ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

kreslenie postaviciek

Deti medzi inými deťmi, s náhradnými "mamami" - učiteľkami. Zvládajú? Nezvládajú? Alebo nezvládame my?
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

kreslenie postaviciek

Odoslaťod skorpionka33 » Ut 19.Jan. 2010 20:01

Dnes bol manzel pre syna v skolke a vybehla za nim ucitelka, ze mame so synom doma kreslit postavicky, lebo nic ine nechce kreslit len auta :rol8: .Podotykam, ze syn je predskolak, tak neviem, ci musia splnit nejake plany alebo co, ale priznam sa ja neviem ako ho jednoducho naucit kreslit postavicky...teda este skor som mu nakreslila take palickove postavicky- hlava, jedna palicka trup, dalsia ruky, nohy...Sama nevinikam v kresleni a ja sama neviem nakreslit postavicku, teda viem, ale :roll:
Tak ako ho "naucit kreslit postavicky, ak mate, dajte nejaky link, kde to je nejak ukazane...
Viem, ze z neho maliar nebude,a ani nainklinuje k takych veciam ako je kreslenie...ale aby mala ucitelka dusu napokoji.
A vobec, vedia vase deti,povedzme v tom predskolskom veku nakreslit postavicku, ktora by sa na postavu aj podobala?
skorpionka33
začiatočník

Mood: Cool
Založený: Pi 11.Sep. 2009 16:53

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: kreslenie postaviciek

Odoslaťod sama » Ut 19.Jan. 2010 20:39

Nuž, syn nevedel kresliť postavičky. Kreslil domy a stromy a oblaky. Občas snehuliaka - ozaj výnimočne. Dcéra má 5 a kreslí väčšinou postavičky a zvieratká - vyzerá to všelijako.
Ak chceš niečo trénovať, robievam s dcérou toto: http://www.dobrenapady.info/pospajaj-a-vyfarbi-fc15.htm
Najprv jej vybodkujem a ona skúša spájať. Veľmi sa jej to páči. A máš tam aj panáčika, aj macka. Možno by sa mu viac páčilo kresliť zvieratká.
sama
začiatočník

Založený: Ut 28.Nov. 2006 18:57

Odoslaťod bagetka » Ut 19.Jan. 2010 20:49

[quote="skorpionka33"]Dnes bol manzel pre syna v skolke a vybehla za nim ucitelka, ze mame so synom doma kreslit postavicky, lebo nic ine nechce kreslit len auta :rol8: .Podotykam, ze syn je predskolak, tak neviem, ci musia splnit nejake plany alebo co, ale priznam sa ja neviem ako ho jednoducho naucit kreslit postavicky...teda este skor som mu nakreslila take palickove postavicky- hlava, jedna palicka trup, dalsia ruky, nohy...Sama nevinikam v kresleni a ja sama neviem nakreslit postavicku, teda viem, ale :roll:

Nas tiez kresli postavicky ako opisujes :D , len som chcela napisat ze boli sme teraz aj na testoch skolskej zrelosti, a prve co mu dali za ulohu bolo nakreslit postavicku, ze predskolak by to mal vediet, zameriavali sa na to ci tam nakreslil detaily ako prsty na rukach alebo usi, a oni aj podla toho vyhodnocuju urcitu zrelost dietata.
Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
bagetka
začiatočník

Založený: So 21.Mar. 2009 14:25

Odoslaťod corky » Ut 19.Jan. 2010 20:53

dieťa ma pri nástupe do školy vedieť nakresliť ludskú postavu a zviera ... toť k tým "plánom" ... "skúšajú" to aj na zápise do školy
postavička nemusí byť nejako krásne nakreslená, ale mali by byť dodržané správne pomery, hlava, telo, dlžky končatín, ruka má 5 prstov a línie by nemali byť roztrasené ... takže kludne kreslite, aj "škaredo", na tom nezáleží

verím, že u chlapcov to je problem
pri dcere som s týmto problem nemala, dievčatá kreslia radi všeliaké princezničky, rodinky
ale s chlapcom... no verím, že ich takéto nebaví ... moj syn tiež len autá, autá a autá - malé, velké, nákladné, terenne, bagre ... ešte je maličký, ale ak kresliť, tak len toto :lol:

ja by som ho skúsila namotivovať na kreslenie trebárs malých rytierikov, alebo nejakej oblúbenej ludskej postavičky z TV, prípadne, nech nakreslí najlepšieho kamaráta, či by ho to nebavilo :wink:
Obrázok používateľa
corky

