1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104

Januarove babetka 2007

11.12.2006 11:47

zuzana Búciová

To 5 a 9 CH je riedenie, v lekárni to určite budú vedieť. Najprv treba dávať tie 9 CH a potom pár dní pred termínom prejsť na 5CH. Ten maliník má spazmolytické účinky, to zunamená, že uvoľňuje kŕče a svalstvo. Teraz mi povedala kamoška z pôrodnice, že keď budem mať pravidelné kontrakcie, a budem si istá, že je to už ono, môžem si vraj dať dva Spazmopanové čípky. Vraj to super uvolní svalstvo. Tak som si ich kúpila, a uvidím, či to stihnem:-))

11.12.2006 13:00

winnie

Ahojte, Tani ani ja neviem, ze preco chce lekarka, aby som jej povedala, kde chcem rodit. Inak ona ma nebude rodit. Asi sa jej nechce vysvetlovat podrobnosti pre tri nemocnice, ale len pre jednu Shocked Asi risknem Kramare, ked ich mam najblizsie, ved mozno v januari uz bude ta prerobena cast skolaudovana a otvorena. A ten pristup sestriciek na poporodnom je tam asi najlepsi co som pocula. Na Antolskej sa mi nepaci, ze deticky ukazuju len za sklom a tiez ich nemozno kupat. KatJan - asi si sa zmylila my necakame Martinku, aj ked meno este stale nie je iste. Uvidime v porodnici Smile Zatial mam nachystane Simonku alebo Sofiu Zuzka B. - aj ja zbehnem do lekarne, len mam v tom chaos - ten malinik a ostruzlina malinova je to iste? Prvy porod som mala sice lahky, ale nikde nie je napisane, ze to tak bude znova Smile

11.12.2006 14:10

Miss

cavte baby, zuzka buc- tie homeo si možno nakupim aj ja do zbierky Smile mam dobre skusenosti s tými od firmy boiron s homeogene a este s jednými v takej malej tube už neviem ako sa volali na stavy nevolnosti zo psychiky a financne tiež nie su až take nepristupne. Sara- vcera som nemohla spat ako priserne ma cele telo svrbelo už to mam aj na chrbtoch ruk, bruzdala som do noci po nete a nasla som co to je...mrkni do fora..vytvorila som nove, jedna sa o diagnozu PUPPP zaujimave že ten clanok som nasla na zahranicných strankach na slovenských nie je o nej ani chýru, je to tehotenska dermatitida a postihuje najma ženy co cakaju chlapcekov, mužske hormony maju zly vplyv na kožu, blbe je to že to neskutocne svrbi a mizne až týžden, dva po porode Rolling Eyes Rolling Eyes na obesenie Evil or Very Mad Samko je v pohode aspon dufam, že to na nho nema vplyv, len chudatko ho vždy zobudim ked sa zacnem skrabat Sad tento týžden mam plný vysetreni na zblaznenie zajtra idem na krv, v stredu na GTT opakovanie + este po antibiotika k Dr., v stvrtok do nemocnice na prehliadku...už to chcem mat za sebou..este nech mi niekto tvrdi, že tehotenstvo je "čarovné" obdobie tak mu pekne vynadám Laughing Laughing a ty ako? vidim že sa mas dobre cestovatelka Laughing

11.12.2006 14:18

tanickask

Miss - hehe, ja si osobne myslim, ze teho je naozaj carovne obdobie.. Laughing A teraz cakaaam ako mi vynadas Confused Shocked Laughing Ale ked ta to potesi, tiez mam tento tyzden kolotoc - krv, poradna, internista, zubar, zivnost.urad... a k tomu chodim do roboty....

11.12.2006 14:25

Miss

tanicka- tak to si stastna žena si to uživaj ako sa da Laughing osobne som už z toho pekne na nervy, lebo sa na mna lepí vsetko co existuje Rolling Eyes mam taký pocit na buduce si už rozmyslim ci pojdem do tho este raz Laughing na Samka sa velmi tesim, ale myslim že už tehotenstva a s nim spojených problemov stacilo.

