1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104

Januarove babetka 2007

26.11.2006 20:25

Katarinaa

Zuzka: v prirucke Takmer vsetko o dojceni pisu, ze ked mamicka jedla pocas tehotenstva, bude moct v nastupenom trende pokracovat aj po narodeni babatka - ze dieta je potom na taku stravu zvyknute. Tak ja sa (naivne???) domnievam, ze aj po porode budem moct normalne jest. Nie? No ved ty uz mas skusenosti s 3-mi detmi, tak ma vyved z omylu...

26.11.2006 22:33

Terezia

Ahojte dievcence. Tak ja som sa presunula od svokrovcov k nam nazad domov. Musim ist na kontrolu k mojej dr.,ktora odchadza na dovolenku. Dakujem Tanicke,ze vas pozdravila. Ale ako vidim, tak ste si to ani nevsimli. Laughing Ja uz musim len lezat s panvou co najviac dohora. Mam zatrhnute uplne vsetko. Tak bojujeme, aby sme vydrzali co najldlhsie.

27.11.2006 08:49

sonka1

ránko dievcatá, no ako sa blízi finis viaceré musíte mat kludový rezim! tak sa pekne setrite, aby babatká vydrzali v bruzkách co najdlhsie! Smile katarina, veru, ak budes kojit, budes si musiet dávat pozorna to co zjes. hlavne ziadne jedlá, co nafukujú, lebo potom bude mat babatko bolenie bruska a ten krik nestojí za to, potom ziadne potraviny, co vyvolávajú alergiu, tie sa nemozu uz aj koncom tehotenstva, atd. atd. samé výzivné a zdravé veci! jedna moja známa, ked kojila, bola iba na suchých rozkoch, lebo vsetko ostatné babatkovi vadilo, ale to je uz extrém (!). mne teraz nebýva vobec tak teplo, ako v prvom tehu. vtedy som mala horúce ruky a nohy stále, co za normálnych okolností ich mám studené. teraz sa teplo obliekam, aby som nechytila zápal obliciek, lebo som v teho na to náchylná. Confused ale uz druhý týzden sa nemozem dostat z nádchy, hroza Sad !

27.11.2006 09:22

Katarinaa

Sonka1: ved prave toho sa desim. Ja som vegetarianka, jem same vyzivne a zdrave veci, samu zeleninu, ovocie, mliecne vyrobky, vela obilnin, strukovin. Vobec si neviem predstavit, ako zmenim jedalny listok, lebo byt o chlebe a vode sa mi nezda ani nahodou vyzivne a zdrave. Mna zarazilo, ked Zuzka napisala, ze si nemoze potom dat rybu ani zemiakovy salat.... co je zle na zemiakovom salate? A na rybe? Vsak ani nenafukuju, ani nealergizuju.... no som z toho jelen.

27.11.2006 09:55

Alexandra

Ahoj kocky, tak my sme sa v piatok trosku fotili Embarassed

27.11.2006 09:57

aksuram

Katarinaa: Sonka1: ved prave toho sa desim. Ja som vegetarianka, jem same vyzivne a zdrave veci, samu zeleninu, ovocie, mliecne vyrobky, vela obilnin, strukovin. Vobec si neviem predstavit, ako zmenim jedalny listok, lebo byt o chlebe a vode sa mi nezda ani nahodou vyzivne a zdrave. Mna zarazilo, ked Zuzka napisala, ze si nemoze potom dat rybu ani zemiakovy salat.... co je zle na zemiakovom salate? A na rybe? Vsak ani nenafukuju, ani nealergizuju.... no som z toho jelen.
Podla mna sa salat nema jest pri kojeni koli pouzitej majoneze- kde idu vlastne surove vajicka ... ale preco by sa nemala jest ryba skutocne netusim- sa mi to zda skor vymysel ako nieco na realnych podkladoch- jedine co ma napada je ze mozes zhltnut kost- ale tomu sa da predsa vyhnut Wink

27.11.2006 10:34

tanickask

baby a nemate nejaky link, kde je napisane co sa moze jest a co nie? ja nejem citrusy, ale neviem ci su bezbecne napr arasidy, med.... atd... No a internista mi zakazal kavu, ale ja mam taky abstak ze neviem nic urobit v robote a na nic sa sustredit. Asi musim odvykat pomaly... Crying or Very sad Vcera som pol dna prespala a ani v noci som nemala problem. Vidim ze bez kavy ma nejak opusta energia Laughing

