1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104

Januarove babetka 2007

17.09.2006 11:41

aksuram

Ahojte Laughing Tak poslusne hlasim, ze sme docestovali v pohodiceka privitalo nas doslova letne dovolenkove pocasie, takze sme uz 2x boli na plazi sa poprechadzat. Najlepsie je ako drobcek reaguje na tatina- ja ked si pohladkam brusko a sa mu prihovaram len obcas kopne- jednoducho ma vacsinou ignoruje, ale ked sa mu prihovara manzel a ho pohladka skoro vzdy ho kopne alebo sa neako pohudzi- asi zacnem ziarlit Wink Taniska- byvale severne od Amterdamu, v Pettene, teda ani neviem ci presne v Pettene lebo tu to je take roztahane a teda niesme v neakom ohranicenom "uzemnom " celku Wink Ale je tu fajn a hlavne klud - pohodicka. Akurat vcera sme sa s manzelom rozhodli ze sa budeme stahovat- ale len o poschodie nizsie- uvilnil sa totiz jeden byt ktory je na prizemi a teda sa nebudem musiet trapit so schodami. Tak sa tesim, lebo fakt ked si predstvim po tych schodoch(dost prudke su) sa teperit v takom 9 mesiaci alebo tesne po porode tak ma to velmi nelaka Rolling Eyes

17.09.2006 13:29

Terezia

Zuziik aj ja som 0 positiv. A mne tiez dr.povedala,ze test na protilatky mi robit nejde, ked som positivna. Ja so spanim problem zatial nemam. Len stale chodim vela na WC a aj v noci a potom som taka hladna,ze sa mi neda zaspat. Laughing

17.09.2006 13:57

Miss

Ahojte, peknu nedelu vsetkým Smile , baby to sme vsetky krvnej skupiny 0+ Confused: Laughing sa mi normalne nechce verit Laughing aj ja som nulka Laughing Maruska, Zuziik cestovatelky som rada že sa vam na nových miestach paci. Sára-moj muž bude vcase porodu v nemocnici so mnou, ale na sále asi nebude bude cakat pred dverami Laughing s fixkou v ruke a s fotakom aby Samuela hned oznacil a vyfotil nie že nam ho zamenia Laughing Samko je celý vikend lenivucký teraz pri tukani do klavesnice trosku beha po mechuri ale vacsinou spinka Laughing . Tuto noc som spala ako zabita, kde zaklopat Laughing sla som spat o pol jednej v noci ale vstala som až o 11.30, manža bol skor hore ako ja to sa často nestava Laughing Terezka-ty este chodis casto curat?mne to už preslo posledný mesiac vobec v noci nechosim až rano, skor mam pocit, že sa zacinam zavodnovat Confused

17.09.2006 14:53

Katarinaa

Aj ja som 0 Rh+ ! Shocked

17.09.2006 17:50

tanickask

Aj ja som 0+ aj moj manzel, ved je to najrozsirenejsia krvna skupina tak niet sa co cudovat. Ja to ta naprapovodnejsia skupina a moze ju od nas kazdy prijat :D Ale my mozme len tu nasu... Laughing Boli sme prave zas na vinobrani, dala som si taky lahky strik - 1dl burciaku s hroznovym mustom, aka dobrota... :D a pochodili sme po Pezinku a po Raci a boli nakupit v Poluse a teraz ked sme prisli domov a zacali vybalovat nakup, som dostala take 2 kopance... asi ma drobcek upozornil, ze uz by stacilo... :D

