1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104

Januarove babetka 2007

19.09.2006 22:03

Miss

Baby a co poviete na tieto kociky? modry znacka Atlantic 9 500 Sk cerveny - znacka Cosmo 7279 Sk vyzeraju krasne a ceny su schopne nie?

19.09.2006 22:06

nina33

A ešte, samozrejme, aj pijem - minerálku s džúsom, vodu, čaje - no podľa potreby.

19.09.2006 22:06

Miss

Ahoj Ninka, vítam Ťa medzi nami :D vidis si sa mohla pripojit aj skor Smile rozpravanie s babetkom je super, že? uplne nova dimenzia pocitov ako vravim, tiež cakam svoje prve bábetko :D a mam navyse 7 kg tie kila asi velmi neovplyvnime Laughing ale vsak už nie je až taka dlha cesta do ciela Smile

19.09.2006 22:10

nina33

Ďakujem za milé uvítanie a sľubujem, že budem aktívnejšia !

19.09.2006 22:14

zuzana Búciová

Zuziik, malý je fakt frajer, a to že sa " má dobre" ešte nič neznamená. Náš malý tak tiež vyzeral pred tým, ako začal chodiť do škôlky, a teraz je z neho vcelku normálny chalanisko. Skrátka, začal viac behať, cvičiť, začal chodiť aj na futbal, takže má viac pohybu, tak je to ok. Nina33 vitaj medzi nami a skú sa cítiť medz nami dobre. Baby, a rozmýšlali ste o epidurále pri pôrode, alebo chcete rodiť prirodzene?? Nerozmýšľa niektorá z vás nad pôrodom v Štiavnici, alebo Topolčanoch??

20.09.2006 00:21

Zuziik

Miss: Baby a co poviete na tieto kociky? modry znacka Atlantic 9 500 Sk cerveny - znacka Cosmo 7279 Sk vyzeraju krasne a ceny su schopne nie?
MIss mne sa paci ten modry, to sa da z neho urobit aj hlboky a aj sportovy ? To by bolo super, ja pre zmenu hladam kocik, ktory mi nezaberie vela miesta, kedze mame maly bytik a este nevieme ci sa budeme stahovat do vacsieho kym babo pride...

20.09.2006 00:30

Zuziik

Zuzana Búciová: Zuziik, malý je fakt frajer, a to že sa " má dobre" ešte nič neznamená. Náš malý tak tiež vyzeral pred tým, ako začal chodiť do škôlky, a teraz je z neho vcelku normálny chalanisko. Skrátka, začal viac behať, cvičiť, začal chodiť aj na futbal, takže má viac pohybu, tak je to ok.
Zuzka uz teraz v parku za dievcatami beha... Laughing No a tie kilecka, mrzi ma to, ze ma nadvahu, je nemotornejsi, niektore cinnosti tazsie zvlada sam a aj preto, ze kazdy pozera na mna, ze co som to za mamu, ked ho prepchavam, co fakt nerobim a jedlo pred nim musim schovavat. Do chladnicky kupujeme uz iba to co nie je kaloricke, keby ste nakukli dnu, uvidite iba same jogurty, syry, nejaku sunku, zeleninu, maslo a vodu.... Ked on tak straaaaaaaaasne rad papa. Smile Tiez ho chceme zapisat na futbal, aj muz ho kedysi hraval, a malemu to ide dost dobre, tak super kope do tej lopty, tak uvidime... Mozno z neho raz bude slavny futbalista... hihi Laughing

20.09.2006 00:34

Zuziik

Miss: Zuzik- myslis že s astihne naucit dobre po anglicky kým pojde do skoly?musi to byt predsa tažsia situacia a ty mas tam nejaku robotku?
Miss ucitelka nas ubezpecila, aby sme si nerobili starosti, ze maly do troch mesiacov bude tak speakovat, ze my sa od neho ucit budeme. A navyse ma na jazyky talent, lebo aj ked skusa po anglicky hovorit, hovori s angl. prizvukom a nie tak ako ja so slovenskym. Smile

20.09.2006 00:37

Zuziik

Nina vitaj, tak nam potom mozes hodit udaje o sebe a doplnime ta do tabulky, len neviem kedy pride Alex. Neviete niekto kedy Alex pride z dovolenky ? A kam to vlastne isla ?

