1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104

Januarove babetka 2007

11.10.2006 12:55

zuzana Búciová

Miss- super, že si sa ukázala, že čo dokážeš večer zjesť. Ja som si totiž myslela, že iba ja som taká šibnutá. Ja mám tiež chúťky na slaninku a to hlavne večer. K tomu si dám štiplavú papriku a paradajky, čerstvý chlebík, zapíjam to zväčša Kofolou:-(( a zakončím to niečím sladučkým. Momentálne sú v trende Mozartove gulky:-))) V krajnom prípade, keď dôjde slaninka, tak môže byť aj klobáska. A potom, že ma v noci páli záha a nemôžem spať.

11.10.2006 12:56

Velrybka

AHojte tehule!! Laughing Laughing Miss, aj nasmu malemu namerali 3,8 kg a 58cm ked sa narodil . Moje prve dieta a tiez ma nenastrihli ani som sa nenatrhla. Asi som flexibilna vsade...xixixi Takze da sa to!! Laughing Laughing Uhniezdovaci instinkt - mnou to teda pekne mavalo asi od tohoto obdobia. Hlavne som vsetko prala. Deky, zaclony, detske vecicky...... Potom som drhla kuchynu, tiez dvere!! xixxi Keby som uz bola v Geneve vo vlastnom, tak by ma to asi tiez uz chytilo, hlavne kedze tam bude roboty ako na kostole. Dokupit nabytok co chyba, poprat vsetko upratat.... Jaaaj, ved sa este narobim!! Zuziik - ok, saturday it is!! Laughing Laughing V ten tyzden si dohodneme detaily a vymenime tel. cisla , ok.....?? Tesim sa.. Tiramisu party - juuuuj, ako by sa k vam pripojila!! mnam mnam!! Keby som tu zohnala piskoty tak siho snad aj urobim. ALe urobim siho na Vianoce, poziadam maminu aby mi priniesla obrovsku tasku piskot!! Wink Ked pisete o knizkach, ja som pri Filipkovi citala "Rough guide to pregnancy" a to bola sranda. BOlo to robene po tyzdnoch so zabavnymi kresbickami. Najprv ta zena opisovala co sa jej v tom tyzdni udialo a potom tam boli vselijake udaje o vysetreniach, veciach pre babo, mamu... a tak.... dobre to bolo. Keby som to tu videla aj si to kupim!!

11.10.2006 12:56

SARA.KRALLER

zuzka nie si sama co uz cizmi nezapne,ja som si akurat skusala tie moje z minuleho roku a tiez som nezapla Laughing Laughing Laughing ale aspon som mala dobry dovod na kupu novych a po tych som uz tuzila dlhsie.moj muzik sice nebol nadseny ale nic mu ine neostalo ..... miss,kde si ?co sa neozyvas? co sa tyka zahniezdovacieho syndromu ja ho mam asi cely zivot,stale by som v nasom byte nieco menila alebo presuvala Laughing z som ma to velmi potesilo,lebo konecne som mala dovod na kupu nohy zatial nemam,ale co som bola prekvapena jednu cizmu som zapla a pravu nie a nie

11.10.2006 12:58

SARA.KRALLER

sorry moj pocitac zacina blbnut,sara

11.10.2006 13:00

Zuziik

Uz som doma, zacalo prsat... Katka knizka je zatial super, co som stihla precitat, zda sa mi byt dost ososbna, uplne popisuje svoje problemy a skusenosti s oplodnenim.... Miss, mne tiez na usg v 22tt poriadne presla srdiecko maleho, ukazala mi komory a aj tepnu a cievu ako krv krasne prudi von a do srdiecka.... dufam, ze som to nedoplietla, anatomiu cloveka som uz davno nestudovala... Len viem, ze sa vyjadrila, ze vsetko je OK a tiez ako mi tie komorky krasne ukazovala....

11.10.2006 13:06

Zuziik

Sara, nesmierne som sa pobavila.... nevadi, ze ti to tak vyslo, aspon som sa nasmiala....

11.10.2006 13:08

Miss

Zuzka Buc- sa hanbim, lebo som povedala, že budem zdravo jest aby som už nepriberala Embarassed a pozri slanina to isti mam slabu volu Laughing a muž na mna len pozera vecer asom si po tej slanine odvliekla pralinky k PC a mi vravi co to zase papame? pralinky heeej? z toho ti zle nebude vsak? Embarassed Laughing Laughing jemu sa povie on na sladke nema chut nechapem ho Laughing Velrybka- teda nemala som tusenie že mam dočinenia s rodičkami takých chlapisiek Laughing ale som rada, že mate take pozitivne skusenosti, lebo mna minule jedna baba celkom vystrasila ako dramaticky mi opisovala svoj porod, dcera mala 2,9 kg a vraj ju uplne roztrhala, tam mi zmrzol usmev na tvari Confused Sara- tebe ten PC fakt blbne to tu este nikto nevystrojil Wink Laughing Laughing som tuuu ved už som dneska pisala kukiii na predchadzajucu stranku Wink ako dnes? maxik kope? Samko sa prestahoval vyssie už ho mam pomaly v krku Laughing Laughing Zuziik- presne aj mne tak Dr. vsetko prezrel, že komorky srdcove sedia, tepna sedi a skonstatoval že srdiecko je zdravucke nastastie Smile

