1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104

Januarove babetka 2007

05.10.2006 15:32

Zuziik

Tak pripajam fotecky z miesta, ktore som vcera objavila, je to Stara Anglicka zahrada, a naozaj aj tak vyzera... Smile Je carovna, len po dazdi tam bolo trochu tmavo... Tu som si sadla na lavicku a za mnou bol husty porast, nebolo mi jedno ked som si pomyslela, ze nieco na mna moze skocit... Laughing pri kazdom suchnuti som sa obzerala... ale to boli iba vtaciky alebo vevericky... Smile MIss ja viem, ze tam nemate kam chodit, prezivala som to iste pred 4 rokmi, sama som chodit nechcela, takze som cakala na nasich a ty ma vzali na Anicku alebo na Alpinku autom.. na sidlisku totizto nic nie je Sad take iste je to na Furci, na Jazere je aspon to jazero...

05.10.2006 15:47

Zuziik

neviem preco ale nedarilo sa mi pripojit viac ako jednu fotecku

05.10.2006 15:56

Alexandra

Boze to je ale krasa.. Shocked

05.10.2006 20:57

Miss

Zuziik- velmi pekný parcik ako botanicka zahrada Smile sadla by som si Smile u nas celý den mraky teraz dokonca poprsalo iba som celý dne ležala a cumela na telku a citala až teraz vecer sme boli v Optime ale uplne unavena som sa vratila Razz

05.10.2006 21:46

Terezia

Ahojte dievcence. Tak sme boli na sone a zistili sme, ze nasa Katuska ma pipika. Tak mi mozte zmenit farbu v tabulke. Meno este nevieme. Predbezne Lukasko. :D

05.10.2006 23:13

Zuziik

Alexandra: Boze to je ale krasa.. Shocked
Ano je to tam fakt krasne, je mi luto, ze sa tam nemozeme stretnut a podebatit o bruskach a babetkach, tiez sa mi samej velmi nechce nikam chodievat.... na druhej strane, ked mam pri sebe maleho, uz pomaly za nim nestiham... :D No ale co viete, mozno raz pridete k nam na navstevu, (ale az ked budeme mat vacsi byt.... ak budeme.... ) ... :D aj tu bolo dneska dazdivo, prsalo rano, potom som vzala maleho do skolky, videla som, ze prestalo prsat, tak som rychlo vzala jednu musli tycinku do vrecka a mobil s fotakom a ponahlala sa do parku, a ked som prisla domov z parku asi hodinu na to sa opat rozprsalo, tak mi to pekne vyslo... :D , tak ti ku chlapcekovi aj tuto gratulujeme, no a bude nas opat viac.... :D

06.10.2006 08:00

gabca

Zuzik krásna záhrada! Aj ja by som sa išla poprechádzať. Tie fotografie mi úplne vyvolali staré spomienky keď som bola v Anglicku. Bývala som u strýka v Lymme a strašne rada som chodila na prechádzky do prírody. Tam sú parky tak nádherne udržiavané že mi je až ľúto prečo sme tu na Slovensku takí darební a nevieme si vážiť prírodu. Terezka aj ja blahoželám k chlapčekovi, to je ale prekvapenie :D . My sme zatiaľ tiež pipíka videli iba raz tak ktovie či to bol naozaj pipík :D . Ozaj, dievčatá, nemáte niektorá pri chôdzi pocit tlaku v podbrušku? Ja to mám stále a už ma to dosť znervózňuje.

06.10.2006 08:22

Alexandra

gabca ano, mam, najma ked sedim.. ale vraj je to ok ak netvrdne brusko a nie su kontrakcie, takze som kludna.. Terezia wow, tak dalsi chlapcek.. Shocked

06.10.2006 08:26

Zuziik

gabca: Zuzik krásna záhrada! Aj ja by som sa išla poprechádzať. Tie fotografie mi úplne vyvolali staré spomienky keď som bola v Anglicku. Bývala som u strýka v Lymme a strašne rada som chodila na prechádzky do prírody. Tam sú parky tak nádherne udržiavané že mi je až ľúto prečo sme tu na Slovensku takí darební a nevieme si vážiť prírodu.
Gabi tiez ma mrzi, ze na Slovensku nieco take nemame, je to na nezaplatenie, a hlavne na tych hroznych sidliskach nic pre tie deti nie je... hruza... Tiez mavam tlak v podbrusku, a uz dost davno, a hlavne ked viac chodim, ma uz aj picha v boku, vacsinou v pravom, ja to predsa len prisudzujem tomu, ze maternica je uz tazka a tlaci na svalstvo alebo organy....

06.10.2006 09:52

Terezia

Dakujem dievcata. Aj ja mavam dole niekedy tlak a tiez hlavne, ked chodim. Teraz aspon viem,ze je to v pohode. S tymi parkami je to pravda. Tu nic nie je a ked aj niekto nieco spravi, tak nejaki darebaci to pokazia. Ste pocuvali vcera spravy, ze nejaki darebaci pokazili vytahy, tak ze sa otvaraju aj ked vytah este nie je na poschodi. Jedna pani,ze skoro padla do sachty zo 7.poschodia. Neviem ako to robia a netusim ako taketo veci mozu niekoho tesit.

