1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104

Januarove babetka 2007

13.08.2006 20:59

Alexandra

Inak baby ked ste na otm financne ako my, kuknite na mimibazar.sk, je tak aj sekcia kociky, videla som par super 3 az 4 kombinacii pod 5 tisic, myslim ze nie je o com uvazovat! Wink

14.08.2006 09:57

Katarinaa

Dobre ranko, tak ja mam tento tyzden poradnu, som zvedava, co sa bude diat, ci mi uz urobi j velky UTZ, kedze som len v 19. tt. Okrem toho hlasim, ze nase male uz kope, co som teda tak skoro vobec necakala. A kope uz skoro tyzden a je to uz citit aj zvonka. Vcera som to davala skusat manzelovi a hned dostal jeden kopanec. Mrvi sa hlavne vecer, ked lezim na gauci a je klud. Ale citim ho/ju aj teraz, ako sedim v robote. Dost strandovny pocit Cool

14.08.2006 10:01

Terezia

Katarinaa: Dobre ranko, tak ja mam tento tyzden poradnu, som zvedava, co sa bude diat, ci mi uz urobi j velky UTZ, kedze som len v 19. tt. Okrem toho hlasim, ze nase male uz kope, co som teda tak skoro vobec necakala. A kope uz skoro tyzden a je to uz citit aj zvonka. Vcera som to davala skusat manzelovi a hned dostal jeden kopanec. Mrvi sa hlavne vecer, ked lezim na gauci a je klud. Ale citim ho/ju aj teraz, ako sedim v robote. Dost strandovny pocit Cool
To ti blahozelam ku kopaniu. :D Mna zatial este nekopka a uz tuzobne ocakavam kedy zacne. Wink

14.08.2006 11:19

Alexandra

Veru je to srandovne.. Ja mam tiez tento tyzden a uz nemozem ani spavat aka som zvedava na to nase male, a aj na to, ci to bude ona, alebo on.. Uz by som male ada volala menom kedze vraj uz babo pocuje.. No a kopance, neiem ci mi lekarka uveri ze ma zacalo kopat v 16+1 Rolling Eyes

14.08.2006 12:08

aksuram

Alexandra: Veru je to srandovne.. Ja mam tiez tento tyzden a uz nemozem ani spavat aka som zvedava na to nase male, a aj na to, ci to bude ona, alebo on.. Uz by som male ada volala menom kedze vraj uz babo pocuje.. No a kopance, neiem ci mi lekarka uveri ze ma zacalo kopat v 16+1 Rolling Eyes
... urcite ti lekarka uveri- len Ti zmeni termin poordu o 4 tyzdne dopredu oproti terminu na zaklade MS ... Laughing ... tak sme dopadli aj my- ale nam to posunuli len o 2-3 tyzdne skor Wink Darmo- asi niesme tabulkove pripady ktore citia pohyby v 20tt kedze sme prvorodicky :D

14.08.2006 12:17

nováčik

Jordanka

Ahojky kočky, tak ako tak čítam, niektoré z Vás už začali poriadne nakupovať. Či pre seba tak aj pre bábetko. Ja som si zatiaľ dokopy nič nekúpila. Oblečenie ešte nosím normálne a bábetku ešte nenakupujeme. Ozaj ako ste natom s váhou? Koľko ste pribrali? Mne bývalo zo začiatku strašne zle, no ešte aj občas teraz, ale už je to lepšie. Zo začiatku som schudla 5 kíl a podarilo sa mi pribrať len jedno. Takže som stále na - 4kg. Ale inak nenadávam, aspoň nebudem musieť po pôrode moc chudnúť. Gabca, no predstav si, že ja Čadcu poznám, dokonca som tam párkrát aj bola. Moja mama pochádza z Kys. Nového Mesta a pri Čadci dlhé roky aj s otcom pracovali - v horách v jednom hoteli. No to s tým, že kde to je poznám aj ja. Na výške tiež si každý myslel, že Rajec je niekde na východe. Ja čakám prvé bábetko a rodiť pôjdem asi do Trenčína, lebo to mám najbližšie.

