Poradte mi ako zastavit tvorbu mlieka v prsnikoch po potrate

tehotenstvo, šestonedelie, ne/plodnosť, "ženské" problémy
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Poradte mi ako zastavit tvorbu mlieka v prsnikoch po potrate

Odoslaťod Melinka » Št 25.Mar. 2010 14:55

Som po potrate (22.týžden), v nemocnici mi dali dve injekcie na zastavenie tvorby mlieka a hned v den porodu som zacala brat Medocriptine 2x denne na 1O dni, ale 3-4 dni po vysadeni tychto liekov sa prsniky trochu zvacsili , su citlive,zlazy trochu zvacsene, mlieko samovolne nevyteka, len ked som stlacila bradavku, tak jedna - dve kvapky vysli, ale to maximalne.Kedze mi priuzivani Medocriptinu bolo velmi zle , chcela som sa poradit, ci su nejake babske rady na zastavenie tvorby mlieka v takomto pripade...uz menej pijem a nosim tesnu podprsenku, cez den aj vnoci a pijem druhy den salviovy caj. Mate este nejake rady, pripadne skusenosti ako ste to riesili vy, bez liekov? Dakujem :yes:
Melinka

Mood: Happy
Založený: Pi 03.Apr. 2009 21:21

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Poradte mi ako zastavit tvorbu mlieka v prsnikoch po potrate

Odoslaťod corky » Št 25.Mar. 2010 15:16

ahoj, hlavne si mliečko nevytláčaj a skús homeopatiká ... poradia ti v lekárni
viem, že su aj na podporu tvorby mlieka, aj na zastavenie, len neviem presný názov
Obrázok používateľa
corky

I choose to be happy...

expert

Založený: Pi 29.Aug. 2008 10:59

Odoslaťod Melinka » Št 25.Mar. 2010 21:53

Mlieko si nevytlacam, v podstate by ani skoro nic neslo, to boli len dve kvapky, viac sa nedalo....Ak ma niekto este nejake skusenosti, rady, budem rada ked napisete...
Melinka

Odoslaťod Eni :-) » Pi 26.Mar. 2010 9:36

corky píše:ahoj, hlavne si mliečko nevytláčaj a skús homeopatiká ... poradia ti v lekárni
viem, že su aj na podporu tvorby mlieka, aj na zastavenie, len neviem presný názov

Tie homeo su Riccinus Comunnis,na zastavenie laktacie sa pouziva riedenie 30CH. Ale mlieko zmizne same casom,hlavne prsia nijako nechytat a nestimulovat,neodsavat. V pripade napatia, bolesti treba dat studene obklady na prsia.
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
Eni :-)

expert

Založený: So 06.Máj. 2006 16:40

Odoslaťod Melinka » Pi 26.Mar. 2010 12:31

Zatial sa to nezhorsuje, tak dufam ze zaberie to vsetko a mlieko sa casom strati ako pises.
Melinka

Odoslaťod LubikaS » Pi 26.Mar. 2010 20:03

Ja som nosila cez prsia elastický obväz poctivo cca 2 týždne po potrate (24.tt) - je to asi fakt najúčinnejšie proti nalievaniu prsníkov. A obmedzila som aj pitie. Taktiež som brala tablety, príšerne ma z nich však bolela hlava. Našťastie mi ich lekár zmenil a potom to už bolo fajn. Po tých 2 týždňoch to už bolo zvládnuteľné aj bez obväzov, prsia sa síce z času na čas trochu naliali, ale nebolo treba vôbec odsávať, ustúpilo to samo. Celé ukončenie laktácie trvalo asi 2 mesiace. Tak držím palce, nech to zvládneš bez akýchkoľvek komplikácií.
Obrázok

Obrázok
LubikaS
expert

Založený: Pi 04.Nov. 2005 21:34

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Ženské veci (gynekológ)

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: google [bot] a 1 hosť.