06.10.2006 10:04

aksuram

To uprsane pocasie bolo vcera asi v celej europe Rolling Eyes Tie parky su vazne pekne Wink ...mi je smiesno ako sa z tych dievcatiek v brusku stavaju chlapci- ale to skor pochopim, ze sa pipik mohol skryt ... ale jedno co nepochopi je, ze moja svagrina cakala chlapceka a zrazuje to dievca- to sa asi odparil Laughing

06.10.2006 10:25

gabca

No ste ma potešili že v tom nie som sama. Ale Alex ja už mám aj tvrdnutie bruška. Povedala som to aj gynekológovi a dal mi magnézium 3x denne. Zatiaľ mi tvrdne tak 3-5x denne a niektoré dni vôbec, čo povedal že je normálne. No mne sa nezdá, že ma vôbec nevyšetruje zospodu. Naposledy ma vyšetril zospodu na úplne prvej poradni a odvtedy nič.

06.10.2006 11:22

Alexandra

gabca: No ste ma potešili že v tom nie som sama. Ale Alex ja už mám aj tvrdnutie bruška. Povedala som to aj gynekológovi a dal mi magnézium 3x denne. Zatiaľ mi tvrdne tak 3-5x denne a niektoré dni vôbec, čo povedal že je normálne. No mne sa nezdá, že ma vôbec nevyšetruje zospodu. Naposledy ma vyšetril zospodu na úplne prvej poradni a odvtedy nič.
Tak ho skus poprosit.. Inak mi hovorila lekarka ze obcasne tvrdnutie je ok, ze maternica je sval ktory pracuje a netreba sa obavat ak to nie je pravidelne a spojene s tlakom na konecnik..

06.10.2006 11:36

Zuziik

gabca: No ste ma potešili že v tom nie som sama. Ale Alex ja už mám aj tvrdnutie bruška. Povedala som to aj gynekológovi a dal mi magnézium 3x denne. Zatiaľ mi tvrdne tak 3-5x denne a niektoré dni vôbec, čo povedal že je normálne. No mne sa nezdá, že ma vôbec nevyšetruje zospodu. Naposledy ma vyšetril zospodu na úplne prvej poradni a odvtedy nič.
Gabi aj mne obcas tvrdne brusko, uplne ho mam ako kamen... ale nebyva to casto, asi sa maternica pripravuje na porod... vtedy sa snazim si sadnut alebo lahnut a uvolnit sa, ak mam na to moznost...

06.10.2006 11:38

Katarinaa

Terezia: gratulujem ku katke s pipikom Laughing Ja tiez neverim celkom predpovediam z UTZ z 20-teho tyzdna... takze zatial nasu malu volam len babatko Smile Chcela som sa opytat, pali vas niektoru zaha? Davate si na to nieco? Co prosim vas???? potrebujem nieco ucinne, podla moznosti tabletkove, lebo mlieko mi moc nepomaha. A nemate zoznam potravin, co nejest, aby zaha nepalila? Potrebujem si nieco nastudovat, lebo mam s tym skoro permanentny problem. Ja som prvych 5. mesiacov bola uuuplne v pohode, ziadne nevolnosti, a teraz mi je v kuse zle. Zaludok stlaceny a nic, co zjem mi nesadne. Negrciam, ale pocit tazkeho zaludku mam 6 dni zo 7-mych. Riesim to tak, ze moc nejem - len take miniporcie, ked sa najem normalne, je mi okamzite zle, ale zas, ked nejem, som permanentne hladna. Uz som z toho na nervy.

06.10.2006 11:55

Zuziik

Katarinaa: Terezia: gratulujem ku katke s pipikom Laughing Ja tiez neverim celkom predpovediam z UTZ z 20-teho tyzdna... takze zatial nasu malu volam len babatko Smile Chcela som sa opytat, pali vas niektoru zaha? Davate si na to nieco? Co prosim vas???? potrebujem nieco ucinne, podla moznosti tabletkove, lebo mlieko mi moc nepomaha. A nemate zoznam potravin, co nejest, aby zaha nepalila? Potrebujem si nieco nastudovat, lebo mam s tym skoro permanentny problem. Ja som prvych 5. mesiacov bola uuuplne v pohode, ziadne nevolnosti, a teraz mi je v kuse zle. Zaludok stlaceny a nic, co zjem mi nesadne. Negrciam, ale pocit tazkeho zaludku mam 6 dni zo 7-mych. Riesim to tak, ze moc nejem - len take miniporcie, ked sa najem normalne, je mi okamzite zle, ale zas, ked nejem, som permanentne hladna. Uz som z toho na nervy.
Katka palenie zahy v tehotenstve sposobuju tehotenske hormony... svalstvo na vrchu zaludka sa neuzatvara poriadne a vtedy prechadzaju zo zaludka zaludocne kyseliny do pazeraka, a to sposobuje to palenie zahy. Ked som si na to nieco pytala v lekarni na Slovensku, vraveli mi aby som sa poradila s lekarom, pretoze oni mi na to nemozu nic dat. V mojej knizke sa pise ze mas skusit jest male ale caste porcie, vyhybat sa stiplavym jedlam. Ked ta zaha pali napi sa mlieka alebo vody, a spat mas s vyvysenym vankusom. Ale tu sa pise, ze su na to lieky, ktore sa mozu aj v teho, ale musis sa spytat lekara alebo porodnej asistentky. A moja skusenost, tiez ma niekedy zaha pali, vsimla som si ze sa mi to stava po jedle ked si lahnem, alebo som v lezacej polohe, musim si sadnut, napijem sa mlieka a potom sa mi odgrgne, a ono to prestane. Mna hlavne pali ked mam plyny v zaludku, takze uz sa snazim stravovat tak, aby ma strava nenafukovala... Smile

