1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104

Januarove babetka 2007

05.08.2006 13:57

Miss

Sáara - kde si? poslala som ti aj mail s fotkami, stratila si sa Confused: Wink

05.08.2006 15:02

KatJan

Caute dievcata! Ked vas jeden den necitam, uz nestiham...Ufff! Zuzik, vdaka za radu, to s tymi strankami uz pri vybere diskusie mi usetri jeden krok! Pocujte, ja este necitim ani ziadne pohyby, ani nic...Dufam, ze je to OK!? Mimochodom nasli mi bakterie v moci, dnes sme boli odovzdat moc aj na kultivaciu, asi budem musiet nejake antibiotika...Podla kultivacie vraj zistia ze ake...Pomoooooooooooooooooc! Vam robili vsetkym kultivaciu mocu? Mam asi zapalene mocove cesty... sme z toho dost mimo, ale v pondelok sa vrati moj lekar, tak sa ho poytam co a ako... Mam pocit, ze sme zanedbali nieco co sme nemuseli...

05.08.2006 16:16

Alexandra

Miss: Alexandra- tak to tomu potom nerozumiem preco odo mna chcu peniaze, ale v tejto dobe sa každý snaží každeho zdrať žiaľ Rolling Eyes Evil or Very Mad , ono to bolo tak že ja som sa mala objednat mesiac pred terminom ma tam mama objednala z práce lebo doma nemam telefon a povedali jej že žial maju plno a nemožu ma vziat a ked spomenula že by som chcela foto tak hned ma objednali divne nie?s tým že nezabudli podotknut žema to bude stat 600 sk video, ale ja som chcela fakt len zopar fotiek, tak 3, pocitala som, že tam maximalne necham 120 Sk.
Tak to by som protestovala! Tvoja lekarka Ta musi na take usg poslat, ze maju plno Teba vobec nema preco zaujimat! To je ako keby povedali ze Ti nemozu urobit AFP lebo maju plno Evil or Very Mad Nedaj sa a odmietni zaplatit!
KatJan: Caute dievcata! Ked vas jeden den necitam, uz nestiham...Ufff! Zuzik, vdaka za radu, to s tymi strankami uz pri vybere diskusie mi usetri jeden krok! Pocujte, ja este necitim ani ziadne pohyby, ani nic...Dufam, ze je to OK!? Mimochodom nasli mi bakterie v moci, dnes sme boli odovzdat moc aj na kultivaciu, asi budem musiet nejake antibiotika...Podla kultivacie vraj zistia ze ake...Pomoooooooooooooooooc! Vam robili vsetkym kultivaciu mocu? Mam asi zapalene mocove cesty... sme z toho dost mimo, ale v pondelok sa vrati moj lekar, tak sa ho poytam co a ako... Mam pocit, ze sme zanedbali nieco co sme nemuseli...
Jasne ze je to ok, ved vsade pisu ze prve pohyby v 18 - 22, mne skor bolo divne, ze ich UZ citim Embarassed Ale to bude tym ze som asi tehu dlhsie.. Shocked A s mocovymi cestami si nerob moc starosti, stacilo aby si niekde trosku prechladla, alebo nieco podobne a uz je to.. Tehu zeny su nachylnejsie na take infekcie.. Neboj, bude to ok Wink

05.08.2006 17:06

Miss

Alex- tak som už objednana si to tam s nimi vydiskutujem ved ked poviem že nemam peniaze nemožu ma odmietnut vysetrit nie?

05.08.2006 19:25

sonka1

kat, ja som mala pri prvom tehu 2x problém s oblickami. vtedy som brala aj ATB. teraz som na to tiez náchylná, zo zaciatku ma pobolievala oblicka, nastastie som nechytila zápal. pila som vela urologického caju a lucky, aj teraz mám pit az 3l denne a dávat si pozor na prechladnutie. skús si aj ty varit ten cajik, uskodit ti to nemoze Wink .

05.08.2006 20:09

Anonymous

sonka, katjan ja oblicky už radsej ani neriesim Crying or Very sad pri vysetreni tam mam vsetko možne, od cukru cez bielkoviny až po neviem co Sad mala som s nimi problem aj pred teho, chodila som po urologoch, bola somdokonca aj na nefrologii, nasli mi trochu zniženu glomerialnu funkciu a poslali ma domov že mam viac piť, ja som zacala mat s nimi problem na strednej skole,kde nam nekurili a nechali nas sediet v 8-10 stupnoch v triede by som ich teraz za to žalovala a to bola sukromna skola Exclamation Evil or Very Mad nebola som jediná s týmto problémom, neviem ako v tehotenstve tam je dost vela byliniek neodporucaných lebo su kontraindikovane, ale najlepsia rastilnka na oblicky je vrbovka a zlatobyl obycajna a este zeler, ale ten viem naisto, že sa nesmie už som pozerala na internete može sposobit potrat, takže pozor na zeler v tehotenstve, este by si mohla vyskusat od Generici prípravok urologica, je to vytažok z brusnic ma protibakterialny ucinok, stoji cca 64 korun, pred týždnom som ho brala lebo ma bolel mechur,može sa brat aj v teho, su to rozpustne tablety vo vode.Skore uzdravenie prajem :D

05.08.2006 20:45

Anonymous

Miss: a to je 3D, alebo 4D?
hi Miss.PREPAC ZE SOM SA TAK DLHO NEOZVAla ale bola som u mojich rodicou na slovensku.fotky som si este nestihla pozriet lebo nasi nemaju pocitac ale uz som velmi zvedava. Confused: ja ti tiez poslem moje ale prosim ta nezlakni sa ja uz som urcite ovela viac tucnejsia ako ty.akurat som si citala co ste pisali o 3D.tu v rakusku dostanes termin sice rychlejsie ale stoji to zhruba na koruny okolo 4000 sk.pisete nieco aj o 4D co je to za vysetrenie?

