1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104

Januarove babetka 2007

11.09.2006 18:58

Miss

maruska-podla priznakov bol tvoj stav sposobený hypoglykemiou-nizkou hodnotou cukru v tele, tras..a ked ta to preslo pocas jedla...ked si sa najedla hladina cukru v krvi sa stabilizovala, v teho je pankreas viac namahany a preto treba pravidelne jest v mensich množstvach aby sme sa vyhly vykyvom hladin cukru v krvi.

11.09.2006 19:21

zuzana Búciová

Ja som bola nalačno ( ale nie úplne, vypila som asi 1 dcl džúsu)Sad(( Odobrali mi tú prvú vzorku, potom som čakala hodinu, a zobrali mi druhú vzorku krvi. Prvú hodnotu som mala 1,8 a tú druhú2,9- to bolo po vypití toho " kúzelného moku". Keď som si volala pre výsledky, tak mi dali hneď doktora, a ten, že je to lepšie, ako vysoký, ale nebezpečný, že ma može kedykoľvek zložiť. Nesmiem odchádzať z domu bez poriadnych raňajok- najlepšie sladkých, a aj mať vždy pri sebe nejakú sladkú tyčinku pre prípad núdze.

11.09.2006 19:54

Miss

zuzka buciova-presne tak, cukriky by ti v kabelke nemali chybat 1,8 hodnota je už na komu, to ti nebolo vobec zle? mne je už pod 3,5 na hofno Laughing

11.09.2006 21:29

SARA.KRALLER

no konecne miss,uz som sa bala ci si prilis neoslavovala,ked nsi sa tak dlho neozyvala,zacala si mi chybat Sad ale teraz si uz medzi nami Laughing Laughing Laughing .co sa tyka kocara,mam ho so vsetkym,s vanickou,potom sa da na sportovy,dokonca aj autosedacka sa nan da pripevnit.to len na obrazku vyzera ako sportak.ozaj ked si bola na ultrazvuku povedal ti lekar kollko maly samko uz vazi? max mal nieco vyse 300 g a to sa mi zdalo dost malo ale dok ma uistil ze je vsetko ok.stale dufam ze mi tiez spravia glukozovy test,no najprv ma caka odber krvy a az potom poradna.ale jedno ma velmi potesilo,zistilo sa ze moj muz ma krvnu skupinu tiez neg. a to znamena ze si nemusim robit starosti s protilatkami :D :D :D

11.09.2006 21:34

gabca

Miss dodatočne prajem všetko naj, naj. Ja som zas v sobotu panikárila až som išla na pohotovosť. Mala som poriadne bolesti v krížoch, mierne v bruchu a hlavne sa mi zazdalo že mám taký mierne krvavý výtok. Lekár ma ubezpečil že zatiaľ je všetko v poriadku, krčok maternice je pevný aj USG dopadlo dobre tak mám tiež len nariadený kľudový režim a magnézium. Tie bolesti mi ustúpili ale ešte to nie je ono. Som aj prechladnutá a išla som pešo asi 2km v rýchlej chôdzi- bežala som do poradne, takže asi som sa trochu viac ponamáhala a toto bol výsledok Rolling Eyes . Baby, dozvedela som sa,že to bude asi chlapček. Lekár to najskôr vraj videl jasne, ale potom sa malé pootočilo a už povedal že radšej berie späť. No pre nás je zatiaľ v brušku Jakubko. A teraz zo dva dni poooriadne kope :D . Na glukózový test idem až v 26tt, no snáď to prežijem a neodpadnem tam. Teraz mi akurát brali krv na protilátky, výsledky sa dozviem až o tri týždne.

11.09.2006 21:55

SARA.KRALLER

gabika ty si tiez rh neg?ak cakas prve babätko tak si nemusis robit starosti,vaznejsie je to pri 2 a dalsich tehotenstvach.moj prvy manzel bol rh poz,a dost som s tym mala problemy.

11.09.2006 22:08

tanickask

Sari tvoj maly mal cez 300 g v ktorom tyzdni? Gabi, to si mala asi z tej chodze. No a s tym chlapcekom som mala to iste, lekarka ho videla ale ked mi to chcela ukazat uz bol nejak pootoceny a zakryty takze ma tiez hned upozornila ze to nieje na 100% a ze sa jej mam nabuduce opytat ale nesmiem je povedat co mi povedala teraz. Laughing Ale tiez to beriem ze to bude Daniel, ja citim od zaciatku ze to bude chlapec, no uvidime az pri porode Shocked :D

12.09.2006 08:30

SARA.KRALLER

tanicka to som bola v 21 tyzdni.

