1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104

Januarove babetka 2007

08.08.2006 12:05

katrinn

tanickask: Baby zavidim, ja budem vediet pohlavie az o nejaky mesiac Smile mozno... Smile dovtedy mi vraj nebude robit sono. Sad
tanicka, ja najskôr 28.8, ak sa ukážu... takže len vydržať.. nič iné nám neostáva

08.08.2006 12:14

tanickask

jasne vydrzime :D :D :D Ja uz sa tesim na to kocikovanie. Hlavne ked bude taka kvalitna poladovica Shocked Laughing

08.08.2006 12:22

Katarinaa

no co, vsak budeme mat kocar na podopieranie, ja si myslim, z poladovica nas nemoze ohrozit tuto zimu Laughing Laughing

08.08.2006 12:30

Velrybka

Ahoj Renka - lienka - aky chutny obraztek tam mas Laughing Laughing a vitaj. Tanicka - ja napr. teraz vobec neviem kde , ku komu a v ktorej krajine pojdem na nasledujucu kontrolu Laughing Laughing Hruza. Ale premyslam, ze ked sa vratim 30. z dovolenky tak pojdem potom k mojej starej gynekologicke v BA len na jednu kontrolu. Snad ma nevyhodi. Len budem chciet vediet, ci je babo ok, ci sa hybe a tak. A uz absolutne neviem kam pojdem na ten glukozovy test. Ved ten sa bude robit uz pomaly za par tyzdnov. Ozaj baby, kde robia v BA ten 3D ultrazvuk?? A musi vas tam poslat vasa gynekologicka?? ALebo sa mozete proste objednat?? My sme s Filipkom po ockovani, takze vcera bola perna noc. Este mi pri prebalovani aj ocural cely paplon. Rolling Eyes Rolling Eyes Tak som asi o 11pm prezliekala periny a hadzala paplon do pracky. Laughing Laughing

08.08.2006 12:34

Zuziik

Babenky vcera sme kupili malemu uniformu do skolky. Chudacik moj maly, ma len tri roky a bude musiet chodit do skolky v sivych nohaviciach, bielu koselu, sive ponozky, cierne topanky a kravatu a pulover s logom skoly dostane az v septembri. No trosku mi to pripada pritiahnute za usi, uz teraz vidim ako bude vyzerat ta biela kosela ked pride domov.... Sad A o tom, ze nebude mat ziadne pohodlie ani nehovorim, ved len sme to v obchode vcera skusali, tak krical ako zmyslov zbaveny... Sad chuda moje Shocked

08.08.2006 12:44

tanickask

Velrybka, ten 3D robia na zahradnickej v GinFiv a myslim ze sa treba objednat. Cislo mozno niekto bude vediet alebo skus na nete. Zuzik, verim ze to je neprirodzene tie uniformy, ale na druhej strane, oni vedia preco to robia. V podstate sa zmazu socialne rozdiely medzi detmi. Vsak vies. Len chuda dieta a chuda ty, z tej skolky uz nepride taky naskrobeny ako do nej pojde :D lepsie by mu bolo v teplacikoch. ked som to videla v australii, tak som si pomyslela.... niektore uniformy hotova katastrofa, asi by som dieta preradila do inej skoly :D Shocked

08.08.2006 12:44

Miss

tanicka nebud smutna, dovtedy by to ani nezistila, ja som na Dr. hned vo dverach vybafla, že ideme na nho mrknut nie? tak suhlasila Laughing a veru v 16 tt pohlavie nezistila, v 20 tt už budes mat vacsiu istotu že sa na to pride Smile

08.08.2006 12:52

Terezia

[quote="Velrybka"]Ahoj Renka - lienka - aky chutny obraztek tam mas Laughing Laughing a vitaj. Tanicka - ja napr. teraz vobec neviem kde , ku komu a v ktorej krajine pojdem na nasledujucu kontrolu Laughing Laughing Hruza. Ale premyslam, ze ked sa vratim 30. z dovolenky tak pojdem potom k mojej starej gynekologicke v BA len na jednu kontrolu. Snad ma nevyhodi. Len budem chciet vediet, ci je babo ok, ci sa hybe a tak. A uz absolutne neviem kam pojdem na ten glukozovy test. Ved ten sa bude robit uz pomaly za par tyzdnov. Ozaj baby, kde robia v BA ten 3D ultrazvuk?? A musi vas tam poslat vasa gynekologicka?? ALebo sa mozete proste objednat?? Telefonne cislo na recepci do Gin-Fivu je 02/50102900. Ja osobne budem mat kazetu len z klasickeho sona. Chcela som ist na 3D, ale nakoniec som si to rozmyslela, ze nejdem.

