera na wcku som objavila hustý žltý hlien také som este nemala, tak dufam, že by to mohla byt zatka, aj ked bolo to bez krvi tak cojaviem... Alex- možno budes mat termínové babetko ja asi potermínove Laughing každopadne už by sa mohli narodit nie?? najprv sme vsetko preto robili aby sa nenarodili skor a nakoniec budeme vsetko preto robit aby s auž konecne narodili Laughing

03.01.2007 14:46

Miss

Baby tak som nasla stranku s komplet homeopatika k porodu myslim, že si vyberiem viacere... http://www.calendula.cz/články%20na%20net/doprovázení%20porodu.htm

03.01.2007 15:31

gabca

Ahojte babky, ja som tiež stále 2v1. Termín mám v pondelok a som objednaná od 10.1 na hospitalizáciu ak sa nič dovtedy nepohne. Už mávam každý deň bolesti a sťahy aspoň 2 hod., ale potom sa to zas upokojí a nič sa nedeje. Ja už tomu ani neprikladám význam a tak dúfam, že keď sa to naozaj rozbehne tak to zistím včas :D . Alex blahoželám k meninká, Zuzke B. zas k malému Tomáškovi. Z toho popisu pôrodu som ostala úplne mimo. Nikdy by som neverila že sa dá porodiť aj takto.

03.01.2007 17:21

Zuziik

Babule, u nas vsetko po starom... Len mam obavy, moj muzicek musi neodkladne odist do zahranicia na buduci tyzden v pondelok a vrati sa vo stvrtok, ostanem na maleho sama .... Dufam, ze si to i ten druhy nerozmysli a nebude chciet prave vtedy von.... Smile No a este pridam, ze ucitelka v skolke sa dnes so mnou rozpravala, a povedala mi, ze ked rodila druhu dceru, tak jej odisla voda plodova, nemala ziadne kontrakcie, iba miernu bolest v krizoch. Ze este si chcela pozriet serial pred tym nez zavola do porodnice, a ono sa jej to babo vzapati tlacilo von, bola sama doma, a videla ako ide hlavicka von.. Volala sanitku, ta dlho nechodila, ze skor prisli jej rodicia a ti odrodili dietatko, a ked prisla sanitka ju vzali aj s malou do nemocnice. Ale ze bola malicka, lebo sa narodila 2 tyzdne pred porodom... Tak ma trosku postrasila Smile uz rozmyslam koho budem volat, ked manzelik bude prec.... Shocked Mama s otcom na Slovensku, vacsina priatelov este stale na prazdninach na Slovensku, no neviem neviem.... musim mysliet pozitivne .... Smile

03.01.2007 19:01

sonka1

zuzka b., to je super ten tvoj porod, po 4x by to asi tak islo aj bez homeopatík, ale zasa neuskodili Wink . zuziik, tak to mas odvahu zostat sama, ale ved ty más porod az koncom mesiaca, tak hadam v poho a chlapci sú vraj lenivejsí, tak snád si to nerozmyslí Cool . ja som sa vrátila práve z poradne. zatial je vsetko ok. ale ked som dr. len tak pre srandu povedala, ze sa mi páci dátum 8.1. (to by malinká bola 8. ako moj manzel a ja s matim sme zasa 19. ale vzdy iný mesiac), tak povedal, ze má akurát sluzbu a mám mu v pondelok ráno zavolat a ked bude volný, tak tú sekciu mozeme urobit Shocked . uff, jóój, aj sa tesím, aj som plná ocakávania a strachu. dokonca moze byt muzík pocas cisaráku pri mne Smile . co ma stve je, ze u obvodnej v karte nie je zmienka, ze som prekonala ovcie kiahne, ale vsetci ma ubezpecujú, ze by som to nemala dostat,vraj som v tehu chránená, tak len pevne dúfam, ze sa to matimu neprejaví.

03.01.2007 19:15

sonka1

terezka, ten tvoj malický je zlatý, aké cierne vlásocky má, myslím, ty si blondýnka, nie?