27.11.2006 11:00

zuzana Búciová

Terézia, vitaj opäť medzi nami. Neboj sa, už to nebude dlho trvať, ak budeš v kľude, tak to určite vydržíš aspoň do 38tt, a potom to už je úplne ok, budeš vlastne v termíne. Len ozaj poctivo oddychuj a pekne ležkaj. Katarinaa- k tomu jedlu iba toľko, že ja som mala pri Alžbetke problémy aj z jablkového ďžúsu, strašne sa mi vyhádzala, a potom aj z jahodového jogurtu. Tak som si dávala obrovský pozor, čo som jedla. A okrem toho mala aj koliku rovné tri mesiace. Pri chalanoch som už bola múdrejšia, a pila som iba Mitickú tichú, Korytnicu neperlivú a čaj pre kojace maminy. Niektoré bábätká nadúvalo aj s bubliniek v minerálke. Bolo to pomerne otrasné, ale dalo sa to vydržať, a oplatilo sa. Chalani nemali žiadne problémy. Fakt velikánsky pozor čo som zjedla som si dáývala asi tak 6 týždňov, postupne som pridávala ostatné veci. Z vlastnej skúsenosti by som určite pre začiatok vynechala džúsy, možno tak nejakú domácu ríbezľovú šťavu s vodou- tam je minimum chémie. Ja som jedla zo začiatku iba biele jogurty, ale po tých 6 týždňoch som postupne pidávala aj ovocné. Nejedla som citrusy, banány, čokoládu, papriku, paradajky, cibuľu, žiadne iné mäsko okrem kuracinky na prírodno s rascou- tá podporuje trávenie aj u teba aj u drobca. Tú som teda používala hojne aj do polievok. Na začiatku som si aj jablká bielila od šupky, vraj aj tá nadúva. Vo všeobecnosti sa zo začiatku neodporúča jesť surová zelenina a ovocie, iba postupne. Med by sa nemal vôbec, lebo je to silný alergén. Vraj ani deti do troch rokov by ho nemali jesť. K tej rybe a šalátu- ryba sa môže, ale určite by som ju neodporúčala vyprážať. A k šalátu, majonéza by ani tak asi nevadila, leba ak použijete kúpenskú majonézu, tak tá je z varených vajec- skôr by som sa bála tej zeleniny- krášok, kukurica, cibula, horčica. Určite by som to nejedla tých 6t po pôrode. Možno sa vám to zdá trochu prehnané, ale my sme si odžili tri mesiace príšerného plaču, keď sme Alžbetke nemohli pomôcť, tak preto sme boli, a aj budeme radšej opatrní. Podľa mňa to stojí za to. Ale faktom je, že každé dieťa je iné. Keď som bola s Maťkom v pôrodnici, tak som jednej babe hovorila, že sa mi Alžbetka strašne vyhádzala po džúse, a neverila mi. Ona ho pila úplne v pohode. Až ho vypila jej spoubývajúca a malá sa jej do rána tak príšerna vyhádzala, že ju museli natierať kedejakými masťami. Potom mi uverila. A určite by som sa nespoliehala na to, že na to, čo som jedla pred pôrodom, budem môcť aj hneď po ňom, že dieťa je už na to zvyknuté. Podľa mňa je to nezmysel. Skúste si dať pred pôrodom a potom aj po ňom segedínsky guláš s dobrou domácou kysnutou knedľou a uvidíte ten rozdiel:-)))

27.11.2006 11:06

aksuram

Co sa tyka jedenia po porode, ja si urcite budem aj bez ohladu na babo davat pozor na jedla z ktorych naduva alebo prehana alebo zapeka- lebo ked si predstavim taketo "radosti" pri stolici ked budem zo spodu kadejak posita tak neviem neviem .... Rolling Eyes A ked tak rozmyslam, asi by som sa este mala teraz dosyta najest tej kapusty a hrasku a podobnych dobrot - kym mi to nerobi ziadne problemy a drobcovi je tiez fajn Wink A asi si este tento tyzden urobim salatik a vyprazanu rybu Laughing

27.11.2006 11:15

Katarinaa

Zuzka: No nepotesila si ma. Confused Ja to nemyslim samozrejme tak, ze si hned po prichode z porodnice prasknem segedak, ale ratam napr. s cestovinami, syrmi, pudingami a podobne. Asi to zo zaciatku bude dost pokus/omyl a cakanie na reakciu. Ale o hlade nemozeme byt, lebo to je ako zacarovany kruh, potom zas zmizne mlieko. Tiez nechcem, aby mala zbytocne revala, lebo revat bude aj tak dost aj bez toho. Shocked A co mam robit v porodnici, ked mi hned na druhy den budu servirovat hrachovu kasu? Vsak oni musia vediet, ze to nafukuje a deti z toho maju tazkosti, tak preco to davaju jest kojacim matkam?

