1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104

Januarove babetka 2007

19.12.2006 20:45

Re: hmm

Terezia

sisa: vidim ze ste sa rozbehli s pisanim a aj tak ma vsetci okrem zuzky ignoruju , tak sa idem vtierkovat a pytam sa znova... chystate sa rodit niektora u kocha ????
My ta vobec neignorujeme. Ale ziadna nejde rodit u Kocha, tak preto asi ziadna nezareagovala. A kolko tam stoji porod?

19.12.2006 20:47

Terezia

tanickask: Winnie, v ktorej nemocnici si bola v poradni? ja sa chystam 4.1. do Ruzinova, tam maju takuto poradnu len vo stvrtok a vraj to tam byva brutal, nemate s tym niekto skusenost? Treba si vraj aj suknu doniest, lebo je to tam vraj ako na stanici Laughing Shocked Confused Rolling Eyes Mne naposledy robila dr. sono v 28tt, ale celkom mi to staci, aj ked tiez neviem kolko maly vazi. Ale vidim ako mi zo dna na den rastie brucho a drobec nabera na sile, tak myslim ze je vsetko ok. :D A dakujem za rady ohladom tych plienok. Wink Zuzi Buci, myslis ze uz mozem zacat pit ten malinikovy caj?
Myslím si, že máš čas, tak od 36tt. Ja som pila najprv jeden hrnček, a teraz už aj tri. Ale len keď si spomeniem:-)))
Ja som sa zabudla spytat,ze ci mam ten caj pit doktorky. Asi uz nie, ked sa otvaram. Co myslis Zuzka?

19.12.2006 21:00

Zuziik

Maruska bez nastrihu je smozrejme lepsie, ale ak ta nastrihnu to neznamena, ze bude mesiace trpiet, mna nastrihli a uz pri odchode z nemocnice som mala ranu celkom zahojenu, este to bolo citit, ale uz to bolo krasne zrastene... Vsetko zavisi od toho aku mas zrazanlivost krvy a ako sa ti hoja rany.... Podla mna niekedy ani nejde o ten nastrih, ale o to natiahnutie svalstva tam dolu, ja som tam mala strasnu svalovku po porode a to sa mi regenerovalo dost dlho. Neviem ci vies o ktore svaly ide, o tie okolo zvieraca alebo ako by som to napisala, tie ktorymi drzis moc, ked ti uz velmi treba... preto som si aj sem tam cvrkla.... :D do gati, ked som nestihala ist na wecko.... :D

19.12.2006 21:02

Zuziik

Sisa, a asi tak ako napisala Terka, ja nemam ani sajnu, ze kde to je u kocha... ale asi niekde v BA nie ?

19.12.2006 22:20

koch

sisa

jej tak dakujem za odpoved, som netusila ze sa tam nikto nechysta ,koch je v ba ... myslim ze porod stoji 23 tisic .... len som sa informovala Smile a zasa budem otravna ale opytam sa ako citite pohyby v takomto vysokom stadiu ? ja som dnes maleho skoro vobec necitila dufam ze je ok , nezvyk taketo ticho v brusku a este ma zaujima ci neviete ako vyzera hlienova zatka a kolko toho moze byt ?

19.12.2006 22:20

Velrybka

Ahojte, Babenky, dakujem za pochvalu fotky. Laughing Laughing Verte, ze aj ked sa vam moje brusko nezda velke ( je pravda, ze je mensie ako pri FIlipkovi) tak mne uz teda robi problemy!! Maruska - haha, ze svizna, keby si ma videla ako vstavam z dlazky ked sa hram s malym!! Najhorsie je to vstat rano z postele, to mi trva par minut. Cele telo, ale hlavne krize a chrbat mam zdrevenene a velmi bolave. Ale stale lepsie ako pri malom, vtedy som mala neskutocne bolesti chrbta!! Wink Sisa - ahooj a vitaj. Ja som sa este pred prvym porodom bola pozriet v Kochovi, mne sa ato tam pacilo a aj by som tam asi sla rodit, keby som rodila na SR Preco sa pytas?? Wink Zuziik - je fajn, ked sa lekar trosku posnazi a pri tlaceni pomaha roztahovat. Ja som mala pocit, ze ked sa tlacil Filip tak roztahoval lekar aj midwife!! xixi Embarassed ALe som bez natrhu a nastrihu, tak uvidime tentokrat. A s tym nutkanim na velku , to som mala aj ja !!!!! Laughing Laughing No, ja som porodila od prichodu do nemocnice tiez za 4 hodiny. Po dvoch mi pustili vody a potom sa to uz rozbehlo rychlo. Ale boli to teda dve hodiny bolesti. Co sa da robit. Pred prichodom do nemocky som mala kontrakcie asi tak 4 hodiny, od jemnych az po - no uz podme radsej do nemocnice!!! xixi

