alergia na svokru

Generačné vzťahy. Problémy, idejky na ich riešenia, čo máme, smieme alebo nemáme očakávať od svokrovcov, starých rodičov?
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

alergia na svokru

Odoslaťod nez » St 14.Júl. 2010 11:54

máte ?
čo Vám pomáha ?
nez

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: alergia na svokru

Odoslaťod Mysenka » St 14.Júl. 2010 12:51

asi hej. Pomaha minimalny osobny kontakt.
Kde blb, tam nebezpecno!
Obrázok používateľa
Mysenka

Kde blb, tam nebezpecno!

expert

Obrázky: 0
Založený: Pi 03.Aug. 2007 14:50

Odoslaťod nez » St 14.Júl. 2010 12:54

mne sa tiež zatiaľ osvedčila len minimalizácia kontaktu s alergénom o)
nez

Odoslaťod corky » St 14.Júl. 2010 13:25

nez, a ako sa to prejavuje? Kýchaš, kašleš, teču slzy?

ja som teraz v stave, že sa alergia navonok neprejavuje vzhladom k tomu, že som si nasadila dietu v stretávaní sa.
Obrázok
Obrázok používateľa
corky

I choose to be happy...

expert

Založený: Pi 29.Aug. 2008 10:59

Odoslaťod mmonika » St 14.Júl. 2010 13:35

presne minimalizovat stretnutia, u nas nie je problem ,kedze ma vyvolenu vnucky prakticky 24 -hodin a cele tyzdne nastarosti,nechybaju jej nase deti
Obrázok <MM> Obrázok
Obrázok používateľa
mmonika

pracujem

expert

Mood: Cool
Založený: Pi 21.Okt. 2005 5:47

Odoslaťod nez » St 14.Júl. 2010 19:33

ja už som v stave, že nemám problém ísť k nej aj mesiac, len je reálne možné, že budem potrebovať v blízkej budúcnosti jej pomoc k deťom - teda dalo by sa zohnať opatrovateľku, ale ona ide na dôchodok a na svojich jediných vnúčatách, našich deťoch visí. Len práve o to hlavne pri mojej alergii ide - jej prístup k mojim deťom. To, ako je pre ňu prvoradé, aby ju mali radi a až za tým nasleduje ich zdravie a to, čo z nich vyrastie. Mám alergiu na to, ako sa tvári, že ona jediná vie vychovať moje deti a ja ich kazím (to mi doslova povedala ešte len keď prvé dieťa malo asi 2 mesiace preto, že sme ho nechali spať s nami v posteli). Dieťa chce sladkosť pred obedom ? Ona mu ju dá, on potom nezje obed... Dieťa nechce ísť von a chce pozerať TV? Tak mu zapne TV. Atd....
nez

Odoslaťod corky » St 14.Júl. 2010 19:46

NEZ, ale toto robia skoro všetci starí rodičia, že vnučatkam dovolia ovela viac ako my rodičia a na druhej strane, ked je niečo zle, nemaju problem vyhodiť nam na oči, že ved my-rodičia za to možeme

ja to už ani neriešim, lebo ked niečo poviem, tak mi odpovedia takou vše-ospravedlnujucou vetou: "Ked on to chcel..." (napr. synovi alergikovi na soju v pohode navaria na večeru parky a choremu decku kupia zmrzlinu) a tvária sa pritom tak spiklenecky, že ja stojím a kukám ako puk :blink:

Každopáne som rada, ak mi chcu starkí pomôcť s deťmi, je to neoceniteľná pomoc. A kedže ja som svoje babky milovala, tak chcem, aby aj moje deti raz na to spomínali, aké mali úžasné babičky a správňackych dedkov. Aj ked sa niekedy hnevám a nesúhlasím z ich vychovnými postupmi.
Obrázok
Obrázok používateľa
corky

I choose to be happy...

expert

Odoslaťod nez » St 14.Júl. 2010 19:56

dobre corky, chápem to rozmaznávanie ale je podľa Teba normálne, že v rodine riešia ako chce ísť syn za ňou a nie za mnou ? čo nie je vždy pravda.
a je normálne že ona sa cíti byť odborníčkou na výchovu, hoci vychovala jednu anorektičku a jedného drogovo závislého a zo mňa robí debi.la neschopného sa postarať o svoje deti len kvôli tomu, že ona robila pred 15 rokmi sestru na novorodeneckom a ja nerobím veľa vecí podľa jej nevyžiadaných rád ?
nez