17.09.2006 18:52

Terezia

[quote="Miss"]Ahojte, peknu nedelu vsetkým Smile , baby to sme vsetky krvnej skupiny 0+ Confused: Laughing sa mi normalne nechce verit Laughing aj ja som nulka Laughing Maruska, Zuziik cestovatelky som rada že sa vam na nových miestach paci. Sára-moj muž bude vcase porodu v nemocnici so mnou, ale na sále asi nebude bude cakat pred dverami Laughing s fixkou v ruke a s fotakom aby Samuela hned oznacil a vyfotil nie že nam ho zamenia Laughing Samko je celý vikend lenivucký teraz pri tukani do klavesnice trosku beha po mechuri ale vacsinou spinka Laughing . Tuto noc som spala ako zabita, kde zaklopat Laughing sla som spat o pol jednej v noci ale vstala som až o 11.30, manža bol skor hore ako ja to sa často nestava Laughing Terezka-ty este chodis casto curat?mne to už preslo posledný mesiac vobec v noci nechosim až rano, skor mam pocit, že sa zacinam zavodnovat Ja stale chodim casto. Vies,ze sa to malo upravit v druhom trimestri a zase este viacej "pokazit" v tretom trimestri. Moj drahy sa mi smeje, ze potom uz rovno mozem sediet na WC. Ja by som mojho draheho pri porode chcela, ale nie velmi zvlada moje stresove situacie, tak asi uvidime ako sa to vyvinie. Chcela by som ho mat na izbe v nemocnici. Je u nas taka moznost, ale je to velmi drahe 3tis.Sk na den, takze si to asi nebude moct dovolit. Crying or Very sad

17.09.2006 20:07

Zuziik

Miss: Maruska, Zuziik cestovatelky som rada že sa vam na nových miestach paci.
No Miss/Zuzka pre nas to ani tak nie je uz nove miesto. V UK presnejsie v Londyne som uz od roku 2000 aj s nejakymi prestavkami (ked sa maly narodil boli sme na Slovensku), takze nijake novoty a navyse sa mi tu ani velmi nepaci, ale co mozem, manzel tu ma dobru pracu, takze to nejako musim vydrzat... Surprised Ozaj Babky neozvala sa Vam Velrybka, od septembra uz mala byt v Londyne, ale mne sa zatial neozvala, tak neviem co je s nou... No a super ze sme vsetky Nulkove skupinove, aspon si navzajom mozeme darovat krv ak by bolo treba... Laughing

17.09.2006 20:14

Zuziik

Terezia: Ja stale chodim casto. Vies,ze sa to malo upravit v druhom trimestri a zase este viacej "pokazit" v tretom trimestri. Moj drahy sa mi smeje, ze potom uz rovno mozem sediet na WC. Ja by som mojho draheho pri porode chcela, ale nie velmi zvlada moje stresove situacie, tak asi uvidime ako sa to vyvinie. Chcela by som ho mat na izbe v nemocnici. Je u nas taka moznost, ale je to velmi drahe 3tis.Sk na den, takze si to asi nebude moct dovolit. Crying or Very sad
Terezka mozno iba viac pijes vody, aj mne sa to upravilo ked zacal druhy trimester, ale aj pit vela tekutin je velmi dolezite. U mna to je tak, ze v noci nemusim, ale ked som niekde kde viem, ze nie je zachod, hned ma to chyta... Confused Shocked a potom ked poplasim celu rodinu, ze mi treba strasne pisat, a my najdeme nejaky zachod, tak zo mna sotva nieco vyjde... no hruza... Rolling Eyes

17.09.2006 20:55

zuzana Búciová

Aj ja sa pridávam k nulkám pozitiv:-)))

17.09.2006 21:29

0+

renka_lienka

ja sa tiez pridavam k 0 pozitiv Laughing

18.09.2006 08:45

Prosba

Sisulik

Ahojte dievčatá. Zasa vas prosím o radu. Niekde sa mi podarilo prechladnúť, a liečim sa len homeopatikami. Ale mam neuveritelne upchaty nos. Spreje ako Olynth a Vibrocil sa ze vraj nesmu. Neviete mi niktora z vas nieco poradit.

18.09.2006 09:15

tanickask

Sisulik, skus slanu vodu ta je uplne neskodna - vdychovat alebo nakvapkat do nosa. Alebo je take inhalacne antibiotikum, ktore sa moze v teho, ja si teraz ako naschval nespomeniem ako sa vola, a je to super aj do hrdla aj do nosa. Je to lokalne, takze posobi len tam a zabera, mam odskusane. V lekarni ti poradia. No drz sa, dufam ze sa z toho rychlo dostanes Wink

18.09.2006 09:25

Katarinaa

Vola sa Bioparox. Laughing Moj mazel kedysi robil vo firme, co to vyraba.