08.08.2006 12:54

katrinn

[quote="Velrybka"]Ahoj Renka - lienka - aky chutny obraztek tam mas Laughing Laughing a vitaj. Ozaj baby, kde robia v BA ten 3D ultrazvuk?? A musi vas tam poslat vasa gynekologicka?? ALebo sa mozete proste objednat?? na Záhradníckej v Gyn-Fiv... ale je to neskutočne drahé... Twisted Evil

08.08.2006 12:55

katrinn

tanickask: jasne vydrzime :D :D :D Ja uz sa tesim na to kocikovanie. Hlavne ked bude taka kvalitna poladovica Shocked Laughing
tanicka, ja sa teším na to kočíkovanie s náklaďákom Laughing Laughing Laughing

08.08.2006 12:56

novácik

Jordanka

Ahojky, no konečne som sa dostala aj ja k internetu. Cez víkend nemám prístup a včera bol v robote nápor. Zuziik skratka môjho mesta je NMNV, mám 25 rokov a čakám prvé bábetko. Zatial sa starám len o manžela. Tanicka, moje meno je Jana, ale Jordanka je skratka môjho priezviska.

08.08.2006 13:11

zuzana Búciová

baby, rozmýšlali ste aj nad monitorom dychu pre deti? Čo si o tom myslíte?

08.08.2006 13:16

gabca

Ahojte dievcata, vitam renku-lienku. Ja mozno budem vediet pohlavie okolo 21.8. Tiez som zvedava ale od 14.8. ideme na dovolenku a prave vtedy som v 20tt. Takze si este chvilku pockam. Zuzik inak malemu kupujes jdenu uniformu alebo viac? Neviem si predstavit ako by ten nas kydosko chodil len v jednych nohaviciach a kosielke. Ved to nebudes stihat prat. Alebo maju aj nieco na prezlecenie? Zdaju sa mi az neuveritelne tie ceny co tu spominate za poradne atd. Ja som minule tehu neplatila ani korunu, mala som spolu 4 USG + morfologicky a vsetky ostatne potrebne vysetrenia. A bola som spokojna so starostlivostou. Teraz som zatial este tiez nic neplatila a dufam, ze ani nebudem. Pritom tiez chodim k sukromnemu lekarovi, ktory spolupracuje s niektorymi poistovnami takze tieto vysetrenia mam hradene poistovnou.

08.08.2006 13:24

Terezia

Zuzana Búciová: baby, rozmýšlali ste aj nad monitorom dychu pre deti? Čo si o tom myslíte?
Ja by som si monitor chcela kupit. A co si myslis ty?

08.08.2006 13:25

Lenocka

Sara tak ako ti uz niektora kocka napisala AFP testy sa robia odberom krvi. Zistuje sa pri nich, ci dietatko nahodou nebude nejako postihnute, ale nie su velmi presne. Na nich veeelmi zalezi, aby sa ten odber zobral v presnom rozmedzi tehotenstva, tusim okolo 15tt. Pokial aj vyjdu pozitivne, este to nemusi znamenat, ze sa ti narodi postihnute dieta, preto sa robi potom amniocenteza, odber plodovej vody. Ale tiez uz boli pripady, ze vysledky boli zle a nakoniec sa narodilo zdrave babatko. Gabca tiez idem na UZV 21.8. a uz sa neviem dockat, len som zvedava, ci mi nahodou doktorka nepovie, ze je este priskoro, aby videla, pohlavie dietata. Takto to na mna vyrukovala aj pri Lukaskovi. Renka Lienka vitaj medzi nami. Zuzka teraz neviem ci monitor dychu a babysitter elektronicky je ta ista vecicka, ale my sa zamyslame nad tym babysitterom. V tomto mam este trochu chaos, tak dufam, ze mi to niektora kkocka ujasnite.

