diktaty a patminutovky u prvakov!

Veci čo sa "musia". Ako pri tom máme stáť my, a čo nechať na školáka samého. Voľný čas, aktivity. Ne/preháňame, alebo zanedbávame?
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

diktaty a patminutovky u prvakov!

Odoslaťod nasarodinka » St 17.Feb. 2010 8:17

Ahoj,

mam prvacku a co ma dost prekvapuje, ich ucitelka im dava kazdy den patminutovku z matematiky, alebo diktat zo SJ, co je podla mna pre prvacikov dost stresujuce, kedze este neovladaju vsetky pismenka a pod. :?
Najviac ma prekvapuje ta stupnica znamkovania:
raz je za jednu chybu 1-, inkokedy uz 2...!
Zaujimalo by ma, ci je niekde presne stanovena stupnica znamkovania???
Co Vy nato?
nasarodinka

Založený: Pi 06.Feb. 2009 22:45

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: diktaty a patminutovky u prvakov!

Odoslaťod skorpionka33 » St 17.Feb. 2010 8:46

Teda neviem, nas prvy rocnik caka od septembra, ale toto ma teda sokuje. Patminutovky a diktaty v 1. roc. :scared: To snad uz prehanaju, nie?
skorpionka33
začiatočník

Mood: Cool
Založený: Pi 11.Sep. 2009 16:53

Odoslaťod Táňa » St 17.Feb. 2010 9:18

Ja mám tiež prváčku, ale také slová, ako "diktát" alebo "päťminútovka" jej nič nehovoria. Do školy chodí s radosťou a teší sa tam.
Možno to robia aj iné učiteľky, ale nie stresujúcim spôsobom. Kto vie, či aj naši niečo nepíšu, ale malá to nerieši, určite nemá z ničoho v škole stresy.

Malá má z toho fakt stresy? Ani tá stupnica sa mi nezdá. Máte zrejme veľmi prísnu učiteľku, ktorá z nich chce "urobiť" malých géniov. :D Ja som radšej za niečo ako "škola hrou".
Dve pubertiačky a bábo. :)
Obrázok používateľa
Táňa

expert

Založený: Št 20.Okt. 2005 18:09

Odoslaťod mamina » St 17.Feb. 2010 9:45

Náš je prvák, teší sa do školy a tiež píšu diktáty a bleskovky. Na rodičku nám učiteľka ukazovala ako diktuje, tak asi takto:

Matúš ide do kina. (prečíta celú vetu a upozorní, že je to nová veta). Potom Matúúúúúúúúúšššššš...........ide.....do......kina. Matúš ide do kina.

Samozrejme používa le tie slová, v ktorých sú písmená, ktoré sa učili. Neznámkuje, napíše nám vždy počet chýb. Akurát na rodičku hovorila, že až na jedného žiaka - nikto nikdy nemá viac ako 4 chyby čo je super, kedže píšu celé vety.
Syn to za stres nepovažuje
Obrázok
Obrázok
Obrázok
mamina

expert

Mood: Happy
Založený: Št 20.Okt. 2005 20:47

Odoslaťod QWEEDY » St 17.Feb. 2010 9:58

podla mna diktaty a 5minutovky su v pohode...akurat by mali byt riesene primerane k prvacikom...aby to bolo pre nich zabavne ucenie a nie stres ....
co mna zaraza je, ze ich znamkuju :) ja som myslela, ze teraz uz fici neznamkovy system....aspon na zakladke, pod ktoru spadame, je to tak, ze prvaci maju len slovne hodnotenie, nie znamky....
Obrázok používateľa
QWEEDY

Zivot je cirkus, len sapito je vacsie :)

expert

Založený: Št 09.Aug. 2007 22:02

Odoslaťod Evina » St 17.Feb. 2010 10:01

aj u nas sa pisu diktaty, odpisy a patminutovky. kedze dostavaju stale len peciatky, tak z toho strach nemaju. :)b vzdy je to o pani ucitelke, ako to detom poda, ci ich strasi, alebo to berie rovnako, ako ine ulohy, ktore robia na hodinach. u nas je za 1 chybu stale vcielka alebo slniecko, co je 1.
myslim si, ze niektore p. ucitelky to trosku prehanaju so svojou prisnostou a stresovanim prvacikov. :drop:
Obrázok používateľa
Evina
expert

