1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80

Deticky narodene v maji 2004

19.03.2007 09:48

Petrouchka

Joj kocky, vy ste tu toho popisali! Vidim, ze ste teda riadne fanaticky do nakupovania! Neviem, mna to az tak velmi nedrzi, ja mam pocit, ze Petko ma hrozne vela veci - hlavne triciek,, svetrikov a bund, nohavic nie, z nohavic rychlo vyrastie. Tak ja ani nejak moc vela nebeham po obchodoch, ale zase jemu kupuje dost moja mama, ta mu aj sije a strikuje. Inac v tom KIK v Rakusku sme parkrat kupili aj my, je to taky lacnejsi obchod, nieco ako cinania u nas, ale podla mna maju krajsie veci. Tiez sme tam pokupili tricka a mininy po 3-4 eura. Inak super je nakupovat aj v C&A v Cechach, minule leto som Petkovi kupila super tricka aj kratke gate - stali tolko isto ako v KIK, ale ta kvalita, to sa neda porovnat. Uzasny prijemny material, ked sa operie, nic sa tomu nestane, ani sa to zehlit nemusi. Buduci tyzden ideme zase za prababickou do Ciech, tak sa pojdeme pozriet. A este tie miery: Petko meria 94 cm, u lekarky vazil cca. 13.5 kg. Ked sme ho vazili naposledy asi pred vianocami na digitalnej vahe u nasich, mal 12.9 kg. Ale on je taky dost vychrtly, moj muz hovori, ze je sama ruka noha Wink

 

19.03.2007 11:38

sedmikraska

janka, dakujem, si zlata.. akurat mi muz pozeral, ze najblizsi next je 10km od letiska, cize zrejme by aj on suhlasil ist tam, kedze sam od seba pozrel :D asi som ho uz nakazila tym nextom.. betka,dakujeme obe, veru ona je taka herecka, rada sa predvadza, robi pozy.. Dnes rano som malu vazila, takze ma 20kg.. uf..

 

19.03.2007 12:07

Anaj

20Kg? tak to teda dost. jakub ma asi 14 a to sa mi zda, ze uz asi rok, pol kg hore dole, ella je tiez maly stupel, ta ma len 8,5 kg, ale keby ste videli, kolko toho zje, iba cumime Rolling Eyes

 

19.03.2007 12:35

sedmikraska

anaj - veru to je buchta 20kilova, ale zas je vyssia o hlavu od svojich rovesnikov tu na ihrisku, dokonca deti co su o pol roka starsie su od nej ovela nizsie. Ako rocna mi tiez mala ako tvoja Ella nieco okolo 10kil, no potom sa to uz zacalo zbierat a teraz od leta sa drzi od 17 do 20kg.. ale je strasne malo, naranajkovat sa lubi dobre, do obedu len tak sprtka a vecer uz vobec nechce jedavat, okrem toho desiata pribinacik, alebo ovocie na olovrant.. pudingy, krupicu a take kaloricke bomby jej ani nerobievam, kvoli tomu, ze sa bojim, aby nepriberala viac. no neviem preco je taka buchta. Shocked posielam foto

 

19.03.2007 12:44

j+m

Sedmikraska asi ma tazke kosti :D a ved je vysoka... to fakt malo papa, nasa teda zbasti viac...

 

19.03.2007 12:57

sedmikraska

j Laughing Laughing ale to je celkom dobra vyhovorka, ze ma tazke kosti Laughing martinka vlastne chodi do skolky uz?

 

19.03.2007 13:05

Ludka

Sedmikraska, no vidim ze budes nasa dvorna nakupovacka v NEXT v Anglicku Laughing Laughing Laughing u nas tiez v pohode do skolky, tesila sa, ze pride Lukasko.....baby to aj vam deti tak skoro vstavaju? Moja bola dnes hore 5.45 Shocked myslela som ze ma hodi!!! Pocasie o nicom, prsi od rana, a nejak fuka ci co.....ako je u vas? Co sa tyka kilogramov, no asi mame najmenej, mame nejakych 12kg a 91cm....ale ona sa nezastavi, je ako vrtula!

 

19.03.2007 13:12

Petrouchka

Aj Petko sa nezastavi ale v poslednej dobe sa mi zda, ze viac papa, tak asi preto troska pribral. Inak teraz ma okolo 13 a kamoskyn syn ma 9 mesiacov a vyse 12kg! Ludka, aj mne Petko teraz tak skoro stava - asi preto, ze rano je uz svetlo. Ale ked sa posunie cas, tak dufam, ze prestane Wink

 

19.03.2007 14:16

Mia z D.