08.08.2006 13:27

katrinn

Zuzana Búciová: baby, rozmýšlali ste aj nad monitorom dychu pre deti? Čo si o tom myslíte?
Zuzka, ja som o tom rozmýšľala, ale zas sa mi nezdá celkom vhodné také malé bábätko podložiť elektrickými káblami... Ale zas, ak by to malo zachrániť život, prečo nie? Embarassed

08.08.2006 13:37

Alexandra

Nech sa paci, tabulecka Smile

08.08.2006 13:45

KatJan

Caute baby! Ja som za co najprirodzenejsie tehotenstvo. O ultrazvukoch som mimochodom pocula, ze kedze sa nerobia este dostatocne dlhu dobu (prva uzv generacia este nema deti), este nie je nijak dokazane, ze neskodia (nie je vsak dokazany ani opak). Mne sa zda cela ta vec okolo 3D, dvd nahravok atd pravdu povediac trochu neprirodzena... ved ked babatko ma prist na svet az v januari, preco chceme vsetci vediet ako vyzera uz teraz? A neviem si teda predstavit, kedy tu nahravku budem asi tak pozerat... Ina vec je zdravotne hladisko, ci su vsetky organy OK a ci sa babatko dobre vyvija... A nie je to z financnych dovodov... tu sa mimochodom plati za kazdu navstevu u gynekologa 100 euro (bez ohladu na to, ci ti robia uzv, alebo nie). Prvykrat som skoro na zadok spadla...! My sme sa rozhodli, ze ziadny navyse ultrazvuk absolvovat nebudeme. Myslim si, ze si zasluzi aj to babenko tam v brusku trochu sukromia...Aj my si zasluzime prekvapko... Myslim si, ze nie zato, ze su nejake moznsti, hned ich treba aj vyuzit. Treba skor zvazit, co naozaj chceme...Pride mi to cele tak trochu aj princip konzumu... Ved vsetkeho vela skodi... Prepacte baby, nechcem tu nejako vobec mudrovat, len som chcela vyjadrit svoj nazor. Ste skvele a velmi dobre sa mi vas cita!

08.08.2006 13:52

katrinn

Kat, máš v niečom pravdu, ale zas, ak je to vyšetrenie potrebné kvôli tomu, aby sa zistili akékoľvek poškodenia, tak 3- krát za celé tehu si to zaslúži aj mamina.... Ja osobne na 3D, ani 4D nepôjdem, doteraz som absolvovala 2 vyšetrenia uzv, takže to netreba preháňať.. Razz Len zvedavosť nám nedovolí

08.08.2006 13:58

Katarinaa

Baby som v soku kolko proti-nazorov na 3D. A to som si myslela, ze som sama, co to povazuje za zbytocnost. Vsetci ma presviedcali, ze mam na to ist.

08.08.2006 14:05

katrinn

Katarinaa: Baby som v soku kolko proti-nazorov na 3D. A to som si myslela, ze som sama, co to povazuje za zbytocnost. Vsetci ma presviedcali, ze mam na to ist.
Katka, akurát dnes som čítala toto: http://spravy.pravda.sk/vysetrenie-ultrazvukom-moze-poskodit-plod-few-/sk_zaujima.asp?c=A060808_092909_sk_zaujima_p23 aj mňa všetci presviedčajú, že uzv nie je škodlivý, že je založený na zvuku... no ale aj tak... zas na druhej strane, mama mi hovorila, že keď čakala mňa a môjho brata, tak ju týždeň pred predpokladaným termíno zrentgenovali a povedali jej, dobre, máte tam jedno/dve/tri.. pôjdete rodiť.. a sme tu.... Rolling Eyes osobne, nič navyše, pokiaľ to nie je nutnosť..

