1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104

Januarove babetka 2007

22.06.2006 11:50

gabca

Terezka vsetko naj k narodeninkam, aj moja mamina ma dnes narodeniny takze tento datum mam aj preto oblubeny. No neviem, ci ja to nekupanie sa vydrzim, som taky vodny zivel. A dovolenky pri mori sa teraz bojim, pretoze mne v tychto horucavach byva az na odpadnutie, citim sa velmi unavena a slaba a myslim, ze by to pre mna nebola oddychova dovolenka, kedze mame este Deniska a jemu by som sa musela naplno venovat. Ale je mi to dost luto, lebo vlani sme boli v Taliansku a bolo uplne uzasne.

22.06.2006 11:59

Alexandra

Terezka vsetko najlepsie k narodeninkam.. Ten vek ma vobec netrapi, ja som stihla aj karieru, aj sa zabavit, aj mame vlastny bytik, ktory sice budeme este dlllho splacat, ale nech, takze podmienky pre mimi mame vytvorene a velmi sa nan tesime, takze mi to vobec neprekaza, prave naopak..

22.06.2006 12:13

RoniZuzi

Alexandra: Terezka vsetko najlepsie k narodeninkam.. Ten vek ma vobec netrapi, ja som stihla aj karieru, aj sa zabavit, aj mame vlastny bytik, ktory sice budeme este dlllho splacat, ale nech, takze podmienky pre mimi mame vytvorene a velmi sa nan tesime, takze mi to vobec neprekaza, prave naopak..
Alex, nemyslela som tym, ze by si mala ieco lutovat, alebo zeby ta to malo trapit, prave naopak... co by ta uz mohlo trapit na tom ze si mlada.... Smile Ja som ale este tiez mlada... :D

22.06.2006 12:16

gabca

Mňa teda dosť naštvalo keď som bola v pôrodnici, vtedy som mala 26 a sestrička sa vyjadrila: "máme tu starú prvorodičku". Akú starú Twisted Evil ? Ja som sa teda staro necítila a ani sa zatiaľ necítim :D .

22.06.2006 12:33

sonka1

ahojte dievcata, tak sa k vám (neskoro, ale predsa) pridávam. som v 10 tt a je to moje druhé tehu. aj ja mam obavy z cestovania na dovolenku k moru a kupania sa v bazénoch. som zmierená s tým, ze to kupanie tento rok ozeliem. inak mam 32. je tu niekto s termínom porodu 17.1.07?

22.06.2006 12:47

Alexandra

RoniZuzi moja mama ma 47 a pripada mi od 30 rovnaka, takze na jednej z mojich oblubenych fraz - ze vek je dusevny stav, nie udaj v OP - nieco bude Laughing Ja sa tiez chystam cestovat a uzit si zivot ked budem mat dieta/deti velke Laughing

22.06.2006 12:52

Katarinaa

Terezia: ja uzivam Utrogestan, povodna davka bola 2x2, teraz uz koncim. Bola som za Dr. v 8+1a vtedy mi povedal, ze do 10 dni mam s tym skoncit, nie naraz, ale postupne - davala som si 2x2, potom 3x1, potom 2x1 a 1x1. Kedze som mala este lieky, tak som to rozlozila na dlhsie a vysadzala som nieco vyse 2 tyzdne. Vcera som si dala poslednu tabletku, to som bola 10+3. V pribalovom letaku pisu, ze sa to berie do cca 12 tyzdna. Ty si na tom ako, co ti povedal doky, kedy vysadit? sonka: ja mam termin 14. alebo 15.1., aspon podla poslednej m., takze celkom blizko teba

22.06.2006 13:13

Velrybka

Zuzi, chceli sme ist na spanielske ostrovy, ale co za to pytaju!! Shocked nielen ze zaplatis za zajazd , ale este aj povinne priplatky za studio a osobu v studiu Twisted Evil Twisted Evil , za to mozeme ist v Last minute do Grecka, All inclusive na 12 dni a este usetrim. Takze vyhladame nejake Grecko, a ideme koncom augusta. Uz sa tesime velmi. vsetci to uz potrebujeme. Tesim sa ako budeme s Filpkom nahanat vlnky a hrat sa v piesku. Bude to taky relax, lebo predtym nas stahuju a relokuju do novej krajiny, tak si ho zasluzime. Ahoj Sonka a vitaj!! Wink Terezka, podobne vsetko naj k narodeninkam.