Ahojte baby! Vidim, ze preberate nakupy, joj, to ja ked sa vyberiem do mesta, ze si konecne idem kupit nieco sebe, vratim sa s plnou igelitkou s vecami pre decka. Ja milujem H&M, je to super kvalita v porovnani s cenou, da sa to prat na 60 (periem len na 40) a co je pre mna hlavne, ze to moze do susicky. Next ma strasne pekne vecicky, tu sa kupit nedaju a ja neviem ani, aku velkost by rebecca mala mat, ma okolo 15 kg, ale je dost vysoka, nohavice nosi 104, a hore kludne znesie uz aj 110. Shocked Mne sa zda zbytocne, ked sa uz teraz deticky obliekaju do nejakych znackovych veci, ako adidas alebo nike, alebo esprit, alebo mexx a tak. Mne je luto tych penazi,tie decka tak strasne rychle rastu. Twisted Evil Ku mamickam na mmb, predavat ciapku, ktora stoji 3 eur, za 200 skk, je podla mna riadne zvertsvo, ale obvinovat ich nebudem, ponuka je riadena dopytom, takze pokial su niektore mamicky ochotne zaplatit tolko penazi, tie ceny sa urcite nezmenia. O nexte alebo gap nehovoriac. Ja na mmb predavam tiez nejake vecicky, a za svojimi cenami si stojim, pretoze su to veci, za ktore som ja musela nieco zaplatit, a myslim, ze polovica ceny za vecicky super zachovale nie je az tak vela. Predavam len veci, ktore by som si sama kupila, ziadne flaky, alebo veci hodne tak na handru. Sekace, tu take sekace ako u nas nie su, a mna to ani nebavi sa tam prehrabavat, nemam na to cas ani ludi. A hlavne mi strasne vadi, ze tie veci su chemicky cistene a neviem, kto ich nosil. Uprednostnujem nakup pouzitych veciciek od kamosiek, ktore maju starsie deti, pre romana sa mi tak podarilo nakupit, pre rebeccu nie, pretoze kamosky maju samych chalanov alebo dievcatka v rovnakom veku ako rebecca. Bedpet, ak by si chcela nejake bodynka na leto, mam kopec ruzovych, take tielkove a tie urcite nebudem romanovi obliekat, mozem nafotit a poslem ti to mailom, ak by si chcela. KIK, no baby ja neviem, nemam nic proti, ale tie veci z tohot obchodu neboli moc dobre otestovane, co sa tyka skodlivych latok. Confused To uz fakt radsej nosene veci, ktore su x-krat prane. Neberte to ako utok, je to moj osobny nazor Laughing Inak mala vanesska je super modelka, a vsetky deticky su sladucke, ked vidim taru a matuska mam chut mat este jedno, hoc aj teraz. Smile

 

19.03.2007 14:24

Mia z D.

A este k hmotnosti, Roman bol plne kojeny 8 mesiacov a teraz ma uz nieco vyse 10 kg, je velky a baculaty, ale nerobim si z toho nic, ked zacne behat, tak sa mu ten spek strati. Rebecca mala v roku ledva 9 kg, to ju roman uz davno predbehol, ale ved ma byt po kom velky, muz ma 189 a ja tiez nie som mala, mam 174. Jeden kamos mi dal taky vzorec na urcenie vysky deti. dievca (mama+otec)/2-8 chalan (mama+otec)/2+8 Urcite to nie je smerodatne, len tak pre zaujimavost.

 

19.03.2007 14:27

j+m

Sedmikraska Martinka dneska prvykrat nastupila do skolky Smile Tie Next nohavky maju rozmery, pas 25x2, vzadu je guma, da sa to natiahnut do 28-30x2. Dlzka vonkajsia 63 a vnutorna 43 cm. Mia aj ja by som rada nakupila od kamosiek veci pre decka, ale nemam od koho... co maju aj starsie deti, tak to kupuju vela u cinanov a take ja kupovat nebudem...to radsej v tom sekaci... a vsetky veci nove sa nedaju kupit, ved su to nehorazne peniaze... Minule som videla, ked si predavala po Romankovi krasne pasikove body, len uz boli zarezervovane, bola by som kupila Matusovi... A presne to iste, ked idem obzerat nieco na seba, tak aj tak skoncim s nakupom pre deti. Ludka aj u nas pocasie o nicom, sice uz neprsi, ale nevyzera to lakavo, proti tomu co bolo minuly tyzden... O chvilu idem pre opicu do skolky, tak to sa cestou trochu poprechadzame aj s Matuskom.

 

19.03.2007 14:50

Mia z D.

Janka, tych body este bude, roman nosi uz 80, ale problem je v tom, ze ty budes protrebovat pre matuska teraz na leto velkost 74 a roman mal vacsinou dlhy rukav. Confused Len nove veci sa nedaju, ja sa snazim hlavne vystihnut zlavy a vypredaje, to sa potom naozaj oplati. Laughing jej, tak uz aj Martinka je velka skolkarka, a ako sa jej pacilo???A to bola hned na cely den alebo ako?

 

19.03.2007 16:01

j+m

No tak prvy den v skolke no problem... Mia bola tam rovno na cely den... ale vela deti pozna, v zime sme so skolkarmi chodili na prechadzky, tak aj ucitelky jej boli zname... Riaditelka nam je skoro suseda... aj spala bez dudla v pohode, nepocikala sa, papala... tesim sa Laughing Laughing Laughing K vypredajom sa ja nemam moc ako dostat...