11.10.2006 13:14

gabca

Nášmu malému drobčekovi tiež pozerali srdiečko ale len komory a predsiene. Všetko by malo byť v poriadku. Mne zatiaľ nohy neopúchajú ale už asi 2x som mala v noci kŕče v lýtkach a to som mávala aj v prvom tehu a dosť často. To je teda tiež pekná bolesť, potom ma bolia nohy celý deň. Beriem aj magnézium ale na toto mi to akosi nezaberá. Ja zatiaľ uhniezďovací syndróm nemám, lebo sa teraz cítim akosi slabo a som rada že stihnem poupratovať trošku v sobotu. Spolieham sa na to, že keď budem na materskej, už si potom niečo porobím. Teraz chodím z práce okolo 16.00 a až do 20.00 som sama s malým tak sa mi už potom nič nechce.

11.10.2006 13:20

Zuziik

Gabi aj ja mavam krce v lytkach, hlavne v noci, ked sa prudko chcem otocit alebo tak... a v mojej knizke sa pise, ze doktori si s tym nie su isti, ale ze pravdepodobne ma telo malo calcia zo stravy. Mame papat viacej bananov, pomarancov, mlieka, zelenu listovu zeleninu. A ked dostanes krc, mas si nohu pomasirovat, alebo ju rychlo polozit na studenu podlahu.... tak neviem ci to pamaha

11.10.2006 13:33

Zuziik

Ludkovia, tu to vyzera, ako keby mal nastat koniec sveta.... Strasne prsi, sem tam zahrmi a je tma, musim si normalne zapnut svetlo.... a ten lejak, tolko vody som uz davno prsat nevidela....

11.10.2006 14:52

Miss

Zuziik- mna ten krc zobudi vždy rano vždy vtedy hresim strasne Embarassed ma to tak preberie že mam problem hned zaspat znova ja som pocula že to magnezium chyba..ale neviem pijem ho denne..asi aj vapnik..no parada..ked zacne odchadzat aj zo zubov. Posli tu burku sem, mne je už z tých horucav divne som sedela 10 min na balkone ukazuje 36 stupnov asi sa mi nechce ist do mesta mna to slnko už ničí.

11.10.2006 16:04

SARA.KRALLER

dufam ze moj pocitac sa uz trosku umudril.tak vy mate burku a dazd,tu vo viedni je pocasie nadherne a tiez ako miss pise velmi teplo,musim povedat ,ze tato jesen sa naozaj podarila.m miss toje super ze samko sa uz prestahoval trosku vyssie,moj max je lenivy,asi bude po ockovi....nejako sa mu nechce.stale mam pocit,ako by sa mu najviac pacilo len okolo pupka.baby,zacali ste uz niektora z vas s pripravou izbicky pre babätko?ja uz teda nabytok vyhliadnuty mam,ale myslim ze kupit a poskladat staci az na zaciatku decembra.neviem ci som to tu pisala moj termin porodu,kedze mam sekciu sa presunul na 25.decembra,rano.takze vianoce budu v nemocnici Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

11.10.2006 16:13

krce v lytkach

miriamka22

Ahojte tehulky. Az dnes som prisla na to, ze tu je diskusia - babatka podla kalendara, januar 2007, takze som si trosku precitala a chcem prispiet k tym krcom. Dnes som bola v poradni a hovorila som lekarovi, ze aj napriek tomu, ze beriem magnezium 3x250g denne mam posledne 3 noci krce v lytkach....tak mi povedal, ze si mam kupit maternu a magnezium brat len 1x250g. Neviem teda, ci to vedia ovplyvnit aj ine vitaminy a mineralne latky. Skusim a napisem ako to funguje. Ja totiz neberiem ziadne umele vitaminy, vsadila som na ovocie a zeleninu....

