trhanie zuba

Horúce, aktuálne témy, veci, ktoré Vás rozčuľujú , iritujú a iné problémy...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

trhanie zuba

Odoslaťod safranka » Po 14.Dec. 2009 19:32

Niekedy mám pocit, že "zlatý socík", vtedy mali zubári predpotopné vybavenie, ale robili. Pravidelne chodím na preventívky. Zuby si čistím, preborila si mi dolná osmička a začala bolieť, naivne som si myslela, že ak prídem ráno o 7.00, tak mi hádam zub vytrhnú, veď mám aj snímok!!!! Omyl! :ZZ: Moja zubárka nerobí do konca roku, prečerpané limity! Zastupuje ju iná. Má vraj dosť ľudí,, berie teda bolestivé prípady. Dobre. Pozrela sa, zaflakovala za 2 minúty cementovou vložkou s vysvetlením, že ma posiela k tomu a tomu lekárovi na stomatochirurgiu, lebo by som zle trhalo.. Dotrepem sa tam- ten nerobí až do 10. januára, zastupuje ho iná, no tá berie len akútnych pacientov z jeho obvodu. Zub bolí ďalej, zabila som celý deň, netuším, kedy mi ho niekto vytrhne. Mne sa to zdá nahlavu! Poisťovňa dá limity koľkých môžu bolieť zuby! Načo nám sú teda zdravotné poisťovne, aby komplikovali ľuďom život!!! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
safranka

Založený: Pi 17.Mar. 2006 18:48

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: trhanie zuba

Odoslaťod adyky » Po 14.Dec. 2009 21:10

Su iba dve moznosti, z ktorych ani jedna nie je idealna. Bud budes cakat do januara, alebo pojdes do niektorej zo sukromnych stomatologickych ambulacii a zaplatis si to tam v plnej vyske. V druhom pripade to mas vsak do sviatkov zahojene a do januara zabudnute.
Obrázok používateľa
adyky

vydrzat!

expert

Mood: Happy
Založený: St 24.Máj. 2006 10:43

Odoslaťod safranka » Po 14.Dec. 2009 22:05

Už sa na tom pracuje, lenže tu v Žiline ešte nemám taký prehľad, som tu krátko, ale do Vianoc by som asi lietala medzi O: :angel: :angel: . HOLD výhodička zdravotného poistenia! :blush:
safranka

Založený: Pi 17.Mar. 2006 18:48

Odoslaťod vanish » Po 14.Dec. 2009 22:31

safranka, práve dnes som bola u zubára a tiež mi dal lístok na stomatochirurgiu, aby mi vybrali osmičku, lebo mi zle rastie do líca a veeeľmi to bolí, nemôžem nič žuť a bolí ma celá sánka :drop: , na stomatochirgiu som sa dnes ani nedovolala, tak skúsim zajtra.... dúfam, že mi nedajú termín o tri mesiace :?!?
Obrázok používateľa
vanish
začiatočník

Založený: St 02.Apr. 2008 21:32

Odoslaťod adunka » Ut 15.Dec. 2009 13:59

:D jej, aka aktualna tema. tusim ze s bliziacimi vianocami sa nam zacinaju viac ozyvat tie zubiska. Ja som vcera skoncovala so strachom a mam hnusnu osmicku vonku, co ma trapila dlho. Objednala som sa telefonicky na stomatochirurgiu v piatok poobede, vysvetlila som problemy, ze je to akutnejsie, v pondelok - vcera poobede ma vzal a o 20 minut bolo po vsetkom, lokalna anesteza, citila som mierne tahanie ako keby krutenie, ZIADNU BOLEST. Dnes ma mierne pobolieva sanka, ale je to pomerne ok. 60 euro fuc, ale nelutujem ani jeden jediny cent, co som za to dala. Dokonca mam zlost na seba, ze som sa na to nedala skor :evil: :evil: :evil: som strasny strachopud a v zubarskom kresle sa menim na male ustrachane decko. Nevahaj a chod. A nesla by som normalnemu zubarovi na trhanie zubov, ti to robia iba obcas, stomatochirurg to robi niekolkokrat denne a ovela vaznejsie pripady, operacne zakroky, trhanie nejakeho zuba je pre neho malina :yes: Drzim palce
adunka