27.11.2006 11:19

Katarinaa

Ozaj, ja som sa zas cez vikend preventivne nadlabla poriadnou korenenou, stiplavou a aromatickou indiou preventivne. Do Vianoc uz asi nebude moc prilezitosti, budu ine darcekovo/kolacove starosti, cez Vianoce plno inych dobrot a po VIanociach to uz nemusim stihnut. Tu indiu asi budem niest najtazsie, je to moja najpblubenejsia kuchyna.

27.11.2006 11:25

tanickask

Terka ahoj, tak si to uspesne zvladla u svokrovcov. :D A kedy ides k tej dr? Potom sa ozvi. Alex ty si ale kocica. Ale nemas tak nahodou lezat? To si sa fotila doma? Lebo to vyzera ako v nejakom atelieri, ale neverim, ze by si teraz behala kade tade... Laughing Ja mam zajtra poradnu a zajtra si chcem aj brusko zas po mesiaci odfotit. Sara, ja som ten tvoj pultik prave v sobotu pozerala v Ikei. Ale komodu uz mame, tak kupim len policovy diel aj s prebal. pultikom. Ale najprv sa musim zbavit sedacky co mame v tej izbe. Ale kupili sme postielku a uz som ju aj zlozila a je peknuckaaaa.... dufam ze chrustik tam bude rad spavat. :D

27.11.2006 11:40

Alexandra

tanickask: Alex ty si ale kocica. Ale nemas tak nahodou lezat? To si sa fotila doma? Lebo to vyzera ako v nejakom atelieri, ale neverim, ze by si teraz behala kade tade... Laughing
Tak nahodou oficialne predstavujem jedalensku stolicku a za mnou mate moznost vidiet zaves z balkonovych dveri Laughing A este jednu davam Wink

27.11.2006 12:25

zuzana Búciová

Čo by ste povedali, keby sme zahájili predpôrodnú dietku?? Taký segedín, čína, kapustnička, už spomínaný rezník so šalátom??... Prijímam ešte nejaké návrhy do jedálneho lístka:-) K strave v pôrodnici- ja mám otrasné skúsenosti. Mne na večeru po pôrode naservírovali segedín so štyrmi knedľami. No, len som sa tak zalizovala, ale iba to. Potom som si dala biely jogurt s rožkom, čo mi manžel doniesol. A aj polievky- samá kukuricam hrášok, prípadne nejaká neidentifikovateľná biela slaná tekutina. Veľa som tam tej strave nepomohla. Podstatné je mať v šuflíku v zásobe nejaké Bebe keksy, alebo Albertky- to sú bez plniek a príchutí, tak so sa tými napchávala. Keď sme prišli na ten štvrtý deň domov, tak som si urobila to kura na rasci so zemiakmi. To bolo vlastne prvé poriadne jedlo od pôrodu.

27.11.2006 12:38

Sisulik

Dievčatá ahojte, pozdravuje Vás. Ja som cely vikend oddychovala, lebo ja mam taky strasne zvlastny pocit, ze to bude asi skor. Ja neviem, ci vydrzim vobec do vianoc. Ledva chodim, fucim, vcera som skoro odpadla, prislo tak nejako nevolno, brusko mam velmi dole a strasne ma drobci tahaju. Tak ja neviem, zajtra idem na kontrolu, uvidim, co mi povie doktor.

27.11.2006 12:49

SARA.KRALLER

dobre ranko,teda obed dnes som to so spanim trocku prehnala Shocked a ked sa bavite o jedalnom listku,u mna je to v pohode a myslim si ze znova plati ze kazda sme ina,to co mne chuti a vyhovuje,nemusi vyhovovat tej druhej.akurat teraz sa tlacim velmi pikantnou cinou.....jedla som ju aj vcera a prezila som v pohode s hlbokym spankom Laughing Laughing Laughing a vyprazanu rybku so salatom milujem Laughing Laughing Laughing tanicka nezabudni odfotit brusko, a aj postielocku Wink Wink miss kdee siiii Confused: Confused: Confused:

27.11.2006 12:56

Anonymous

Sara: ide skor o to, ci tie jedla budu po porode vyhovovat aj tvojmu malemu Laughing Laughing Laughing

27.11.2006 13:30

tanickask

Zuzi - tak uz som zahajila dietku a na obed som si dala velku misku sosovicovej polievky s grahamovym rozkom Laughing a kapustovy salat :D

27.11.2006 14:21

Miss

Sara- cavky akosi nestiham, mam nejaku robotku na doma z ktorej kvapnu nejake peniaze a tlaci ma to a mne sa taak nechce, ale penaize potrebujeme tak tu budem asi pomenej Sad Samko dnes poslucha, ale predvcerom to bolo strasne ako sa prevaloval v kuse dolava doprava dost to bolelo Laughing Laughing vcera prisiel vecer za mnou muž ci sa nechcem odfotit ale to som už ležala v posteli mrtva tak zle sami zas dýchalo a mala som pocit že sa uvarim ako mi bolo zas teplo Rolling Eyes tak som povedala že už teraz urcite nie. Len som tak preletela prispevky vidim že sa bavite o jedle, ja mam zas nejaký utlm a už nechcem pribrat dokonca aj v tehu knižke pisali, že teraz by sa malo prestat priberat a ak sa este pribera tak treba jest nizkotucne a nizkokaloricke jedla, vcera som si nakupila zeleninu a tuniaka vo vlastnej stave a ryžove suchare no ale este som s aich nedotkla Laughing po porode to bude o život, fakt sa vela veci pri kojeni nesmie, ale na druhej strane s atesim, že aspon rýchlejsie schudnem, nesmie sa cerstve pecivo, nesmu sa džusy, nesmu sa strukoviny, tak budem jest rizoto a take lahke jedla. Terezia, Gabca- držte sa a pekne oddychujte ved uspesný zaver sa bliži Wink Alex- pekne fotky vyzeraju tak umelecky Wink

27.11.2006 15:04

aksuram

Miss - tuniak by sa v tehotenstve nemal papat - lebo prave on obsahuje dost vela ortute .... ale zas velmi sa odporucaju jest tzv. mastne ryby ako losos, makrely a podobne, lebo tie obsahuju zas nasytene mastne kyseliny co je velmi dolezite pri vyvoji mozocku babatka Wink

27.11.2006 15:19

sonka1

alex, velmi vydarené fotecky! sisulik, drzíme palceky!!! presne ako hovorí zuzka b., kazdé dieta je iné. ja som ako prvé jedlo v porodnici po cisaráku na 3 den dostala puding a poviem vám, to bol zázitok, lepsí som v zivote nejedla! a ani na ostatné jedlo sa stazovat nemozem, mne teda chutilo vsetko!!! a ani malý nemal ziadne problémy. samozrejme aj my sme si presli 3 mes. kolikou, ale nebolo to az také silné. a tiez som vela jedla, samozrejme okrem uz spomínaných alergénov a nadúvačov Laughing ! velmi sa musí obmedzovat vtedy, ak je dieta na nejakú zlozku alergické alebo nejaká potravina robí problémy. napr. ak dieta nenadúva z cibule, tak ju mozete jest aj vy a tak je to aj s ostatným Smile ! pocula som, ze na tvorbu mliecka je dobrá vinea! (nebublinková). inak ja som si zvykla este z prvého tehu pit neperlivú lucku a odvtedy ani inú mincu nepijem, vsetky sa mi zdajú byt slané Laughing . tak ste ma nainfikovali, ze som dnes poprala ruzovulinké vecicky a vecer sa chystám zehlit, nech aj mne uz veci stoja v pozore Laughing !!!

27.11.2006 15:50

Sisulik

Sonka1 dakujem velmi pekne.

27.11.2006 16:20

SARA.KRALLER

katarinka myslela som to teraz pred porodom,a kedze ja mozem rodit len cisarskym,tak po porode som napojena min. 1den na infuzie a myslim ze sonka to tu uz pisala,ze az na treti den dostanes aku taku stravu....a v podstate sa nepamätam ze by som sa po porode musela v jedeni obmädzovat,dokonca som moju dceru 14 mesiacov kojila.samozrejme ze plakala,ze noci boli niekedy priserne,ale dalo sa to zvladnut.samozrejme to co bolo pri veronike normalne,nemusi pri maximilianovi vobec platit,je to myslim naozaj individualne.ale urcite suhlasim s tym ze na na niektore potraviny si mamicky ktore koja musia davat pozor Laughing Laughing Laughing