19.12.2006 22:40

sonka1

sisa, ja som sa teda z hlienovou zátkou nestretla, ale uz to tu myslím zuzka b. spomenula nedávno, ze toho bolo za hrst a aj dala presný popis k tomu. necítas! co sa pohybov týka, tak sú riadne. ale tazko radit, mozno tvoj drobec iba spal, no ak sa ti to nezdá, tak to spomen u dr.

19.12.2006 23:41

tanickask

Zuziik - tie svaly co hovoris ze ta boleli po porode, tak na to mi poradila dr, a aj Zuzka Buc. to spominala - ARNICA MONTANA. Su to vraj pomliazdene svaly a arnica pomaha pri regeneracii, ale aj pri hojeni ran. Sisa ja sa tiez nechystam ku Kochovi a myslim ze je tu niekde aj diskusia, ale asi si ju nasla. Porod je velmi drahy, na to ze ti vraj nic extra neposkytnu. A navyse ked vzniknu nejake problemy tak babo vezu na Antolsku alebo Kramare. Ale samozrejme ze vsetky verime ze ziadne problemy nebudu... Wink

20.12.2006 08:24

zuzana Búciová

Terezia- ja si myslím, že ten čajík kľudne môžeš piť. On nespôsobuje otváranie, ale posilňuje svalstvo maternice, a tým by mal uľahčiť pôrod. A keby Ti to aj urýchlilo, čo si nemyslím, tak už si v 38tt, čo je vlastne v termíne. To nie je klasický liek, ale iba čaj, na ktorý určite nezareaguješ okamžite:-))) K tomu hlienu- to písla ak sa nemýlim Zuziik, mne asi odišiel včera, ale zo štyroch tehotenstiev to bolo iba teraz, tak neviem. Dovtedy sa mi nič také nestalo, zrazu na spodných gaťkách kusisko ( cca 4x4cm) hustého bielo-hnedo- trochu červeného Embarassed hlienu, ale bolo to úplne bez bolesti. Ale bola som deň predtým v poradni, tak možno sa tam niečo pohlo. A ani ja sa nechystám rodiť u Kocha, nie som z BA , a zdá sa mi to dosť drahé. Ale už tu bola diskusia o tejto pôrodnici, skús si nájsť v sekcii tehotensto, alebo pôrod. A naozaj tá Arnica pôsobí na hojenie akýchkoľvek poranení, nie iba šitia pri nástrihu, ale aj pomliaždeného svalstva pri pôrode a šitia po cisárskom reze.

20.12.2006 08:26

zuzana Búciová

A ešte k tým pohybom, je to strašne individuálne. Niekedy mám pocit, že sa chce odtiaľ už vykopať, a niekedy za celý deň o ňom takmer ani neviem. Určite tam už majú málo miesta, tak toho pohybu nie je až tak veľa, ale my ho asi vnímame o to intenzívnejšie, lebo kdekoľvek sa pohne, tam do voľačoho narazíSmile)

