kreslenie postaviciek

Deti medzi inými deťmi, s náhradnými "mamami" - učiteľkami. Zvládajú? Nezvládajú? Alebo nezvládame my?
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

kreslenie postaviciek

Odoslaťod skorpionka33 » Ut 19.Jan. 2010 20:01

Dnes bol manzel pre syna v skolke a vybehla za nim ucitelka, ze mame so synom doma kreslit postavicky, lebo nic ine nechce kreslit len auta :rol8: .Podotykam, ze syn je predskolak, tak neviem, ci musia splnit nejake plany alebo co, ale priznam sa ja neviem ako ho jednoducho naucit kreslit postavicky...teda este skor som mu nakreslila take palickove postavicky- hlava, jedna palicka trup, dalsia ruky, nohy...Sama nevinikam v kresleni a ja sama neviem nakreslit postavicku, teda viem, ale :roll:
Tak ako ho "naucit kreslit postavicky, ak mate, dajte nejaky link, kde to je nejak ukazane...
Viem, ze z neho maliar nebude,a ani nainklinuje k takych veciam ako je kreslenie...ale aby mala ucitelka dusu napokoji.
A vobec, vedia vase deti,povedzme v tom predskolskom veku nakreslit postavicku, ktora by sa na postavu aj podobala?
skorpionka33
začiatočník

Mood: Cool
Založený: Pi 11.Sep. 2009 16:53

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: kreslenie postaviciek

Odoslaťod sama » Ut 19.Jan. 2010 20:39

Nuž, syn nevedel kresliť postavičky. Kreslil domy a stromy a oblaky. Občas snehuliaka - ozaj výnimočne. Dcéra má 5 a kreslí väčšinou postavičky a zvieratká - vyzerá to všelijako.
Ak chceš niečo trénovať, robievam s dcérou toto: http://www.dobrenapady.info/pospajaj-a-vyfarbi-fc15.htm
Najprv jej vybodkujem a ona skúša spájať. Veľmi sa jej to páči. A máš tam aj panáčika, aj macka. Možno by sa mu viac páčilo kresliť zvieratká.
sama
začiatočník

Založený: Ut 28.Nov. 2006 18:57

Odoslaťod bagetka » Ut 19.Jan. 2010 20:49

[quote="skorpionka33"]Dnes bol manzel pre syna v skolke a vybehla za nim ucitelka, ze mame so synom doma kreslit postavicky, lebo nic ine nechce kreslit len auta :rol8: .Podotykam, ze syn je predskolak, tak neviem, ci musia splnit nejake plany alebo co, ale priznam sa ja neviem ako ho jednoducho naucit kreslit postavicky...teda este skor som mu nakreslila take palickove postavicky- hlava, jedna palicka trup, dalsia ruky, nohy...Sama nevinikam v kresleni a ja sama neviem nakreslit postavicku, teda viem, ale :roll:

Nas tiez kresli postavicky ako opisujes :D , len som chcela napisat ze boli sme teraz aj na testoch skolskej zrelosti, a prve co mu dali za ulohu bolo nakreslit postavicku, ze predskolak by to mal vediet, zameriavali sa na to ci tam nakreslil detaily ako prsty na rukach alebo usi, a oni aj podla toho vyhodnocuju urcitu zrelost dietata.
Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
bagetka
začiatočník

Založený: So 21.Mar. 2009 14:25

Odoslaťod corky » Ut 19.Jan. 2010 20:53

dieťa ma pri nástupe do školy vedieť nakresliť ludskú postavu a zviera ... toť k tým "plánom" ... "skúšajú" to aj na zápise do školy
postavička nemusí byť nejako krásne nakreslená, ale mali by byť dodržané správne pomery, hlava, telo, dlžky končatín, ruka má 5 prstov a línie by nemali byť roztrasené ... takže kludne kreslite, aj "škaredo", na tom nezáleží

verím, že u chlapcov to je problem
pri dcere som s týmto problem nemala, dievčatá kreslia radi všeliaké princezničky, rodinky
ale s chlapcom... no verím, že ich takéto nebaví ... moj syn tiež len autá, autá a autá - malé, velké, nákladné, terenne, bagre ... ešte je maličký, ale ak kresliť, tak len toto :lol:

ja by som ho skúsila namotivovať na kreslenie trebárs malých rytierikov, alebo nejakej oblúbenej ludskej postavičky z TV, prípadne, nech nakreslí najlepšieho kamaráta, či by ho to nebavilo :wink:
Obrázok
Obrázok používateľa
corky