03.01.2007 20:02

Zuziik

Sonka, tiez sa utesujem, len mam obavy preto, lebo tu ma ani raz zo spodu nevysetrili, vobec neviem, ako stojim s krckom maternice, a hlavne mam strasne tlaky na podbrusko, neviem, ci od tarchy babatka na svaly alebo ci to nie je nieco ine... ked lezim alebo sedim to necitim, ale ked sa postavim alebo chodim je to dost zle, brusko je tvrde a picha ... Niekto mi tu pisal, ze mozem byt rada, ze neabsolvujem urcite vysetrenia, ale ta neistota je dost blba, ani neviem ci su tie prietoky dobre, a vlastne ani neviem co to je. V piatok mam poradnu s midwife, co malo byt v 36 tt. a potom ma chcu vidiet az v 40 tt, trosku malo kontrol si myslim, na to, ze uz to moze byt kedy kolvek. Tak ked pojdem za midwife v piatok sa jej spytam ako to so mnou vyzera, hoci ona okrem toho ze mi ohmata brusko a popocuva srdiecko babenka nic ine so mnou nevie urobit. .... Ultrazvuk som mala naposledy v 22 tt. a odvtedy som vlastne nemala ziadne vysetrenie, ja viem ze mozno mozem byt rada, ze niekedy tie vysetrenia su stresujuce, ale ani ta neistota na druhej strane nie je boh vie co... Sad

03.01.2007 21:56

sonka1

zuziik, to ti verím, aj ja by som bola dost nervózna, keby som nevedela ako som na tom. ale o starostlivosti o tehu v anglicku som sa tu uz zmienovala. nepomozes si Confused . mysli pozitívne a ver tomu, ze vsetko dobre dopadne Wink .

03.01.2007 22:33

Velrybka

Zuzka B. - gratulujem ku krasnemu, rychlemu porodu. Super ,z e ste uz doma. U nas nic nove. Dalsi den presiel a nic. Dufam, ze mala nechce prekonat Filipkovych 11 dni po termine!! Rolling Eyes Rolling Eyes

04.01.2007 11:38

Terezia

sonka1: terezka, ten tvoj malický je zlatý, aké cierne vlásocky má, myslím, ty si blondýnka, nie?
Ano ja som blondina, ale moj drahy je dost tmavy typ. Vlasky a ocka ma po nom.

04.01.2007 13:21

zuzana Búciová

Tak konečne môžem poslať nejaké fotečky. Toto je náš Tomáško:-)) Ospravedlňujem sa za kvalitu, ale je to z mobilu.

04.01.2007 13:30

zuzana Búciová

Veľrybka, Miss, veď už máte termín, tak sa snažte:-)) U nás doma je zatiaľ viac-menej pohodička, manželík je ešte doma, deti majú do konca týždňa prázdniny, tak sme všetci spolu. Uvidíme na budúci týždeň. Prehovárama manžela, aby zostal ešte doma a budeme si vychutnávať iba dve deti, keďže začína škola a škôlka. Tak to bude aj trochu oddych. Inak sú k Tomáškovi zlatí, dnes mu Maťko povedal- " Ja Ťa Tomáško veľmi húbim, ty môj maví blaček" Smile)) Normálne som bola na mäkko. V noci prespinkal 4 hodiny, ale iba na brušku. Musím bežať, lebo sa ozýva zo spálne hlad:-))

04.01.2007 14:17

Terezia

Zuzana Búciová: Tak konečne môžem poslať nejaké fotečky. Toto je náš Tomáško:-)) Ospravedlňujem sa za kvalitu, ale je to z mobilu.
Blahozelam k Tomaskovi. Ako casto sa ti budi v noci? A naplno kojis? Prosim ta a nevies ci sa moze brat Sedatif homeopatikum?