 

19.03.2007 19:32

Anaj

Dnes som bola detom kupovat topanky, no nikdy viac uz sama, raz som chcela vyskusat jednemu, druhy usiel a tak, ella vyberala vsetky topanky s regalov, kym si jakub skusal, som rada, ze nas ztade nevyhodili Laughing . A ku vstavaniu, jakub bezne vstava pred 6-tou, vacsinou zobudi aj ellu, aj ked ona by este spala.

 

19.03.2007 19:48

j+m

Anaj a aspon si nakupila? u Batu? no ja som sa min. tyzden ponahlala, ale keby som vedela, ze este bude takto, tak kludne pockam a pozriem este v NR... no ale co uz Rolling Eyes Rolling Eyes

 

19.03.2007 20:01

Mia z D.

Alzbetka, ten tvoj muz sa mi zda nejaky povedomy, nepochadza nahaodu od Gelnice???

 

19.03.2007 20:04

Anaj

Janka, elle pozriem u batu, ale kubkovi so potrebovala len tenisky na behanie a vybral si ich sam, cervene no co uz, take sa mu pacili, dobreze s nimi nesiel aj spat. Rolling Eyes

 

19.03.2007 21:48

sedmikraska

Ludka, no ak sa mi tam podari ist osobne, tak rada donesiem co by nie :D vcera som sa informovala u jednej maminky na mmb akym kurzom si mam prepocitat veci, ktore z anglicka nosi z nextu a absolutne sa mi neozvala, pritom tam bola prihlasena, zrejme videla, ze tam planujem ist aj sama. no ak by mala prijatelnu libru, tak si to dam aj doniest. Janka, takze Martinka dnes bola prvy raz? Ako som citala tak to zvladla uzasne, my do skolky este nechodime, trosku sa toho obavam kedze mala medzi ludmi a detmi, ktore nepozna je ticho a nezapaja sa. Mia, to mi nehovor ani zo srandy, ja som na taketo veci hrozne alergicka, kde si to citala? Som rada, ze si mi to povedala, ja som v zivote nebola malej kupovat cinske veci, lebo sa mi to hnusi kvoli tym skodlivinam a ked su aj v tych veciach z kik, tak joj, ani nemam slov. Este ze mam taky dobry zlozvyk od narodenia malej, ze jej veci, ktore kupim vzdy najprv 2 az 3x operiem a ozehlim, az potom to dam na nu. Inac vzdy jej chodim kupovat do H&M C&A,adams kids a gap.. alebo jej objednavam veci z nemeckej stranky babybutt, kinderbutt.de no a sme verni aj quelle, pretoze jedine tie veci nosi aj rok aj pol a ako keby s nou rastli comu sa velmi tesim.

 

19.03.2007 22:59

Ludka

sedmikraska: Ludka, no ak sa mi tam podari ist osobne, tak rada donesiem co by nie :D vcera som sa informovala u jednej maminky na mmb akym kurzom si mam prepocitat veci, ktore z anglicka nosi z nextu a absolutne sa mi neozvala, pritom tam bola prihlasena, zrejme videla, ze tam planujem ist aj sama. no ak by mala prijatelnu libru, tak si to dam aj doniest.
viem ze jedna mamina to prepocitavala x 62 korun ceny cennikove z netu x 62 korun..zda sa mi to vela..... Confused

 

19.03.2007 23:02

toni

Ahojte dievčence. Tak my sme po očkovaní. Toni najprv robila veľkú hrdinku ale nakoniec sme ju 3 držali. POtom úspešne krívala tri dni a musela som jej to mastiť a viazať a lepiť no a pravdaže ju nosiť. Ale už je to za nami. Vážime 13,9 a meriame 94 cm. Tak spadáme do tohto nášho priemeru čo som tu čítala. Veronika má 7 mesiacov a 70 cm a 7 kg. Super čo??? Nejako nám tá sedmička ide. NO keď sa tu bavíte o tých veciach ja tiež kupujem obnosené len s toho dôvodu že sú x- krát praté a bez škodlivích farbív. Inak na MMB je najlacnejšia libra po 62 sk. Má to miskaanbaby tak sa tuším volá no vlastne má ten nick. Inak je tam tak po 68 libra. Ale ja neviem prečo sa všetci šalejú na next. Keby to bola aspoň nejaká super značka ale to je ako u nás Quelle alebo Neckerman. Aspoň mne to tak pripadá. Ja kupujem veci na ebay. Mám štastei že mám sestru v nemecku a keď sa mi niečo páči tak vydražím. AJ teraz už pozerám nejaký balík veci na jar - leto veľ. 92-98. NO čoby som ešte popísala. Pečiem chleba. Oprášila som pekárničku a stiahla z netu nejaké recepty a celkomsa mi darí a aj dobre chutí. Taký celozrnný nepredávajú aký ja pečiem Laughing No idem do hajanov lebo deti skoro vstávajú. Dobrú nocku.