I choose to be happy...

expert

Založený: Pi 29.Aug. 2008 10:59

Odoslaťod skorpionka33 » Ut 19.Jan. 2010 21:01

Dakujem za reakcie, aj ten link, co dala sama casto pouzivam,cerpamodtial namety pre syna...no uvidime,len by ma zaujimalo, ze ked nenakresli postavicku aj s prtami...,tak ako co neni zrely do skoly,alebo ako? Inac je velmi sikovny, zaujima s ao pismena, stale sa pyta, co je tam a tam napisane....asi nebudeme tabulkovy pripad...ach jo..
skorpionka33
začiatočník

Odoslaťod sama » Ut 19.Jan. 2010 21:04

Keď si si nie istá, choď s malým na testy školskej zrelosti do najbližšej pedagogicko-psychologickej poradne. Je to celkom dobrá vec. A tam sa na neho pozrú ako na celú osobnosť a možno im ani nebudú chýbať prsty na rukách.
sama
začiatočník

Založený: Ut 28.Nov. 2006 18:57

Odoslaťod serafinka » Ut 19.Jan. 2010 21:13

To čo je za chu..... No nech sa nikto na mňa nehnevá, ale prečo by si deti nemohli kresliť čo chcú a ako chcú? Škôlkari!
Nie dosť bude bu.....rácie v škole??
Inak podľa toho čo píšete, nie som mimochodom dosť zrelá na školu :mrgreen:
Pomoooc, 3 deti do 30tky :-)
serafinka
expert

Založený: So 14.Apr. 2007 20:59

Odoslaťod corky » Ut 19.Jan. 2010 21:15

serafinka píše:Inak podľa toho čo píšete, nie som mimochodom dosť zrelá na školu :mrgreen:
nič si z toho nerob, ani Walt Disney asi nie, aj on kreslil len 4 prsty :lol:
Obrázok
Obrázok používateľa
corky

I choose to be happy...

expert

Založený: Pi 29.Aug. 2008 10:59

Odoslaťod slniecko » Ut 19.Jan. 2010 23:58

corky píše:
serafinka píše:Inak podľa toho čo píšete, nie som mimochodom dosť zrelá na školu :mrgreen:
nič si z toho nerob, ani Walt Disney asi nie, aj on kreslil len 4 prsty :lol:

Corky - :)b :)b :)b

No, ono test postavy naozaj sa pouziva pri testovani skolskej zrelosti, ale ten nie je o hodnoteni vytvarneho diela :no: .
Tak ma napada, ze kedysi sa pouzival pri skolskej zrelosti aj taky test (kvoli fyzickej zrelosti), ze ci si dieta dosiahne rukou na protilahle ucho. Tak by ma zaujimalo, ci by kvoli tomu visievali deti za ruku z pradelnej snury, alebo co :mrgreen: .

No, ja si myslim, ze ho mozes skusit namotivovat, nech si to aspon vyskusa, ale nejake trenovanie, no neviem :G ...
Amatéri postavili Noemovu archu, profesionáli Titanic...

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
slniecko

Luck is probability taken personally

expert

Založený: Št 20.Okt. 2005 23:44

Odoslaťod skorpionka33 » St 20.Jan. 2010 8:42

Sak ja ho ani "trenovat " nechcem a urcite nebudem....on neznasa ked musi robit nieco nasilu...sak kto?, ale takym nenutenym stylom budeme kreslit a ked tu postavicku nenakresli, tak ju jednoducho nenakresli a budem si obhajovat to, co vie...nie nejake blbe postavicky. To by som chcela vidiet, aby nas nezobrali koli nejakej postave do skoly. :2no: V marci bude mat 6 rokov.
skorpionka33
začiatočník