14.08.2006 12:21

Katarinaa

Maruska: myslis?? mne sa to nezda. V tehu literature pisu, ze babo zacina kopat cca medzi 18 a 20. tt. Na mna to pasovalo, zacalo v 18.tt, alex je vlastne o tyzden popredu oproti knizke. Ale na to, ci citis pohyby vplyva vela veci - kolko mas tuku, plodovej vody atd. Cize je to dost nelogicke posuvat termin porodu na zaklade nejakeho subjektivneho pocitu. ale ak si sa s tym stretla, budiz Shocked Terezia: pride to uz coskoro a budes sa aj ty s nami tesit uz o chvilu... to viem ale supersky vestit, co?? Laughing

14.08.2006 12:27

Katarinaa

Jordanka, ja tiez nic nemam nakupene, len tehotenske nohavice som musela, do normalnych som sa nezmestila, aj ked brucho zas az tak vypucene este nemam. Ale uz sa mi stalo 2x, ze ma pustili v autobuse sadnut Shocked Shocked Vzdy som bola z toho vysokovana, lebo ked kuknem do zrkadla vidim len trosku tucnejsie brucho, nicim tehotnstvo nepripominajuce. Ale zdanie asi v mojom pripade klame Laughing Inac ma +4kg. Dala som si zavazok, ze nad 10 kg sa nesmiem dostat. Tak dufam, ze to dodrzim. Inac baby, co ste z BA, na Kosickej otvorili nejaky obrovsky obchod pre babatka, maju vsetko pocnuc postielkami, cez kociky, oblecenie az po odsavacky. Boli ste tam niektora uz na spionskej navsteve??

14.08.2006 12:27

aksuram

Katarinaa: Maruska: myslis?? mne sa to nezda. V tehu literature pisu, ze babo zacina kopat cca medzi 18 a 20. tt. Na mna to pasovalo, zacalo v 18.tt, alex je vlastne o tyzden popredu oproti knizke. Ale na to, ci citis pohyby vplyva vela veci - kolko mas tuku, plodovej vody atd. Cize je to dost nelogicke posuvat termin porodu na zaklade nejakeho subjektivneho pocitu. ale ak si sa s tym stretla, budiz Shocked Terezia: pride to uz coskoro a budes sa aj ty s nami tesit uz o chvilu... to viem ale supersky vestit, co?? Laughing
Ide asi hlavne o to aku literaturu citas- ak mas taku realnu- tak tam urcite bude ze 18-20tt a aj toto nemusi byt zavazne ... ale lekary co som sa zatial ja stretla to urcuju ako som pisala- prvorodicka 20tt , druhorodicka 16tt. A podla toho ti posuvaju termin. Ja som hned "protestovala" ked mi lekarka posuvala termin- ze sak moj manzel bol doma len par dni- takze viem skoro presne kedy som otehotnela. Tak mi moja lekarka vysvetlila, ze termin podla menzesu je orientacny +-2tyzdne, a ked sa ten moj termin podla pohybou trafi do toho rozmedzia tych 2t tak je to OK. My sme sa tak natesno tarfili. Ale podla mna tie pohyby su tak individualna vec ze to sa "tabulkovat" neda. Ved tu neide len o mamicku, kolko tuku ma, kolko plodovej vody a podobne, ale aj o babo- niekto je kludnejsi a niekto zas nacvicuje uz v brusku. Tiez este som si spomenula- ked som bola na UZV v cca15tt nas drobec tam take salta nacvicoval ze az- to vsetko som videla- ale necitila som nic. Az o neaky ten tyzden dva... Wink

14.08.2006 12:35

Katarinaa

Maruska: presne tak, je to strasne individualne. A napriklad aj to, ze ja som si cely minuly tyzden myslela, ze su to vazne len nejake vetry. Az teraz spatne, ked som si uz ista, viem posudit, ze az take zazivacie tazkosti som nemala, pricina bola inde Laughing Laughing No ja budem veelmi protestovat, ak by mi chceli na zaklade tohoto posunut termin! Ja som bola na vnutromaternicovej inseminacii, tak viem povedat absolutne presne den oplodnenie, dokonca by som im to mohla udat aj v hodinach a minutach Shocked

14.08.2006 12:39

aksuram

Katarinaa: Maruska: presne tak, je to strasne individualne. A napriklad aj to, ze ja som si cely minuly tyzden myslela, ze su to vazne len nejake vetry. Az teraz spatne, ked som si uz ista, viem posudit, ze az take zazivacie tazkosti som nemala, pricina bola inde Laughing Laughing No ja budem veelmi protestovat, ak by mi chceli na zaklade tohoto posunut termin! Ja som bola na vnutromaternicovej inseminacii, tak viem povedat absolutne presne den oplodnenie, dokonca by som im to mohla udat aj v hodinach a minutach Shocked
.. toto je fakt dobre- ty mas vlsatne lekarske potvrdenie o presnomd atume oplodnenia Laughing Drzim palce ... ja som inak lekarke ani nehovorila datum s tym- ked som si tiez myslela ze su to vetry, ale az datum ked som si bola definitivne ista ze to su pohyby, a aj tak nam este posunuli termin. Ja si myslim, ze aky termin mam zapisany v tehotenskej knizke je uplne jedno- problem nastane ak by ma niekto zacal presviedcat ze prenasam x dni lebo termin som uz mala skor a zeby som mala ist na vyvolanie porodu- to sa este len budem zlostit Twisted Evil Vyvolavanie ja akceptujem len ak mam babo alebo ja problemy- a nie koli neakemu teoretickemu datumu Laughing