 

20.03.2007 08:05

Anaj

Ja mam hrozne vela veci aj po sestrinych detoch, niekedy kupim nieco aj Cherokee, ale napr.ellina bunda na zimu bola hrozna, hned sa podsivka roztrhala, ale vacsinou asi H&M a sem tam nieco dostaneme atak.

 

20.03.2007 08:13

bedpet

Fuh,ale sa to tu rozbehlo:-) Ani neviem,kolko Ela vazi presne,ale predpokladam,ze je nejako asi ako Petko,98 tricka su jej velke,ale nohavky 98 akurat s malinkou rezervou,nozku mame 23:-)takze sme taki malinki,o Tare ani nehovorim,ta nema tusim ani 7 kg:-) Mia-kludne posli,z body 0-3 mes sme prave vyrastli,tak predpokladam,ze nabehujeme na c68:-))))mne nevadi,ked budu aj modre,ale nech maju rukavik,mozu byt aj s dlhym,takze cislo 68,74,alebo aj vacsie,ved s dlhym rukavom sme my pri Ele aj v lete nosili,ved niekedy ani leto nie je... Eluske by som velmi chcela take vyhrnovacie gate,ale myslim,ze 98 by uplne stacilo,mne sa zdaju aj tie zahranicne veci velkostne vacsie na to cislo,pamatam,ze Ela nosila CA body 80 ked mala este rok a pol :D Takze-keby ste mali cokolvek pekne a vyrastli ste z toho -kuknem:-) Anaj-uplne ta chapem,mne staci,ked idem sama s Elou,nahanacka hotova a odchadzam spotena... Ludka-obcas nakuknem do toho noveho pre deti na Mlynskej,ale draho dost,aj v Genesis sa da najst,ale hlavne mam tu pod blokom jeden super za perfis ceny-tak 30,40 Sk tak ak nieco konkretne potrebujes napis a ja pozriem,ci nieco Karolinke nenajdem,ta pani nam to odklada:-) ...este som chcela,ze Vanesska vobec nevyzera velka,podla mna je rozkosna baculka,pri takych detoch len treba naozaj davat pozor,nech sa nerozjedia,inak vybehaju:-)aka modelka,ja kym Elu nahovorim na fotenie,aj baterky sa mi vybiju:-)

 

20.03.2007 08:28

j+m

Dobre ranko, tak uz sme druhe rano v skolke, a pohoda... najskor sice zahlasila, ze sa jej nechce do skolky, uz som myslela ze bude problem...ale hned nato povedala, ze o 5minut pojde Laughing Bedpet ze 68, ved Matus uz 74 nosi a aj to budem o chvilu vyradovat Confused aj ja chcem take malinke babenko... preco mi tak rychlo rastie Confused: :D tie body sa opytam segry, lebo si kazala veci odkladat... Mia ako Bedpet pise aj na leto sa hodia s dlhym, take 2-3 kusy sa isto znosia... tak ak budes vyradovat po romankovi kludne aj mne daj vediet. A ta libra ako Tony pise 62 Evil or Very Mad tiez nechapem, co sa tak vsetci zblaznili do nextu... su to dobre, pekne veci, ale ja kupim hocijaku znacku, ked sa mi to paci... pekny den

 

20.03.2007 10:10

Petrouchka

Ahojte, tak nam dnes krasne nasnezilo. Rano este nez som sla do roboty, boli sme stavat snehuliaka. Potom ako som isla do mesta, tak nikde ani milimeter snehu a u nas ho bolo tak vela.... Tak sme sa tesili obaja aj s Petkom ako male deti, aj som ho fotila telefonom, nech mame na tuto zimu aspon nejaku fotku so snehom Wink Muz az tak nadseny z toho snehu nebol, lebo musi ist dnes sluzobne autom do Ziliny, tak dufam, ze to zvladne v pohode. Inak ja mam kamaratku, co zije v Anglicku a ta mi hovorila, ze Next tam patri medzi lacnejsie a menej oblubene obchody - fakt neviem, preco u nas kvoli nemu tolko blbnu. Ona nakupuje v nejakom inom obchode - len som uz zabudla nazov. Vzdy ked pride sem, tak obdivujem ake ma krasne veci, ona nakupuje ked su vypredaje. U nas este vypredaje akosi nefunguju tak ako v zahranici. Napr. ja ked som zila v Innsbrucku, tak tam mozno zaciatkom aprila boli vsetky jarne veci za 50%, lebo uz koncom aprila sli do predaja letne veci. To iste s letnymi, letny vypredaj bol uz niekedy v juni-juli, a to aj 50% dole. U nas je letny vypredaj v septembri 10-20% - no nech si to nechaju.... Janka, super, ze Matka tak dobre zvladla nastup do skolky.