Odoslaťod Kirkuša » St 20.Jan. 2010 9:42

Ako pisu baby pre mnou, nemusi ju zdaleka vediet perfektne, ale ze ju odmieta kreslit v skolke uplne...nechcem provokovat, ale nejaky tu snahu vyhoviet tomu co po nom chce by uz mohol zacat vyvijat. "Blba postava"? Ved o chvilu v skole bude musiet (mal by vo vlastnom zaujme chciet) robit x veci ktore este nevie, este mu nejdu, pokusat sa, trenovat nielen to co chce momentalne on sam...
Nemyslim to v zlom, ani ako kritiku, neboj, ked mu ide auta, zvladne aj postavu a aj do skoly vas taktiez isto zoberu...len sa cudujem, vy doma nerobite take ze spajanie bodov alebo kreslenie jednoduchych veci (domcek, stromcek, postavicka) samozrejme nenutene ale len preto dietatu ukazat ze to ide, ze sa tak da rozvijat atd...Inak z tej postavy sa da skutocne vycitat co to aspon ramcovo o zrelosti, aj pre rodica moze byt zaujimave to vediet o svojom dietati..
Kirkuša + 2svište: štvrták a prváčka
Obrázok používateľa
Kirkuša

Subham astu sarvadžagatam.

expert

Založený: Ut 07.Aug. 2007 6:44

Odoslaťod Mysenka » St 20.Jan. 2010 11:19

serafinka píše:To čo je za chu..... No nech sa nikto na mňa nehnevá, ale prečo by si deti nemohli kresliť čo chcú a ako chcú? Škôlkari!
Nie dosť bude bu.....rácie v škole??
Inak podľa toho čo píšete, nie som mimochodom dosť zrelá na školu :mrgreen:

:mrgreen: fu tak to mame pruser aj my - kreslime zasadne sopky. Vybuchujuce! A meteority padajuce na zem a plieniace dinosaury, zmenu klimy a pod. :idea:

Serafinka, odhliadnuc od faktu, ze nie je na zahodenie vediet nacmarat aj tu postavicku, si obcas o poziadavkach psychologov myslim svoje. Najma ak Ti psycholog doslova vnucuje svoju predstavu stromu - zopar testov som absolvovala a ani bohovi som nevyhovela, haluze mi akosi inak vychadzali ako panu psychologovi. :mrgreen: Ale kedze som to vyvazila v inych "disciplinach" na blbe haluze sa kukalo s privretymi ocami. :lol: (:

Ale kazdpodadne dobre vediet, hodime si tyzden dvojnohych bytosti.
Kde blb, tam nebezpecno!
Obrázok používateľa
Mysenka

Kde blb, tam nebezpecno!

expert

Obrázky: 0
Založený: Pi 03.Aug. 2007 14:50

Odoslaťod simax » St 20.Jan. 2010 12:33

Dievcata, pred tym nez kreslenie postaviciek uplne odvrhnete a postavite do svetla mimoznych cinnosti. Akychsi traposin, ktore si vymesleli tepetne ucitelky a trapni psychologovia, skuste si o tom nieco precitat. Len tak pre zaujimavost. mozno "motyka vystreli" a nieco vas zaujme. Mozno to pre vas a vase dieta otvori nove moznosti. Aby ste sa tejto cinnosti nevenovali len preto, aby sa nepovedalo, ze je to akoze "dobre". Aby ste zbytocne netravili cas akymsi "povinnym cmaranim" a cepovanim dietata, aby nakreslilo 5 prstov.
Ak sa vam to aj potom bude zdat ako blbost, aspon to uz nebudete musiet robit a hlavne budete vediet preco.

Tu je jeden v celku hutny clanok.

http://zdravedieta.rodinka.sk/index.php?id=192
Ľudia si myslia , že pevný vzťah sa buduje len veľkou láskou. V skutočnosti je tvorený aj nenávisťou a túžbou prežiť.
Obrázok používateľa
simax
pokročilý

Založený: Ut 06.Dec. 2005 8:17

Odoslaťod Mysenka » St 20.Jan. 2010 12:57

Simax, zauijamvy clanok, da sa z neho cerpat a nepochybujem o vyzname istych veci, ale dovolim si namietat voci takto zovseobecnujucim popisom toho co dieta, ci clovek vobec nakresli a ako: narazam konkretne na tuto definiciu:

..."Nápadne malá hlava je považovaná za signál celkovej nevyrovnanosti, prázdne oči môžu znamenať poruchu vzťahov s okolím. Chýbanie trupu signalizuje odmietanie vlastného tela. Krátke alebo deformované ruky naznačujú komunikačné problémy. Nohy sú symbolom rovnováhy – ak chýbajú alebo sú deformované, môžu naznačovať neistotu či nezakotvenosť. ..."