08.08.2006 14:21

aksuram

Ja sa teraz pokusim zhrnut odpovede na vsetko co ma tu zaujalo, tak dufam, ze to nebude posobit chaosticky. Embarassed Bola som na viacerych ultrazvukoch, 2D aj 3D, ale nie z dlhej chvile, ale preto, ze sme mali problemy a museli nas pozornejsie sledovat- a ked uz to uvz robili tak som si to dala vzdy nahrat na video. Nikdy nevies kedy sa to zijde aj pre lekara na porovnanie stavu. A vlastne vramci tych roznych uvz nam velmi skoro vedeli povedat ze to bude chlapec. Ana 3D sa daju zistit rozne poruchy ktore na 2d nieje videt, alebo naopak to co sa na 2D zda byt podozrive vam 3D moze vyvratit a mate klud. Celkovo si myslim, ze vsetko co nieje uplne prirodzene treba eliminovat a nevystavovat sa zbytocnemu riziku. No na druhej strane som presvedcena ze to mnozstvo ziarenia ktore na nase babatka este v brusku vplyvaju napr. aj vdaka mobilo je uz aj tak dost. A predsa s tym nikto nic nerobi. A nikto ani netusi ake to bude mat nasledky na dalsie generacie. Ale este predsa k UVZ - moj manzel momentalne pracuje na jednom medzinarodnom projekte a doslova sa tak zaobera roznymi metodami skumania vsetkych materialov a teda aj roznymi technikami uvz- a vcera mi vysvetlil ze to su vlastne kmity ktore sposobuju ten ultrazvuk- cize urcite to neprospieva, ale zas ak to je potrebne tak je to urcite to mensie a prijatelne zlo. K monitoru dychu- je to uplne fantasticka vec. Sama som pri strazeni deti zazila dost mrazivych chviliek ked som si nebola ista na prvy pohlad ci to mimino dycha alebo nie. Ten hrudnicek sa hybe len minimalne a hlavne v noci ked je clovek rozospaty je to dost blbe. Ten monitor vsak stale monitoruje dych a vlastne sa staci pozriet na kontrolku ci svieti- vlastne ani to nemusite lebo ak by bol neaky problem zacne to strasne "hulakat". Samozrejme ze to nikomu neprajem, ale urcite ocenia tento super pristroj mamicky ktore maju skusenosti so SIDS. Prave vdaka takemuto pristroju sa da zabranit smrti babatka kedze velmi rychlo zistite ze nedycha. A tych elektrickych kablov by som sa az tak nebala- funguje to na standardne baterky. A vzhladom nato kolko statickej elektriny sa vyskytuje v ovzdusi si nemyslim, zeby to bol az tak cudzi element.

08.08.2006 14:27

aksuram

Alexandra: Nech sa paci, tabulecka Smile
Konecne som pochopila o aku tabulku ide Embarassed takze ak mozem poskytujem dalsie udaje tykajuce sa nasho tehu :D moj vek je 25, momentalne byvam v Ke, ale o cca mesiac sa stahujem do Holandska, termin porodu mame 2.1.2007, a vlastne deticky zatial nemam a nas drobec sa bude volat Misko :D

08.08.2006 14:29

Katarinaa

katrinn: za cias tehotenstviev mojej mamy vraj tiez neboli ziadne UTZ a bolo to OK. Dozvedela som to tak, ze som vcera zacala o tom 3D a ona zahlasila ze: " to je nejaky novy film?" Laughing Laughing tak ma pobavila a to je lekarka!

08.08.2006 14:32

aksuram

Katarinaa: katrinn: za cias tehotenstviev mojej mamy vraj tiez neboli ziadne UTZ a bolo to OK. Dozvedela som to tak, ze som vcera zacala o tom 3D a ona zahlasila ze: " to je nejaky novy film?" Laughing Laughing tak ma pobavila a to je lekarka!
Vtedy sice nerobili uzv lebo ho nemali- zato ked bol problem robili "bezpecnejsie" vysetrenia ako napriklad RTG ... a tie deti ziju - jedno take mam za manzela Wink

08.08.2006 15:32

Alexandra

Takze update Smile

08.08.2006 16:39

KatJan

Ohladne uzv, i predchadzajucich metod plne suhlasim s vami, dievcata... Tiez som si myslela, ze cele tehotenstvo nedam do seba ani pilulku lieku, teraz mi hrozia antibiotika a ak to bude potrebne, samozrejme ze ich brat budem. Dolezite je asi zhodnotit plusy a minusy, rizika jedneho i druheho... K tomu monitoru dychu, je to asi dobra vec, ked moze zachranit zivot... Na druhej strane moj bracho a svagrina ho mali pozicany a nakoniec ho vobec nepouzivali, lebo v noci, ked ti babo place a chces ho zobrat na ruky musis najpr pristroj vypnut, aby nezacal rucat na cely dom. Lebo ked tam babo nie je, registruje zastavenie dychania. V noci, ked chces rychlo babo utisit, musis sa najprv starat o pristroj, co je dost frustrujuce...Takze ako vsetko, aj toto ma svoje vyhody i nevyhody...zavisi na kazdom ako sa rozhodne. My sme sa este nerozhodli. Smile

