Komplex Solaris, Šibenik

Víkend? Dovolenka? Detská oslava? Alebo len tak? Kam chodíme s deťmi, kde je príjemne, kde vedia čo rodičia s deťmi potrebujú.
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Komplex Solaris, Šibenik

Odoslaťod suvix » Št 18.Mar. 2010 13:35

Dobry den,

nemate niekto konkretnu skusenost s komplexom SOLARIS v Chorvatsku (hotel IVAN alebo NIKO), ake su sluzby, cistota izieb, plaz, vymozenosti pre deti? budem vdacna za kazdy nazor.
dakujem
Silvia
suvix

Založený: Ne 12.Aug. 2007 11:39

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Komplex Solaris, Šibenik

Odoslaťod corky » Št 18.Mar. 2010 13:37

my tam ideme tento rok ,,, takže uvidíme, budeme v hoteli NIKO
vraj najlepší je hotel Ivan, ale na Niko sme dostali cenovo výhodnú ponuku

boli sme pri komplexe, budovy vyzeraju zvonku dosť komunisticky, no podla hodnotení na internete je to skor len prvý dojem
Obrázok
Obrázok používateľa
corky

I choose to be happy...

expert

Založený: Pi 29.Aug. 2008 10:59

Odoslaťod petule » Pi 19.Mar. 2010 13:57

My tam ideme toto leto :D Ideme prvy raz.
Ponuku nasiel na internete svagor, on je dovolenkovy maniak. Hladal to uz v decembri... pre mna nepredstavitelne hladat letnu dovolenku v zime, ale on je vazne na toto macher :D Ideme do hotela NICO, a kedze sme si dovolenku rezervovali uz pred Silvestrom, dostali sme super ponuku. Vyberali sme tak, aby bolo mnozstvo atrakcii pre deti, tak budeme dufam spokojni.

Corky, kedy idete ??
Obrázok používateľa
petule
pokročilý

Obrázky: 0
Založený: Pi 29.Feb. 2008 12:43

Odoslaťod corky » Pi 19.Mar. 2010 17:15

petule maš SS
Obrázok
Obrázok používateľa
corky

I choose to be happy...

expert

Odoslaťod GabikaBA » Pi 19.Mar. 2010 20:12

Boli sme uz dvakrat, nam sa velmi pacilo. Hotely sice vyzeraju d von komunisticky, ale izby su velmi pekne. Boli sme v hoteli Niko a boli sme velmi spokojni, izby pekne, strava vynikajuca. Vecer je vzdy animacny program pre deti. Je tam pre deti aj super ihrisko, tobogany, rozne aktivity. Jazdi tam vlacik a je tam super piratske minigolfove ihrisko. Je tam aj pekne welness centrum s bazenmi, takze kupat sa da aj ked je zle pocasie. My sme boli velmi spokojni. :D
Obrázok
GabikaBA
začiatočník

Založený: Ne 20.Apr. 2008 13:00

Odoslaťod corky » Pi 19.Mar. 2010 21:23

Gabika, ako daleko je z hotela Niko na tú jemne štrkovú pláž a k tým atrakciám?
Obrázok
Obrázok používateľa
corky

I choose to be happy...

expert

Odoslaťod blankake » Ut 06.Júl. 2010 18:28

ahojte,
mohol by mi niekto napísať, kto bol v tomto komplexe či sa popisované atrakcie hradia zvlášť? ak áno koľko to stojí a či tam sú nejaké atrakcie v rámci zaplatenej dovolenky.
Ďakujem.
Obrázok používateľa
blankake

Založený: Ut 19.Sep. 2006 10:08

Odoslaťod dandy » Št 22.Júl. 2010 16:19

Bol niekto v Solarise? V ktorom hoteli? Aká pláž? :-??
Referencie a info v cestovkách sú super. Čo ale aktuálne skúsenosti?
Ď
Obrázok používateľa
dandy
začiatočník