27.11.2006 16:47

Miss

Maruska- ja toho tuniaka zas tak vela nepojem a minule som v Mama a ja citala zas opak, že to nie je pravda, že je tam vela ortude, tak to clovek potom nevie ktoremu clanku ma verit, ale ked zjem jednu konzervu raz za cas sa nic nestane Rolling Eyes Sara- 14 mesiacov si kojila? fiiha to je dost, ja som minule citala clanok kde jedna baba popisovala že jej rocný syn sa budi 4x v noci na kojenie Shocked Shocked Rolling Eyes myslim, že ho dost zle naucila, take velke dieta by malo v noci v kuse spat, baby kedy zacnete s prikrmami? v knižke pisu že tak od 4 mesiaca by sa malo. Ja sa bojim len toho, že nebudem vediet ci ma malý dost mlieka ci nie, lebo pri kojeni žena nema odhad Sad

27.11.2006 17:21

KatJan

Caute baby! Teri drz sa! Vobec nie je pravda, ze si nikto nevsimol, ze si pozdravovala, len mozno nikto nereagoval... Alex, si kocka! A propos autosedacky: mali by byt ok od narodenia. Prisposobene vanicky do auta su vraj na dlhsie trasy. V autosedacke by vraj dieta nemalo byt viac ako 2-3h. A k jedalnemu listku pri kojeni, si myslim ze najlepsie je asi zacat opatrne a pomaly skusat pridavat rozne potraviny...znie to jednoducho, ale ako pisete kazde babo je ine a to co vadi jednemu nemusi aj druhemu. K tomu, tazko vychytat vsetky alergeny...to by sme museli studovat cele tehotenstvo len to :D .Zavisi vraj aj od toho, ci su rodicia alergici. Ak hej, bude vraj aj dietatko nachylnejsie... Svagrina mi dokonca vravela, ze aj spenat a kamilky su alergen! To by ma v zivote nenapadlo. Ale je fakt, ze ak sa chceme zdravo stravovat, tak nieco jest musime, nie?! K tuniaku som pocula, ze nebezpecne je len ked sa jedna o velke mnozstva. To akoze jest tuniaka kazdy den... A to myslim nehorozi...

27.11.2006 18:16

sonka1

miss, príkrmy od 4 mes. len nekojené deti, výlucne kojené az od 6.mes Wink ! katjan, veru o tom spenáte som este nepocula. kamilky, to je samo ze sú alergény!

27.11.2006 18:19

Apolinara

27.11.2006 18:56

SARA.KRALLER

cauko miss,teraz som si este raz citala clanky,ty sa musis teraz rozmaznavat a Laughing Laughing Laughing nechat sa rozmaznavat Laughing Laughing Laughing takze to s tou robotou neprehanaj Wink ale viem ze lahko sa hovori....mne je doma tiez dlho.inac ak sa ti bude dat a nebudes mat pri kojeni ziadne problemy,tak koj tak dlho ako ti to bude vyhovovat.veronika bola sice vzdy chudsia ako nekojene deti ale takmer vobec nebola chora.v materskom mliecku maju deticky vsetko co potrebuju,len vtedy ak sa zbada ze dietatko casto place moze to znamenat ze ma uz mliecka malo a treba prejst na umelu vyzivu.ale to ze som tak dlho kojila som vlastne vdacna mojej lenivosti......vstavat v noci ,robit mliecko,davat pozor aby malo spravnu teplotu,to bolo pre mna namahave Wink

27.11.2006 18:58

SARA.KRALLER

apolinara vitaj medzi nami tehulkami :D

27.11.2006 19:10

Apolinara

Wink

27.11.2006 19:36

Alexandra

Ahoj Apolinara a vitaj medzi nami.. Ja tiez tak polihujem, brucho mi v sobotu kleslo o asi 4cm, manzel uz chcel auto startovat. Laughing Takze podla rady starych materi vraj do 2 tyzdnov porodim.. hehe, aj tak mi to pripada sialene vziadene.. Ale pre istotu uz mam kosik pri posteli nachystany, tasky zbalene a tak.. A cim dalej, tym mi je to viac jedno Laughing Len mam sialene vela energie a najradsej by som nieco robila, len neviem moc co, uz som vyupratovala, dnes sme s kamoskou uvarili plny hrniec segedinu a boli vybrat spotrebice do jej domceka.. Asi nie som normalna, co? Laughing

27.11.2006 19:40

zuzana Búciová

Apolinara, ak chceš, daj nejaké bližšie info o Tebe. Máte tu takú tabuľku o nás- kto si, koľko máš rokov, koľké dieťatko čakáš, kedy máš termín, ak vieš čo to bude... A inak vitaj medzi nami, na pridanie sa k nám nikdy nie je neskoro. Teraz sa bavíme o tehotenských starostiach, potom sa v rámci časových možností budeme baviť o mamičkovských.