18.09.2006 09:33

tanickask

Ano Kati, dakujem Laughing Wink

18.09.2006 09:33

Sisulik

tanickask: Sisulik, skus slanu vodu ta je uplne neskodna - vdychovat alebo nakvapkat do nosa. Alebo je take inhalacne antibiotikum, ktore sa moze v teho, ja si teraz ako naschval nespomeniem ako sa vola, a je to super aj do hrdla aj do nosa. Je to lokalne, takze posobi len tam a zabera, mam odskusane. V lekarni ti poradia. No drz sa, dufam ze sa z toho rychlo dostanes Wink
Naparovala som sa nad slanou vodou aj nad harmancekom. A striekala som si do nosa sprej Mar plus, co je morska voda. A nic po 3 dnoch som tam kde som bola. Absolutne ziadne zlepsenie. Iba tak na hodinu a potom to je tam kde to bolo.

18.09.2006 12:10

Zuziik

Sisulik, ja som prechladla z nasej klimy a v lekarni mi poradili pinosol, to mozu aj tehulky

18.09.2006 12:10

zuzana Búciová

Sisulik, mne Dr. povedala, keď som sa týždeň liečila " povolenými liekmi", že kľudne možme skúsiť aj Muconasal plus, jeden strek do každej nosnej dierky, že je to úplne neškodné pre dieťatko. Že ak by sa bála, tak možno prvé tri mesiace, ale teraz je to vraj úplne ok, lebo sa to vstrebáva iba lokálne a je to minimálne množstvo lieku. Mne to pomohlo tak na 8 hodín, ale snažila som si to dávať aj tak iba na noc, keď som išla spať. Po dvoch dňoch mi už nič nebolo. Neviem, či vďaka spreju, alebo by mi to bolo prešlo aj tak, ale v noci to bolo aspoň podstatne lepšie. Ešte som si odparovala levandulový a eukalyptový olej v aroma lampe a aj okolo nosa som si natierala nejakou mentolovou masťou. A cez deň som si pocmuľkávala cukríky Anticol alebo Halls.

18.09.2006 12:21

Katarinaa

Baby, mna by zaujimalo, ako je to s ockovanim proti chripke v tehotenstve. Je na to teraz spravny cas. Ja sa davam ockovat kazdy rok a chcela by som aj teraz, lebo taka poriadna chripka v tehotenstve, no nic moc. Rolling Eyes Nepytali ste sa niektora na to svojej lekarky, ci je to vhodne?

18.09.2006 12:31

Anonymous

Zuzana Búciová: Sisulik, mne Dr. povedala, keď som sa týždeň liečila " povolenými liekmi", že kľudne možme skúsiť aj Muconasal plus, jeden strek do každej nosnej dierky, že je to úplne neškodné pre dieťatko. Že ak by sa bála, tak možno prvé tri mesiace, ale teraz je to vraj úplne ok, lebo sa to vstrebáva iba lokálne a je to minimálne množstvo lieku. Mne to pomohlo tak na 8 hodín, ale snažila som si to dávať aj tak iba na noc, keď som išla spať. Po dvoch dňoch mi už nič nebolo. Neviem, či vďaka spreju, alebo by mi to bolo prešlo aj tak, ale v noci to bolo aspoň podstatne lepšie. Ešte som si odparovala levandulový a eukalyptový olej v aroma lampe a aj okolo nosa som si natierala nejakou mentolovou masťou. A cez deň som si pocmuľkávala cukríky Anticol alebo Halls.
Ano dakujem, dovolala som sa aj gynekologovi a povedal mi presne toto iste. Takze som si uz strekla do nosa kvapky a konencne dycham. Huraaaaaaaaaa. Dakujem za rady.

18.09.2006 12:36

gabca

Ahojte, mňa veru tiež trápila poriadna nádcha, trvala mi až dva týždne ale už je to lepšie. Ja som to neliečila ničím, takže poradiť neviem. Ale neliečila som to preto, lebo večer sa mi celkom dalo dýchať, takže to nebolo až také strašné. A čo sa týka očkovania proti chrípke v tehotenstve, ja by som to radšej neriskovala. Očkovaním sa do tela dostane vírus chrípky a u mnohých ľudí po očkovaní aj prebehne chrípka. Ja to asi nechám tak a budem dúfať, že ma poriadna chrípka neskolí :D .