Založený: Ne 23.Okt. 2005 8:55

Odoslaťod nasarodinka » St 17.Feb. 2010 10:08

Aj ja som za skolu hrou, preto ma takyto prehnany postup znacne zaraza. Mala sa do skoly velmi tesila, teraz je dost otravena, odhliadnuc od toho, ze denne okrem DU z pisania a niecoho z prac. zosita piseme domaci zosit - 4 vety a 10 prikladov, ktore im musime zadavat MY rodicia... Zaberie to dobru 3/4 hodinu... Prvakom by malo trvat pisanie DU zhruba 10-20 min.Je to domaca uloha tym padom aj pre nas, a potom, ze mame deti viest k samostatnosti. Je mi jasne, ze v prvej triede si treba pisat DU s detmi, ale aby som toto iste absolvovala denne aj so starsou dcerou tretiackou? Chapete?
Ucitelka im znamkuje nielen tie diktaty a patminutovky, ale aj kazdu DU. To je sila. Pritom je mlada, vydata, ale este zatial nema deti. Asi sa nema kde poriadne odreagovat...
nasarodinka

Odoslaťod nasarodinka » St 17.Feb. 2010 10:13

Diktaty su asi takou formou, ze jednotlive slova, ziadne vety... napr. minule mala chybu v slove ozaj, lebo ho diktovala akoze s velkym pismenom :) a ona ho napisala normalne....Dobre, nie?
Davala im pisomne DU + citanie aj v stredu - to sa mi podarilo konecne vybojovat, ze nemusia, lebo na to maju pravo...
nasarodinka

Odoslaťod QWEEDY » St 17.Feb. 2010 10:16

Myslim, ze keby ste sa rodicia s nou normalne porozpravali,ze deti svojimi postupmi moc nemotivuje...mohla by to byt cesta.... kedze podla vsetkeho co baby popisali, postup nie je uplne jednotny, ale je to na ucitelovi ako sa rozhodne tieto veci riesit...vacsina veci je o komunikacii, mozno si ucka ani neuvedomuje, ze tie decka stresuje....a ak nie skusit vyssie instancie...
...bola by skoda dietatu skolu znechutit hned na zaciatku, ked ho tam caka este minimalne dalsich 9 rokov :D
Obrázok používateľa
QWEEDY

Zivot je cirkus, len sapito je vacsie :)

expert

Založený: Št 09.Aug. 2007 22:02

Odoslaťod Evina » St 17.Feb. 2010 10:23

no ale ked diktuje jednotlive slova, tak hadam vsetky by mali pisat s malym zaciatocnym pismenom okrem vlastnych podstatnych mien. Alebo pisat normalne vety.
podla mojho nazoru by deti mali dostavat ulohy od p. ucitelky, nie aby si este rodicia vymyslali diktaty a priklady. Nasi toho stihaju vela v skole, na DU mavaju malo. Hoci prve dva mesiace toho bolo tiez viac, lebo boli pomalsi.
Skusila by som sa o objeme s p.ucitelkou porozpravat. Mozno si to dokaze obhajit, preco je to nutne. Drzim palec.
Obrázok používateľa
Evina
expert

Založený: Ne 23.Okt. 2005 8:55

Odoslaťod mamina » St 17.Feb. 2010 10:41

nasarodinka - však pod ku nám do diskusie Máme prváčika 2009/2010 v tejto sekcii :yes: tam riešime každédenné radosti aj starosti

Naša učiteľka je perfektná, vie ich motivovať - idú ako draci, ale všetko s radosťou 8)b

Naši už musia vedieť, že mená sa píšu veľkým písmenom a začiatok vety. Taktiež už rozlišujú či je na konci otáznik, bodka, výkričník. Ale, ked nám opisovala ako to diktuje - verte, že len hluchý by to nepočul :rol8:
Obrázok
Obrázok
Obrázok
mamina

expert

Odoslaťod nasarodinka » St 17.Feb. 2010 12:09

Dakujem za pozvanie, urcite sa tam objavim:-)
By ste sa cudovali, ale bola som jedina na rodicku, ktora sa ozvala. Vela rodicov sa ozvat boji, lebo si myslia, ze si na ich dieta zasadne. To riziko je tu vzdy, ale preco sa neozvat, ked sa tym moze nieco vyriesit.
Diktaty treba diktovat bud cele vety, alebo jednotlive slova s malym pismenom na zaciatku, okrem mien.
Vlastne jej chyby si odnasaju takto deti... :(
nasarodinka