04.01.2007 14:29

tanickask

04.01.2007 14:51

tanickask

Zuzi Tomasko je zlatucky. A to musi byt super pocit ze ho surodenci tak lubia. Verim ze si na makko. Laughing Wink Ja som dnes bola v poradni, pomoc brutal. 3 hodiny som tam cakala, aby som v ordinacii stravila 1 minutu co mi nerobili ani sono ani prietoky a ozvy babatka pocuval zez nejaky lievik. Len ze som otvorena na spicku prsta, takze sa to este nechysta. Doktor este stihol pochvalit moje brucho a nahovarat ma na epiduralku... Je to poradna v nemocnici ruzinov pre teho po 36tt. ordinuju len vo stvrtok od 8.00-12.00 a ked som odtial o 12.45 odchadzala tak tam sedelo este dalsich 15 zien. Ako take zvieratka, nikto nevie kto je posledny.... Surprised Jedna pani sa isla stazovat na vedenie, prisla s nou pani a akurat bol dr aj so sestrickou na obede. A ta z vedenia evidentne nemala sajnu ako to tam funguje, snazila sa nas presvedcit ze tie poradne su kazdy den. Co je pekna blbost. Shocked Pokial sa moj stav nezmeni tak buduci tyzden tam ani nejdem. Tlak mam nizky, citim sa dobre.... Akurat po tej poradni som ako zbity pes a nemam naladu ani nikam ist. A mozno je to tak schvalne urobene, aby sme sa tesili na porod nech to cim skor pride. Laughing

04.01.2007 15:12

Terezia

tanickask:
No konecne sa to podarilo. Vsak Alex poriadne vytrapil. Vsetko dobre drobcovi aj mamicke. Laughing

04.01.2007 15:32

gabca

Pripájam sa k blahoželaniam pre Alex. Zuzka B., Tomáško je krásny´chlapček, ten sa podaril :D ! U nás nič nové, dokonca dnes ešte neboli ani bolesti v podbrušku. Inak Zuzik tie bolesti ako opisuješ Ty mám aj ja a teda je to dosť nepríjemné. No zdá sa, že sa náš Jakubko rozhodol že sa mu už na svet nechce ísť. Môj lekár je dnes posledný deň na SLovensku tak už som sa zmierila s tým, že budem rodiť u niekoho iného. Tá predstava nie je veľmi príjemná ale čo už, nedá sa nič robiť.

04.01.2007 16:08

Zuziik

Aj my Alex gratulujeme ku Michaelovi, podla tabulky sa narodil den po termine, akurat som to dopisovala do nasej tabulecky... :D Neviete nahodou kedy sa narodil Sarin Max, nemam tam tu informaciu a nemozem dopisat.... Ja som si v noci balila tasku do porodnice, lebo mi bolo velmi zle, ale to asi tym, ze den pred tym sme boli v parku na prechadzku a zastihol nas lejak, premokli sme do nitky, tak som sa asi prechladila, lebo ma boleli najma krize... Zuzka Tomasko je nadherny, tiez spokojnucke babatko... Smile Gabi, mrzi ma to, ze mas to iste ako ja, ale ja fakt neviem od coho to moze byt, niekedy mam pocit, ze sa mi tam nieco potrha.... picha ma to uz skoro stale, pri chodzi a stati, a pri prvom tehu som to nemala, preto som z toho trochu mimo. Je to taka bolest ako ked mam krce, bud z vetrov alebo pri menstruacii.... moja mama si mysli, ze to je to tou tarchou babatka na organy, mechur a svalstvo vobec, lebo pri lezani to nepicha.... Sad No a Maruska sa tu dlho neozvala, asi uz nieco bude, a Miss mala dnes ist na kontrolu, tak si ju tam mozno uz nechali... juj ako sa rozrastame.. ani sa mi verit nechce, mna uz pochytila taka radost, uz aj ja chcem babankooooooooo , no ale este nie teraz :D az ked sa manzelik vrati, sice este neodisiel, ale potom uz bude stale tu.... :D

04.01.2007 17:24

Lenocka

Alex gratulujeme k Michaelkovi aprajeme vela zdravicka najma. Super, zacina sa nam to tu rozrastat. Zuziik drzim palceky, aby si este vydrzala v kope, kym bude muzicek prec. Zuzka Buc. Tomasko je peknucky a super, ze ho deti tak dobre prijali medzi seba. Gabca a kde ides rodit ak sa smiem spytat? Ja som bola dnes na poradni a mam definitivne potvrdeny syndrom bieleho plasta, lebo po celu dombu doma tlak normalny a u lekara 140/95 a vsetky vysetrenia mam v poriadku. Ale babo za posledne 2 tyzdne narastlo minimalne, tak ma poslal do nemocnice, zajtra sa mam hlasit. Co ma potesil, ze babo je aj tak kondicne pripravene prist na svet a to by bolo pre neho najlepsie. A aj sa cosi deje, na pasoch sa uz objavili sem tam kontrakcie, babo je uz uplne dolu, otvorena som, tak som sa rozhodla, ze idem skusit nejaky ten urychlovac, hadam nieco zaberie, aby som nemusela dlho lezat v nemocnici, lebo bez Lukaska mi bude asi dost tazko, pokial neporodim.