11.12.2006 14:35

Lenocka

Ahojte kocky, my sme po pracovnom vikende, trochu sme si byt upratali, manzel mi poumyval okna, konecne sme aj dokupili dvere do obyvacky, ktore nam stale chybali aakosi sme nemali cas ich zhanat. Tak sa vytesujem, ze mame trochu poriadene auz sa tesim na tento vikend, ked zacnem vypekat vianocne pecivo. Zuzka Buc. aj som vdacna, ze si nam po niekolky krat popisala tie homeopatika, uz som si to ulozila apokial mi to bude treba, tak si ich v januari pojdem kupit a zacnem uzivat. Tiez som mala prvy porod pomerne bezbolestny aj bez EPI, tak dufam, ze tot mi to urychli, len dufam, ze nie natolko, aby som stihla prist zo ZA do Martina.... Alex, super, e ste este chvilku 2 v 1, ale podla tvojich slov to asi uz dlho nebude, ja som takto presne to mala pri Lukaksovi, ze ma prijali do spitalu s hroziacim predcasnym porodom, tam mi aj odtiekla hlienova zatka, ale pustili ma domov s tym, ze pridem uz len porodit a manzel ma tam viezol o dva dni.... Miss toto svrbenie som mala aj ja donedavna, ale nie na brusku, ale na nohach, som ich mala az do krvi doskriabane. Ked som sa to chystala spomenut doktorke v poradni, tak mi to zrazu zmizlo a uz to svrbenie nemam, ale skusim pohladat tu tvoju diskusiu, co spominas ....

Miss: mam taký pocit na buduce si už rozmyslim ci pojdem do tho este raz Laughing na Samka sa velmi tesim, ale myslim že už tehotenstva a s nim spojených problemov stacilo.
nechcem ta strasit Miss, ale ked uvidis ako ti Samko porastie a bude ti robit radost, tak sa moze stat, ze zrazu zatuzis mat minimalne este jeden taky poklad doma, ako onedlho budes mat.... Wink
renka_lienka: Ahojte babulky... aj ja som dnes navstivila mojho dr., a zrazu po 8 mesiacoch, co mi tvrdil, ze to iste nebude 1.1 ako mam vyratane podla PM, ale 15.1. ako si mysleli podla ultrazvuku, zmenil nazor, ze to bude zrejme este skor... hoci ma este caka posledny ultrazvuk a kedze su plne obsadeni musim si pockat do 18.12, a to uz mozem mat aj po tom Laughing . Nuz dal mi svoj mobil a povedal ze v pripade potreby volat aj o polnoci... ale ja verim, ze mi to spolu dotiahneme do januara Laughing , aj ked z nicoho nic mi zrazu vyrastlo obrovske brusko, ako keby drobcek pribral o dve kila za noc Laughing .
Renka_Lienka, tak toto ma uz uuuplne uistilo, ze 2 tyzden hore dolu v termine podla PM je uuuplne v pohode, len nevime pochopit lekarku moju, preco ma tak stresuje ...

11.12.2006 14:38

tanickask

Miss - neber to prosim ako provokaciu, ja som si tiez svoje odtrpela, hlavne zo zaciatku. Ale ked uz si tolko vydrzala, tak uz to mas len za par a bude to. A to len budu starosti.... na teho sa budes pozerat spatne ako na carovne obdobie Laughing

11.12.2006 14:47

Miss

tanicka- ja viem že nas vsetky caka kolotoc po porode ale aspon už ten vysledok bude viditelny, teraz je este uvaznený v brusku ja sa z neho "manualne" este tesit nemožem Laughing a vnimam iba tie zle stranky...viem, že nie som jedina ktora ma problemy, že každa si prejde svojim..ale už som pocula aj take mamicky co vraveli že cele teho mali bezproblemove tak este u tých chapem to nadsenie. Lenocka- myslis? možno mas pravdu Laughing aj ked minnimalne 5 rokov nechcem o tehotenstve pocut ani slovo, už som to mužovi niekolkrat zdoraznila Laughing

11.12.2006 14:53

zuzana Búciová

Vďačne, ak to niekomu môže pomôcť. Ten maliník a ostružina malinová je to isté, latinsky sa to volá Rubus idaeus.