27.11.2006 21:09

Terezia

Vitaj Apolinara. Bude sa ti tu urcite pacit. :D Dakujem za povzbudenia. Alex to ta obdivujem,ze takto makas a chodis. Ja nemam odvahu, kedze by som chcela vydrza co najdlhsie. Ale je to pre mna tiez boj. Hlavne ked vidim ako drahemu robi problemy varit.Ja varim rada. S tymi rybami som uz tiez citala vsetko mozne. Najprv,ze tuniaka urcite nie. Ale uz som citala,ze ani lososa. Potom,ze mozeme vsetko ale nie vo velkom mnozstve. A potom zase,ze urcite nie ryby z konzervy. Potom si clovek moze vybrat. Mne svokra vzdy povie jedz na co mas chut, ale s mierou. A to je zdravotacka, tak sa v tom snad trochu vyzna. Laughing

27.11.2006 21:15

zuzana Búciová

Terezia, aj ja som toho názoru. Myslím si, že všetkého veľa škodí, ale treba jesť všetko ale s mierou.

27.11.2006 22:32

Miss

Sara- no vsak ja sa šetrím až až Laughing Laughing ale nieco robit musim, lebo citim, že som za ten polrok co som doma priserne zlenivela Laughing .S tým kojenim mas pravdu, je to pohodlnejsie nakojit a mat pokoj, netreba vyvarat flasky, cumle, robit sunar Laughing Laughing ja len dufam že casom malý nebude vyžadovat aj v noci a že bude pekne spinkat, viem, že prve 2-3 mesiace to bude nutne krmit aj v noci, lebo traviacu sustavu maju este malu, ale dufam, že potom sa to uberie tým spravnym smerom. Apolinara- ahoj, vsak este mas cas až tak pred koncom si tu neprisla Laughing ked rodis až koncom januara a už vies co to bude? Smile

28.11.2006 09:16

gabca

Ahoj Apolinara, ahojte všetky! No tak sa tu viaceré máme len povaľovať doma. Ja mám bruško už tiež úplne klesnuté a tak si polihujem, občas niečo porobím, teraz periem vecičky, zavinovačky, deky ... Na pomoc som si zavolal svokru, je u mňa vždy až do večera a tak mám s kým aspoň pokecať a dnes mi ide poumývať okná na Vianoce. Ja mám takéto práce zakázané. Ešte že mám mladučkú svokru Wink . Ja som pri Deniskovi po pôrode jedla normálne, vynechala som len citrusové plody, korenené jedlá a viacmenej som sa pchala polievkami a nalievala tekutinami. Veľmi mi chutila káva - melta, vraj podporuje tvorbu mlieka a u mňa miečko teda naozaj striekalo poriadne. V pôrodnici je pravda že strava nie je niš moc ale mne keď po sekcii dali za 2 dni prvú stravu - piškúty s čajom tak mi tak chutili ako nikdy v živote :D . Teraz som v nemocnici zas schudla 3kg ale už to dobieham.

28.11.2006 09:53

aksuram

Ahojte vsetky maminy, Vitaj Apolnara :D Ja som od vcera vecera taka natesena Laughing Laughing sme boli na UZV - malicky je uplne v poriadku, opat nam potvrdili chlapceka, ale on bude asi poriadne hanblivy- lebo tvaricku nam ani tentokrat velmi ukazat nechcel- zas si cucal palcek a teda sme videli len cast nosa a ocko. Ale aj tak je nadherny - nas malicky Misko :D Ale co je podstatne, podla rozmerov a vahy(cca 2.5kg) nam odhadli termin 31.12.- cize na vianoce este budeme pokope- teda tak by som si to ja prestavovala Cool Ja som sa trosku obavala ci nieje prilis velky, ze ako ho ja len poradim, ale teraz je predpoklad ze pri porode bude mat okolo 3.5 kg co si myslim, ze je este celkom v pohode. ... a este k tomu datumu podla uzv - to by bolo presne na prve vyrocie nasej svadby- bol by to podla mna ten najuzasnejsi darcek k vyrociu ... a mali by sme postarane o pekne spomienky na kazdy Silvester Wink