05.08.2006 20:47

Anonymous

Ahoj Sara-posli, posli, som zvedava na teba Shocked :D , 3D je nieco take ako4D alepresne rozdiel neviem Surprised

05.08.2006 20:54

Anonymous

4000 korun, tolko ani zo socialky nedostanem za mesiac Laughing

05.08.2006 21:20

Zuziik

Miss: Zuzik - iba Rastislavka ma 3D? hm..to sa divim, je to stara nemocnica, tak uvidis.
Miss to fakt neviem, ale pisali len o Rastislavke, a este jeden dovod je preco sa tam tesim, robi tam ten doktor, ktory bol pri mne ked som rodila Roniho, takze sa k nemu budem pytat na UZV, zevraj sa to da... :D
KatJan: Zuzik, vdaka za radu, to s tymi strankami uz pri vybere diskusie mi usetri jeden krok!
To je v pohode, nesnazila som sa mudrovat, iba byt napomocna... :D Laughing :D
KatJan: Pocujte, ja este necitim ani ziadne pohyby, ani nic...Dufam, ze je to OK!?
Jasne, ze to je ok, v literature sa uvadza az po 20tt u prvorodiciek... :D Ja uz tiez nic necitim, bolo to iba raz, ked som bola prechladena a citliva na brusko... Smile
KatJan: Mimochodom nasli mi bakterie v moci
Ak sa bojis o babo, tak to je v pohode, plava si vo svojom vacku a nic sa k nemu nedostane... :D Skor je to zle pre teba... takze sa daj cim skor do poriadku. Pre babenko su infekcie v mechury a v posve nebezpecne skor pri porode, ked sa nieco moze zaniest do ociciek alebo tak...

05.08.2006 21:27

Anonymous

Zuziik- no vidis tak potom je to v pohode :D

05.08.2006 22:22

Alexandra

Miss: Alex- tak som už objednana si to tam s nimi vydiskutujem ved ked poviem že nemam peniaze nemožu ma odmietnut vysetrit nie?
Skor sa nechaj vysetrit a ked si od Teba bude pytat peniaze na zaver, tak sa zacuduj a spytaj sa ze preco, ze sak si bola na normalnom vysetreni v 20tt a nevies o tom ze by si mala platit Shocked

06.08.2006 10:56

Anonymous

Anonymous: Ahoj Sara-posli, posli, som zvedava na teba Shocked :D , 3D je nieco take ako4D alepresne rozdiel neviem Surprised
hi Miss. fotku som ti uz poslala,dufam ze si sa nezlakla a ako vidis som uz sirsia ako ty.este som sa chcela opytat je tu medzi vami nejaka tehulka ktora uz vie ze musi rodit cisarskym ?ja uz to napriklad viem, dokonca si ma uz evidovali na termin. Rolling Eyes

06.08.2006 12:31

Miss

Alex - to sa teda budem cudovať Shocked Surprised Laughing fakt si myslim že je to trosku vela keby to bolo 3D video, ale z normalneho usg mi fakt stacia 3 fotocky Sára- ja som ti aj vcera odpisala na mail, si stale štihla tak co? :D myslim že vela v teho nepriberies a preco mas rodit cisarskym? mas placentu zle uloženu?

06.08.2006 13:03

Anonymous

Anonymous: Ahoj Sara-posli, posli, som zvedava na teba Shocked :D , 3D je nieco take ako4D alepresne rozdiel neviem Surprised
hi Miss. fotku som ti uz poslala,dufam ze si sa nezlakla a ako vidis som uz sirsia ako ty.este som sa chcela opytat je tu medzi vami nejaka tehulka ktora uz vie ze musi rodit cisarskym ?ja uz to napriklad viem, dokonca si ma uz evidovali na termin. Rolling Eyes
Hi miss,myslim ze je to tym ze ked som bola prvy raz tehotna,to bolo este na slovensku moj gynekolog mi odporucil rodit len cisarskym no a ked som s bolestami prisla do nemocnice sluzbukonajuci lekar mi povedal ze nevidi dovod preco by som mala mat cisarsky a tak som skoro prisla o dceru.neviem ci som ti to uz pisala ale dnes ma veronika uz 16 a puberta s nou uz poriadne plieska. Laughing

06.08.2006 13:10

KatJan

Dakujem za skvelu podporu, dievcata! Tie vase rady s cajickami vyskusam. Asi najskor ten brusnicovy, to som citala aj v nejakej knizke. Ako sa to presnejsie vola? Budem si to musiet kupit ked najblizsie pojdem na Slo (uz coskoro, v polke augusta). S tymi mocovymi cestami, mna ani nic nejak moc neboli, len obcas take prechladnute, ale potom to zas odide. Naplasili sme sa, lebo mi nasli v moci velke mnozstvo bakterii a teraz sa skor bojim tych antibiotik... No, ale ked ich bude treba, tak treba a nic sa neda robit... Ked ja som si predstavovala take co najprirodzenejsie tehotensvo, bez liekov, bez nicoho... ale asi sa tomu nevyhnem...co uz... Pekny zvysok nedele vam vsetkym!

