1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104

Januarove babetka 2007

22.12.2006 00:48

Zuziik

Ahojte tehule, len tak narychlo, neodporucam ist na nakupy uz. My sme boli dneska, kupili sme iba polovicu veci, lebo ja som uz nevladala, babatko si navyse zmyslelo, ze akurat, ked ja chcem nakupovat, tak ono musi nacvicovat strecing, ci natahovanie, ja neviem co tam ten maly robil, ale prave ked som sa snazila co najrychlejsie prejst od obchodu ku obchodu, tak sa mi brusko rozpinalo na vsetky strany, ako keby vystieral nozicky a rucicky zaroven... Boli sme v shopping centre, a fakt nedoporucujem, milion ludi, kazdy sa tlaci, vtiera, buchaju do vas, nikoho nezaujima, ze som tehotna, no nikdy viac. Moj zlaty internet, preco som neurobila nakup z domu a v klude ????? Navyse nas maly zbadal svoj vianocny darcek, takze samozrejme uz ho ma vybaleny, takze musim premyslat nad niecim inym, hoci mam pre neho dve knizky a este cosi, ale chcem aby aj pod stromcekom mal nieco... Smile A MAM flaskyyyy, sa tesim, ze aspon toto uz mam, 4 newborn flasky pre kazdy pripad... k tomu kefku na cistenie a cumlik. Mliecko uz kupim u nas v lekarni, ale mam cas, lebo neviem aku ma trvanlivost. Takze nam chyba uz iba postielka, kocik a chcem ten sterilizator, ale toto vsetko je uz druhorade, bez coho sa aj malinke babenko par dni po porode zaobide...

22.12.2006 00:56

Zuziik

Miss drzim palce nech to uz mas za sebou, to svrbenie naozaj nemoze byt prijemne, a aj tebe Sara aby si vydrzala tych 5 dni.... Velrybka nam pride ocino 26 januara, a termin mam 25 januara, tak my zase dufame, ze to dovtedy vyddrzime... Prvy porod mi vyvolali 3 dni po termine, tak som sa spoliehala na to, ze to asi skor nebude. Ani sa mi verit nechce, ze mozno budem rodit az mesiac po vas.... Shocked Inac dnes som si precitala vo svojej tehotenskej knizke, ze vyvolany porod ovela viac boli, pretoze tie kontrakcie su umele a intenzivnejsie, no mne sa zdalo, ze to bolo nejake veeeelmi bolestive po prvy krat, takze tento krat si porod nenecham vyvolat, ked sa drobcovi bude vo vnutri pacit a tiez ked bude ok, tak to nechame na prirodzeno....

22.12.2006 08:40

sipa

ahojte maminy Smile, ja som sa uz dlhsie neozvala, mala som podobne problemy ako niektore z nas... pre zmenu sme zacali panikarit pri tzv.falosnych kontrakciach, celkom velky zmatok takej neskusenej prvorodicke ako som ja sposobili Smile)). lekari ma ale ubezpecili, ze je vsetko ok a na tu bolest, nech si teda radsej zvyknem... okrem toho som stale opuchnuta a tiez velmi zle spim, ani magnezium uz velmi nepomaha, tak len tajne dufam, ze nas syn predsa len bude januarovy Smile. miss, teba velmi lutujem, ja som si take skrabanie tiez chvilu uzila, ale trvalo to len par dni a ako to samo prislo, tak to samo aj zmizlo. ale dolezite je, ze tvoje babo je v poriadku, tak sa skus nejako pozitivne naladit a s laskou cakat na to, ze coskoro bude drobcek v kociku Smile)). babulky, tak si to este do tych vianoc skusme nejako vychutnat, vykaslite sa na obchody a radsej doma rozvonajte bytiky vonavymi kolacikmi Surprised) KRASNE VIANOCE vam vsetkym prajem a drzim palce, aby ste si ich vsetky uzili. sipa

