1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104

Januarove babetka 2007

14.12.2006 21:38

zuzana Búciová

Maruska- pekne si to napísala. Aj keď sa zaraďujem medzi zdravotníkov- som zdrav. sestra- ( aj keď po 8 rokoch doma už pomaly zabúdam, čo som študovala)Smile)) si budem s.r.a.ť. do vlastného hniezda. Máš úplnú pravdu v tom správaní zdarvotníkov, ale tiež iba niektorých. Snáď sa to predsa časom zlepší, ale myslím si, že to je iba v ľuďoch. Ešte na dokreslenie zdarvotníctva a peňazí. Kamoška má malého, 1,5r. Našli mu na krku cystu. Na sone sa vyčakali 5 hodín, kým ich vôbec vyšetrili, a potom šokujúca správa, že budú čakať 5 mesiacov na operáciu, lebo majú plné termíny. (Bolo to hodnotené ako akútny stav, vzhľadom na lokalizáciu tej cysty- bola pri krčnej tepne a mohla na ňu začať kedykoľvek tlačiť) Potom jej povedali, že tam bude musieť malý čakať 2 týždne- samozrejme bez nej. A keď sa opýtala, že prečo- tak vraj kvôli poisťovni a výsledku z histológie. Obrátila sa na súkromné zariadenie, kde telefonovala vo štvrtok, a v pondelok o 7.30 mohli byť spolu prijatí. O 9.00 išli spolu na operačnú sálu, kde ho držala za rúčku, až kým nezaspinkal. Potom pri prebudení bola hneď pri ňom. Večeru si mohla vybrať zo susednej reštaurácie, a malému objednala grís. Podotýkam, že boli spolu a sami na izbe, malý mal drevenú posieľku, detské perinky s Mackom POOH, a samozrejosťou bola aj sprcha a WC. Nakoľko nemali problémy, nasledujúce ráno ich pustili domov, s tým, že keby sa niečo dialo, tak má okamžite volať doktorovi na mobil, a aj tak nasledujúce dni ich chodil min. 1x denne kontrolovať. Výsledok mali o 4 dni, oznámili im to telefonicky, a našťastie to bolo ok. Celé ich to stálo 3800,-sk- na bloček zariadenia.

14.12.2006 22:15

sonka1

zuzi buc. - tak aj ty si si vytrpela v nemocnici. no a tento druhý príklad je zasa ukázkový, ako by to malo fungovat. inak, ani ja by som svoje dieta nenechala samé v nemocnici. mama mi hovorila, ze okrem nej tam bola este jedna mamina s dcérkou a ostatné deti boli samé. jedno 3,5 roc. dievcatko stále sedávalo na postielke a plakávalo, mame to nedalo a isli jej aj s matim cítat rozprávky, aby sa utísilo, alebo chodilo po chodbe a mlelo si "kakat, kakat" a nikto si ju ani nevsimol, tak zasa zasahovala mama, ako aj ked si stálei pýtalo, ze je smadná, tak jej priniesla dzusík, no a to sa ja divím aj rodicom, ze ked ju tam nechali samú, aspon jej mohli zaobstarat pitie, ovocko a pod. jedna sestricka bola na neporovnanie s ostatnými, tú jej práca starat sa o deticky naozaj bavila, bola starostlivá, ochotná vzdy pomoct, mala to jednoducho v krvi. ale jedna je málo! taký bol postrech mojej maminy, inak nemali ziadne velké problémy s nikým. miss, co píses o tom svrbení, tak to musí byt riadne blbé, je mi ta fakt lúto a dúfam, ze ti nejako pomozu. winnie, myslím, ze ty si tu spomýnala, ze pri narodení sa druhého dietatat je vybavovanie na sociáke zlozitejsie. mozem mi v skratke, prosím ta, popísat, co vsetko treba? vobec nemám prehlad.

15.12.2006 00:30

Zuziik

Chuda Miss, je to asi strasne, a ani ked nevies co mas s tym robit, kedze nevedia od coho to je. Ja som tiez citala v knizke, ze to prejde az po porode, teda ak je to v suvislosti s tehotenstvom. Mala by si asi porozmyslat o tom navrhu doktora ak je to take zle.... Sonka, boze az sa mi tisli slzy do oci, ked som si predstavovala tie deticky tam... a navyse chorucke... je to hrozne, fakt ako hovori Zuzka do nemocnice sa je najlepsie nedostat. Ja chapem, ze sestricky nie su osetrovatelky a tiez maju svoje problemy a povinnosti, ale ak robia na detskom, asi by mali mat aj nejake skusenosti s detmi, ci nie ? Ja si predstavujem, ze aj ten nas maly, hoci uz ma 3 a pol, ale tiez ked mu treba na velku, tak len pobehuje a hovori kakat, kakat, on je sice samostatny v urcitych veciach, ci pocitovo, ale pravdou je, ze nas potrebuje, ani si neviem predstavit, zeby mal ostat takto sam na seba. To potom na nich ani nedavaju pozor v tej nemocnici. Zuzka to co si pisala o tej sukromnej nemocnici to bolo v BA ? Ja ani neviem ci nieco take v KE je, lebo to by som vobec nevahala a za tie peniazky by som tam sla.... Ved koniec koncov, aj tak tu je este stale ten prezitok, ze doktorovi nieco musi ist aj do vrecka, aby si clovek bol isty, ze sa postara... hoci ani to nie je pravidlom. Ale toto, ze za to normalne zaplatis na blocek ja na 100 % podporujem. Malo by takychto zariadeni byt viac. Lenocka, diky, ze si tak normalne napisala svoj nazor na tu bryndzu, mna by to ani nenapadlo, zeby mi mala nejako ublizit, ale ktosi ma na to upozornil a ja som hned zacala patrat na internete, a to co som tam nasla, no ani nehovorim, ale to iba v pripade ak by bola bryndza zavadna....