12.09.2006 09:59

Miss

Čavky baby, dneska mame nadherný slnecný den :D Sára-som rada, že som ti chýbala Wink :D nemaj obavy o Maxa, možno bude mensie dietatko bude ako mamka Wink , hlavna vec je ta, že mal doležite udaje organikoch v poriadku, moj Samko mal začiatkom 21 tt 341g, myslim, že je u teba vsetko v poriadku, ved brusko mas riadne Laughing lekar by ta urcite upozornil, ak by sa mu nieco nezdalo, ja viem, že ta to zaujíma a stresuje, ja som taka ista, ak nieco nemam podla knižky hned tiež stresujem Rolling Eyes Laughing Som zvedava aký kocik nakoniec vyberieme my, už teraz mam hysaky z toho ako ho dostanem z poschodia ked výtah mame total mini. Gabika-nesmies vela chodit a musis každý den pit sumive magnezium, alebo ho jest v tabletkach, ak budes viac oddychovat sa to zlepsi, ked chodim viac a najmä chodenie po schodoch tiež sa mi deju cudne veci, maternica je viac namahana a potom pobolieva.

12.09.2006 10:53

katrinn

baby, 300gr? mne v 21+4 povedali, ze moje mimina maju cca 500gr Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

12.09.2006 10:56

katrinn

.. zabudla som napísať, že každé malo vtedy 500g... čo budem mať dvoch sloníkov??????????? Rolling Eyes

12.09.2006 11:18

Anonymous

ahojte,pripajam sa do diskusie, my mame termin 18.1.07 a ked uz ste sa tu zmienovali o tej vahe,tak nam vyslo v 22.T,ze mala ma 480g a doktor povedal,ze to presne sedi na dany tyzden,ale aj tak si myslim, ze je mala trochu vacsia,kedze nas prvy syn mal 4,2 kg ked sa narodil,ale stale dufam,ze mala bude trochu mensia,lebo je to fuska priviest na svet take velke dieta:-)

12.09.2006 11:24

Terezia

Zuzana Búciová: Sisulik, mne osobne pomáha pomasírovať si spánky nejakou eukalyptovou masťou, alebo olejom, napustiť si vaňu a odýchnuť si. Ak to neprejde, tak si dám Nurofen. Teraz sme v období, kedy by to nemalo nejako negatívne ovplyvniť drobčeka. Dnes som bola na tom teste tehotenskej cukrovky, a mala som strašne nízke hodnoty. nie je to ktovie čo, ale určite je to lepšie, ako ich mať vysoké, a nebodaj si dávať nejaké lieky, alebo až inzulín. Vraj som otvorená už na 1,5 cm, tak mám mať kľudový režim a užívať magnézium:-))) Na kontrolu mám ísť o 3 týždne, ak by niečo bolo, tak okamžite. Dúfam, že to bude ok.
No Zuzka to mas poriadne tazke. Ja tiez musim lezat, ale to je o niecom inom, ked mne tu ziadne babo neplace a mozem si robit co chcem. Drzim ti palce, aby vsetko bolo v poriadku a mala si aspon trochu kludu.

12.09.2006 11:29

Terezia

[quote="Miss"]Čavte babenky :D CHCEM SA VAM VSETKYM PODAKOVAT ZA BLAHOZELANIA K MOJIM NARODKAM, STE ZLATE Embarassed :D konecne som sa dostala aj k netu, Terezka-nadavali na Dema kociky?no ja neviem potom co si vyberieme Confused že je dost ťažky?to bude problem sice bývame len na 2hom poschodi, ale do vytahu sa zmestia ledva dvaja ludia takže do vytahu nenacpem ani sedacku takže jedine peši a neviem ako budem chodit s malým vonku Confused neviem si predstavit že po tých strmých schodov dvihnem kocik aj s dietatom...pekna dilema.. Mne na neho uz nadavali, ze je velmi chybovy. Ale to sa moze roznit a niektorym ludom sa pokazit nemusel. Horsie je to s tou vahou. Skusala som ho a je poctivo tazky. Take nieco ako Tako ak si uz skusala. Ja mam tiez taky problem,ze nemame vytah a ja som po komplkovanej dvojnasobnej zlomenine praveho zapastia a mam zakazane ruku zatazovat, aby mi neodisla uplne. Lenze tie lahke kociky su velmi drahe a na take nemame. Takze tiez neviem ako z toho vykluckovat. Ale tak ci tak ruku pri babetku namahat budem musiet.