18.09.2006 14:18

sonka1

ahojte dievcatá, dlho som sa neozvala, nieco sme mali s internetom, nemohla som nic poslat iba cítat Sad . bola som na morfologickom utz a vsetko dopadlo ok :D . malická mala 487g v 23tt. na utz som jej videla pekne vykrojené pery, nostek a bradku, paráda! stále som rozlietaná, lebo sme dnes zacali stavat nás vytúzený domcek :D . tesím sa, i ked viem, ze ma caká este vela nervov. kartarinaa, to ockovanie by som radsej odlozila! to je ale náhoda, kolké máte 0-ku krv. skupinu. ja som pre zmenu A+.

18.09.2006 14:21

sonka1

este k tej nadche. ja som sa z nej konecne po troch týzdnoch dostala. ani som nesmrkala, len sa mi náhla upchal 1x pocas dna a v noci pred spaním nos tak, ze som nemohla ani dýchat. uz som si myslela, ze som dostala v tehotenstve alergiu, lebo to nebola typická nádcha. az ked som si strekla nasivin, preslo to, homeopatiká ani nic prírodné mi nezaberalo. takze klop klop, dúfam, ze sa to nevráti.

18.09.2006 16:32

neskore miery

sonag

Mam toho strasne vela v praci a vobec nestiham, venovat sa diskusii o nasich malisckych. Je mi to strasne luto. Potom dodatocne citam co vsetko ste tu napisali a zasnem. Kedže patrím k tým, čo budú túto diskusiu v january uzatvarat, posielam vysledky z 21. tyzdna az teraz. Farbu do tabulky neviem zadefinovat, doktor mal podozrenie, ale radsej mi to nechcel povedat, kedze mi je to vlastne jedno Smile mame 370g BPD 49,2 HC 179,1 AC 148,3 FL 36,8

18.09.2006 22:23

Miss

Ahojte, dneska ste tu toho vela nepopisali Rolling Eyes Wink Smile Katka-tak ako pisali baby len sa pripajam k tomu, že by som sa ockovat nedala urcite je to riziko, ved tu chripku dostat nemusis a ktovie ako by tvoje telo a babetko zareagovalo na očkovaciu latku. Snka, sonaq- super že vam vsetko dopadlo ok na usg Smile Sara- kde si? flakas to Smile

18.09.2006 22:39

Terezia

Posielam vam aktualnu fotku zo soboty. Drahy ma odfotil pred tym ako sme isli na svadbu.

18.09.2006 22:56

Miss

terezka- jéjé, malicke pekne rastie Smile a cože ty cakas? chlapceka ci dievcatko? inak pekne satky Wink

18.09.2006 23:09

Terezia

Miss: terezka- jéjé, malicke pekne rastie Smile a cože ty cakas? chlapceka ci dievcatko? inak pekne satky Wink
Moja dr. povedala v 14tt,ze dievcatko. Ale na sone nebolo vidiet. Babo tam malo celu dobu ruku. Oslovujeme ju Katka, tak predbezne dufame v dievcatko. Ale nic sa nestane ak to bude chlapec. Oblecenie som mala pozicane od kamosky, ktora je trochu moletnejsia. Nechcelo sa mi vrazat do tehotenskych siat kvoli jednej akcii. Rolling Eyes

18.09.2006 23:25

Miss

terezka-vacsinou citák zvykne byt spravny takže možno fakt katka:), s tými satami mas pravdu, ja tiež neviem co si obleciem na oslavu, mama bude oslavovat 50tku, ale asi nohavice s volnejsou bluzkou dneska som taku dostala elasticku ale bez gombikov vyzera uplne ako tehotenska za 220 korun pricapim na to nejaku brošnu a pojdem Smile

19.09.2006 08:45

Terezia

Miss: terezka-vacsinou citák zvykne byt spravny takže možno fakt katka:), s tými satami mas pravdu, ja tiež neviem co si obleciem na oslavu, mama bude oslavovat 50tku, ale asi nohavice s volnejsou bluzkou dneska som taku dostala elasticku ale bez gombikov vyzera uplne ako tehotenska za 220 korun pricapim na to nejaku brošnu a pojdem Smile
Ved aj toto nie su saty, ale taka slavnostna dlha bluzka a k tomu gate. To budes mat dobre. Wink

19.09.2006 09:05

sonka1

aj ja som mala problemik, co si obliect na hody, nakoniec som to tiez riesila s dlhsou sviatocnejsou bluzou a nohavicami, no a ako hovorí miss k tomu bosna a náusky. co iné nám zostáva Laughing este pripájam fotecky z utz! na tých dvoch prvých je vidno nosík, bradku a vykrojené pery!