15.12.2006 05:54

Miss

Zuziik - som na konci fyz a psych síl na buduci týžden ako pojdem na kontrolu do nemocnice a nezlepsi sa to poviem že to už neviem žial vydržat a že aj tak by som normalny porod nezvladla ked spim tak 30 minut denne a aj to toho sa 5 x zobudim tak nech mi maleho vyberu takto sa fakt neda existovat Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

15.12.2006 07:59

Zuziik

Miss: Zuziik - som na konci fyz a psych síl na buduci týžden ako pojdem na kontrolu do nemocnice a nezlepsi sa to poviem že to už neviem žial vydržat a že aj tak by som normalny porod nezvladla ked spim tak 30 minut denne a aj to toho sa 5 x zobudim tak nech mi maleho vyberu takto sa fakt neda existovat Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Miss tak preco cakas do buduceho tyzdna, ved po porode budes potrebovat vsetky sily, ked sa teraz vycerpas a nebudes poriadne spat, ako to potom zvladnes ? Neviem ako ty, ale ja by som sa vazne isla porozpravat s doktorom... V ktorom si tyzdni teraz ? Teraz by to uz malo byt u teba ok .... nie ? Ved doktor uz bude vediet, ci sa uz moze alebo nie porodit... Mne tiez porod vyvolali (prvy porod) tri dni po termine, lebo sa mi dvihol tlak a mala som bielkovinu v moci, uz som tiez nevladala, bola som cela opuchnuta... Prijali ma v stredu do nemocnice a uz vo stvrtok som rodila. Fakt nad tym cim skor pouvazuj, hoci aj pre babatko je lepsie kym je u mamky v brusku, ale iba kym je vsetko v pohode, lebo ked ty nie si v pohode tak ani babo nebude, tiez to citi s tebou....

15.12.2006 09:42

Apolinara

Jooj to je mi ľúto, dúfam že sa to čoskoro skončí tie tvoje bolesti....este som o tom nepocula taketo komplikacie co sa svrbenia tyka, a že si nevedia ani doktori rady...hm Shocked Inac...kupila som si vcera tie ? Lebo na tych flastickach nie je navod ani nic....Dakujem vam za odpovede.... Laughing

15.12.2006 10:02

aksuram

Miss- tak to mas fakt tazke. Ja totalne neznasam ked ma cokolvek svrbi- som si toho s alergiami uzila dost- ale teraz v tehotenstve sa mi vsetky taketo problemy nastastie vyhybaju. Fakt neviem co by som robila na tvojom mieste. Urcite je to totalne ubijajuce -zvlast ked mas este stale na mysli drobceka. Ale drzim palce aby sa to neako cim skor vyriesilo a bola si ty aj Samko v poriadku.

15.12.2006 10:55

zuzana Búciová

O tej Pulsatille viem iba to, že pomáha organizmu pripraviť sa na obdobie po pôrode, na zvýšenú záťaž a aj na kojenie. Tie zvyšné dve sú na obdobie pred pôrodom.

15.12.2006 10:56

zuzana Búciová

Miss, držím Ti palčeky, aby vám to dobre dopadlo. Samko už musí byť dosť veľký, aby to v pohode zvládol, tak to skúste trochu posúriť:-)

15.12.2006 11:06

Terezia

No MIss naozaj ako napisali dievcata ziadna sranda. Ale urcite to vsetko dopadne v poriadku a ty sa uz v najblizsich dnoch budes vytesovat z drobceka a svrbenie postupne zmizne. A nech si drahy zoberie dovolenku, aby si si aspon trochu oddychla. A co sa tyka toho nasho zdravotnictva, tak ja stale tvrdim,ze v dnesnej dobe na Slovensku potrebujete mat v rodine dobreho lekara a pravnika. Inak ste strateni. Takze dievcat uz od narodenia by sme k tomu mali nase deti viest. Jeden lekar a dalsi pravnik.... Laughing

15.12.2006 11:11

zuzana Búciová

Zuziik, ešte som zabudla- nie tá nemocnica nie je v BA.

15.12.2006 11:36

Katarinaa

Terezia, svata pravda s tymi profesiami v rodine.Mija kolegyna k tomu pridava este aj instalatera Laughing Laughing Laughing

15.12.2006 12:47

winnie

sonka1: winnie, myslím, ze ty si tu spomýnala, ze pri narodení sa druhého dietatat je vybavovanie na sociáke zlozitejsie. mozem mi v skratke, prosím ta, popísat, co vsetko treba? vobec nemám prehlad.
Sonka1, neviem ci aj ty to mas ako ja, lebo tvoj maly ma uz viac ako 3 roky a to uz nanho asi nepoberas rodicovsky prispevok. Moj drobec ma 18 mesiacov a do troch rokov ma dostavat rodicovsky 4440 SK - ak budem doma. No lenze teraz s druhym babom mam narok zase dostavat najprv matersku 28 tyzdnov (55% z hrubej mzdy) a potom zase rodicovsky. A kedze mi schvalili matersku v socialnej poistovni, tak som musela zaniest papiere o materskej (ktore mi poslali zo socialky) na urad prace, socialnych veci a rodiny a oni mi zrusia ten prispevok 4440 Sk - nemozes totiz sucasne poberat aj matersku na druhe dieta aj rodicovsky na prve dieta. No dufam, ze som to napisala ako tak zrozumitelne.. Rolling Eyes Rolling Eyes Embarassed