12.09.2006 13:26

zuzana Búciová

Terézia, ďakujem za povzbudenie. Už je to vcelku dobré, malá je cez deň v škole a malý v škôlke, tak som doma iba s najmenším, a to je ok. Minulý týždeň, keď som bola na nich sama a muž v Nemecku, a musela som ich ráno všetkých vystrojiť a odprevadiť každého inam a ešte doobeda s Maťkom cvičiť na ihrisku som mala vcelku dosť. Tiež mi začalo poriadne tvrdnúť brucho, a aj ma dosť boleli kríže. Teraz po víkende je to už lepšie, ale aj tak mám jesť magnézium až 4xdenne. Takže s tým tempom to asi naozaj nesmieme preháňať. Radšej pomalšie, a aby sa nám nič nestalo.

12.09.2006 14:56

Karolinka

Babulky tak sme ten zelenkavy kocik Gesslein nakoniec kupili. Porovnavali sme to s ostatnymi kocikmi a zistili sme, ze ani jeden sa mu nevyrovna. Dali nam zlavu, tak vysiel 27 litrikov. Nie je to malo, ale som spokojna, ze ma vsetko co sme chceli. Pripajam nase nove udaje do tabulky. meno chlapceka: Lukáš miery: pas...ak sa to tak da nazvat:o)))) 97 cm vaha: 57,5 kg /povodna vaha 48 kg/

12.09.2006 20:52

SARA.KRALLER

Karolinka: Babulky tak sme ten zelenkavy kocik Gesslein nakoniec kupili. Porovnavali sme to s ostatnymi kocikmi a zistili sme, ze ani jeden sa mu nevyrovna. Dali nam zlavu, tak vysiel 27 litrikov. Nie je to malo, ale som spokojna, ze ma vsetko co sme chceli. Pripajam nase nove udaje do tabulky. meno chlapceka: Lukáš miery: pas...ak sa to tak da nazvat:o)))) 97 cm vaha: 57,5 kg /povodna vaha 48 kg/
karolinka posli fotku kociarika.nemuseli ste cakat kym vam ho dodaju?

12.09.2006 21:52

KatJan

Caute dievcata! Ja som z tych vsetkych kocikov uplne mimo, nemate nahodou nejaky jednoduchy recept, ze ake kriteria a ake znacky vobec existuju? Da sa nieco pozriet aj na nete, alebo ste to pozerali v obchodoch? Dlhsie som sa neozvala, lebo som uz na Slo, az do svadby. Ked prideme, mame prve dni vzdy velmi nabite. Mala by som ist aj tu k lekarke. Zatial sme ok, ale v Taliansku mi napriklad glukozovy test lekar nechcel vobec robit, ze to len u rizikovych skupin /vek nad 35 a riziko cukrovky/. Tak ja neviem... Tani, gratulujem ku potencialnemu chlapcekovi. Mozes mi pls este raz poslat kontakt na toho vasho fotografa a jeho orientacne ceny?

13.09.2006 08:58

gabca

Karolinka ten kočík je naozaj krásny a celkom Vám aj spustili z ceny. Tak si ho len pekne užite. Baby ďakujem za podporu, asi som sa fakt len dosť namáhala a teraz si to nemôžem dovoliť. Ešte stále sa necítim tak ako predtým, mala som aj taký zvláštny výtok s prímesou krvi ale lekár povedal že to je úplne v poriadku a pokiaľ nebudem krvácať ako pri menštruácii tak sa nič nedeje. To ma dosť ukľudnilo lebo už som bola mimo, pri Deniskovi som nič podobné nezažila.