20.09.2006 07:22

Katarinaa

Zuzka B.: no ja nemam nad cim rozmyslat. Bez EPI ani nahodou Exclamation

20.09.2006 07:43

gabca

Miss kočíky vyzerajú fakt super. Aj mne sa pozdáva ten modrý, keďže asi bude chlapček a ceny sa naozaj dajú. Dík za inšpiráciu. Zuzik, tie kilá u detí sú asi fakt genetika, pretože náš malý je tiež poriadny papkáčik a vyzerá ako pavúčik, len je dosť vysoký. Ja ako škôlkárka som pritom bola dosť guľka, pritom som veľa nejedla, skôr opačne a mala som až záhyby na nohách. Ak bol aj muž taký, je to dosť pravdepodobné, že niečo podedil a z toho vyrastie. šport je super vec, určite ho zapíšte na ten futbal. Jednak si dobre zacvičí, posilní svylstvo a chrbticu a ešte sa aj vybije z prebytočnej energie. Nina 33 vítam Ťa medzi nami, pokojne sa zapájaj a píš čo najviac. Zuzka B. ja už asi epidurál skúšať nebudem, mala som pri prvom pôrode, síce to bolo super čo sa týka bolesti a aj popôrodnej bolesti pri hojení rany po sekcii ale mne to zabrzdilo pôrodnú činnosť a musela som ísť na sekciu. Asi mi ju lekár indikoval veľmi zavčasu. Dosť sa toho obávam, tak to asi nechám tentoraz na prirodzenú cestu.

20.09.2006 08:49

sonka1

ahojte, nina vitaj medzi nami! miss, fakt pekné kocíky, aká je to výroba? Zuzi b., ja si epidurál len pochvalujem, rozmýslam nad ním aj teraz. i ked by som isla na sekciu, tak s epidurálom. zuzik, moj malý je tiez velký papkác a pritom je stíhly, no a dievcatko od susedov do seba za celý den nedá skoro nic a je gulatucké a aj omnoho vyssie. je to fakt o genetike. my chodíme na plávanie, ale aj futbal je dobrý. a co sa týka angliny, uvidís, nebudes sa stacit cudovat, ako rýchlo mu to pojde v skolke. aj znamych dcerka, ked isla do skolky, nevedela ani ceknút po slovensky, no a teraz hovorí úplne plynule a bez prízvuku, co sa o jej rodicoch nedá povedat. babky, co sa jedla týka, tak ja teda mozem a moc sa ani neobmedzujem. jem, na co mám chut. pri prvom som za celé tehu pribrala 12 kg, a zostali mi 3 kg. to som bola ale uvedomelejsia no a teraz kilá stúpajú rýchlejsie, zatial som pribrala 8kg. ja s tým rátam, ze tie kilá pojdu po druhý krát tazsie dolu, ale zatial ma to netrápi. ked ja neviem povedat, ze si nieco nedám Confused a ked budem kojit, tak to pojde dolu rýchlejsie! :D

20.09.2006 11:19

tanickask

ahojte, co sa tyka toho jedla, ja som sa vzdy tesila, ze ked budem teho, tak mozem oficialne jest co ma napadne, ale teraz tiez rozmyslam nad tym co zjem, nechcem sa prejedat, ale dam si na co mam chut. Ale citim ze uz mi viac chuti a aj sladkosti, naposledy som mala 4kg navyse, ale urcite to teraz bude aspon 6. Laughing Miss a tie kociky su vazne real? To je super cena, posli link na web. Zuzik a akou recou vlastne rozprava vas maly? Tvoj muz nehovori slovensky, alebo ano? Alebo som to nepostrehla... Laughing Ninka vitaj, tiez cakam prve a vytesujem sa :D A ja epiduralku nechcem, verim ze to zvladnem aj bez toho. Moje menstr.bolesti kazdy tyzden byvali hrozne, tak som asi uz na bolest zvyknuta.Aj ked toto bude asi ine...

20.09.2006 11:56

Terezia

Nina vitaj medzi nami!!! :D Miss to su super kociky. kde si ich nasla, aby sme sa dozvedeli kolko vazia a pod.? Baby kolko za den vypijete mlieka, resp.spapate jogurtov?