06.08.2006 13:11

Miss

Sára tak to som nevedela, ale pokial je vsetko ok možes rodit klasicky :D , 16 rocnu dceru? fíííha, tak to je velkááá už Shocked :D a tesi sa na braceka, alebo sestricku?budete to mat take oživenie maleho drobceka do života Laughing 16 rokov to vtedy najlepsie puberta zabera Wink

06.08.2006 14:08

Anonymous

Miss: Sára tak to som nevedela, ale pokial je vsetko ok možes rodit klasicky :D , 16 rocnu dceru? fíííha, tak to je velkááá už Shocked :D a tesi sa na braceka, alebo sestricku?budete to mat take oživenie maleho drobceka do života Laughing 16 rokov to vtedy najlepsie puberta zabera Wink
ja som rodila velmi mlada sme skor kamaratky ako mama a dcera alebo ako sestry najviac ma rozculuje ked mi kradne veci z mojho satnika Evil or Very Mad ale mas pravdu my sa uz velmi tesime na babetko.nebolo sice planovane ale o to viac mame radosti.najviac mam strach z cisarskeho a este k tomu mam krvnu skupinu AB negativ a moj muz pozitiv. kedy ides ty najblizsie k lekarovi?si objednana na 3D?

06.08.2006 14:40

Anonymous

Sára - v kolkých rokoch si ju mala?kradnutie šiat je bežna vec Laughing ja som mame nemohla lebo sme uplne rozdielne velkostou odjakživa :D Tak ti poviem urcite cisarsky nie je bohvieco, alejedno viem, je bezbolestný a ked sa zobudis babo je už na svete a mas pokoj, takže až tak tragicky by som to nebrala, aj ked urcite prirodzenejsie a lepsie je rodit prirodzene Wink Do poradne idem 17.8 a na usg v 20 tt idem 18.8, ale nebude to 3D bude to klasicky usg,kde sa sleduje ci sa spravne dietatku vyvijau organiky. A ty ides kedy?rozumies tým nemeckým doktorom vsetko co ti hovoria? :D

06.08.2006 14:41

Miss

to som bola ja zase ma to odhlasilo joj hrozne Twisted Evil

06.08.2006 15:15

Anonymous

Anonymous: Sára - v kolkých rokoch si ju mala?kradnutie šiat je bežna vec Laughing ja som mame nemohla lebo sme uplne rozdielne velkostou odjakživa :D Tak ti poviem urcite cisarsky nie je bohvieco, alejedno viem, je bezbolestný a ked sa zobudis babo je už na svete a mas pokoj, takže až tak tragicky by som to nebrala, aj ked urcite prirodzenejsie a lepsie je rodit prirodzene Wink Do poradne idem 17.8 a na usg v 20 tt idem 18.8, ale nebude to 3D bude to klasicky usg,kde sa sleduje ci sa spravne dietatku vyvijau organiky. A ty ides kedy?rozumies tým nemeckým doktorom vsetko co ti hovoria? :D
ja som veroniku mala v 17.k doktori idem tento tyzden v utorok a hned si dame povedat ci to bude Leona alebo Max a na vysetrenie organov idem 30 augusta.ja rozumiem vsetko co mi hovoria,zijem v rakusku uz 6 rok a kym som zila na slovensku tak som nemcinu vyucovala ale musim priznat na zaciatku to bolo velmi tazke a po nociach som aj plakavala.teraz je to uz super.citis uz pohyby?mne sa zda ze su kazdym dnom silnejsie.

06.08.2006 15:26

Miss

Sara- tak to ste fakt ako sestry Surprised :D , 6 rokov už žijes v Nemecku?tak to je dooost, to už jasne že rozumies, tak držím palce na usg,snad bude spravne otocene aby si vedela akej farby oblecenie budes kupovat Laughing ja sa užtiež neviem dockat ked mi poveia pohlavie. Pohyby citim už vyse týždna, vcera kopalo dost Laughing dnes sa mu velmi nechce Smile

06.08.2006 18:56

gabca

Karolinka áno už cítim kopančeky ale keď sedím tak to nie je také intenzívne ako v ľahu. V sede ich cítim skôr tak nejak vnútorne a hlavne keď ma kopne do oblasti močového mechúra. Alex ani ja nič neplatím za morfologický ultrazvuk a to si tiež nahrávame aj video. Nikdy ma ani nenapadlo pýtať sa koľko to stojí. Sára neboj, cisársky nie je nič hrozné. Ja mám jeden za sebou a i keď teraz by som chcela rodiť spontánne aby som si vyskúšala ten pocit tlačenia o ktorý som bola ochudobnená na môj prvý pôrod spomínam dobre. Nemáš sa čoho báť. KatJan antibiotiká neuškodia tehotenstvu, lekári vyberú také, ktoré sú vhodné. Neboj, zápaly močových ciest sú veľmi časté, dobre že Ti na to prišli a idú to liečiť aby sa zápal nevystupňoval. Ja som mala raz zápal močového mechúra ktorý prechádzal až do obličky, ja sama som to vtedy zanedbala a tú bolesť neprajem nikomu. Takže len sa pekne lieč a všetko bude v poriadku. A hlavne naozaj veľa pi, vtedy sa zápal oveľa rýchlejšie lieči. Už mám doma Deniska z prázdnin, som úplne šťastná :D :D :D !