 

20.03.2007 12:29

Anaj

petra, to asi zijes v inej bratislave, lebo tu na racku nie je ani trochu snehu Laughing , ale tiez som sa cudovala, ked davali rano pocasie na markize a ta baba to tam hlasila z toho ich zasnezeneho parku, som pozerala, ci je to niekde inde, ale aj u vas - v dubravke byvas? je to uz asi tiez prec. Ja si pamatam, ked som byvala v mnichove, tak moja domaca vobec nekupovala vianocne darceky, oni si potom vsetko pokupili vo vypredajoch

 

20.03.2007 12:53

bedpet

Z toho markizackeho zasnezeneho telerana som mala aj ja dost,ved tu chodime v jarnej bunde:-)aj ked teraz prsi,je teplo,tak jarne,Ela ma z dazda radost,lebo miluje prsiplast:-)))a este keby som jej gumaky dovolila,len by sa prechadzala:-) Co sa tych veci tyka,Next su pekne,jasne,ale su aj ine pekne,mne na znacke nezalezi,len nech sa to super perie,nezmoli a nenatahuje Wink Dnes som bola v Tesco pozriet tie body cherokee,je to sice super cena,ale mne sa nezdaju nejako kvalitne a polovica je vzorovana,co ja okrem pasikov velmi nemusim Confused a potom tam bol taky pack ze biele,no ale 7 bielych je zas tiez somarina,no neviem,nieco asi len predsa budem musiet kupit... Petka.ze snehuliaka :D to Ela len z obrazku pozna,my sme s muzom dnes usudili,ze tu je uz zima ako na Kanarskych:-)))za chvilu aj stromcek budeme v teple stavat...

 

20.03.2007 13:02

j+m

no my o snehu ani nechyrujeme, ale ani v jarnej bunde nesla dneska, zimnu este znesie... Bedpet ze naco 7 bielych Laughing ja som si tiez myslela, ked mi ich ta segra poslala... lenze ako dobre mi teraz padnu, ked Matus od tych ATB uz od piatku hnackuje a prezliekam ho tak 3-5x, za den hlavne tie body. Inak my sme dostali Cherokee body zlty 3-pack 0-3 mesiace a nebola to najhorsia kvalita. Jedno bolo pasikove, jedno s takymi labkami a jedno cele zlte vpredu s obrazkom. To s labkami sa ani mne moc nepozdavalo, ale aj tak este on bol novorodena,t ak vzdy na tom nieco mal Razz Skoda, ze tie vypredaje aj tu tak nefunguju Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

 

20.03.2007 13:16

bedpet

Ono mali tie body v roznych cenach - 7 ks od 220 - 390 asi podla kvality,ale tie drahsie boli ze macko pu a viac vzorovane ako nie Confused ...este nas novy prirastok do rodiny topanok :D kupila som nakoniec 24,lebo 23 jej boli sice super,len neviem,na ako dlho,snad nebudu obrovske,uvidime,ked pride domov zo skolky Wink

 

20.03.2007 13:36

Petrouchka

Anaj, Dubravka je chladnejsia cast Bratislavy, vzdy je to o nieco chladnesie ako inde a casto aj ked bol u nas sneh, tak v meste nebol. Ale az mozno nebude, prave preto sme isli toho snehuliaka stavat hned rano. Bedpet, a to si tie topanocky kupovala bez Ely? Ja vzdy radsej vyskusam.

 

20.03.2007 17:45

sedmikraska

ahoj babizne.. odkial vlastne vsetky ste? akurat teraz som citala, ze dve ste z ba, no my sme dnes skoro rano isli do blavy a cudujem sa, ze co su take zasnezene tie auta, u nas v senci celu noc prsalo, ale po snehu ani stopa.. Ja som z tohoto noveho katalogu next na jar/leto uplne unesena, nie preto, ze to je next, pre mna za mna nech sa to vola aj cik-cak obchod :D ale mne hlavne ide o to, aby to neboli veci od vietnamcov, aby to malo dobru cenu a hlavne aby to super vyzeralo a next, HMko, CA ma strasne krasne oblecenie pre deturence. Ine znacky ani neviem, ja som nikdy nebola v genesis alebo mexx, tie znacky ani nepoznam dokonca. Cize ja kupujem hlavne podla toho ci sa mi to paci a hned pozeram stitok ci to nie je vyrobene v cine a je to 100%tna bavlna. Ozaj, tu maminu co som spominala z mmb, ze zarucuje vraj donesie 98% oblecenia z anglicka ma uplne sokovala, pyta 75sk za libru :D :D :D nie je normalna asi.. vsak libra je teraz 52sk, ci nie?? a to sa mi uz pri tej co si spominala janka (62sk) zdalo, ze je vela.. heh.. Bedpet, tak to ste fakt drobnucki, ved my uz nosime nohavice 110, niektore aj 116 a vrch nosime 104, 110.. Inac nedavno doniesol muz malej plno nohavic z usa a absolutne sme ich nemali na sebe, lebo maju malicky pas.. spominala si, ze tvoja mala ma tenky pas, tak ti zmeram dlzku od rozkroku po spodok a porovnaj s tymi co mala nosi, poslem ti ich, vsak co ja s nimi, druhe mame vyvestene chlapca hehehe Inac, keby som sem bola chodila skor, tak vam poposielam tolko detskych veci ze az.. ja som kamoske za 3tasky oblecenia dala, lebo som uz nemala kde ich uskladnovat. no nic, idem pozriet tie gate a odmeriam ich.

