ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Domace recepty na kasel

Horúce, aktuálne témy, veci, ktoré Vás rozčuľujú , iritujú a iné problémy...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Domace recepty na kasel

Odoslaťod finesse » Pi 19.Feb. 2010 0:01

Chcem poprosit o nejake recepty prirodneho charakteru proti kaslu.
Mame teraz hnusny kasel, zadrhavajuci s trochu hlienmi. Uz som vyskusala asi vsetko a nic nepomaha.
Mam v zasobe caje Pulmoran,Species pectorales, slez, ibis, sirup z citronov, cibulovy sirup,tymianovy sirup, feniklovy sirup, stodal, olejove obklady,spray do nosa, inhalovanie materinej dusky... Uz som z toho na nervy.
Poradte, dik.
finesse

jediny kto ta dokaze vzdy podrzat je tvoja podprsenka

expert

Mood: Sad
Založený: Št 29.Nov. 2007 0:51

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Domace recepty na kasel

Odoslaťod Iris » Pi 19.Feb. 2010 3:15

dcere celkom dobre zabera Tannem sirup od justu, musim sa priznat, ze som bola skepticka a odmietla dat tolko penazi za sirup :blush: , ale manzel objednal bez mojho vedomia a dobre spravil :yes: , z tradicnych prirodnych ine ako si vymenovala nepouzivam, ale raz mi dr. odporucala aj skorocelovy caj, najlepsie kvalitny zber z poslednej sezony, no a este tie hrudnikove zabaly/natieranie mastnym to si ludia velmi chvalia
Iris
expert

Založený: Po 21.Aug. 2006 7:27

Odoslaťod Iris » Pi 19.Feb. 2010 3:30

toto som vygooglila: Na hrudník si natrite hrubšiu vrstvu bravčovej masti, prekrite igelitom a zabaľte si ju do uteráka, alebo sa prikryte teplou dekou.

a este toto: http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=1888

tu su tri odporucane silice proti kaslu a sposob ich pouzitia: http://www.bioshop.sk/obchod/kasel/na-o ... est-hanus/
Iris
expert

Založený: Po 21.Aug. 2006 7:27

Odoslaťod Dot » Pi 19.Feb. 2010 8:47

Finesse, u nas zabera inhalacia tea tree oleja a oleja z tymianu (od Hanusu) 3-4x denne - vriacu vodu vlejem do misky a do nej dam 2-3 kvapky oleja (a z tymianu staci jedna - je velmi silny) - to necham dieta (aj seba) vdychovat nosom aj ustami par minut. Spociatku, kym clovek nie je zvyknuty, sa to zda velmi silne - skriabe to v krku aj hlboko v dych cestach. Ale zvycajne do tyzdna je po kasli.
Plus pijeme litre tymianoveho caju (znova od Hanusu, vyhovuje mi ich kombinacia)

No a z klasickych sirupov mam odskusany Bromhexin. Ale mam pocit, ze to je individualne (mne Bromhexin zaberal najlepsie od detstva, vtedy som si ho zhanala este "nacierno", bol len na predpis).

Podobneho kasla je teraz vela, my sme si nim presli vsetci...a ta hnusna inverzia k nemu asi prispieva.
Yesterday is history, Tomorrow is a mystery, but Today is a gift. That is why it is called the present.
Obrázok používateľa
Dot

Ešte nikdy mi stabilita a istoty nezneli tak vulgárne (P. Hardoš)

expert

Založený: Pi 21.Okt. 2005 10:32

Odoslaťod zue » Pi 19.Feb. 2010 13:54

Na kasel vzdy stopercentne zabera skorocelovy sirup Mucoplant.
Dalej rokmi odskusany cibulovy sirup s medom. (nakrajat cibulu nadrobno a zaliat medom. stavu davat po lyzickach niekolkokrat denne. cibulu nerozmixujte, krajajte rucne, lebo to bude velmi silne a stipat. ziadne dieta to potom nezje..)
Zabaly z bravcovej masti sme ako deti dostavali celkovo na vytiahntie zapalu priedusiek. Je velmi ucinna.
Tri sviste:
Neal (silny muz) september 2005
Aili (ziarive svetlo) september 2009
Liam (bojovnik so silnou volou) marec 2011
Obrázok používateľa
zue
expert

Založený: Pi 20.Jan. 2006 6:04

Odoslaťod Jammelia » Pi 19.Feb. 2010 14:23

nám nikdy nezabrala cibuľa s medom, či cukrom. Ale vždy pri chorobe ju spravím, mala by som výčitky, že som to zase znova nevyskúšala. No žiadna logika, ale neva :D
Obrázok používateľa
Jammelia

expert

Založený: Pi 27.Júl. 2007 12:28

Odoslaťod Ina » So 20.Feb. 2010 0:54

Ako pisala Dot, ja tiez pouzivam silicu z Timianua eukaliptu. Dam ju na noc do keramickej misky. Potom caj z tymianu od Hanusu, Yzopovy caj, Cibulu s medom a Mucoplant, moj maly zboznuje, on by jedol aj ked nekasle. :D
Zabaly nerobim, ale u nas si pamatam z detstva sa davala do mlieka a naterala sa na hrud kozia mast. Strasne som ju neznasala, hnusne chuti, ale je ucinna. Asi hociaky tuk, natriet a zabalit.
Inac lampu im zapalujem preventivne, ked nie su chori, tak dva krat do tyzna, aked su tak kazdy den.
Naposledy upravil Ina dňa St 22.Dec. 2010 20:46, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
Ina
expert

Obrázky: 0
Založený: Ne 13.Nov. 2005 0:26

Odoslaťod AdriCa » So 20.Feb. 2010 1:59

No nam pri kasli zaberie aj obycajny extra panensky olivovy ole, 2 x denne lyzica.
Tiez sa mi zda ze cibulovy nezabera, ale deti ho zboznuju :Q
"Kto sa pozerá von, sníva a kto dovnútra, ten sa prebúdza" Carl jung
Obrázok používateľa
AdriCa
pokročilý

Mood: Cool
Založený: Pi 21.Okt. 2005 4:04

Odoslaťod finesse » So 20.Feb. 2010 17:59

Dakujem za prispevky, kasleme skaredo dalej,aj ked menej, takmer vsetko som uz vyskusala, miesto oleja som davala maslo do caju s medom, skusim este ten olej, Adri, to Ti vypili normalne len bez vsetkeho na lyzici? Asi to budem musiet kamuflovat do caju :uh:
finesse

jediny kto ta dokaze vzdy podrzat je tvoja podprsenka

expert

Mood: Sad
Založený: Št 29.Nov. 2007 0:51

Odoslaťod deniska » Ne 21.Feb. 2010 8:31

ja okrem cibuloveho sirupu (robim radsej s cukrom ako s medom) davam majorankovy caj, jedna lyzicka na dva deci vody ... teraz kasle syn a jemu som dala Solmucol, prva noc bola strasna, kaslal skoro stale ale odvtedy je to super :) hned druhy den zakaslal asi 10 krat za cely den, noc kludna, cez den len obcas odkasle tie uvolnene hlieny :D takze u nas je teraz cislo jedna Solmucol :D
Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
deniska
expert

Založený: Pi 21.Okt. 2005 15:10

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Čo nás páli...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.

Používame súbory cookie.