19.09.2006 10:27

Terezia

sonka1: aj ja som mala problemik, co si obliect na hody, nakoniec som to tiez riesila s dlhsou sviatocnejsou bluzou a nohavicami, no a ako hovorí miss k tomu bosna a náusky. co iné nám zostáva Laughing este pripájam fotecky z utz! na tých dvoch prvých je vidno nosík, bradku a vykrojené pery!
Prekrasne velke babo. Ja si stale uvedomujem aky je to vlastne velky zazrak Exclamation Exclamation Exclamation

19.09.2006 11:32

Zuziik

Pekny den dievcata... My sme trosku s obavami zavrsili vcerajsi den, kedze nas maly zacal vcera tu skolku. Na tom by nebolo nic zvlastne, ale v podstate nevie ani ceknut po anglicky, my mame dojem ze trochu rozumie, ale hovorit nechce. No ale s radostou mozem povedat, ze sa tam tesil aj dnes, cize mu tam bolo dobre a aj uniforma ostala cela, iba riadne zaspinena... ale to neva, s tym sme ratali.. Laughing Pripajam fotecku z toho rana, ked sme prvy krat isli do skolky Smile

19.09.2006 11:43

Zuziik

A este nadviazem na rozhovor, ze nam vsetkym urcite bruska teraz rychlo rastu.... Smile Ja si uz tiez neviem co obliect, mam dvoje nohavic, do ktorych sa zmestim a tie striedam, ale tricka ktore som nosievala uz nemozem, vylieza mi z nich pupok.. :D Mam manchestrove nohavice este z prveho tehu, ale na tie je este skoro, su velke ale aj teple, takze este musim vydrzat, ale tiez nevidim zmysel investovat do tehu oblecenia, je to iba na kratko... Vcera som mala stretko s mojou midwife, no a pokusala sa najst tlkot srdiecka babetka, no poviem vam, dalo jej to zabrat, hovori mi: "schovava sa nam"... :D Nakoniec sa jej to podarilo a vsetko bolo ok... navyse ju maly v kuse kopal tam kde na mna tlacila, bola sranda... kde si ????? nepracuj tolko, vela prace skodi... mozes mi uz poslat tu tabulecku, ci cky... Laughing

19.09.2006 12:43

Terezia

Zuziik: Pekny den dievcata... My sme trosku s obavami zavrsili vcerajsi den, kedze nas maly zacal vcera tu skolku. Na tom by nebolo nic zvlastne, ale v podstate nevie ani ceknut po anglicky, my mame dojem ze trochu rozumie, ale hovorit nechce. No ale s radostou mozem povedat, ze sa tam tesil aj dnes, cize mu tam bolo dobre a aj uniforma ostala cela, iba riadne zaspinena... ale to neva, s tym sme ratali.. Laughing Pripajam fotecku z toho rana, ked sme prvy krat isli do skolky Smile
Z neho bude bude teda totalny playboy,ked vyrastie. Mas pekneho syna. Aj uniforma mu pristane. A ma nieco zvlastne v ociach. Taku iskru. Mne tiez dlho sestricka nevedela najst srdiecko. Uz z toho bola trochu nervozna aj ona. Tak sa mi zdalo,ked som sa na nu pozerala.

19.09.2006 12:56

tanickask

Maji ty mas teda riadne brusino, a nespominala si nahodou ze ani nemas? Wink Vsak to krasne velke babo sa musi niekde skryvat :D Mne tiez brusko podrastlo, uz mam 93cm Zuzi, Alex je na dovolenke.

19.09.2006 13:26

Terezia

tanickask: Maji ty mas teda riadne brusino, a nespominala si nahodou ze ani nemas? Wink Vsak to krasne velke babo sa musi niekde skryvat :D Mne tiez brusko podrastlo, uz mam 93cm Zuzi, Alex je na dovolenke.
Ale ja som to brusko vazne nemala. Len za posledny tyzden nejako poriadne podrastlo. Mamina mi povedala,ze mala take brucho,ked rodila svoje prve dieta. A sestra mi povedala,ze take brucho ma suseda co teraz ide rodit. Takto si zo mna strielat.