22.12.2006 10:04

Velrybka

Zuziik a preco ta vyvolavali uz 3 dni po termine?? Ale tusim si hovorila , ze si mala vyssi tlak atie bielkoviny v moci, ze?? Lebo ja som prenasala 11 dni!!! To som myslela, ze ho uz odtial idem dymom vykurit!! xixi Ale nakoniec tam na kontrole lekar nieco prstami urobil a do par hodin sa spustili kontrakcie.. Wink Prave sme prisli z poradne, ziadna zmena. Nie som ani viac otvorena ako ten 1 cm. Cize super, snad vydrzim dnes a aj tie Vianoce!! Len sa mala otocila tvarou hore. Stale je hlavou dole, ale tvarou hore. Snad sa este otoci, lebo to vraj nie je az take dobre.... Nuz tak. Idem volaco porobit. papa

22.12.2006 10:16

SARA.KRALLER

zuzik drzim palce aby tvoj manzelik stihol byt pri porode Wink zrejme pracuje tak ako moj,stale je prec.....ale musim to chapat,niekto peniazky zarabat musi-to je jeho odpoved,ked sa na to stazujem ze som stale sama.....hi hi hi,ale musim priznat ja tie peniazky aj s radostou minam Laughing sipa aj tebe prajem,aby ste to vydrzali,bez nejakych velkych komplikacii. velrybka ty tiez momentalne nie si na slovensku,v ktorej krajine to teraz zijete? MISS super ze uz mas kociarik tak nezabudni poslat foto,ja sa cely cas snazim ale sa mi to nedari a vcera moj manzel mal vianocnu oslavu tak prisiel az dnes rano Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil musim pockat kym sa zobudi....ale sa mi zda ze dnes bude u nas ticha domacnost,a tak sa asi budem snazit dalej sama Wink teplota mi neklesa,ale hlas mam uz trochu lepsi,nechcem uz brat ziadne lieky a tak dufam ze to prejde aj bez nich Rolling Eyes a ty ako ste dnes spinkali so samkom?je to uz trosku lepsie?

22.12.2006 11:17

Terezia

Tak ja som sa dnes rano zobudila s velkou horuckou na vrchnej pere. Neviete ci sa na tomoze nieco davat v tehotenstve. Neviem ci pripravky ako Zovirax a podobne sa mozu. Asi si na to dam len zubnu pastu. :D To vazne vyvolany porod je bolestivejsi ako normalne rozbehnuty? Lebo mne uz dr. chcela,ze ked pojdem na kontrolu 26.12., ze by sa aj mohol vyvolat. Ale ja som ju presviedcala,ze chcem az v januari.

22.12.2006 13:25

winnie

Ahojte, vidim, ze sa pise uz pomenej, zeby vianocne pripravy? :D Na mna uz zacala doliehat strasna unava pocas dna. Neviem ci je to tym bliziacim sa porodom alebo vianocnymi pripravami. Nic sa mi nechce. Donutila som sa upiect aspon medovnicky, ale prvu varku som uz skoro celu zjedla Embarassed tak som pre istotu upiekla vcera este jednu, dufam, ze aspon do nedele vydrzia :D Ostatne zakusky asi kupim v obchode a bude napecene :D :D Teri s tym vyvolanim a silnejsimi kontrakciami asi bude nieco pravdy, aj ja som to uz pocula, kamoske vyvolavali a tiez jej nebolo vsetko jedno Sad Ale kazda zena ma iny prah bolesti. Urcite to zvladnes ci uz s vyvolavanim alebo bez, ved ked budes drzat babo v naruci, na to co bolo pred tym si uz ani nespomenies Smile A na tu horucku by som asi tiez volila zubnu pastu Smile

22.12.2006 14:21

Miss

Ahojte, Terezka- preco ti chcu porod vyvolat? do prčic...baby to je bolestivejsie? tak ja by som s atiež nikam neponahlala keby som na tom nebola tak ako som s tým neznesitelným svrbenim, mne tu vyvolavacku Dr. aj sama navrhla, ja vsak nemam žiadne kontrakcie, ani tvrdnutie brucha, ani s aneotvaram proste nic!!! keby som to nechala na prirodu tak asi porodim niekedy v lete Rolling Eyes Evil or Very Mad Laughing Sara- este nie si zdrava? sup sup...aby si zvladla cisrasky v pohode bez teploty..nevyspala som sa zaspala som o 6.30 a potom som si zdriemla neda sa spat už som stým "zmierena" že do porodu sa nevyspim Confused Confused Confused Zuziik- si to viem predstavit co sa národný chaos je teraz v obchodakoch, akurat mi volal muž nech nikam nechodim, lebo bol kolega v meste a vraj je tam masaker!