14.08.2006 12:44

Katarinaa

Maruska: presne pre toto nikomu nehovorim udany termin porodu (14.1.07), ale ak sa ma niekto opyta, poviem polovica januara. Je to tak strasne orientacny datum , ten TP, ze ja ho proste neuznavam :D Podla mna je minimum zien, co rodia presne v TP, keby ho mali aj tak presne urceny, ako sa len da (napriklad v nasom pripade, alebo v pripade IVF). No, ale uvidime, ako to bude v skutocnosti, toto, je cista teoria...

14.08.2006 13:00

Miss

Čavky, ten anonymus ktoremu si maruska odpisala som bola ja. Moje babeno je tiež kludnejsie ale už sa rozbieha vecer aj rano kopkalo. Sara ja som anonymus odhlasilo ma Evil or Very Mad Alexandra-aj ja horim nedockavostou a neviem ci by mi urobila usg 17.8 v poradni ked idem 18 na usg inde Confused Laughing ale nemala by som male tak zatažovat a už ten jeden den musim vydržat Rolling Eyes Laughing Mimibazar som už mrkala ale zatial len vecicky musim pozriet aj kočiky. Katka-mna tiež pustii v buse sadnut Shocked Laughing mala som take volne tricko, este ked som nebola tehu tak som v nom vyzerala ako tehu lebo neskutocne rozširuje tak som ho nenosila, ale teraz ho nosim vsak som tehu Smile a tiež som treštila oci ked ma jedna mlada baba pustila sadnut Shocked Shocked Laughing ale už to vidno, najmä ked mam obtiahnute saty jajáj vtedy to nezapriem, normalne som si vsimla že okoloiduci chlapi mi pozru do očí a potom hned na brucho Laughing Laughing Inak ja som pohyby zacala citit kratko pred 18 tt, ale pozeram že je to dost podobne každý vacsinou do toho 20tt pociti.

14.08.2006 13:55

Alexandra

Alexandra: Veru je to srandovne.. Ja mam tiez tento tyzden a uz nemozem ani spavat aka som zvedava na to nase male, a aj na to, ci to bude ona, alebo on.. Uz by som male ada volala menom kedze vraj uz babo pocuje.. No a kopance, neiem ci mi lekarka uveri ze ma zacalo kopat v 16+1 Rolling Eyes
... urcite ti lekarka uveri- len Ti zmeni termin poordu o 4 tyzdne dopredu oproti terminu na zaklade MS ... Laughing ... tak sme dopadli aj my- ale nam to posunuli len o 2-3 tyzdne skor Wink Darmo- asi niesme tabulkove pripady ktore citia pohyby v 20tt kedze sme prvorodicky :D
Tak to som zvedava Shocked Na Kosickej som bola, su tam velmi mile predavacky a je to vlastne obchod internetoveho obchodu predeti.sk, takze tam najdete to, co aj na stranke, ale nazivo Wink Ja mam stale pocit ze to bude o nieco skor, ale uvidime co povie lekarka.. A tuku? Ja mam myslim na brusku viac ako taka tanicka, ale no, neviem ci to naozaj je v tom Shocked

14.08.2006 19:37

Alexandra

Baby, kde steeee

14.08.2006 20:21

aksuram

V poslednom case som taaaka unavena, najradsej by som cely den prelezala a uz aj teraz ma taha spat Rolling Eyes ... a to cely den nic nerobim, si neviem predstavit co by bolo keby som kazdy den musela byt 8.5hod v praci. Mate aj Vy taky problem?

14.08.2006 20:34

aksuram

Alexandra- prave som si dopozerala tvoj web. Ak som spravne pochopila macicky chovate v byte- nemas strach koli babatku zo spolunazivania s macickami? My mame doma len jedneho psika, ktory ani nechodieva do mojej izby a aj tak mam trosku obavy aby sme nieco nechytli, pes je u nas uz 10 rokov, stale ockovany- ale aj tak Wink

14.08.2006 20:35

Terezia

aksuram: V poslednom case som taaaka unavena, najradsej by som cely den prelezala a uz aj teraz ma taha spat Rolling Eyes ... a to cely den nic nerobim, si neviem predstavit co by bolo keby som kazdy den musela byt 8.5hod v praci. Mate aj Vy taky problem?
Ja som dnes taka nejaka mechom prastena a stale sa mi chce spat. Aj som si aspon 3x pospala. Aj teraz uz zacinam byt nejaka unavena. A presne som si vzdy pomyslela to iste, ze ako by som to vydrzala v praci.