20.12.2006 09:28

Zuziik

Tanicka super, skusim si to kupit tuto, aj s tou malinou, lebo pri prvomo tehu som o tom nemala ani sajnu. Baby urcite si tu Arnicu kupte, lebo ta svalovka tam dolu nie je nic prijemne.... asi som velmi tlacila... :D Aj moj maly sa podla mna hybe menej, kedze ma menej miesta, ale ja to na rozdiel ovela viac citim, kedze fakt su to uz riadne kopy, no a cka sa mu kazdy den, takze viem ze je tam... :D Tiez mam pocit, ze sa chce vykopat niekedy, normalne mu trci nozicka na pravej strane, a ja mu ju pomalicky zatlacim naspat, lebo ma to dost boli... Smile A niekedy som taka busy, ze si ani nestiham vsimat, ze ma kope.... Ten hlien, ako popisala Zuzka, bol aj kusok ciry, ale urcite v nom bolo farby, hnedo cervenej, tak preto som myslela, ze to bude krv. No a bolo to fakt riadne, taka moja dlan. Velrybka, ja asi nebudem mat nastrih tento krat, tu sa to standardne nerobi, co som i rada, lebo si mysli, ze kedze je to uz druhe, tak by som mohla byt uz roztiahnutejsia Embarassed teda neviem, ci to je tak, no ale aj tak, nastrihuju, ak je to uz fakt nevyhnutne. Aj ja mam o trosicku mensie brusko ako som mala s prvym, tak mozno bude o kusok mensi... a zatial som aj menej pribrala, ale uz som pribrala dost v porovnani s Vami, ale menej nez som pribrala v prvom tehu. Ale kil navyse sa nebojim, viem ze to pojde dolu, ved pri dvoch drobcoch to ani nijako inac nejde, hlavne ked za tym nasim prvym stale treba utekat... ozaj mi aj teraz dava sem tam zabrat.... preto uz posielam manzela ked sa da.... BABY no a aby som VAS trosku povzbudila, hoci je to moj uz druhy porod a viem asi co ma caka, VOBEC sa ho nebojim.... proste beriem kazdy den tak ako pride, to co mam urobit urobim a to co nemusim neurobim, takze klud, relaxujte, nepremyslajte nad tym velmi, lebo aj tak to moze byt vsetko inac... :D

20.12.2006 10:14

kozliatko2

ahoj baby, chcem sa spytat, ten cajik na podporu mlieka, co kupujete, to je ten od Hipp-u, alebo existuje aj nejaky klasicky, nie granulovany... a ake su homeopatika na podporu mlieka? chcem mat vsetko kupene, pre istotu, u nas v rodine toho mlieka nejak vela nebolo, tak by som chcela prispiet k jeho zvyseniu a hladam vsetky dostupne prostriedky Laughing

20.12.2006 10:22

renka_lienka

Ahojte babenky, ja som si kupila tie cajiky od HIPPu, ale ked to videla svokra, nebola nadsena, ona je zubarka a povedala mi, ze pre babetko to nie je dobre, lebo tie granulovane obsahuju zrejme sacharozu, a potom maju deti pokazene zuby. Ze lepsie je kupit si taky klasicky sackovy. Takze zrejme kupim este iny.

20.12.2006 10:40

zuzana Búciová

Ja nie som zástancom Hipp čajíkov. Už len to, že sú granulované je pre mňa neprirodzené, a je tam asi aj dosť chémie. Faktom je, že deťom chutia, lebo sú sladké. Ale to je tiež otázkou zvyku. Ja mám pripravený čaj pre kojíci matky od firmy Leros, dostať ho v lekárni, je obyčajný sáčkový, a stojí cca 60sk. Ten sa mi osvedčil aj v minulosti. Tie homeopatiká sú Ricinu Communis 5 CH, a treba ich dávať pred kojením. Ja som to robila tak, že pred kojením som drobca prebalovala, tak som si pred tým dala tie 3 guličky, prebalila som ho, a potom sme sa kojili. A ešte k tomu hlienu Zuziik- včera to bol iba začiatok, dnes to bolo také, ako si to popisovala. Takmer za dlaň. Odišlo mi to v sprche, a bolo to také priesvitno bielo hnedo červené a bolo toho dosť veľa, upchalo mi to odtok Embarassed . Pomooooc, ja nechcem byť na Vianoce v nemocnici. Dnes mám totiž poslednú šancu to stihnúť. U nás totiž musíš byť v nemocke 4 dni od dňa pôrodu. Alebo potom až 25.12. A Alžbetka má zajtra v škole besiedku na ktorú sa tešíme. A včera som kúpila rybku a veci na šalát, takže na Štedrý deň musím byť domka:-) Tak mi to vychádza jedine až po Vianociach.

20.12.2006 15:06

Re: koch

Terezia

sisa: jej tak dakujem za odpoved, som netusila ze sa tam nikto nechysta ,koch je v ba ... myslim ze porod stoji 23 tisic .... len som sa informovala Smile a zasa budem otravna ale opytam sa ako citite pohyby v takomto vysokom stadiu ? ja som dnes maleho skoro vobec necitila dufam ze je ok , nezvyk taketo ticho v brusku a este ma zaujima ci neviete ako vyzera hlienova zatka a kolko toho moze byt ?
Tak to je potom suma ako v nasej nemocnici keby si chcela trochu viacej ako epidural, muza pri porode, porodnika a apartman s muzom. To by ma vyslo najmenej na 21tis.Sk. Co sa tyka pohybov, tak ja citim pohyby ovela menej ako ostatne kocky a zatial bolo vsetko v poriadku. TAkze urcite je to v poriadku aj s tebou. Co som citala, tak keby si ho necitila aspon 10 hodin vobec, tak by to bolo treba riesit.