08.08.2006 20:17

Anonymous

[quote="Miss"]tanicka nebud smutna, dovtedy by to ani nezistila, ja som na Dr. hned vo dverach vybafla, že ideme na nho mrknut nie? tak suhlasila Laughing a veru v 16 tt pohlavie nezistila, v 20 tt už budes mat vacsiu istotu že sa na to pride Smile[/quot :hi MIss,co je s tebov,dnes som o tebe vela nepocula,a ako som slubila HNED TI PISEM VYSLEDOK:Budeme mat MAXA. este som dufala ze sa moze mylit ale hned ma uistil ze Max ma penis ako z obrazku.nevadi,hlavna vec ze je zdravy.

08.08.2006 20:28

Miss

Sára !!! blahoželám Exclamation Exclamation :D Surprised Shocked dievčatko už mas, teš sa!vidis mýlila si sa Laughing takže sa brusku možes prihovarat už opacne Laughing Laughing , takže pipik bol zretelný Laughing tak ti uprimne závidim, že už to vies, ja mam zatial stale v brušku prekvapko Laughing ako si reagovala ked ti to povedali? a co manžel?Smile

08.08.2006 21:18

zuzana Búciová

Co sa týka toho 3D UZV, ja naň nepôjdem, a to na jednej strane z finančného hľadiska, a na druhej, tiež som za čo najprirodzenejší priebeh tehotenstva, a čo najmenej zásahov do neho. K monitoru dychu- pri prvých dvoch som ho nemala, deti boli donodené, ale poviem vám, bála som sa, a pod chvíľou som sa budila, či je všetko ok. Pri Maťkovi sme ho kúpili na inzerát, ale ešte v záruke, s bločkom, a nedám naň dopustiť. Ten pocit, keď bliká zelená kontrolka, a všetko je ok, a vy môžte kľudne spať, je na nezaplatenie. Škoda je, že sme ho už predali. ale určite ho kúpime zas. Inak ani raz sme na šťastie nemali ozajstný poplach, iba falošný, keď som zabudla vypnúť monitor, keď som ho brala z postieľky, alebo keď už bol taký veľký a odkotúľal sa mi na iný koniec postieľky. 3 roky som robila na novorodeneckej JIS-ke, a tam to malo každé dieťa, a veru sme mali aj ozajstné poplachy, ale hneď sme kmitali, a riešili vzniknutý problém. Takže určite som za.

08.08.2006 22:43

Velrybka

Musim povedat, ze nad tym 3D ultrazvukom tiez velmi nepremyslam. Pri Flipkovi mi to bolo odporucene, hladali tym aj vselijake postihnutia. ALe trosku ma to vtedy sklamalo, asi som cakala nieco viac. Bolo to trosku plastickejsie a v hnedej farbe, ale aj tak tam vacsinou nebolo nic vidno. Filip sa este ani vtedy nechel ukazat, ze ake ma pohlavie! Betarisko. Necham tomu volny priebeh, ale myslim , ze ak pojdem na normalnu kontrolu k lekarke a ta mi sono urobi, tak na to 3D nepojdem. Sara, blahozelam ku chlapcekovi!! Wink Laughing Laughing My sme nemali ani monitor dychania ani babysitter. Filipka som mala pri sebe a hlavne mam velmi lahky spanok, prebudila som sa na kazde suchnutie. TO aj doteraz. Dodrziavala som vsetky tie odporucania, ktore by mali predist tomu syndromu nahleho umrtia a verila som, ze bude vsetko ok.