11.12.2006 15:28

KatJan

Baby, mna asi tato technika nema rada, vzdy sa kazi pocitac, ked som na nom prave ja, pada mi pripojenie na internet, zamrza spojenie a teraz som si vsimla, ze aj to, co som si "savela" mi tam po prekopirovani nahadzalo kopu otaznikov... Miss, chapem ze mas nervy... Sad No ked sa na to pozries z trochu inej perspektivy mozno ti tiez pride carovne, ze svrbiace vyrazky na tvojej kozi suvisia s tvorcekom, ktoreho nosis v bruchu, ze si pripadas nespratna preto, ze mas v sebe 2,5 az 3 kilove mimco a ze vsetko co sa deje s tebou citi aj ten chrustik... Nechcem strasit, ale myslim, ze ked sa nam tie male tvory narodia, budeme este nespratnejsiea s celou tou vybavou kocika a plienok a budeme este menej spat ako teraz, ked sa skrabeme alebo si neviemei najst vhodnu polohu na spanie... Teda ja tu mudrujem, ale pravdu povediac, radsej sa pripravujem na horsi scenar. Vcera mi napriklad jedna kamoska radila, ze si mam este dobre uzivat tehotenstva, ked som stredobodom pozornosti a vsetci ma obskakuju, lebo ked bude babo na svete budem obskakovat ja... Confused Winnie, prepac, pomylila som si ta asi s niekym inym...

11.12.2006 15:45

Miss

katjan- a potom si clovek povie, preco nepoužival antikoncepciu Laughing Laughing ale nie...alebo ako v tom serialy zufale manželky ked muž prisiel zo služobky a povedal, že nechce kondom, že to riskneme pri slovicku riskneme dostal takeho boxera od ženy že až Laughing lebo kým on bol prec ona svoje sialene deti nezvladala Laughing ja len dufam že ta radost prevýsi starost Confused Laughing

11.12.2006 15:56

KatJan

Jasne, Miss, ako vsetko v zivote. To, co prinasa najvacsiu radost je casto aj bolave... ale taky je zivot... Ja sa tiez tesim na malicku... no ked si predstavim porod, to tesenie sa trochu zrealni...

11.12.2006 16:23

Alexandra

Lenocka: Alex, super, e ste este chvilku 2 v 1, ale podla tvojich slov to asi uz dlho nebude, ja som takto presne to mala pri Lukaksovi, ze ma prijali do spitalu s hroziacim predcasnym porodom, tam mi aj odtiekla hlienova zatka, ale pustili ma domov s tym, ze pridem uz len porodit a manzel ma tam viezol o dva dni....
Myslis? Ked ja uz si ani nie som ista ci to vobec bola zatka.. Dnes mam zase kontrakcie, ale krcok je stale ako pred 2 tyzdnami a branka drzi.. Ale kontrakcie po 4 minutach. Ja som z toho debil baby.. Shocked

11.12.2006 16:31

Lenocka

Lenocka: Alex, super, e ste este chvilku 2 v 1, ale podla tvojich slov to asi uz dlho nebude, ja som takto presne to mala pri Lukaksovi, ze ma prijali do spitalu s hroziacim predcasnym porodom, tam mi aj odtiekla hlienova zatka, ale pustili ma domov s tym, ze pridem uz len porodit a manzel ma tam viezol o dva dni....
Myslis? Ked ja uz si ani nie som ista ci to vobec bola zatka.. Dnes mam zase kontrakcie, ale krcok je stale ako pred 2 tyzdnami a branka drzi.. Ale kontrakcie po 4 minutach. Ja som z toho cenzúrované baby.. Shocked
Alex nemusis sa kvoli tomu stresovat, podla tvojho tickeru, babatko by malo byt uz vyvinute dostatocne, aby mozno ani inkubator nepotreboval. A pokial tie kontrakcie neprejdu, radsej chod do porodnice, nech ta vysetria. Dnes si bola na kontrole, ked vies, ze mas krcok stale rovnako? Mozno su to aj plani poslickovia.. Najma bud kludna, uvidis, ze vsetko dobre dopadne. Drzim palce a myslim na teba. Inak ja som Lukaska porodila v 36tt a mal miery 2970g a 49 cm.