20.09.2006 12:06

Katarinaa

Terezia: jogurt jeden rano a mlieko nepijem, len v case jahod a inych vhodnych ovoci na koktaily. vtedy cca pol litra aj 3x tyzdenne Smile ale jem vela syrov (minimalne 20 dkg platkoveho syra spraskam za tyzden, alebo ten baleny trojuholnik nivy, alebo cely encian) tanicka: ty si hrdinska zena Exclamation ja nie csom nejako strasne hakliva, akoze viem si rpedstavit, ze mono by som to aj zvladla bez, ale zas, ked uz sme v tom 21. storoci a mame tie vynalezy a zlepsovaky, tak si hovorim, ze chcem z toho nieco aj mat Laughing

20.09.2006 12:15

Terezia

Katarinaa: Terezia: jogurt jeden rano a mlieko nepijem, len v case jahod a inych vhodnych ovoci na koktaily. vtedy cca pol litra aj 3x tyzdenne Smile ale jem vela syrov (minimalne 20 dkg platkoveho syra spraskam za tyzden, alebo ten baleny trojuholnik nivy, alebo cely encian) tanicka: ty si hrdinska zena Exclamation ja nie csom nejako strasne hakliva, akoze viem si rpedstavit, ze mono by som to aj zvladla bez, ale zas, ked uz sme v tom 21. storoci a mame tie vynalezy a zlepsovaky, tak si hovorim, ze chcem z toho nieco aj mat Laughing
Ja som si dala predsavzatie, ze jeden jogurt denne a dve salky mlieka. Syr mam tiez rada. Ale najviac jem korbaciky. Musim to kombinovat, lebo beriem 3 x denne magnezium a dve hodiny pred a dve hodiny po sa nesmie nic mliecne. Niva a podobne syry sa v tehotenstve nesmu. Ja som ich tiez jedla, ale Tanicka mi nasla stranku, kde to je vysvetlene preco nie. Predbezne som aj ja rozhodnuta pre epidural. Menzes mavam tiez poriadne bolestivy, ale nemyslim si,ze sa to da zrovnavat. Ale tiez obdivujem vsetky zeny co to zvladnu bez. Wink

20.09.2006 12:25

Katarinaa

Terezia: encian a nivu sa SNAZIM obmedzovat Laughing viem aj ja ze nie, ale davam bacha, aby boli pasterizovane. podla mna je vacsie riziko nejaka nepasterizovana bryndza zo salasa, alebo ich ovci syr a pod. to by som nejedla, aj ked taka bryndza je uplne mnam..

20.09.2006 12:33

Terezia

Katarinaa: Terezia: encian a nivu sa SNAZIM obmedzovat Laughing viem aj ja ze nie, ale davam bacha, aby boli pasterizovane. podla mna je vacsie riziko nejaka nepasterizovana bryndza zo salasa, alebo ich ovci syr a pod. to by som nejedla, aj ked taka bryndza je uplne mnam..
Veru, veru. Bryndza je mnam. aj niva je mnam. Razz

20.09.2006 12:42

zuzana Búciová

Ja mlieko nenávidím, a jogurty tiež nemusím. Skôr sa dám nahovoriť na nejaký syr,a tvaroh. Inak ja som na epidurál počula skôr asi viac negatívnych reakcií, ako tých pozitívnych. Kamoške ho dali tiež skoro, bola otvorená na 4 cm, a potom to prestalo postupovať, a skončila sekciou. Ja som prvých troch rodila spontánne, bez epidurálu, a dalo sa to vydržať. Pri Alžbetke mi odtiekla voda o 6.15, od 9 som začala mať mierne bolesti, ktoré sa vystupňovali až okolo 11.15, vtedy ma dr. vyšetril a povedal, že do 12.tej porodíme. A malá sa narodila o 11.45. Bolo to vcelku ok. Pri malom som prišla na kontrolu o 9 tej, natočili mi záznam CTG, a doktor povedal, že podľa záznamu už mám dosť silné kontrakcie. Ja som nič necítila. Vyšetril na, a vraj som otvorená na 4cm, tak ma tam už nechal. Nechcela som žiadnuinfúziu na urýchľovanie, lebo ma nič nebolelo, a tak sa až do 16 tej nič nedialo, až na to, že som bola otvorená už na 6 cm ( škoda, že som vtedy ráno nešla ešte domov). Vtedy o 16 tej mi praskla nečakane voda, keď som vstávala z fitlopty a malý sa narodil o 16.45. Takže tiež pohoda. A Maťko- tam mi odtiekla voda o 4 tej, o 7-ej som išla do pôrodnice, kde som bola bez bolestí otvorená na 6cm. Dali mi klystír, čakala som, že nastúpia aspoň slabé kontrakcie, a ony nič. Tak mi dali o 10.05 infúziu na urýchlenie, a o 10.40 sa narodil. To bol pôrod-pohodička. Uvidím ako to bude tentokrát. Uznajte, že pri takýchto pôrodoch sa človek zaobíde aj bez epidurálu. Ale niekoho- asi kamošku pri pôrode určite chcem mať. Pôjdu s vami aj manželia rodiť??