28.11.2006 11:28

sonka1

ahojte vsety tehulky, vcera porodila moja kamoska dvojicky: dievcatko a chlapceka a predstavte si aká váha!: jedno 3,5 kg a druhé 2,8kg a to isla na sekciu predcasne! keby sa narodili na termín, tak ja neviem, asi by mali okolo 5kg :D . gabi, mne teraz neskutocne chutí melta s mlieckom, mnam! inak uz mám kupený caj na podporu mlieka Smile .

28.11.2006 12:20

zuzana Búciová

Sonka1-a v koľkom týždni sa narodili, keď si písala, že predčasne išla na sekciu?? Maruska- to je super, že ste ok, a aj tá váha je tiež krásna. Za ten mesiac si prirátaj ešte +cca 4x200g ( za každý týždeň), a bude to krásny, akurátny chlapíkSmile) Ja som zvedavá, mám ísť na kontrolu až budúci piatok, to mi chce robiť sono aj kultiváciu, tak dúfam, že bude všetko ok. Tiež som zvedavá na váhu, aj keď je to iba orientačné. Už teraz mám pocit, že už viac pribrať ako má teraz nemôže, lebo asi prasknem:-)). A to je ešte mesiac do pôrodu. Dnes mi kamoškina mama povedala, že jej sa zdá, že mi už klesá bruško. Neviem, ale faktom je, že záha ma už prestala páliť. Ešte vydržať tie tri týždne a sme za vodou. Ale na Vianoce chcem byť DOMAAA!!!! A podľa možnosti ešte pokope:-)))

28.11.2006 12:21

zuzana Búciová

Už máte niektorá zbalené veci do pôrodnice?? Dnes ma to tak napadlo, že už by som si ich pomaly mohla aj nachystať.

28.11.2006 13:14

sonka1

zuzi b., neviem presne v ktorom týzdni porodila, lebo ona býva odkial sú moji rodicia a to mi iba dnes mama telefonovala, ale ak si dobre pamatám, tak mala mat termín o 2 týzdne skor ako ja. musím zistit, ale je to uzasne! ozik, zuzka, bavili sme sa tu o plienkach s výkrojom na pupík. prosím ta, akej znacky boli, lebo nemozem tú debatu nájst a chcela by som si také kúpit. vdaka

28.11.2006 13:31

Sisulik

ahojte tehulky. ja som bola dnes na kontrole, a vsetko je v poriadku, na MD nastupujem 11.12. pochvalil ma, ze som ukazkovy pacient, ze je vsetko tak ako ma byt, a povedal mi ze okolo 36.TT ma zavru do nemocnici, tak okolo vianoc si tam polezkam, co ma na jednej stranke netesi, ale len nech su drobci ok.

28.11.2006 13:49

Alexandra

Ja uz mam, vlastne 2, jednu s vecami plienkami, uterakmi a podobne a druhu s vecami pre maleho - obrusky, podlozka na postel, oblecko pre neho, maly macik..

28.11.2006 14:04

tanickask

Ahojte, ja som dnes tiez mala poradnu. Vsetko vyzera byt ok aj ked nerobila sono, ale som zavreta, od minula som nic nepribrala, celkovy prirastok je cca 7-8kg tak sme hned isli s kolegynou do Polusu a buchli sme si palacinky na obed. Laughing Nastup na matersku mam 15.12., co mi idealne vyhovuje, lebo aj tak som chcela robit do polky dec. Cize termin porodu mam tak ako podla poslednej mens. a to 26.1.07. mne to tak aj vychadza, je to presne 9 mesiacov od mojich 30-tych narodenin a celkom si na to pamatam. Embarassed To bude krasny darcek, vlastne uz je.... :D Vlastne Miss ty si sa pytala kde robim. Robim v jazykovke, ucila som anglictinu ale teraz sedim hlavne v kancliku a jednam so studentmi a potencionalnymi zakaznikmi. este ucim aj par hodin tyzdenne, ale len malo, lebo je to celkom vycerpavajuce. No a v kancli je to velmi fajn, pohoda. :D Zajtra mam zubara, aj mam pocit ze mam kaz, mozno aj 2. Sad Alex a to myslis vazne ze si behala po obchodoch??? Shocked Confused Surprised Confused:

28.11.2006 14:25

Apolinara

Tak ahojte, prajem pekny den, no pre mna pekny nie je. Bola som na prietokoch, tam je vsetko ok, a potom som isla na poradnu, a vraj musim isť ležať, nahmatal mi babo, je velmi nizko....nesmiem nikam chodiť len ležať s vyvsenou panvou Sad Sa bojim že čo to Crying or Very sad Dakujem Vam vsetkym za privitanie....tak ja si idem lahnut teda.....