11.12.2006 16:38

KatJan

Alex, a to mas normalne bolestive kontrakcie tak casto? Co na to lekari? Myslim na teba aj ja!!!

11.12.2006 17:25

Terezia

KatJan to co sme sa bavili s Tanickou je ,ze sme si kupili monitor dychu, ktory je spolu s vysielackou a uvazovala som ,kde ho dat, aby dobre fungoval. Ze ci bude fungovat pod matracom alebo si kupit ten chranic a dat si ho pod chranic. Keby bol len pod plachtou tak by podla mna babatko tlacil.

11.12.2006 17:27

Terezia

Zuzka ja som sa ta pytala,ze ci to mozem preto lebo ty si napisala,ze tie homoepatika pomahaju skracovat krcok pri porode. Neviem co vsak znamena,ze moja dr. mi povedala,ze moj krcok nema ziadnu konzistenciu. Ze ju ma mat - nepovedala aku, ale ze moj uz nema ziadnu. Tak sa bojim, aby som s tym cajom a tymi liekmi nespravila nieco nespravne.

11.12.2006 17:30

KatJan

Jasne, Teri, diky za vysvetlenie! K tvojmu dalsiemu dotazu bohuzial nemam sajnu... Confused

11.12.2006 19:44

Miss

Alex- drž sa, tie kontrakcie sa mi nejako nezdaju sa divim, že ta pustili domov Shocked a mas ich aj bolestive?

11.12.2006 20:32

Velrybka

Ahojte babenky, tak to vyzera,ze bud ja alebo sestricky u lekara sme poplietli termin. Vraj som mala prist dnes doobeda, ja som mala ale zapisany termin na zajtra. Tak nas objednali na stredu na 8:15, odstrelim sa. V tuto dobu vsetci vstavame, Filipko si zvykol v poslednej dobe takto pospinkavat, co ma velmo tesi!! Laughing Laughing Tak ho budem musiet aj zobudit a ranajky mu da asi muzik tam... Rolling Eyes Pravdupovediac, ja uz mam toho dost. Aj pri malom som zle znasala tie posledne tyzdne, ale teraz s tym behanim okolo Filipka to je este horsie. Neviem Leni ako to zvladas ty, a este chces aj piect vianocne pecivo. no, klobuk dolu!! Wink A ZUzka B. o tebe ani nehovorim!!! V sobotu som chvilu myslela, ze to snad na mna uz aj ide. Zostalo mi hrozne divne, a citila som dole take nejake tlaky, ine ako ked tvrdne brucho. Tak som si v obchode sadla na zem a ono to potom preslo. Mala hrozne kopka, hlavne takto vecer, ked ja som uz pripravena na oddych. Zuzka B. - som rada, ze si napisala ten latinsky nazov, lebo teraz to mozem ist skusit zhanat do lekarne aj ja. ten cajik. dakujem , zienka. Miss - tie vyrazky a svrbenie zneju hrozivo. Je na to nejaky krem, alebo nieco??? dufam, ze ti to prejde, verim, ze to nie je sranda!! Kat Jan - to znie fajn s tou nemocnicou, myslim, ze je dolezite aby si sa ako cudzinka citila co najpohodlnejsie. Ved sa pri takej velkej udalosti chces stresovat co najmenej!! ja som hrozne zvedava, ako tento porod zacne a ako rychlo spoznam, ze je to ono!! :D

11.12.2006 20:53

zuzana Búciová

Nemyslím si, že by to vyvolalo pôrod, ale ho len uľahčí tým, že pripraví maternicu a svalstvo. Myslím ten čajík. Tie homeopatiká neviem, za to ruku do ohňa nedám.

11.12.2006 21:32

Terezia

Zuzana Búciová: Nemyslím si, že by to vyvolalo pôrod, ale ho len uľahčí tým, že pripraví maternicu a svalstvo. Myslím ten čajík. Tie homeopatiká neviem, za to ruku do ohňa nedám.
Dakujem ti za tvoj nazor.Asi si ten cajik kupim a vyskusam.