19.09.2006 14:03

gabca

Terezia nič si z toho nerob, hlavne že je všetko v poriadku. Ja mám brucho podľa toho, čo si oblečiem. Dnes mám nohavice a sveter tak každý hovorí že mám len takú loptičku. Keď si dám šatovku, vyzerám ako tesne pred pôrodom :D . Zuzik, malý je poriadny frajer. Náš zatiaľ zvláda škôlku v pohode, mierne si poplače ale nie je to také zlé. Teraz je ale chúďatko choré tak je doma. Zatiaľ mu škôlka len prospieva, lebo sa začal konečne sám vyzliekať, vyzúvať a obliekať a pekne sa napapá sám a nekričí kŕm ma! Takže super. Sonka pekné zábery z uzv, maličké je herec :D

19.09.2006 14:09

Terezia

gabca: Terezia nič si z toho nerob, hlavne že je všetko v poriadku. Ja mám brucho podľa toho, čo si oblečiem. Dnes mám nohavice a sveter tak každý hovorí že mám len takú loptičku. Keď si dám šatovku, vyzerám ako tesne pred pôrodom :D . Zuzik, malý je poriadny frajer. Náš zatiaľ zvláda škôlku v pohode, mierne si poplače ale nie je to také zlé. Teraz je ale chúďatko choré tak je doma. Zatiaľ mu škôlka len prospieva, lebo sa začal konečne sám vyzliekať, vyzúvať a obliekať a pekne sa napapá sám a nekričí kŕm ma! Takže super. Sonka pekné zábery z uzv, maličké je herec :D
Ja sa nad tym vobec netrapim. Vytesujem sa, ze ked mi rastie brusko, tak rastie aj babetko a je vsetko v poriadku. Stresovat sa budem po porode,ked to budem chciet zhodit. Rolling Eyes

19.09.2006 16:50

Miss

Ahojte :D , Sonka- velmi pekné fotky bábetka, už je to riadne velký clovek, že? :D Zuziik- malý je ocividne spokojný s nastupom do skolky :D ta uniforma je super a aj tašku ma nebezpecnu :D vyzera ako podnikatel, alebo financný poradca, take oblecenie detom pristane podla mna. Gabca- tiež si myslim, že to na ake stadium tehotenstva vyzerame zavisi od oblecenia, ak si vezmem volnejsie tricko tak to tak nevidno ako kedy si vezmem obtiahnute tricko, ci saty. Terezka- ja som rozmyslala kao sa stravovat zdravo v tehotenstve ale tak aby som toho vela nenabrala, vsak už mam od zaciatku teho 7 kg na vyse, minule som s depkou sla z vahy Laughing lebo sa to podla mna da, ale ked ja mam neobmedzenu chut na sladke a to ma zabíja Laughing , tiež som si povedala, že nemožem jest bez obmedzenia celý den ked ma napadne, ale ked ten hnusný hlad je tu stale Confused Baby co zvyknete jest pocas dna? kolko toho zjete? mohli by sme si urobit mensiu anketu Laughing dnes som v novom Star videla fotku Heidi Klum vyzerala fantasticky uplne stihla iba brusko bolo vidno možno už taký 7-8 mesiac, celá žiarila mala na sebe spolocneske saty rímskeho štýlu, to aby tak vyzerala urcite normalne neje.

19.09.2006 16:57

Katarinaa

Miss: ja mam +6 kg navyse! Smile Takze nedepci, nie ej to take zle. Tak aby som ti napisala, ako sa ja stravujem. Ranajky veeelmi bohate t.j. jogurt s ovsenymi vlockami a ovocim, k tomu dzus a minimalne 1 celozrnny rozok alebo 2 krajce chleba so syrom a zeleninou. Potom doobeda este 1-2 jablka, alebo hrozno, alebo kus melonu, potom obed jednochodovy, dnes napr. rizoto s kvasenymi uhorkami, alebo nejaku zapekanu zeleninu, cestoviny, strukoviny, tekvicovu omacku a pod, poobede zasa nejake ovocie, vecer niekedy nejaky chlieb, a som belmi hladna, ak nie, dam si len salat, alebo zas ovocie, pripadne malilinku porciu vecere, co robim pre muza. Sladkosti max. 1 denne, ale snazim sa viac nie ako ano, zatial to bolo celkom uspesne, ak si dam, tak doobeda. No a nejem vobec maso, som vegetarian. Nezda sa mi, ze by som nejako sialene vela jedla, ale mozno v porovnani v ankete vyjdem ako najvacsi pahltnik Smile

