ROBOTICKÝ VYSÁVAČ

Pečieme, vysávame, umývame, perieme, varíme, ...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

ROBOTICKÝ VYSÁVAČ

Odoslaťod ika »

Ahojte! Uvažujem o kúpe ale chcela by som počuť viac názorov od ľudí, ktorí ho používajú, hlavne ako ste spokojní, aké funkcie sú užitočné, značku. Ja som pri surfovaní narazila na značku ROWIS Expert 4500, zdá sa mi byť dobrý, máte skúsenosti? Ďakujem.
ika
začiatočník
 
Príspevky: 230

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: robotický vysávač

Odoslaťod ika »

Tak som kúpila, ale irobot ROOMBA a neľutujem! Úžasná vec a perfektný pomocník. Ak sa teda rozhodujete, tak ja môžem len a len doporučiť. :)b
ika
začiatočník
 
Príspevky: 230

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: robotický vysávač

Odoslaťod miika2 »

ja rozmyslam nad kupou robotickeho umyvaca podlah - iRobot Scooba 385 - nemate ho niektora doma? zatial poznam len ludi co maju vysavac, ale takyto pristroj na mokre umyvanie zatial nema nikto, takze je to trochu hop nebo trop...

http://www.irobot.sk/podpora-servis/#ur ... =ajaxtype2
miika2

začiatočník
 
Príspevky: 299
Obrázky: 16

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: robotický vysávač

Odoslaťod ika »

miika, skús pozrieť robotforum.cz, tam sa môžeš aj popýtať, aj ja som o tomto type uvažovala, ale častejšie vysávam ako vytieram + v 3 izbách máme aj koberce, a ten čo som kúpila si neviem vynachváliť, naozaj maximálna spokojnosť, vysáva izbu a ja môžem n apr. variť, dala som vysávať aj madrace a super! Kebyže mám ešte financie naviac kúpim aj toho Scoobyho, takže možno v budúcnosti...
ika
začiatočník
 
Príspevky: 230

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: robotický vysávač

Odoslaťod miika2 »

Vdaka Ika, nasla som tam bohuzial len jediny prispevok k tomuto vyrobku,ale je celkom povzbudivy. Neviem vsak ci je takyto pristroj pouzitelny napr. aj na lepene laminatove parkety (tie mame v dome hore na v spalnach), ktore tiez stierame na mokro. Aj ked teraz som si vsimla, ze uvadza, ze dlazby a plovoucka je skvostne vyluxovana, asi tym mysli klasicku laminatovu plavajucu podlahu. Ja zase nemam koberce skoro nikde ak neratam cistiace zony v zadveri a kobercek na hranie v detskej izbe.

Ohledně robotického mopu Scooba:

Používáme do něj biologicky rozložitelný přípravek z DM nebo obyčejný MR Proper na podlahy a musím uznat, že je to jedna z mála věcí doma, co se vyplatila.

Příprava na mytí znamená vylití špinavé vody, doplnění čisté, dolití saponátu, pak očištění jednoho minifiltru, trubičky a kartáče, což zabere cca 2 minuty (po chvíli dostanete na to grif) a pak odnos na místo.

- na jedno doplnění ssaponátu do udělá pořádně tři místnosti /cca 40 m2/
- na jedno nabytí baterky do udělá tento cyklus 3x /cca 120m2/.

Co mi vadí : je poměrně hlučný (což je ale logické, protože má v sobě vysavač).

Zatím se nám ani jednou nezasekl - používá v nejhorším pomalinké otáčení a vždy cestu z úzkého prostoru najde zpět. Podlahy (dlažba a plovoučka) jsou opravdu skvostně vyluxované a umyté. Rozdíl mezi mopováním použitou vodou a mytím Scoobou je zřetelný.
miika2

začiatočník
 
Príspevky: 299
Obrázky: 16

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: robotický vysávač

Odoslaťod miika2 »

Tak, prave som si tu Scoobu objednala, dam vediet ako som spokojna.
miika2

začiatočník
 
Príspevky: 299
Obrázky: 16

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: robotický vysávač

Odoslaťod miika2 »

Ahojte, my sme si kupili Scooba 385ku aj s dalsou VirtualWall v akcii, za 429 Eur.