22.12.2006 14:36

Terezia

Miss neviem preco mi to dr. navrhla. Jej muz je primar na gynekologii a mam rodit u neho. Mozno tym,ze babatko je dost velke a som otvorena. Povazovala som to za vyhodu, ze aspon sa netreba bat kde ta to chyti a budes pod kontrolou. Ale tiez ma soklo,ze to viacej boli. Shocked

22.12.2006 15:07

Zuziik

Juj babule, nechcela som Vas strasit, len dnes som si to precitala v tej mojej tehotenskej knizke, a kedze ja som mala vysoky tlak a bielkovinu v moci pri prvom, doktor nechcel riskovat, takze mi pri poslednej prehliadke pichol oxytocin s tym, ze ma poslal domov a rano som sa hlasila na prijme, este stale sa nic nedialo. Potom mi pichli druhu davku, s tym ze sa to rozbehlo az v noci okolo 1 s tymi kontrakciami kazdych 40 min., ktore boleli, nie velmi ale spat som nemohla. A potom mi na druhy den pichli este jednu injekciu. Takze nieco na tom moze byt pravdy, akoze to nebolo prirodzene, tak to bolo bolestivejsie. Niektore babule, ktore rodili prirodzene, otovrili sa na 4 palce a nic pri tom necitili, a aj mali kontrakcie, ktore ukazal iba monitor, lebo oni ich necitili. Ja som naopak, kontrakcie riadne citila,ale na monitore sa zevraj neukazovali silne, aspon toto tvrdila sestricka. No a Winnie, nemyslim si, ze som nejaka padavka, bolest znasam celkom statocne, kedze som bola vtedy jedina rodiaca mamicka v porodnici, nevydala som ani hlaska, hanbila som sa kricat alebo vzdychat... (ked som raz isla na salu uz po porode, tak sa mi nechcelo verit ako niektore rodicky vrieskaju... Shocked ) sestricky sa vedla v miestnosti smiali a ked som im isla povedat, ze uz musim tlacit (to vtedy ked som utekala na zachod) tak mi neverili, a ironicky jedna poznamenala, zavolajte doktotrku, rodicka "zevraj" musi tlacit... Sad

22.12.2006 15:11

Zuziik

Miss: Ahojte, Terezka- preco ti chcu porod vyvolat? do prčic...baby to je bolestivejsie? tak ja by som s atiež nikam neponahlala keby som na tom nebola tak ako som s tým neznesitelným svrbenim, mne tu vyvolavacku Dr. aj sama navrhla, ja vsak nemam žiadne kontrakcie, ani tvrdnutie brucha, ani s aneotvaram proste nic!!! keby som to nechala na prirodu tak asi porodim niekedy v lete Rolling Eyes Evil or Very Mad Laughing Sara- este nie si zdrava? sup sup...aby si zvladla cisrasky v pohode bez teploty..nevyspala som sa zaspala som o 6.30 a potom som si zdriemla neda sa spat už som stým "zmierena" že do porodu sa nevyspim Confused Confused Confused Zuziik- si to viem predstavit co sa národný chaos je teraz v obchodakoch, akurat mi volal muž nech nikam nechodim, lebo bol kolega v meste a vraj je tam masaker!
Miss, ale mozes poziadat o epidural, to sa tiez v tej knihe pise, ze vacsina vyvolanych porodov ma aj epi, kvoli tej bolesti.... ALE vydrzat sa to da... nie je to tak strasne... :D

22.12.2006 15:14

Zuziik

Terezka, ja si na herpes davam calciovu mast, a ci veris alebo nie pomaha mi. Tiez nechapem, ale tak to je. Ked som si dala pastu, tak ta mi tam vyschla a celu kozu sa mi podarilo strhnut, ked som si ju chcela dat dolu, takze pastu by som si uz nikdy nedala.