20.09.2006 12:43

Jordanka

Ahojkte kočky, vitam medzi nami Ninu. Ja som sa už dlhší čas neozvala, nemala som akosi čas sa k tomu dostať. Čo sa týka tých syrov, ja sa ich snažím papať tiež hojne, no a taká bryndza? Aj keď ju moc nemôžem, tak si ju občas dám. Ale veľmi zriedka. Musím odolať a potom si to vynahradím. Viac pijem mlieka, acidka a jem vela jogurtov. Zatiaľ si aj váhu držim vcelku dobre. Na začiatku mi bývalo veľmi zle, tak som 5 kíl schudla a pri včerajšom vážení som zistila, že som ich pomaličky pribrala naspäť. Takže mám stále svoju starú váhu.

20.09.2006 12:48

Miss

Čavky, aj mne sa paci ten modrý na tom sme sa zhodli, fihanecakala som taku odozvu Laughing ale su moderne fakt za super cenu nasla som ich na mimibazar.sk v sekcii kočíky. Ten modrý važi 12,5 kg co je podla mna uplne super, je znacky Atlantic a ten cervený Cosmo, mali na výber aj z iných farieb, baba je z Tvrdošína co ich predava neviem kde to je chcela by som si ho obzriet najskor ako ho kupime. Baby k epiduralke- teraz sa o tom všade vela pise, že je to bezpecne a tak..ale naposledy v Bájecnej žene ma clanok o epiduralke odradil od nej, pisali tam, že epiduralka je bezpecna iba v rukach odbornika, ked sa vykona neodborne hrozi poskodenie a to mam riskovat?porod prežilo milion žien predo mnou a prežiijem ho aj ja, teda dufam Laughing a clovek nikdy nevie ci nebude musiet ist na cisarsky a v tom pripade je bavenie sa o epiduralke bezpredmetne Laughing , možno keby že som už nevedela vydržat že by to bolo priserne bolestive, napr. velmi velke babo tak by som na to pristupila, ale z 99% hovorim nie. Znama rodila s epi a vraj to bolo fajn ona tam mala rodinu v nemocnici inak to sotji 2 000 sk. Baby ja mlieko nepijem vobec ja neznasam mlieko Confused , ale jem syry a termixy cokoladove mnamky, ved vlastne ide len o ten vapnik a ten je vo vsetkých mliecnych vyrobkoch, dneska som si dala Activiu 2 jogurty s vlakninou a vcera som zjedla tie korbaciky co tu spomenula Terezka a už sa prepchavat nemienim lepsim sa Laughing

20.09.2006 13:02

gabca

Miss práveže pri sekcii je epi super, pretože si v podstate len lokálne umŕtvená, pôrod ako taký vnímaš a takisto hneď môžeš vidieť bábätko. Po zašití a odvezení na JIS je to tiež dobré, pretože kým iným ženám čo sú po sekcii a rodili v úplnej anestéze musia nosiť lieky proti bolesti a údajne to aj napriek tomu dosť bolí pri epi máš stále zavedený kateter a len Ti dopichávajú anestetikum podľa potreby. Mne dopichli 2x a potom to už bolo v pohode. Ja si epi ako takú chválim, len si myslím, že bola u mňa nasadená predčasne (bola som otvorená len na 3cm) a preto sa aj celý pôrod zastavil a skončil bohužiaľ sekciou. A preto by som to asi teraz skúsila vydržať bez nej. K mliečnym výrobkom - tiež to nie je moje obľúbené, jogurty zjem, tak 1 denne a tiež syry mám celkom rada, priznám sa, že som už pojedla aj nivu aj bryndzu aj kadečo čo by sa nemalo ale nie vo veľkých množstvách. Mlieko nemusím vôbec :D .