11.10.2006 16:25

Alexandra

Miss: Alex- mate v rodine problemy so srdcom?chces dat vysterit maleho, že? ked som bola na velkom usg v 20 tt tak Dr. podrobne preskumal jeho srdiecko a vravel, že je krasne a v poriadku, tebe ho nepozerali?
Ano, z manzelovej strany je tam mozna predispozicia.. Samozrejme ze mi ho pozerali v 20tt, ale ak je takato vada v rodine, je lepsie to sledovat konkretnejsie a najma ked uz je babo trosku vacsie a je to lepsie vidiet..
Zuzana Búciová: Miss- super, že si sa ukázala, že čo dokážeš večer zjesť. Ja som si totiž myslela, že iba ja som taká šibnutá. Ja mám tiež chúťky na slaninku a to hlavne večer. K tomu si dám štiplavú papriku a paradajky, čerstvý chlebík, zapíjam to zväčša Kofolou:-(( a zakončím to niečím sladučkým. Momentálne sú v trende Mozartove gulky:-))) V krajnom prípade, keď dôjde slaninka, tak môže byť aj klobáska. A potom, že ma v noci páli záha a nemôžem spať.
Fuj ze sa nehambis, si mi teraz taku chut spravila ze az Twisted Evil Laughing A zahniezdovaci instinkt si nechavam kym sa otec prestahuje, uz si nasiel byt, takze uz len dovybavit formality a mozeme sa aj s mojou sestrickou pustit do izbicky pre maleho.. Smile

11.10.2006 21:13

Miss

Sara- tak to ma mrzi, že na Vianoce budes v nemocnici Sad aj ked na druhej strane dostanes najkrajsi darcek :D pri planovanej sekcii sa tak vacsinou rodi kedy je termin, v 9 mesiaci je to už vraj jedno aj kamoska teraz tak o 3 týždne skor odrodila planovane, tak budes prva a my ostatne ti budeme zavidiet že to už budes mat za sebou Twisted Evil :D Aj Samko jazdi okolo pupka ale sem tam sa vytrci aj hore už :D mam cim dalej tým vyssie brucho tak sa vytesujem :D Izbicku chystame v tom zmysle že zateplujeme zatial..no a samostatnu nechystame este, lebo sa chystame stahovat do vlastneho ak vsetko vyjde ako ma a daju nam nejaký uverik akurat muž pozeral nejake bytiky kde by sme mohli ufujazdit Wink :D tu sa mi velmi u svokrovcov nechce chystat zmeny aj ked mame 2 vlastne izby v dvojgeneracnom, ale vsak cas ukaže a ty ako? aku postielku bude mat Maxi? Alex- no snad ta predispozicia sa nebude týkat dalsej generacie a srdiecko bude ťuk-ťuk zdrave Wink :D

11.10.2006 22:22

zuzana Búciová

Sara, neber to tragicky, ako písala Miss, budeš to mať asi prvá z nás za nami. Aj keď mne doktor povedal, že mám tiež počítať, že to bude skôr, teda koncom decembra- ale deťom som sĺúbila, že na 24.12 budem doma, a 25.12 máme zaužívané že chodíme k mojim rodičom na návštevu a 26.12 k svokrovcom. Ale tí bývajú 50km od nás, tak tam sa už asi trepať nebudeme, takže 1. voľný termín na takéto aktivity mám až 26.12. NAJSKôR. To by sa mi vcelku hodilo, lebo v nemocnici je relatívny kľud a na Sivestra by sme pri troche šťastia mohli byť už doma. Malá má prázniny asi až do 7.1, vyzerá to tak, že im dajú nejaké riaditeľské voľno, tak by sme sa už mohli dovtedy aj trochu skonsolidovať s novým človiečikom. Ale to sú iba moje plány:-)))

12.10.2006 08:58

gabca

Zuzka B. máš to výborne naplánované, držím palce aby aj realita bola taká :D . Sara neboj, dostanes naozaj najkrajší vianočný darček a my Ti budeme len v dobrom závidieť. Zuzik dík za info o kŕčoch, s tým vápnikom je to možné, ja mlieko nemám rada a jem len jogurty a syry, zrejme to teraz nestačí. Mne pomáha keď sa chytím za prsty na nohe a poriadne si nohu natiahnem, vtedy to prejde, ale noha pobolieva ešte dosť dlho potom. Mne lekár kázal 3x denne až 500mg magnézia kvoli tomu tvrdnutiu brucha. Neviem či to nie je veľa ale zatiaľ to takto užívam.

12.10.2006 09:04

Alexandra

U nas to tiz vyzera na koniec decembra, ale aj tak si Michael urobi po svojom Laughing Idem volat ujovi doktorovi, drzte palce Smile