Odoslaťod mamina » St 17.Feb. 2010 14:20

Neviem ako sa majú čítať diktáty. Ja to nejak neriešim - dôverujem pani učiteľke, ja nie som učiteľka na prvom stupni a tak je ťažko hodnotiť ako sa má správne diktovať diktát...u nás v téme baby písali, že niekde už musia vedieť aj i/y :shock: ale di,ti,ni,li, de, te, ne,le......ja som sa na to pýtala na rodičku - tak toto sa budú učiť až v druháku. Dovtedy im to ona bude v diktáte hovoriť
Obrázok
Obrázok
Obrázok
mamina

expert

Odoslaťod akvi » St 17.Feb. 2010 17:54

diktaty aj 5-minutovky su aj u prvakov ok.. len nechapem, preco to ta vasa ucitelka robi takou stresujucou formou. :roll: Diktovat by sa mali len slova, ktore su uz utvrdene, y/i by mala ucitelka este hovorit, ale podla seba viem, ze v notoricky omielanych slovach to uz nie je potrebne, deti sa napr. mne uz smiali, ked som im diktovala, ze Vilo - makke i....a pod... Velkymi pismenami sa zvyknu pisat aj ine slova, ako vlastne mena, je to koli tomu, aby sa precvicili aj velke pisane pismena, pretoze cielom diktatu v 1.rocniku nie je ani tak pravopis ako taky, ale prave znalost pismena... Ja som zvykla povedat, ze teraz piseme vsetko velkym zaciatocnym pismenom..a nebol s tym problem... Stupnica hodnotenia je dana a zavazna, nechapem dovod ju zakazdym nejako menit. Mohlo sa to stat v pripade, ze raz bolo v diktate viac slov, inokedy menej. Neviem, ako to teraz funguje pri znamkovani prvakov, ja som davala len peciatky, takze ta stupnica bola trochu ina.. Ale vo vyssich rocnikoch je to dane... A diktovat by sa malo "normalne", ziadne prehnane zdoraznovanie dlznov a pod...ale podla seba viem, ze som obcas diktovala trochu vyraznejsie..predsalen, ked prvaci musia rozmyslat este nad kazdym pismenkom, tak je to dost narocne..
A tych uloh, co pises, sa mi zda teda hodne.. Ja som davala pisat maximalne 4-6 riadkov (zo zaciatku menej, potom som pomaly pridavala). A max. 10 prikladov z matiky. K tom u este nieco citat.. Nemalo by to trvat dlhsie, ako pol hodinu. Stredy boli bez uloh..
Inak je tazke vyhoviet vsetkym rodicom - mne sa na rodicku raz pohadali, ci im davam dost uloh. Jednym sa zdalo malo, dalsim tak akurat.... Aspon som vedela, ze vela to urcite nie je :lol: Ale vyhoviet vsetkym sa ozaj neda... Takisto to, co niekomu trva 10 minut, inemu aj pol hodku..
akvi

.

expert

Obrázky: 0
Založený: Št 07.Sep. 2006 21:04

Odoslaťod corky » St 17.Feb. 2010 17:59

aj naši písali v 1. a 2. ročníku rozne päťminútovky veeelmi často, fakt na dennom poriadku bola známka z päťminútovky, samostatnej práce, diktátu ...
a stresovalo to hlavne dieťa, ale aj nás rodičov :(

diktáty písali najskor ina písmenká, potom slabiky. Neskor písali len slová a až potom krátke vetičky.

DU písali DENNE (teda ja v stredu) vždy celú stranu z písania + niečo z matematiky (tiež pol až celú stranu) + čítanie

teraz máme úloh ovela menej a aj známky lepšie, ked sa denne decko nestresuje písomkami
Obrázok
Obrázok používateľa
corky

I choose to be happy...

expert

Založený: Pi 29.Aug. 2008 10:59

Odoslaťod Jaruška » Št 18.Feb. 2010 9:47

My máme druháčku.