20.12.2006 15:17

Terezia

No Zuzka tak to nejako s tebou vyzera, ze salat a ani ryba nebude. Alebo nohy spolu a prikazat babetku,ze az po Vianociach... Laughing

20.12.2006 15:19

Terezia

Ja som si tiez uz kupila caj na podporu kojenia. Sackovy, stal 40 Sk a je poriadne aromaticky. Dufam,ze bude pomahat. A mliecka budem mat pre babatko dost a dost. Dievcata vy ste kupovali vramci oblecenia aj saly pre babatko. Prvy krat som sa stretla v jednom clanku, ze treba dat aj sal a zatial ziaden nemam.

20.12.2006 19:31

sisa

sisa: jej tak dakujem za odpoved, som netusila ze sa tam nikto nechysta ,koch je v ba ... myslim ze porod stoji 23 tisic .... len som sa informovala Smile a zasa budem otravna ale opytam sa ako citite pohyby v takomto vysokom stadiu ? ja som dnes maleho skoro vobec necitila dufam ze je ok , nezvyk taketo ticho v brusku a este ma zaujima ci neviete ako vyzera hlienova zatka a kolko toho moze byt ?
Tak to je potom suma ako v nasej nemocnici keby si chcela trochu viacej ako epidural, muza pri porode, porodnika a apartman s muzom. To by ma vyslo najmenej na 21tis.Sk. Co sa tyka pohybov, tak ja citim pohyby ovela menej ako ostatne kocky a zatial bolo vsetko v poriadku. TAkze urcite je to v poriadku aj s tebou. Co som citala, tak keby si ho necitila aspon 10 hodin vobec, tak by to bolo treba riesit.
aj v kochu je v tej cene aj epi ale ak si ju nedas tak ti peniaze nevratia , co mi je vlastne uplne jedno lebo ja bez epi nerodim aspon dufam ze mi ju stihnu pichnut, vraj su druhe porody rychlejsie.... pohyby som uz dnes konecne zacala citit take ako vzdy takze riadne kopance ale aspon som sa ukludnila ..... uz len dufam ze do 24.12 neporodim a som uplne najspokojnesia tehu mama na svete Wink ty budes kde rodit Teri?

20.12.2006 19:44

Terezia

aj v kochu je v tej cene aj epi ale ak si ju nedas tak ti peniaze nevratia , co mi je vlastne uplne jedno lebo ja bez epi nerodim aspon dufam ze mi ju stihnu pichnut, vraj su druhe porody rychlejsie.... pohyby som uz dnes konecne zacala citit take ako vzdy takze riadne kopance ale aspon som sa ukludnila ..... uz len dufam ze do 24.12 neporodim a som uplne najspokojnesia tehu mama na svete Wink ty budes kde rodit Teri?
Ja budem rodit v Martine. Tam prerobili nemocnicu. Preto tie ceny su vyssie. Ale keby si nic nechcela, tak by si nic nezaplatila. Izby su pekne vynovene a su len dve zeny na izbe. A je tam aj sprcha. Len zachod je na chodbe. A babatko mas pri sebe. Ale to je asi dnes uz normalka.

20.12.2006 19:53

zuzana Búciová

Terezia: No Zuzka tak to nejako s tebou vyzera, ze salat a ani ryba nebude. Alebo nohy spolu a prikazat babetku,ze az po Vianociach... Laughing
NIE!!! Ale všetci mi hovoria, že sa mám pripraviť na CHRISTMAS BABY:-) Dnes som sa tak nejako zmierila s tou predstavou, že to možno naozaj bude cez Vianoce. Hlavné je nech sme obaja ok. Ja som chcela iba kvoli deťom.