12.10.2006 09:45

sonka1

AHOJTE, tak ja som mala vcera nenormálny den, ani nachvílu som sa nezastavila, az som sa divila, ze mi nic nie je, iba malická kopkala o 106. bola som aj v poradni a vsetko bolo ok :D . nabudúce v 30tt mi bude robit velký utz! uz mi nabehli aj povinnosti nosit matiho na krúzky, pondelok a streda plávanie a utorok hudobka a to chce este anglinu, no to fakt uz by som nestíhala. inak, ked tu spomínate slaninku, tak tu ja len velmi zriedkavo. vcera som na veceru robila morské príserky s cestovinami a ked muzik prisiel domov, povedal, ze uz musí ist na futbal, lebo nestiha. tak som vám to vsetko zjedla sama Shocked . neviete niektorá, ci sa mozu papat morské prísery v tehotenstve. to ma napadlo, az ked som vsetko spráskala a matne sa mi marí, ze by sa nemali, ale uz si dobre nespomínam. potom ma ale celú noc smadilo. v poslednej dobe zaspávam s mathiaskom a potom od 4:00, príp. 5:00 uz som hore, no hroza! co je ale pozitívum, pálenie záhy mi uz preslo a krce zatial este nemám. asi fakt toto tehu obdobie sa cítim naj, ako sa to píse v knizkách Smile . tani, zial v piatok hned ako vyberiem matiho zo skolky, cestujeme na víkend k nasim, tak to tiramisu nebude Sad . inak, moj muzík je vasnivý tiramisu-fajnsmeker Smile ale nie je tiramisu ako tiramisu!

12.10.2006 09:53

aksuram

Sara- nic sa neboj- ak je to planovane je to vzdy lepsie ako po stedrej veceri zistit , ze ten zvlastny pocit v brusku nieje len z prejedenia Laughing Ja si robim srandu, ze ked budem 24 cely den pobehovat a chystat veceru a darceky a stromcek a podobne, tak asi tiez toho 25 porodim- my mame termin podla PM 2.1. ale podla pohybov mi to na SK presunuli az na 18.12. co sa mi vidi velmi skoro. Ale tu v NL mi zas midwife povedala, ze oni pohyby neberu do uvahy co sa tyka vypoctu terminu, lebo ze je to individualne kto to kedy zaciti, tak uz fakt neviem ... este ze ten nas drobec vie kedy sa ma narodit Wink Mne na krce v lytkach najlepsie zabera rychlo polozit chodidlo na nieco chladnejsie - najcastejsie vyuzivam na taketo ucely stenu ked lezim v posteli- opriem chodidlo akoby som tam chcela slapnut a krc je hned prec Cool

12.10.2006 09:58

aksuram

Sonka 1 - ja viem len o tom, zeby sa nemali jest musle a tuniaky- lebo obsahuju viac ortuti. Ale ostatne rybky ako napriklad losos su prave velmi vhodne- lebo obsahuju nieco co je prospesne k vyvoju mozocku babatka

12.10.2006 10:15

sonka1

maruska, no ved práve a to boli muslicky a vselijaké iné potvory Shocked . ale uz to je v bruchu a strávené, co teraz Shocked !

12.10.2006 10:19

Alexandra

sonka ked toho nejes na kila a kazdy den, nemoze to skodit Wink Placenta ma aj funkciu triediacu, takze sa nemusis bat, ze by sa to vsetko dostalo babetku.. Podla pohybov aj ja som mala termin skor, ale tiez mi nechali ten povodny podla usg v 20tt - 3.1...

12.10.2006 10:49

zuzana Búciová

Aj podľa mňa je naprostý nezmysel rátať termín pôrodu podľa pohybov- to je strašne individuálne. Čo sa jednej z nás zdá ako " zastavené vetry", alebo" pohyby čriev" druhej sa to už môže zdať ako pohyby drobčeka. A ten rozdiel tam môže byť aj 3 týždne. Napr. u mňa som si bola istá pri Alžbetke v 16+6tt, že sú to pohyby, a potom fakt iba naberali na intenzite. Pri tomto poslednom ( Tomáškovi)??? som si tým bola istá až v 20+0tt. A to píšu, že viacrodičky ich cítia skôr. Takže u mňa to neplatí vôbec. Teraz viem, že som otehotnela 12.4, tak termín sa mi odvíja od tohto dátumu. A sedí to +/- aj so sonom. Inak už som zvedavá, kto to u nás v tom decembri/januári začne:-)))

12.10.2006 11:00

Zuziik

Hihi :D neviem kto zacne, ale ja to urcite zakoncim... :D

12.10.2006 11:05

Alexandra

My sme podla PM zacali mat pohyby citelne v 16+1, ale podla usg v 20tt som bola vtedy uz v 17+0, takze sa aj podla toho riadim.. Aj tak to moze byt pokojne kedykolvek medzi 15.12 a 15.1. Laughing

12.10.2006 11:07

gabca

Presne tak, aj mne lekár povedal že termín podľa pohybov je len orientačný a nedá sa ním riadiť. Najpresnejší je podľa usg do 12.tt. Ja mám v knižke len termín podľa PM, podľa usg mi tentoraz nestanovil, neviem prečo. Podľa PM mám 10.01., podľa usg, ktorý mi robil kamarát v 16tt by to mal byť 5.1. ale povedal, že presnejší by bol skorší usg, ktorý môj lekár nevyhodnotil.