Odoslaťod Kalea » St 14.Júl. 2010 20:30

corky píše:NEZ, ale toto robia skoro všetci starí rodičia, že vnučatkam dovolia ovela viac ako my rodičia a na druhej strane, ked je niečo zle, nemaju problem vyhodiť nam na oči, že ved my-rodičia za to možeme

Podľa mňa toto nerobia úplne všetci starí rodičia. Našťastie sú aj takí, ktorí rešpektujú výchovné postupy rodičov detí. No nie je ich veľa :no: .
Obrázok používateľa
Kalea

Šanca zaklope na dvere častejšie, ako si človek myslí, ale väčšinou nie je nikto doma.

expert

Založený: Ne 02.Júl. 2006 15:33

Odoslaťod nez » St 14.Júl. 2010 20:35

Prosím Vás, čo mám robiť, aby mi to nevadilo ?
Ako mám zmeniť svoj postoj, že moja hlavná úloha je uchrániť svoje deti pred jej chorobnou výchovou ?
nez

Odoslaťod corky » St 14.Júl. 2010 20:45

nez píše:dobre corky, chápem to rozmaznávanie ale je podľa Teba normálne, že v rodine riešia ako chce ísť syn za ňou a nie za mnou ? čo nie je vždy pravda.
a je normálne že ona sa cíti byť odborníčkou na výchovu, hoci vychovala jednu anorektičku a jedného drogovo závislého a zo mňa robí debi.la neschopného sa postarať o svoje deti len kvôli tomu, že ona robila pred 15 rokmi sestru na novorodeneckom a ja nerobím veľa vecí podľa jej nevyžiadaných rád ?

tak toto už normálne nie je ...

ale riešenie neviem ... ja ked som bola nasr... ( a riadne) na jednu časť rodiny, tak som tam rok nebola a ani moje deti nevideli ... odvtedy sa trošku vzťahy zmenili k lepšiemu. Ja som vychladla a oni si asi trošku uvedomili. Ale u nas to bol opačný problem - nezáujem :(
Obrázok
Obrázok používateľa
corky

I choose to be happy...

expert

Odoslaťod Kalea » St 14.Júl. 2010 20:50

nez píše:Prosím Vás, čo mám robiť, aby mi to nevadilo ?
Ako mám zmeniť svoj postoj, že moja hlavná úloha je uchrániť svoje deti pred jej chorobnou výchovou ?

Neviem, pretože mne sa zdá, že Tvoj postoj je správny. A radšej by som si našla opatrovateľku a mala pokoj, než by som sa mala stále naťahovať so svokrou o tom, či niečo robím alebo nerobím správne.
Obrázok používateľa
Kalea

Šanca zaklope na dvere častejšie, ako si človek myslí, ale väčšinou nie je nikto doma.

expert

Založený: Ne 02.Júl. 2006 15:33

Odoslaťod nez » St 14.Júl. 2010 20:52

problém je aj v tom, že muž opatrovateľku nechce....
nez

Odoslaťod slniecko » Št 15.Júl. 2010 8:11

nez píše:mne sa tiež zatiaľ osvedčila len minimalizácia kontaktu s alergénom o)

:yes: :yes: :yes: a pri prejavych priznakoch podat smptomaticke lieky :mrgreen: ...

skus tuto knizku...
http://www.artforum.sk/catalog/hauserov ... etail=1093

a potom este tuto...
http://www.najnakup.sk/Porovnaj_knihy-p ... 26164.html
Amatéri postavili Noemovu archu, profesionáli Titanic...