19.09.2006 17:04

Miss

katka- podla mna stravujes vyborne, nenasla som tam nic kaloricke ti napisem co som zošrotovala dnes ja a to mam stale pocit hladu Laughing ranajky- celozrnna žemla s 3mi platkami udenej sunky a jedným platkom syru a 2mi roztieratelnými syrmi, za tým muselo nasledovat nieco sladke Laughing takže mini twix tycinka, na obed vypražany syr s hranolkami a tatarskou za tým kit kat keks, pocas dna pijem pomarancový džus a za obedom som si dala pohar piva, už teraz som vsak zas hladna Rolling Eyes ale kupila som si ryžove suchare tými by som rada nahradila chlieb, ale kto odola cerstvemu makuckemu chlebiku? musim si kupit tie vločky a jest toto na ranajky s jogurtom, zajtra si asi spravim rizoto,alebo nejaký cestovinový šalat a sladkosti zamknem na tri zamky radsej Laughing

19.09.2006 17:16

Zuziik

NO veru je to maly frajer, ale trosku tucnucky, ale verime, ze ked bude chodit do skolky tak trosku schudne, lebo ani pre neho to nie je dobre... a to ja vobec nevarim nejako mastne, asi to ma v genoch, manzel hovori, ze bol taky isty, ked bol v jeho veku. A asi to je zmyslom tej uniformy, aby sa od mala ucili slusne obliekat a tiez aby chodili rovnako obleceni a nezavideli si, ale to je iba moja domienka. to neva, ze si poplace, tie skolky naozaj detom pomahaju, ja som sa tiez velmi tesila tomu, ked chodil na Slovensku, ze sa naucil sam si obliekat pyzamko a aj topanocky a vlastne aj discipline. Horsie je, ze ked su deti po kope predavaju si infekcie, nas bol velmi casto chory, a tiez prekonal kiahne kym sme prisli sem...

19.09.2006 17:17

Zuziik

Tanicka vdaka, akosi som to nepostrehla, asi som tu nebola... Laughing

19.09.2006 17:22

Miss

Zuziik- aj v minulosti boli uniformy je to fakt dobre k tomu aby sa deti nedelili na tie z "lepsej" vrsty a z "horsej" a aby nemali zbytocne komplexy, na jednej strane je to dobre, ale na druhej strane si viem predstavit pubertakov vo vyssich rocnikov ako im týmto zakonom zasahuju do svojskej identity. Chodila som na strednu sukromnu skolu 95% mojich spolužiacok mali vsetko na co si pomysleli, rodicov podnikatelov nosili najnovsie modne vychytavky ja som žila s mamou ktora bola rozvedena a v tom case este aj nezamestnana a to my musela platit 2500 mesacne skolu, citila som sa castokrat blbo že ja nemam veci z Manga ale chodim v pulovroch z blsaku.

19.09.2006 18:12

skratky

renka_lienka

Ahojte... ja by som sa chcela opytat,ci niektora z vas vie, co znamenaju tie skratky z ultrazvuku... BPD, AC, FTA, FL? Strasne by som chcela vediet co je co. Uz mam sice jeden morfologicky ultrazvuk za sebou, ale kedze nasa Katka nechcela ukazat tvaricku a dr. ju nemohla skontrolovat, musime ist este raz teraz v stvrtok. No a kedze sa nam naposledy otocila ritkou, tak pevne verim, ze tento krat si ju aj odfotime Laughing Laughing , lebo uz sme na nu s muzickom strasne zvedavi.