22.12.2006 15:18

tanickask

Zuzik - pozeram spravy a uz 4 den su lety z Londyna zrusene. Co to tam mate, aku hmlu??? Je to vsade? Moj kamos mal dnes priletiet a doniest mi tie redukcie, tak teraz neviem. Laughing

22.12.2006 15:23

winnie

Zuziik: No a Winnie, nemyslim si, ze som nejaka padavka, bolest znasam celkom statocne, kedze som bola vtedy jedina rodiaca mamicka v porodnici, nevydala som ani hlaska, hanbila som sa kricat alebo vzdychat... (ked som raz isla na salu uz po porode, tak sa mi nechcelo verit ako niektore rodicky vrieskaju... Shocked ) sestricky sa vedla v miestnosti smiali a ked som im isla povedat, ze uz musim tlacit (to vtedy ked som utekala na zachod) tak mi neverili, a ironicky jedna poznamenala, zavolajte doktotrku, rodicka "zevraj" musi tlacit... Sad
Zuziik ja som nemyslela na teba Smile to bolo myslene vseobecne, ved odkial by som vedela ako si to prezivala .... a tym vreskotom si rodicky aj tak nepomozu, su len dve moznosti bud vrieskat alebo to pekne predychavat, no myslim ze ta druha moznost je lepsia Smile

22.12.2006 15:38

Zuziik

Zuziik: No a Winnie, nemyslim si, ze som nejaka padavka, bolest znasam celkom statocne, kedze som bola vtedy jedina rodiaca mamicka v porodnici, nevydala som ani hlaska, hanbila som sa kricat alebo vzdychat... (ked som raz isla na salu uz po porode, tak sa mi nechcelo verit ako niektore rodicky vrieskaju... Shocked ) sestricky sa vedla v miestnosti smiali a ked som im isla povedat, ze uz musim tlacit (to vtedy ked som utekala na zachod) tak mi neverili, a ironicky jedna poznamenala, zavolajte doktotrku, rodicka "zevraj" musi tlacit... Sad
Zuziik ja som nemyslela na teba Smile to bolo myslene vseobecne, ved odkial by som vedela ako si to prezivala .... a tym vreskotom si rodicky aj tak nepomozu, su len dve moznosti bud vrieskat alebo to pekne predychavat, no myslim ze ta druha moznost je lepsia Smile
Vidis, ja som to tiez tak nemyslela, len som reagovala na to co si o tej bolesti hovorila, ako to bolo v mojom pripade ako jeden z mnohych.... Vies ja ti poviem pravdu, ze ja som to ani predychavat uz ku koncu nevladala, ked som mala kontrakciu len som zavrela oci a zatinala zuby...

22.12.2006 15:41

Zuziik

Juj a doktor ma na koniec pochvalil, ze som bola velmi silna a statocna, tak mi to tak dobre padlo... niezeby na tom nieco stalo, ale uz ked sa mi tak ulavilo a bolo po vsetkom, tak to potesilo... Smile

22.12.2006 15:43

winnie

Vidis, ja som to tiez tak nemyslela, len som reagovala na to co si o tej bolesti hovorila, ako to bolo v mojom pripade ako jeden z mnohych.... Vies ja ti poviem pravdu, ze ja som to ani predychavat uz ku koncu nevladala, ked som mala kontrakciu len som zavrela oci a zatinala zuby...
ja som na tom bola ku koncu podobne Embarassed Smile

22.12.2006 15:44

Zuziik

Winnie, skor si myslim, ze teraz by som to uz tak statocne neznasala, kedze odkedy mam maleho som sa zmenila a dost, som viac ustrachana, neviem ci to je kvoli tej zodpovednosti a strachu o neho, ale s tym uz aj bolest znasam akosi pomenej. Sad Hlavne ked maju ockovat jeho, alebo ked sa jemu nieco prihodi, ja som uplne z toho hotova... Sad

22.12.2006 15:57

winnie

Zuziik, to mi ani nespominaj, ja ked som isla s malym na ockovanie, tak som vzala so sebou aj manzela, lebo som sa strasne bala a veru aj som mala slzy v ociach, ked zacal plakat, esteze tam bol tatino Embarassed a tak to bolo aj doma, len zaplakal a uz som okolo neho skakala, proste mi to nedalo.... a preto sa bojim ako to bude ked po porode budu plakat dvaja naraz Sad