je to prilis nepresne dedukovanie myslienkovych pochodov niekoho ineho a dovolim si tvrdit, ze casto byva nepresne az nespravne. Clovek je individualita a neverim, ze existuje nieco vseobecne poplatne co by nas malo za kazdych okolnosti vyjadrovat. Nie je spravne posudit nieco ako patologicke len preto,ze sa to vymyka stanovenym predloham odbornikov. Ved to su tiez len ludia! Ako moze niekto urcit, ze toto a len prave toto je vyrazom normalnosti a ked sa nieco odchyluje, tak to je uz patologia? Napr. dieta moze mat v danom momente naladu na opomenutie trupu, to vsak neznamena ze odmieta vlastne telo a pod. Skratka niekedy sa nam chce tak, inokedy onak. Lenze uz je tu posudok.
Kde blb, tam nebezpecno!
Obrázok používateľa
Mysenka

Kde blb, tam nebezpecno!

expert

Odoslaťod simax » St 20.Jan. 2010 13:26

Mysenka, vidim, ze "nezeres" vsetko, co ti je prekladane. Ja som tiez taka skepticka a "neveriaca" :D Popieram existenciu akejkolvek "objektivnej pravdy", nech ju podporuje aj sebalepsia argumentacia :wink:

Na zaver toho clanku je aj odstavec:

Detská kresba má v psychológii mnohotvárne využitie. Nikdy sa však nepoužíva ako samostatná metóda na skúmanie detskej osobnosti. Pri určovaní rozumových schopností je doplnkom inteligenčných testov, pri posudzovaní osobnostných čŕt sa využíva spolu s dotazníkmi alebo posudzovacími škálami. Kresbu treba vždy posudzovať v kontexte všetkých informácií, ktoré sme o dieťati získali, aby sme sa vyhli jednostrannému alebo nesprávnemu výkladu.
Ľudia si myslia , že pevný vzťah sa buduje len veľkou láskou. V skutočnosti je tvorený aj nenávisťou a túžbou prežiť.
Obrázok používateľa
simax
pokročilý

Odoslaťod simax » St 20.Jan. 2010 13:36

Este jeden link, akurat som docitala.

http://www.eduweb.sk/view.php?cisloclanku=2005090801
Obrázok používateľa
simax
pokročilý

Odoslaťod čika: » St 20.Jan. 2010 13:42

ten hodim ak smiem aj o teme o detskej kresbe, ktora je tu nizsie...dik
N (06) + O (09)
Obrázok používateľa
čika:

nikdy nebude konec

expert

Založený: St 18.Jan. 2006 14:55

Odoslaťod Mysenka » St 20.Jan. 2010 13:42

simax píše:Mysenka, vidim, ze "nezeres" vsetko, co ti je prekladane. Ja som tiez taka skepticka a "neveriaca" :D Popieram existenciu akejkolvek "objektivnej pravdy", nech ju podporuje aj sebalepsia argumentacia :wink:

Na zaver toho clanku je aj odstavec:

Detská kresba má v psychológii mnohotvárne využitie. Nikdy sa však nepoužíva ako samostatná metóda na skúmanie detskej osobnosti. Pri určovaní rozumových schopností je doplnkom inteligenčných testov, pri posudzovaní osobnostných čŕt sa využíva spolu s dotazníkmi alebo posudzovacími škálami. Kresbu treba vždy posudzovať v kontexte všetkých informácií, ktoré sme o dieťati získali, aby sme sa vyhli jednostrannému alebo nesprávnemu výkladu.

nuz...ale som rada, ze nie som sama. Musim sa priznat, ze velmi rada citam tvoje prispevky, mnohe tvoje myslienkove pochody mi lahodia aj ked sa to mozno nezda. :) :wink:

Posledny odstavec moze byt, vo vseobecnosti s nim mozem suhlasit.
Kde blb, tam nebezpecno!
Obrázok používateľa
Mysenka

Kde blb, tam nebezpecno!