08.08.2006 22:44

Velrybka

ozaj ALex, nase vybrate mena su: Michael a Emma Wink

08.08.2006 22:56

Zuziik

tanickask: Zuzik, verim ze to je neprirodzene tie uniformy, ale na druhej strane, oni vedia preco to robia. V podstate sa zmazu socialne rozdiely medzi detmi. Vsak vies. Len chuda dieta a chuda ty, z tej skolky uz nepride taky naskrobeny ako do nej pojde :D lepsie by mu bolo v teplacikoch. ked som to videla v australii, tak som si pomyslela.... niektore uniformy hotova katastrofa, asi by som dieta preradila do inej skoly :D Shocked
Tanicka ja viem, ze to je z hladiska pomerov lepsie, deti si nebudu zavidiet co nosia, a tiez lahsie sa takto poznavaju ked niekam idu von s triedou, co asi robia casto, ale tie nohavice su take skoro tesilove, proste nepohodlne a nas maly je aj trochu pri sebe, takze sa mi chudak asi bude v tom potit... a aj v tej koseli ani nehovorim, je tam iba 35% bavlny.. Sad este mu skusim zohnat nieco viac bavlnene... Shocked
gabca: Zuzik inak malemu kupujes jdenu uniformu alebo viac? Neviem si predstavit ako by ten nas kydosko chodil len v jednych nohaviciach a kosielke. Ved to nebudes stihat prat. Alebo maju aj nieco na prezlecenie?:
Gabi, kupili sme mu zatial dvoje nohavic, s tym ze uz mi mama v KE dohodla krajcira (nas znamy), ktory mu usije asi este dvoje podla tychto, len skusim vybrat nejaky lepsi material, no a mame 4 kosielky, 5 parov ponoziek, kupime jednu kravatu a asi dva pulovriky... fakt neviem ci nam to bude stacit, ale nechcela som prehanat, ked maly este moze vyrast alebo nedajboze pribrat kym sa vratime z dovolenky, co je dost pravdepodobne, kedze ideme ku babickam, ktore mu cokolvek dovolia a daju co mu vidia na ockach... Rolling Eyes

08.08.2006 23:12

Zuziik

KatJan: Caute baby! Ja som za co najprirodzenejsie tehotenstvo. O ultrazvukoch som mimochodom pocula, ze kedze sa nerobia este dostatocne dlhu dobu (prva uzv generacia este nema deti), este nie je nijak dokazane, ze neskodia (nie je vsak dokazany ani opak). Mne sa zda cela ta vec okolo 3D, dvd nahravok atd pravdu povediac trochu neprirodzena... ved ked babatko ma prist na svet az v januari, preco chceme vsetci vediet ako vyzera uz teraz? A neviem si teda predstavit, kedy tu nahravku budem asi tak pozerat... Ina vec je zdravotne hladisko, ci su vsetky organy OK a ci sa babatko dobre vyvija... A nie je to z financnych dovodov... tu sa mimochodom plati za kazdu navstevu u gynekologa 100 euro (bez ohladu na to, ci ti robia uzv, alebo nie). Prvykrat som skoro na zadok spadla...! My sme sa rozhodli, ze ziadny navyse ultrazvuk absolvovat nebudeme. Myslim si, ze si zasluzi aj to babenko tam v brusku trochu sukromia...Aj my si zasluzime prekvapko...
Katka my aj mame uplne prirodzene tehotenstvo, mala som iba jeden kratky pohovor s midwife a nuchalov scan, nic viac. Midwife mi zobrala krv na bezne vysetrenia, ziadne triple testy sa nekonaju... nikdy ma nevysetrili zo spodu, ak by sa mi aj krcok skracoval, tak o tom nebudem vediet.... takze ja som sa objednala na ten 3D ultrazvuk do KE, ked tam budeme, ale iba z toho dovodu, lebo som na zaciatku tehu brala akesi lieky, a nemam dusicku na pokoji, hoci ani neviem ci by som nieco robila ak by sa aj nieco potvrdilo... ale aspon by som bola pripravena... na druhej strane ak bude vsetko fajn, tak mala dusicku na pokoji...

09.08.2006 09:02

Alexandra

Sara kedy mas TP? Nech Ta zaradim kam pattris a nie na spodok tabulky Cool

09.08.2006 10:13

Zuziik

Alex nam tam mozes predbezne dopisat meno Zuzka, takto sme sa dohodli po tom co sme sa nevedeli dohodnut... Laughing Pre chlapca zatial nemame, to vybera manzel a este na to casu nebolo, ale mozno teraz na dovce porozmyslame.... boze ja sa uz tak tesim... som tu posledny den pred dovolenkou, v noci, vlastne nad ranom odchadzame....