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
slniecko

Luck is probability taken personally

expert

Založený: Št 20.Okt. 2005 23:44

Odoslaťod nez » Št 15.Júl. 2010 11:15

slniečko, ďakujem. Len tá prvá je vypredaná a tú druhú si myslím, že mám pozorne prečítanú. Na ňu však veľmi asertivita nezaberá, alebo by som to povedala tak, že keď sa jej snažím asertívne vysvetliť, prečo niečo nie, tak ona si aj tak urobí po svojom.
nez

Odoslaťod Laa-Laa » Št 15.Júl. 2010 21:50

nez píše:dobre corky, chápem to rozmaznávanie ale je podľa Teba normálne, že v rodine riešia ako chce ísť syn za ňou a nie za mnou ? čo nie je vždy pravda.

panecku :scared:
a kolko deti celkom ma TVoja svokra, nez?
Obrázok používateľa
Laa-Laa

expert

Založený: St 26.Okt. 2005 17:56

Odoslaťod slniecko » Št 15.Júl. 2010 22:02

nez píše:slniečko, ďakujem. Len tá prvá je vypredaná a tú druhú si myslím, že mám pozorne prečítanú. Na ňu však veľmi asertivita nezaberá, alebo by som to povedala tak, že keď sa jej snažím asertívne vysvetliť, prečo niečo nie, tak ona si aj tak urobí po svojom.

Mozno skusit asertivne vysvetlit manzelovi, ze chces radsej opatrovatelku.
Amatéri postavili Noemovu archu, profesionáli Titanic...

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
slniecko

Luck is probability taken personally

expert

Založený: Št 20.Okt. 2005 23:44

Odoslaťod mmonika » Pi 16.Júl. 2010 7:21

vcera mal muz narodky tak musela rist ,skoncilo to tym ,ze povedala ze uz nikdy nepride /ze ci jej to vydrzi/ pohadala sa s muzom,dosla o stvrt na devat ,samozrejme strasne unavean ,s cerstvo predpisanymi antibiotikami a samozrejme s top vnuckou za ruku /je tam skoro stale u nej/ , ta ako obycajne kopla syna do cerstveho ockovania a my sme si dovolili jej povedat ze tieto nasilne ataky/ bezne slahne aj velku dceru len tak aby rec nestala s neskutocnou silou / sa nam nepacia a nech to nerobi, nato sa svokra urazila,lebo sme si dovolili kritizovat jej samorastovu nevychovanu a megarozmamznanu top vnucku,ktora nikomu nikdy neublizi /no sama tam v divocine nema komu ,je izolovana od vsetkych cely rok/ ,vzapati prosi ,aby sa nase deti prisli s nou zahrat ,no nastastie maju deti vela kamaratov a teda ju mame dakde ,nech sa tak izoluju a prajem vsetkym jej buducim spoluziakom v skole aby to v zdravi prezili ,v skolke iba raz rozrazila niekomu tvar ,inak zatial vsetci prezili :D ,aj ked je to len putanie pozornosti rodicmi opusteneho dietata ,a ked ho nik neobime a nevysvetli mu , ze to nema robit ,len ho popripade pochvali ,tak tazko cakat ,ze to nebude robit,aj ked mu taha na siedmy rok
Obrázok <MM> Obrázok
Obrázok používateľa
mmonika

pracujem

expert

Odoslaťod corky » Pi 16.Júl. 2010 7:57

slniecko píše:
nez píše:slniečko, ďakujem. Len tá prvá je vypredaná a tú druhú si myslím, že mám pozorne prečítanú. Na ňu však veľmi asertivita nezaberá, alebo by som to povedala tak, že keď sa jej snažím asertívne vysvetliť, prečo niečo nie, tak ona si aj tak urobí po svojom.

Mozno skusit asertivne vysvetlit manzelovi, ze chces radsej opatrovatelku.

aj mna napadlo, že ked nie je rozmná reč so svokrou, tak (pre pokoj v rodine) by to aspon manžel mohol pochopiť, že lepšie by bolo mať opatrovatelku

mimochodom, prečo nechce opaterovatelku? Z finančného hladiska alebo aby neranil mamičkine city?
Obrázok
Obrázok používateľa
corky

I choose to be happy...