Tiež by sa mi nepáčilo, keby v prvom ročníku robili päťminútovky a diktátiky takouto formou. Našťastie to u nás také nebolo, viem, že to robili, ale bez stresu. Takým spôsobom, ako tu píše mamina a akvi. To sa mi veľmi páčilo, dcéra chodila do školy rada a napredovala veľmi pekne. Pre ňu to bol ideálny systém, veľmi milá a láskavá pani učiteľka, diktátiky hlavne také cvičné a neznámkované, veď každý videl, koľko mal chýb, veľa pochvál. Potom prišla na konci školského roku nová pani učiteľka a riadne sa to priostrilo. Aj so známkovaním. Kým sme nabehli na nový systém, bolo to veľmi ťažké a trvalo to aj prvé mesiace v 2. ročníku. A naša dcéra sa dosť stresovala, čo predtým nebolo - dokonca nám 2x za sebou ochorela. Teraz je to už ok, berie to v pohode. A naša nová pani učiteľka sa ukázala ako veľmi dobrá.

Mne sa zdá, že na deti sa v prvom a druhom ročníku všeobecne vyvíja priveľký tlak. Akoby sa strácali radosť z učenia a dôležité boli iba známky. Stačí, aby sa deti niečo naučili, a už je z toho päťminútovka so známkou aledo diktát so známkou. Známkovanie sa mi vidí často prísne, napríklad niekedy je už 1 chyba dvojka. Dve chyby sú isto dvojka. Pritom nezáleží na druhu chýb - chýbajúci dĺžeň je taká istá chyba ako chýbajúce celé písmenko. A to naša terajšia pani učiteľka je ešte fajn, ale to, čo vidím u ostatných detí kamarátov, je ešte horšie.

Na základe takéhoto prísneho hodnotenia v školách je pre takého malého žiačika veľmi ťažké, väčšinou priam nemožné dostať jednotku alebo získať pocit spokojnosti, že to urobil dobre. Vždy chýba nejaká drobnosť. Lenže deti si neuvedomujú, že je to len drobnosť,oni to berú väčšinou tak, že sú neschopné a že je to celé nanič.A to je škoda. Strašne to deti brzdí.

Podľa mňa by učitelia mali vyžadovať od detí veľa, ale naostro hodnotiť miernejšie. Aby dieťa nemalo stres, ale aby malo chuť urobiť to dobre, lebo sa mu to páči a uspokojuje ho to.

Na druhej strane, ak rodič cíti pochybnosti, myslím, že by ich nemal dať najavo pred dieťaťom. Nám sa lepšie osvedčilo povzbudiť dcéru, aby trošku na sebe popracovala, vyžadovať od nej trošičku viac, potvrdiť jej, že pani učiteľka má požadovať od nich trochu viac a že ona na to má. Dieťa by nemalo pochybovať o svojej učiteľke, lebo koniec koncov by to nebolo dobré pre dieťa samé. S tým ale, že my sme od dcéry jednotky nevyžadovali a ak nám ukázala diktát s dvoma malými chybičkami,pochválili sme ju, že aj tak je to fajn a je jasné,že by to zvládla aj bez chyby, ale nejaká chybička sa tentoraz vlúdila, a čo má byť. Proste my ako rodičia sme bolo naoko v pohode. U nás to zabralo, a akonáhle sa dcéra uvoľnila, všetko sa zlepšilo. Chcelo to len zvyk.

Takže ja by som asi prváčika povzbudila a na rodičovskom by som sa ozvala proti prísnym kritériám hodnotenia.
Jaruška

...žeby .... ŽEBY!

expert

Založený: Po 24.Júl. 2006 22:38

Odoslaťod nasarodinka » Št 18.Feb. 2010 14:26

To je jasne, ze netreba od deti vyzadovat len same jednotky, ani ja malu kvoli znamkam nestresujem. Len sa naozaj snazi, az moc, je vnimava, a sama si vsimla a porovnala, ze dostala nepravom dvojku - za jednu chybu, ked mala v zosite na strane predtym za 1ch 1-, na inej strane 1 a pod. Riadny chaos....
Ucitelka jej to nechce ani za svet opravit - tomu naozaj nerozumiem :(
nasarodinka