20.12.2006 20:36

Lenocka

Ahojte kocky, tak ja mam za sebou zasa dva dni stresov, ale uz som zmelnila lekara, lebo uz som to psychiicky dost zle znasala. V pondelok som bola na poradni, ked mi zasa namerali zvyseny tlak, lekarka mi nakazala si ho pocas dna par krat premerat a v utorok prist si ho premerat. Cely pondelok som bola vystresovana, tak bol stale zvyseny. Vecer so sa rozhodla ist rovno do spitalu. Tam mi uz namerali uplne v pohode tlak a diagnostikovali mi syndrom bieleho plasta, ktory mam asi po otcovi. Urobili ostatne potrebne vysetrenia a poslali ma domov s tym, ze mam normalny priebeh tehotenstva. Dnes som uz bola u ineho lekara, a ukludnil ma uuplne, ze babatko je uz dostatocne velke a vyvinute aj na pripadny mozny porod. Zvysil mi ale davky magnezia, aby som este aspon 2 tyzdne vydrzala. Babatko je cca o tyzden za predpokladanym terminom, co aj podla sona som mala od zaciatku. Tak ozaj nehcapem, preco ma lekarka pred vyse mesiacom zacala takto stresovat, ked som mala uuuplne normalne tehotenstvo a aj vsetky vysetrenia, ktore som absolvovala tomu nasvedcovali. Takze Terezia je dost mozne, ze sa este aj v porodnici stretneme, kedze som uz na 2 cm otvorena, hlavicka zostupena dolu, ale ja chcem vydrzat do januara, a dufam, ze aj vydrzim. Normalne teraz ani neviem, ako si mam upravit ticker, kedze termin porodu mi skace vselijak... Sa mi to zda, ale niektore kocky sa uz dlhsie neozvali, zeby uz niektore porodili??

20.12.2006 21:38

Terezia

Veru tak Zuzka. Hlavne vec nech ste obidvaja v poriadku. Ty aj babo. Salat s rybou si dame aj o rok. Wink Co to vlastne vsetko pri kojeni nemozeme?

20.12.2006 21:40

SARA.KRALLER

lenocka to ti teda verim,ze lekar vie poriadne vystresovat,zazila som to naposledy na vlastnej kozi,a akosi uz mam strach niekomu verit...ako som lezala min. tyzden v nemocke 2 lekari -2 rozdielne diagnozy...... maruska tiez mam niekedy pocit,ze uz to kazdu chvilu pride.moj muz ma len prosi aby som sa snazila byt doma a aby max nemal v rod.liste napisane miesto narodenia metro..... Laughing Laughing Laughing ale ja sa vzdy ukludnujem,ze budem sekciu....ze mne sa to nemoze stat.ale uz sa stali vselijake pripady...... terezka porod v martine stoji 21 tisic? miss si este cela?co je s tebou? my sme uz konecne vyzdvihli kocik,tak uz som trosku spokojnesia,ale tasku som este nebola schopna pobalit Evil or Very Mad

20.12.2006 21:40

Terezia

Lenocka to si spravila mudro,ze si zmenila lekara. A dokedy ti kazali brat Magnesium? Mne uz vyslovene dr. povedla,ze uz ho nemam brat. Som tiez otvorena ako ty a ze mozem rodit hocikedy. A ze by to mohlo nejako vplyvat na babo. Ale neviem ako. Ale u teba je to asi ine. Lebo tebe chcu este posunut, aby si vydrzala co najdlhsie. Ja som doteraz brala 5x denne.

20.12.2006 21:42

Terezia

Sara porod v Martine stoji 21tis. len vtedy, ked chces nieco naviac. Normalny porod je zadarmo. Ale keby som chcela epidural tak ten stoji 3tis. Sk, blizka osoba pri porode 1tis.Sk, dohodnuty dr. pri porode 5tis.Sk a apartman s manzelom stoji 3tis.Sk na den. To da dokopy tu sumu. Ja som zatial rozhodnuta pre epidural a muza pri porode.

20.12.2006 21:57

SARA.KRALLER

terezka nevies nahodou ci porodnici sefuje este stale doc. danko?

20.12.2006 22:46

Miss

Ahojte, dufam, že sa držíte Smile Sára- ahoj ja už som taka o nicom posledne dni už ma nic nebavi, nic sa mi nechce, dnes ma este nastvali v Toys lebo stale kocik nedorazil a vobec sa neozývaju co s nim Evil or Very Mad takže som na nervy z toho, esteže tebe dorazil Laughing citim sa taka slaba a na nic skoro nic nejem, lebo mi naordinovali diétu už tehu nohavice taham za sebou som netušila, že tak skoro budem diétovat Laughing ale aspon sa ta alergia zmiernila, aj ked svrbenie mam stale Evil or Very Mad zajtra idem na kontrolu do porodnice som zvedava co nove, celkom sa už zacinam bát..12 dní do porodu mam Confused Laughing a ty sa ako citis?Pripajam nejake foto..