13.09.2006 14:19

Karolinka

Sara na kocik sme nemuseli cakat, lebo mali na sklade presne tu farebnu kombinaciu, ktoru sme si vybrali. Bola to pekna nahodicka,lebo Gesslein ma k dispozicii asi 50 farebnych kombinacii a na Slovensku ho predavaju iba v jednej predajni na Dunajskej v Blave. Ale doma ho este nemame, len sme ho vyplatili. Sme dost povercivi a cakali sme este na dnesne vysledky. Dopadli dobre :D :D Fotku som sem uz davala, ale poslem ti ju este raz. Nasla som len fotku sportovej verzie, ale uuuplne lahucko sa da zmenit na hlboky kocik, vemenit kolieska na terenne ... atd. Ak chces, tak si ho pozri tu: http://www.babymarket.sk/index.php?page=view&code=74008610

13.09.2006 14:35

tanickask

KatJan: Caute dievcata! Ja som z tych vsetkych kocikov uplne mimo, nemate nahodou nejaky jednoduchy recept, ze ake kriteria a ake znacky vobec existuju? Da sa nieco pozriet aj na nete, alebo ste to pozerali v obchodoch? Dlhsie som sa neozvala, lebo som uz na Slo, az do svadby. Ked prideme, mame prve dni vzdy velmi nabite. Mala by som ist aj tu k lekarke. Zatial sme ok, ale v Taliansku mi napriklad glukozovy test lekar nechcel vobec robit, ze to len u rizikovych skupin /vek nad 35 a riziko cukrovky/. Tak ja neviem... Tani, gratulujem ku potencialnemu chlapcekovi. Mozes mi pls este raz poslat kontakt na toho vasho fotografa a jeho orientacne ceny?
Dakujem KatJan. a kontakt na fotografa - Vladimir Vanek 0915385225, je z Prievidze, my sme platili 5000,- za vsetko= CD s fotkami a cca 10 papierovych fotiek, ale to sa uz dohodnite osobne http://photo.vdx.sk/ :D

13.09.2006 14:52

Karolinka

KatJan ani mna lekar zatial neposlal na ten glukozovy test. Neviem preco. Som s nim velmi spokojna a verim mu, tak hadam to nie je do 35 rokov nutne. Co sa tyka tych kriterii na kocik, ja som mala pri vybere tieto: - musi byt lahky, aby som ho mohla sama nakladat do auta - lahko prestavatelny na sportovy kocik (nas sa da zmenit aj na letny hlboky, zimny hlboky a zvacsit na 90 cm, takz bude aj na buducu zimu) - lahko skladatelny na minimalnu velkost - autosedacka na baze plus taka, co sa da primontovat priamo na konstrukciu kocika - co sa tyka koliesok, tak tu som sa najskor nevedela rozhodnut. Male dvojite kolieska su dobre do mesta, nakupnych centier ..... ale v zime sa do nich dostane sneh a nepohnes sa. My byvame v Blave, lenze svokrovci v Brezne.... Preto sme hladali kocik s vymenitelnymi kolieskami nasli sme Smile . Ide to uuuuuplne lahucko a zvladne to lavou rukou aj taky antitalent ako ja Cool - kolieska som nechcela nafukovacie. Treba ich dofukovat kamoska navyse dostala 3 krat defekt... - moznost otocenia kocika v smere a proti smeru jazdy - pérovnie Dufam, ze som ti aspon trosku pomohla. My sme vybrali Gesslein, aj ked bol trochu drahsi. Skusali sme ho porovnat s inymi, ale ani jeden sa mu nevyrovnal. Vela bab si chvali PegPerego. Ale tie su hrozne tvrde podla mna je lepsie babenko trochu pohojdat na smerom hore-dolu (co je prirodzenejsi pohyb) ako "mykat" s kocikom dopredu-dozadu.

13.09.2006 15:06

aksuram

Tak sa s Vami na urcity cas lucim - zajtra rano odchadzam do NL a netusim za ako dlho sa dostanem na net... ale mozno to bude skor ako predpokladam Wink Ale este sa musim pochvalit- vysledky z glukozoveho testu nam vysli dobre tak som zas kludnejsia a spokojnesia Wink Prajem vsetkym pekny den a kludne bruska Wink

13.09.2006 15:24

Miss

maruska- Surprised tak vela stastia a malickemu zdravia a ozvi sa cim skor! :D gabca-musis si davat pozor tieto stavy sa fakt ukazuju pri namahani castejsie si cez den lahni. baby pekne kociky, dufam, že sa Samko narodi po 1.1.2007 a ked dostaneme od Ficka peniažky tak bude aj lepsi kocik Laughing

13.09.2006 20:52

SARA.KRALLER

karolinka kociar je naozaj velmi pekny,a myslim ze ho naozaj vyuzijes.nas kociar je tiez velmi drahy ale dufam ze budem s nim aj spokojna,a co je pre mna dolezite je vaha,tolko schodov bez vytahu a po cisarskom tak sme ani nevahali,hoci 1100Euro bolo aj pre nas dost,a co sa tyka glukozoveho testu som zistila ze nie vsetci lekari ho robia.kedy mas ty termin porodu?