20.09.2006 13:05

Katarinaa

No je to trocha teoria o tej EPI, lebo nakoniec ten porod moze byt taky rychly, ze EPI dat nestihnu, keby som ju mala aj 10x vybavenu. A to s tym neotvaranim sa moze stat aj v pripade bez EPI a sekciou moze skoncit kazda. Mne sekcia hrozi uz aj z toho dovodu, ze som mala operovany stehenny klb. A nemyslim, si, ze sekcia je tragedia, v podstate by som ju mozno aj preferovala. Nechce sa mi vytrapovat niekde v bolestiach v nemocnici , ked nemusim, to si radsej sama doma v pohodli a sukromi odkrutim bolesti po sekcii. Ale podla pocutia sa clovek dost rychlo spamata, ved aj musi, kedze tam bude babo, tak nebude cas na lizanie ran. Ja som tento rok absolvovala uz laparku a nebolo to nic strasne, take operacie sa az tak nebojim. No a co sa tyka tej profesionality, spolieham sa, ze EPI uz je v tomto case taka rozsirena, ze s nou maju lekari bohatu prax. Nie je dovod, aby to porvali. Celkovo sa porodu bojim, ale viac prirodzeneho ako sekcie. Zuzka, pri takych porodoch ako si mala ty myslim, ze nie je velmi dovod na EPI, lebo podla popisu boli v pohode a tento nema byt preco iny podla mna.

20.09.2006 13:18

Miss

ja si tiež myslim, že Zuzka Buciova odrodi a ani nebude vediet ako Laughing cim viac deti ma žena odrodených tým to ide rýchlejsie.

20.09.2006 13:28

Jordanka

Baby vy už o EPi a pôrodoch rozprávate ako odborníčky. Mne to ešte robí problémy porozumieť všetkým termínom. Napríklad neviem, čo presne znamená sekcia? Môžte mi to vysvetliť.

20.09.2006 13:46

Zuziik

tanickask: ahojte, co sa tyka toho jedla, ja som sa vzdy tesila, ze ked budem teho, tak mozem oficialne jest co ma napadne, ale teraz tiez rozmyslam nad tym co zjem, nechcem sa prejedat, ale dam si na co mam chut. Ale citim ze uz mi viac chuti a aj sladkosti, naposledy som mala 4kg navyse, ale urcite to teraz bude aspon 6. Laughing Miss a tie kociky su vazne real? To je super cena, posli link na web. Zuzik a akou recou vlastne rozprava vas maly? Tvoj muz nehovori slovensky, alebo ano? Alebo som to nepostrehla... Laughing Ninka vitaj, tiez cakam prve a vytesujem sa :D A ja epiduralku nechcem, verim ze to zvladnem aj bez toho. Moje menstr.bolesti kazdy tyzden byvali hrozne, tak som asi uz na bolest zvyknuta.Aj ked toto bude asi ine...
Tanicka maly rozprava po slovensky, ucili sme ho naprv po slovensky a manzel tiez dobre hovori po slovensky, takze tam nie je poroblem, a ked spolu hovoria tak ich obcas opravim oboch... Laughing NO a co sa tyka eiduralu, nemala som ho ani pri prvom a to som rodila 16 hod. a ani pri druhom ho nechcem. Da sa to vydrzat, bolesti to boli riadne, ale na konci ten vytuzeny pocit, ked to uz mate po tom vsetkom za sebou, uz ani to zasivanie nevadi a tesite sa o to viac....

20.09.2006 13:53

Zuziik

Sonka, Gabi diky za povzbudenie, ja dufam, ze z toho vyrastie, manzel hovori, ze bol taky do 6 rokov kym nenastupil do skoly.

20.09.2006 14:00

tanickask

Ja mlieko neznasam od malicka a teraz sa nutim aspon jogurty a pribinaciky jest, ale mam rada syry, tak to snad bude v poho. Laughing Tiez neviem co to znamena sekcia. Miss a tie kociky som tiez videla na mimibazar a sa mi pacili, ale mam taky pocit, ze to je zakladna cena a k tomu si musis priratat za vanicku atd... ale niesom si ista, ci su to tie iste.

20.09.2006 14:12

Terezia

Napriklad u nas v nemocnici neviem preco robia sekciu len s uspatim. v poslednej dobe mi tak rodili dve kamosky. Zda sa mi lepsie zbytocne neuspavat. Kamoska vravela,ze od uspatia musia vybrat deticky do 4 min., aby na ne nezacala posobit narkoza. Kedze jej vytahovali trojicky, tak to musela byt sranda. Ja som tiez bola uz na laparoskopii. To je uplne v pohode. Ale ked som bola na normalnej operacii, kde mi zobrali vajecnik a mala som dole ranu, tak to uz tak v pohode nebolo. Predtym som bola presvedcena, ze uplatim hocijakeho lekara, aby som rodila sekciou. Po tej operacii uz taka presvedcena nie som. Predsa len dole sa nam to hoji lepsie ako rana po sekcii. Ale napriek tomu asi o tom nebudeme rozhodovat my... Wink