20.12.2006 22:46

zuzana Búciová

Terezia: Veru tak Zuzka. Hlavne vec nech ste obidvaja v poriadku. Ty aj babo. Salat s rybou si dame aj o rok. Wink Co to vlastne vsetko pri kojeni nemozeme?
Už sa to tu niekde písalo, ale určite zo začiatku bude viac toho, čo nemôžme, ako toho, čo môžme. Ja som sa pri Alžbetke poučila- mala nám 3 mesiace koliku, každučký večer do 1-2 v noci, a to mi stačilo, tak som si povedala, že radšej zo začiatku striedmejšie, a bez takýchto problémov, a neviem, či kvôli tomu, ale chalani mi takéto problémy nikdy nemali. Ale ja som si zo začiatku ešte aj jablko bielila od šupiek:-)

21.12.2006 09:20

SARA.KRALLER

cauko miss,to som rada ze ste so samkom v poriadku Laughing Laughing Laughing a navyse na fotkach vyzeras super Wink ja som nemohla tuto noc nejako dobre spat,som totalne prechladnuta,stipu ma oci a nestacim vyhadzovat vreckovky.dufam ze max to prezije bez ujmi na zdravi. Crying or Very sad no akurat teraz som si merala teplotu a ta zacina stupat.este to mi chybalo ku stastiu......vianocne darceky v podstate mam,ale este mi chybaju nejake malickosti a tak musim do mesta......strasne rada chodim po obchodoch,ale dnes by som najradsej zostala cely den v posteli.kocik sa mi paci a vcera som ho urcite pol hodinu soferovala po byte Laughing Laughing :lol:budem sa snazit poslat fotky,dufam ze sa mi to podari Wink

21.12.2006 09:42

aksuram

SARA - Zo mna si tiez manzel robi srandu, ze ake miesto narodenia to nase dieta bude mat - lebo pri tych nasich prechadzkach to kludne moze byt kdesi na plazi Laughing Ale ak sa citis chora a zvlast ak mas teplotu- kasli na vianocne darceky a radsej si lahni do postele a poriadne to odlez- koli Maxovi Wink

21.12.2006 09:46

aksuram

MISS- to je super, ze to svrbenie aspon trosicku polavilo... a to ze sa uz celkovo citis nanic a nic ta nebavi- to asi suvusi viac so stadiom tehotenstva ako s tym svrbenim- mna nic nesvrbi a tiez sa uz citim dakedy uplne na... ale sak dako uz tych par dni vydrzime Wink

21.12.2006 11:40

Terezia

SARA.KRALLER: terezka nevies nahodou ci porodnici sefuje este stale doc. danko?
Ano. A primar je Krkoska.

21.12.2006 11:42

Terezia

Terezia: Veru tak Zuzka. Hlavne vec nech ste obidvaja v poriadku. Ty aj babo. Salat s rybou si dame aj o rok. Wink Co to vlastne vsetko pri kojeni nemozeme?
Už sa to tu niekde písalo, ale určite zo začiatku bude viac toho, čo nemôžme, ako toho, čo môžme. Ja som sa pri Alžbetke poučila- mala nám 3 mesiace koliku, každučký večer do 1-2 v noci, a to mi stačilo, tak som si povedala, že radšej zo začiatku striedmejšie, a bez takýchto problémov, a neviem, či kvôli tomu, ale chalani mi takéto problémy nikdy nemali. Ale ja som si zo začiatku ešte aj jablko bielila od šupiek:-) Ja viem,ze sme si to niekde pisali. Ale neviem na ktorej strane. Mohla by si to prosim ta este raz zhrnut. Nechcela by som dopadnut ako opisujes ty a trapit dietatko kvoli mojej nezodpovednosti.

21.12.2006 12:02

Zuziik

Terezka pozri tuto : http://www.babetko.sk/user/view_page.php?page_id=163043

21.12.2006 12:07

Zuziik

NO a nasla som este jeden clanok o tom co ano a co nie pocas dojcenia http://www.babetko.sk/user/view_page.php?page_id=19954

21.12.2006 14:02

zuzana Búciová

Zuziik, super, že si to sem dala. Tak ako sa píše v tom prvom článku- aj ja som si pripadala prvých asi 5 mesiacov ako v base, ale oplatilo sa. Chalalni nemali žiadne problémy. Keďže som už raz zažila, čo sú to nočné koliky a aj tú bezmocnosť pri nich, keď tomu drobčekovi nemáš ako pomôcť- tak sa týchto rád budem určite držať aj teraz. MOžno niektorým detičkám nič nevadí, ale ja čerta za rohy ťahať určite nebudem.