13.09.2006 20:58

tanickask

No nejak malo piseme, skoro som nas nenasla Laughing Maruska stastnu cestu a pohodovu aklimatizaciu. kam sa presne stahujete? Ja som bola viackrat v Amsterdame a okoli a velmi sa mi tam paci. :D Sara, zatial teda vedies v cene kocika. Ja som dnes bola len tak vyzvedoch a mne je aj 20000 vela, takze sa uskromnim. Nastastie nemame nikde schody (aj ked podkrovny bytik by sa mi pacil Laughing ) a vsade chodim autom, tak mi na vahe az tak nezalezi. prajem dobru nocku

13.09.2006 22:06

Miss

Sara-1100 euro? Shocked Shocked oci mi vypadnu ty jo...ale urcite vo Viedni su lepsie platy, ak na to mas treba si dožičiť mas pravdu, keby sme na to mali aj my mame taký, žial musime sa uskromnit zatial, inak ako sa mas dnes s Maxikom? Smile na glukozový by ta mali poslat tu vravia o prevencii nie je to take nakladne vysetrenie že by ho mali obmedzovat a istota je istota podla mna....

14.09.2006 08:37

gabca

Ozaj Sara, ja mam krvnu skupinu 0+ a cakame druhe dieta. Manzel je 0-, nemali by byt problemy ale na protilatky berie nas doktor krv kazdemu. Maruska stastnu cestu a snad sa zas skoro ozves. Zatial vsetko dobre, nech sa malickemu v brusku dari. Miss mas pravdu, snazim sa setrit a uz mi je chvalabohu lepsie. Teraz beriem Magne B6 a obmedzila som pohyb tak uvidime co to spravi.

14.09.2006 09:47

Anonymous

Ahojte baby Som tu nava,hadam ma medzi seba prijmete. Mam termin 10.1.07 tak ked ste niektora z BA mozno sa stretneme v porodnici.Inak citala som ,ze ste uz boli na glukazovych testoch ja idem teraz 20.9 tak uvidim ako dopadnem. Inak este sa chcem opytat ci niektora z vas bola na 3D sono, ja idem 11.oktobra. Zatial sa majte

14.09.2006 09:52

tanickask

Ahoj Zuzka1, vitame ta... :D Kam ides na 3D sono? Ak do Gyn Fiv daj mi prosim cislo, kamoska chce ist a neviem sa napojit na ich stranku. A potom pripoj nejake fotky.

14.09.2006 12:18

Anonymous

Sara aku znacku ste si vybrali? Mrkla by som sa na to na internete. My sme boli vcera v poradni a lekar nam zmenil termin na 31.decembra.... takze uz velmi nie som januarovka. Alebo ze by hej? Ve ked zacneme rodit niekedy popoludni, tak sa do toho januara zmestime:o)))

14.09.2006 12:30

Karolinka

Zuzka tu je t.c. na GynFiv: 02/5010 2900. My sme boli na 3d UZ v Brne v 18 tyzdni a potom v 24. v Gyn Fiv. V Brne bolo super, ale z GynFiv mam dost blbu skusenost s pristupom ludi. Mala som pocit, ze ich tam vsetkych od recepcie az po lekarku straaaasne otravujeme, ze sme vobec prisli. Trvalo to asi 15 minut. Babenko bolo naaadherne, ale fotky sa nam nedaju otvorit. Dali sme to pozriet v robote grafikovi a manzel ich pocitacovemu pracovnikovi a obidvaja nam zhodne tvrdili, ze je to nejaky program, ktory sa bezne pouziva velmi malo.... Tak sa na to pre istotu informujte vopred. Video sa na stasrtie dalo otvorit bez problemov. Posielam vam aj fotocku:o))

14.09.2006 12:39

Katarinaa

Karolinka, pekna fotka Smile Ja chodim do GF do poradne a nedam na nich dopustit. Vzdy boli velmi mili a ochotni, lekari uplne perfektni, tak neviem koho si tam vystihla. Ja si vobec nemyslim, ze lekar by mal byt nejaky velky kamos s pacientom, len nech slusne odpoveda na otazky a vysvetli, ak je nejaky problem a tuto vec mi vzdy splnili. Naposledy som ta bola v pondelok na morfologickom UTZ. Na 3D nejdeme.