12.12.2006 11:23

SARA.KRALLER

cauko miss,uplne ta chapem ze uz mas tehotenstva dost.mne sa uz dokonca stalo,ked sme sa pohadali s muzikom,ze som mu povedala ze dam maxima na adopciu,na co som to potrebovala a ze preco sa mi zeny musime obetovat atd..... no a za 5 min bolo po vsetkom a strasne sa na maxa tesim a toto materstvo si totalne vychutnavam.dokonca sme sa s manzelom uz aj dohodli,ze ked maxik bude starsi,budeme pracovat na sestricke.... Laughing Laughing Laughing ale to su len plany, uvidime ked sa max narodi ako rychlo zmenim nazor Wink Wink Wink alex aj mam dost casto kontrakcie a dostala som strach tak sme sa vybrali k dok.a ten ma ukludnil ze je vsetko ok a max sa ma dobre.len keby tie kontrakcie boli za hodinu prilis casto okamzite nastup do nemocnice.ty ich mas aj bolestive`?

12.12.2006 12:24

materská

jeany

Ahojte,prepacte ze Vas "otravujem", ale nakolko niektora z vas je uz na materskej, potrebovala by som radu ako to vybavit? treba ist do socialky pre tlacivo a potom? esteraz prepacte ale som bezradna, na ich stranke nie je to jasne napisane - ani ziadost som nenasla... dakujem velmi pekne a drzim vam palce! Jana

12.12.2006 12:30

Re: materská

Apolinara

jeany: Ahojte,prepacte ze Vas "otravujem", ale nakolko niektora z vas je uz na materskej, potrebovala by som radu ako to vybavit? treba ist do socialky pre tlacivo a potom? esteraz prepacte ale som bezradna, na ich stranke nie je to jasne napisane - ani ziadost som nenasla... dakujem velmi pekne a drzim vam palce! Jana
Ahoj, no na matersku ťa vypise tvoja gynekologicka......a ten papier potom zamestnavatel posle na socialku..ja som na materskej od 5.12.06.

12.12.2006 13:02

Re: materská

winnie

jeany: Ahojte,prepacte ze Vas "otravujem", ale nakolko niektora z vas je uz na materskej, potrebovala by som radu ako to vybavit? treba ist do socialky pre tlacivo a potom? esteraz prepacte ale som bezradna, na ich stranke nie je to jasne napisane - ani ziadost som nenasla... dakujem velmi pekne a drzim vam palce! Jana
Jeany je to tak ako pise Apolinara, ty ziadne tlacivo zo socialky nepotrebujes, ak cakas prve. Ten papier ti da gynekologicka a tvoj zamestnavatel ho odosle socialke. Ale pri druhom je uz trochu viac vybavovania..

12.12.2006 14:16

Elena H.

Ahojte januarovky, velmi vam drzim palceky nech vsetko dobre a hlavne bezbolestne dopadne. K tomu MONITORU DYCHANIA: my mame Angel Care s dvoma platnami. Davaju sa priamo pod madrac. Mame ten hruby kokosovy madrac a na to plachtu, ktora je pogumovana naspodu. Nema to ist priamo pod babatko, teda pod plachtu alebo nejaky chranic. Ale treba to vyskusat podla navodu. Ahojte

12.12.2006 14:23

materská

jeany

baby, dakujem vam velmi pekne ohl.materskej

12.12.2006 15:02

KatJan

Teri, na sacku od cajika Ostruziny malinovej (Rubus idaeus) je napisane doslova toto: "droga ma mierne zvieravy ucinok, ktory napomaha pri zapaloch v ustnej dutine a pri hnackach. Vyuziva sa aj v gynekologii pri menstruacnych bolestiach." Moj muz sa pri slove "droga" dost pozastavoval a nechcel ma nechat to pit.... Laughing Inak tiez sa mi javi, ze by si to mohla, ale ak mas moznost prekonzultuj to radsej s lekarom, nech to mas poistene...