06.08.2006 21:25

Anonymous

gabca: Karolinka áno už cítim kopančeky ale keď sedím tak to nie je také intenzívne ako v ľahu. V sede ich cítim skôr tak nejak vnútorne a hlavne keď ma kopne do oblasti močového mechúra. Alex ani ja nič neplatím za morfologický ultrazvuk a to si tiež nahrávame aj video. Nikdy ma ani nenapadlo pýtať sa koľko to stojí. Sára neboj, cisársky nie je nič hrozné. Ja mám jeden za sebou a i keď teraz by som chcela rodiť spontánne aby som si vyskúšala ten pocit tlačenia o ktorý som bola ochudobnená na môj prvý pôrod spomínam dobre. Nemáš sa čoho báť. KatJan antibiotiká neuškodia tehotenstvu, lekári vyberú také, ktoré sú vhodné. Neboj, zápaly močových ciest sú veľmi časté, dobre že Ti na to prišli a idú to liečiť aby sa zápal nevystupňoval. Ja som mala raz zápal močového mechúra ktorý prechádzal až do obličky, ja sama som to vtedy zanedbala a tú bolesť neprajem nikomu. Takže len sa pekne lieč a všetko bude v poriadku. A hlavne naozaj veľa pi, vtedy sa zápal oveľa rýchlejšie lieči. Už mám doma Deniska z prázdnin, som úplne šťastná :D :D :D !
hi Gabca asi som to blbo napisala,Veronika nakoniec na svet musela prist cisarskym,takze to uz poznam ale bolo to v poslednej chvili .Ale musim uznat ze lekari sa snazili.Jazva je celkom malicka a vobec ju neni vidno.Ale teraz ked som znovu tehotna obcas ma trosku boli a hlavne svrbi.Citis to aj ty?

06.08.2006 21:40

Anonymous

Miss: Sara- tak to ste fakt ako sestry Surprised :D , 6 rokov už žijes v Nemecku?tak to je dooost, to už jasne že rozumies, tak držím palce na usg,snad bude spravne otocene aby si vedela akej farby oblecenie budes kupovat Laughing ja sa užtiež neviem dockat ked mi poveia pohlavie. Pohyby citim už vyse týždna, vcera kopalo dost Laughing dnes sa mu velmi nechce Smile
ja to mam teraz tak isto ako ty,vcera boli pohyby silnejsie,dnes si moj drobcek zobral dovolenku.Aj ja som uz strasne zvedava co sa nam narodi Confused: pred chvilou sme sa vratili z navstevy a mne prislo tak zle ze som ledva stihla otvorit dvere na aute !byva ti este niekedy zle alebo sa tito vyhlo?

07.08.2006 07:17

gabca

Sára už chápem, fakt som si myslela že sa Ti cisársky nakoniec vyhol. Áno aj mňa tá jazva občas svrbí a pobolieva, hlavne brucho kúštik nad ňou mám také tvrdé a tam ma to často bolí keď maternica rastie. Pýtala som sa aj lekára a povedal že to je úplne normálne a že možno mám aj nejaký vnútorný zrast, ktorý sa napína a preto bolí. Ale zatiaľ to nie je nič strašné a dá sa to vydržať :D .

07.08.2006 07:44

Zuziik

Gabi ako to vlastne je teda s tym cisarskym. Ja som niekde pocula ci citala, ze ak si rodila cisarskym uz vsetky nasledujuce porody budu tiez cisarskym, hoci neviem preco... Alebo je to iba kacica ?

07.08.2006 07:46

Zuziik

Anonymous: Zuziik- no vidis tak potom je to v pohode :D
Neviem kto mi to pise... Sara nemohla by si sa skusit zaregistrovat alebo aspon meno napisat do prispevku, lebo sa mi to potom miesa, neviem kto co pise... Crying or Very sad

07.08.2006 07:58

katrinn

ahojte baby, dobré ránko.. ako sa máme po víkende? ja som sa zoznámila vďaka netu s 3-ma pármi, čo majú dvojky a predávajú nejaké veci, takže sme si robili celú sobotu výlet po BA a blízkom okolí... NOoooooo, veľmi sa teším na to, čo ma čaká.... Shocked najmladšie dvojky mali 4 mesiace, boli to chlapci a potom boli 13 a 16 mesačné detičky... tak to už sa dalo.... no ale aj tak, klobúk dole pred tými maminami Embarassed