15.12.2006 12:51

winnie

Miss ani ja by som nechcela byt v tvojej kozi Sad Sad Dufam ze sa z toho co najskor dostanes. A to ti nato nedali ziadne lieky alebo masticky??? Lebo som si nevsimla, ze by si nieco take spomenula Shocked

15.12.2006 15:05

Miss

Ahojte dakujem babenky za podporu zatial poctivo trpim a len cakam kedy to prejde Crying or Very sad winnie- dali mi tekuty puder a dithiaden na ukludnenie, beriem este cierne uhlie a natieram sa fenistilom..no ucinky...nikde nic Sad

15.12.2006 17:32

sonka1

winnie, vdaka za odpoved. tak teraz uz je jasné, preco viac vybavovaciek pri druhom. ale ako píses, moj malý má uz 4r., takze mna sa to uz netýka. miss, bola si aj u koziara? nie je mozné, aby nikto nevedel, co to je. preboha, ved nie si jediná na svete s takýmto problémom, tak nech to riesia. drzím palce!

15.12.2006 19:50

Velrybka

ahojte zienky, vela ste popisali. Miss - chuda moje zlatunke, drz sa!! To ti nic neporadili, nic nepomohlo??? Neviem si to ani predstavit ako to musi svrbiet!!! Winnie - nevies ako to je, ked ja vzhladom na to, ze zijem v zahranici a na SR si neplatim socilaku, s tymi rodicovskymi prispevkami. U Filipka mam samozrejme narok len na rodicovsky, to je podmienene trvalym pobytom , ale ako to bude, ked budem mat dve deti. To mi asi 2 rodicovske davat nebudu, ze?? Som zvedava , ci budem poberat len jeden v tej sume 4.400. na dve deti alebo sa jeho vyska trochu zvysi?? Nevies?? Wink Sonka, Zuzka B, ja tiez viem ake to je mat dietatko v nemocnici. Nastastie to nebolo tak dlho, ale vzhladom na to, ze to bola popalenina a stalo sa tov Madarsku, a ja po madarsky neviem, tak to bola hrozne stresova zalezitost. Maly na seba stiahol hrncek horucej vody, obarena rucicka, koza zlezena. strasny vresk. Dufam,z e nic take uz nikdy nebudem musiet prezit!! fakt hrozne. Ja som bola vtedy asi v 3.mesiaci s Emkou. Ta bezmocnost, pozerat sa a nemoct ulavit svojmu dietatu od bolesti je najhrosia. Stale som revala, bola uplne bez seba. Este ze tam bol muz. Boli sme na oddeleni popalenin, ja som spala o poschodie vyssie, mali tam taku izby pre matky chorych deticiek. Nastastie sme tam boli len jednu noc a potom sme chodili len na prevazy. Nikdy ale nezabudnem aky bol maly od utlmovakov bez seba, to bezvladne telicko, ako plakal ked sa preberal z narkozy. Tie ostatne deticky, co mali popalene tvare, polky tiel!! No hrozne. A kedze boli z celeho Madarska boli bez mamiciek a v noci plakali a telefonovali domov. No, len nech sme zdravi!!!!! vsetci a vsetky nase babatka!!

15.12.2006 20:07

winnie

Velrybka: Winnie - nevies ako to je, ked ja vzhladom na to, ze zijem v zahranici a na SR si neplatim socilaku, s tymi rodicovskymi prispevkami. U Filipka mam samozrejme narok len na rodicovsky, to je podmienene trvalym pobytom , ale ako to bude, ked budem mat dve deti. To mi asi 2 rodicovske davat nebudu, ze?? Som zvedava , ci budem poberat len jeden v tej sume 4.400. na dve deti alebo sa jeho vyska trochu zvysi?? Nevies?? Wink
Velrybka myslim, ze ten rodicovsky prispevok je stale ten isty aj ked mas dve deti a nemaju 3 roky Sad Takze suma sa ti nezvysi, stale to bude len tych 4440. Ale skus sa na to popytat, lebo ja som na maleho musela zrusit tych 4440, kedze budem dostavat matersku na druhe. Keby som to nezrusila chodil by mi aj ten rodicovsky prispevok aj materska, ale potom keby na to prisli musela by som ten rodicovsky vratit... Sad

15.12.2006 21:02

Ahojky

sisa

ahojky tehulky a mamulky, mozem sa k vam pridat ? TP mame zatial urceny na 6.1 ale neviem ci dovtedy vydrzime..... mam hned jednu otazocku, mate niektora krcove zily ? neviete poradit co na ne zabera ?

15.12.2006 21:12

porodnica

sisa

a este by som sa chcela spytat ci sa chystate niektora rodit u kocha?