09.08.2006 10:28

tanickask

caute babiny, dobra debata o tom UZV :D trosku som si asi vzala ponaucenie no a po tom clanku v pravde, veru nebudem uz trvat na tom aby mi robil UZV zakazdym Laughing Zuzik aj ja sa tesim na dovolenku, prave som sa dohodla so sefkou a my vyrazame asi v sobotu rano a ostaneme dokedy sa nam bude pacit. Jupiiiiiiii :D Alex co tie farby v tabulke? Nejak som nepostrehla... Embarassed

09.08.2006 10:48

Alexandra

Zuziik: Alex nam tam mozes predbezne dopisat meno Zuzka, takto sme sa dohodli po tom co sme sa nevedeli dohodnut... Laughing Pre chlapca zatial nemame, to vybera manzel a este na to casu nebolo, ale mozno teraz na dovce porozmyslame....
Ake je Tvoje zelanie Wink Pockam este na Saru a vyhodim update :D
tanickask: Alex co tie farby v tabulke? Nejak som nepostrehla... Embarassed
Jednoducho - modra je chlapcek, ruzova dievcatko a zlta sa este nevie Wink

09.08.2006 10:53

tanickask

Jaaaj, no hotovy inteligent som ja........ Laughing Embarassed

09.08.2006 10:56

Alexandra

tanickask: Jaaaj, no hotovy inteligent som ja........ Laughing Embarassed
Nevadiii...

09.08.2006 11:31

Zuziik

tanickask: Jaaaj, no hotovy inteligent som ja........ Laughing Embarassed
Tanicka to nic, ja som tiez chvilu rozmyslala preco tolko farieb, vedela som, ze to suvisi s pohlavim babenka, len mi nedosla ta modra a ruzova... :D co je uplne samozrejme... , ale ja som uz rozumom niekde inde.... Laughing Tanicka a my sme si pobyt tiez predlzili, tak sme sa rozhodli, ten mesiac sa nam malil, takze sa vratime az 15/09, a to uz musime lebo malemu zacina 18/09 skolka... :D a ja tiez mam v ten den termin s midwife.... jupiiii nam tu uz zase svieti slniecko, vcera tu bolo 31 a pred vcerom 32 stupnov, tak teraz to uz az tak cierne nevidim, snad bude OK... A mam este jednu spravicku, svokrovci nas tam uz cakaju, takze sa o kuchynu nebudem musiet starat.... hihihihih a tiez mi daju pozor na maleho, ked budeme sem tam chcieet byt s manzelikom sami... sa tesim, toto mi velmi chyba, kedze tu nemame nikoho na koho sa da spolahnut a mohla by som s nim nechat nasho huncuta...... Shocked

09.08.2006 12:28

Velrybka

Zuziik, Tanicka, tak ja sa s vami lucim na dlhsi cas. Prajem vam krasnu dovolneku, nech vsetko vyjde podla vasich predstav, hlavne ta cesta autom. Vela, stastnych kilometrov!!! Ja budem naposledy na nete asi tak v nedelu vecer a potom ktovie kedy. Asi az niekedy v septembri, ked sa uz udomacnime v Londone. :D Zuziik, potom si musime vymenit adresy a cisla po navrate a snad sa nam podari stretnut. Budeme dve bruchane s dvoma drobcami Laughing Laughing

09.08.2006 12:32

nováčik

Jordanka

Ahojte kočky, chcem sa aj ja vyjadriť k téme ultrazvukov. Ja som toho názoru, že pokiaľ to nie je nutné, netreba sa zbytočne trápiť vyšetreniami. Teším sa naň, ako bude vyzerať a aj či to bude chlapec alebo dievčatko chcem vedieť až pri pôrode. Je to moje prvé dieťa, tak mi je to jedno a takto sa aspoň môžem tešiť na prekvapenie. Pokiaľ nejaké vyšetrenie nie je nutné, tak naň ani nechcem ísť. Samozrejme, len aj to neublíži maličkému. Zuzliik, môžem mi ešte doplniť do tabulky mená: dievčatko Nicol a chlapec Samuel.