07.08.2006 08:53

gabca

Katrinn to teda hej, každý pár ktorý vychováva dvojičky si ja veľmi vážim. Je to krásne ale strašne náročné. No keď trošku vyrastú už Ti hneď bude lepšie, budeš mať pomoc stereo :D . Zuzik, po jednom cisárskom nemusí byť automaticky aj druhý cisársky. Na Slovensku sa to robí spravidla tak, že tehotnú automaticky objednávajú na plánovaný cisársky, aby sa predišlo možným komplikáciám. Pokiaľ je ale tehotenstvo bez problémov a nie sú priame dôvody na cisársky - úzka panva a príliš veľké dieťa, vysoký krvný tlak,... tak si môže tehotná želať rodiť spontánne a vtedy jej to umožnia. Dopredu je však upozornená na riziko prasknutia maternice v mieste rezu a je to vlastne akoby pôrod na jej vlastné riziko. To riziko však nie je veľmi vyskoké ale môže spôsobiť veľké problémy rodičky i dieťaťa. Nie som odborník ale toto som vyčítala a počula od brata tak dúfam, že som nič nedomotala a trochu Ti to objasnila :D .

07.08.2006 08:57

Velrybka

Ahojte, tak sme opat spat z Blavy. A zacina nas posledny tyzden v Budapesti!! Kde to fakt ubehlo, to neviem!! Dnes ideme na 15mes. prehliadku a ockovanie a potom kazdy den budeme chodit po navstevach a lucit sa s kamaratkami. Trosku mi je uz aj smutno!! Ale som pripravena na zmenu. A tesim sa uz na dovolneku!! Katrinn, neboj, zvladnes aj dve. Bude to tazke, hlavne ten zaciatok, chce to vela pomoci od rodiny, nehanbit sa ju prijat!!! Prvy rok bude asi tazky, ale ked uz budu behat a budu rozumnejsie uz to bude ok. A po psychicku podporu si mozes zaskocit vzdy sem!! Laughing Laughing Laughing Kat Jan - ja som mala 2x zapal mocovych ciest. Nerada na to spominam, aj ked to obycajne hned po prvej tabletke preslo. Vzdy ma to chytilo na vylete alebo dovolenke. Prvykrat na lyzovacke na SR a druhykrat v Irsku na dovolenke. Ale nemala som to nastastie pocas tehotenstva. Ja som zase prekonala s FIlipkom chlamydiovu infekciu a museli sme aj s muzikom brat obaja antibiotika a potom som mala este dalsie dve infekcie, take vraj bezne v teho a tie sa liecili tusim len cipkami. Filipko je zdravy a ok. v kazdom smere!! az moc!! Laughing Laughing

07.08.2006 09:21

Velrybka

Ozaj, uz si natierate bruska?? ak ak hej, tak cim?? Ja som si pri Filipkovi natierala brucho s tym kremom od Avonu na strie ale ho uz tusim prestali robit. Evil or Very Mad

07.08.2006 09:42

Zuziik

Velrybka: Ozaj, uz si natierate bruska?? ak ak hej, tak cim?? Ja som si pri Filipkovi natierala brucho s tym kremom od Avonu na strie ale ho uz tusim prestali robit. Evil or Very Mad
Velrybka, ja som asi akasi divna, ale od pasa dolu mam iny typ pokozky, nez od pasa hore, na bruchu mam pokozku velmi pruznu, aj pri tak velkom bruchu ako som ja mala nemam ani jednu striu, zato na stehnach a zadku ich mam milion napriek tomu ze som si tie partie denne natierala a tiez tam nebolo napinanie pokozky az tak velke ako na bruchu... Shocked
Velrybka: Ja som zase prekonala s FIlipkom chlamydiovu infekciu a museli sme aj s muzikom brat obaja antibiotika a potom som mala este dalsie dve infekcie, take vraj bezne v teho a tie sa liecili tusim len cipkami. Filipko je zdravy a ok. v kazdom smere!! az moc!! :
Ja som tesne pred porodom (asi tyzden) mala tiez infekciu, E coli, nechapem z kadial som ju nabrala, hladala som o tom aj info, pisali ze sa to dostava zo suroveho hovadzieho masa, tak vazne nechapem kde som chytala surove maso.. ale to prejde do mocu a odtial sa to dostane do posvy, ale brala som cipky a pri porode bolo vsetko fajn....
gabca: Zuzik, po jednom cisárskom nemusí byť automaticky aj druhý cisársky. Na Slovensku sa to robí spravidla tak, že tehotnú automaticky objednávajú na plánovaný cisársky, aby sa predišlo možným komplikáciám. Pokiaľ je ale tehotenstvo bez problémov a nie sú priame dôvody na cisársky - úzka panva a príliš veľké dieťa, vysoký krvný tlak,... tak si môže tehotná želať rodiť spontánne a vtedy jej to umožnia. Dopredu je však upozornená na riziko prasknutia maternice v mieste rezu a je to vlastne akoby pôrod na jej vlastné riziko. To riziko však nie je veľmi vyskoké ale môže spôsobiť veľké problémy rodičky i dieťaťa. Nie som odborník ale toto som vyčítala a počula od brata tak dúfam, že som nič nedomotala a trochu Ti to objasnila :D .
Gabca dik, nechapala som preco, ale uz chapem, hrozi riziko natrhnutia rezu, co asi nie je nic prijemne... A tiez si myslim, ze zo zaciatku to bude tazke, pozerala som na Spektre taky serial o dvojcatach a trojcatakch, no fakt sa ti rodicia v prve mesiace otacali teda riadne, a niekolko mesiacov vobec nevyspali, ale ked budu vacsie tak sa ti pekne spolu pohraju a budu sa vediet na seba navzajom spolahnut... Takze drzime vsetky prsteky....

