vypadané vlasy

Horúce, aktuálne témy, veci, ktoré Vás rozčuľujú , iritujú a iné problémy...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

vypadané vlasy

Odoslaťod meggie » Ne 03.Jan. 2010 14:30

Neviem, či ma to páli alebo mi je z toho skôr do plaču...
Cez Vianoce mi vzadu na hlave vypadli vlasy, kolečko v priemere asi 2-3 cm, našťastie to stále prekryjú ostatné vlasy, no naďalej mi padajú, myslím, že dosť. Kožná mi dala vodičku proti vypadávaniu, volá sa to Alpicort F, no nemám pocit, že sa to zlepšuje a dôvod neviem, či stresy, ktorých bolo a ešte aj je celkom dosť, či to, že mi prepukol atopický ekzém, či antikoncepcia (teda tú kožná vyradila), fakt neviem.

Každá rada sa cení, prípadne nejaké babské recepty...
Obrázok používateľa
meggie

koniec niečoho je začiatkom iného...ale čoho?

expert

Mood: Tired
Založený: Št 21.Sep. 2006 13:45

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: vypadané vlasy

Odoslaťod deniska » Ne 03.Jan. 2010 15:34

Meggie u akej koznej si bola? ja som raz bola kvoli pleti u koznej v statnej nemocnici v Blave, teda neviem ci sa fakt vola statna :oops: ale tak sa jej hovori a tam bola slecna, ktorej tiez padali vlasy a jej brali vzorku vlasov na rozbor, robili ti aj toto vysetrenie? ak nie, tak vyskusaj ...
Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
deniska
expert

Založený: Pi 21.Okt. 2005 15:10

Odoslaťod palinka » Ne 03.Jan. 2010 17:03

niekde sme tu uz padajuce vlasy riesili, tusim to nakoniec bolo hormonmi. ale znamemu takto padali, lebo mal zapal mandli, ked ich vybrali, vsetko sa ustalilo. ak ti viac padaju, normalne zbehni na preventivku k vseobecnemu, mas na nu narok a nech ti spravi krvne testy, nieco urcite najade....
Obrázok používateľa
palinka

univerzalna upratovacka. zas a znova. milujem ten film :)

expert

Založený: St 15.Aug. 2007 14:49

Odoslaťod Kalea » Ne 03.Jan. 2010 17:06

MEGGIE - Svetluška tu mala nedávno založenú podobnú tému. Tiež mala problémy s vypadávaním vlasov. Neviem, nemáš na ňu nejaký kontakt? Ona sem teraz už takmer vôbec nechodí. Tuším jej nakoniec zistili, že má problém so štítnou žľazou. Ale tiež mala nejaké podozrenie aj na hormonálnu antikoncepciu. Skúsim Ti tú tému nájsť.

Tak som našla toto:
viewtopic.php?f=57&t=90161&p=1874403#p1874403

Svetluška o svojom probléme písala vo viacerých témach. Napríklad aj v téme o chudnutí.
Obrázok používateľa
Kalea

Šanca zaklope na dvere častejšie, ako si človek myslí, ale väčšinou nie je nikto doma.

expert

Založený: Ne 02.Júl. 2006 15:33

Odoslaťod Lalia » Ne 03.Jan. 2010 17:42

Presne toto sa pred rokom stalo mojmu synovcovi. Koliesko vypadanych vlasov na hlave - on ma kratke vlasy, je chlapec, deti mu to riadne dali poznat. Lekari ho skumali zhora, zdola, prve vysledky hovorili o strate imunity???, napokon rozhodli, ze stresy. On zije v USA. Mal nejake kolektivne problemy v skole. Snad budes ty jeho pripad - jemu sa to zastavilo a vlasy dorastli. Ale problemy v skole vraj skoncili. Cele to trvalo asi rok. DRZIM TI PALCE, napis ako postupujes.
Lalia
expert