06.10.2006 12:16

Terezia

Katarinaa: Terezia: gratulujem ku katke s pipikom Laughing Ja tiez neverim celkom predpovediam z UTZ z 20-teho tyzdna... takze zatial nasu malu volam len babatko Smile Chcela som sa opytat, pali vas niektoru zaha? Davate si na to nieco? Co prosim vas???? potrebujem nieco ucinne, podla moznosti tabletkove, lebo mlieko mi moc nepomaha. A nemate zoznam potravin, co nejest, aby zaha nepalila? Potrebujem si nieco nastudovat, lebo mam s tym skoro permanentny problem. Ja som prvych 5. mesiacov bola uuuplne v pohode, ziadne nevolnosti, a teraz mi je v kuse zle. Zaludok stlaceny a nic, co zjem mi nesadne. Negrciam, ale pocit tazkeho zaludku mam 6 dni zo 7-mych. Riesim to tak, ze moc nejem - len take miniporcie, ked sa najem normalne, je mi okamzite zle, ale zas, ked nejem, som permanentne hladna. Uz som z toho na nervy.
Dakujem za blahozelanie. http://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThreadID=14674&vGroupOffset=0 Toto je dobra diskusia na temu palenie zahy. Baby si tam pisu,ze co im pomohlo a co nie. MOzno tam najdes nieco aj pre seba.

06.10.2006 12:18

Katarinaa

Zuziik, diky za radu, ja dnes prikvacim nejaku lekarnicku, nech mi nieco naordinuje. Ja to nemavam v noci, ale skor cez den, kedy som stale vo vzpriamenej polohe, to je na tom blbe. Vypozorovala som, ze musim sediet vzpriamene, neutlacat ten zaludok este viac, vtedy sa to zhorsuje. Ale neda sa cely den sediet, akokeby som latu prehltla, aj ked verim, ze to by bolo pre moj zaludok uplne najlepsie. Rolling Eyes Inac, manzel bol na sluzobke a doniesol mi super knizku - chcela som ju, tak sa tesim, ze mi ju aj zohnal, a viem, ze ty si v Anglicku, tak rovno odporucim, ak si necitala. Je to od Jamieho Olivera manzelky Jools a vola sa to Minus Nine to One. Take lahke citanie o jej skusenostiach s tehotenstvom, vlastne tam spomina vsetko, co prezivame aj my teraz, od zhanania materskeho oblecenia az po divne chute a zvladanie emocionalneho stavu.... a je to velmi vtipne. Povodne som si myslela, ze sa len vezie na manzelovej slave, ale je to fakt super. Ja to tu tajne citam pod stolom v robote Laughing neviem, sa od toho odtrhnut, takze ak mas pri malom cas aj na take nieco, prijemnu zabavu. Cool

06.10.2006 12:35

Alexandra

Katka, toto akoby som pisala ja.. Riesim to zatial poharom vlazneho mlieka, ktore uchlipkavam cely den, nic ine nepomaha.. Uplne som vysadila sladke, vody ako kofola a podobne co som pila kvoli tlaku a jem miniporcie.. V utorok mam poradnu, tak sa popytam co sa s tym da robit.. Moja mama poradila este pukance, ale mne nezabrali, skus ci Tebe nepomozu, ale bez soli!

06.10.2006 12:43

Velrybka

Ahojte babule!! Zuziik, ta vasa zahrada je fakt krasna, super parcik. Ale aj ja sa v tom nasom lesoparku niekedy citim stiesnene. Hlavne cez tyzden tam chodi menej ludi, tak zvokol vokol nikde nikoho. Tak cakam nejakeho flashistu!! Laughing Laughing Gabci, mne brusko tvrdlo pri FIlipkovi, skoro stale asi od tohoto obdobia. Nebrala som na to nic, vraj to je ok, maternica sa pripravuje. Teraz take necitim, zatial. Co sa tyka bolesti v podbrusku, to mavam, az po nejakej dlhsej namahavej chodzi. Ja mam problem s bolestou vaginalneho svalstva. Je to dost neprijemne, ked sa sprchujem a idem vyjst z vane a musim dvihnut nohu --auuuuuuuu!! AJ ked sa v noci prevalujem z boka na bok a musim rozkrocit nohy - detto!! Buduci piatok mam uz dohodnuty termin s mojim novym gynekologom v Geneve, tak sa ho na vsetko opytam. Dufam, ze nam aj konecne potvrdi, ci mame dievcatko.. Laughing