21.12.2006 14:33

SARA.KRALLER

maruska dakujem,dnes som to stymi nakupmi vzdala,jednoducho som nebola schopna sa ani len obliect.aj pocasie tu vo viedni je o nicom,raz je celkom prijemne teplo a potom zima,tak bacile sa vytesuju.a vy ake mate pocasie v holandsku?biele vianoce to asi urcite nebudu? :

21.12.2006 17:08

Miss

Sara- cavky, priskoro som s atesila, mam to spat Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad sa to hrozne zintenzivnilo sa idem usvrbiet a uškriabat k smrti, ked ma dnes v porodnici videli vyzlecenu na kože len zalomili rukami a povedali, že už aj na interne že asi budem musiet zostat ležat v nemocnici ked videli tie skrvavene chrasty, na internom som mala vysledky na pockanie nic mi nenasli tak ma poslali domov, doktorka bola na mna hrozne mila akokeby trpela so mnou, povedala, že na buduci týždne v stredu sa porozpravame o vyvolani porodu...že to bude pravdepodobne tlakom na žlčník ked nic nenasli v krvi, ale ja to už neviem vydržat Crying or Very sad Crying or Very sad Si nachladena? to je hrozne to aby sa nas vsetky možne guty chytali a prave cez sviatky, aspon, že darceky už mas..a kocik Smile posli potom foto.. Maruska- tak depky mam v posledne dni riadne...tolko kolko som sa naplakala si ani nepamatam kedy to bolo..u mna je to podmienene najma tým svrbenim...ale urcite aj inými vecami...dnes som si tak zhrnula, že som mala dost zlý rok Sad tak len pevne verím, že s príchodom Samka bude ten dalsi nový rok stastnejsi...

21.12.2006 17:24

aksuram

Sara - tu je dnes celkom prijemne- takmer bezvetrie, a vcera nam dokonca krasne svietilo slniecko. ALe o snehu tu ani nechyrovat Wink ... a dost mi to chyba ze nebudu biele vianoce- ale asi ani na SK teraz nieje sneh Rolling Eyes Miss- tak to mi je luto, ze ti je horsie, a neboj tie depky prejdu a s prichodom Samka nastanu tie najkrajsie dni- aj ked zo zaciatku to tak asi vyzerat nebude Wink

21.12.2006 17:32

tanickask

Baby, no to ma mrzi, ze taketo problemy mate. Miss, tebe by ten porod asi naozaj prospel a Sara ty to poriadne vylez a kasli na prechadzky po obchodoch. Wink Ja si zas cerstvo uzivam matersku dovolenku, takto som si to presne predstavovala - rano som vstala skoro o pol 10, dala som si v klude ranajky, isla si k dr pre vysledky - vsetko ok, ale tiez mi predpisala zelezo. Som si spomenula na teba Zuziik, ale ja sa necitim vobec unavena, tak ma ani nenapadlo ze budem anemicka. Ale vraj je to tesne, takze pohoda. Potom som bola v drogerii a kupila este nejake darceky - preplnenym shoppingom sa vyhybam a teraz bola u mna kamaratka a oznamila mi ze asi je tiez tehotna, 2 tyzdne jej to meska a zajtra si ide spravit test. Neviem sa dockat..... Laughing :D Ale tiez je z tych co si chvilu pockali....tak dufam ze testik bude pozitivny. A uz aj ja zacinam pocitovat trosku nepohodlie v noci, ked sa otacam musim velmi pomaly, lebo cakam kym si babatko najde polohu aby som ho netlacila, takze sa aj obcas budim a aj na to ze ma dost v noci smadi Laughing

21.12.2006 17:35

tanickask

A babky podaktore to uz ozaj mate za par........ Shocked Laughing aky to je pocit??? Confused:

21.12.2006 20:15

Terezia

Zuziik: Terezka pozri tuto : Terezia

tanickask: A babky podaktore to uz ozaj mate za par........ Shocked Laughing aky to je pocit??? Confused:
Tani ty stale provokujes. Laughing Ved ja ti vravim pockaj. Este mozes vsetky predbehnut. Wink Ja sa budim v noci dokolecka kazdu chvilu. A kazdu chvilu chodim na zachod. Alebo mi tvrdne brucho a zle sa mi dycha. Aj vam sa pri tvrdnuti brucha tak zle dycha. Ako keby som mala kamen na plucach a niekto mi ich zvieral.