20.09.2006 14:13

Terezia

tanickask: Ja mlieko neznasam od malicka a teraz sa nutim aspon jogurty a pribinaciky jest, ale mam rada syry, tak to snad bude v poho. Laughing Tiez neviem co to znamena sekcia. Miss a tie kociky som tiez videla na mimibazar a sa mi pacili, ale mam taky pocit, ze to je zakladna cena a k tomu si musis priratat za vanicku atd... ale niesom si ista, ci su to tie iste.
sekcia je porod pomocou cisarskeho rezu

20.09.2006 14:16

tanickask

aha, tak takto sa vola odborne Laughing

20.09.2006 14:37

zuzana Búciová

Snáď budete mať pravdu:-)))))) Sekcia je vlastne cisársky rez, a je to v podstate pomerne veľká " brušná" operácia. A robí sa v celkovej, alebo lokálnej anestézii. Buď si úplne uspatá, alebo ťa iba umŕtvia od pása dolu, a vtedy si celkom pri vedomí.

20.09.2006 14:44

Sisulik

Nina33 vitaj medzi nami a skú sa cítiť medz nami dobre. Baby, a rozmýšlali ste o epidurále pri pôrode, alebo chcete rodiť prirodzene?? Nerozmýšľa niektorá z vás nad pôrodom v Štiavnici, alebo Topolčanoch??[/quote] Zuzi, ja som sa bola pozriet v Banskej Stiavnici, a mne sa tam veru velmi pacilo. Len ja mam problem, lebo mi povedal doktor, ze od 32. TT budem v nemocnici, a muž by dochadzal za mnou pravidelne, len je to dost daleko z BB do BS lietať za kazdym.

20.09.2006 14:57

KatJan

Caute babule! Som prave u bracha a moja mama uspava mojho maleho rocneho synovceka...poviem vam, take dieta je teda dobra robotka... Nechapem baby, ako to zvladate, ked uz mate druhe, pripadne aj stvrte, vsak Zuzi, B. Fakt vas obdivujem! Co sa epiduralky tyka, mne gynekolog povedal, ze vsetko ohladne porodu sa rozhodne ked prideme do nemocnice... ved mozeme si hocijako naplanovat porod, ked nepojde vsetko hladko, budeme sa musiet prisposobit situacii... Niekedy je vraj na epiduralku uz neskoro, ze nestihne zabrat, niekedy zas na poslednu chvilu rozhodnu ze cisarsky... situacii je milion... Ja by som aj celkom bola za porod do vody. Ale vraj to musi vsetko prebiehat velmi prirodzene a bez komplikacii a este k tomu vraj co sa tyka hygieny to nie je to NAJ. K priberaniu, ja mam 5 kg navyse z povodnej vahy, pred tehu. Najprv som asi 2-3 kg schudla, potom ich nabrala a este 5 pribrala... Inak brusko nemam moc velke, vsetko mi to ide do bokov, som taka sirsia...ale to sa aj hovori, z pri dievcatkach je brusko sirsie, pri chlapcekoch spicate :D . Nina vitaj v nasej spolocnosti! Verim, ze sa aj od teba vela naucime...

20.09.2006 15:10

Jordanka

Diki za vysvetlenie sekcie. Zase som o niečo múdrejšia. Baby aj vy mávate kŕče v nohách? Ja teda poriadne a to hlavne v noci.

20.09.2006 15:12

tanickask

Ja mam brucho riadne spicate a zatial mi to vychadza na chlapca. :D Tiez obdivujem maminy ktore maju viac deti, viem ze budem mat co robit s jednym cervickom Laughing

20.09.2006 15:13

sonka1

katarinaa, moja rec, co sa týka bolesti v 21. stor. katjan, presne tak to bolo v mojom prípade. rodila som s epi, ale na konci sa dr. musel rýchlo rozhodovat, lebo malý musel ist von a vtedy uz bolo neskoro zobrat dalsiu dávku epi, tak som nakoniec skoncila pod celkovou narkózou. ked ide do tuhého musí sa rozhodovat lekár, aby vsetko dopadlo ok. za porod do vody nie som. tiez ako mnohé sú proti epi, tak sú aj mnohé proti porodu do vody. vraj dieta ked prechádza porodnými cestami sa mu automaticky stlací hrudník a ked uz vyjde z maminy, tak sa automaticky naglgá vody a potom musia také deticky ozivovat. viem, je to len laický názor, ale do vody rodia len ryby Laughing ?!

