biele vlasy

Horúce, aktuálne témy, veci, ktoré Vás rozčuľujú , iritujú a iné problémy...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

biele vlasy

Odoslaťod bamartina » Pi 29.Jan. 2010 19:57

zienky prosim poradte mi uz dlhsiu dobu chcem mat biele vlasy ako to dosiahnut uz som si snad dala na hlavu vsetko bud to chyti do zlta alebo do sediva poradte mi niekto dakujem
bamartina
bamartina

Založený: Št 03.Nov. 2005 22:15

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: biele vlasy

Odoslaťod palinka » Pi 29.Jan. 2010 20:13

ja by som sla urcite ku kadernicke a sama nic neskusala. pokial viem, tak sa to robi na viac krat, podla toho,aka je povodna farba.
Obrázok používateľa
palinka

univerzalna upratovacka. zas a znova. milujem ten film :)

expert

Založený: St 15.Aug. 2007 14:49

Odoslaťod bamartina » So 30.Jan. 2010 10:25

povodnu farbu mam spinavy blond takze myslim ze problem by tam nemal byt a kadernicka mi nevie povedat a menit ju moc nechcem kedze zo strihanim som spokojna
bamartina
bamartina

Odoslaťod čika: » So 30.Jan. 2010 10:59

martina, v kozmetickom okienku mi nedavno baby radili...teda ja som nechcela priamo bielu farbu, len zosvetlit pokazene nafarbene vlasy...pozri tam, mozno ta to inspiruje....
N (06) + O (09)
Obrázok používateľa
čika:

nikdy nebude konec

expert

Obrázky: 0
Založený: St 18.Jan. 2006 14:55

Odoslaťod vacanze » So 30.Jan. 2010 15:25

Palette XXL color, uplna platina, vysledok platiny dokonca aj na hnedych vlasoch, klikni na odkaz a potom hned na tu prvú a druhu v poradi (c. 10, c.11)

http://images.google.sk/imgres?imgurl=h ... N%26um%3D1
Ked Vám hodia pod nohy polená zakúrte s nimi
Obrázok používateľa
vacanze

Len ten zápas je stratený, ktorý je stratený v našej mysli

expert

Založený: So 10.Jún. 2006 19:17

Odoslaťod justina » So 30.Jan. 2010 15:48

Hm, ale to stále nie je úplne biele...
také bielulinké vlasy by sa nedali? :)
teda ja nechcem, ale ma to zaujalo...na niektorých ženách by to mohlo byť atraktívne.
ObrázokObrázok

ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
justina
expert

Založený: Ne 29.Okt. 2006 10:43

Odoslaťod vacanze » So 30.Jan. 2010 15:49

justina píše:Hm, ale to stále nie je úplne biele...
teda ja nechcem, ale ma to zaujalo...na niektorých ženách by to mohlo byť atraktívne.

ved tie su uplne biele, nemyslim hned prvú co sa zobrazí, ale tie dalsie v poradí, uz bielsie byt nemozu, iba pockat na starobu potom :mrgreen: Ja si myslim, ze ked uplne biele vlasy tak na kratkych vlasoch ako su na tých krabickach modelky na kratke vlasy s ofinou jemne strapatou to este vyzera fajn, ale k dlhým sa mi to uz nepaci
Naposledy upravil vacanze dňa So 30.Jan. 2010 18:26, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
vacanze

expert

Odoslaťod justina » So 30.Jan. 2010 16:03

No, sú skoro biele :) mne by sa páčili v účese "mikádo" a potom tie ostatné ozdôbky (mejkap atd) menej nápadné. Ale už nejdem komentovať, keď vravíš, že tu má nick :whist:
Ozaj, nezničí to vlasy príliš?
Mne hrozne schemlonovateli pramienky, na ktoré som si dala len blbý melír. Ale už sú skoro vystrihané :wink:
O bielych vlasoch sa mi snívalo...že ich mala kolegyňa a strašne jej pristali :)
ObrázokObrázok

ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
justina
expert

Odoslaťod vacanze » So 30.Jan. 2010 16:06

justina píše:No, sú skoro biele :) mne by sa páčili v účese "mikádo" a potom tie ostatné ozdôbky (mejkap atd) menej nápadné. Ale už nejdem komentovať, keď vravíš, že tu má nick :whist:
Ozaj, nezničí to vlasy príliš?
Mne hrozne schemlonovateli pramienky, na ktoré som si dala len blbý melír. Ale už sú skoro vystrihané :wink:
O bielych vlasoch sa mi snívalo...že ich mala kolegyňa a strašne jej pristali :)

justina nema tu nick, inde ma, ale tak vies, predsa sukromna fotka, ja som len kvoli vlasom pouzila, ma ich inak verejne dostupne, ano na mikado by to este slo, ale belsie si uz predstavit neviem :uh: Moze to znicit vlasy, ak presiahnes dobu posobenia, moze ich peroxid doslova spalit, ja ked som bola blond a dala som si robit svetlucky blond melir mi to kadernicka tak paradne urobila, ze tie vlasy boli dokonca jemnejsie a akokeby ozdravene :uh: neviem ako sa jej to podarilo, ale kým som s tým sedela dobre to stipalo, bolo to v Taliansku a rýchlo som nevedela ako mam povedat, ze ma to stipe, som nevedela ci je to v poriadku a tak som kricala, ze pikante, pikante :lol: ale bola som spokojna s vysledkom a vlasy mi neznicila, za to spoluziacka co bola u kadernicky tak jej s melirom vlasy spalila, mala chuchvalec ako zhorene, museli jej to odstrihnut a este za to zaplatila 100 sk :uh: T nechces biele? :mrgreen: inak pri takýchto brutal svetlych vlasoch je "zabava" ked odrastaju, to sa len tak do odtiena netrafis, lebo vzdy rastu vlasy povodne a tie nikdy nechytia tak ako uz niekolkokrát farbeny zvysok, aj kvoli tomu by som sa do toho tak nehrnula
Naposledy upravil vacanze dňa So 30.Jan. 2010 16:13, celkovo upravené 2 krát.
Obrázok používateľa
vacanze

expert

Odoslaťod justina » So 30.Jan. 2010 16:12

no veď si vravím, že škoda riskovať...ale raz...keď schudnem, budem mať zelené oči a budem sa ináč volať...raz to skúsim!!! (veľmi sa mi to páči, teda - keď je to pekné :) )

BAMARTINA, keď to budeš mať, dúfam, že dáš fotku.
ObrázokObrázok

ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
justina
expert

Odoslaťod vacanze » So 30.Jan. 2010 16:13

justina píše:no veď si vravím, že škoda riskovať...ale raz...keď schudnem, budem mať zelené oči a budem sa ináč volať...raz to skúsim!!! (veľmi sa mi to páči, teda - keď je to pekné :) )

BAMARTINA, keď to budeš mať, dúfam, že dáš fotku.

chces zelene oci? :D ja mám :whist: :D a to som este ani neschudla :lol: ake mas hnede?
Obrázok používateľa
vacanze

expert

Odoslaťod justina » So 30.Jan. 2010 16:15

pikante - si sa vynašla :lol:

oči modré. Ale ja som taká "teta", na mne by to bolo čudné. proste sú veci, ktoré sa človeku páčia, ale nie sú preňho :yes:
ObrázokObrázok

ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
justina
expert

Odoslaťod vacanze » So 30.Jan. 2010 16:16

justina píše:pikante - si sa vynašla :lol:

oči modré. Ale ja som taká "teta", na mne by to bolo čudné. proste sú veci, ktoré sa človeku páčia, ale nie sú preňho :yes:

hej vynasla, jaj kolkokrát sa clovek musi vynajst v zivote :lol: Ze teta??? :)) nie si teta, vsak som videla Tvoju fotku, keby Ta niekto zobral do parady, by si sa nestacila cudovat ;)x
Obrázok používateľa
vacanze

expert

Odoslaťod justina » So 30.Jan. 2010 16:19

jasné...najskôr ty a potom už aj niekto z "mňam chlapov" :lol:
ObrázokObrázok

ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
justina
expert

Odoslaťod vacanze » So 30.Jan. 2010 16:19

justina píše:jasné...najskôr ty a potom už aj niekto z "mňam chlapov" :lol:

no vidis, aka pekna postupka :))
Obrázok používateľa
vacanze

expert

Odoslaťod bamartina » So 30.Jan. 2010 18:00

no ja mam kratke vlasy zelene oci takze este mi chyba ten blond.jasne ze ked budu biele tak fotku dam ale kedyyyy.asi kupim primalex
bamartina
bamartina