14.09.2006 13:08

tanickask

Karolinka, to cislo som ja potrebovala, ale uz ho mam dakujem. Kamoska tam ide teraz v 15tt a uz sa aj objednala. Tiez som pocula ze v Brne je to fajn a aj lacnejsie.

14.09.2006 13:25

SARA.KRALLER

miss,ten kociar je aj na rakuske platy dost drahy,ale v cene je uz zahrnute vsetko pre babätko od 0 do 3 rokov,vcetne autosedacky.a ako sa ma tvoj samko?posluchal dneska?max si robi co sa mu paci,najviac ma hneva ked sa dlhsie neozyva,alebo ze mi tak trosku zdeformoval pupok.je to zvlastne ale pupok nemam v strede ale ho mam posunoty do prava a este k tomo vytrca Laughing Laughing Laughing dnes bol vypredaj v eduschia a podarilo sa mi kupit pre maxa obliecky do postielky za 6 euro a k tomu deku za 5 euro.myslim ze sa to oplati,neviem ake ceny na slovensku.fotky poslem vecer.

14.09.2006 14:13

Anonymous

Ahoj tanicka Nieje to sono na 15tt skoro ??? Mne ked som tam volala hovorili mi ,ze najlepsie je to vidiet medzi 20 a 30 tt preto som sa dala ja objednat na 28tt. Ale aspon si uvidi skor babatko. Aj ty cakas v january ?? Kedy? Zuzka

14.09.2006 14:33

tanickask

Zuzi - Ja som jej to tiez hovorila ze je to skoro, ze neuvidi ako vlastne to babo vyzera, ale oni jej povedali ze takto ho aspon uvidi cele a stoji to len 500,- tak hovori ze ide. Ja mam termin okolo 24.1., to mi naposledy povedala dr. ked zmerala babo, takze neviem, tak mam asi ticker popredu. Hlavne nech to je v tom januari :D

14.09.2006 15:45

Miss

Ahojte, dneska som bola v poradni, vypocula som si Samkove srdiecko ako pekne buchotalo :D, Dr. mi zobrala výter na kultivaciu a odmerala mi velkost maternice, sedi to na 24 tt, je zaujimave že vrchol maternice siaha niekde skoro 10 cm nad pupkom a ja pohyby citim pod pupkom okolo pupka a v stoji uplne dole Laughing, som sa pýtala aký je asi velký vravela, že od tých 600-800 gramov maju babetka v 24 tt a okolo 30 cm, to už su pekne kusky, nie? Laughing, inak som pribrala za tento mesiac skoro 4 kila, no des, vobec sa mi už nechce važit, ale po porode to dam vsetko dufam dolu a este aj nieco navyse Laughing Sára- Samko sa ma fajn akokeby vedel, že dnes ideme do poradne tak od ana kopkal Smile , niekedy mu klopeme do domu ked sa neozýva Laughing ale je pravda že malo co naspí, vacsinou ide spat okolo 23tej Laughing , pupok zacina byt vidno aj mne už vystupuje vonku a za posledne dni sa mi velmi zvacsilo brucho nestacim sa divit, teraz bude rast už asi takto. Tie obliecky si kupila za fajn cenu, pozdrav Maxíka :D Karolinka- velmi peknucka foto, vyzera už ako narodene babetko Smile Zuzka-ahoj, vitam ta, aj ja som Zuzana :D , na 3D som bola pred mesiacom v 20 tt, mam natoceneho Samka na video aj nejake obrazky, je to zazitok, platili sme 600sk, bolo to v ramci vysetrenia na vyvojove chyby. Na glukozovom som bola tiež pred mesiacom hodnotu mam 5,5

14.09.2006 16:17

KatJan

Caute baby! Tani, dik za ten kontakt na fotografa, dufam, ze kym sa rozhybeme, este vobec niekoho najdeme. Ja som mala najprv predstavu, ze pride fotit brachov kamos tak sa mi zda aj tento dost drahy... Nuz ale uvidime, mozno uz nebude ani z coho vyberat a nakoniec zaplatime ovela viac... Sad To som typicka ja... vsetko na poslednu chvilu a este si chcem aj vyberat... :D Maruska, stastnu cestu! Karolinka, Sara, skvele kociky! Gratulujem ku kupe... Opatrujte sa!