15.12.2006 22:10

zuzana Búciová

Sisa, vitaj medzi nami. Aj keď to už máme za pár, na pridanie sa nikdy nie je neskoro. Veď našim pôrodom s atáto diskusia neskončí. Teda aspoň dúfam, že nám drobci dovolia aspoň občas nakuknúť čo nové. Ale určite to tu bude poredšie ako je teraz Sad Pýtala si sa na krčové žily. Ja mám po treťom drobcovi tie žily fakt v dezolátnom stave, ale akosi som si ich nestihla dať zoperovať,a som znova tehu. Mne predpísali pančuchy, Detralex, ale najviac mi asi pomáha YUCCA 1 tbl denne a jem veľa pohánky. Snáď to nejako úspešne ukončíme, a potom sa uvidí, čo ďaľej. Určite chcem kojiť aspoň rok, takže na operáciu tak skoro nepôjdem.

16.12.2006 20:15

gabca

Ahojte dievčatá, ja sa hlásim zatiaľ stále z domu. Dnes som bola v poradni, všetko bolo v poriadku som stále otvorená na niečo cez 1cm, hrdlo maternice sa tiež otvára. Bruško mi tvrdne zatiaľ sporadicky a lekár sa tiež domnieva, že to bude ešte v decembri. Potešilo ma, že sa vyjadril že by to mohol byť spontánny pôrod ak všetko pôjde dobre. Už sme si aj zaplatili zálohu za odber pupočníkovej krvi, tak už len aby všetko dobre dopadlo.Dnes sme videli aj malého vajká, boli pekne zostúpené, ukazoval sa nám v plnej kráse :D . Miss, veľmi Ti držím palce, nech už to máš skoro za sebou a nech už tá tortúra pre teba pominie. A nepomáhajú Ti ani studené obklady? Možno by to aspoň trochu zmieirnilo ten strašný pocit. Všetkým držím palce aby bol pôrod rýchly a čo najmenej bolestivý. Dievčatá čo máte skúsenosti s detičkami v nemocnici to musí byť fakt hrozné. Ja sama sa necítim v nemocnici veľmi dobre a nie ešte taký malý drobček a bez maminky. Môj už smoklí len čo ja odídem na dva dni a to je vo svojom prostredí.

17.12.2006 10:18

aksuram

Zuzka Buc.- k tym krcovym zilam- my mame krcove zily v rodine- no mne sa zatial nastastie vyhli- ale o operacii by som asi ani tak velmi nerozmyslala- jedna z nasich bab v rodine sa pre tu operaciu rozhodla a povedala ze to vobec nemalo zmysel- podotykam, ze je to lekarka, stara sa o seba fakt pedantne , je chuducka, cize urcite sa to neda zvalovat nato zeby mala nadvahu a tak ta operacia nevysla. Takze fakt neviem. Ja zatia,l ako som vyssie pisala, s tym problem nemam- teraz v tehu som len mavala skoro od zaciatku opuchy noh- tak mi tiez predpisali tie stahovacie pancuchace tak ich radsej nosim aby som si nezarobila na vacsie problemy v buducnosti Wink

17.12.2006 13:01

Terezia

No dievcence nejako pomenej piseme. Co uz rodime? Laughing Alex sa nejako dlho neozvala. Nie je uz nahodou zase v nemocnici. Tani nevies? A ako sa mate? Mne sa vcera drahy rozhodol, ze ked nemozem piect tak si upecie nieco sam. Tak robil vanilkove rozky a linecke kolieska. Surprised

17.12.2006 13:30

SARA.KRALLER

cauko miss,konecne som sa dostala k pocitacu.je mi luto ze mas problem so svrbenim.myslim mna teba velmi casto,ale ako vies tiez som bola v nemocnici,a potom ako som prisla domov stress,ale napisem ti to od zaciatku.stalo sa to v z utorka o pol stvrtej rano na stredu.zobudila som sa na strasnu zimu,cela som sa triasla,hoci kurime naozaj velmi dobre,isla som do vane s horucou vodou,medzitym moj muzik volal zachranku.potom vysetrenia v porodnici,max mal trosku problemy so srdieckom,ja som mala uz kontrakciea hebamme nam povedala ze max musi prist na svet.tak nas prijali na izbu a cakali sme na vizitu,dostala som infuzie a medzitym dalsie vysetrenia.tam sa ukazalo ze mam zapal mocovych ciest a porod nehrozi,dostali sme antibiotika a isli sme domov.to si asi vies predstavit aka som bola stastna,neznasam nemocnice.....nallepsie je mas 3 lekarov a kazdy ti povie inu diagnozu........ale nemocka bola super,skoro ako hotel,az na to ze si pocula plac babätiek,a zeny ktore prave rodili.te3raz sme oma ale tiez cerpam z poslednych sil,vcera sme s muzom konecne nakupili darceky,aj pre mna taky maly oranzovy kufrik do porodnice Laughing to aby som sa nestratila Laughing Laughing Laughing musim si ho uz konecne pripravit,kym nebude neskoro,o com som sa uz presvedcila .....moj manzelik mi do nemocky priniesol take veci ani keby som isla na party a nie rodit Laughing Laughing Laughing drzim ti palceky a hlavne pis,pis pis Wink

17.12.2006 13:47

Miss

Babenky moje peknu nedelu vsetkým Smile dakujem za podporu ale stale sa len skrabem Confused dnes som zaspala až o siestej rano no nic..už sa musim obrnit a vydržat to do porodu vsak už len 2 týždne Laughing Sara- uff..to mi je luto no to sa stava, babetko už tlaci na mocový mechur a tam potom vznikde zapal, kolko dni si bola v nmocnici? to je hrozne skoro každa ma nejake problem yku koncu teho Sad už aby sme to mali za sebou a trochu si vydychli a ako už dobre? asi ano ked už ides na nakupy Laughing tak sa drž a teplo sa obliekaj!