22.06.2006 13:18

katrinn

gabca: už sa teším na tie reči v pôrodnici... to si ma vychutnajú tie sestričky.. ja budem stará a ešte k tomu s dvojkami Laughing Laughing len dúfam, že budem mať v sebe toľky sily, aby som im aj niečo na to povedala... Shocked

22.06.2006 13:24

zuzana Búciová

Vidím, že je nás tu pár, čo sme oslávili, oslavujeme, alebo oslávime 30. Takže všetkým všetko najlepšie, rýchle ubehnutie tehotenstva, a ešte rýchlejší a bezproblémovejší pôrod. RoniZuzi- uvidí, tak sa vám to zapáči, že pôjdete aj na rok. Ako som už písala, mi sme boli aj vlani s 5 mesačným Maťkom, a bolo neskutočne super!!!! A teším sa aj tento rok. Dúfam, že bude všetko ok. A v akom meste bývate? Velrybka- a ak to nie je tajomstvo, kam sa sťahujete? Inak, ak by vám to nevadilo, ja by som bola za, aby sme sa trochu bližšie predstavili, teda, kto chce. Ja som z Banskej Bystrice, termín mám asi 1.1.2007, čakáme štvrté (03/2000 Alžbetka, 07/2001 Adrianko, 01/2005 Maťkoa a 01/2007???, ) a vydatá som 8 rokov. Kto sa pridá??

22.06.2006 13:52

katrinn

wow, Zuzi, klobúk dole.. štvrté bábätko... Embarassed obdivujem ťa/resp. vás Wink

22.06.2006 13:55

gabca

Zuzka, Ty už budeš mať štvrté? No to je krása, me sa strašne páčia veľké rodiny. Ja mám termín podľa PM 8.1.2007, mám jedného chlapčeka Deniska 5/2003, som vydatá 5 rokov a som zo Žiliny. Ja Vám tak závidím dovolenku pri mori, samozrejme v dobrom. Mohli by sme ísť aj my ale ja sa bojím, aby sa niečo neskomplikovalo a vždy mám väčšiu vnútornú istotu keď som doma.

22.06.2006 14:09

zuzana Búciová

To štvrté ale nebolo tak veľmi plánované, ale bude to super, lebo aspoň bude mať Maťko nejakého vekovo bližšieho parťáka. Tí dvaja ho totiž berú medzi seba, iba keď majú dobrú náladu, a chcú ho niečo učiť - a on ich pritom tak príšerne " žere"Smile))) Už ste rozmýšlali aj nad menami? Nám to zatiaľ vyzerá na Hanku alebo Tomáška. Ale ešte uvidíme, ale deti sa veľmi netvária, že by to chceli zmeniť.

22.06.2006 14:28

Alexandra

No tak ja som vydata pol roka Laughing Som z Bratislavy, i ked povodom Trencanka, manzelik je Peetrzalcan Shocked Cakame nase prve a na menach sme boli dohodnuti okamzite, bude to Nicolette, alebo Michael, i ked mne sa paci i Nicolas... Uvidime ci sa podari, ale manzel by velmi chcel dcerku.. Neviem ci sa mi podari mu to splnit Embarassed