07.08.2006 10:01

Alexandra

Miss: Alex - to sa teda budem cudovať Shocked Surprised Laughing fakt si myslim že je to trosku vela keby to bolo 3D video, ale z normalneho usg mi fakt stacia 3 fotocky
Najma je to prilis vela ked Ti ten usg musia urobit, lebo je to povinne vysetrenie v tehotnosti!
gabca: Alex ani ja nič neplatím za morfologický ultrazvuk a to si tiež nahrávame aj video. Nikdy ma ani nenapadlo pýtať sa koľko to stojí.
Aj mne to pride ako zdieranie, ci skor vyuzivanie buducej matky a to by som s ateda branila Twisted Evil
Zuziik: Gabi ako to vlastne je teda s tym cisarskym. Ja som niekde pocula ci citala, ze ak si rodila cisarskym uz vsetky nasledujuce porody budu tiez cisarskym, hoci neviem preco... Alebo je to iba kacica ?
Zuzka ano aj nie, je to velmi pravdepodobne, ale klasicky porod nie je po cisaraku vyluceny.. Ak samozrejme nie su na to lekarske dovody.
katrinn: ahojte baby, dobré ránko.. ako sa máme po víkende? ja som sa zoznámila vďaka netu s 3-ma pármi, čo majú dvojky a predávajú nejaké veci, takže sme si robili celú sobotu výlet po BA a blízkom okolí... NOoooooo, veľmi sa teším na to, čo ma čaká.... Shocked najmladšie dvojky mali 4 mesiace, boli to chlapci a potom boli 13 a 16 mesačné detičky... tak to už sa dalo.... no ale aj tak, klobúk dole pred tými maminami Embarassed
Ahoj katrin, to zvlaaadnete, nebojkaj Wink

07.08.2006 11:24

tanickask

Ahojte baby, chcem sa hned s vami podelit. Prave som volala dr koli vysledkom AFP atd a su v poriadku.Tak som neuveritelne stastna. :D :D :D Vcera som tomu malemu dohovarala nech sa pekne narodi v januari, tak ako ma, nech mozme dostat ten 15000 prispevok. To by bolo fajn ze? :D No a katrin, vcera som volala s kamoskou, tiez caka dvojicky. Samozrejme ze treba prijat pomoc rodiny, ale je to krasne. Tie deti sa maju strasne radi a drzia spolu cely zivot. Zuzik co ta vasa dovolenka? Nevies ake ma byt pocasie? ja normalne rozmyslam ze to posunieme. pa pa :D

07.08.2006 11:51

Velrybka

Tanicka, napis nieco blizsie o tom financnom prispevku. To som este nepocula. Wink ake su na to podmienky??

07.08.2006 11:51

Miss

kebz ma to nahodoy yase y nejakeho dovodu odhlasilo tak to pisemja Miss Rolling Eyes Laughing Sára-ja som počas tehotenstva ani raz nezvracala, ale za to mi bolo a je inak zle,prve 2 mesiace totalne nechutenstvo schudla som asi 3 kila, nemohla som nic zjest, no a teraz sa mi dost často točí hlava a je mi na odpadnutie, citim sa tak neisto ked napriklad cestujem v horucavach v buse. Alexandra-tak to som pekne vytočena Evil or Very Mad a co mamicky co nemaju peniaze?keby mi nedal muž tak tiež nemám, fakt to nie je fer od tých lekarov, tehotnýmby samalo vychadzat v ustrety a nie takto zdierat, vedmy im ukažeme, budeme na nich traja toho 18nasteho :D :D Tánička- super Surprised vidis a to si sa tak bala,neboj sa januarove babätka budu odolne a zrave :D Zuziik-to som bola co napisala že nakoniec je vsetko dobre Laughing

07.08.2006 11:53

Miss

este k tomu príspevku prvorodicky, ja som to tiež vcera pozerala v telke a až mi stiahlo hrdlo, tak ako ty Tanicka tiež som hovorila malemu že nono vyjst skor ako 1.1 Wink Laughing ale mam obavy že sa narodi skor a 15 000 bude v háji Laughing , vcera mi teta vravela ci sme nemohli babo urobit o 2 tždne neskor Laughing vidite babeny mali sme byt radsej februarovky Mad Laughing

07.08.2006 12:01

tanickask

Velrybka, tyka sa to len prvorodiciek, bohuzial. Maju od januara zdvihnut vysku jednorazoveho prispevku pri narodeni dietata. Neviem aka suma je teraz. Davali to vcera v spravach na markize. myslim ze sa to da pozriet na nete na markiza.sk.