12.12.2006 15:09

Terezia

KatJan: Teri, na sacku od cajika Ostruziny malinovej (Rubus idaeus) je napisane doslova toto: "droga ma mierne zvieravy ucinok, ktory napomaha pri zapaloch v ustnej dutine a pri hnackach. Vyuziva sa aj v gynekologii pri menstruacnych bolestiach." Moj muz sa pri slove "droga" dost pozastavoval a nechcel ma nechat to pit.... Laughing Inak tiez sa mi javi, ze by si to mohla, ale ak mas moznost prekonzultuj to radsej s lekarom, nech to mas poistene...
Dakujem ti. Moja dr. je vsak na dovolenke a ani nemam pocit, ze by uznavala taketu "prirodnu medicinu".

12.12.2006 20:04

petra07

Ahojte tehulky, dosť dlho som tu nebola, ale vidím, že píšete o homeopatikách. ja mám tieto informácie z prípravy(od pôrodnej asistentky): 3 týždne pred pôrodom by sa mal piť čaj z alchemilky žltozelenej, citrusové plody by sme už vôbec nemali jesť (posledný mesiac pred pôrodom a ani počas kojenia) - kvôli alergii Potom homeopatiká: 7 až 9 dní pred pôrodom Arnika Montana 9CH, na dobré hojenie a proti trombózam - na uvoľnenie krčka maternice (a proti hemoroidom) Kaulophilum 5CH - 7 7 dní pred pôrodom - pri cisárskom reze: Staphysagria 5CH - na dobré hojenie rany - ďalej CICADERMA - masť na bradavky - od 34 až 36 TT by sa mala masírovať hrádza - aby sa predišlo nástrihu hrádze - olejom z Weledy, alebo olejom z ľubovníka bodkovaného riedeného. Toto všetko rozprávala pôrodná asistentka, neviem, či to vyskúšam, možno tú masáž hrádze a krém na bradavky si určite zaobstarám. Aj vás bolia kríže??? Aký je váš názor na odber pupočínkovej krvi??? majte sa pekne. :D

12.12.2006 21:05

Terezia

Petra mna chvilu bolia krize, chvilu bedrove klby a tak. Ale ja to mam aj z toho ustavicneho lezania. A co sa tyka odberu pupocnikovej krvi tak keby som mala peniaze, tak by som si to urcite dala odobrat. Pre istotu.

12.12.2006 21:45

renka_lienka

Ahojte. Tiez si myslim, ze za odber pupocnikovej krvi sa plati dost vela, a tiez viem, ze nie vzdy sa odber podari. Ale ak su na to financie, preco to neskusit :D . Mna boli pravy klb asi najviac zo vsetkeho, ale to len tak narazovo, a chrbtica ma boli vzdy vecer, to uz je asi unavou po celom dni. O tych citrusovych plodoch mi ani nehovor, ja posledne dva mesiace zijem viac menej iba na mandarinkach Sad . Co teraz??? To ich mam fakt prestat jest??? Ale ako Shocked , ako Shocked ?

12.12.2006 22:01

zuzana Búciová

Renka Lienka- ja žijem posladné dva týždne tiež iba na mandarinkách:-)) a to som sa ich už snažila obmedziť. No proste sa to nedáSad Neviem ako je to s užívaním Arniky Montany ten týždeň pred pôrodom. Viem iba, že Arnica je na už vzniknuté poranenia, a viem tak, že by sa mala dávať hneď po pôrode. A prospeje to aj bábätku. Ja som ju dávala drobcom pod jazýček. Ešte som sa nestretla s tým, že by sa mala dávať dopredu. Skúsim sa na to opýtať MUD. homeopatiek, ktoré poznám, či o tom vedia. Keď to zistím, dám vedieť.

13.12.2006 09:27

aksuram

Ahojte maminy, ja som sa akosi sama od seba nastavila s tym ovocim tak, ze citrusove plody vobec nejem asi take posledne 2 mesiace- jedine citron do caju. Akosi mi neidu na chut. V podstate papam kopu zeleninovych salatikov a z ovocia len jablka a banany. Ale tu Alchemilku som skusila raz- a potom som mala cely den tak casto tvrdnutie bruska a ciastocne to bolo aj bolestive. Tak neviem ci to je az tak vhodne pit tie 3 tyzdne pred porodom. Ja som sa rozhodla ze tu alchemilku si dam jak budem mat pocit, ze dnes, zajtra uz fakt zacnem rodit, aby som tomu trochu pomohla, ale dopredu to pit urcite nebudem. Hradzu sa stale chystam masirovat - ale flakam to Embarassed ... dufam, ze sa polepsim Wink