22.06.2006 15:34

RoniZuzi

Alexandra, ja som vlastne tiez mala 25 ked som otehotnela s nasim prvym, rodila som ako 26 rocna, a to sme vobec neboli zabezpeceni, myslim bytovo a tak, ale vsetko je ok a my ocakavame druheho potomka. A tiez zdielam nazor ze som taka mlada na kolko sa citim a poviem Vam, niekedy to ide riadne nizko - myslim ten vek na ktory sa citim :D No a s nasim malym sme si uz riadne pocestovali, dokonca mozem povedat, ze on toho ma nalietane viac ako ja... ved existuju aj nizkonakladove letenky... kupovane dost vopred... Smile aj teraz mi tu hovori, ze on ide do lietadla a bude letiet do KE za babkou... :D Gabca tiez som mala blbu skusenost v porodnici v KE, ked mi priniesli po prvy krat maleho ubehlo 16 hod od porodu, nikto mi neukazal ako sa koji, hoci som teoreticky bola nabita skusenostami, bohuzial prax je ina a nakoniec som zistila, ze mi ho uz medzi tym aj dokrmili Bebou.... Confused Zuzka byvame v Londyne ale som z KE a maly sa tiez narodil v KE, ale druhe sa asi narodi tu, este ale nie som na 100% rozhodnuta. Termin mame 30/01/07, co nakoniec kludne moze byt aj februar... Smile ako ja Smile a vydata som 4 roky. No a strasne by sme chceli ist na tu dovolenku (bola by to prva poriadna, ked letime alebo cestujeme tak zatial iba ku babkovcom, kedze im chceme dopriat z maleho co najviac), manzel to velmi potrebuje a aj maly, len ja sa bojim, ze ma nevolnosti dovtedy neprejdu a predsa je to dlha cesta autom, a ani si teraz nemozem dat nejaku tabletku na cestovanie... Confused No a nakoniec, my by sme si priali malu Zuzku, ale moja mama hovori, ze to bude chlapec podla toho ake chute mam na kysle, aj teraz si varim kyslu kapustovu polievku, nodolala som, nemozem cakat do Vianoc ... :D

22.06.2006 17:42

Anonymous

Dakujem vam za blahozelania. Dufam,ze sa nam to vsetkym podari a ako ja vravim uz keby bol december. Wink Pre Katarinuu: Ja mam od zaciatku najsilnejsiu davku a to je 6 za den. Kedze mam problemy s tou mykozou a moja dr. mi dala lieky, ktore sa v prvom trimestri nesmu,t ak som isla za inym znamym dr. Podla menzesu som 11+1, ale on mi tvrdi,ze podla sono som dopredu o tyzdent. A Utrogestan mam vysadit. Moja dr. mi tvrdi opak,ze som pozadu a Utrogestan mam brat dlhsie aj do 14 -15 tt. Takze neviem co mam spravit, aby som neurobila chybu. Zuzka no to je prekrasne - 4 deti. Smile Ja mam 30 rokov a vydata som 5 rokov a toto je po dlhych pokusoch, liekoch a trapeniach prve babetko. O jedneho anjelika sme prisli, ale to uplne na zaciatku este v roku 2004.

22.06.2006 17:43

Anonymous

Zabudla som sa podpisat. Terezia Embarassed

22.06.2006 17:44

Anonymous

inak dievcata co sme pisali, ze neviem co kupit a ako na to, tak ja mam uplne rovnaky pocit. zacala som sa pomaly okolo seba obzerat, ale este netusim ako na to. Ved tu mame uz aj skusene maminky a tie nam poradia. Aj napr.kde sa daju kupit dobre a lacne tehotenske veci. Rolling Eyes Terezia

22.06.2006 18:48

Ena

Terazka: tak lacne tehu veci asi nekupis nikde Sad( Ale ak si z BA, tak mas moznosti MA-MA na Bajzovej, a potom uz len Aupark, jaj a este na Dunajskej je jeden obchod, kde je par Tehu veci... Alexandra: a teraz ma napadlo, ze na Fedinovej, ako je posta, tak oproti co su pod panelakmi obchodiky, tak v jednom maju detske veci a su tam aj tehu.. sa to najde rychlo, je to taky prtavy obchodik a fuiguriny maju vystavene vonku...