12.10.2006 11:18

Alexandra

Tak ja som mala podla PM 9.1., podla usg v 6tt 7.1. a potom v tom 20 som mala potvrdeny ten co som si aj sama vypocitala - 3.1.. Ale aj tak sa presne v den terminu rodi len par percent deti..

12.10.2006 11:55

Zuziik

:D No ja sa tym vobec netrapim... ze kedy to a tamto, prve pohyby som pocitila na 15 tt, a to aj asi preto, lebo som vedela co mam citit.... Mama mi hovorila, ze budem rodit skor, kedze sa hovori, ze ked su prve pohyby rodicka je v polovici tehu, ale ja jej na to.... mami to su vyplody starych babiek... :D Aj napriek tomu som si ista, ze budem opat prenasat, chlapci su trosku lenivejsi a nechce sa im z tepla von .... :D

12.10.2006 12:02

tanickask

Caume vsetky Mne je uplne jedno kedy to bude - raz mi povedia 26.1. potom 18.1. potom zas 24.1. tak ja uz neviem. Hlavne nech vydrzi a narodi sa v januari a zdrave... :D Alex a vysledky uz mas?

12.10.2006 13:27

Velrybka

Ahojte, tak za par hodiniek letime. Tesim sa na kontrolu u lekara zajtra o 11am. Snad ma v ordinacii aj UZV a uvidime babo. Uz som ho dlllllho nevidela, na poslednej kontrole sa mi ho slovenska lekarka ani neobtazovala ukazat, monitor mala sebecky otoceny k sebe. ja sa vobec netrapim s TP. Filipko bol 11 dni po termine a to som si uz dva tyzdne pred terminom kazdy den myslela -" tak uz je to tu, dnes porodim"!!! Fakt tie posledne dni su najhorsie, to ocakavanie, nervozita, strach, tuzba!! uff. Ale keby ma ten hore vypocul, mohlo by to byt 27. 12. , lebo my traja mame vsetci den narodenia 27.!!!! a to aprila, jula, augusta, tak by bolo fajn, keby sme boli vsetci 27. xixixi Ok, idem este dobalit. Drzte sa kocky!!! jej, este sa niekto pytal na tie morske prisery - myslim, ze sa jednalo len o surove maso , ako sushi!!! Myslim, ze ked je to jedlo tepelne pripravene, tak je to ok., ved tam musi byt viac vitaminov a kalcia nez v normalnom mase.

12.10.2006 13:28

SARA.KRALLER

cauko tehulky,ja si tiez myslim ze podla pohybov sa porod neda presne vypocitat,ale v podstate je to jedno najdolezitejsie je aby nase babätka a my sme boli zdrave.jeej akurat teraz mi kamoska volala ze dnes ma meniny maximilian .a ja som si myslella ze u nas v slovenskom kalendari take meno neni Laughing super max bude oslavovat 2 krat,raz po slovensky a raz po rakusky Laughing Laughing Laughing miss,postielku uz vlastne mame,lebo naposledy ked sme boli u svokrovcou,tak svokra len tak mimochodom povedala ze oni maju postielku po mojom muzovi odlozenu,no a reakcia mojho muza bola ohromna,onstrasne tuzi aby jeho syn mal postielku po nom.....ja som s tym velmi nadsena nebola,ale co sa da robit.uz ju stihol aj osmirglovat a cast aj natriet,hned ako bude hotova poslem foto.my tu vo viedni mame tiez len 2-izbovy byt,takze max nebude mat hned svoju vlastnu izbu a musime ho nastahovat k nam do spalne,ale ta je nastastie dost velka.vlastne potrebujeme kupit len skrinu,prebalovaci pult a nejake kose na hracky.ako si videla my sme kupovali nabytok len v ikei,neni to az take drahe a da so to super kombinovat.a co ty?SAMKO UZ MA POSTIELKU?

12.10.2006 13:40

Alexandra

Tanicka nie, ideme na to speci vysetrenie 26.10 o 14.00.. A mam postielkuuu

12.10.2006 14:34

tanickask

Velrybka, ja mam narodky 26.aprila :D Vidite baby, napiste kedy mate narodky, mozme si tu online blahozelat :D :D :D Alex myslela som ze vcera si isla. Neviem preco. Embarassed A pekna koliska,ale nemas ty nahodou aj postielku? Sonka, tiramisu potom zorganizujeme znova, aj Terka pride do Blavy tak sa mozme nejak dohodnut. :D

12.10.2006 14:43

gabca

Velrybka tak my vás dopĺňame, ja som október a manžel marec a obaja sme 27! :D :D :D . Alex, veľmi pekná postieľka, maličké si bude pohodlne odfukovať. My máme ešte po Deniskovi, takú klasickú drevenú s baldachýnkom.