04.01.2007 17:33

Terezia

Zuziik tad teda nic moc s tymi bolestami. S tymi vysetreniami mas podla mna pravdu. Ja som si ich uzila teda poriadne, ale aspon som vzdy bola ubezpecena,ze babatko je v poriadku. Lenocka drzim palce, aby sa ti to podarilo urychlit. Musi byt tazke lezat v nemocnici, ked mas doma dalsieho chrustika ktory ta potrebuje. Dievcata je normalne,ze este stale mam velke bolesti na spodku. A na zachode je to stale velka pohroma. Neviem ci je to normalne alebo tam vznika nejaky zapal. Stale mam problem aj stat pri prebalovani.

04.01.2007 17:36

Katarinaa

Jej Zuzka, Tomasko je krasny. A blahozelam Alex k Michaelovi. Tak nakoniec ani nebol taky obrovsky, ako ju vsetci varovali, ze to bude maco. Taky akurat, ja by som bola spokojna. Tani: no teda, ked som ja odchadzala, este si bola v celkom dobrej kondicii, ale asi tie 3 hodky tam z cloveka uz urobia uplne odovzdaneho osudu a bez nalady. Ani sa ti nedivim, ze sa ti tam nechce ist. Ale neboj pojdes a mozno pozriet jednym vrzom aj nasu malu Laughing Wink Laughing

04.01.2007 17:52

tanickask

Kati - ja som bola v pohode az do konca, ale ked som prisla domov tak som sa len najedla a taka unava na mna prisla, ze som rovno zalahla a zobudila sa o 2 hodiny. Daniel prisiel z roboty a chudak musel si sam navarit, lebo doma nic. He he Laughing A ja sa prave chystam do Billy na nejaky pomaranc. :D Budem ti drzat palce aby si tam uz o tyzden lezala s malou, ale neviem Kati ja mam z teba taky pocit, ze tak skoro este nepojdes. Dufam ze mi nehodis za to kamen do okna. Laughing Wink

04.01.2007 18:12

Miss

Ahojte, blahoželám Alex k Michaelovi ! vyslo jej to na termín Laughing mal krasne miery na porod ideálne Laughing Laughing Zuziik, Zuzka Buc- ja mam dnes akurat tak depku, každý okolo mna rodi, este aj byvala kolegyna co mala termin ako ja a mne dneska Dr. povedala na kontrole, že porod v nedohladne Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad som uplne uzavreta, kontrakcie žiadne, tam mi pichli nieco na rozbehnutie nejaký agolutin ci co, ale nic sa nedeje, zajtra idem na dalsiu inekciu..ja už to vidim na cisarak Rolling Eyes Confused este k tomu to svrbenie tela a nemožem už brat ani dithiaden, lebo vraj aj to može spomalovat porod Confused a este aj v lekarni ma nastvali, tie homeopatika bez doktora mi nechcu vydat, sa ma pýtala ake chcem riedenie ci 5,9,15,30 CH ako mam vediet? ked som povedala, že neviem tak povedala, že bez porady s lekarom mi ich predat nemože...ja sa asi presuniem do letných babetiek Laughing ja sa zblaznim z toho cakania asi Crying or Very sad