22.06.2006 20:18

zuzana Búciová

Baby, po tých tehu veciach sa skúste poobzerať aj u "číňanov" a obchodoch tohto typu. Začínajú sa zásobovať aj takýmito vecami. Ja som si kúpila super riflové tehu šaty a stáli 600,-sk. Mali aj takú riflovú béžovú sukňu na traky a tá stála 380. Mali aj rifle na traky a takmer všetky veľkosti. Na tých pár mesiacov sa podľa mňa neoplatí ani nič drahšie kupovať.

22.06.2006 22:02

RoniZuzi

No ja som na tom podobne. Ked som bola prvy krat tehotna, kupila som si az jedny tehu nohavice, stali ma 1600 Sk, manchestrove. Pretoze bola zima, mi to ani nejako nechybalo, vsetko som schovala pod budnu, rodila som v aprili. A toto tehu bude take iste, este ze som si nechala tie nohavice, lebo par mojich kamosiek malo na ne zalusk. Smile Tiez si myslim, ze je do toho zbytocne investovat, stoji to vela a nie je to na dhlo.... Shocked

22.06.2006 22:54

Velrybka

ahojte, ja som do tehu veci tiez vela neinvestovala. Ale to zalezi aj od prace ktoru robite, ja som ucitelka v skolke a tak mi stacili jedny riflove nohavice a jedna sukna a v newyorkri XL tricka a nejake 2 peknejsie topy na specialne prilezitosti a bolo. teraz sa tiez nechystam rozsirovat extra garderobu, snad len o nejake letnejsie nohavice a nove tricka - lebo tie stare su uz len na doma od nevypratelnych skvrn a rozgajdane Laughing Laughing Inak, ja som povodom z Bratislavy, momentalne zijeme 4 roky v Budapesti a od septembra budeme v Geneve, Svajci. Vsetko vdaka praci muzika Wink Toto je nase druhe dietatko a termin mame 1.1.07 Laughing Laughing Laughing . Filipko sa narodil v aprili 05. Alex, co sa tyka mien, ja som chcela Michaela, ale potom prisiel muz s Filipm a to ma akosi oslovilo este viac. Ale ak bude druhe tiez chlapcek tak bude Misko. Problem je, ze muzovi sa ale paci Michal a mne Michael podla anjela Laughing Laughing A dievcatko Emma, aj ked je ich uz pozehnane, ale co uz, to meno sa mi paci uz hrozne dlho. Wink Jaj, idem uz spat, maly sa nam stale budi v noci aj 4x - a to ho nekojim!! Rolling Eyes Dnes si ho asi ale prenesiem do postele, lebo uz nevladzem pendlovat.... Bru nocku.

23.06.2006 08:04

gabca

Ahojte, ja som tiež počas prvého tehotenstva nemala nejaké špeciálne oblečenie. Mala som ale malé bruško a až do 7. mes. som sa vmestila do mojich nohavíc a kostýmov. Potom som išla už na materskú, pretože som pracovala v advokácii a bola som neuveriteľne vyťažená, až som sa zle cítila. Lekár mi povedal, že bude lepšie ak ostanem doma. Tak som si kúpila len jedny tehunohavice a jedny šaty a v tých som vydržala do konca tehotenstva. Teraz to ale asi bude iné, mám pokojnejšiu prácu ale tiež jednám s klientmi, tak sa musím slušne obliekať a tiež podľa toho ako mi už teraz rastie bruško si asi budem musieť rozšíriť tehušatník. Môj manžel má tiež taký druh práce, pri ktorej sa veľa sťahuje po svete ale momentálne pracuje súkromne, aby sme sa vyhli práve tomu sťahovaniu. Uvidíme, ako dlho to takto vyrdží, ja by som bola rada, keby čo najdlhšie, pretože mi je ľúto opustiť náš nový dom, prácu, známych a zas sa udomácňovať niekde inde. Velrybka, Ty s týmto nemáš problém?