06.10.2006 12:43

Katarinaa

Diky Alex, precitala som si aj tu diskusiu od Terezie, tak idem na prieskum do lekarne hned teraz a dam vediet, co zistim tam :D

06.10.2006 12:51

Miss

Ahojte :D , Terezka- chichichi a predtým ti tvrdili, že to bude dievcatko?tiež ma niekedy napadne myslienka, že co ked Samko bude Samka Laughing Laughing ale vnutorný citak mi stale vravi, že to bude chlapciatko. Zuziik- inak musim podotknut, že tvoj fotak robi dooost kvalitne fotky, akokeby boli z fotaku. Gabca- v knihe o teho pisu, že od 28 tt už prebiehaju v maternici kontrakcie, ktore ju pripravuju na porod, ale zvacsa by mali byt jemne a nebolestive, každopadne magnezium zabera tak ho poctivo jedz a tlak v podbrusku poznam, najma ak je nozkami dolu niekedy som mala pocit, že mi mechur vypadne Smile Katka- tak to si možme podat ruky, pocit plneho zaludku mam vždy po jedle Sad vcera sa mi dokonca vsetko jedlo vratilo do krku, dost hnusne Rolling Eyes na palenie zahy mi nepomaha nic vacsinou to skoro prejde, mne s amlieko hnusí takže tento recept nemožem odskusat Rolling Eyes Dneska ma vystrasil Samuel, je to vacsinou celý den vrtula a dneska sa asi hodinu nehybal nic ani tuk tak som sa zlakla, tak som do nho šťuchla chudatko asi som ho vylakala, lebo tak zo sebou trhol asi mal tvrdý spanok, si pomysli, že co mu nedam spavat Embarassed , ale ked bojim o nho bojim.

06.10.2006 12:52

Velrybka

Terezka, gratulujem ku chlapcekovi. Sranda, ako sa to niekedy otoci. Nas FIlip sa nechcel ukazat skoro az do konca, stale drzal nohy pokope!! Laughing Laughing Zuziik, to ste mali vcera stastie. My sme totalne zmokli cestou z mesta. Maly mal sice na kociku prsiplast, ale uz mu je kratky a trcia mu z neho von nozky. Ten kocik je taky deb...lny, ze sa neda karovat jednou rukou, stale ide do stran. Cize dazdnik mi bol na prd. Poviem Vam, cestou spat som uz revala od bezmocnosti. No, hormony pracuju!! Potom vecer zavolala moja mama, ze nepride do Genevy pred Vianocami. Vraj musi pracovat aby nasetrila na vsetky taxikarske poplatky, ktore musi splatit v januari. Baby, len minuly vikend sme kupovali letenky, to si akoze nemohla vsetko zratat?? Letenky su nevratne, nemoze na ne cestovat ani ina osoba. Cize proste prepadnu!! Vcera som plakala tak, ako uz davno nie. Nechapem, ako ma moze vlastna mama takto sklamat v takej situacii, ked ju naozaj potrebujem! Tak velmi som ju tam chcela mat, aby mi pomohla s pripravou na Vianoce, strazila Filipka, kym odrodim ahlavne potom mi troskupomohla, kym sa zorientujem v starostlivosti o dvoch bubakov. Keby som to vedela, bola by som to cele vymenila a pozvala svokrovcov ako prvych. Ti by boli celi stastni, ze s nami stravia Vianoce, a kedze su dochodcovia , ziadne zmeny u nich nehrozia. Este ze mam Jurina, ten chlapisko ma dokaze vzdy tak fajn ukludnit. Tak snad nieco vyriesime.

06.10.2006 12:53

Miss

Velrybka- k tomu vaginalnemu svalstvu- mam presne to iste, nikoho som necitala že by mal tento problem tak som nechcela vyzerat divna Laughing ale ja mam medzi nohami permanentne svalovku a otocit sa v noci z boka na bok je teda umenie aj pri chodzi ma to boli, je to taka bolest z vonuku ako od kosti ako po dlhom gymnastickom sexe Laughing asi tak by som to prirovnala Laughing to sa tam nieco natahuje, alebo co? Shocked

06.10.2006 13:02

Velrybka

No, naposledy ma lekarka na SR dost odbila, vraj je to normalne a nic mi k tomu nepovedala. Ale tiez som to mala aj pri malom a bola som v pohode, tak neviem. Len je to strasne neprijemne. Ani nohavice si postojacky nemozem obliect, lebo ked tak vysoko zdvihnem nohu - no..... auuuu!!