12.10.2006 17:06

sonka1

joj, babulky, to ste ma ukludnili s tými morkými potvorami, radsej ich uz viac jest nebudem. tanicka, nabudúce sa urcite k vám pridám na tú maskrtu. to bude sranda, ked sa zídu bruskaté a budú mlsat Laughing Laughing Laughing izbicku pre baby zatial nezariadujeme, lebo najskor musíme dostavat domcek a aj tak zatial bude babulka spinkat vedla nás v postielke alebo medzi nami, aby som sa v noci pri dojcení s nou nenatahovala, lebo pri matim ma z toho hrozne boleli ruky. mne by stacilo, keby sa baby narodilo 16.1., to má moj fotrík narodky! no a ked to bude cisarák, tak sa tomu moze aj trosku pomoct Laughing . sara, a ty preco budes rodit cisársky?

12.10.2006 18:52

Miss

Ahojte Smile dneska nemam vobec dobru naladu Sad bola som v poradni, vsetko je ok, Samuelko ma ukažkovo 1000 gramíkov, ale jeden rozmer Dr. nesedel, že ma mensie brusko o 10 dní Crying or Very sad a ja neviem preco, pritom vravela, že aj pribrala som akurat mam navyse od zac. teho 9 kg, tak, že mam prist o týžden na kontrolný usg ci je vsetko ok, baby držte nam palce Confused som z toho smutna až na depku Crying or Very sad vravela že si nemam z toho robit ťažku hlavu, že vsetko ostatne sedi s TP...ale viete som mama tak sa bojim Wink o mojho zlatušika, že keby s ato zhorsilo tak budem musiet na infuzie do nemocnice Rolling Eyes tak snad nie Mad no a mam strasne vela cukru v moci takže aj koli tomu ma musia sledovat mala som cierne policko take este nevideli Embarassed Laughing no pripadam si ako marťan hej a som trochu malokrvna Rolling Eyes Rolling Eyes myslim, že už aj stacilo Rolling Eyes Wink Sara- este postielku nemame, ale to nebude problem je ich vsade dost to kupime aj na rýchlo, skor ma trapi kocik že kde zozeniem nejaký kvalitny za dobru cenu chcela by som ten znacky Atlantic...len neviem kde maju predajne.. Alex- velmi pekna postielka taka romanticka do kolko cca mesiacov v nej može babetko spat? Baby ste sa tu bavili o TP tak jaj mam stanovený na 4.1.2007 už dost dlho, ale podla velkosti babetka može sa narodit od 1.1.2007-4.1.2007...ale ktovie kedy sa mu zachce prist na svet Laughing Laughing

12.10.2006 20:28

SARA.KRALLER

miss ,nebojkaj vsetko dobre dopadne,aj ked ti uplne rozumiem,ja mam niekedy tiez take pocity,ked si citam vysledky z krvy... Crying or Very sad ale lekar ma vzdy upokoji ze je vsetko v p oriadku a a tak sa spolieham nanho,ze predsa studovany a nieco v tej hlave musi mat... sonka mysllim ze ty si sa ma pytala,preco musim mat sekciu,neviem ci som to uz tu pisala,ale moja dcera mi skoro pri porode zomrela,takze lekari uz nechcui riskovat.a teraz sa neviem rozhodnut ci chcem plnu narkozu alebo chcem byt pri tom.aqle väcsina lekarov tvrdi ze plna narkoza je väcsie zlo,no ale mam este dost casu na rozmyslenie.

12.10.2006 21:45

Terezia

gabca: Zuzka B. máš to výborne naplánované, držím palce aby aj realita bola taká :D . Sara neboj, dostanes naozaj najkrajší vianočný darček a my Ti budeme len v dobrom závidieť. Zuzik dík za info o kŕčoch, s tým vápnikom je to možné, ja mlieko nemám rada a jem len jogurty a syry, zrejme to teraz nestačí. Mne pomáha keď sa chytím za prsty na nohe a poriadne si nohu natiahnem, vtedy to prejde, ale noha pobolieva ešte dosť dlho potom. Mne lekár kázal 3x denne až 500mg magnézia kvoli tomu tvrdnutiu brucha. Neviem či to nie je veľa ale zatiaľ to takto užívam.
Aj ja uzivam 3x denne Magnesium. Len mysli na to,ze dve hodiny pred a dve hodiny po sa nesmie mlieko a mliecne vyrobky. Mne tiez zacali krce a doktorka mi povedala, ze si treba kupit Thiamin. Ze dva krat denne a krce prestanu.

12.10.2006 21:47

Terezia

Dnes som bola v poradni a tiez mi glukozovy test dopadol dobre. Doktorka povedala, ze mam maksi krcok, ale ze je zavrety. Takze vsetko v poriadku. Mam sa len nadalej setrit a oddychovat.