21.12.2006 20:36

Terezia

Maruska veru ani my tu na Slovensku nemame sneh. Tento rok to pocasie je take divne ako keby ani tie Vianoce neboli. Ale na druhej strane sa mi to velmi hodilo. Nemam zimne tehotenske oblecenie a tak som mohla ku dr chodit dost nalahko. Sara a MIss prajem vam skore uzdravenie. Sara netrap sa s darcekmi. Ja som chcela ist po dr. do drogerie kupit si mast na bradavky a nevladala som chodit po obchodoch.

21.12.2006 20:38

SARA.KRALLER

veru tanicka niektore to uz mame celkom blizko,ja mam este presne 5 dni a potom uz budem drzat palceky vam ostatnym Wink a aky mam pocit?najskor je tu strach ci sekcia prebehne bez komplikacii,ci max bude zdravi-toje pre mna to najdolezitejsie,no a potom budem asi stastna ze uz to mam za sebou.a hneva ma predstava ze novy rok s maxom stravim v porodnici Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil miss drz sa,za chvilku to uz mas tiez za sebou.a nie si sama co vela place Wink ja som tiez uplne precitlivena,ale to robia s nami tie hormony Evil or Very Mad veci ktore by som si za normalnych okolnosti ani nevsimla ma privadzaju bud do zurivosti alebo do placu.... fotky sa mi nedaria poslat Twisted Evil musim cakat kym sa moj manzelik vrati z roboty. mate uz vianocny stromcek?my samozrejme este nie,vsetko je u nas na poslednu chvilu Twisted Evil maruska akurat som pocuvala predpoved pocasia,a tu namiesto bielych vianoc,hlasiia zelene.......

21.12.2006 20:51

Velrybka

ahojky, no tak asi pred hodinou som mala pocit,z e to zacina. ALe nastastie to akosi prestalo. Zajtra neskoro vecer pride mama, musim vydrzaaaaaaaaaaaaaaat!!!! Miss, Sara - pevne nervy a naozaj si na seba davajte pozor, Miss - no, co ti uz poviem, len vydrzat!!! Wink Alex sa neozyva, mozno uz ma babo v naruci.... Laughing Zajtra rano ideme na kontrolu, tak uvidime ako sa veci maju....

21.12.2006 21:23

Miss

Sara- už iba 5 dni? to Ti budem držat palce a v kutiku duše zavidim, že už za taký kratky cas budes free Laughing Laughing ja som mrtva sme sa vratili z Hypernovy lebo kocik už dorazil sice nie v presne tej istej farbe trosicku inej ale hlavna vec že ho už mame..sme maturovali pri skladani...som strasne slaba skoro som odpadla v obchode..no co cakam ked u 14 dni spim tak 2 hodiny denne... Terezka- ja som chcela ist na darceky vcera, dnes...no žial nie som schopna som rada že žijem...skusim zajtra ale nedavam tomu velku nadej..proste nevladzem sice už mam skoro vsetko ale chcela som este cosi dokupit...ono to už teraz nie je sranda behat po obchodoch proste neda sa Rolling Eyes Confused

21.12.2006 21:27

Terezia

Mne sa tiez neda behat. Vsetko dostal na zoznam moj drahy a musel ist. Potom mi vyvolava z obchodu kazdu chvilu. Laughing Veru to mas MIss tazke. Ani sa ti necudujem, ze teraz rozmyslas,ze uz nikdy viacej. Mozno cas rany zahoji a ty zmenis nazor na druhe tehotenstvo.

21.12.2006 21:53

Miss

Terezka- už by som sa bála byt druhý krat tehotna, nie som ochotna toto absolvovat este raz, ale samozrejme ak sa pritrafí na potrat by som nešla.

21.12.2006 22:45

Terezia

Miss: Terezka- už by som sa bála byt druhý krat tehotna, nie som ochotna toto absolvovat este raz, ale samozrejme ak sa pritrafí na potrat by som nešla.
Veru momentalne to mas poriadne tazke. Ja sa budim kazdu chvilu, ale pospim si aspon cez den. A ty uz teraz nevies co je spat. A to svrbenie musi byt este horsie ako nespanie. Ale vazne sa treba utesovat,ze to mame za par dni a nas uz budu trapit ine problemy. Wink