Mood: Cool
Založený: Ne 20.Jan. 2008 17:01

Odoslaťod vanish » Ut 15.Dec. 2009 21:25

adunka, si ma trochu ukľudnila, lebo ja mám ísť zajtra a vraj podľa vážnosti to urobia hneď alebo ma objednajú na sálu, ja sa teda veľmi bojím, ale ak si necítila bolesť, tak si ma trochu ukľudnila.... ja se už teraz klepem od strachu... a tá cena :rol8: nevedela som, že to toľko stojí.. alebo si bola v nejakej súkromnej ambulancii?
Obrázok používateľa
vanish
začiatočník

Odoslaťod adunka » Ut 15.Dec. 2009 22:24

Bolest som fakt necitila, mala som to riadne umrtvene, papulku som mala strpnutu este dobrych 12 hodin potom :rol8: . Je to ale fakt neprijemne, ked zo mna opadol stres, ze uz je potom, aj par slz sa mi vykotulalo, ani nie tak od bolesti ale velka ulava. A potom rychlo prec. Chvalabohu som tam nebola sama, psychicka podpora musi byt, taky zakrok to je vazna vec, soferovat by som nevladala po tej anesteze, clovek je vystresovany, oblbnuty, usta plne krvi.
Vrastena osmicka, to nie je nic moc, trochu vaznejsie, ja mam napravo dolu taku, caka ma po novom roku, tiez pojde von, zatial nastastie neboli, ale mohla by robit sarapatu.

Po 24 hodinach mozem povedat, ze to sem tam zaboli, ale vidim, ze sa rana pomaly zaceluje, stahuje. Kloktam salviovym extraktom Florsalmin, co sa dava po operacnych zakrokoch. Cely den detske vyzivy, cistu studenu vodu, az zbytocne tu ranu nepodrazdim.

Drzim palce! Treba si hovorit, ze existuju aj vaznejsie zakroky a pokial ich nemusime absolvovat, stale je to dobre. :P 8)b
Drz sa!
Naposledy upravil adunka dňa St 16.Dec. 2009 21:09, celkovo upravené 1 krát.
adunka

Odoslaťod vanish » St 16.Dec. 2009 11:26

adunka ďakujem, už mám po tom, aj slza bola :yes: , ale nebolo to až také strašné, vytrhol mu ju rovno v ambulacii, musela ísť von, lebo som už mala opuchnutú lymf. uzlinu na krku a vraj mi hrozil nejaký zápal, zaujímavé na tom je, že ja som to mala tak už dlho a v nedeľu ma to začalo bolieť..... aj prístup bol super
platila som 6,5 za vytrhnutie a 10 za rtg
teraz to mám ešte umrtvené, som zvedavá, čo bude potom...
Obrázok používateľa
vanish
začiatočník

Odoslaťod adunka » St 16.Dec. 2009 12:07

8)b super gratulujem. uz je vonku hnusoba. tak nech sa ti to do sviatkov rychlo zahoji a ziadne komplikacie :yes:

vcera ked som bola cely den doma a zotavovala som sa, tak som to skoro ani necitila a dnes ked robim, potvora, zaboli obcas. ale dnes som uz normalne jedla a to sa mu asi nepaci . ked to bude boliet moc, daj si ibuprofen, je to predsa len hlboka rana, ale da sa to vydrzat.

tak to si perfektne malo platila 8)b ja som so statnymi zubarmi davno stratila trpezlivost. O: ...

ách, tie zuby :tooth: -
adunka

Odoslaťod vanish » St 16.Dec. 2009 20:13

ďakujem za povzbudenie, snažím sa to pretrpieť bez ibalginu, ja liekom veľmi neholdujem a už to nie je až také strašné, môžem si už zajtra normálne umývať zuby? :blush:
Obrázok používateľa
vanish
začiatočník

Odoslaťod adunka » St 16.Dec. 2009 20:25

ja som si umyla hned na druhy den rano. velmi jemne. ani som nevyplachovala moc, aby som tu ranku neporusila. a na zaver vykloktam tiez opatrne tym florsalminom. ja sa toho pachu krvi stale nemozem zbavit, hanbim sa na niekoho rozpravat, je to dost neprijemne.

teraz som zistila, ze na spreji tantum verde je napisane, ze to moze ist aj po operaciach v dutine ustnej a zubov. zacalo ma bolet hrdlo, tak zabijem 3 muchy 1 ranou. aj zub, aj hrdlo, aj dych tym osviezim :sleep: :whist:
adunka

Odoslaťod vanish » St 16.Dec. 2009 20:44

vďaka, tiež mám taký nepríjemný pocit ... zajtra ma z práce pozvali na jednu akciu poobede (pozývajú aj žienky na RD) a veru neviem, či tam pôjdem.. :tooth:
Obrázok používateľa
vanish
začiatočník

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Čo nás páli...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.