Odoslaťod mamina » Št 18.Feb. 2010 14:40

To fakt? No tak tomu ani ja nerozumiem :? akože aj učiteľka je človek a môže sa pomýliť, ale ak bola upozornená a stále trvá na svojom :no: aj za cenu, že dieťa sa cíti nespravodlivo ohodnotené :ZZ: nech sa jej dcéra opýta, že teda prečo?Alebo ak ste v nejakom kontakte s učiteľkou - opýtaj sa ty. Ja si s našou bežne mailujem a ked tak - riešime aj úlohy alebo nášho Peťka, takže by som nemala problém opýtať sa na takéto niečo
Obrázok
Obrázok
Obrázok
mamina

expert

Odoslaťod mmonika » Št 18.Feb. 2010 19:38

ja si myslim ,ze je to hlupost aby prvaci pisali tolko diktatov
Obrázok <MM> Obrázok
Obrázok používateľa
mmonika

pracujem

expert

Mood: Cool
Založený: Pi 21.Okt. 2005 5:47

Odoslaťod Jaruška » Št 18.Feb. 2010 20:47

A to vaši majú v prvej triede známky?

My sme mali slovné hodnotenie, v praxi to vyzeralo samé obrázky a slová ako skvelé, veľmi dobré a tak. Pravdupovediac som sa v tom vôbec nevyznala, ale boli to samé pozitívne slová a to bolo dôležité.
Deti v triede takisto nemali stresy zo známok. Na konci školského roka dokonca písali koncoročné testy a dcéra ani len netušila, že to boli nejaké testy.

Podľa mňa nie je prirodzené, aby sa prváčikovia stresovali kvôli známkam. Oni potrebujú veľa pochvaly a povzbudenia, a to sa asi so známkami veľmi nedá. Známky sú jasné, strohé a prísne.
Jaruška

...žeby .... ŽEBY!

expert

Odoslaťod anni6 » Pi 19.Feb. 2010 10:40

NASARODINKA, nasi mavali denne domaci diktat, ale len na 2 riadky a veru aj v stredu, ale znamkovany teda ozaj nebol.
v skole tusim pisali vzdy po dvoch prebratych pismenkach, a kedze v prvaku pismena beru bleskovo, tak bol casto a potom tusim raz za 2 tyzdne, ale uz si nespominam presne ten interval...no bolo ich dost, a to iste plati aj o kratuckych pisomkach z matiky - tak do 10prikladov.... ale nastresovali isto nikoho ... zaraza ma teda ze tvoja dcera pozna uz napolrok co je to pätminutovka. mna sa dcera este ku koncu roka spytala co som myslela "tou pisomkou" ...to slovo od ucitelky ani nepoznala. este aj koncorocnu pisomku mali oznamenu ako zabavny pracovny list a mlada sa nan tesila. :) takze to len ja som jej akosi nechtiac ozrejmila co je to. dokonca do polroka ani nevedela, ze to co im uc. diktuje sa vola diktat :lol: ona vsetky tieto nazvy akosi prepocula. :rol8:
a v takomto neskorozimnom obdobi na diktatoch uz aj vety pisali. velke pismena im diktovalalen ked este pisali diktat len na pismenka, tak na jesen, ked este nevedeli spajat do slov, no akonahle zacali so slovami, tak samozrejme, ze vsetky okrem vlastnych podst. mien boli s malym na zaciatku. az vo vetach uz bolo pre nich samozrejmostou, ze museli dat velke na zaciatku vety. a to pochopili rychlo a zaroven aj .?!
no a znamkovanie teda bolo vyborne - za jednu chybu vzdy bola este 1...teda v slovnom prevedeni, co znamenalo "velmi dobre" a platilo to ako pri diktatoich, opisoch, prepisoch, doplnovackach a aj na matematike...a plati to dodnes, ked su uz druhaci. :D
vasi to maju ozaj prisne ... a ked este vidia 1-, musia byt riadne zmagoreni. ako ju ti drobci vedia pochopit ani 1 ani 2 :crazy: ja ze sa takato znamka uz ani nepouziva :huh: za 1chybu by v pohode mali dostat este 1, ved vacsinou ide o chybu z nepozornosti a 1 im len utvrdi, ze ked sa aj sekli, tak nie su hlupi.
anni6
expert