07.08.2006 12:12

Miss

tanicka, je to teraz 10 000 o 5000 prideme ak sa budu babena ponahlat Laughing

07.08.2006 12:16

Katarinaa

Caute, no ja som so svojim januarciatkom spokojna. Po tolkom snazeni mi je absolutne jedno, ci dostaneme, alebo nedostaneme nejaky prispevok. Iste pomohlo by to. Ale ja chcem mat babatko a na peniaze sa im mozem vyflaknut. No, baby, tak som bola na nakupoch vo Viedni v sobotu. Dost zufalstvo, vyskusala som asi 10 gati v C and A, ziadne dobre a HM total vybrakovane, co sa tyka normalnych velkosti. Nakoniec som ale predsalen jedny rifle kupila v poslednom HM v Hume. tak som stastna. Su super. No a este jedny, take zalozne som kupila v tom smejdackom obchode pri Hviezde. Ale ani zdaleka nie su take dobre ako tie z HM, len potrebujem mat istotu, ze ked tieto fajnove (uz ich mam aj na sebe, a poviem Vam, bola tu kupa fakt ma poslednu chvilu, kedze pocasie je teraz pod psa a faakt by som si nemala co obliect, keby som ich nekupila) nahodou budem musiet oprat.

07.08.2006 12:19

Velrybka

hmm, typicke!! Crying or Very sad Crying or Very sad Ako keby sa rodinam s viac detmi tie peniazky nezisli!! Tutmaci!! Laughing Laughing Ale to by asi rozpocet isiel hned len na toto..... xixxi No, snad zvysia aspon ten jednorazovy prispevok, teraz to bolo tusim okolo 4.000. alebo si to uz zle pamatam Rolling Eyes

07.08.2006 12:26

Zuziik

No ja som tie spravy pozerala, tak teraz je to 4460 SK na kazde dieta a k tejto sume sa prirata 11 000 Sk iba na prve dieta. Takze pre prvorodicky od januara by to malo byt vyse 15 000 Sk

07.08.2006 12:30

gabca

Velrybka aj ja sa paprčím že nás druhorodičiek sa to už netýka. Údajne chcú predísť tomu, aby to zneužívali rómovia. No neviem, ale je to nefér. Takisto je nefér, že rodičia dvojičiek nedostanú 2-násobnú sumu. Veď predsa majú 2 detičky a náklady na jedno nie sú nijako menšie ako keby sa narodili sólo. Tánička super, teším sa s Tebou, ja dostanem výsledky až v stredu, idem totiž do poradne. Ale lekár mi nevolal, tak hádam je všetko O.K. Jéééj a ja sa už nezapnem do žiadnych dlhých nohavíc. Dnes mám kostým, pri ktorom mám voľnejšie nohavice v páse ale už aj v nich som napraskana a necítim sa pohodlne. Takže musím ísť aj ja na nákup a kúpiť aspoň dvojo nohavíc. Už chcem teplejšie, aby som ich ponosila aj na jeseň. Ozaj nosíte ešte normálne podprsenky alebo tehotenské? Ja nosím ešte normálne ale už ma tie kostice tlačia a čo najskôr si musím kúpiť nejakú pohodlnú bez kostíc, lebo som čítala že z toho môžu nastať pekné nepríjemnosti - hrčky v prsníkoch ... .

07.08.2006 12:35

Katarinaa

Jaj, a tanickask, zabudla som povedat, ze gratulujem k super vysledkom! Gabca: to vazne s tymi podprdami?? To pocujem 1.x. Ja nosim normlne kosticove, netlacia ma, aj ked mi prsia narastli o 2 cisla, ale kupila som si vhodnu velkost a su OK. V sobotu somVo viedni obzrela aj tie kojace, ale na tie sa mi zdalo dost skoro este a tiez boli bez kostic a ja som sa este cudovala, ze jak je to mozne, ze ziadna podpora pre take plne prsia... no neviem, uvidime, ako dopadnem, v zivote som nemala bezkosticovu podprsenku na sebe Laughing Laughing

07.08.2006 12:40

Velrybka

Tanicka, gratulujem k vysledkom. SOm rada, ze uz mas dusicku na mieste!! Laughing Laughing Ja sa este zmestim do nohavic. ALe to preto, ze to su tie, co som si kupila po Filipkovom narodeni. ALe tiez sa divim, ze su mi este ok. Ja mam jedny rifle a jednu riflovu suknu teho a myslim, ze to aj staci, budem obmienat, ked sa bude jedno prat. Podprdy su tiez ok, lebo ja nemam skoro ziadne prsia Laughing Laughing Podprdy nosim , len ako kozmeticku vec, aby mi nebolo vidno bradavky cez tricko!! Laughing Laughing Ani s teho sa to nezmenilo a nejako sa nezvacsili. Evil or Very Mad co uz. Wink gabci - hej to s tymi dvojickami mi vzdy pripadalo hrozne nespravodlive!!