expert

Odoslaťod skorpionka33 » St 20.Jan. 2010 13:55

Kirkuša píše:Ako pisu baby pre mnou, nemusi ju zdaleka vediet perfektne, ale ze ju odmieta kreslit v skolke uplne...nechcem provokovat, ale nejaky tu snahu vyhoviet tomu co po nom chce by uz mohol zacat vyvijat. "Blba postava"? Ved o chvilu v skole bude musiet (mal by vo vlastnom zaujme chciet) robit x veci ktore este nevie, este mu nejdu, pokusat sa, trenovat nielen to co chce momentalne on sam...
Nemyslim to v zlom, ani ako kritiku, neboj, ked mu ide auta, zvladne aj postavu a aj do skoly vas taktiez isto zoberu...len sa cudujem, vy doma nerobite take ze spajanie bodov alebo kreslenie jednoduchych veci (domcek, stromcek, postavicka) samozrejme nenutene ale len preto dietatu ukazat ze to ide, ze sa tak da rozvijat atd...Inak z tej postavy sa da skutocne vycitat co to aspon ramcovo o zrelosti, aj pre rodica moze byt zaujimave to vediet o svojom dietati..

Kirkusa, odporucala by som ti precitat si úporiadne, co pisem. Jasne, som napisala, ze vyuzivam stranku, kt. tu hodila Sama... :G
A napisala, som ,ze nechce kreslit, ale skor to bolo myslene tak, ze aj ked kreslia ,dajmetomu, postavy, tak on si aj tak musi prisposobit obrazok tak, len aby tam mohol nakreslit to auto a kreslenie postav ide douzadia...Postavicky vie kreslit ako-take,vidno, ze je to postava, ale taka neforemna....nema pat prstov...
:no:
skorpionka33
začiatočník

Odoslaťod skorpionka33 » St 20.Jan. 2010 13:58

Mysenka píše:Simax, zauijamvy clanok, da sa z neho cerpat a nepochybujem o vyzname istych veci, ale dovolim si namietat voci takto zovseobecnujucim popisom toho co dieta, ci clovek vobec nakresli a ako: narazam konkretne na tuto definiciu:

..."Nápadne malá hlava je považovaná za signál celkovej nevyrovnanosti, prázdne oči môžu znamenať poruchu vzťahov s okolím. Chýbanie trupu signalizuje odmietanie vlastného tela. Krátke alebo deformované ruky naznačujú komunikačné problémy. Nohy sú symbolom rovnováhy – ak chýbajú alebo sú deformované, môžu naznačovať neistotu či nezakotvenosť. ..."

je to prilis nepresne dedukovanie myslienkovych pochodov niekoho ineho a dovolim si tvrdit, ze casto byva nepresne az nespravne. Clovek je individualita a neverim, ze existuje nieco vseobecne poplatne co by nas malo za kazdych okolnosti vyjadrovat. Nie je spravne posudit nieco ako patologicke len preto,ze sa to vymyka stanovenym predloham odbornikov. Ved to su tiez len ludia! Ako moze niekto urcit, ze toto a len prave toto je vyrazom normalnosti a ked sa nieco odchyluje, tak to je uz patologia? Napr. dieta moze mat v danom momente naladu na opomenutie trupu, to vsak neznamena ze odmieta vlastne telo a pod. Skratka niekedy sa nam chce tak, inokedy onak. Lenze uz je tu posudok.

Suhlasim s tebou.
skorpionka33
začiatočník

Odoslaťod Mysenka » St 20.Jan. 2010 14:13

skorpionka33 píše:Postavicky vie kreslit ako-take,vidno, ze je to postava, ale taka neforemna....nema pat prstov...
:no:

nic si z toho nerob, kamarat zasadne kreslil jezkov hranatych a modrych. Ani traja psychologovia na tom nic nezmenili. Chalan bol na odstrel. Oznaceny sa nenormalneho, ked nekresli jezka ako ostatne deticky. Lebo tie boli normou! A dnes je z neho celkom slusne uspesny architekt zijuci a posobiaci v Hamburgu. Kto vie co je z tych ostatnych deticiek co mu kladli za vzor. :whist:
Kde blb, tam nebezpecno!
Obrázok používateľa
Mysenka

Kde blb, tam nebezpecno!

expert

Odoslaťod Kirkuša » St 20.Jan. 2010 14:58

skorpionka33 píše: napisala, som ,ze nechce kreslit, ale skor to bolo myslene tak, ze aj ked ......