14.08.2006 20:39

Terezia

Katarinaa: Maruska: presne tak, je to strasne individualne. A napriklad aj to, ze ja som si cely minuly tyzden myslela, ze su to vazne len nejake vetry. Az teraz spatne, ked som si uz ista, viem posudit, ze az take zazivacie tazkosti som nemala, pricina bola inde Laughing Laughing No ja budem veelmi protestovat, ak by mi chceli na zaklade tohoto posunut termin! Ja som bola na vnutromaternicovej inseminacii, tak viem povedat absolutne presne den oplodnenie, dokonca by som im to mohla udat aj v hodinach a minutach Shocked
To som nevedela,ze mate babetko po IUI. Ja som na nej bola 2x, ale nepodarilo sa. Nakoniec sa podarilo prirodzene. S tymi pohybmi ta beriem za slovo. Wink

15.08.2006 10:17

Alexandra

maruska ano, spravne. A nebojim sa, pretoze toto plemeno maciek je skor plysovy macko nez nejaka selma. Naviac do spalne nesmu, maju k dispozicii obyvacku s kuchynou, asi 40m2 bytu, to im bohate staci, a aj tak vacsinu cesu prespia na svojich skrabadlach, alebo sedacke.. A tiez su pravidelne sledovane, ockovane, cipovane a ja neviem este co, takze sa nebojim Wink A spat, nieco mi o tom hovorte, idem tu umrieet v tom kancli Sad

15.08.2006 10:18

Katarinaa

Baby, nosite aj vy kazdykrat do poradne moc? ? Ja mam zajtra poradnu, ale az poobede a nechce sa mi ho cely den nosit so sebou, tak rozmyslam, ci mozem pouzit aj nejaky tesne pred poradnou.

15.08.2006 10:36

aksuram

Katarinaa: Baby, nosite aj vy kazdykrat do poradne moc? ? Ja mam zajtra poradnu, ale az poobede a nechce sa mi ho cely den nosit so sebou, tak rozmyslam, ci mozem pouzit aj nejaky tesne pred poradnou.
Aj ja nosim do poradne vzdy moc. Ale na prvy krat som nemala tak im vpohode stacili to co som "stvorila" tam - cize ranny byt nemusi- aspon mne to tak vychadza Wink

15.08.2006 11:56

Miss

Katka-ja do poradne nemusim moč nosit, každý stvrtok ked je poradna sestricka pred ambulanciou vyloži testovacie papieriky takže myslim že celkom fajn riesenie, ale podla mna može byt hocijaký niekde som aj čitala že taký ranny ani nie je presný lebo je to zmes kadečoho este z predchadzajuceho dna. Sára žijes? Rolling Eyes Laughing

15.08.2006 11:56

Anonymous

Ahojte babenky, ozyvam po dlhom case. Zmena prace a este aj tehu. Nejako nestiham ani uzit ten prekrasny pocit, ze nosim babo pod srdcom. Chcem sa opytat mam TP 30.12. p PM, ale mam dlhe cykly a stale som si nie ista kedy sa to stalo.... lekar mi v 12tt povedal, ze to je az 13.01. az 17.01.2007podla ultrazvuku. Na buduci tyzden idem na poradnu v 20tt. A prekvapili ste ma, ze citite pohyby. Som 1 rodicka tak neviem. Brusko sa mi tento tyzden vypulilo a uz nosim tehunohavice. Tak aky mam TP? Uz som z toho blba - na sviatky to nie je vyhra a kocikove ma ist hore od noveho roka.Je to motivujuce, ale len pre nas nie pre nase maluskave baetka v brusku...ze jo? Dobra rada v mothercare v auparku je dobry vypredaj - kupila som tam teplejsie nohavice len za 570,-Sk a tricko z dlhym rukavom za 490,-S. Inak nove kolekcie im neprisli a ceny su fakt hrozne. Chcem si kupit rifle na zimu ale povedali, ze ceny nad 2500,-Sk -ufff poradte kde sa daju kupit pekne a lacne rifle ale ni na traky.Chcela by som nejake peknucke....