23.06.2006 09:17

Alexandra

ena dakujem, pojdeme pozriet ked sa nahodou vratime z prace skor ako o 7 Embarassed Ja som zatial dostala 2 suhnicky, obe budem moct mat tak minimalne do 5 mesiaca, daju sa krasne povolit okolo bruska a su super pohodlne. Mam aj jedny saty kde sa mi este brusko zmesti a par tielok trosku dlhsich, tie tiez znosim... Na jesen a zimu, kym pojdem na matersku, tak si mozno vystacim aj s 2 nohavicami co mozem nosit pod bruskom a na to dlhsi svetrik, alebo aj mikinu (nech ma maju radi) Laughing

23.06.2006 09:51

sonka1

ahojte, ja som pri prvom vobec neinvestovala do tehu-satnika, mala som také natahovacie nohavice (3ks), ktoré so mnou rastli celé tehu a na konci pomohla gumicka na gombíku, leto sa dá prezit v satách strihaných do áčka, no a par vecí som si pozicala od mojej maminy. teraz ale chcem nejaké tehu nohavice na neskor, ale urcite nie tie drahé, co ponukajú v obchodoch. naozaj sa neoplatí tolko investovat. inzeráty sú plné tehu-oblecenia Wink a je fajn bedrová móda nohavíc, ked brusko má dost priestoru nad nohavicami! ja som stale v tom, ze budem mat dievca, podla Jonáša by to tak malo byt, dufam , ze sa nesekol a ked ano, tak neva, hlavne aby bolo baby zdravé! pre dievca mám zatial meno melanie a chlapec by bol asi timotej, ale to sa moc nepáci mojmu muzíckovi. syncek (3,5r.) sa volá mathias. ronizuzi, aká je starostlivost o tehotné, poradne a tak v londýne. pocula som, ze v anglicku nesledujú tehotnú az tak dokladne a ko u nas. je na tom nieco pravdy? katarinaa, ten termín je fakt blízko. mne v niektorých testoch tiez vychádza 15.1.07 Smile . dievcatá nemáte problém s ladvinami? ja som mala na zaciatku tehu bolesti na pravej strane, ktoré nastastie ustúpili. ale pri prvej tehu som mala 2x zápal ku koncu tehu. a tak sa teraz toho obavam, ze ma to moze cakat.

23.06.2006 11:26

Ena

Velrybka; tak tu Zenevu ti trocha zavidim.. ja som prezila 2 roky nedaleko od Zenevy ako aupair a celkom rada na toto obdobie spominam Smile A my sme tiez mali ze FILIP a EMA, len Emiciek bolo uz tolko, ze teraz je moje Nr. 1 NINA Smile

23.06.2006 12:59

Alexandra

soni, aka je ta Jonasova metoda? Viem ze by som to mala vediet, ale som neskusena zatial Embarassed

23.06.2006 13:07

katrinn

Alex, Jonášova metóda je založená na prirodzenom výpočte plodných a neplodných dní, on ževraj dokonca vie vypočítať, aj kedy máš počnúť, aby sa ti narodilo dievčatko alebo chlapec.. Čo sa týka oblečenia, ja som skvelé oblečko našla v sekáčoch. Naposledy som ulovila perfektné tehu nohavice na leto, 3/4 -ťové, béžové za 249,- SK. Len nie všade majú tehu oblečko. Najlepšie je ísť buď do Viedne, alebo do Brna, navštíviť C&A alebo H&M, kde za slušné ceny nájdete perfetkné oblečko, nie ako to, čo tu ponúkajú.. Samá umelina, nič bavlnené Confused a neskutočne drahé...

23.06.2006 13:32

Alexandra

katrinn dakujem za objasnenie, ale asi to ma vyznam len pre tych, ktori maju pravidelne cykly, vsak..? Confused

23.06.2006 13:37

katrinn

Alex, to neviem, je to tiež jedna z prirodzených metód. už sa veľa o tom písalo... myslím, že aj tu na bábetku je o tom diskusia.. Nikdy ma to nejak nezaujímalo...

