detské izby- inšpirácie z celeho sveta

Kupujeme, meníme, rekonštruujeme, búrame, dostavujeme...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

detské izby- inšpirácie z celeho sveta

Odoslaťod františka »

Mám takú záľubu- robím si zbierku obrázkov a fotiek detských izieb ... niektoré sú skutočne zaujímavé... ak by ste sa chceli inšpirovať ako zorganizovať priestor, zariadiť detskú izbu, vymaľovať, možete kuk aj sem:

http://www.modrastrecha.sk/fotoblog/fra ... nspiracie/
Naposledy upravil františka dňa , celkovo upravené 2 krát.
františka

Nehovor Bohu o tom, aký veľký je tvoj problém. Hovor svojmu problému o tom, aký veľký je tvoj Boh.

expert
 
Príspevky: 6872

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: detské izby- inšpirácie

Odoslaťod pipi »

Janka, naadhera, normalne nechavam oci na kazdom jednom napade :yes:
Ten strom je uuzasny, uz dumam, ako ho vyrobit :))
Skoda, nemam uz vela casu, zase to vidim na nocnu hodinu :))
pipi
expert
 
Príspevky: 5209

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: detské izby- inšpirácie

Odoslaťod Iris »

Frantiska, dakujem za perfektne inspiracie, hodia sa, kedze coskoro chceme prestahovat mladsieho z nasej postele do jeho vlastnej k sestre do detskej a mame vela dilemas, aj som chcela otvarat o tom temu - v skratke mame necelych 13m2 pre dve decka 4 a pol a 2 roky, dievca, chlapec, chceme ist nadcasovym stylom, aby sme kazde dva roky nieco neriesili a nemuseli menit, ja by som chcela dat detom co najviac sukromia/vlastne miestecko (hlavne hladiac do buducnosti) na tom malinkatom placi, jo a dcera (starsia) tuzi po poschodovej posteli co vobec nezapada do mojho konceptu :mrgreen: , ak by niekto mal nejake ideas na tuto temu uvitam, hlavne ako ste pristupovali k spolocnej izbe chlapca a dievcata, a mozno prilis prezivam :yes:
Iris
expert
 
Príspevky: 1756

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: detské izby- inšpirácie

Odoslaťod rozprávka »

Iris, východiskové body máme veľmi podobné...dievča 3a pol, chlapec 1a pol na cca 13m2...a tiež to chcem nejak nadčasovo. Ešte to síce nie je akútne u nás, lebo mladší v noci saje, ale ako poznám naše pribrzdené reakcie, je najvyšší čas začať dumať aby sme to ltt stihli :wink:
Zatiaľ inklinujem k takému niečomu
http://www.modrastrecha.sk/fotoblog/fra/album/detske-izby-inspiracie/2383667/
myslím rozmiestnenie postelí...

Aj my sme sa bratom mali niečo podobné v detstve...zdieľali sme spolu jednu izbu trošku väčšiu ako 13m2 a nemám z toho žiadnu traumu, skôr naopak :yes:
rozprávka

pokročilý
 
Príspevky: 821

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: detské izby- inšpirácie

Odoslaťod Iris »

rozprávka píše:Ešte to síce nie je akútne u nás, lebo mladší v noci saje, ale ako poznám naše pribrzdené reakcie, je najvyšší čas začať dumať aby sme to ltt stihli :wink:


rozpravka, nielen vychodiskove body mame podobne, ale aj vyssie odcitovane :yes: , tiez mam nejake predstavy, ale dost ma laka zabezpecit kazdemu dietatu aspon zdanlive sukromie, hlavne vyhliadkovo do buducnosti, lebo realne sa to na tom placi neda, vies pre ten pocit vlastneho brlozka, rozmyslala som nad vizualnym rozdelenim izby, u nas asi diagonalne, kde by sa dalo dietatu aj farebne vyhoviet a tiez nad nejakym "zosukromnenim" postele, resp. toho vydeleneho priestoru, nieco ako zaves, roletka, toto mi pride velmi mile: http://www.modrastrecha.sk/fotoblog/fra ... e/5022923/

inac aky mate postoj k poschodovym, alebo radsej vysokym posteliam, pod ktorymi je vytvoreny nejaky funkcny priestor? ja sa s nimi neviem stotoznit z praktickeho hladiska, neviem si predstavit, ze roky by to to dieta bavilo spat hore a pendlovat hore dole vzdy, ked je to potrebne
Iris
expert
 
Príspevky: 1756

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: detské izby- inšpirácie

Odoslaťod jana v. »

tiez sme mali v byte 12,5 m2 detsku a riesili sme to tak, ze postele boli do L a schody do hornej boli zaroven komoda.
Prílohy
detska3.jpg
(55.21 KiB) Stiahnutá 35885 krát
detska1.jpg
(58.51 KiB) Stiahnutá 35861 krát
jana v.
expert
 
Príspevky: 2196

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: detské izby- inšpirácie

Odoslaťod rozprávka »

Iris, to je pekné riešenie :yes: niekde na nete som videla podobne farebne členenú izbietku...určite menšia ako 13m2...ale horizontálne, mali poschodovú posteľ a stenu žlto oranž pol na pol, pekné to bolo.
Naša izba také rozdelenie nepustí :no:

Mne sa poschodové postele nepáčia, keď už, tak niečo také ako tu dala jana...ale radšej by som sa zaobišla bez toho. Jednoducho sa obávam, že sa cez to decko prekotí a roztrieska si lebku :blush:
Z detstva si pamätám ako sme s bratom veľmi chceli poschodovú posteľ a raz sme na dovolenke dostali izbu s poschodovou posteľou...prešťastní sme boli, ale po prvej noci sme sa zhodli, že spanie nič moc a ani porozprávať sme sa poriadne nemohli. Nakoniec brat spal dolu a ja s rodičmi v dvojitej a odvtedy sme mali posch posteľ vyriešenú.
rozprávka

pokročilý
 
Príspevky: 821

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: detské izby- inšpirácie z celeho sveta

Odoslaťod františka »

tiež sa prihovaram za riešenie bez poschodovych posteli, ak sa to tam zmesti je lepšie ich nemať nad sebou ... rozpravka, vymysleli ste niečo?
.
a pribudli mi v zbierke obrazky, napríklad detske kupeľne... http://www.modrastrecha.sk/fotoblog/fra ... nspiracie/
františka

Nehovor Bohu o tom, aký veľký je tvoj problém. Hovor svojmu problému o tom, aký veľký je tvoj Boh.

expert
 
Príspevky: 6872

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: detské izby- inšpirácie z celeho sveta

Odoslaťod Edita »

frantiska, chystam sa ta oslovit niekedy na jar, budem totiz robit hernu pre deti vo veku 1 az 3 roky, rozmer 3,30 x 5 m. mam tam uz nejake bukove skrinky a stol so stolickami, potrebovala by som pomoct hlavne s rozmiestnenim, farebnostou a doplnkami. asi by bolo najlepsie keby si to videla. si z ba? mozes na seba poslat telefon? edita
Edita
začiatočník
 
Príspevky: 152

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: detské izby- inšpirácie z celeho sveta

Odoslaťod rozprávka »

...že detské kúpeľne...také mačacie rybacie umývadlo by som brala aj ja 8)b
nič invenčné sme zatiaľ nevymysleli. Iris, vy?
rozprávka

pokročilý
 
Príspevky: 821

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Ako bývať

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.