20.09.2006 15:27

sonka1

jordanka, krce zatial este nemám, ale malé ma uz riadne tlací, ak nejako divne sedím alebo pri soférovaní. ked som to povedala dr., hned on na to, ze mám este cas, co budem hovorit neskor?! Confused tani, aj ja mám spicate brucho a bude to baba Laughing .

20.09.2006 15:33

Alexandra

Ajoj kocky, tak som spat, co mame noveho? Wink

20.09.2006 15:37

Terezia

Alexandra: Ajoj kocky, tak som spat, co mame noveho? Wink
No vitame ta dovolenkarka. Ako vidim tak si bola na 3D. Razz

20.09.2006 16:17

tanickask

Alex cau. Ake krasne babatko. A ako bolo, si oddychnuta???? Pis co ste robili a co drobec, poslucha??? Wink

20.09.2006 16:38

Alexandra

No dovolenka bola kratka a nie celkom presne co si pod dovolenkou predstavujem, ale aspon sme sa nadychali cerstveho tatranskeho vzduchu, boli na 3D a podobne Smile Krpec posluchal, ale uz zase kope ako sialeny.. Crying or Very sad No ale mame postavenu postielku a tiez sme zohnali quinny, manzelik kupil. Takze ak by ste chceli niektora moj kocicek, je na predaj Wink

20.09.2006 16:48

Zuziik

Sonka ja nie som proti epiduraly, len mam obavy z mozneho poskodenia miechy. Pocula som uz take pripady a tu sa ani na nic nemozem spoliehat. Neviem kto ma bude rodit, ci to nebude nejaky novacik, ak by som teda mala doktora... Inac budu pri mne iba porodne asistentky, dve asi.

20.09.2006 16:49

Zuziik

Ahoj Alex, vitaj spat, kde si bola ? Uz som ta tu zhanala, ani som nevedela, ze si isla na dovcu...

20.09.2006 21:09

Alexandra

Zuziik: Ahoj Alex, vitaj spat, kde si bola ? Uz som ta tu zhanala, ani som nevedela, ze si isla na dovcu...
Boli sme trosku mimo, len tak vypadnut, pozriet moje rodisko a podobne.. Smile

20.09.2006 21:34

Lenocka

Ahojte kocky, trochu som sa odmlcala, minuly tyzden som mala problemy, trochu zacalo tvrdnut brusko, tak som vela casu travila oddychovanim apreventivne osm si kupila aj magnezium, ale to som zatial nevyuzila. Po dvoch dnoch tvrdnutie prestalo a zasa citim v pohode, teda az na to, ze sme cela rodinka prechladnuti, tak soplime. Miss vobec sa netrap, ze musis vela jest, ze si stale hladna, ja si teda nic neodopriem a to niekedy sa musim najest aj tesne pred spanim. Po porode to zhodis, ked nie kojenim, tak dlhymi vychadzkami s kocikom. Ja som si priala, aby mi aspon zo 5 kg zostalo a do mesiaca som mala povodnu vahu, comu som nebola velmi nadsena. Mliecne vyrobky ja oblubujem, mlieko vypijem denne asi pol litra a syry, bryndzu, jogurty, cokoladovy termix mam tiez velmi rada. Moj jedalnicek je dost bohaty, rano zjem 2-3 rozky so syroim a sunkou, alebo pomazankou, popripade nejake tie kolaciky, ked napeciem. Potom na desiatu si zvyknem dat ovocie. Obed o dvoch chodoch. Na olovrant tiez nieco zobnem, jogurt, alebo chlebik s niecim a potom vecera, vacsinou cestoviny, alebo nieco lahsie no a potom uz len hladam, co by som si este dala... No zda sa mi, ze zatial ten moj jedalnicek je asi najbohatsi... A pribrala som zatial len 5 kg. Pri Lukaskovi som o tomto case uz mala 10 kg navyse a celkovo som pribrala 16 kg,