28.11.2006 14:34

zuzana Búciová

Sonka, ja som kupovala Fixies 2-5kg, ale bežne ich nemajú, kupovala som ich v zdravotníckych potrebách. Ak nezoženieš, a budeš chceiť, kúpim a pošlem Ti ich. Apolinara- dúfam, že Ti bude stačiť ležkať doma, a že ťa nechcú zatvoriť do nemocnice. Ale to je vlastne jedno, len nech je drobec ok. Sisulik- dúfam, že aspoň na Vianoce Ťa pustia domkov, to by nebolo ktovie čo Alexandra, ty si ale šikuľka:-))) Tuším si dnes aj ja vstúpim do svedomia a aspoň tú tašku vyberiem z tej najvrchnejšej skrine a po dvoch rokoch oprášim:-))

28.11.2006 14:56

aksuram

Zuzi B. - aj ja si hovorim, ze by pri porode mohol vazit tak cca 3.5 kg a to je uplne idealne Laughing ... a uz mam skoro tyzden zbalenu tasku do porodnice- ked si sa pytala :D Sonka 1- ak si dobre spominam, tak myslim ze aj Hugies robia take plienocky s tym vykrojom na pupcek- ale si niesom ista Rolling Eyes Apolinara- neboj, urcite to vsetko dobre dopadne, hlavne poctivo lez - sak to uz nieje tak daleko aby sa to nedalo vydrzat- mna strasili s lezanim az do konca tehu v 12tt - to som bola z toho doslova znicena, ale po cca 6 tyzdnoch sa to dalo doporiadku a teraz beham jedna radost ;o) Inak dnes je asi poradnovy den - aj my sme sa pred chvilou vratili od midwife- vsetko je v najlepsom poriadku tak mozeme s kludom vegetovat a chystat sa na vianoce Laughing Sme sa dnes pytali na koooopu veci(cely zoznam som si pripravila) a jedna otazka, ktoru som ani nevedela ci sa opytat alebo nie, ma nakoniec najviac pobavila- akosi som tusila ze to nebude tak ako na SK tak sme sa opytali, ze kto oblieka babo na cestu domov z porodnice a midwife nam takmer zacudovane povedala - predsa otec- sak preto sa stal otcom aby sa o dieta staral Laughing Laughing Laughing Tak to vidim, ze kupime babiku a nas tatino si to bude doma cvicit Wink

28.11.2006 14:58

Alexandra

No ano, zabite ma.. Laughing

28.11.2006 15:01

sonka1

zuzi, vdaka, najskor pobehám a uvidím, ci zozeniem! Wink inak, mne sa fixies zdali pre novorodencov najlepsie uz pri matim, potom uz ked bol vacsie babo , tak som menila na pampers. ani ja este nie som pobalená, ale uz zacínam dávat veci na kopku, podla toho co ma postupne napadá Wink ! no a vcera som pozehlila. normálne som sa vyzívala v zehlení tých krásnych princeznovských ruzových vecickách. bolo mi to vzácne, lebo doteraz som zehlila iba modré, zelené a pod. Laughing alex, nech ti to nie je jedno a radsej sa setri! este vydrz, ja viem, urcite ti to uz ide na nervy, ale oplatí sa :D ! apolinara, aj ty sa setri a oddychuj. ja idem na MD bud. týzden, v piatok máme vianocnú akciu z práce, tak to pekne ukoncím Laughing !

28.11.2006 17:59

Terezia

Ahojte. Aj ja som bola v poradni. A skoro mi oci vypadli z jamok,ked som sa postavila na vahu. U svokrvovcov som dokopy nic nejedla a poriadne som pribrala. Mam 91 kg!!!! Ja asi vazne pokorim tu stovku. Moj drahy tam bol tiez, tak sa len zabaval a smial. Ja musim tiez nadalej lezat. Nezmenilo sa to. Najblizsiu poradnu mi dala 16.12. a pvoedala,ze dovtedy musim vydrzat a neporodit. Laughing