I choose to be happy...

expert

Založený: Pi 29.Aug. 2008 10:59

Odoslaťod skorpionka33 » Ut 19.Jan. 2010 21:01

Dakujem za reakcie, aj ten link, co dala sama casto pouzivam,cerpamodtial namety pre syna...no uvidime,len by ma zaujimalo, ze ked nenakresli postavicku aj s prtami...,tak ako co neni zrely do skoly,alebo ako? Inac je velmi sikovny, zaujima s ao pismena, stale sa pyta, co je tam a tam napisane....asi nebudeme tabulkovy pripad...ach jo..
skorpionka33
začiatočník

Odoslaťod sama » Ut 19.Jan. 2010 21:04

Keď si si nie istá, choď s malým na testy školskej zrelosti do najbližšej pedagogicko-psychologickej poradne. Je to celkom dobrá vec. A tam sa na neho pozrú ako na celú osobnosť a možno im ani nebudú chýbať prsty na rukách.
sama
začiatočník

Založený: Ut 28.Nov. 2006 18:57

Odoslaťod serafinka » Ut 19.Jan. 2010 21:13

To čo je za chu..... No nech sa nikto na mňa nehnevá, ale prečo by si deti nemohli kresliť čo chcú a ako chcú? Škôlkari!
Nie dosť bude bu.....rácie v škole??
Inak podľa toho čo píšete, nie som mimochodom dosť zrelá na školu :mrgreen:
Pomoooc, 3 deti do 30tky :-)
serafinka
expert

Založený: So 14.Apr. 2007 20:59

Odoslaťod corky » Ut 19.Jan. 2010 21:15

serafinka píše:Inak podľa toho čo píšete, nie som mimochodom dosť zrelá na školu :mrgreen:
nič si z toho nerob, ani Walt Disney asi nie, aj on kreslil len 4 prsty :lol:
Obrázok používateľa
corky

I choose to be happy...

expert

Založený: Pi 29.Aug. 2008 10:59

Odoslaťod slniecko » Ut 19.Jan. 2010 23:58

corky píše:
serafinka píše:Inak podľa toho čo píšete, nie som mimochodom dosť zrelá na školu :mrgreen:
nič si z toho nerob, ani Walt Disney asi nie, aj on kreslil len 4 prsty :lol:

Corky - :)b :)b :)b

No, ono test postavy naozaj sa pouziva pri testovani skolskej zrelosti, ale ten nie je o hodnoteni vytvarneho diela :no: .
Tak ma napada, ze kedysi sa pouzival pri skolskej zrelosti aj taky test (kvoli fyzickej zrelosti), ze ci si dieta dosiahne rukou na protilahle ucho. Tak by ma zaujimalo, ci by kvoli tomu visievali deti za ruku z pradelnej snury, alebo co :mrgreen: .

No, ja si myslim, ze ho mozes skusit namotivovat, nech si to aspon vyskusa, ale nejake trenovanie, no neviem :G ...
Amatéri postavili Noemovu archu, profesionáli Titanic...

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
slniecko

Luck is probability taken personally

expert

Založený: Št 20.Okt. 2005 23:44

Odoslaťod skorpionka33 » St 20.Jan. 2010 8:42

Sak ja ho ani "trenovat " nechcem a urcite nebudem....on neznasa ked musi robit nieco nasilu...sak kto?, ale takym nenutenym stylom budeme kreslit a ked tu postavicku nenakresli, tak ju jednoducho nenakresli a budem si obhajovat to, co vie...nie nejake blbe postavicky. To by som chcela vidiet, aby nas nezobrali koli nejakej postave do skoly. :2no: V marci bude mat 6 rokov.
skorpionka33
začiatočník

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Škôlkari

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

Používame súbory cookie.