Založený: Št 20.Okt. 2005 17:51

Odoslaťod meggie » Ne 03.Jan. 2010 18:12

deniska píše:Meggie u akej koznej si bola? ja som raz bola kvoli pleti u koznej v statnej nemocnici v Blave, teda neviem ci sa fakt vola statna :oops: ale tak sa jej hovori a tam bola slecna, ktorej tiez padali vlasy a jej brali vzorku vlasov na rozbor, robili ti aj toto vysetrenie? ak nie, tak vyskusaj ...

bola som v trnave, ale k tej nepartím, len zastupovala naše okolie, tak nerobila rozbor ničoho, tak budem musieť skúsiť aj touto cestou, aj preventívka u obvodnej, ako tu bolo spomenuté
Obrázok používateľa
meggie

expert

Odoslaťod meggie » Ne 03.Jan. 2010 18:13

cuchre píše:niekde sme tu uz padajuce vlasy riesili, tusim to nakoniec bolo hormonmi. ale znamemu takto padali, lebo mal zapal mandli, ked ich vybrali, vsetko sa ustalilo. ak ti viac padaju, normalne zbehni na preventivku k vseobecnemu, mas na nu narok a nech ti spravi krvne testy, nieco urcite najade....

teraz mala dovolenku, tak jej zavolám počas týždňa a dám si spraviť a vypýtam sa aj na krčné...
Obrázok používateľa
meggie

expert

Odoslaťod meggie » Ne 03.Jan. 2010 18:15

Kalea píše:MEGGIE - Svetluška tu mala nedávno založenú podobnú tému. Tiež mala problémy s vypadávaním vlasov. Neviem, nemáš na ňu nejaký kontakt? Ona sem teraz už takmer vôbec nechodí. Tuším jej nakoniec zistili, že má problém so štítnou žľazou. Ale tiež mala nejaké podozrenie aj na hormonálnu antikoncepciu. Skúsim Ti tú tému nájsť.

Tak som našla toto:
viewtopic.php?f=57&t=90161&p=1874403#p1874403

Svetluška o svojom probléme písala vo viacerých témach. Napríklad aj v téme o chudnutí.

kati ty máš prehľad, okúpem krpcov a budem čítať
Obrázok používateľa
meggie

expert

Odoslaťod meggie » Ne 03.Jan. 2010 18:18

Lalia píše:Presne toto sa pred rokom stalo mojmu synovcovi. Koliesko vypadanych vlasov na hlave - on ma kratke vlasy, je chlapec, deti mu to riadne dali poznat. Lekari ho skumali zhora, zdola, prve vysledky hovorili o strate imunity???, napokon rozhodli, ze stresy. On zije v USA. Mal nejake kolektivne problemy v skole. Snad budes ty jeho pripad - jemu sa to zastavilo a vlasy dorastli. Ale problemy v skole vraj skoncili. Cele to trvalo asi rok. DRZIM TI PALCE, napis ako postupujes.

prvé, čo mi povedala aj mama, že to je stres, teda máme ho požehnane doma a práve večer predtým bola riadna búrka doma a ráno vlasy fuč. na jednej strane by to bolo super, že ,,len stres,, a nič vážnejšie, na druhej otázka, ako sa ho zbaviť.

Ďakujem vám všetkým, takže idem si dať urobiť testy a budem sa snažiť dostať psychicky do pohody. Dám vedieť, ako pokračujem, dúfam, že nebudem zakladať tému, koľko stojí parochňa (:
Obrázok používateľa
meggie