Založený: Ne 26.Mar. 2006 12:01

Odoslaťod jesa » So 24.Júl. 2010 18:27

Tak my sme tam boli tohto roku.... Celkove zhrnutie, dobra skusenost, ale uz by sme nesli... ale vsetko zavisi od toho, co clovek ocakava a co dostane... Byva castou praxou, ze pred odchodom vam zmenia hotel, mozte si polepsit a nemusite...
Nam Andriju zmenili na hotel Ivan. je to hlavný hotel, do 23,00 vám vyhráva zivá hudba z baru v hoteli a do tretej rana diskotekova hudba z lode na plazi... Rodinne izby 2+2 su na najhlucnejsej strane... Personal je ochotny, takze nam namiesto 2+2 ponukli dve mensie izby... Z toho jedna mala plesnivu stenu, ale aj tu nam potom vymenili, takze sme mali dve izby vedla seba.... Ak sa izba nezadari je potrebne riesit s recepciou, snazia sa najst riesenie... Takze z vyhladu na more sme mali vyhlad na parkovisko a hluk nepominul, len bol mensi... Spat s otvorenym oknom sa neda... Vybavenie hotela OK, stale cistucke... Bazeny su skoro stale plne a hlavne ho obsadzuju aj hostia z inych hotelov alebo aj domaci... Poobede a cez vikend je tam celkom natresk... Ale daju sa najst niektore plaze napriklad medzi hotelom ivan a andrijou, kde je doobedu skoro uplne prazdno a poobede sa to da prezit.... Plaze pekne, zatoka velmi kludna a vhodna pre deti... Strava celkom OK, klasicka hotelova chorvatska, dobre varili... Ti co maju polpenziu nevyhoda platenia napojov pri veceri... Nealko tam vyjde na cca. 15 kn, co je asi 2 EUR. Sprievodny program bol vzdy, ci kuzelnik, minidisko a pod. akurat vsetko zacina o 21,30. Najlepsie je si hned zmenit rezim na nocny zivot, ale to nie kazdemu vyhovuje. Atrakcie pre deti ako trampolina auticka, skakacia lod a pod. vsetko po 10 kn. Pri piratskej lodi su male tobogany pre deti zadarmo, chvilu sa tam da byt, inak velmi hlucna hudba aj pocas dna :D Ale kaficko super... Miesane drinky tiez... a pivo Ozujsko :) Alko driny po 40 kn, nealko drinky 25 kn, velka kava 12 kn, male espresso 10 kn, Ozujsko - pivo sa oplati len velke 16 kn.
Pekny minigolf pre deti aj velkych, vstup 40 kn deti 20 kn. Zmrzlina 6 kn vsade, cele je to tam ako monopl, cize vsade rovnake ceny. Zmzrku davaju velku. Tak vela zazitkov od mora...Nas zaver bol... Nabuduce uz len ubytko na sukromi... Pokazil nam to hlavne 2 tyzdnovy hlucny hotel, inak ostatne OK.
Obrázok používateľa
jesa
expert

Založený: Ut 25.Okt. 2005 20:21

Odoslaťod dandy » Pi 30.Júl. 2010 20:05

Ďakujem za info. Takže tie platené veci vcelku drahé :?
Hotel Ivan je vraj v tom Solarise ten najlepší. Kámoška bola minulý rok a veľmi si to chválila.
Chceli ísť aj tento, ale Ivan v ponuke naše cestovky nemajú, tak nejdú nikam.
Ja mám ročného drobca, tak som sa rozhodla, že tohto roku ešte nejdem s ním na dovolenku,
ale ide manžel so starším synom a budú v hoteli Jure alebo Niko. Termín majú od 18.8., skôr
manžel nemôže, chceli sme Chorvátsko, preto sme vybrali Solaris, lebo je to dosť neskoro a kebyže
nevyjde počasie, tak majú k dispozícii bazény. Snáď sa im bude páčiť.
Obrázok používateľa
dandy
začiatočník

Odoslaťod corky » Pi 30.Júl. 2010 20:39

ahoj, my sme tam boli tiež tento rok
ubytovanie sme mali v hoteli NIKO cez českú CK Vítkovice tour, mali sme Light All inclusive (čo bola vlastne len plná penzia rozšírená o nealko nápoje, pivo a víno)
Izby su pekné, relatívne velké a nábytok nový, kúpelna prerobená a mali sme čisto, každy den upratovali, emnili uteráky. V izbe sme mali prístelku pre dcerku a ešte aj cest. postielku pre syna, ale nemala som pocit, že sa tlačíme alebo "musíme lietať" ... už som zažila aj menšie izby. No skriňa boal pre 4 ludí primalá. V izbe sme mali TV aj s českým programom (zapili sme to asi 2x - na dovke nezvykneme pozerať TV) a chladničku-minibar ... musela som uhnúť tie ich veci, aby sa mi vošla plechovka piva ... minerálkovú flašu by som tam nezmestila. Okrem toho sme mali klimatizáciu a balkon (využívaný na sušenie vecí, výhlad do parku a "zamrežovaný" takými tiendlami ... trošku nezvyklé).