15.08.2006 12:11

termin

renka_lienka

vladka12: Ahojte babenky, ozyvam po dlhom case. Zmena prace a este aj tehu. Nejako nestiham ani uzit ten prekrasny pocit, ze nosim babo pod srdcom. Chcem sa opytat mam TP 30.12. p PM, ale mam dlhe cykly a stale som si nie ista kedy sa to stalo.... lekar mi v 12tt povedal, ze to je az 13.01. az 17.01.2007podla ultrazvuku. Na buduci tyzden idem na poradnu v 20tt. A prekvapili ste ma, ze citite pohyby. Som 1 rodicka tak neviem. Brusko sa mi tento tyzden vypulilo a uz nosim tehunohavice. Tak aky mam TP? Uz som z toho blba - na sviatky to nie je vyhra a kocikove ma ist hore od noveho roka.Je to motivujuce, ale len pre nas nie pre nase maluskave baetka v brusku...ze jo? Dobra rada v mothercare v auparku je dobry vypredaj - kupila som tam teplejsie nohavice len za 570,-Sk a tricko z dlhym rukavom za 490,-S. Inak nove kolekcie im neprisli a ceny su fakt hrozne. Chcem si kupit rifle na zimu ale povedali, ze ceny nad 2500,-Sk -ufff poradte kde sa daju kupit pekne a lacne rifle ale ni na traky.Chcela by som nejake peknucke....
Ahojcek,my sa este nepozname, takze tesi ma :D . Ja mam presne ten isty problem ako ty. Moj dr. mi dal termin na 1.1., ale ja som predtym mala problemi s cyklom, a podla ultrazvuku mam termin tak na 17.1.2007, takze som z toho tiez tak kusok jelen Smile . Ale vraj termin podla ultrazvuku je pravdepodobnejsi. A tiez este necitim pohyby, ale uz som sa pytala tolkych, a vacsina povedala,ze pri prvorodickach vacsinou zacnu citit pohyby az okolo 20 tyzdna,respektive neuvedomuju si ze uz citia pohyby,lebo to mozu pocitovat ako keby im travilo v bruchu. Ja som si uz tiez kupila tehunohavice, v tescu mali vypredaj a za 300 az 500sk a tiez na obchodnej je novy obchod pri K-Cere, neviem presne ako sa vola, ale maju tam pekne vecicky pre tehulky,netehulky aj deticky.A ceny su uplne v pohode, ja ked som videla tie v auparku tak som skoro plakala, ved to budem mat tak na 4-5mesiacov a radsej kupim nieco krajsie pre drobceka. Tak skus toto, hoci tesco uz zrejme nebude mat nic, lebo ja som si to kupovala v polke jula a rifle vobec nemali. Ale v tom obchodiku na obchodnej urcite nieco najdes. A z toho terminu nebud popletena, davaju sa 3 terminy a niekedy nevyjde ani jeden Laughing . Tak pa Renka_lienka

15.08.2006 12:17

SARA.KRALLER

vladka12: Ahojte babenky, ozyvam po dlhom case. Zmena prace a este aj tehu. Nejako nestiham ani uzit ten prekrasny pocit, ze nosim babo pod srdcom. Chcem sa opytat mam TP 30.12. p PM, ale mam dlhe cykly a stale som si nie ista kedy sa to stalo.... lekar mi v 12tt povedal, ze to je az 13.01. az 17.01.2007podla ultrazvuku. Na buduci tyzden idem na poradnu v 20tt. A prekvapili ste ma, ze citite pohyby. Som 1 rodicka tak neviem. Brusko sa mi tento tyzden vypulilo a uz nosim tehunohavice. Tak aky mam TP? Uz som z toho blba - na sviatky to nie je vyhra a kocikove ma ist hore od noveho roka.Je to motivujuce, ale len pre nas nie pre nase maluskave baetka v brusku...ze jo? Dobra rada v mothercare v auparku je dobry vypredaj - kupila som tam teplejsie nohavice len za 570,-Sk a tricko z dlhym rukavom za 490,-S. Inak nove kolekcie im neprisli a ceny su fakt hrozne. Chcem si kupit rifle na zimu ale povedali, ze ceny nad 2500,-Sk -ufff poradte kde sa daju kupit pekne a lacne rifle ale ni na traky.Chcela by som nejake peknucke....
vladka ak si z bratislavi tak ti mozem poradit a ak mate auto zbehnite do viedne.tie ceny ktore tu pisete su naozaj na slovenske pomeri prehnane.ja zijem vo viedni a co sa tyka tehotenskych veci tak teho rifle tu stoja asi 40 ?,ale pozor nie vsade !

15.08.2006 12:23

unava

renka_lienka

aksuram: V poslednom case som taaaka unavena, najradsej by som cely den prelezala a uz aj teraz ma taha spat Rolling Eyes ... a to cely den nic nerobim, si neviem predstavit co by bolo keby som kazdy den musela byt 8.5hod v praci. Mate aj Vy taky problem?
Ahojcek, ja nastastie cez den vydrzim,ked som unavena tak mi staci aj pol hodinka spanku,ale uz o 22.00 musim byt v posteli. A v praci mam vyhodu, robim v skolke a ked musim tak si poobede lahnem s deckami a riadne si schrupnem Laughing , sefkovci zatial neprotestovali, ale nastastie su z tych co sa tesia so mnou ze cakam drobceka.