13.12.2006 10:14

renka_lienka

Tak to si stastny clovek, Maruska, mne chuti vsetko ovocie aj zelenina, ale mandarinky to je moja slabost Crying or Very sad mozem ich mat rano, na obed aj vecer, neviem sa ich vzdat... ako som cele tehotenstvo nemala vobec ziadne cudne chute, teraz na konci s tymi mandarinkami je to uplne nezvladnutelne Sad . Fakt neviem co so sebou a mandarinkami robit. Skusala som si zohnat ten cajik, co ste odporucali, ale ako keby sa po nom zem zlahla, nemali ho ani v jednej lekarni a to som ich par obehla :D . Na tie homeopatika sa chcem spytat dr., idem tam v piatok tak uvidim, co mi k tomu povie.

13.12.2006 10:23

Terezia

renka_lienka: Ahojte. Tiez si myslim, ze za odber pupocnikovej krvi sa plati dost vela, a tiez viem, ze nie vzdy sa odber podari. Ale ak su na to financie, preco to neskusit :D . Mna boli pravy klb asi najviac zo vsetkeho, ale to len tak narazovo, a chrbtica ma boli vzdy vecer, to uz je asi unavou po celom dni. O tych citrusovych plodoch mi ani nehovor, ja posledne dva mesiace zijem viac menej iba na mandarinkach Sad . Co teraz??? To ich mam fakt prestat jest??? Ale ako Shocked , ako Shocked ?
A to som citila vycitky svedomia,ze v poslednej dobe do seba hadzem mandarinky a pomarance. A poriadne mi chutia. Embarassed Sme v tom viacere.

13.12.2006 10:41

tanickask

Baby, ja som doteraz sa snazila vyhybat citrusom, ale uz v lete som si hovorila, ze ako to v zime zvladnem. Mandarinky ani tak nemusim, ale tie hrubokoze pomarance s tymi ritkami..... neviem im odolat Shocked Shocked Laughing Teraz som prisla z poradne, brali mi krv a vyter, pocuvali srdiecko, mam nizsi tlak a vaha 66kg takze uz som pribrala 9 kg. Najblizsie idem az po novom roku a to uz do nemovnice do poradne. Laughing Neviete niektora ako je to v Ruzinove? Je tam len jedna ambulancia? Pytala som sa dr na tie homeopatika a odporucila mi - CAULOPHYLUM 2 tyzdne pred porodom a pocas porodu na zmeknutie krcka a ulahcenie porodu a ARNICA MONTANA hned po porode a 10 dni po na hojenie.

13.12.2006 11:34

zuzana Búciová

TaničkaSk ja tiež viem o tej Arnice, že sa má jesť až po pôrode, ale treba ju začať dávať čím skôr, a zo začiatku pomerne často- ten prvý deň po pôrode aj á 1-2 hodinky 1 guličku.

13.12.2006 11:35

zuzana Búciová

Renka lienka- skúšala si aj v tých špecializovaných predajniach na čajíky?? Ak nezoženieš, a budeš chcieť, môžem Ti ho kúpiť u nás a poslať.

13.12.2006 11:41

renka_lienka

Zuzana Búciová: Renka lienka- skúšala si aj v tých špecializovaných predajniach na čajíky?? Ak nezoženieš, a budeš chcieť, môžem Ti ho kúpiť u nás a poslať.
No vidis, to ma nenapadlo Laughing , dnes sa chystam k doktorke, zahlasit nasu babulku, tak cestou skusim najst aj taky specializovany obchodik. Ak by som ho nezohnala, budem rada, ak by si mi ho mohla kupit. Dam ti este vecer vediet. Dakujem Laughing . A ozaj, viete niektora co su to tie prietoky??? V pondelok ma caka toto vysetrenie, tak nech som kusok v obraze, ak mi viete poradit :D .