 

20.03.2007 18:11

Petrouchka

Sedmikraska, ja som z Bratislavy - Dubravky (mimochodom, sneh stale drzi Wink ), aj Anaj a Ha su z Bratislavy, Bedpet a Ludka su z Kosic, Janka je zo Zlatych moraviec, Alzbetka je z Liptovskeho Mikulasa, Susanna zije vo Svedsku a Mia v Nemecku - dufam, ze som nikoho nezabudla Pokial si to s niecim nemylim, tak Genesis nie je znacka, ale siet secondhandov - aspon v Bratislave je takych viacero Kedysi bol v Bratislave jeden celkom dobry obchod, volalo sa to bimbos alebo tak nejak, predavali tam veci talianskej znacky Mirtillo, ked mal Petko asi pol roka, kupila som mu tam vo vypredaji jeden krasny svetirk, bol na 18 mesiacov a nosi ho asi od roka az doteraz a je uplne super! Mal odtial aj take menzestraciky, tie boli hrozne krasne, skoda, ze ten obchod zrusili

 

20.03.2007 18:16

Susanna

Ahojcek, vidim, ze pisete o H&M. kedze to tu mame pod nosom:D , musim ich pochvaliat, ze sa zlepsili. Pred 10. rokmi, ked chalani boli mali, mali velmi zlu kvalitu. ale trosku sa vypracovalil. Inak, tu je to najlacnejsie oblecenie, ale da sa vybrat. Inak zvykneme este kupovat LIndex a a NaME IT. cHALANI , TI UZ DO h&m ANI nechcu, len JC:

 

20.03.2007 18:53

j+m

Petka krasne si to zhrnula Wink este Toni, ta je od Prievidze Smile Susanna a tu v Ba co otvorili HaM, tak osial sposobili Smile na celu SR, len jedna predajna Confused skoda... Ja co mam od nich par veci, tak nemozem nic zle povedat... a mam jedno body este po malej Name It ani som nevedela, ze to nejaka znacka Razz Genesis su aj tu sekace Sedmikraska a aj za tu sumu 75/libra si u nej objednaju Laughing Laughing Laughing pekne sa nabaluju Rolling Eyes

 

20.03.2007 21:20

sedmikraska

Petroucha, dakujem za infosky, ja som zo Senca, teda povodne z Levic (Janka-skoro rodacky) a s tebou Bedpet a Ludka je rodak moj muz, on je zas Kosican Smile takze nasa mala ma levicko-kosicky prizvuk Laughing Cize vlastne genesis nie je znacka? ja som to precitala niekde na mimibazare, som myslela, ze to nejaka znacka bude, ja tapsa. hehe. Mohla by si nam trosku toho snehu aj poslat, aspon za jednu gulu, malo mi bolo ked sa mi pred troma dnami namrazila polootvorena mraznicka Laughing Laughing robota mojej certice.. Janka, to nemyslis vazne, ze su aj maminy co objednaju za 75korun za libru od niekoho. Co nemaju rozum? Je to smutne a este viac lutujem tych zdieracov, ci maju ciste svedomie. Evil or Very Mad

 

20.03.2007 22:04

j+m

http://www.ceknito.sk/video.php?id=13745 joj a Bedpet pekne sandalky si kupila, Ela co povedala? Sedmikraska keby nemala dopyt,tak urcite tu libru znizi...

 

20.03.2007 22:05

j+m

aj toto je dobre http://www.ceknito.sk/video.php?id=13747

 

20.03.2007 22:41

sedmikraska

aj mne sa pacia tie boticky pre elu, tu nic take typicky dievcenske neviem dostat, vsetko ide do sportova, aj ked to je ruzove, ale je to take so sportovym nadychom. Sad

 

20.03.2007 22:42

j+m

sedmikraska: aj mne sa pacia tie boticky pre elu, tu nic take typicky dievcenske neviem dostat, vsetko ide do sportova, aj ked to je ruzove, ale je to take so sportovym nadychom. Sad
Musis len do toho Londyna ist Laughing Laughing Laughing

 

20.03.2007 23:51

sedmikraska

hehehe, len sa smej Laughing veru by som isla, ked aj nie nakupovat, ale len tak urobit si vylet nejaky..