22.12.2006 18:13

Zuziik

No veru Winnie sme uz mamicky, aj my sa menime, a to by som o sebe nikdy nepovedala, bola som vzdy ten taky tvrdsi a odolnejsi typ... teraz to uz tak nie je .... Sad A tiez nemam ani sajnu ake to bude, ked ich tu budem mat dvoch, mama mi hovori, ze musim starsieho zapajat, aby sa necitil odstrceny, tak skusim, a uvidime ci to bude pomahat, ale zatial co som videla, tak male deticky lubi, tak si snad zvykne aj na braceka... :D

22.12.2006 18:56

Karolinka

Babulinky, dlho som sa neozvala, bola som totiz opat v nemocnici. Ale teraz jedna fantasticka sprava: 12.12. o 12,23 sa mi narodil vytuzeny syncek LUKAS. Prislo to o 3 tyzdne skor, koli vysokemu tlaku mi museli porod vyvolat, ale je zdravucky a krasny. Som ten najstastnejsi clovek na svete :D :D :D

22.12.2006 18:58

Karolinka

Jaj, este nieco. Drobcek meria 48cm a vazi 2800g. A je uuuuuzasnyyyyy....!

22.12.2006 19:05

aksuram

Karolinka: Jaj, este nieco. Drobcek meria 48cm a vazi 2800g. A je uuuuuzasnyyyyy....!
BLAHOZELAAAAAAAAAAAAAAM :D :D :D Je fakt uzasny a ako krasne sa usmieva Laughing ... juj aj ja uz chcem mat nasho drobceka takto pri sebe... Zelam veeela zdravicka a veeela mliecka Wink

22.12.2006 19:14

Zuziik

Karolinka, krasny chlapcek, super, blahozelame.... Vela zdravia a stastia prajeme, mate kraaaaaaasny darcek pod Vianocny stromcek.... Takze po Katrinn uz aj Karolinka ma svoje slniecko pri sebe. A mam taku predtuchu ze aj Alex uz asi nieco ma, kedze sa uz dlho neozvala, Tanicka nevies nejake news >???????

22.12.2006 19:25

Zuziik

22.12.2006 19:47

zuzana Búciová

Neviem, či na nás Alex zabudla, ale v pondelok bola na nejakom inom fóre tu na babätku. Aspoň bola prihlásená a poslala nejaký príspevok. A Karolinka, gratulujeeeemmm k Lukáškovi. Na tej fotočke je úplne spokojný, ako keby sa ani nenarodil skôr. Ak budeš mať čas a chuť, napíš, ako to prebiehalo, a koľko ste boli v nemocnici.

22.12.2006 19:49

Velrybka

Karolinka , strasne strasne blahozelame. Lukasko je uchvatny a ako sa uz aj krasne usmieva. Urcite si myslel na tej fotke, ako dobre , ze som uz pri maminke!! Laughing Laughing Tak krasne sviatky takto v trojke!! Jaj, ja som taka zvedava ako bude mala vyzerat. Ci bude napr. ako FIlipko, alebo uplne ina... Uz sa taaaaak tesim. Zuziik - ja tiez neznasam tie ockovania, a tiez sa mi pri nich tlacia slzy!! Vzdy by som bola radsej, keby pichali mna. Inak som sa dozvedela, ze tu uz neockuju TBC. Tak neviem, ci ho mam dat aj tak zaockovat alebo co. Musim sa opytat svagra. Baby, uz len par hodin a je tu MAMINKA!!!! Konecne budem aj ja trosku babatko - uauauauau....

22.12.2006 20:01

tanickask

Karolinka - blahozelam, je nadherny :D :D :D A ano, napis prosim ako to prebiehalo a ako si sa citila. Wink Neviem co je s Alex, ale tiez som registrovala, ze niekde prispela tu na babetku. Nechcem jej vypisovat, urcite ju uz bombarduju ludia sms-kami ze ci uz a kedy uz. Vsak ona sa urcite ozve. Wink Velrybka - velmi ti prajem nech si s maminou uzijes a trochu oddychnes, urcite vas bude rozmaznavat Wink

22.12.2006 20:08

sonka1

karolinka, gratulujem a prajem vela vela zdravícka. to ti verím, ze teraz si najstastnejsí clovek na svete! malický je zlatucký, vyzerá taký spokojný, ked sa usmieva :D .