Založený: Po 13.Okt. 2008 9:05

Odoslaťod zlaticko » Pi 19.Feb. 2010 17:51

ahoj anni... dlho som ta nevidela.. resp. moc sem nechodim...

tak nasi maju znamky od oktobra.. N. ma uz takmer tri strany v ziackej plne znamok.. pritom.. nie vsetky znamky idu do ziackej.. len z diktatov previerok.. prepisu a tak... take tie pisankove tam nedava... ma dve dvojky.. /u nich frci cela stupnica.. cize aj 5 maju niektori../ jednu z vytvarky kresba tusom.. a jednu z prepisu zabudla ciarku a jedny uvodzovky.. no co uz...

u nas je tiez prisna stupnica.. teda jedna chyba je este jednotka.. ale dve su uz dvojka.. diktaty davno pisu cele vety.. denne musia napisat diktat.. pani ucitelka ho v skole oznamkuje.. ale znamka nejde do ZK/ min. 3-4 vety.... nasa niekedy pise aj viac.. vety si vymyslaju... u nas i/y nediktuje ale zasa dava len slova zo slabikara.. s tym nemame problem... /ked vymysla diktaty a nevie tak sa spyta N./ skor u nas bol problem s rozdelovanim na konci riadku... ale da sa...

diktaty pisu aj petminutovky a prepisy a samostatne prace hocikedy... to sa neohlasuje... vobec..

N. si robi aj projekty napr. na anglinu robila o svojej farme na facebooku.. brali zvierata... a ta hra je po anglicky... a teraz bude v pondelok predvadzat pokus na prirodovede.. ako vznika hmla...
a este niekedy budeme predvadzat macku.. /to pojdem s nou.. pre istotu../

ja som rada ze mame taku prisnejsiu pani ucitelku...
zlaticko
expert

Založený: Po 21.Nov. 2005 8:18

Odoslaťod linaa » Pi 19.Feb. 2010 18:18

u nas je diktat raz za tyzden - v utorok, a z matiky raz az dvakrat za tyzden..deti su v pohode, rodicia obcas stresuju, u nas je to znamkovane percentami, dievcata maju viac percent ako chlapci....moj syn je zrejme hluchy, kedze nepocuje dlzne a posledne pismena, nacvikom sa to nie velmi lepsi, takze to moc neriesim, s nadejou cakam, ze dospeje a zvuk prenikne na to spravne miesto v mozgu a dlzne budu tam, kde sa ocakavaju :lol: ..
Obrázok používateľa
linaa
pokročilý

Založený: Po 02.Mar. 2009 19:07

Odoslaťod corky » Pi 19.Feb. 2010 18:57

linaa píše:u nas je diktat raz za tyzden - v utorok, a z matiky raz az dvakrat za tyzden..deti su v pohode, rodicia obcas stresuju, u nas je to znamkovane percentami, dievcata maju viac percent ako chlapci....moj syn je zrejme hluchy, kedze nepocuje dlzne a posledne pismena, nacvikom sa to nie velmi lepsi, takze to moc neriesim, s nadejou cakam, ze dospeje a zvuk prenikne na to spravne miesto v mozgu a dlzne budu tam, kde sa ocakavaju :lol: ..

on ma príznaky typicky mužskej choroby v tak útlom veku??? :shock: :mrgreen:

možno by pomohlo cvičiť, akou hláskou slová začínaju a končia ... naša dcera to tiež dlho nevedla pochopiť
slabiky písala v pohode ale v slove tiež niekedy niečo prepočula ... a k dlžnom sa nevyjadrujem, tie zabúda dodnes
Obrázok
Obrázok používateľa
corky

I choose to be happy...

expert

Založený: Pi 29.Aug. 2008 10:59

Odoslaťod Jaruška » So 20.Feb. 2010 13:23

Mne sa veľmi páčilo slovné hodnotenie aj vďaka tomu, že tam boli percentá. Ak má dieťa 89% percent, alebo 98%,tak to vypovie niečo úplne iné, ako známky. Ďalšia výhoda je to, že deti to v podstate za známky ani nebrali, bola to skôr informácia pre nás rodičov.
Jaruška

...žeby .... ŽEBY!

expert

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Školáci

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.