06.10.2006 13:05

zuzana Búciová

Zuziik, normálne nechápem, aké sú tam parky udržiavanéSmile) To u nás nehrozí. A keby ich aj udržiavali, tak by to tu u nás vydržalo asi tak dva dni. Máme tu jeden mestský park- kde je jeden pokazený kolotoč, asi štyri polorozpadnuté hojdačky, šúchačka a nejaké zvetralé pieskovisko. A všade plno bezdomovcov a človiečikov s 1,5l dobrého sudového vínka. Takž vôbec nemám chuť tam chodiť. Potom v druhom parku spravili jeden domček so šúchačkou a schodíkmi, ale tam chodia takmer všetky maminy z mesta. Ale tento park je podstatne čistejší, občas sa tu mihnú aj mestskí policajti, je to pomerne veľká trávnatá plocha, takže keď malému vezmem nejakú loptu, tak sa vieme prebaviť. Inak aj mne už bruško statočne tvrdne, beriem magnézium, doktor mi povedal, že ho môžem až 4xdenne. Kým väčšie deti ráno dám do školy a škôlky, tak je to najhoršie. Potom to už ujde. Tiež si s malým zvyknem cez obed pospať takú dobrú hodinku. A dnes som kupila pre drobčiatko tie mini plienky, tuším 2-5 kg boli v akcii, 28 kusoiv vyšlo nejakých asi 186,-sk. Sú to hypoalergénne FIXIES, a majú taký špeciálny strih, na brušku to nie je strihnuté dorovna, ale je tam taký výsek pre pupček, aby sa lepšie hojil. To som ešte doteraz nevidela.

06.10.2006 13:31

Terezia

No ja by som sa MIss na vnutorny citak nespoliehala. Ja som bola bytostne presvedcena,ze je to baba. A aj moj drahy. Nevraviac,ze aj moja svokra a aj kamos ma o to presviedcal na zaklade nejakej teorie. Moja dr.detto a na sone v 20tt to druhy dr.tiez naznacil. A zrazu je to chlapisko. Akurat mi napisala kamoska, ktora uz 7x potratila a 2x z toho dvojicky, ze to vyzera tak,ze dostali novonarodeniatko. A tiez chlapceka. Tak som za nu stastna. Laughing

06.10.2006 13:43

Terezia

A kde si Zuzka zohnala tie plienky? To by ma nenapadlo, ze tam treba mat pre pupcok miesto. Vidno,ze si uz skusena mamina.

06.10.2006 13:51

tanickask

Caute baby, ja zatial neviem co je palenie zahy, este nikdy som to nezazila, ale tiez citim ze mi horsie travi, snazim sa jest menej a lahke jedla. Dnes som bola na tom glukozovom teste a bola to normalna pohoda, aj ta tekutina mi chutila, povedala som im ze to pijem od hladu. dali mi to do velkeho pohara a ja som si to po duskoch vychutnavala Laughing A potom som si driemkala na posteli. A vysledky vysli v poriadku :D Velrybka to ti verim ze si bola z toho smutna, teraz nas vsetko vie tak rozcitliviet... Crying or Very sad Tiez mi obcas tvrdne brusko a pytala som sa na to, a je to uplne v poriadku, pokial to nieje casto. Maternica reaguje ked sa babo hybe, alebo aj ked mi urobime nejaky prudsi pohyb a dokonca aj ked je plny mechur. takze treba pravidelne cikat. :D Ako ste minule pisali o tych prechadzkach tak mam takeho chrobaka v hlave a rozmyslam ze sňzas zacnem cvicit, aspon do fitka na bicykel si sadnut. Ja som bola predtym strasne aktivna a teraz uz polroka nic nerobim. A uz teraz sa tesim ako zas budem cvicit po porode, uz sme sa s muzom dohodli, tak sa tesi ako bude drobceka opatrovat :D

06.10.2006 14:00

aksuram

Z toho tvrdnutia bruska som uz uplne sisi... Vsetky pisete, ze Vam tvrdne po namahe alebo tak a ked si lahnete tak to prejde. Mne netvrdne casto, su dni a noci kedy vobec nic take nepozorujem, ale niektore noci- no to sa na to budim kazde dve hodiny. Nechapem preco- sak lezim, som v klude teda by to cele malo byt OK ... ALe inak nemam ziadne bolesti vtedy, ani ine divne pocity. TAk myslim, ze to nebude nic, kedze cez den jak sa rozhybem som v pohodicke. A este jedna vec- mne je akosi najlepsie ked chodim- jasne ze nie kilometre, ale take prechadzkove tempo- to vydrzim aj 2 hodinky v kuse a je mi fajn Laughing Ale ked mam 2 hodiny sediet to je strasne Rolling Eyes

06.10.2006 14:06

aksuram

tanickask: Ako ste minule pisali o tych prechadzkach tak mam takeho chrobaka v hlave a rozmyslam ze sňzas zacnem cvicit, aspon do fitka na bicykel si sadnut. Ja som bola predtym strasne aktivna a teraz uz polroka nic nerobim. A uz teraz sa tesim ako zas budem cvicit po porode, uz sme sa s muzom dohodli, tak sa tesi ako bude drobceka opatrovat :D
Ja som kdesi citala, ze v poslednom trimestri sa neodporuca bicyklovat z toho dovodu, ze sa potom castejsie vyskytuje priecna poloha dietatka. Asi sa tym pravidelnym pohybom noh "ukolise" do priecnej polohy, alebo neviem co presne. Ja len ci si o tom pocula? Nemam to na nikom konkretnom overene, ale aj tak by som to pre istotu neskusala.