22.12.2006 20:12

tanickask

Babiny, je mozne aby sa drobcek este teraz otocil? Shocked Ja som mala posledne 2 mesiace pocit ze je stale v rovnakej polohe. Hlava dole a chrbatik na pravo. Ale dnes mi tam zas nieco nacvicoval, az ma tlacil do panvovej kosti a zrazu pozeram, brucho ako siska no a som presvedcena ze sa otocil chrbatikom nalavo. No a teraz stikuta a ja citim tie pohyby hore pri zaludku a dole nic. Tak dufam ze to com si celu dobu myslela ze je zadocek, nieje zrazu hlavicka. Alebo neviete kde sa ta stikutka ozyva? Ja mam pocit ze v hornej casti tela. Doteraz som to vzdy citila tak pozdlz celeho chrbatika a teraz len hore pod rebrami. No dufam ze sa ten tulinko komplet neotocil. Laughing No dufam ze som to zrozumitelne napisala Wink

22.12.2006 20:28

Zuziik

Tanicka ja neviem, ale teraz ti drobci maju hlavicku tazsiu nez telicko, takze by to malo byt tazsie sa pre neho otocit hore hlavickou, skor si myslim ze je dolu, len sa to nejako ozyva, ved uvidis zajtra, aj ja som mavala niekedy take pocity a midwife mi povedala, ze je stale dolu hlavickou, ze sa nemam obavat. A tiez uz tam maju malo miesta, to by musel byt ale velmi velky manever, aby sa cely mohol otocit....

22.12.2006 20:45

tanickask

Zuzik - tiez si myslim ze by som to asi urcite citila keby sa cely otocil. Navyse mam teraz pocit ze je zase tak ako predtym, zas citim vlavo tie rucicky a nozicky. Tak asi sa len trosku posunul a uz je naspat Laughing Dnes hnijem doma cely den a este sme si robili na obed zemiakove placky tak sme celi zasmradeni, hlavne ze som si rano umyvala vlasy. Laughing

22.12.2006 21:40

SARA.KRALLER

jeeej,karolinka blahozelam,maly je naozaj krasne babätko.ak sa ti podari napis viac podrobnosti Laughing miss,moj vytuzeny kociar,konecne sme sa s muzikom udobrili a tak hned posielam foto a aj atosedacku.

22.12.2006 22:10

Velrybka

Tanicka - no uplne naopak sa snad neotoci, ale vidis mne sa od minuleho tyzdna mala pretocila. Predtym bola tvarou dole, ako maju byt baba, ked su pripravene na porod a mam pocit,z e prave vcera sa otocila tvarou hore, cize mi hladi do brucha, resp. von z brucha....xixi Tak sa snad otoci este naspat. Sara - ozaj, vzdy ti zabudnem napisat - my sme v Geneve, Svajci.

22.12.2006 22:22

Terezia

Karolinka tiez blahozelam. Lukasko je prekrasny. A ten nadherny usmev. :D Tanicku som este vcera videla prispievat na modrom konikovi. Takze este neporodila. Asi len nestiha vsade prispievat.

22.12.2006 22:23

winnie

Aj ja sa pripajam k blahozelaniu Karolinka, maly je veeelmi zlatucky.

22.12.2006 22:35

Terezia

Zuziik: Terezka, ja si na herpes davam calciovu mast, a ci veris alebo nie pomaha mi. Tiez nechapem, ale tak to je. Ked som si dala pastu, tak ta mi tam vyschla a celu kozu sa mi podarilo strhnut, ked som si ju chcela dat dolu, takze pastu by som si uz nikdy nedala.
Dakujem za radu Zuzka. Inak hrdinka si, ked si zo seba poriadne nevydala hlaska. Inak su rozne teorie. Niektori vravia,ze mas robit co citit a kricat, ked potrebujes a niektori vravia,ze je to nezmysel a ten krik ta prave vycerpava a ty nevladzes. Mas vediet kricat dovnutra. Aj tak si myslim,ze su to vsetko len teorie a kazda sme ina.