17.12.2006 18:41

sonka1

ahojte zienky, pomaly máme víkend za sebou. my sme ho trávili tak polovianocne. vcera sme vypekali, no najvacsiu radost z toho mal mathiasko! a dnes sme uz ovencili stromcek, lebo my bývame cez vianoce u mojich rodicov, tak aby sme si toho stromceka aj trochu uzili :D . pritom posme pocúvali vianocné koledy a pospevovali si. no celkom fajn víkend i ked to pocasie bolo sychravé Smile . uz som sa stihla aj ja pobalit a prichystat pre malinkú vecicky, ktoré mi potom muzík prinesie, ked pojdeme domov. veru, pomaly sa uz zpôrodnieva Laughing .

17.12.2006 20:07

Miss

sonka- veru sporodnieva ja už mam vsetko prichystane akurat ten kocik co sme objednali niekedy pred skoro už dvomi mesiacmi nie a nie dorazit Rolling Eyes a to o 2 týždne rodim Shocked Laughing

17.12.2006 20:40

aksuram

Ja som si uz tento tyzden myslela ze uz to pride- to co ten nas drobec vystrajal som za tych skoro 9 mesiacov este nezazila- a to asi z toho ma bolelo brucho. Ale to bolo take stavy ze som sa musela obcas predklonit a predychavat ale na druhy den sa ukludnil a mi fungujeme dalej :D Miss- neboj kocik dojde- pri kociku mas aspon tu vyhodu ze ho v prve dni urcite nebudes potrebovat-resp. da sa bez neho zaobijst Wink ... ale plne ta chapem ake to je neprijemne ked ti takto "strajkuje" dodavka ... nam tak meskala postielka a to som z toho bola poriadne na nervy Rolling Eyes

17.12.2006 21:51

renka_lienka

... a nasa postielka tiez este nedorazila Laughing ..., ale uz sme plne pripraveni Laughing , nebojte babky, vsetko bude ako ma byt, kociky aj postielky... a aj porody, hlavne nech sme zdrave Laughing

17.12.2006 21:55

Miss

maruska, renka- vsak jasne to zas nie je take akutne vsak keby nedorazil ani po porode kupime inde a ked budu mrazy tak fakt sa s malým neda nikam ist...

17.12.2006 22:11

zuzana Búciová

My máme zajtra kontrolu, tak som zvedavá, ako dopadneme, lebo aj mne sa zdá, že sa to už blíži:-))) A ten kočík prvé dni po pôrode fakt netreba. Ale ten pocit, že ešte mi niečo k výbavičke chýba nie je nič moc. Ale fakt, aj po pôrode sa dá kúpiť.

17.12.2006 22:13

zuzana Búciová

Neviete čo je s Alex?? Už sa tu dlho neukázala. Možno už má drobčeka pri sebe.

17.12.2006 22:34

SARA.KRALLER

miss uz je ok,citim sa dobre,len obcas sa stane ze musim viac dychat.akokeby mi nestacil dych Evil or Very Mad neboj ani ja este nemam kociar.manzel vcera zistoval kedy ho vlastne dostaneme a slubili nam ze si ho v utorok alebo stredu mozme vyzdvihnut Laughing ked ho uz konecne budeme mat poslem fotku.aj mne sa zda ani keby som mala uz ist rodit,kontrakcie su sice nepravidelne ale akosi ich citim silnejsie.dufam ale ze vydrzim do 27.12. Wink Wink Wink prajem peknu nocku,dufam ze sa ti podari trochu si pospat.

17.12.2006 22:39

Zuziik

Hihi, a to my sme ani postielku a ani kocik este neobjednali.... Ja mam este viac ako mesiac do porodu, hoci by som uz bola rada, keby to uz prislo, zacina mi byt uz teda riadne tazko.... Nemam este ani flasky a ani sterilizator. Ale vsetko uz mam vybrate z katalogu, a ono by to malo dorazit do dvoch dni. Pracovnych. Len tu postielku kupime v Ikei a kocik niekde inde, a maju ho na sklade, takze sa toho nebojim, ze ho nebudem mat, ked ho budem potrebovat. Tiez si nemyslim, ze kocik budem potrebovat teraz, skor ma stvu tie flasky, asi ich objednam uz zajtra, nech mam pokoj. Ako hovori Zuzka ten pocit, ze nam este nieco chyba nie je boh vie co. My mame skor problem s miestom, este neviem kam to vsetko dam... Sad

17.12.2006 23:19

Miss

Sara- to s tým dychom je normalne to mavam aj ja to nam babetka už tlacia na pluca, tak ty už mas aspon priznaky, no ja nemam kontrakcie žiadne ani brucho mi netvrdne ktovie kedy porodim Rolling Eyes Laughing Laughing Zuziik- sterilizator nemam ani ja to treba?? ja budem asi flase vyvarat Rolling Eyes no podla toho kolko taka vecicka stoji?? a flasku mam zatial len jednu...to sa dokupi ktovie ci vobec budem potrebovat..akurat maximalne na ten cas co si odbehnem do mesta a keby medzitým malý chcel jest aby mu svokra dala.