19.09.2006 20:17

Zuziik

Miss: Zuziik- aj v minulosti boli uniformy je to fakt dobre k tomu aby sa deti nedelili na tie z "lepsej" vrsty a z "horsej" a aby nemali zbytocne komplexy, na jednej strane je to dobre, ale na druhej strane si viem predstavit pubertakov vo vyssich rocnikov ako im týmto zakonom zasahuju do svojskej identity. Chodila som na strednu sukromnu skolu 95% mojich spolužiacok mali vsetko na co si pomysleli, rodicov podnikatelov nosili najnovsie modne vychytavky ja som žila s mamou ktora bola rozvedena a v tom case este aj nezamestnana a to my musela platit 2500 mesacne skolu, citila som sa castokrat blbo že ja nemam veci z Manga ale chodim v pulovroch z blsaku.
Ja s tym tiez suhlasim, deti by si nemali zavidiet (no a ani dospely), je to pre tie zo slabsich vrstiev velmi tazke, tazko sa vyrovnavaju s tym, ze niekto moze mat hoci co a iny ani to jedno nie, a potom aj medzi nimi vznikaju spory a nezvady. Ja som sa len zo zaciatku obavala, ako to nas maly zvladne, predsa len v papieroch bolo napisane, ze ma nosit koselu a kravatu no a tie sive nohavice a cierne topanky. Ale nakoniec ked sme isli tie veci do skolky kupit, vysvitlo, ze miesto kosele moze nosit aj take biele tricko s golierikom a ze kravatu nemusi. Tie nohavice si vsimol aj na inych detoch, tak uz neprotestoval a topanky sa nam podarilo kupit kozene cierne, s dizajnom ako tenisky, len na lepak, aby si to vedel obuvat sam. Tie sa mu aj pacili, su makkucke a nepotia sa mu v nich nozky, aj ked ich ma tych 6 hodin na sebe. Z toho som mala obavy ja.. aby sa maly citil pohodlne, ved koniec koncov sa tam skoro cely den hraju....

19.09.2006 20:42

Miss

Zuzik- myslis že s astihne naucit dobre po anglicky kým pojde do skoly?musi to byt predsa tažsia situacia a ty mas tam nejaku robotku?

19.09.2006 21:12

Katarinaa

Miss: vsak to nie je take zle okrem tych cokoladovych tyciniek Wink Skus ich nahradit nejakym susenym ovocim radsej, alebo musli tycinkou, alebo prinajhorsom nejakym keksikom, co nie je moc cokoladovy a tucny. Ja tiez nehovorim, ze nemam ulety typu palacinky na veceru a poliate cokoladou, ale znazim sa to obmedzovat. Cool

19.09.2006 21:16

Miss

Katka- to co som napisala co som dnes zjedla bol už ten obmedzený vyber Laughing Laughing Laughing inokedy to je aj 5-6 keksov denne Laughing a najma som sa vydala do takej rodiny kde su v kuse oslavy a rozne párty takže obžerstvo prveho stupna je hrozive no a nedaj si Laughing na veceru som si dala udene korbaciky no a tri gulicky Rafaela Rolling Eyes ale hladna som skariš zas skoro rano budem letiet do chladnicky ako dnes Laughing ale radsej jest zdravo a striedmo ako na seba nalepit 20 kil, že jo.

19.09.2006 22:01

nina33

Ahojte budúce mamičky. Som tiež jedna z vás.Termín mám na konci januára. Doteraz som len tak študovala vaše názory a postrehy, ale odteraz budem aj ja aktívnejšia. Čo sa týka papania a priberania - ja som zatiaľ nabrala 7kg, čo nie je myslím, nejako strašne veľa. Raňajkujem rožok - dva, ako kedy, s maslom, alebo syrom.K tomu šunku, salámu - no čo chladnička dá, nejaké paradajky, vypijem pohár čaju a slabú kávu - mám nízky tlak. Potom nejaké ovocie, obed mávam všelijaký - polievka a nejaké cestoviny, alebo kur.rezeň s kašou a šalát.Poobede jogurt s musli, niekedy aj horalka, na večeru si dám chlieb s maslom a medom a kakao, alebo vianočku,... Bábätko cítim kopkať niečo vyše 2 týžd. Je to úžasný pocit !!!!! Veľa krát spolupracujeme tak, že jemne hladkám bruško a rozprávam sa s ním a ono začne kopkať. A niekedy je to naopak - ono začne kopkať a ja na neho rozprávam a hladkám bruško. Je to neuveriteľné ( pre mňa určite, lebo čakám svoje prvé bábo ), ale vzájomná komunikácia tam je !!! Takže už nie som sama, aj keď som sama ! Prajem krásne dni a veľa zdravia všetkým !!!