06.10.2006 14:14

tanickask

Maruska, praveze som zas niekde citala ze ten stacionarny bicykel je bezpecny. Tak ja neviem. Asi to necham na tie prechadzky. Laughing A este k tvojmu tvrdnutiu, mozno sa prave tvoj drobec v noci zobudi a zacne nacvicovat, lebo aj jeho pohyby sposobuju tvrdnutie. :D Ja napr.citim to tvrdnutie len ked lezim, ale len zriedka. Ked chodim tak by som to asi nezaregistrovala.

06.10.2006 14:30

sonka1

ahojte, katarinaa, ked sme tu o palení zahy uz raz debatili, myslím, ze som tu písala, ze sú na to dobré jest lúpané mandle, nesolené, neprazené. vyskúsaj. mne to aspon pomáha. inak ma páli aj ked vypijem iba vodu Sad velrybka, hlavu hore. tes sa, ze más doma takých uzasných "chlapov"! babky, mne zasa začína byt nepohodlné soférovanie, teda tá poloha v aute. vtedy ma zacne dost tlacit na jednej strane pod rebrami. ani nastavenie sedadla nepomáha. niekedy bábo tlaci, aj ked sedím v kresle. stastie, ze na stolicke v práci zatial také pocity nemám, lebo inak neviem, ako by som tu obsedela Laughing . pri spaní som zasa celá prepletená poduskou na kojenie. super sa napolohujem, aby som sa neprevracala na chrbát a zostala na boku a aj medzi kolenami, aby som ich nemala jedno na druhom Laughing a este jedna dobrá správicka. vcera som bola opat na odberoch na cukor, mala som dopichané vsetky prsty, lebo mi robili az 3x odbery. no a dnes mi povedali, ze cukor je ok, tak sa vytesujem Laughing

06.10.2006 16:51

Miss

terezka- vies, že rezervu mam, ženakoniec budeme dávať nausnicky Laughing preto s aneviem dockat kedy mi Dr. urobi usg, od 20tt mi nerobila Rolling Eyes a chcela by som to mat potvrdene ci je to chlapcek, neviem ci mi ho urobi na buduci týžden v poradni, alebo potom až o mesiac Confused ale na tom citaku si trvam od zaciatku som ho volala "on" aj ked som velmi chcela dievcatko teraz to citim opacne dievcatko by ma dost zaskocilo Smile tanicka- teba nepali zaha? tak asi babetko bude bez vlaskov Smile aspon tak sa vravi, inak bicyklovanie pre tehotne nie je vhodne, ja by som to urcite neriskovala, ved su aj ine cvicenia pri ktorých možes byt aktivna. Sonka, Tanicka-gratulacia ku GTT Wink Laughing

06.10.2006 16:57

Terezia

Miss: terezka- vies, že rezervu mam, ženakoniec budeme dávať nausnicky Laughing preto s aneviem dockat kedy mi Dr. urobi usg, od 20tt mi nerobila Rolling Eyes a chcela by som to mat potvrdene ci je to chlapcek, neviem ci mi ho urobi na buduci týžden v poradni, alebo potom až o mesiac Confused ale na tom citaku si trvam od zaciatku som ho volala "on" aj ked som velmi chcela dievcatko teraz to citim opacne dievcatko by ma dost zaskocilo Smile tanicka- teba nepali zaha? tak asi babetko bude bez vlaskov Smile aspon tak sa vravi, inak bicyklovanie pre tehotne nie je vhodne, ja by som to urcite neriskovala, ved su aj ine cvicenia pri ktorých možes byt aktivna. Sonka, Tanicka-gratulacia ku GTT Wink Laughing
A tak mna zaskocil chlapcek. Ale to len preto,ze som bola fixovana uz na dievcatko. Ale som stastna aj tak. Drobcek je velmi lenivy a stale kopka uplne vynimocne a slabo. To je normalne oslava, ked kopne. :D Ja tiez viem o tom,ze bicyklovanie nie je absolutne vhodne v tehotenstve. Je kopec cviceni pre tehotne. Treba cvicit tie.

06.10.2006 17:01

Miss

terezka- moj je praveže vrtula a dneska kopat nechce a nechce Evil or Very Mad som sa dost zlakla lebo po mojom prebudeni sa mi už veselo vrti a dneska hodinu ticho v brusku, mala som take nervy že som s nim zatriasla aj ked som nechcela a tak vyletel no ale to sa nerobi strasit mamicky, že? Laughing ja som si vsimla že ked ide vikend a cez vikend je strasne lenivy.

06.10.2006 17:45

Alexandra

Tak to Vam aj trosku zavidim, ten oj sa vrti a nakopava ma 20 hodin denne Rolling Eyes Uz som z toho unavena..