Na prizemi domu mame vsade dlazby, na poschodi zase okrem kupelne a chodby vsade laminatove parkety (Scooba je urcena len na lepene parkety, vyrobca upozornuje ze by nemala byt pouzita tam, kde sa neodporuca mokre umyvanie). Miestnosti nemaju rovnu podlahu medzi sebou (su tam prahy), cize mozem dat umyvat podlahu len vzdy v kazdej miestnosti samostatne.

Zistila som vlastnym meranim, ze sa do Scooby zmesti cca 1l vody (nikde v manuale to uvedene nie je), ale niekde inde som nasla na webe info, ze sa tam dava na 1 umytie 0,75l vody (plus saponat alebo ocot) a to vystaci na 40m2. Na jedno nabitie to vraj urobi 80m2, ale jeden iny pouzivatel v recenzii uviedol az 120m2. Scooba nechodi do nabijacej dockiny, kvoli kontaktu s vodou by tento system bol nebezpecny, cize ju treba dat do adapteru rucne, ale nie je to nejaka zataz.

Chvilu nam trvalo zistit, ako sa urcuje mnozstvo vody na mensie miestnosti. V manuale je uvedene ze ak tam dame plnu nadrzku - cize tych 0,75l, tak bude Scooba umyvat az kym ju celu neminie a trvat to bude 45minut. Cize skratit cas umyvania alebo stanovit mnozstvo na mensiu miestnost sa da jedine tak, ze ak ides umyt napr. 20m2, musis dat o polovicu menej vody a saponatu ako na 40m2.

Ak ste zvedave ci Scooba aj vysava - na parketach som pozorovala, ze to chuchvalce prachu skor odfukovalo do boku, ale po umyti celej miestnosti prach nikde nezostal, cize nakoniec to povysavala aj umyla uplne. Celkovo mame lepsie skusenosti pri umyti dlazby ako parkiet, kde zostavali cmuhy od koliecok Scooby.

Cize ak chcete umyt napr. 120m2, budete 3x naplnat vodou a 1-2x nabijat. Po kazdom umyti treba vyliat spinavu vodu a vycistit komponenty Scooby, co ale nie je moc tazke. Scoobu zapiname vacsinou ak ideme z domu prec, cize vratime sa a podlaha je cista a sucha.
miika2

začiatočník
 
Príspevky: 299
Obrázky: 16

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: robotický vysávač

Odoslaťod Ivka.J »

neodporúčam rowis vysavač- je to čínsky šunt!!! a navyše predajca odmietol vrátiť plnú sumu a neuplinul ani rok záruky, vraj životnosť je 3 roky!!!
Ivka.J
pokročilý
 
Príspevky: 737

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: robotický vysávač

Odoslaťod Martina1515 »

ahojte :) , chcela by som sa s vami poradiť. Premýšľam dlhšie nad kúpou robotického vysávača, mam avšak chrobáka v hlave po poslednej návšteve mojej kamarátky ktorá mi povedala, že je to nezmysel a úplne neefektívne. Aké mate vy skúsenosti? Na tejto stranke robotické vysávače recenzie som si o nich nieco prečítala ale neviem sa popravde rozhodnúť. Ďakujem vám predom za rady :)
Martina1515
 
Príspevky: 2

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: ROBOTICKÝ VYSÁVAČ

Odoslaťod anomiska »

my máme iRobot Romba a to je teda iná vec :D, mamka má robotický vysávač vileda, je spokojná, ale na rombu sa to nechytá :D, samozrejme aj cenová hladina iRomba je niekde inde ako pri vilede :/
anomiska
začiatočník
 
Príspevky: 126

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Elektrospotrebiče

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

cron