18.12.2006 00:15

Zuziik

Miss: Sara- to s tým dychom je normalne to mavam aj ja to nam babetka už tlacia na pluca, tak ty už mas aspon priznaky, no ja nemam kontrakcie žiadne ani brucho mi netvrdne ktovie kedy porodim Rolling Eyes Laughing Laughing Zuziik- sterilizator nemam ani ja to treba?? ja budem asi flase vyvarat Rolling Eyes no podla toho kolko taka vecicka stoji?? a flasku mam zatial len jednu...to sa dokupi ktovie ci vobec budem potrebovat..akurat maximalne na ten cas co si odbehnem do mesta a keby medzitým malý chcel jest aby mu svokra dala.
Miss ja mam dost zle skusenosti s vyvaranim flias. Kedze som bola strasne unavena, ked bol maly malicky, lebo chcel papat kazde dve hodinky, takze spanok nula bodov, tak som tie flasky par krat uvarila... no hruza, ked sa ti bytom tiahne stiplavy plastovy zapach, no zaspala som.. co uz.... takze teraz aj keby neviem co, tak si kupim ten sterilizator, co sam po vysterilizovani vypne... No a co sa tyka flasiek, ja som ich nastastie mala kupene vopred, a dobre som urobila, kedze som nemala ziadne mlieko... Iba malilinko po kazde kojenie, zvysok som musela dokrmit umelym, a to moje mi vydrzalo asi tak mesiac, po mesiaci ani kvapka.... Ked sme isli z porodnice, tak sme sa zastavili v lekarni po mlieko, lebo maly uz v aute plakal od hladu, a potom si ma mala vidiet, kym som zistila ako sa to pripravuje... chuda male, skoro prisiel o hlasivky.... Ale casom som to uz mala nacvicene, a teraz dokonca na noc si planujem zarobit flasticky dopredu a necham v chladnicke, potom uz iba ohrejem a moze sa papat.... Smile

18.12.2006 09:24

aksuram

Dobre ranko prajem, ja som si dnes v noci myslela ze uz to fakt prislo- vecer mi zacalo tvdnut brusko- to sa mi stava uz castejsie- ale v takych pravidelnych intervaloch a zcasti to bolo aj bolestive- to som este nemala. Do toho mi bolo akoby zle od zaludku- no dost neisty pocit. Skoro celu noc som nespala- len som tak driemala, strasne casto som sa budila a ani vlastne neviem presne preco- taky daky neprijemny pocit som mala Rolling Eyes Tak som zvedava co to bude dnes cez den. Ale ja musim vydrzat aspon do piatku- lebo az vo stvrtok ma manzel volno a to pojdeme pokupit vianocne darceky ... a teda ak by som rodila skor ako v piatok tak to nestihneme Embarassed Wink ... ja viem, ze to su starosti na ktore by som sa mala teraz uz asi vy... ale ked ja tak rada kupujem darceky pre druhych- tomu sa tesim ovela viac ako darcekom co dostanem ja Embarassed :D

18.12.2006 11:53

zuzana Búciová

My sme sa práve vrátili z poradne, natočili mi ten CTG záznam, kde sa ukázalo že maternica už poriadne reaguje, boli tam aj nejké kontrakcie, a nález sa od minulého týždňa podstatne " zlepšil"Smile)) Otvorená som už na 3, a aj nejaká " vnútorná bránka" je už na 1,5-2cm, krčok skrátený na 0,5cm, takže to môže prísť hocikedy, alebo aj o dva týždne. Kontrolu mi dal až na 29.12, lebo to už vraj nemá zmysel pozorovať, že už sa možno vtedy ani nestretneme.

18.12.2006 14:07

winnie

Ahojte, my sme dnes boli na predporodnej priprave pre oteckov, aspon sa mi ulavilo, ze otecko ma vstup pri porod povoleny :D :D . A ze si ma pribalit riadnu desiatu, aby neumrel od hladu :D To mala ta psychologicka pravdu, ved pri prvom mi zjedol polovicu mojich ranajok, co som dostala po porode :D :D :D Zajtra ma caka navsteva gynekologa v nemocnici, kde budem rodit. Dufam, ze ma neprizabije, lebo som tam mala byt uz minuly tyzden Embarassed Zuzka B. aj nam dnes hovorili na tej pripravke o nejakej branke, ze "zajdena branka" a ze to je vtedy, ked si uz otvorena dostatocne a mozes ist tlacit. Takze tebe sa uz zacinaju otvarat porodne cesty a hlavicka sa zacina predierat von Smile No hadam som to nepoplietla Smile Inak aj ja si asi obstaram sterilizator na flasky, lebo pri malom som klasicky vyvarala a liezlo mi to na nervy a este k tomu mi ostali flasky po vyvareni biele od vodneho kamena, no hroza. Potom som rezignovala a flasky som poriadne umyla a potom do nich naliala vriacu vodu a po chvili som ju vyliala a bolo sterilizovane. A ohrievacka bola pre mna na nezaplatenie. Maleho som dokrmovala, lebo som mala malo svojho mlieka a kym on papal moje, zatial sa zohrialo predpripravene z chladnicky, takze to bolo super.