13.12.2006 11:47

Lenocka

renka_lienka: A ozaj, viete niektora co su to tie prietoky??? V pondelok ma caka toto vysetrenie, tak nech som kusok v obraze, ak mi viete poradit :D .
Renka_Lienka tam ti len skontroluju, ci je babatko dobre vyzivovane, ci dobre funguje placenta. Robi sa to ultrazvukom a trva to kratucko.

13.12.2006 13:16

zuzana Búciová

Renka-Lienka, ak budeš chcieť, tak nie je problém Ti to kúpiť. Potom daj vedieť. Tie prietoky sa robia ku koncu tehotenstva, a sleduje sa celkový stav drobčeka a zrelosť placenty- tá má tri stupne.

13.12.2006 14:51

Terezia

Tak dievcence ja som sa vratila zo sona. A som na jednej strane velmi stastna a na druhej strane sa poriadne bojim. Mam malo plodovej vody, ale ze to nevadi. A babatko je velmi zostupene dole, ale to zase nie je novinka. A ma cca.3600 g!!!!!!!!!!!!! Z toho vyplyva moj strach. Ako ho idem porodit? Vsak keby sme vydrzali do konca tak moze mat okolo 5 kg. Ja viem,ze sono je +- 500 g. Len ako som povedala dr., aby to nebolo este +. Shocked

13.12.2006 18:06

Zuziik

Dievcata, chcela som sa vas opytat, ci jete bryndzu ? Ja som si prave dala faaaaajne bryndzove halusky....

13.12.2006 18:24

Zuziik

Ja viem, zeby sa nepasterizovane mlieko a vyrobky z neho nemali jest v tehu, ale neodolala som.... Shocked

13.12.2006 18:28

Terezia

Zuziik: Ja viem, zeby sa nepasterizovane mlieko a vyrobky z neho nemali jest v tehu, ale neodolala som.... Shocked
Pre zmenu neviem posledny tyzden odolat nivovej pomazanke. A presne dnes som si pomyslela,ze by som si dala halusky s bryndzou. A co Zuzka drahy doniesol zo Slovenska zasoby?

13.12.2006 18:48

ninocka

terka aj ja mam malo plodovej vody a malicky je velmi nizko.vahu budem vediet zajtra idem do poradne tak som zvedava

13.12.2006 18:48

Zuziik

Zuziik: Ja viem, zeby sa nepasterizovane mlieko a vyrobky z neho nemali jest v tehu, ale neodolala som.... Shocked
Pre zmenu neviem posledny tyzden odolat nivovej pomazanke. A presne dnes som si pomyslela,ze by som si dala halusky s bryndzou. A co Zuzka drahy doniesol zo Slovenska zasoby?
Terka, presne tak :D Laughing No ale az teraz trochu surfujem na internete, co moze nepasterizovane mlieko sposobit tehotnej zene, no az mi vyskocili kvapky potu na cele.... Shocked (asi prestanem citat internet) Na druhej strane jeden doktor sa vyjadril, ze jest mozeme vsetko, ale s mierou, pretoze my sme na tieto potraviny zvyknuti a teda aj nas imunitny system je odolnejsi voci bakteriam, ktore sa napr. nachadzaju v bryndzi... No povedz Terka, da sa tomu odolat ????

13.12.2006 18:54

winnie

Ahojte, tak dnes som konecne bola vybavit urady koli materskej. Kedze som na maleho dostavala rodicovsky prispevok, musela som ho ist zrusit, lebo mi uznali matersku na druheho drobca. Aspon si trochu prilepsim na pol roka:-) Tiez som bola dnes na odbery a som trosku nervozna koli tomu streptokokovi. Povedali mi, ze ak ho budem mat tak pri porode dostanem davku antibiotik a babo tiez. A keby som mala velmi zle vysledky, tak budem rodit sekciou Sad Tiez mam rada citrusy, pytala som sa lekarky a povedala, ze pokial nezjem na posedenie pol kila nic sa nedeje. Tak aspon nieco. Ale mam straaasnu chut na sladkosti a cokoladu a ta by sa tiez nemala jest. Uz mi aj manzel nadava, ci nie som schopna nejest mesiac cokoladu a ja ze nieeee.