23.06.2006 14:41

Velrybka

Gabci, ja som taky dobrodruzny vtacik. Laughing Laughing Hrozne rada cestujem a pri muzikovi sa mi to splnilo. Niekedy je to tazke, hlavne kym sa aklimatizujes na nove podmienky ale po case si uz doma tam kde mas svojich milovanych. Akurat potom to cestovanie za rodinou je perne, tym ze sme teraz boli v Pesti sme boli v Blave ako na klaviri, a tak aj budem rada ak sa odstahujeme na cas trosku dalej. Budu musiet teraz nieco obetovat aj rodicia, doteraz boli lenivi ako vsi, ale ja s dvoma detmi sa veru nepohrniem cestovat. SKor sa tesim na vyletiky a spoznavanie krajiny a okolia. Niekedy je to tazke s tym, ze nemas babku po ruke, a viem si predstavit ze pri dvoch to bude este tazsie, ale snad to nejako zorganizujem. Idem, ten dudo je dnes taky nervozny a umrncany. v noci zle spal , neviem ci je to tym ze mu je teplo ci co.... ach jo! :D

23.06.2006 14:45

Katarinaa

Tak som po poradni. 4cm. A knizku este fuurt nemam, mna asi porazi. Ale vraj az nabuduce, lebo este nie som odhlasena od povodnej gyndosky, tak tento novy mi ju nechce dat. Sakrble. Tak ja dostanem knizku v 15. tyzdni

23.06.2006 15:21

Alexandra

katka super, vsak je to krasne? Aj Tebe sa ditko tak predvadzalo, kyvalo rucickami a podobne? Laughing katrinn ach soo, tak to som nevedela ze sa vola Jonasova, ale o metode planovaneho rodicovstva som uz citala.. Ale neva, tiez ma to nejak zvlast neoslovilo.. Velrybka teraz budes mat dobrodruzstvo svoje dve deticky Wink

23.06.2006 15:41

Katarinaa

Alexandra: ked ja to stale vidim len ako taku machulu... vobec to na tom utz nerozoznam, ze co je ktora cast, no zabijem sa?? Shocked Ale inac, ano, vsak pohoda, ja som hlavne spokojna, ze je tam, ani kyvat nemusi.

23.06.2006 15:56

AJ JA

nea

Ahojte januarovky! mozem sa aj ja pridat do vasho klubu? Som momentalne na zaciatku desiateho tyzdna a male sa ma narodit niekedy v polovici januara. Tak sa s vami aspon podelim o aktualne dojmy. Je to moje prve tehotenstvo, na vahe som zatial nepribrala nic, ale uz sa mi akosi zacina zvacsovat brusko. No a prsia samozrejme, musim si rychlo kupit nejake nove podprsenky, lebo je tam velmi tesno. A este cosi, priserne sa mi zhorsila plet. Vyrazky, ale hlavne cervene flaky... Mate niektora podobny problem? Zatial to s korektorom nejako zvladam. P.S. Je niektora z vas z KE?

23.06.2006 16:00

Alexandra

Katarina nase sa krasne hybalo, takze sme videli ako sibrinkuje rucickami a kde ma co Laughing nea ja som na tom velmi podobne s tou pletou, zatial sa vyhovaram na to, ze to bude baba a ta mame krasu berie, ale neviem na co sa budem vyhovarat ak sa ukaze ze cakame chalana Embarassed

23.06.2006 18:14

katrinn

Alex, je to len jedna z prirodzených metód, ktoré praktizuje Dr. Jonáš, chápeš? je to jeho metóda podľa ktorej on ževraj dokáže aj vypočítať že kedy splodíš babu, chlopa.. ja neviem, ako to môže fungovať, mne tie "prirodzené" metódy sú nejak proti srsti... Teda, ak je to taká tá plánovaná prirodzená metóda... Laughing neviem, či som sa správne vyjadrila, ale nejak mi to nejde Embarassed