15.08.2006 12:25

Katarinaa

Dakujem za odpovede ohladom toho mocu. Tiez si myslim, ze najsikovnejsie by bolo, keby som priamo tam vyfasovala ten pruzok a hotovo. NIkdy som nemala problem s produkciou mocu Laughing Embarassed teraz v tehotenstve uz vobec nie. Muz sa mi za to aj smeje, ze mam obcikane vsetky zachody v BA a aj inde, kamkolvek ideme. Baby, ako to vy robite, ze vzdy najdete nieco v tom mothercare?? Ja som tam uz bola 2x, a nikdy sa mi tam nic nepacilo, z tych tehotenskych veci. Zda da mi to vsetko take strasne suche, alebo ake. Ja som to vzdala pomerne rychlo a ako horovi SARA, radsej som to rovno zvrtla do rakuska, kde som si kupila pkne rifle v Hm a som spokojna. Chystam sa tam do decembra min. este raz, ale to uz budem nakupovat aj nieco pre babatko aj tehotenske/kojace podprdy, ktore som minule vytrvalo odignorovala :D Inac, dik za tip na ten novy obchod na Obchodnej, musim ist okuknut aj kvoli takym zakladnym veciam, ako su bavlnene plienky a pod.

15.08.2006 12:33

SARA.KRALLER

Miss: Katka-ja do poradne nemusim moč nosit, každý stvrtok ked je poradna sestricka pred ambulanciou vyloži testovacie papieriky takže myslim že celkom fajn riesenie, ale podla mna može byt hocijaký niekde som aj čitala že taký ranny ani nie je presný lebo je to zmes kadečoho este z predchadzajuceho dna. Sára žijes? Rolling Eyes Laughing
ahoj miss,prepac ze som sa neozvala,vcera som to mala dost stressove.ale dnes je to uz ok.chcem ti poslat aj fotku toho kociara ale nejako sa mi to nedari.naposledy ked sme sa vracali domov zastavili sme sa v blave v kike a chcela som zistit co stoji ten kociar u nas,ale nepotesili ma lebo na slovensku neni a ani nebude dovazany.pockam este na mojho muza aby mi s tou fotkou pomohol.ako sa mas ty a co robi tvoj anielik?mne sa zda ze maxa citim kazdym dnom silnejsie.co sa tyka mocu,kazdy raz musim odovzdat moc ale nemusi byt ranny.sara

15.08.2006 12:46

Jordanka

Ahoj Katka, ja chodím do poradne aj neskôr, nie vždy ráno. Niekedy aj o 11.00 hod a moč dávam až tam. Sestrička ma vždy pošle "načapovať". Takže určite to nemusí byť ranný moč. Inak ho dávam každú poradňu.

15.08.2006 12:50

Miss

Čavky Sára :D , tak ked ten kocik tu nedostat ani mi ho neposielaj lebo budem naštvana Laughing Laughing , ale dufam, že nejaký peknucký zoženieme. Nic sa mi dnes nechce je nejaký divný tlak, strasne fuka vietor a svieti slnko tuto kombinaciu neznasam,akosi ma bolia dnes oči, unavena som, ale male je za to žive Laughing vcera sa otačalo v noci pri telke, ked som doobedu vstala už chodilo sem a tam Laughing som sa najedla a už je tíško ta tak sa máme, pojdem sa aspon prejst do stanku, lebo doma som už na hlavu Laughing

15.08.2006 12:52

Terezia

Katarinaa: Baby, nosite aj vy kazdykrat do poradne moc? ? Ja mam zajtra poradnu, ale az poobede a nechce sa mi ho cely den nosit so sebou, tak rozmyslam, ci mozem pouzit aj nejaky tesne pred poradnou.
Ja nosim kazdy krat a to uz musim chodit castejsie. A nikto ma neupozornoval,ze by to mal byt ranny, takze v klude to sprav tak ako chces.