18.12.2006 14:20

Zuziik

Winnie, tak to budem robit aj ja. Kedze v prvom tehu som skoro ziadne mlieko nemala, tak sa musim prirpravit. Mliecko si zarobim predcasne, a ten sterilizator, co som si vybrala, ma aj ohrievaciu funkciu, za 2 min. zohreje mliecko z chladnicky. Inac mne sa podarilo uvarit asi dva krat po 4 flasky, co bolo 8 flias, teda nejakych 800 Sk, takze si myslim, ze sa mi ten sterilizator oplati.....A ako hovoris tiez mi po vyvarani ostali biele po vodnom kameni, ale ja som vyvarala dalej, az do roku babatka.... Aj ja som bola dnes v poradni, vsetko vyzera byt OK, az na to, ze som anemicka. Midwife sa ma pytala, ci sa necitim byt unavena, a ja ze ano, a myslela som si, ze to je od pocasia.... Smile Takze uz aj ja beriem zelezo.... Babatko je dolu hlavou a vkuse jej kopkal do pristroja, ktorym mu pocuvala srdiecko... Tlak sa mi nastastie upravil, cize je to OK, a bielkovinu v moci nemam... tak som rada... uz len vydrzat do konca januara....

18.12.2006 14:28

Lenocka

Ahojte kocky, ozaj mame kopu problemov ku koncu tehotenstva, ako to tu citam. Winnie, co sa tyka maleho, kym ja budem rodit, bude manzel s nim, teda pokial ma bude viest v noci, tak suseda. On nebol ani pri prvom porode, a ani teraz nechce byt, tak ho do toho nenutim na silu. Hadam to aj druhy krat zvladnem bez neho. Komunikovali sme spolu cez smsky, pocas prvej doby porodnej. Ja som dnes bola na poradni atiez sa mi nevyhybaju problemy, ale asi to pripisujem uz streom z mojej lekrarky, lebo 2 tyzden som bola uuuplne v pohodicke, az v noci som zacala byt nervozna, co sa odzrkadlilo na mojom tlaku. Namerali mi 140/95 a zajtra mam ist na premeranie, ale rozmyslam, ci mam ist ku nej, alebo uz rovno pojdem k tmu druhemu lekarovi. Ked som o pol hodinu vbehla do lekarne na premeranie tlaku, tak uz sa mi trochu znormalizoval, a som este zvedava, kolko budem mat okolo piatej, ked si ho pojdem este dat premerat. Tiez ma zaujima, ako sa ma ALexandra, ci uz porodila, alebo este je doma. Miss, drzim ti palce, aby to svrbenie sa dalo zvladnut do porodu a aby sa ti uz aj pomalicky zacal rozbiehat, nech sa aj tebe ulavilo. Zuziik fajn, ze je u teba vsetko v poriadku.

18.12.2006 15:01

Terezia

Ahojte. Tak ja som na tom vcera bola ako pisala Maruska len s tym,ze mne to zacalo uz poobede okolo pol druhej. Brusko tvrdlo pravidelne , necitila som sa dobre a poriadne som nastrasila mojho draheho, ktory zacal byt nervozny,ze uz to prislo. V noci som mala aj bolesti. Rano na deviatku som isla na CTG a bol to otrasny zazitok. Hodinu a pol som cakala na pasy. V chdobicke pre tehotne ani stolicka, ani lavicka. Dalsiu hodinu som lezala na pasoch s tym,ze sme museli stuchuat do drobca, aby sa prejavil. Pretoze spinkal a sestricka povedala,ze tam musime lezat dovtedy dokial nebude nejaka rekacia. Kontrakcie sa tiez objavovali pravidelne. A potom sme dalsiu hodinu cakali na vysledky, ktore sme si uz vynucuvali az tak,ze sme povedali,ze pojdeme za primarom. Asi by sme tam este boli aj teraz. Nic sme sa nedozvedeli. Nevysvetllili nam nic a ani nepovedali, kedy mame prist na kotrolu. Este,ze zajtra ideme k mojej doktore. Tak sa s nou porozpravame.

18.12.2006 15:02

Terezia

Ja este tiez nemam ani kocik, sterilizator, ohrievac a ani flase. Dievcata my sa tvarime ako kebyb sme mali more casu. Laughing

18.12.2006 15:25

katrinn

ahojte babuľky... pisem na rychlo, chcem vas vsetky pozdravit.. dufam, ze ste este bruchate a ze to nikto nerozbehol tak rychlo ako my Smile))))) mame sa fajn, zvykame si na domace prostredie, uz sme v podstate 3-ti tyzden doma.. Chlapci uz maju 5-tyzdnov, maju sa k svetu... Drzim vam vsetkym palce, nech vam vsetko dobre dopadne... Smile

18.12.2006 15:28

Terezia

katrinn: ahojte babuľky... pisem na rychlo, chcem vas vsetky pozdravit.. dufam, ze ste este bruchate a ze to nikto nerozbehol tak rychlo ako my Smile))))) mame sa fajn, zvykame si na domace prostredie, uz sme v podstate 3-ti tyzden doma.. Chlapci uz maju 5-tyzdnov, maju sa k svetu... Drzim vam vsetkym palce, nech vam vsetko dobre dopadne... Smile
Zatial to okrem teba naplno nikto nerozbehol. Laughing Len tak ciastocne. Aj my tebe drzime palce, aby si vsetko v pohode zvladala s usmevom na perach..