14.09.2006 19:09

Terezia

Aj ja som bola dnes v poradni a skoro som odpadla pri pohlade na vahu. Uz mam 81,2 kg. TAkze prirastok od zaciatku skoro 10 kg. To bude vazne sranda zhodit. Rolling Eyes Nase babo kopka stale len tak z casu na cas a slabunko. Drahy sa stale smeje, ze si to odkope a odplace, ked sa narodi a neda nam spat. Ja idem na glukozovy test 27.9. V lekarni som si vybrala ten prasok a hodinu po vypiti mam prist na krv. Bola som aj na kontrole u endokrinologa a vdaka Bohu sa mi prolaktin drzi na jednej urovni. Povedal,ze keby som mala nejake zhorsene videnia zraku a bolela ma hlava, tak treba spravit magneticku rezonanciu ci nahodou ten mikroadenom na hypofyze nerastie. Ze sa to robi v druhom trimestri.

14.09.2006 19:54

SARA.KRALLER

terezka nic si z toho nerob,a ja uz som stihla pribrat 10 kg ale dufam ze po porode to pojde dole,co mna ale dost zaraza ze mam take velke brucho a maxim bol na organ screeningu taky lahucky Crying or Very sad

15.09.2006 17:25

Zuziik

Ahojte dievcata, tak my sme v noci pricestovali spat do UK. Ani som sa nestihla s vami rozlucit pred cestou, tolko som balila a teraz to vsetko musim vybalovat, uz sa na to "tesim". Takze hlasim, ze mame nasim 5500 km uspesne za sebou bez nejakych tazkosti... Takze zatial pa pa, musim vybalovat...

15.09.2006 20:33

Miss

Peknu sobotu vsetkým Smile , Zuziik- no ty si nam, ale rýchlo zdrhla Confused :D a ako tam je? terezka- ja mam od zaciatku teho 7 kg navyse mam 67 teraz Confused v živote som taka ťažka nebola ale Samko rastie tak je vsetko ok Laughing Sára-možno mas vela plodovej vody, inak na fotkach vyzeras stihlo tak sa nemusis znepokojovat, kila isli tam kde mali :D

16.09.2006 02:53

Anonymous

hi,ja nemozem spat,tak zapinam pocitac a vsetky prispevky poctivo citam.mali by sme castejsie pisat Laughing neviem co je to ale to ze nemozem spat sa mi stalo prvykrat.stava sa vam to tiez alebo presnejsie povedane uz sa vam to niekedy stalo?na zaciatku tehotenstva som spala aj poobede a vecer okolo22 hodiny som uz bola taka unavena ze som hned zaspala.teraz uz poobede nespim a vecer vydrzim v podstate dost dlho Laughing a to co sa mi stalo teraz Shocked dufam ze je to prvy a aj posledny raz Evil or Very Mad miss ako sa mas ?samko poslucha?

16.09.2006 02:54

Anonymous

ten anonym som ja neviem preco ma odhlasilo,sara

16.09.2006 11:30

tanickask

Ahoj Sara, co sa tyka toho spania, tiez som mala chvilku problemy ale uz to preslo. Ale citim ze mam o dost citlivejsi spanok, takze sa mi niekedy stane ze sa v noci zobudim na to ako manzel chrapka alebo sa strhava zo sna a vtedy sa premiestnim do druhej izby, ja potrebujem na spanok max.klud, ale to som mala vzdy. Ja skoro vobec nebyvam unavena a kavu si nesmiem dat neskor ako na obed, inac mam problemy zaspat. Inac som niekde citala diskusiu o tom spanku a bolo tam dost vela zien, ktore prave v 2.trimestri mali trosku problemy so spanim. Vtedy je lepsie si radsej cez den nezdriemnut a nepit kavu a nejak prirodzene sa unavit. Laughing Neboj nebude to pravidlo. :D