23.06.2006 18:46

Alexandra

Katrinn ved presne to pisem, ze o nej som pocula, ze merias bazalnu teplotu a cosi s hlienom a podobne.. No a ze ja to moc nemusim take, respektive na mna by to aj tak nebralo, pretoze ked som podla hlenu odhadovala kedy mam ovu aby sme si vtedy davali pozor, tak som zrovna otehotnela Laughing

23.06.2006 18:49

RoniZuzi

sonka1: ronizuzi, aká je starostlivost o tehotné, poradne a tak v londýne. pocula som, ze v anglicku nesledujú tehotnú az tak dokladne a ko u nas. je na tom nieco pravdy? .
Soni, no poviem to asi tak, pri prvom som bola v uk asi do 7 mesiaca, no a tak teraz ako aj vtedy, starostlivost v prvom trimestri je nijaka. Nemam ani len potvrdene, ze som tehotna, krv ani nic ine mi nebrali. Prvy ultrazvuk mam na plane 18/07 co by malo byt niekedy v 12t.t. a prvu navstevu midwife asi na 13t.t., ale potom to uz ide fajn, pravidelne kontroly u midwife, mozes sa s nou o com kolvek porozpravat, popocuva babetku srdiecko, ale nevysetruje zospodu, pri prvom tehotenstve som ani raz nebola vysetrena zospodu, no az kym som neprisla tu. Rodila som na Sk, no ale nemam dobre skusenosti, kym som 16 hodin lezala na vzdycharni, ci ako sa to vola, kedykolvek tamat presiel nejaky lekar, aj taky co nemal sluzbu, sa vo mne pohrabal, a mne to velmi islo na nervy, prisaham ze to bolo v dvojhodinovych intervaloch.... hruza Confused nemala som sil odporovat, chcela som to uz mat za sebou. No a vratim sa ku UK, ja mam z nich taky pocit, ze oni nechavaju prvemu trimestru volny priebeh, asi preto, lebo v prvom trimestry je najvacsia pravdepodobnost spontannych potratov, s ktorymi sa nic neda robit. Ale dostala som brozurky, ohladom stravy a veciam ktorym sa treba vyhybat a ine uzitocne veci....

23.06.2006 19:48

Terezia

Medzi prirodzene metody patri napr.Billingsova ovulacna metoda a podobne metody, kde na zaklade sledovania vlastneho tela - hlienu a moze sa pridat aj teplota sa stanovuju plodne a neplodne dni. Jonas je uplne o niecom inom. Ja som sa v zufalstve zamyslala uz aj nad tym,ked som nevedela co uz spravit. Jemu napisete ziadost a on vam posle prihlasku a ked mu ju poslete nazad a poslete mu peniaze - vtedy to bolo 500 sk, tak on vam obratom posle kedy sa mate milovat, aby ste splodili babetko. Ja osobne prirodzene metody uznavam, lebo zena spozna svoje telo a v pripade, ze nema nejake vacsie zdravotne problemy, tak sa jej to podari. Jonasa neuznavam a peniaze som mu neposlala. Ale niektore dievcata tvrdia,ze im to pomohlo. Kazda z nas si asi musi urcit sama hranice co chce a co nechce spravit preto, aby mala uzlika. A pokial neublizuje druhemu, tak to nie je nic zle. Terezia

23.06.2006 21:34

RoniZuzi

Dievcata ja vam neviem, ale mne sa to nepozdava, a akosi tomu neverim. Ved ako tomu ja rozumiem, vsetky zenske vajicka nesu chromozom X a zalezi len na muzovej spermii ci to bude chlapcek alebo dievcatko, muzske spermie su nositelmi chromozomov X a Y, ak to ma byt dievcatko dochadza k spojeniu XX chromozomov a ak chlapcek XY. V kazdom muzskom ejakulate sa nachadza milion spermii s oboma chomozomami. Je uz len na sikovnosti tej spermie, ci dobehne prva X alebo Y. Podla toho je pohlavie dane prvym spojenim spermie a vajicka a nijako sa to neda ovplyvnit. Podla mna to musi byt iba nahoda, ze to podla hociakej metody vyjde. A ak by som tomu mala verit, to by znamenalo, ze v dany den by muzsky ejakulat musel obsahovat iba X spermie alebo iba Y spermie, co je pri tom mnozstve nemozne, videla som ako ejakulat vyzera pod mikroskopom, pricom vsetky X-ka boli napustene nejakou fosforeskujucou latkou, no bolo ich tam mnoho a riadne pomiesane. Shocked no bolo to v TV v nejakom dokumentarnom filme.