06.10.2006 20:15

zuzana Búciová

K tým plienkam- ani ja som to do dnešného dňa nevedela, že sú aj takéto plienky pre novorodencov. Moje prvé tri drobce vyrástli na klasických jednorázovkách- obvykle Pamperskách. Ale fakt je, že že ten pupček bol vždy schovaný pod plienkou, ale ani jednému nič nebolo. Pupok sa im zahojil krásne. Kúpila som ich v zdravotníckych potrebách, bežne v Tescu majú tuším iba Pampersky a Huggiesky v tejto špeciálnej veľkosti 2-5kg Tieto malé som používala krátko, ale iba Huggiesky, lebo sa mi zdali mäkšie ako Pampersky. Potom od 4-9 kg som používala iba Pampersky na noc a fialové Tesco plienky na deň. Pampersky idú dosť do peňazí. Inak, nerozmýšlali ste niektorá nad plienkami zn. POPOLINY, alebo BAMBINO MIO?? Vraj sú super, iba tá cena je otras. A ja si neviem predstaviť ich v januári niekde sušiť.

06.10.2006 21:22

tanickask

Ahojte, s tym bicyklovanim ste ma zaskocili, tak to radsej nebudem riskovat. Miss mna zaha nepalila nikdy, pocula som vraj je to hnusne, tak som rada ze to nepoznam. A s tymi vlaskami je to vraj len povera, ale ktovie. Dam urcite vediet ci sa mi narodil plesunik. :D Laughing Dnes sme sa boli motat v kike a ikei, vyslovene v detskych oddeleniach. V Kike sme kupili malu deku, maju tam teraz rozne akcie, tak uz obzerame postielky... V Ikei maju bielu postielku, obom sa nam paci, a aj s matracom stoji cca 3000,- zajtra pokracujeme v obzerani. :D Prajem krasny vikend :D

06.10.2006 23:50

Katarinaa

Zuzka: mam kolegynu, co pouziva vyhradne POPOLINY od cca 3 mesiacov veku jej maleho a neda na ne dopustit. Vraj jej maly nepozna, co je zaparena ritka, ovsem, ak da pampersku, ta ju ma okamzite zapalenu. Tak ma dost nalomila na uvazovanie nad nimi, ale nakoniec som si povedala, ze uvidim, ako to pojde s papierovymi, predsalen, je to praktickejsie. A praveze so susenim v zime nebudes mat absolutne problem, das na radiator a nas suche za 2 hodinky. My sme boli v divadle dnes, na novom kusku, kde hra hlavnu rolu Martin Huba a je to skvele, velmi odporucam, vola sa to Vasen a popol. Uzite si vikend :D

07.10.2006 11:34

Miss

tanicka- chichi, ved si potom vymenime vsetky fotky babetiek toto forum dufam nezanikne ani po narodei nasich deticiek Smile

07.10.2006 12:08

gabca

Tanička ja sa pripájam k plešivčekom. Tak ako som pri Deniskovi stále pojedala sódu bikarbónu proti páleniu záhy, tak teraz tento pocit nepoznám. Denisko bol fakt vlasatý tak teraz čakám či bude naozaj plešivček :D . No s tým tvrdnutím bruška ste ma nenormálne ukľudnili, ešte že si s vami môžem takto pokecať a aj Miss s Velrybkou s tými bolesťami vaginálneho svalstva. Ja som si už myslela že sa mi skracuje krčok maternice alebo čo lebo to cítim ako nepríjemnú bolesť tam dole. A cítite to aj pri sedení? Ja niekedy tiež. Tieto pocity sú mi z prvého tehotenstva cudzie tak som z toho dosť hotová. Zuzka B. ja tiež beriem magnezium 3x denne a brucho mi tvrdne keď sedím. Asi tam má potom maličké stiesnený priestor a nemá si kde kopkať. Keď si ľahnem a netianem nohy je to v poriadku. Aspoň že výsledky glukózového testu sú dobré.

07.10.2006 14:10

KatJan

Caute tehulky! Tak to mi teda trvalo, kym som sa prehryzla vsetkym co ste stihli popisat... My mame uspesne za sebou svadbu, aj moju rozlucku s rodnym Slovenskom. Teraz uz budeme do porodu a chvilu po nom len v Italii. V pondelok odchadzame na svadobku, uz sa nevieme dockat!!! Svadba bola nad ocakavania krasna. Kamarati nam pripravili skvele prekvapenia, ako ohadzovanie spagetami a cestovinami namiesto ryze a vecer ucili Fedeho tancovat slovenske ludove tance (aj pred chvilkou mi to tu cely hrdy predvadzal :D ). Cele to bol naozaj zazitok, dojimavy, vesely a krasny. Vsetko ako ma byt!!! Vcera sme boli tu u lekara. Na sono bolo vsetko ok, vysledky mocu budem mat o par dni, dufam, ze to uz konecne bude OK. Pan doktor nam potvrdil dievcatko, tak ten nas zazrak nam hadam uz nepripravi prekvapenia ako ten tvoj Teri! (Nehovorila si ale, ze sa naposledy hanbila a zakryvala) Inak kopkame o dusu, maminku steklime a nadskakujeme! Vsetky vas srdecne zdravim! A posielam este jednu fotecku zo svadby (nakoniec sme mali fotografa cez jednu kamosku, no dik Tani za tip)

07.10.2006 20:10

sonka1

katjan, vsetko najlepsie na spolocnej ceste zivotom a uzite si medové týzdne :D ! super, ze vám to vsetko vyslo nad vase ocakávania!