15.08.2006 13:08

Anonymous

Dakujem Sara za odpoved. Vo Viedni mam kamosku, ktora tam pracuje. Aj vies konkretne obchodaky, kde mame hladat take rifle? A kde je detsky obchod H&M - su tam dobre ceny??dik Razz

15.08.2006 13:13

Alexandra

Miss: Katka-ja do poradne nemusim moč nosit, každý stvrtok ked je poradna sestricka pred ambulanciou vyloži testovacie papieriky takže myslim že celkom fajn riesenie, ale podla mna može byt hocijaký niekde som aj čitala že taký ranny ani nie je presný lebo je to zmes kadečoho este z predchadzajuceho dna.
Ja mam podobne skusenosti, tiez mi sestricka vzdy da papierik a testujem na mieste :D Nohavice som nakupovala v nedelu, cez inzerat, lebo co ich budem nosit, max 4 mesiace a za to teda 2500sk nedam. Tam mam na traky, potom jedny rifle a toto spolu ma stalo 700sk. Ved nemusim chodit ako zo zurnalu v ciernych nohaviciach a bluzockach, som tehulka, tak nech Laughing

15.08.2006 13:48

zuzana Búciová

Ahoj Vladka a vitaj opäť medzi nami. Termín podľa toho sona v 12tt je dosť pravdepodobný, a aj to že ešte necítiš pohyby by mohlo byť tým, že si otehotnela trochu neskôr. Tie neskoršie soná sú už potom individuálne, a nedá sa podľa nich presne určiť TP. Veď niektoré deti majú 2800g a niektoré 4200g pri pôrode. Vtedy sa to už totiž diferencuje. Ja som pri každom z našich detí cítila pohyby do toho 20tt. Ale je to strašne individuálne. Inak babenky, celkom fajn tehu veci sa sajú kúpiť aj z druhej ruky- skúste www.mimibazar.sk , sekciu tehotenské oblečenie. Ceny sú tam oveľa prijateľnejšie, ako v normálnych obchodoch, a tie veci sú fakt niekedy ako nové. Veď za tie 4-5 mesiacov sa nestihnú vôbec zničiť:-))) Inak k tomu moču v poradni, ja som si kúpila v lekárni, alebo v zdravotných potrebách tie testovacie pásiky, a moč si vyšetrím vždy ráno v deň poradne, a nešaškujem so šampaňákom- pohár na moč:-))), a ani nemusím ten moč nikde nosiť. To zhodnotenie podľa toho obalu zvládne určite každá. A zajtra idem na to morfologické sono v 20tt. Manžel je strašne zvedavý, či donesiem domov nejakú novú informáciu, napr. o pohlaví. A idú so mnou aj moje staršie deti, a tie sa už tiež nevedia dočkať.

15.08.2006 13:51

Miss

baby ja tehu oblecko nemam este žiadne,nohavice este zapnem,ale dokedy? Shocked Laughing a na jesen urcite budem potrebovat vsetko co mam doma su total bedrovky takže mi sedia ale v zime take v tehu predsa nemožem, prechladit sa by bolo nebezpecne, neviem kde ist sa poobzerat po nejakých nohaviciach lebo u nas nic take nie je Mad iba v Hypermarketoch a tam obycajne latkove nohavice tehu stoja 1700 korun, na tehotne mamicky sa nemysli s obleckom.

15.08.2006 13:52

zuzana Búciová

Práve som si podľ tickeru všimla, že som sa prehupla do druhej polovice tehotenstva. No sila. Veď iba nedávno mi manžel zistil na teste II. A ako sa tak dívam, tak za chvíľu budeme rodiť. POMOOOOOCCC!!!!!

15.08.2006 13:55

Katarinaa

No, ked skusena trojmatka krici 20 tyzdnov pred porodom pomoc, tak potom Laughing Laughing Laughing

15.08.2006 13:56

zuzana Búciová

Tie tehotenské veci si pozrite aj na www.bazos.sk v sekcii tehotenské oblečenie. Niekedy sa tam objavia veľmi pekné veci. Teraz som tam pozerala, je tam dosť rifiel iba do pása.

15.08.2006 14:25

aksuram

Ak mas dlhsi cyklus tak tvoj realny termin pod PM moze byt kludne o par dni neskor ako pri klasickom 28 dnovom cykle. A merania podla ultrazvuku v prvych tyzdnoch davaju najpresnejsi obraz o vyvoji babatka a teda aj o moznom termine porodu- tomu terminu podla uzv by som verila viac. A ak este necitis pohyby tak to tiez nasvedcuje skor tej polovici januara. Ja by som radsej brala polovicu januara ako prelom rokov- lebo rodit cez sviatky to nemusi byt zas tak uzasne- drzim palce Wink ... aj ja chcem nohavice za 570.- a tricko za 490.- Crying or Very sad tu v KE take nenajdem. Ale zas tie rifle co si pisala som tu videla za cca 1700.- su bez trakov take peknucke.