09.08.2006 12:38

Zuziik

Velrybka: Zuziik, Tanicka, tak ja sa s vami lucim na dlhsi cas. Prajem vam krasnu dovolneku, nech vsetko vyjde podla vasich predstav, hlavne ta cesta autom. Vela, stastnych kilometrov!!! Ja budem naposledy na nete asi tak v nedelu vecer a potom ktovie kedy. Asi az niekedy v septembri, ked sa uz udomacnime v Londone. :D Zuziik, potom si musime vymenit adresy a cisla po navrate a snad sa nam podari stretnut. Budeme dve bruchane s dvoma drobcami Laughing Laughing
No to urcite musime Velrybka, poslala som ti SS s adresou a vsetkym ostatnym... :D

09.08.2006 12:40

Zuziik

Babenky tiez ste mali ten pocit pred dovolenkou, ze neviete co skor... Confused: Tak ja som si napustala vodu do vane a idem sa ukludnit, tam porozmyslam co mi este treba urobit... Laughing

09.08.2006 12:42

Miss

Sára-si stratila? Laughing ci spracovavas novu info o Maxovi? Laughing Zuzík-ake lieky si brala na začiatku teho?to trápi aj mna Crying or Very sad , nevedelasom, že som tehotná a dostala som angínu s vysokými horuckami a nasadili mi antibiotika, ked som sa dozvedela, že som teho skoro som skolabovala,ale Dr.ma ukludnila, že prvých 23 dní este neprebieha tvorba organov a že lieky nemaju na nho vplyv, tak len dufam, že je to tak Shocked , o mesiac na to som dostala chripku Evil or Very Mad Rolling Eyes ale tu som vyležala bez jedinej tabletky, iba čaje som pila, som myslela, že ma porazí, akurat bolo take blôbe obdobie, studene, vela pršalo, v robote nekurili, som sa tam triasla a tak to dopadlo, dufam, že male je ok.

09.08.2006 12:55

Alexandra

Velrybka: Zuziik, Tanicka, tak ja sa s vami lucim na dlhsi cas. Prajem vam krasnu dovolneku, nech vsetko vyjde podla vasich predstav, hlavne ta cesta autom. Vela, stastnych kilometrov!!! Ja budem naposledy na nete asi tak v nedelu vecer a potom ktovie kedy. Asi az niekedy v septembri, ked sa uz udomacnime v Londone. :D Zuziik, potom si musime vymenit adresy a cisla po navrate a snad sa nam podari stretnut. Budeme dve bruchane s dvoma drobcami Laughing Laughing
velrybka budeme na Teba mysliet, nech sa Ti tam vodi dobre a potesime sa ked sa ozves Shocked

09.08.2006 13:26

Zuziik

Miss: Sára-si stratila? Laughing ci spracovavas novu info o Maxovi? Laughing Zuzík-ake lieky si brala na začiatku teho?to trápi aj mna Crying or Very sad , nevedelasom, že som tehotná a dostala som angínu s vysokými horuckami a nasadili mi antibiotika, ked som sa dozvedela, že som teho skoro som skolabovala,ale Dr.ma ukludnila, že prvých 23 dní este neprebieha tvorba organov a že lieky nemaju na nho vplyv, tak len dufam, že je to tak Shocked , o mesiac na to som dostala chripku Evil or Very Mad Rolling Eyes ale tu som vyležala bez jedinej tabletky, iba čaje som pila, som myslela, že ma porazí, akurat bolo take blôbe obdobie, studene, vela pršalo, v robote nekurili, som sa tam triasla a tak to dopadlo, dufam, že male je ok.
napisem ti ss

09.08.2006 13:30

Anonymous

Veľrybka, Tánička a Zuziik, užite si to, prajeme vám krásne počasie, veľa slniečka, teplučkú vodu, aby sa drobčekovia vyčlapkali, hlavne šťastnú cestu bez problémov a pevné nervičky. Majte sa pekne, a keď prídete ozvite sa. Zuzana a 3D

09.08.2006 13:58

Zajka

Ahojte januarove tehulky Wink, ja som sice februarova tehulka, ale chcem Vas poprosit . Nie je medzi Vami nejaka tehulka zo Ziliny? Ak hej, tak ju velmi pekne prosim, nech mi napise, ak vie, kde v Ziline mozu chodit tehulky cvicit. Ja to zhanam, ale zatial som nic nezohnala a doma sa mi samej nechce cvicit . DAKUJEM a pekne tehulkovstvo zelam :D