Odoslaťod čika: » So 30.Jan. 2010 18:56

bamartina, mna na tieto vlasy nahovarala kamoska svojho casu, ze by som bola taka fajna bielucka cela, ako snehova kralovna...ale nedala som sa...tak aj mna by zaujimalo :yes: 8)b
N (06) + O (09)
Obrázok používateľa
čika:

nikdy nebude konec

expert

Založený: St 18.Jan. 2006 14:55

Odoslaťod Janyka » St 03.Feb. 2010 11:33

vacanze píše:

ved tie su uplne biele, nemyslim hned prvú co sa zobrazí, ale tie dalsie v poradí, uz bielsie byt nemozu, iba pockat na starobu potom :mrgreen: Ja si myslim, ze ked uplne biele vlasy tak na kratkych vlasoch ako su na tých krabickach modelky na kratke vlasy s ofinou jemne strapatou to este vyzera fajn, ale k dlhým sa mi to uz nepaci

ešte belšie??? :scared: veď to už je tak neprirozdené p:
Obrázok
Obrázok
Janyka
expert

Založený: Ne 28.Máj. 2006 13:50

Odoslaťod vacanze » St 03.Feb. 2010 22:37

Janyka píše:
vacanze píše:

ešte belšie??? :scared: veď to už je tak neprirozdené p:

ja si myslim to iste :yes:
Obrázok používateľa
vacanze

expert

Odoslaťod františka » St 03.Feb. 2010 22:54

justina píše:no veď si vravím, že škoda riskovať...ale raz...keď schudnem, budem mať zelené oči a budem sa ináč volať...raz to skúsim!!! (veľmi sa mi to páči, teda - keď je to pekné :) )

justina, moja babka mala svetlomodre oči a uplne biele huste vlnite vlasy.... bola nádherná, ako z anglickej detetktivky... dufam, že aj ja budem, neboj, aj Ty budeš....
Obrázok používateľa
františka

Nehovor Bohu o tom, aký veľký je tvoj problém. Hovor svojmu problému o tom, aký veľký je tvoj Boh.

expert

Založený: Št 28.Feb. 2008 14:36

Odoslaťod zue » Št 04.Feb. 2010 14:35

Uplne biele vlasy su viackrokovym prvkom, doma to nedosiahnes.
To sa ti profesional musi pozriet na tvoj farebny podton, potom samotnu farbu a odtial sa potom navrhne postup odfarbenia a farbenia.
Farby sa delia na podtony cervenej, oranzovej, zltej, zelenej, modrej, fialovej.
Tieto farby sa delia do dvoch skupin:
Primarne farby vlasov - zlta, cervena, modra
Sekundarne farby vlasov - oranzova, fialova, zelena....tieto tri farby sa robia zmiesanim kombinacie dvoch primarnych farieb v prinaleziacich mnozstvach.
Este je pridavna skupina Tertiary Colors (neviem co je to v slovencine) ktore sa vytvoria mixovanim primarnych farieb v kombinacii s ich susednou sekundarnou farbou, napr. zlata blond, alebo modrocierna.

Je extremne dolezite aby si mala spravne definovanu tvoju primarnu a sekundarnu farbu vlasov, lebo aj mala odchylka pri pomere farieb zmeni uplne pozadovany odtien.
Tym sa potom vylucuje aj ten neziadany zltkasty, oranzovy, ci zelenkavy odtien.

Najdoleziejsie na zaciatku farbenia je presne definovat (nielen odhadnut) povodnu, panensku farbu vlasov.
Mixovanim dvoch primarnych farieb (cervena, modra, zlta) vytvorim sekundarne farby (oranzovu, fialovu a zelenu)
Modra je protikladom oranzovej, zlta protikladom fialovej, modrofialova protikladom zltooranzovej a cervena je protikladom zelenej.

prirodzena farba vlasov obsahuje tri primarne farby. Primarne farby sa miesaju v roznych pomeroch a vysledkom vzdy bude urcity odtien hnedej. Preto vsetky prirodzene vlasove farby su odtienom hnedej s dominantnym tonom.
Napr. blond je jednoducho najsvetlejsia hneda s dominanciou zltej
hrdzava cervena je hneda s dominanciou oranzovej
cierna je hneda s dominanciou modrej

Ked sa pomiesaju protichodne farby, vysledkom bude neutralna hneda.
fialova neutralizuje zltu
modra neutralizuje oranzovu

Po tomto by malo byt jasne, preco je na pozadovanu farbu ist dolezite k profesionalovi. Spravna farba bude zmiesaninou dvoch, troch, mozno aj styroch PRINALEZIACICH odtienu danej osoby. TO sa farbou z drogerie nikdy nedosiahne.