24.06.2006 11:56

Alexandra

RoniZuzi spravne, ale pokial ja viem, tak X-kove spermie maju vacsiu vydrz, i ked su pomalsie a Y su sice rychle, ale nemaju vydrz, takze ak to ma byt baba, k oplodneniu X spermiou pride ak sa milujete 3 dni pred ovulaciou, teda spermia prezije v tele 3 dni a az potom oplodni vajicko. Y spermia oplodni vajicko aj je uz nachystane.. Tak nejak som to kdesi citala zase ja.. Co je na tom pravdy, netusiiim...

24.06.2006 18:07

Garden

Ahojte januarovky, ja som Evka a chcela by som sa k vam pridat, tiez budem mat babetko v januari Smile TP mam 18. januara.

24.06.2006 18:32

Garden

skusam ticker

25.06.2006 10:12

RoniZuzi

Alexandra: RoniZuzi spravne, ale pokial ja viem, tak X-kove spermie maju vacsiu vydrz, i ked su pomalsie a Y su sice rychle, ale nemaju vydrz, takze ak to ma byt baba, k oplodneniu X spermiou pride ak sa milujete 3 dni pred ovulaciou, teda spermia prezije v tele 3 dni a az potom oplodni vajicko. Y spermia oplodni vajicko aj je uz nachystane.. Tak nejak som to kdesi citala zase ja.. Co je na tom pravdy, netusiiim...
Hihi Alex, v tomto pripade teda vynimka potvrdzuje pravidlo, kedze my sme naseho splodili 2 dni pred ovulaciou a je z neho chlapina ako buk. :D Vieme to presne, pretoze sme to skusali iba raz... :D

25.06.2006 10:17

Alexandra

Ahoj Garden, vitame Ta medzi nami Smile RoniZuzi to je des, tak uz ani to neplatiiii.. Takze nam neostava nic ine len sa zmierit s teoriou nahodneho vyberu Laughing

25.06.2006 13:46

aksuram

Ahojte vsetky janurovky, Ja ani neviem ci patrim do tejto temy, kedze TP mame na prelome decembra a janura. Ale co uz :D Toto je nase prve dietatko a velmi sa nan tesime. Na moje prekvapenie mam uz dost vyrazne brusko, takze uz zacinam nosit oblecenie s gumickami a roznymi inymi pohodlnymi vymozenostami Embarassed Nea- ja som momentalne v Ke, ale len do augusta. Pekny den ...

26.06.2006 09:11

Alexandra

aksuram gratulujeme! Ono TP je pomerne nie celkom spolahlivy udaj, ked si vezmes ze vacsina deti sa rodi plus/minus 10 dni od TP Wink Ten tickerik si spravis tak, ze nakopirujes do podpisu tu cast s url, nie http Smile

26.06.2006 09:16

zuzana Búciová

vítam všetky nové tehuľky a prajem nám pekné a hlavne bezproblémové tehotenstvo. K tomu termínu pôrodu- moje všetky tri deti sa narodili do týždňa pred termínom. Ale to som od 38TT chodila každý deň pešo po schodoch namiesto výťahu na 5p, brala som homeopatiká ako prípravu na pôrod a posledných 10dní som brala vit. B- Thiamín. Vraj prispieva k dozrievaniu krčka maternice.

26.06.2006 10:05

Alexandra

Zuzana aj u nas sa vsetky deti narodili v rodine tyzden pred, tak to bude celkom zaujimave.. Moj TP 7.1, mama narodeniny 28.12, ja meniny 2.1, som zvedava kam sa male trafi Laughing