12.10.2006 22:11

Terezia

Mna dnes dr. ohladom terminu porodu vravela,ze smerodajny je prvy usg. A ze aj ked na dalsom vyslo dalsie posuntie dopredu, tak to neznamena, ze sa posuva termin. Ze to znamena, ze babetko bude vacsie. Ze problem by mohlo byt keby na velkom usg v 30 tt by bolo tabulkovo velmi pozadu. Ale ze aj to sa da rieisit. Mne urcila termin v rozmedzi od 5.1. do 10.1. Miss nebojkaj sa vsetko bude v poriadku.

12.10.2006 22:16

Terezia

Velrybka to,ze neukazu babetko na obrazovke je tu uplne bezne. Ja co som bola uz dva krat na povinnom sone v centre, tak tam ti ani nic nepovedia. Ani slovo. Potom mozes lustit z papierov. A pytat sa neda, pretoze maju na jednu pacientku tak minutu prinajlepsom. Je to tam ako na beziacom pase. Tanicka to je uplne prekrasne co si si kupila. Ty si taky dobry nakupca. :D

12.10.2006 22:55

Terezia

Miss nasla som ponuku kocikov Baby dreams Atlantic na stranke www.baby-obchod.sk Tam pisu,ze predajna je v Bratislave na Bieloruskej 6. Je tam aj mapka.

13.10.2006 08:17

Alexandra

Miss: Ahojte Smile dneska nemam vobec dobru naladu Sad bola som v poradni, vsetko je ok, Samuelko ma ukažkovo 1000 gramíkov, ale jeden rozmer Dr. nesedel, že ma mensie brusko o 10 dní Crying or Very sad a ja neviem preco, pritom vravela, že aj pribrala som akurat mam navyse od zac. teho 9 kg, tak, že mam prist o týžden na kontrolný usg ci je vsetko ok, baby držte nam palce Confused som z toho smutna až na depku Crying or Very sad vravela že si nemam z toho robit ťažku hlavu, že vsetko ostatne sedi s TP...ale viete som mama tak sa bojim Wink o mojho zlatušika, že keby s ato zhorsilo tak budem musiet na infuzie do nemocnice Rolling Eyes tak snad nie Mad no a mam strasne vela cukru v moci takže aj koli tomu ma musia sledovat mala som cierne policko take este nevideli Embarassed Laughing no pripadam si ako marťan hej a som trochu malokrvna Rolling Eyes Rolling Eyes myslim, že už aj stacilo Rolling Eyes Wink Alex- velmi pekna postielka taka romanticka do kolko cca mesiacov v nej može babetko spat?
Miss pokoj, tie usg nie su presne ani keby sme sa zblaznili. Uz len to ze moze byt natoceny trosku bokom a vyjdu vysledky. Ja som v 20tt mala ze brusko a hlavicka na 21+1 a nozicka na 19+5! A za tyzden ked mi ho merali tak uz bolo vsetko uplne v poriadku a lekarka povedala, ze bol asi trosku bokom, takze nezmerali nozicku poriadne.. Vraj tak do asi 6 mesiacov..
gabca: Alex, veľmi pekná postieľka, maličké si bude pohodlne odfukovať. My máme ešte po Deniskovi, takú klasickú drevenú s baldachýnkom.
Dakujeme Smile My mame tiez este jednu drevennu, tato je vyslovene na prve mesiace, aby sa aj manzelik vyspal a ja som si maleho mohla zobrat von z izby..
tanickask: Alex myslela som ze vcera si isla. Neviem preco. Embarassed A pekna koliska,ale nemas ty nahodou aj postielku?
Mame Wink Ale to pre pripadne navstevy Laughing

13.10.2006 08:19

gabca

Miss, neboj sa, moze sa stat ze babatko bolo tak skrutene ze namerany rozmer moze byt dost skresleny. Mojej kamaratke povedali ze dietatko ma mensiu hlavicku o 8 dni a na dalsom usg malo uplne zodpovedajucu tyzdnu tehotenstva. Takze sa zbytocne nestresuj, to Ti len poskodi. Chudokrvna som trosku aj ja, beriem kazde rano 1tbl. Actiferrin compositum. To je ale vraj bezny jav, tak to neberiem tragicky.

13.10.2006 08:22

Alexandra

gabca: Miss, neboj sa, moze sa stat ze babatko bolo tak skrutene ze namerany rozmer moze byt dost skresleny. Mojej kamaratke povedali ze dietatko ma mensiu hlavicku o 8 dni a na dalsom usg malo uplne zodpovedajucu tyzdnu tehotenstva. Takze sa zbytocne nestresuj, to Ti len poskodi. Chudokrvna som trosku aj ja, beriem kazde rano 1tbl. Actiferrin compositum. To je ale vraj bezny jav, tak to neberiem tragicky.
Ja som tiez, dali mi sorbifer, ale ze by mi bolo nejak super po nom sa neda povedat.. Hmm, ale co by som pre maleho neurobila..