 

21.03.2007 08:26

bedpet

Juj,to by bolo super sedmikraska,keby si mi poslala nejake fotocky a ja kupim,ked mate navyse:-) Ela bola nadsena,ja som jej ich priniesla den predtym a dohodla som sa s predavackou,ze ked budu male,alebo zly strih,tak vymenime.Mali dvoje,co sa mi pacili tak som dufala,ze jedny sadnu:-)Inak chodime spolu,ale je to o nervy.Ja to mam uz nejako v oku,vzdy pytam take,ktore nikto neobuje :D tie su urcite najuzsie,len neviem,preco ich nezlacneju,ked ich drzia pre nas:-) Sedmikraska-ako sa vlastne volas?Asi si aj to niekde pisala,ale pisem a varim zaroven,tak mam len tak chvilu na net:-)Ja som Petra Wink Ty tu mas teda svokrovcov?Kde byval tvoj manzel predtym,KE su take male,mozno sa pozname:-) Kde najdem taky katalog Next,nech sa pokocham:-) Janka-super video,som sa konecne zasmiala:-))))))))))))))))))))

 

21.03.2007 08:53

Petrouchka

Dobre ranko, hlasim, ze tu mame este zvysky snehu - ale z toho uz snehuliak nebude Crying or Very sad Inak ked uz stale tocime okolo toho oblecenia pre deticky - polske znacky nepoznate? My tu mame v Dubravke 4 obchody s detskym oblecenim, z toho 3 take drahsie a tam predavaju vela polskych veci Coccodrillo, Wojcik, Tup Tup a potom este v starom meste na Obchodnej je jeden taky krasny obchod pre deticky a vsetko je tam polske, kupili sme tam Petkovi oteplovacky, ktore mal tuto uzasnu zimu oblecene asi 3krat Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Ale nastastie sme kupili 104 a su mu dost velke, tak mozno buducu zimu ponosi tu su stranky na tie polske znacky http://www.tuptup.pl/ http://www.coccodrillo.pl/ http://www.coccodrillo.pl/?i=kat

 

21.03.2007 10:28

sedmikraska

bedpet - ja som katarina, tesi ma.. zmeraj prosim ta ele nohavice od rozkroku dole kolko maju cm, lebo ja hned z novych veci striham stitky, cize absolutne neviem od oka povedat aka je to velkost.. manzel mi byval striedavo, raz u mamky, ta byva na krosnianskej na furci a raz u otca a ten byva v centre na janosikovej.. Petrouchka - jej, coccodrillo poznam, oni su poliaci? maju trosku drahsie veci, ale pekne.. kedysi mali tuto znacku na www.bonus-detom.sk a maju ju aj u beniho na kramaroch, poznas ten obchodik? pekny vyber topanociek mavaju.. mimochodom, tu v senci uz vykukava slniecko.

 

21.03.2007 10:38

toni

No Peťka tak sú to fakt veľmi pekné veci len som tam nikde neašla ceny. Poraď prosím. Nejako sa mi dneska nechce nič robiť. ANi upratovať nič. Malá kuká rozprávku. Mala 3 dni zakázaný televízor tak má deficit. Ale už tu terz pri mne behá a rozprávka ju nezaujíma. Včera som sa skoro dočúrala. Stála na chodbe o 21.00 v pižame a hovorí mi: mami mna bolí tutka. Ja na ňu pozerám že aká tutka. A ona no ja mám zase tutku a toto ma z nej bolí. Ona mala baby čkavku a nezapamätala si to slovo. Tak nie čkavka ale tutka. No super to bolo. A 3 dni predtým mala zase čkavku a to prvý krát čo si to tak dokáže uvedomiť a vraví mi : maminka mna hrozne napína. Asi budem vrackať. Bože je to rozkošné tie ich výrazy. No super. Inak Sedmikráska veď malá na tých fotkách ani envyzerá že 20 kg. Ona je aj dosť vysoká som vydela na tých veciach aké kupujem. No my sme sromne na 92 ale začínam dokupovať 98 ale mám problém lebo všetky nohavice musia mať v páse gumu. AK nemajú tak sú nám rozhodne veľké a klin má nad kolenami a gaže padnuté dopoly riťky. Behá ako reperka.

 

21.03.2007 11:01

sedmikraska

toni, ceny tych veci sa u nas pohybuju nasledovne - bodynka 200sk, pyzamka 400sk, vrchne oblecky 600-700, letne supravicky 550sk. No podla mna je to dost.. mas pravdu, mala ani nevyzera nejaka tucna, na to, ze ma 20kil, som ju merala, ma rovnych 100cm Wink takze my uz kupujeme 110tku veci, ale niektore riflicky su jej aj 104ky a ked su kratsie, tak ich vysukam na 3/4 a dam jej k nim cizmy a mozeme este obnosit chvilku.. to vazne mala hovori take vyrazi ako vrackat? boze to je zlateeeee a s tymi gatami nemam slov hehe Laughing Laughing reperka

 

21.03.2007 14:28

Petrouchka

Ani my nemame od Coccodrillo vela veci, kedysi mal Petko take tyrkisovo modre menzestraky na traky - na tej fotke pred jazerom ich ma, lepsiu fotku som nenasla. Tie boli dost drahe, stali okolo 600 sk, a potom este ma taku strikovanu bundicku, tu sme ale doniesli z Polska, vysla na cca. 450 sk, u nas by stala viac. Sedmikraska, jasne ze Beni shop poznam, moj muz tam blizko robi - dokonca aj on tam uz parkrat bol nieco Petkovi kupit. A vy mate v Senci slniecko? U nas je totalna kosa, bola som s Petkom vonku a dala som si inu bundu ako vcera, tak som v nej nemala rukavice, no skoro mi prsty odmrzli. Petko musel kopat a hadzat kazdym kuskom snehu co nasiel, tak sme sli do obchodu hodinu, normalne to zvladame za 10 minut. Ale unavil sa a zaspal aj bez obedu, to sa mi uz davno nestalo.