07.08.2006 12:44

Zuziik

tanickask: Ahojte baby, chcem sa hned s vami podelit. Prave som volala dr koli vysledkom AFP atd a su v poriadku.Tak som neuveritelne stastna. :D :D :D .
Tanicka to je super sprava... tesime sa s tebou...
gabca: Jéééj a ja sa už nezapnem do žiadnych dlhých nohavíc. Dnes mám kostým, pri ktorom mám voľnejšie nohavice v páse ale už aj v nich som napraskana a necítim sa pohodlne. Takže musím ísť aj ja na nákup a kúpiť aspoň dvojo nohavíc. Už chcem teplejšie, aby som ich ponosila aj na jeseň. Ozaj nosíte ešte normálne podprsenky alebo tehotenské? Ja nosím ešte normálne ale už ma tie kostice tlačia a čo najskôr si musím kúpiť nejakú pohodlnú bez kostíc, lebo som čítala že z toho môžu nastať pekné nepríjemnosti - hrčky v prsníkoch ...
Ja nosim sportovu podprsenku, je pevna ale iba bavlnena, nema ziadne kostice a nic ine, velmi mi vyhovuje a som s nou spokojna, a s tymi kosticami to pravda je.... nie su najvhodnejsie... No a ja sa este do vsetkeho zmestim, ale uz ma vsetko tlaci, takze sme tiez boli na nakupy, lebo vsetky tehu veci co som mala su v KE.... Ale ja som si kupila iba take trosku vacsie nohavice bavlnene, mam rada pohodlne veci... Smile
tanickask: Zuzik co ta vasa dovolenka? Nevies ake ma byt pocasie? ja normalne rozmyslam ze to posunieme.
Tanicka, my to nemozeme posunut, lebo manzel musi dopredu nahlasit dovolenku... No ale my budeme v tych koncinach vyse 2 tyzdnov, tak ked teraz nebude dobre pocasie tak sa presunieme ku svokrovcom, snad sa v tych 2 tyzdnoch najde par peknych dni, ktore stravime pri mori... :D Inac my sme tu mali vcera 32 stupnov, ale dnes tu uz prsi a je chladnejsie...

07.08.2006 12:48

Anonymous

Miss: kebz ma to nahodoy yase y nejakeho dovodu odhlasilo tak to pisemja Miss Rolling Eyes Laughing Sára-ja som počas tehotenstva ani raz nezvracala, ale za to mi bolo a je inak zle,prve 2 mesiace totalne nechutenstvo schudla som asi 3 kila, nemohla som nic zjest, no a teraz sa mi dost často točí hlava a je mi na odpadnutie, citim sa tak neisto ked napriklad cestujem v horucavach v buse. Alexandra-tak to som pekne vytočena Evil or Very Mad a co mamicky co nemaju peniaze?keby mi nedal muž tak tiež nemám, fakt to nie je fer od tých lekarov, tehotnýmby samalo vychadzat v ustrety a nie takto zdierat, vedmy im ukažeme, budeme na nich traja toho 18nasteho :D :D Tánička- super Surprised vidis a to si sa tak bala,neboj sa januarove babätka budu odolne a zrave : dobre ranko,akurat som si precitala.to co davali vcera na markize ohladom financneho prispevku,aneviem ci som tomu dobre porozumela ale znamena to ze ked sa babätko narodi skor ako v januari rodicia nemaju na tento prispevok narok??? a ako je to teraz na slovensku v porodniciach?Je to hradene poistovnou? Zuziik-to som bola co napisala že nakoniec je vsetko dobre Laughing

07.08.2006 12:54

Miss

Inak tie prispevky mali byt schvalene od augusta, mali by sme napisat Ficovi hromadný list Laughing , ved aj ja vravím hlavne nech su naše bábätka zdravucke, ale tesila som sa že si ulahcime život, ved nam bude treba tooolko veci, kocik, postielka, sedačka,plienky, oblecka atd atd... K prsiam, no ja pozeram že zospodu sa mi už urobili strie Crying or Very sad zväčsuju sa mi každý den a to som pred teho mala len nejake jednicky, ale som stastna že rastu konecne mam plnu podprsenku a tak sumi akurat tie co som nosila predtým,konecne si možem vychutnat vacsie vystrihy Laughing

07.08.2006 13:12

zuzana Búciová

Ten príspevok ( ak ho schvália), by mali fakt dostať iba prvorodičky. Ako sa to tu už písalo, k súčastnému pôrodnému - 4460 si prirátajú tých 11000. Takže prvorodičky, v decembri nachystať štoplíky, manželov si nepúšťať k telu:-))), a žiadne upratovanie pred Vianocami. Kvôli tým 11000 - com sa to oplatí Smile)) Je to mrzuté, že sa to týka iba prvorodičiek, ale my ostatné, berme to pozitívne a s humorom. Budeme mať o niečo bohatšie Vianoce:-))) To, že prvorodičky potrebujú kompletnú výbavu pre drobčekov je pravda, a je fakt aj to, že tá výbava stojí aj 10-15 tisíc. Ale faktom je aj to, že aj my budeme pri štyroch deťoch potrebovať vymeniť auto za väčšie, a nedostaneme naň žiadne prilepšenie:-((( Môžno si niekto pomyslí, načo nám bolo štvrté, keď naň nemáme. MÁME!!!! Máme byt, máme jeden druhého a pár peniažkov k tomu. Nemyslím, že sa zaraďujeme k typom ľudí, ktorí majú deti, ako zárobkovú činnosť a čakajú, že sa štát o ne bude starať. Tiež je podľa mňa nerozumné, aby ten príspevok bol dávaný paušálne. Mohli to urobiť skôr formou odpočtu z manželových daní. Tým by sa určite predišlo zneužívaniu.