15.08.2006 14:35

aksuram

Miss: baby ja tehu oblecko nemam este žiadne,nohavice este zapnem,ale dokedy? Shocked Laughing a na jesen urcite budem potrebovat vsetko co mam doma su total bedrovky takže mi sedia ale v zime take v tehu predsa nemožem, prechladit sa by bolo nebezpecne, neviem kde ist sa poobzerat po nejakých nohaviciach lebo u nas nic take nie je Mad iba v Hypermarketoch a tam obycajne latkove nohavice tehu stoja 1700 korun, na tehotne mamicky sa nemysli s obleckom.
... Celkom Ti zavidim, ja nohavice nezapnem uz dost dlho ziadne okrem tehu Embarassed Ale tehu nohavice som zacala nosit asi az prilis skoro- resp. este som ich doslova nepotrebovala. NAhucal do mna manzel, ze aj tak ich budem potrebivat, vsetko je to na gumicku tak nech ich pekne krasne nosim hned jak sa brusko zacne objavovat aby som nasho drobca neutlacala. A viete co? Akosi mi s tou zmenou aj presli vsetky traviace tazkosti.Asi som si to do vtedy neuvedomovala, ale uz to v tom, mojom brusku bolo predsa len nahustene a mne to dost robilo zle na zaludok. A mam asi tiez velke stastie ze som kopu tehu veci "zdedila" po sestre a svagrinej - vlastne jedine co som kupovala boli nohavice, lebo mam z nich najdlhsie nohy.

15.08.2006 15:02

Alexandra

Tak ja som to tiz s novymi vzdala, radsej budem chodit v pouzivanych a nevyplujem sa financne na ukor babetka.. Baby, nech uz je stvrtok...

15.08.2006 15:51

Miss

maruska-ono to s tým stlacanim je pravda ked chodim je to v pohode ale ked si sadnem so zapnutými 38mickami,citim ako zacne kopat, rozopnem sa a je kludne, snažim sa pri sedeni rozopinat, škoda že u čínakov nie je aj teho oblečko, vsade maju obchody s milion vecami za dobre ceny tak by mohli prihodit do vyberu aj tehu veci

15.08.2006 17:47

Anonymous

Tak teraz vam vsetkym, co este zapnete nohavice uprimne zavidim Embarassed Ja som sice dost stihla /teda bola som :D / ale tehu nohavice som kupovala uz zaciatkom juna. Mne ten nas maly chalanisko najskor "isiel do stehien a zadocku a az potom do bruska. :D A to mam tiez uz poriadne velikanske...a pri tom stale nechce kopkat. Z toho uz mam dost nervy. Dnes som zacala 21 tyzden a nic... Confused

15.08.2006 18:32

aksuram

Karolink: Tak teraz vam vsetkym, co este zapnete nohavice uprimne zavidim Embarassed Ja som sice dost stihla /teda bola som :D / ale tehu nohavice som kupovala uz zaciatkom juna. Mne ten nas maly chalanisko najskor "isiel do stehien a zadocku a az potom do bruska. :D A to mam tiez uz poriadne velikanske...a pri tom stale nechce kopkat. Z toho uz mam dost nervy. Dnes som zacala 21 tyzden a nic... Confused
... aj ja som kupovala prve tehu veci na prelome maja a juna Wink A brusino mam teraz uz taaak obrovkse- aspon mne sa zda .. uz mam problem sa zohnut Embarassed

15.08.2006 18:33

Miss

karolinka-ja som vcera zacala 21 tt Smile mne ide bábo asi do prs zatial tie sa zvacsili najviac Laughing kopat zacne každu chvilu neboj, lahni si na chrbat vystri nohy a nieco by si už mala pocitit

15.08.2006 18:58

som nová

johana

Ahojte! Len teraz som sa dozvedela, že nejaké také fórum exist. Som tiež "januárová" a som z KE

15.08.2006 19:25

SARA.KRALLER

vladka12: Dakujem Sara za odpoved. Vo Viedni mam kamosku, ktora tam pracuje. Aj vies konkretne obchodaky, kde mame hladat take rifle? A kde je detsky obchod H&M - su tam dobre ceny??dik Razz
ahoj vladka,presne som mala na mysli H&M,najlepsie sa ti bude nakupovat na mariahilfestrasse,je to v centre a je to asi najdlhsia nakupna ulicqa vo viedni ak nie v celom rakusku.nachadza sa na nej vela obchodnych domov a mensich obchodov.v H&M ja osobne nakupujem najradsej,mas ich na tejto ulici hned 3.mas tam vecicky aj pre babätka,sara

15.08.2006 20:34

Miss

ahoj Johanka Exclamation Smile aj ja som z KE, kolko mas rokov a kde bývas? Čavky Sára nakupovatelka Smile

16.08.2006 10:01

katrinn

ahojte baby, ako sa máte? my celkom dobre, zacinam sice vyzerat ako almara, ale pohodicka Laughing