Personál v pohode, milý a usmievavý, aj upratovačky, aj v jedálni aj v hotelovom suvenir-shope či bare ... žiadne zazeranie ani nepekné pohlady, ani na deti.

strava výborná, bohaté švedske stoly, len po týždni sa može zdať už trošku jednotvárne ... na ranajky bolo pečivo aj chlieb, topinky, croasanty, šunky, salámy, syry, džemy, med, cereálie, jogurty viaceré druhy, kyslá smotana, piekli palacinky, boli aj párky, klobásky, zelenina aj ovocie ... proste najesť sa dalo, aj vybrať pre deti bez problemov. Nápoje - kava, čaj, mlieko (studené aj teplé), džusy 3 druhy, malinovky 3 druhy, voda perlivá aj neperlivá - všetko z automatov.
na obed a večeru tiež švedske stoly, varili obstojne, vždy na výber z 3-4 druhov mäsa, 2 polievky, ryby, aj grilovaná zelenina, rozne prílohy, čerstvo robené cestoviny ... nápoje ako an ranajky, ale len studené z automatu. Na večeru bolo aj víno a čapovali sme si pivo ... nikto nezazerá, ak si pri večeri posedíte aj dlhšie, možete si naložiť kolko chcete ...
Jediné mínus bolo to, že k surovej zelenine neboli dressingy ... to by mohlo niekomu vadiť, kto si rad ochutí zeleninu. Bol tam len olej a ocot. Okrem toho vždy bola horčica, ajvar (taka pikantná omáčka), majonéza, tatarská omáčka.

zábava v rámci komplexu je golfové ihrisko (neboli sme tam), vnútorné welness bazeny (nič-moc), fitness bez poplatku, nejaké tobogany, pred každym hotelom je bazén a detské animácie sa daju vybrať večer akékolvek...
je tam viacero barov, cukráreň, dalmatínsko selo - štýlová rešraurácia, Bar Laguna v atrape pirátskej lode, chodí tam turistický vláčik na ktorý sme sa však nedostali - permanentne chodí plný , okrem toho trampolíny, skákací hrad, autíčka, detské ihrisko

ceny všade rovnaké, ale vždy vam donesú niečo iné, hoci si aj objednáte v rovnakej reštaurácii ,,, my sme chodili na ice-cafe a Pina Coladu a zakaždým to vyteralo trošku inak ... ale vždy dobre :)b
Boli sme na hodinovej plavbe "pirátskou" loďou, pre deti zážitok, pre dospelákov trošku nuda ... cena 50Kn dospelí, 25 deti od 3 rokov (ale my sme za 3,5-ročného syna nakoniec neplatili ...hm). Robia aj dlhšie plavby, oplatí sa výlet na Slapova Krka, my sme tam už boli, tentokrát sme nešli.

Je to trošku vidno, že je to umelo vybudované ... no kto chce zažiť aj atmošku mestečka, nema problem previezť sa do blízkeho Šibeniku, chodí autobus tuším každu hodinu, my sme mali auto, tak sme sa vyviezli autom.

Vítkovice tours maju český klub, takže deti animátorom aspon rozumeli a spievali sa česke hitovky typu Jede, jede mašinka... 1x do týždna tam maju vystúpenie nejakej českej celebrity, my sme mali pana Josefa Dvořáka ... po vystúpení sa deti aj mohli odfotiť a dostali podpiskarty. Týžden predtým tam bol Zedníček. Z animátorov bol však dobrý len jeden, ostatní akoby do počtu :rolll: maju sa chlapci a dievčatá ešte čo učiť ...