23.12.2006 00:34

Zuziik

Zuziik: Terezka, ja si na herpes davam calciovu mast, a ci veris alebo nie pomaha mi. Tiez nechapem, ale tak to je. Ked som si dala pastu, tak ta mi tam vyschla a celu kozu sa mi podarilo strhnut, ked som si ju chcela dat dolu, takze pastu by som si uz nikdy nedala.
Dakujem za radu Zuzka. Inak hrdinka si, ked si zo seba poriadne nevydala hlaska. Inak su rozne teorie. Niektori vravia,ze mas robit co citit a kricat, ked potrebujes a niektori vravia,ze je to nezmysel a ten krik ta prave vycerpava a ty nevladzes. Mas vediet kricat dovnutra. Aj tak si myslim,ze su to vsetko len teorie a kazda sme ina.
Veru, veru Terezka, ja by som si obcas aj pokricala, ale ked tam nikto okrem mna, sestriciek a obcas nakukol aj doktor, nebol. Tak som sa hanbila.... Keby tam bola aj ina rodicka, mozno by sme kricali striedavo :D alebo aspon hlaska vydali.... Ja som to tak do seba a potom to nebolo dobre pre babo, lebo tym ze som riadne nedychala, ani ono nedostavalo dost kyslika, takze ziadne hrdinstvo.... Sad

23.12.2006 00:40

Zuziik

tanickask: Zuzik - tiez si myslim ze by som to asi urcite citila keby sa cely otocil. Navyse mam teraz pocit ze je zase tak ako predtym, zas citim vlavo tie rucicky a nozicky. Tak asi sa len trosku posunul a uz je naspat Laughing Dnes hnijem doma cely den a este sme si robili na obed zemiakove placky tak sme celi zasmradeni, hlavne ze som si rano umyvala vlasy. Laughing
Tanicka asi mu bolo dlho, tak sa trochu poposuval, poprechadzal a uz sa vratil na svoje miestecko... , ved vies, my mame este mesiac do porodu... :D teda aspon podla terminov... ja urcite musim rodit az o mesiac, lebo vtedy pride ocino postrazit maleho, tak aby mohol byt manzel pri mne pri porode... :D

23.12.2006 01:08

aksuram

Ja vobec nemozem zaspat- neviem cim to je ale akosi od nedele mam problem so spanim- najprv horko tazko zaspavam a ked sa to konecne podari potom sa budim pomaly kazdu hodinu Rolling Eyes ... neviete mi poradit co s tym? Ja som uz z toho strasne nervozna- keby ma nieco bolelo, ale svrbelo(vsak Miss) tak to pochopim- ale mne nic nieje len spanok neprichdza Rolling Eyes Rolling Eyes Ja mam pocit, ze keby vonku udreli poriadne mrazy a zacal zavijat vietor zeby som aj zaspala... ale toto tu nehrozi... tak som zaviedla stisenie radiatorov a manzela navliekla do tepleho pyzama- nech sa mi chudak pri tych mojich ochladzovacich pokusoch nenachladi Wink Dufam, ze nizsia teplota mi prinesie spanok- ale mozno som len naivna Crying or Very sad

23.12.2006 12:51

Miss

Ahojte Smile tak ako sa máte den pred Vianocami? Karilinka- gratulujem ku krásnemu Lukaškovi, je nádherný :D krasnucký aj váhu mal peknu na to, že sa narodil skor, už ste doma? tak to budes mat krasne Vianoce vela zdravia Vám obom Smile Sára- ty to už mas za par tiež už budes mamicka Smile super že kociarik mate nas už tiež stoji poskladaný na chodbe Laughing este s amusim pri nom pofotit Laughing ako sa citis? Maruska- nespavost hm..hovor mi daco ked ja zaspavam ranopo 6tej Laughing Laughing ale nespavostou som trpela aj kým som este nemala svrbenie je to vraj v tehotenstve normalne Rolling Eyes k tomu este moje svrbenie a je to na Laughing zabitie