04.01.2007 18:33

Zuziik

Terezia: Zuziik tad teda nic moc s tymi bolestami. S tymi vysetreniami mas podla mna pravdu. Ja som si ich uzila teda poriadne, ale aspon som vzdy bola ubezpecena,ze babatko je v poriadku.
Presne o tom Terezka hovorim, ja sice nie som za prehnanu starostlivost, ale tu som nechana uplne na seba a na svoje pocity a intuiciu. Stale si hovorim, ze kym sa babo hybe a kopka tak musi byt vsekto OK. Inac chodim tak raz do mesiaca ku midwife na kontroly, ktore su asi take, ze sa ma opyta ako sa citim, pozrie moc s tym pasikom a potom popocuva srdiecko babatka a ohmata mi rukami brusko, ze asi v akej je babo polohe. Dva krat mi vzali krv za cele tehu na kontrolu a mala som dva ultrazvuky.... To je vsetko. Este som si mohla vybrat, ci chcem chodit na kontrolu ku midwife alebo ku mojmu vseobecnemu lekarovi... Shocked Raz som vyskusala aj toho vseobecneho, tak to bolo este horsie, keby som jej nepodstrcila flasticku s mocom, tak sa na moc ani neopyta... Sad a kedze tam bolo vela inych pacientov v cakarni, tak sa ma snazila co najskor zbavit.... Sad No a ze nieco take ako GYNEKOLOG som tu este ani nestretla.... vobec od kedy tu zijem.... ani neviem, kde by som nejakeho hladala.... Sad

04.01.2007 19:19

Katarinaa

Tani: prave naopak, ziadne agresivne sklony nemam - ja som momentalne so stavom spokojna, potiahla by som aj dalsie 2-3 mesiace. Laughing Som uplne v pohode, jedine, co mi kazi naladu a straaasne stresuje a vystrasuje je porod. Takze, cim neskor, tym lepsie Shocked :D

04.01.2007 19:54

KatJan

I ked oneskorene, aj ja by som chcela zazelat vsetkym:

04.01.2007 20:06

KatJan

Do kelu, kym som zmensila tu fotku na mensi format, tusim sa mi zase neco poblblo s pocitacom?a ani sa nepripojila, hnusoba jedna ! Ale este som chcela, ze : Obdivovujem ako sa stihate zapajat do diskusie pred, pocas i hned po porode? Ja ked sem nakuknem, tak stihnem tak akurat precitat vase prispevky? GRATULUJEM Terezke, Zuzke Buc, Sare aj Alex k porodu? zavidim vam, ze to uz mate za sebou?a ze tie svoje steniatka uz mate pri sebe. My s muzikom od Vianoc len tak lenosime, spime do 11? s omluvou, ze sa predsa pred vstavanim k babenku musime poriadne vyspat a nabrat sily. Mame nieco menej ako tyzden do terminu. Tasku zbalenu, moja mamina ma letenku kupenu na jeden den pred terminom a obe aj so svokrou kazdy den vyvolavaju, ze ci este nic, alebo co? Mne v poslednej dobe nejak trpnu ruky. Ukazovak na pravej ruke si poriadne necitim, asi mi mala prilahla nejaky nerv, alebo spim v neprimeranej polohe? Zuziik, to s tym pichanim v podbrusku mam niekedy aj ja? ja som to pripisovala priblizujucemu sa porodu?aj krize ma uz celkom dost pobolievaju? Nuz, zatial asi tolko?cakaaameee?

04.01.2007 20:20

Velrybka

Alex - blahozelam!!!!! Dufam, ze porod prebehol v pohode.. a ze sa pekne rozbieha mliecko a ty sa citis ok.....! Zuzka B. - maly je hrozne zlaty, vobec na nom nebadat ziadne znamky porodu!! Wink Taky anjelik!! Zuziik - ja uz by som rada aj nieco citila, lebo mam pocit, ze takto budem este mesiac!!! Miss - tak nech ti nieco zaberie a mas to rychlo za sebou. U nas nic nove......

04.01.2007 20:32

sonka1

alex, gartulujem k michaelovi a prajem vela zdravícka! zuzka b., malý je zlatucký a to je super ako sa k nemu ostatní súrodenci správajú :D . terezka, tie bolesti v podbruzku, to sa ti moze zavinovat maternica. ja si pamatámm na ukrutné krce a stahy, hlavne pri kojení alebo po. vzdy som sa musela schúlit do klbka a nejak to preckat, kým to preslo.

04.01.2007 21:31

najJulinka

Ide mi pomaly net, tak neviem či tu už niekto písal, ale mojej naj kamoške