V Niko bývaju poväčšine Taliani ... su všadeprítomní, hluční a tvária sa ako polobohovia, asi si myslia, že zarabaju krajšie Eura ako Slováci, lebo sa chovaju povýšenecky, kričia na seba, deti daju do hoteloveho klubu a sedia v bare ... decka sa tam po 2 dnoch nudia a tak behaju po hoteli, ziapu ako nepríčetné, trieskaju do dverí a podobne ... aspon ten naš turnus bol takýto :rolll: :rolll: :rolll: Destská diskoteka im začínala o pol desiatej, ked naše slovenské deti už šli pomaly spať a je to strašne počuť z jedenej strany hotela (tam, ked su bezprístelkové izby). My sme to na izbu nepočuli, mali sme ju otočenú do druhej strany. To je jediné negatívum - ten hluk p: takže kto ma rad klud a ticho, do Solarisu určite nie ...
My sme tam prežili celkom fajn dovolenku, vzhladom k cene sa nemožeme sťažovať. Ešte by som tam šla, ale až so staršími deťmi, ked bude syn mať aspon 5-6 rokov.
Obrázok
Obrázok používateľa
corky

I choose to be happy...

expert

Odoslaťod dandy » So 07.Aug. 2010 21:04

Corky, ďakujem za super info. Manžel so starším synom idú 18-teho, tak snáď sa im bude páčiť.
Ja ostávam tento rok doma s ročným drobcom. Moji dvaja chlapi to tam okukajú a budúci rok pôjdeme všetci :clap:

Ešte otázočka CORKY - keďže moji chlapi majú zaplatenú len polpenziu, je možné si na hoteli doplatiť obedy?
Cez cestovku sme chceli all inclusive, ale doplatok bol 19 € osoba a deň k polpenzii :crazy:
Tak sme to nechali tak, že skúsia priamo na mieste to riešiť.
Obrázok používateľa
dandy
začiatočník

Odoslaťod corky » So 07.Aug. 2010 21:25

tak to neviem, ale podla mna sa dá ... my sme kupovali rovno light AI cez Vítkovice tours ... bol to taky zvýhodnený pobyt vrátane plnej penzie a českého animačného programu
a da sa tam najesť v reštaurácii Dalmatinsko selo ... a niečo predavaju aj v pekárni, videla som nejaké šišky, bagety ... moc som to nesledovala, my sme mali jedlo kupene v hoteli, takže sme sa stravovali len tam. Neviem ani ceny ... Po ceste späť som hned ako sa vyjhde z komplexu videla pizzeriu a nejakú reštauráciu, no peši od hotela je to dosť daleko, lebo samotný komplex je dosť rozsiahly.
Obrázok
Obrázok používateľa
corky

I choose to be happy...

expert

Odoslaťod dandy » Ne 08.Aug. 2010 9:05

ok, veď určite hladní neostanú, to sa mojim chlapom stať nemôže :lool:
len dúfam, že počasie budú mať fajn 8)b
Obrázok používateľa
dandy
začiatočník

Odoslaťod Viera386 » Ne 18.Mar. 2012 13:10

Zdravím priazvincov Chorvátska,Solaris resort je jedno úžasné miesto pre ľudí,ktorí sa idú na dovču odreafovať,venovať sa deťom a tiež partnerovi.Uspokojí všetky generácie.Na svoje si prídu detičky i ich starí rodičia,ktorí majú radi život.Mládež ocení disco na úžasnom mieste pri mory.Musím ale povedať,že sú tu i miesta,ktoré sú kľudné.Pláže sú tu kamienkové až piesok v lagúne pri hotely Ivan.Pláž má 4 km,jazdí tu tur.vláčik.V prípade mimosezóny,alebo nepr.počasia,využijete wellnes centrum s vyhriev.baz.a výrivkami.V celom komplexe sú 4 hotely a kemp.Všetky bazény sú s morskou vodou a tryskami na masáže,detskými bazénikmy. Ja tu mám dva prívesy pre 5 osob s odd.spaním,plne vybavené,s klímou a wc.ak by bol záujem môžete ma kontaktovať na viera386@atlas.sk všetko o komplexe je na http://www.solaris.hr
Viera386

Založený: Ne 18.Mar. 2012 8:41

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Kam s deťmi

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.