18.12.2006 16:16

Katarinaa

Terezia: my sa tak netvarime, my more casu este mame!! Vsak je len polovoca decembra, tak kam uhanate? Ja tiez este nmam kocik, vyzera to, ze bude koncom januara, sterilizator zatial necham tak, dnes som dostala od kamosky startovaciu sadu flasiek Avent, tak som sa potesila, a rozmyslam este, ze ci kupit odsavacku, alebo pockat az po porode. Vy uz odsavacky mate? Bola som dnes v poradni, ja mam nalez stale identicky (tak pise dr. do knizky) a dalsia poradna 3.1. Dr. bol upne kludny a kedze si ma zavolal na kontrolu az o 2 tyzdne na porod to asi este tak skoro nevidi.

18.12.2006 19:04

renka_lienka

Ahojte maminky, aj ja som dnes bola na ultrazvuku, drobcek je este maly, ma 2.6kg, vyzera ta tak na polku januara, ostatne vsetko bolo v poriadku a naviac malinka sa dala aj odfotit, tak mame krasnu 3D fotku, hoci drobcek sa netvari nadsene ze ju fotime Laughing , celkovo ju strasne ultrazvuk rozrusuje, stale kopkala a hmyrila sa Laughing . Svokrovci zhodnotili, ze malinka vyzera ako moj drahy po narodeni Laughing a presne tak aj vyzera Laughing . My sme dostali sterilizator AVENT do mikrovlnky aj tie flasky a kupila som si k tomu aj tu odsavacku AVENT, je to super, ze to vsetko funguje spolu, mliecko sa da skladovat priamo v tych via poharikoch, z ktorych sa da spravit aj flaska pre babetko, tak snad nam to ulahci pracu, teda mne Laughing . Este sme rozmyslali nad ohrievacom flasiek a jedla AVENT, ale stoji cez 2000sk a to este chceme nanny monitor, tak dufame, ze nam to Jezisko donesie pod stromcek Laughing . Mne bolo tiez tak hrozne zle minuly stvrtok, cely den aj celu noc, tvrdlo mi brusko aj ma to bolelo a este som bola cela zostresovana, aby na doktor nenechal v nemocnici. Celu noc sme s muzikom nespali, a v piatok som sla k lekarovi a ten mi na to povedal, ze je to prirodzene, ze maternica sa pripravuje na porod a nacvicuje si falosne kontrakcie, ze teraz to uz bude caste... tak sa drzte babenky, este povedal, ze pokial ta bolest neprechadza od chrbta k brusku alebo neodtiekla plodova voda, aby som sa zbytocne nestresovala, ze treba hlavne vela lezat... resp. byt v pololahu s nohami vylozenymi, najhorsie na tom je, ze som si vobec nevedela najst polohu, aby mi bolo pohodlne, a kazdy pohyb ma bolel. A s tym dychanim to tiez mam hrozne, stale ma to tlaci, ale jedna znama mi vravela, ze ked sa mi zrazu uvolni dychanie, tak to uz bude mala na ceste, lebo prestane tlacit Laughing . Tak to uz nejako udychane dobojujme Laughing . Drzte sa a nebojte, zvladneme to vsetky, tak ako Katrinn Laughing , tvoji drobcekovia su nadherni Laughing .

18.12.2006 19:38

zuzana Búciová

Mne to dnes konečne - pri štvrtom:-))) vysvetlili. Bránka je vnútorná a vonkajšia. Pokiaľ sa otvára iba vonkajšia a vnútorná je zatvorená, tak je všetko ok. Čiže celé tam dole to má tvar ako lievik. Vonkajšia strana otvorená a vnútorná zavretá. Mne sa to teraz po prvýkrát zmenilo, a už mám otvorenú na 1,5 až 2 cm aj tú vnútornú, a z lievika sa mi stáva valec, tunel, ktorý sa bude pri pôrode rozširovať tak, aby tadiaľ mohla prejsť hlavička. Opýtala som sa, či to môže súvisieť s tým, že pijem ten čaj a jem tie homeopatiká. Vraj čaj pomáha hlavne pri pôrode, ale tie homeopatiká by tomu postupnému otváraniu asi mali napomôcť. Katrinn, som rada, že sa máte dobre, a snáď to ni nie je pravda, že už majú 5 t. Ak máš nejaké aktuálne foto, tak ho prihoď, nech máme nejakú pozitívnu motiváciu:-)

18.12.2006 20:02

sonka1

katrin, zdravíme ta a prajeme, aby si to vsetko zvládala lavou zadnou Laughing . dievcata, vy sa uz fakt chystáte rodit Shocked , teda cest výnimkám! ja mám poradnu zajtra, tak som zvedavá, co mi dok povie. zatial sa mám fajn, dokonca hoci som uz na md tento týzden zarezávam v mojom obchodíku, lebo ho chcem do konca roka zatvorit. ale ja si to zasa odtrpím az po porode, ako to bolo pri prvom. az po pol roku po porode som mala hrozné stavy, bolelo ma celé telo od vycerpania a pribúdajúcej váhy drobca, ktorého som ledva ládala nosit Crying or Very sad ja som zasa sterilizátor a ani ohrievac nepotrebovala, lebo pom poctivo kojila. ale keby sa nedalo, tak si to urcite kúpim, urcite je to dobrá pomocka. a flasku sa chystám tiez kúpit, no zatial bude stacit jedna, pre prípad núdze.