expert

Odoslaťod Laa-Laa » Ne 03.Jan. 2010 18:40

meggie, to iste sa stalo mojmu synovi, vzadu mu vypadali vlasy, take kolecko, len hola koza. Najorv som myslela, ze si ich yvstrihol noznicami, ale oni nejako nedorastlai, stale len hole miesto. V lete sme boli u koznej, tiez mu dala vodicku napotieranie, nejku hormonalnu, pozriem nazov a poslala nas na ocne, imuno alergologiu a endokrinologiu, nehc sa odhali pricina, ze cokolovek z takychto problemov to mohol sposobit.
Vsetky vysetrenie ukazali velke NIC. vsetko bolo v absolutznom poriadku, klo p klop klop. medzitym mu vsak vdaka vodicke vlasy na danom mieste uz narastli a rastu v pohode dalej. Takze netusime, co to sposobilo.... ale nateraz je po probleme.
Obrázok používateľa
Laa-Laa

expert

Založený: St 26.Okt. 2005 17:56

Odoslaťod Laa-Laa » Ne 03.Jan. 2010 18:44

taksom to pozrela - ELOCOM roztok http://www.docsimon.sk/tovar/elocom-roztok-0-1-20ml
a k tomu liquorovy sampon z lekarne, maly revl, ze smrdi, ze nehcce si s tym umyvat vlasy, ale vyslovene nam zakazala normalne sampony, umyvali sme s nim asi 2 mesiace....
Obrázok používateľa
Laa-Laa

expert

Založený: St 26.Okt. 2005 17:56

Odoslaťod silviav » Ne 03.Jan. 2010 18:54

presne takéto problémy mala moja kolegyňa. z ničoho nič jej vypadli vlasy o podobnej rozlohe. bola s tým u lekára, kožnej , všade možne. nakoniec sa zistilo, že je to zrejme stres, ktorý vyvolal padanie vlasov.

Obrázok
Obrázok
silviav

začiatočník

Založený: Ut 08.Jan. 2008 15:02

Odoslaťod Jaruška » Ne 03.Jan. 2010 19:54

Meggie, určite si daj u všeobecného lekára zistiť, či nemáš poruchu štítnej žľazy - krvnými testami, volá sa to TSH.

Stres je teraz veľmi obľúbená výhovorka, a je pravda, že asi môže spôsobovať všeličo. Ale ja často rozmýšľam, či naše staré mamy mali menší stres, keď museli vstávať o štvrtej ráno, navariť pre mnoho detí, postarať sa o dobytok a pole, o choré dieťa bez pomoci lekárov atď. Alebo naše mamy, keď museli maličké deti brať ešte za tmy do jasieľ a škôlok.

Možno len my na stres reagujeme inak, ale možno si ním aj vysvetľujeme náš zdravotný stav. Meggie, nevzdávaj to a pátraj ďalej. A možno bude treba niečo v tvojom živote zmeniť - k lepšiemu a spokojnejšiemu.

Držím palce. :D
Jaruška

...žeby .... ŽEBY!

expert

Mood: Happy
Založený: Po 24.Júl. 2006 22:38

Odoslaťod Lalia » Ne 03.Jan. 2010 22:00

Na ukludnenie existuju lieky (aj z radu homeopatik). Kamoska zo stresov dostavala srdcovu arytmiu - srdciar povedal, ze srdce je zdrave. Asi pol roka uzivala lieky na ukludnenie a preslo to.

Jaruska, stresy podla mna boli vzdy. A asi aj choroby z nich. Len nebol internet, tak o nich nemame taku vyraznu informovanost. Tiez mam problemy so stresom, hoci nie som nijak v rodine stresovana. Ale som cholerik, a to velmi vplyva na zdravie. Citala som rozne clanky o chemickych procesoch v tele, ked sa clovek rozculi, ked je pod permanentnym tlakom. Velmi to vplyva na vsetky organy. Na stresy je najlepsi pomocnik sport. Fakt to mam vyskusane. Riadne kardio. Ale iba tomu, kto ma na neho cas.
Lalia
expert

Založený: Št 20.Okt. 2005 17:51

Odoslaťod meggie » Po 04.Jan. 2010 9:20

Podľa mňa nie som z tých, čo za stres schovávajú všetko a väčšinou sa zvládam s ním vysporiadať. No teraz som už naozaj začala pociťovať, že potrebujem pomoc, možno aj odbornú, proste je toho na mňa veľa. Už je to určite lepšie, než pred týždňom, teda hlava si to myslí, či aj telo?