16.09.2006 12:55

Miss

Ahojte, peknu nedelu vsetkým :D Sára- prispevok od teba bol ako mojou rukou písaný mam ten istý problem so spanim, posledne 2-3 týždne, som už casto zufala, v noci mam problem zaspat a ked už konecne zaspim zobudim sa tak po troch hodinach spanku uplne vyspata minule som sla o stvrtej rano na net je to katastrofa Laughing na zaciatku tehotenstva, tie prve 3 mesiace som bola pritom nonstop zdochnuta v kuse by som len spala o osmej vecer som bola uplne mimo a ranne vstavanie do roboty bolo pre mna priserným utrpenim, podla mna to bude asi stavom hormonov, v knihe pisu že je to normalne a cim dlshie budeme tehotne vraj to bude tým horsie, takže sa mame na co tesit Laughing Samko je teraz cez vikend lenivý rano zvykol byt hore teraz ani pohnutie ma vydesil som sa bala, no potom sa pohol, ale nechce sa mi velmi len take slabe tuky, ale on ma take dni u nho sa to strieda niekedy nespi aj dva dni poriadne a potom musi dospavat Laughing a Max?

16.09.2006 14:05

gabca

Ahojte, ja mám zas opačná problém a dokázala by som spať aj cez deň aj v noci len niekedy na to nemám čas. Som dosť unavená a unavuje ma hlavne dlhšie státie alebo chodenie. No veď som tiež poriadne ťažká, už sa blížím k 60 kg a na to ja veru nie som zvyknutá :D . To kopkanie asi závisí aj od toho, ako je práve bábätko uložené. Naše niekedy kope ako divé, až mi brucho skáče a napr. dne len cítim akoby naťahovalo nožičky - tak mi pravidelne vytláča brucho na ľavej strane. Pre mňa je najnepríjemnejšie keď má nožičky dodola a kope ma úplne dole a do mechúra. Už sme vypozorovali, že aktívna fáza je doobeda okolo 10.00, potom keď sa najem a večer keď idem spať.

16.09.2006 20:55

SARA.KRALLER

ahojte tehulky,dufam te to dnes s mojim spankom bude lepsie,a ked nie tak vam zas budem pisat.dnes som bola navstivit moju kamaratku v porodnici,a trosku som jej zavidela ze uz to ma za sebou,narodil sa jej krasny chlapcek,adamko.momentalne,aspon tu vo viedni co som zbadala,sa rodia sami chlapcekovia Laughing Laughing Laughing ale to co som vam chcela napisat,predstavte si moj manzelik isiel so mnou a ked vstupil do izby tak z nej aj hned vysiel,tak mu prislo zle.a to chce byt srasne pri porode,som naramne zvedava ako to zvladne, a to musim mat cisarsky. Laughing Laughing Laughing a vy tiez si zelate mat manzelikov pri porode? MISS,dnes bol max tiez aktivny,ale potom sme isli na nakup a zrejme ako som sa pohybovala tak som ho uspavala,ale kazdu chvilu ho ocakavam,lebo ked sedim alebo lezim tak ho citim najviac.a co samkov domcek,rastie?dufam ze posles fotecku aby sme si nase domceky porovnali Laughing Laughing Laughing

17.09.2006 09:40

Zuziik

Miss: Peknu sobotu vsetkým Smile , Zuziik- no ty si nam, ale rýchlo zdrhla Confused :D a ako tam je?
Ahojte Babky Tak ja som uz dovybalovala, uz musim asi dva dni v kuse iba prat Laughing teda nie ja ale nasa pracka... v UK je presne ako v KE, prave mi to nasi potvrdili, slnecno a dost teplo cez den a v noci sa ochladi... a sorry ze som sa nestihla rozlucit, nevysiel mi cas, a ked som niekedy o pol noci dobalila, padla som do postele ako zarezana, ja totizto taketo veci ako balenie si musim sama urobit, lebo potom neviem co kde mame... takze som ani nechcela aby mi niekto pomahal... Laughing Rano o piatej sme vstavali a hojsa do auta na celodennu cestu... No ale ako som uz spominala mame to uz za sebou a ja som rada... Smile , tak to uz vyzera, ze si moja krvna skupina Laughing , tiez mam 0+ a tu v UK manzela ani nesleduju, zevraj ked som ja pozitivna, aj keby on bol negativny nie je to problem.