(citovanie mojho manza na JEDNODUCHU otazku ako ziskat biele vlasy :))
Tri sviste:
Neal (silny muz) september 2005
Aili (ziarive svetlo) september 2009
Liam (bojovnik so silnou volou) marec 2011
Obrázok používateľa
zue
expert

Založený: Pi 20.Jan. 2006 6:04

Odoslaťod Mysenka » Št 04.Feb. 2010 18:23

wow Zue, to je velmi zaujimave co pises. Len kto vlastne ma odhadnut tu spravnu prirodzenu/panensku farbu? Lebo moja skusenost s nasimi kadernikmi je taka, ze supnu zakaznicke farebnu paletu, na vyber si aku chces farbu, este sa sem tam poniektori spytaju aka je prirodzena farba vlasov a potom patlaju. Mne tam chyba ta snaha o podrobnejsiu konzultaciu so zakaznikom, aby ten bol skutocne spokojny. Strasne by som chcela taky pristup, aby bolo dodrzane to co si pisala, ze je nevyhnutne na dosiahnutie toho spravneho odtiena. Ja mam veru problem dosiahnut svoju povodnu farbu vlasov - pieskova blond s prirodzenym bielym melirom. Zasadne mi dafne melir do zlta (cest jednej vynimke, len kadernicka sa uz dakde vyparila, smutim) a ani tu vyhlaseny vlasovy mag Novosad veru netrafil ani zdaleka. Tak rada by som mala svoju povodnu farbu, vlasy mi hnusne stmavli ale neviem to nijako docielit. Ekrazity od Schwarzkopf mi odpalili vlasy, nikdy viac, a ostatne farby aj ta najpopolavejsia chyta zasadne do zlta ci orieskovo rysava. :O Daju sa vlastne obchodne farby miesat doma? To len tak, taky experiment.
Kde blb, tam nebezpecno!
Obrázok používateľa
Mysenka

Kde blb, tam nebezpecno!

expert

Založený: Pi 03.Aug. 2007 14:50

Odoslaťod františka » Št 04.Feb. 2010 20:18

Myšenka, som si ista že Zuein manžel by pravu farbu odhadol ... už len počkať, až príde na Slovensko :lol:
Obrázok používateľa
františka

Nehovor Bohu o tom, aký veľký je tvoj problém. Hovor svojmu problému o tom, aký veľký je tvoj Boh.

expert

Založený: Št 28.Feb. 2008 14:36

Odoslaťod Mysenka » Št 04.Feb. 2010 20:33

františka píše:Myšenka, som si ista že Zuein manžel by pravu farbu odhadol ... už len počkať, až príde na Slovensko :lol:

:lol: na beton. Alebo si ja vycestujem a len tak si zajdem do salona v Zuinej horucej zone. :mrgreen:
Kde blb, tam nebezpecno!
Obrázok používateľa
Mysenka

Kde blb, tam nebezpecno!

expert

Založený: Pi 03.Aug. 2007 14:50

Odoslaťod nea » Pi 05.Feb. 2010 8:25

No ja mam ake stastie :D
Moja kadernicka pristupuje k farbeniu a tomu, co mu predchadza velmi precizne a uvazlivo, uz niekolkokrat mi nejaky odtien razne zamietla, prave preto, ze nie je vhodny pre moj zakladny pigment vlasov a krasna farba zo vzorkovnika by na nich vyzerala uplne inak.
Ja by som uz aj na zaklade vlastnych skusenosti s domacim farbenim neexperimentovala, a uz vobec nie s vecami ako dramaticka zmena farby a domace miesanie roznych odtienov z obchodu :no:
Keep smiling!
Obrázok používateľa
nea

Life is a music, God is the DJ, world is the dancefloor

expert

Mood: Cool
Založený: Pi 23.Jún. 2006 11:35

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Čo nás páli...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.