Na vyšetrenia pôjdem, nech mám istotu, popri tom zaradiť ukludňujúci režim, len keby to šlo tak ľahko.

Musím sa viac ponoriť do sveta mojích detí, tam je krásne a bez stresu a niečo spolu budeme podnikať viac, než doteraz. To je príval energie a radosti a pokúsim sa nič neriešiť a nejak sa z toho vyhrabať.
Obrázok používateľa
meggie

expert

Odoslaťod Jaruška » Po 04.Jan. 2010 10:16

Meggie, áno, skús to takto. Na jednej strane si daj urobiť potrebné vyšetrenia a tiež sa viac venuj tomu, čo ti prináša radosť, Tvoje deti to určite len ešte viac ocenia, hoci je z Tvojich slov jasné, že si aj tak skvelá a milujúca mamina.

Ja si myslím, že každý z nás sme si strojcom svojho šťastia, aj keď sa nás okolitý svet snaží privádzať do vývrtky. Možno si len netreba niektoré veci toľko brať. Mne sa to aspoň osvedčilo, hoci to niekedy býva ťažké, presvedčiť seba samu, že niektoré veci jednoducho nie sú také dôležité, ako sa zdajú, a naopak, iné si vyžadujú viac pozornosti a energie a na oplátku aj oveľa viac dávajú...
Jaruška

...žeby .... ŽEBY!

expert

Odoslaťod Kalea » Po 04.Jan. 2010 21:20

Jaruška píše:Stres je teraz veľmi obľúbená výhovorka, a je pravda, že asi môže spôsobovať všeličo. Ale ja často rozmýšľam, či naše staré mamy mali menší stres, keď museli vstávať o štvrtej ráno, navariť pre mnoho detí, postarať sa o dobytok a pole, o choré dieťa bez pomoci lekárov atď. Alebo naše mamy, keď museli maličké deti brať ešte za tmy do jasieľ a škôlok.

Vykonávali omnoho viac fyzickej práce a tá je skvelým liekom na psychický stres. A žili inak, ľudia si oveľa viac pomáhali, neboli natoľko izolovaní ako sme často my dnes.
Obrázok používateľa
Kalea

Šanca zaklope na dvere častejšie, ako si človek myslí, ale väčšinou nie je nikto doma.

expert

Založený: Ne 02.Júl. 2006 15:33

Odoslaťod Jaruška » Ut 05.Jan. 2010 12:59

Súhlasím, Kalea.

A tiež si myslím, že mnohé druhoradé veci nemuseli byť až také dokonalé. Ľudia mali toho menej (jedla, oblečenia, deti hračiek), a hoci často túžili mať viac, v podstate im prospelo, že toho tak veľa nemali. A delili sa s ostatnými, pomáhali si, v problémoch sa nevŕtali, ale snažili sa zabudnúť na ne napríklad v práci, v zábave, ktorá bola raz za uhorský rok, a často sa našiel niekto, kto sa s človekom o tom porozprával.

Určite to asi nebolo jednoduché ani vtedy, muži často pili a nálada v rodinách tiež nebola ideálna. To áno. My ale dnes máme lepší život a lepšie možnosti, veľa záleží aj od nás, čo si vyberieme, ako sa k tomu postavíme. Či sa budeme stresovať, alebo nie až tak veľmi. :)
Jaruška

...žeby .... ŽEBY!

expert

Odoslaťod jojaii » Ut 05.Jan. 2010 17:20

pozor, padanie vlasov moze mat suvis aj s reumatologickym ochorenim SYSTEMOVY LUPUS, ale myslim, ze taky rychly nabeh by to nemalo. Kazdopadne sa na to spytaj koznej !
jojaii
pokročilý

Založený: Ut 28.Apr. 2009 7:29

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Čo nás páli...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.