23.12.2006 14:49

Terezia

aksuram: Ja vobec nemozem zaspat- neviem cim to je ale akosi od nedele mam problem so spanim- najprv horko tazko zaspavam a ked sa to konecne podari potom sa budim pomaly kazdu hodinu Rolling Eyes ... neviete mi poradit co s tym? Ja som uz z toho strasne nervozna- keby ma nieco bolelo, ale svrbelo(vsak Miss) tak to pochopim- ale mne nic nieje len spanok neprichdza Rolling Eyes Rolling Eyes Ja mam pocit, ze keby vonku udreli poriadne mrazy a zacal zavijat vietor zeby som aj zaspala... ale toto tu nehrozi... tak som zaviedla stisenie radiatorov a manzela navliekla do tepleho pyzama- nech sa mi chudak pri tych mojich ochladzovacich pokusoch nenachladi Wink Dufam, ze nizsia teplota mi prinesie spanok- ale mozno som len naivna Crying or Very sad
Ja mam radiatory vypnute uplne a mne to nepomohlo. Tiez zaspavam hlboko v noci a potom sa kazdu chvilu budim. Uz to mam dlhsie a zmierila som sa s tym,ze to asi tam musi byt a ze je to priprava na nocne vstavanie. Este celkom dobre sa mi spi doobeda. Aj to sa sice budim, ale lepsie sa mi dycha ako v noci. A doobeda mi aj menej tvrdne brucho.

23.12.2006 14:51

Terezia

No Zuzka ja som ti taky hamblivy typ. Ja sa budem hambit kricat. Ale ktovie mozno prekvapim sama seba. Ale kamoska co prve babo porodila za 40 min. ma presviedcala,ze kricat nemas. Ona absolvovala specialne dychacie cvicenia s dulou. Ale co ked ich ja neviem. Rolling Eyes

23.12.2006 14:52

Terezia

Miss ty si si to naozaj poriadne odniesla. Ty sa z nas asi budes pri nocnom vstavani vytesovat najviac. Sice budes spat malo, ale konecne budes moct spat. Wink

23.12.2006 17:49

tanickask

Mile maminky a buduce maminky, prajem Vam krasne prezitie Vianocnych sviatkov, pohodicku s rodinkami, a tym co nas to este caka, nech sa narodi zdrave dietatko, vela energie, trpezlivosti a mliecka k tomu.

23.12.2006 20:37

winnie

.

23.12.2006 20:53

zuzana Búciová

Aj ja sa pridávam, a prajem všetkým pokojné prežitie týchto sviatkov, a do Nového roku všetko dobré, veľa sily, zdravia, trpezlivosti, lásky, spánku a spokojných bábätiek.

23.12.2006 21:04

renka_lienka

Krasne a pokojne Vianoce, a hlavne pohodu v kruhu najblizsich... tiez sa pridavam Laughing

23.12.2006 21:10

gabca

Aj ja sa pripájam a želám krásne a pokojné vianočné sviatky. Blahoželám Karolinke, malý je naozaj nádherný. My zatiaľ držíme spolu a musíme ešte aspoň zajtra. Zatiaľ som sa viac neotvorila, len už je priechodné aj hrdlo maternice, krčok je už úplne mäkký a hlavička veľmi nízko, čo teda aj dosť cítim a je to dosť nepríjemné. Ja som už pôrodné bolesti zažila ale poviem vám ani teraz nie som o nič múdrejšia a neviem ich presne rozlíšiť od falošných sťahov :D . Všetkým držím palce a prajem čoskoro voňavé, zdravé bábätká a pôrod bez komplikácií.

23.12.2006 22:25

sonka1

tak babenky ja som sa dnes vybrala este pokúpit posledné darceky. nechápem, ako som to zvládla no a aj celý týzden som mala dost hektický. z práce uz som síce na MD, ale este som chodila do mojho obchodíku, aby som rozpredala tovar, lebo do konca roka obchod rusím! no a 8 hod. denne byt na nohách a obsluhovat zákazníkov Confused , ale s tým je uz koniec! este idem balit darceky a vianoce sa mozu zacat. my ich budeme trávit u nasich, tak uz sa hrooozne tesím. Vsetkým tehulkám a ich rodinkám prajem krááásne Vianoce, aby sa nám narodili zdravé bábatká a bábatkám spokojné maminky!!!