 

21.03.2007 14:36

j+m

Ahojte Bedpet ten Next si pozri na www.next.co.uk Tonicka je super Laughing Laughing Laughing my sme boli doobeda v nr a kosa riadna... Bedpet aj v tescu sme boli, celkom pekne vecicky mali... ale tie body nic, neboli to take co sme mali

 

21.03.2007 16:25

toni

Sedmikráska no moja dcéra povie všetko. Dneska vybľakovala po dome že záchvancovia, záchvancovia akože záchrancovia. Volačo počula v telke. Povie všetko ale neviem ešte r. Minule môjmu tatkovi zapotila ž: dedko a kde má auto šušunku??? Cool Tak sme vysvetlovali že to len zvieratká majú a živé tvory. A ona v tom : ale keď auto smldí to znamená že pldí že???? Laughing Tak sme vo fáze vysvetlovania. Inak baby nás ten amok zúrivosti chytá poraidne. Všera sa naštvala večer lebo som jej nechcela dať žuvačku a normálne zobrala stoličku a šmarila ju do stredu obývačky. Niekedy tam ležiava veronika na deke - no až zle mi prišlo. Ona bola v tom momente normálne nepríčetná, vrieskla, plieskala okolo seba. Zatiaľ to riešim len okríknutím alebo zozadu ju chytím aby som ju pacifikovala a odvediem ju do izby ale no neviem neviem. Už aby bolo po veľkej noci. To pôjde zase slečna do škôlky a tem nech ju drezúruju. Tam si to ale určite nedovolí spraviť. A ešte jedna pikoška viete čo mi minule spravila??? Tak ráno prišla za mnou do postele muž mal rannú tak už doma nebol. Lahla si ku mne a ja som ešte zadriemala. Naraz sa zobudím že čo sa deje a moja dcéra pod paplónom, baterku v ruke a svietila mi pod nočnú košeľu. Skoro som sa tam docikala od smiechu. No ak bude aj Veron niečo podobné tak sa mám na čo tešiť keď sa spriahnu dokopy. Inak sneží nám tu. Rolling Eyes

 

21.03.2007 16:58

sedmikraska

petroucha- no veru slniecko sme mali trosku, ale uz je po nom, vonku je zima jak v rusku, uz som sa tak tesila, ze sa vytiahnu prechodne bundy a aj prechadzky budu dlhsie, ale toto sme teda vydrzali sa prechadzat tak 25minut. toni- Laughing Laughing musis mat veselo doma.. s tymi vybuchmi, ono teraz je obdobie vzpierania sa, cize trucovanie, odvravanie, zachvaty hnevu.. ono ak to nebude vidiet v skolke, snad to prestane robit. na mna je zas mala poslednu dobu strasne alergicka a neviem ci tym, ze som s nou stale ja a je mnou presytena alebo preco to moze byt.. no ma take stavy, ze nic odo mna nechce, nemozem jej zapnut bundu, nemozem jej dat ja ciapku, ale vsetko len tato.. alebo ked jej chcem upravit sponku vo vlasoch tak zas to jej "nie, ty nerob mi sponku, tato mi urobi" ide ma z toho porazit.

 

21.03.2007 17:43

bedpet

Katka-od rozkroku po koniec mame nohavky od 35-38cm:-)v pase ma Ela 46,takze take na gumu kupujem siroke cca 20 cm:-))))my byvame na Zeleznikoch :D Toni je riadne cislo,aj ja sa tolko nasmejem pri Ele,ta pochyti snad vsetko,co ide okolo,najnovsie hovori preboha na vsetko,co mi spadne,alebo sa nepodari :D a plno ma takych heftov,odchytim a napisem,ale na Tonicku iste nema,je to sidlo podarene :D Petka-poznam tie znacky,tu v Ke ich predavaju dost,len ich ludia malo kupuju,su dost drahe,my mame par tych veci,hlavne take mensie,co teraz Tara vynosi,svetriky,mikiny,nohavky maju fakt super,ale aj ceny Rolling Eyes Janka-dik,kuknem Dnes sme boli s Tarou na poradni,sa drzte- 6420g a 64cm :D skoro ako ten chlapcek,co sa narodil co davali v Tv :D :D :D takze 68 mame s rezervou Razz Este aj Veron nas predbehla Shocked

 

21.03.2007 18:47

Anaj

Tak my sme dnes nabehli s kamoskou do H&M a C&A a zatial mali celkom pekne veci a normalne ceny, tak som im nakupila, co sme potrebovali, kubko sa najviac tesi zo siltovky a elle je to samozrejme jedno.