07.10.2006 20:20

Terezia

KatJan to je super, ze ti to vsetko vyslo podla tvojich predstav. Este aj po rokoch na to budes s radostou spominat a zakazdym ta to zahreje pri srdiecku. My sme mali pekne aj zle chvile pocas svadby a ostali mi v pamati len tie pekne po tych rokoch. To si dobre pamatas,ze na sone v 21tt sa drobcek hanbil. Len nech je zdrave a stastne. :D

07.10.2006 22:29

zuzana Búciová

KatJan- nech vám to vydrží na celý život. Vyzerali ste super, taký vpohode:-))) A mala si veľmi pekné šaty. Kedy ste to mali tú svadbu?? Máš na fotke nejaké malé bruško. Ja sa už radšej ani nefotím, to by sme museli kupovať širokouhlý foťák, a aj ten by mal asi problémSad((( Inak na pálenie záhy je dobré zjesť strúhaný surový zemiak. Overila som si túto informáciu a mne to zabralo. Je to asi lepšie, ako jesť nejaké lieky.

07.10.2006 22:46

Miss

Katjan- krááááásne šatocky Smile take romantické, vobec nevyzeras, že si tehotná, si? Laughing

07.10.2006 22:49

SARA.KRALLER

no konecne som sa dostala k pocitacu....ale najprv vas vsetky zdravim,usilovne ste vsetky pisali a trvalo mito strasne dlho kym som si to vsetko poprecitovala.ja som to mala posledne tyzdne riadne stresove,vela som aj s mojim muzom cestovala ale konecne som tu.katjan blahozelam k svadbe,pekna fotka.miss a ko sa mas ty?a samko?maxim si to so mnou poriadne uzil, ale vsetko je v poriadku az na to ze stale musim uzivat vitaminy a zelezo.myslela som ze sa mi to upravi ked uz tak dlho uzivam zelezo,ale znova mi zistili ze ho mam malo.takze musim uzivat dalej.je tu medzi nami niektora s tym istym problemom?

07.10.2006 22:55

Miss

Cav Sara, asi ta zbijem! Evil or Very Mad Laughing si sa neozvala 2 týždne, ani nevies kolko krat som myslela na teba ci je vsetko ok! ale som rada, že si ok až na to železo Laughing mala by si jest špenat! Samuel rastie ako z vody, dneska som sa videla vo výklade a vypleštila som oči Shocked ake brusko som tam videla Laughing chcela by som vediet kolko važi, som rada, že Max je v poriadku.

08.10.2006 08:33

Zuziik

Katarinaa: Inac, manzel bol na sluzobke a doniesol mi super knizku - chcela som ju, tak sa tesim, ze mi ju aj zohnal, a viem, ze ty si v Anglicku, tak rovno odporucim, ak si necitala. Je to od Jamieho Olivera manzelky Jools a vola sa to Minus Nine to One. Take lahke citanie o jej skusenostiach s tehotenstvom, vlastne tam spomina vsetko, co prezivame aj my teraz, od zhanania materskeho oblecenia az po divne chute a zvladanie emocionalneho stavu.... a je to velmi vtipne. Povodne som si myslela, ze sa len vezie na manzelovej slave, ale je to fakt super. Ja to tu tajne citam pod stolom v robote Laughing neviem, sa od toho odtrhnut, takze ak mas pri malom cas aj na take nieco, prijemnu zabavu. Cool
Katka dik za tip, dobra knizka sa stale zide, mala som obdobie, ked som knihu nemohla pustit z ruky, az som rodinu zanedbavala Embarassed Ale ked skocim do obchodu poobzeram sa, alebo kuknem cez zasielkovy obchod... horsie je, ze ja uz v jednej polohe nevydrzim dlho... uz sa mi asi zacina to tazsie obdobie tehotenstva... najhorsi je deviaty mesiac, to uz fakt neviem co so sebou... Smile a casu momentalne mam, ved maly zacal skolku a ja okrem domacich povinnosti a sem tam nejake aj pracovne (co ale nebyva casto teraz) nemam uz nic, iba starostlivost o seba a malinke, prechadzky a tak... No, ale ked mna uz napr. aj to varenie vycerpava... vcera si moj muzicek objednal zemiakove placky, a kedze ja som taka slabsia kucharka, ocistila som asi 6 velikanskych zemiakov, ze mi to snad postaci, no a to som si dala, stala som pol dna pri sporaku a vypekala zemiakove placky, no a aby mi nebolo luto, tak som k tomu este urobila aj vyprazany karfiol... bola som taka vycerpana kym som celu kuchynu poumyvala a vsetko dokoncila aj po jedeni, ze som padla ako handra na gauc a uz som sa nevedela postavit... Smile