Vidis ked si to takto dovysvetlila uz mi to dava uplne iny zmysel ako prvy prispevok.
Inak nas syn tiez je neobratny v jemnej motorike, tiez kresli "poslabsie" resp. nebavi ho to, postavicky kreslil tiez dlho bez prstov a ja nie ze by som ho "trenovala" ale ukazala som mu dlan, 5 prstov v reali a skusali sme to zakomponovat do obrazka, ako hrablicky na konci ciarky ruky, to ho potom bavilo, skusali sme kreslit rozne postoje-gesta, akoze dve postavicky sa maju radi - vystieraju k sebe ruky, objimaju sa alebo sa za ne drzia (on ma rad tento druh kontaktu takze mu to bolo blizke), potom co vsetko moze mat v ruke - zmrzlinu, mec...atd..to co ho prave v tej dobe bavilo. Z kreslenia ma najradsej cesty bludiskami, to by robil hodiny a vyfarbovanie preferuje vodovkami pred farbickami.
Obrázok používateľa
Kirkuša

expert

Odoslaťod Kirkuša » St 20.Jan. 2010 14:59

Mysenka to co pises o hranatych modrych jezkoch to je myslim v pohode, pamatam ako "v nasej" skolke kreslili trebars snehuliakov, bolo to vystavene, boli vselijaki hranati, capati, vacsina sice tyrkysovo modrych ale nasli sa aj uplne cele cierne ci fialove - urcite ich nikto necepoval a hrdo viseli na nastenke.
Obrázok používateľa
Kirkuša

expert

Odoslaťod Maira » St 20.Jan. 2010 21:41

Mysenka píše:nic si z toho nerob, kamarat zasadne kreslil jezkov hranatych a modrych. Ani traja psychologovia na tom nic nezmenili. Chalan bol na odstrel. Oznaceny sa nenormalneho, ked nekresli jezka ako ostatne deticky. Lebo tie boli normou! A dnes je z neho celkom slusne uspesny architekt zijuci a posobiaci v Hamburgu. Kto vie co je z tych ostatnych deticiek co mu kladli za vzor. :whist:

tiež neznasam to skatulkovanie, ako keby sme boli vsetci povinni rozvijat a vyvijat sa rovnako a mat rovnake dannosti. Vsetky tie veci jednoznacne lepsie splnaju dievcata a chlapci su nutne zatracovani, pokial ich clovek poslusne nedriluje a k tomu mam dost odpor.
Minuly tyzden som bola na stretnuti zo skolky rodicov predskolakov pred zapisom, prisla tam psycholozka a ked zacala o tom, ake vsetky testy budu robit deti na danej skole, aby sa tam dostali... :roll: tak sme rodicia na seba len tak cumeli a odchadzali vystresovani. Maleho vobec nenutim ani nenavadzam ani neispirujem na kreslenie, kym sam k tomu nema vztah skoda reci. Od troch rokov sa intenzivne zaujima o vesmir a v tom je ovela dalej ako ine deti, ale kreslit - to je pre neho povinnost. To ho mam teraz drilovat, aby bol dobry na testoch? Postavicku nakreslit vie, aj ked neviem, ako to zodpoveda vsetkym tym psycho posudkom, ale on radsej nakresli tank, ked uz o to ide... :lol:
Maira
expert

Založený: Št 20.Okt. 2005 21:02

Odoslaťod Mysenka » St 20.Jan. 2010 22:01

Maira píše: Od troch rokov sa intenzivne zaujima o vesmir a v tom je ovela dalej ako ine deti, ale kreslit - to je pre neho povinnost.

Nemame my rovnake dieta?

No, zacinam mat trosku hlavu v smutku ako ho vobec motivovat do kreslenia, a aby zvladol "povinne" kresby k vseobecnej spokojnosti. Hm...

Dnes som cucala do tej metodiky pre MS a mnohe veci, ktore si tam kladu za ciel pre vekovu kategoriu 3-4 roky syn uz davno vie, bola som celkom prekvapena. No uvidime ako to pojde. Snad sa nam hranate jeze vyhnu...
Kde blb, tam nebezpecno!
Obrázok používateľa
Mysenka

Kde blb, tam nebezpecno!

expert

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Škôlkari

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.