tielka, pancuchy, ciapky, saly, rukavice!? a spol

Horúce, aktuálne témy, veci, ktoré Vás rozčuľujú , iritujú a iné problémy...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

tielka, pancuchy, ciapky, saly, rukavice!? a spol

Odoslaťod Iris » Ut 20.Okt. 2009 14:30

dnes ucitelka v skolke privitala manzela s tym, ze malej demonstrativne vyhrnula tricko a zhrozene zahlasila :"pozrite ona nema tielko a ani pancuchy, ved vam prechladne!? ... treba uz davat!!!" nechcem rozvadzat, ze "autorita" bola mierne arogantna az drza, ale neda mi pozistovat ci je taky nezvycajny jav nedavat dietatu v tomto pocasi komplet zimnu vybavu ... ja odmietam tak po slovensky babusit dieta od jesene, dnes bolo u nas v case tej kratkej skolkarskej vychadzaky medzi 3 - 6 C, dcera mala oblecene kordove nohavice podsite tenkou bavlnou, ponozky, kozene topanky po clenky, tricko s dlhym rukavom, flisovu mikinu a tristvrtovu lahku ZIMNU bundu, nemala ciapku, ale povedala som jej, ze v pripade potreby si ma dat na hlavu prijemnu kapucnu z vetrovky ... osobne som presvedcena, ze, okrem inych oblubenych disciplin, je nas narodny sport prilis obliekat deti ... otazka znie: kto este nedava detom pancuchy, tielka, saly, ciapky a pod? ale aj ine nazory su vitane :wink:

PS: nechcela som, ale musim, ta ucitelka ma dost vytocila :ZZ: :uh:
Iris
expert

Založený: Po 21.Aug. 2006 7:27

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: tielka, pancuchy, ciapky, saly, rukavice!? a spol

Odoslaťod adyky » Ut 20.Okt. 2009 14:38

V podstate s Tebou suhlasim. Kompletnu zimnu vybavu zatial nedavam. Co im budem obliekat, ked bude teplota este o 15 stupnov nizsia? Dvojo pancuch??
Tielka nosia, ale pancuchy, rukavice, saly este nie. Ciapky maju prechodne, bavlnene. Alebo siltovku a cez nu kapucnu z mikiny. Na nohach kozene botasky.
Obrázok používateľa
adyky

vydrzat!

expert

Mood: Happy
Založený: St 24.Máj. 2006 10:43

Odoslaťod zrzka24 » Ut 20.Okt. 2009 14:40

ja uz davam hodne dlho pancuchy malej... zimnu bundu este nie (taku tu fest hrubu) len prechodnu a pod nou nie je az tak naobliekana. Ale ciapku ma uz zimnu, rukavice podla potreby. minuly tyzden som jej davala . A dala som jej uz aj fusak na kocik.... :oops:
Ale pri detoch ktore uz behaju by som to az tak neprehanala, presne ako pises. A tiez by sa mi nepacil ton ucitelky keby takto reagovala jak keby ste boli zlocinci ze nedate malej pancuchy... ono zavisi aj od dietata. ja sa priznam ze tiez si uz davam panchuchy kedze ja mam rada teplucko a veruze som vytiahla uz aj jesennu ciapku.....
Mne sa tiez niekedy zda ze to nase dieta je nejako nalahko oblecene (v porovnani s inymi detmi) a necitim sa preto ako krkavcia matka. pamatam si ako sme raz prisli na cvicenie s detmi a mamicky na mna hned ze vy ste nejake otuzile. To bol koniec septembra ked bolo este realativne teplo. oni uz detom davali bundy kdezto ja som malej dala len tricko s kratkym rukavom. Riadim sa podla pocasia a nie podla rocneho obdobia:))))))))))
zrzka24

Vy sa mi smejete, že som iná... Ja sa smejem vám, že ste všetci rovnakí! :P

expert

Založený: Št 10.Nov. 2005 17:32

Odoslaťod maminnka » Ut 20.Okt. 2009 14:43

nas syn nosi tielko, ale pancuchy mu obliekam, az ked je cely den pod nulou. V skolke ma v skrinke pancuchy, ak by nahodou isli von a mrzlo. Inak nosi celu jesen a jar len podkolienky. Zimnu bundu, capicu, sal: toto vsetko obliekam az ked je ozaj cele dni mrzne. Inak nie. ved na co mame prechodnu obuv, ciapky, bundy?
Obrázok Obrázok
Obrázok používateľa
maminnka

začiatočník

Založený: Pi 05.Jan. 2007 21:50

Odoslaťod zrzka24 » Ut 20.Okt. 2009 14:47

maminnka píše:nas syn nosi tielko, ale pancuchy mu obliekam, az ked je cely den pod nulou. V skolke ma v skrinke pancuchy, ak by nahodou isli von a mrzlo. Inak nosi celu jesen a jar len podkolienky. Zimnu bundu, capicu, sal: toto vsetko obliekam az ked je ozaj cele dni mrzne. Inak nie. ved na co mame prechodnu obuv, ciapky, bundy?