13.10.2006 08:42

Zuziik

Ja tym doktorom na Slovensku nerozumiem, totalne vystrasia tehulku, ako keby nic... To nemozu trochu mysliet na to ako sa asi ta zena citi ?????? Ja som tiez mala hodnoty z usg vselijake podla slovenskeho usg, ale jedno bolo na ten tyzden a druhe zase na iny, ale nikto to nekomentoval, ved babenko sa vyvija a rastie, mozno aj nepravidelne, to este neznamena, ze nebude zdrave.... Uz ma niektore veci tam stvu... ako vas vystrasuju pre hlupe hodnoty cukru, jedna povie ze su dobre, druha ze su zle a vobec nepozeraju na to ako sa tehulka citi.... ze jej stres nepomaha, to nikoho nezaujima... Sad

13.10.2006 09:34

zuzana Búciová

Zuziik, máš úplnú pravdu, že tu vedia ženu tak vystresovať, že aj keď jej vlastne nič nie je, tak z tých pochybných informácií jej určite niečo bude. Minimálne bude v strese, čo určite tiež neprospieva. Nechápem, prečo to robia. Ako môžu odhadnúť napr. veľkosť hlavičky, či nožičky, naozaj, ak je nejako šikmo otočené, hneď je chybný výsledok. Druhá vec je, keď opakovane na sone dieťatko zaostáva- vo všetkých parametroch!!! za priemerom. Vtedy je to na zváženie, aj tá nemocnica, aj infúzie. Ale kvôli jednému rozmeru?? A aj čo sa týka predpokladanej pôrodnej veľkosti dieťatka, pri Maťkovi mi povedali, že bude mať max. 3500g a on? 4110 a 59cm. Trochu to ustrelili. A aj kamoške povedali, že dieťa bude mať max. 3200g a porodila 4050g a 56 cm slečnu. Ona bola tie dve hodiny po pôrode v tom, že malá mala 3050g. Nejako im nerozumela. Potom, keď uvidela miery napísané na perinke, tak skoro odpadla. Ešte si vravela, že na to, aká bola " malá" tak to bol pomerne náročný pôrod:-)))) kým sa to nedozvedela. Toľko k presnosti sona. Tak sa žienky nedajme vystresovať prvou negatívnou informáciou. Inak, ja začínam mávať celkom dobré kŕče v lýtkach. Neviem, asi si zvýším magnézium, a opýtam sa aj na ten Thiamín. Celkom mi to začína znepríjemňovať život.

13.10.2006 10:02

tanickask

Miss - urcite sa nestresuj, presne ako baby napisali, staci ze je v inej polohe a zle odmeraju... mali by nam to priadne vysvetlit, a nie hned nas vystrasit. Shocked Mne podla PM vysiel termin 26.1., podla 12tt - 19.1., v 20tt to zas bolo 24.1. a teraz v 25tt to bolo 18.1., tak si mozem vybrat Confused , Ale dr mi povedala, ze teraz to uz zalezi od predispozicii, aku ma babo konstrukciu atd... a na 3D mi dr povedala, ze aj kazdy UZV to moze inak vyratat podla mier babetka. je to individualne, a netreba sa tym prilis zaoberat. No a este vlastne ma napadlo, ze na 3 D mu nevedela odmerat dlzku trupu, tak merala hrubku, to som este nevidela, ale bol to akokeby rez trupu. Laughing Alex to s tou postielkou znie ako vyzva... :D

13.10.2006 10:03

aksuram

Uf - tu toho teda pribudlo Wink Alex- ten kosik pre babatko je uzasny.. aj ja som take cosi chcela, ale mam strach ze mi budeme mat slonika ktory z toho raz dva vyrastie, takze kupime uz riadne velku postielku Rolling Eyes Miss- nic sa neboj ... ved 10 dni to je podla mna zanedbatelny rozdiel, teda pokial ja viem tak vsetky tie udaje sa pisu +/- x dni... cize uz to hovori, ze to vobec nieje presny udaj. A vezmi si aky su ludia rozdielny - niekto ma dlhsi trup, iny dlhsie nohy... a to este neznamena ze je nieco v neporiadku. Mne napriklad povedali, ze nas drobec ma asi o tyzden vacsiu hlavicku - a keby ste videli mojho manzela aku on ma makovicu- hned by ste vedeli, ze vsetko je OK akurat je maly po tatinovi Wink Terezia- to sa po vsetkych pripravkoch co obsahuju magnezium nesmie pit mlieko? Rolling Eyes Lebo ja beriem Magne B6 pravidelne a niekedy to vyslovene zapijam mliekom- nic take som v pribalovom letaku nenasla ... tak teraz neviem