expert

Odoslaťod mmonika » Pi 16.Júl. 2010 8:33

nastastie muz je viac vytoceny,lebo vsak on aj teraz bude asm tri dni s detmi ,a hocikeyd aj v zime chory ako vsetci rodicia,nik sa nas nepaty ako sa zrovna citime, ale anio jeden den nepride,ale nemoze prist k nej ,ze ma cas na deti, lebo na druhejj strane hadam nebudu rano vstavat s dietatom, alebo sa mnu venovat,hadm mu nebudu varit,alebo s nim upratovat,ved to sa neda :( a tak je najlepsie ked si ziju ten svoj zvlasty zivot v tom skleniku mimo realitu a netreba ich vyrusovat,raz sa ten sklenik rozbije
Obrázok <MM> Obrázok
Obrázok používateľa
mmonika

pracujem

expert

Odoslaťod Kacenka » Pi 16.Júl. 2010 10:20

Ja som svoju alergiu uz prekonala. Rozvodom a odstahovanim sa z nasho spolocneho byvanie s tou uzasnou pani svokrou :vyplaz: No a mimochodom, nova nadejna svokra je uplny opak tej starej. Vzajomne sympatie od zaciatku :)b
Obrázok používateľa
Kacenka
expert

Založený: Pi 21.Okt. 2005 7:33

Odoslaťod nez » Pi 16.Júl. 2010 11:37

Laa-Laa píše:

panecku :scared:
a kolko deti celkom ma TVoja svokra, nez?

3
nez

Odoslaťod mmonika » Pi 16.Júl. 2010 12:42

Kacenka píše:Ja som svoju alergiu uz prekonala. Rozvodom a odstahovanim sa z nasho spolocneho byvanie s tou uzasnou pani svokrou :vyplaz: No a mimochodom, nova nadejna svokra je uplny opak tej starej. Vzajomne sympatie od zaciatku :)b

JE TO TAK , je to ako v kolektive,niekotri su bezproblemovo a niektori stale nieco riesia a su ofucani , tak si clovek s niekym super porozumie a s niekym sa neda,kym to clovek zisti ,strati vela energie a potom uz mu je to jedno , ono ked bola s nami svokra len sama na vylete alebo sa kupat ,tak sa aj uvolnila a relativne to bolo v pohode,lenze uz si nepamatam kedy mala tolko osobneho volna,kedy neprisla za ruku s dietatom, a kedy jej nezvonil v kuse telefon s otazkami typu co mam robit ked mi zaspala na gauci,mam ju este zobudit /asi o siestej vecer/alebo lebo s nou tp vnucka uz 5 minut nevolala, takze u nas je problem stretnut svokru samotnu, uz asi pol roka sa nam to nepodarilo
Obrázok <MM> Obrázok
Obrázok používateľa
mmonika

pracujem

expert

Odoslaťod Kacenka » Pi 16.Júl. 2010 12:50

mmonika píše:
Kacenka píše:Ja som svoju alergiu uz prekonala. Rozvodom a odstahovanim sa z nasho spolocneho byvanie s tou uzasnou pani svokrou :vyplaz: No a mimochodom, nova nadejna svokra je uplny opak tej starej. Vzajomne sympatie od zaciatku :)b

JE TO TAK , je to ako v kolektive,niekotri su bezproblemovo a niektori stale nieco riesia a su ofucani , tak si clovek s niekym super porozumie a s niekym sa neda,kym to clovek zisti ,strati vela energie a potom uz mu je to jedno , ono ked bola s nami svokra len sama na vylete alebo sa kupat ,tak sa aj uvolnila a relativne to bolo v pohode,lenze uz si nepamatam kedy mala tolko osobneho volna,kedy neprisla za ruku s dietatom, a kedy jej nezvonil v kuse telefon s otazkami typu co mam robit ked mi zaspala na gauci,mam ju este zobudit /asi o siestej vecer/alebo lebo s nou tp vnucka uz 5 minut nevolala, takze u nas je problem stretnut svokru samotnu, uz asi pol roka sa nam to nepodarilo

Ona sa asi tvari, ze ma len jedno vnuca, ze? Moja ex svokra mala tiez len jednu vnucku a kvoli nej sa isla aj potrhat. Ale mojmu synovi nechyba :eeek:
Obrázok používateľa
Kacenka
expert

Založený: Pi 21.Okt. 2005 7:33

Odoslaťod mmonika » Pi 16.Júl. 2010 12:59

onqá je pre nu ako mama :( ,tam je problem
Obrázok <MM> Obrázok
Obrázok používateľa
mmonika

pracujem

expert

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Dedkovci

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.