20.09.2006 21:35

Lenocka

EPI som pri prvom porode nemala, aj ked som si ju v poslednom stadiu pytala, ale to som netusila, ze som uz uplne otvorena. Ja som podobne ako Zuzka B. nemala nejake velke bolesti a porod som mala pomerne rychly. O druhej v noci ma muz priviezol do nemocnice, ked mi doma odtiekla voda. Mala sopm kontrakcia, ale dali sa zvldanut v pohode, otvorena na 1 cm. Maly sa narodil 7.23 a do pol siestej osm doknca driemla na porodnej sale. Najhorsie bolesti som mala len poslednu pol hodinu, to som si zacala pytat epidural, ale po vysetreni mi lekar povedal, ze neskoro idem rodit a maly sa v priebehu 15 minut narodil. Takze aj druhy porod by som chcela mat bez EPi. Inak, ja som si natlacila do hlavy, ze nebudem mat velke bolesti, lebo mamina aj sestra ich nemali, tak osm si povedala, ze to bude dedicne. Aj ked sestricka na mna pozerala, ako na sibnutu, ked som sa jej pytala, ci je to mozne, aj tak som si vsugerovala do hlavy, ze to bude tak. K tej EPI, ja som rodila v Martine a tam ho picha anesteziolog, tak si myslim ,ze je to asi vsade tak. Ja sa velmi obavam, aby som nemala sekciu, nie velmi by som ju chcela. Samozrejme, pokial by nastali nejake komplikacie, rozhodnutie uz nechavam na lekara. Porod do vody som zvazovala aj ja este pri prvom dietati, ale tam je podmienka, ze tehotenstvo musi byt bez komplikacii, cxo som ja nemala. Ale nakoniec som si to rozmyslela z tych dovodov, co ste uz spominali, hygiana a problemy s nadychnutim. Niekde som citala teoriu, ze ked prirodzeny porod, tak ako sa na cloveka patri, cize nie do vody a toho s aja drzim.

20.09.2006 21:36

nina33

Baby, ešte raz vďaka za milé privítanie. Všetkým. Čo sa pitia mliečka týka a jedenia jogurtov v mojom prípade je to asi tak, že sa snažím každý deň zjesť minimálne jogurt, alebo vypiť acidko, pohár mlieka. Je pravda, že sa niekedy aj nútiť musím, ale ... tá nechuť ma hneď prejde, keď sa ozvú pohyby bábätka a to ma presvedčí, že hej - že treba. Ku tej EPI ja by som len toľko - prečítala som už o tom veľa článkov, aj si vypočula veľa názorov. Rôznia sa. Ja osobne som rozhodnutá, že si ju pichnúť nedám. Neviem, asi by som sa bála, či mi ju správne pichnú, či sa mi nepoškodí miecha, ... Že neopodstatnené ? Možno. Ja si myslím , že keď už nastal ten správny čas, že vo mne rastie nový život, tak nech ten pôrod je prirodzený.Ako sa povie ,, zo vším všudy ,, ! Dúfam, teda pevne verím, že prebehne v poriadku ! Budem držať palce sama sebe, ale aj vám všetkým, keď na nás ten očakávaný deň D príde !!!

20.09.2006 21:37

Lenocka

Gabca prve dieta si rodila v Ziline? Ked mas take nie velmi dobre skusenosti? Nina vitaj medzi nami. Zuziik tiez sa pripajam ku kockam, maly je fesak v tej uniforme. A netrap sa, ze je trochu gulatejsi, vsak on to teraz vybeha ani sa nenazdas ako. Ja mam tiez doma velkeho jedaka, on ked vidi niekoho jest musi dostat aj on, inak robi krik. A vobec mu nevadi, ze prave do seba natisol celu porciu jedla. Len on skor sa taha do vysky lebo je uz riadne dlhy. Miss ten kocik je ozaj pekny. Alex vitaj spat z dovcy. To mate ten kocik, co si tu zverejnovala este pred dovolenkou, tu trojkolku tusim? Fotky babatka su ozaj pekne.

20.09.2006 21:41

Zuziik

Zuziik: Ahoj Alex, vitaj spat, kde si bola ? Uz som ta tu zhanala, ani som nevedela, ze si isla na dovcu...
Boli sme trosku mimo, len tak vypadnut, pozriet moje rodisko a podobne.. Smile
Aha, ja som nepostrehla kedy si isla na tu dovcu, asi sme prave cestovali spat do UK. Urcite si si oddychla, hoci ja uz som na tom tak, ze niekedy ani nedokazem oddychovat. Akokolvek sa ulozim, ci uz sedim alebo lezim, nijako mi nie je dobre, to brusko ma uz zacina tazit, hlavne ku veceru a to som este iba v piatom mesiaci. Smile Napr. na chrbat si uz nemozem vobec lahnut... Juj Alex a ked budes mat cas, tak mi mozes na email hodit tie tabulecky, nech ta vymenim.. Smile