Presne to sa aj ja pytam ze naco?mala ma tolko krasnych ciapociek a bundiciek na prechodne obdobie nevyuzitych:(((((((( skoda ze je to uz tak ze rovno z leta prehupneme do zimy. tych par akoze jesennych dni neratam.....
zrzka24

Vy sa mi smejete, že som iná... Ja sa smejem vám, že ste všetci rovnakí! :P

expert

Založený: Št 10.Nov. 2005 17:32

Odoslaťod Vroni » Ut 20.Okt. 2009 14:53

Nechápem, na čo akože mala mať ešte tielko, keď mala pod mikinou tričko s dlhým rukávom.... U Vás je mínus 30, či ako? Ja síce malej tielko dávam, ale na to už len mikinu alebo tričko s dlhým rukávom a teplejšiu ale ešte nie zimnú bundu. A pod podšívané gate podkolienky (ponožky si malá neúprosne vyzuje :ZZ: ) Ale v škôlke sa kúri a tak dosť protestujú proti presívaným gatiam, tak väčšinou krpaňa nosí tenké pančušky + nohavice (tie v škôlke zameníme za sukničku).
Tí, ktorí ma poznajú, ma majú radi. Tí ostatní ma môžu mať radi.

Obrázok

Obrázok
Vroni
pokročilý

Mood: Cool
Založený: Ut 22.Nov. 2005 9:19

Odoslaťod ksichta » Ut 20.Okt. 2009 14:54

Záleží od dieťaťa. Malému ešte nedávam ani pančuchy, ani rukavice, ani zimnú bundu, má tenkú šušťajdu a prešívanú vestu, na nohy texasky a tenisky. Ale našim babám je bez pančúch zima - minulý týždeň sme mali síce sneh, ale zas dávať im už v októbri zimné bundy... :blush: . Takže tiež len šušťajdu a vestu, prechodné čapice, tenisky. Akurát, ke´d sme boli cez víkend na celodenných pretekoch, tak si vypýtali aj tenké rukavičky ( veľmi rýchlo boli mokré od rozmočeného snehu). Ale tiež som už videla detičky v zimných bundách, šáloch a rukaviciach. Tiež som zvedavá, čo budú nosiť, ke´d bude mrznúť? :shock: Nám robí trošku problém, že čo mať oblečené v škôlke. U nás doma máme okolo 19 -20 stupňov a decká sú buď v pančuchách, alebo teplákoch a ponožkách a nie je im zima. V škôlke majú výrazne teplejšie, ale sú tam aj v pančuchách a teplákoch, lebo si neviem predstaviť, ako by sa naše hviezdy celé povyzliekali, hodili si pančuchy a tepláky späť. Takže špekulujem, že im dám do škôlky ne prezlečenie také malé sukničky, aby im nebolo moc teplo. Oni sa potešia a bude im aj príjemnejšie.
ksichta
expert

Založený: Pi 03.Aug. 2007 9:22

Odoslaťod Iris » Ut 20.Okt. 2009 15:11

no dik, takze nie so exot co trapi vlastne dieta :wink: ... asi ma to vytocilo preto, ze sa tie veci zo strany skolky nejako hromadia :uh: :uh: ... malej zima nebola, tielko jej nedavam preto, lebo neznasa teplo v interieri, a mat tielko a tricko s dlhym by bolo pre nu neprijemne, to nahradzam tym, ze na von ma dlhsiu bundu, bud ako lahku zimnu alebo teplejsiu prechodnu ju mozem pomenovat, nic prehnane

a inac kirkusa, ked sa uz musia davat pancuchy pod nohavice, tak ja ich malej v skolke vyzleciem a na pancusky dam suknicku, takto funguje celu zimu, je mi uprimne luto deti, co su cely den v skolke v pancuchach a teplakoch a vidim ich vela a v triede je pritom velmi teplo
Iris
expert

Odoslaťod čika: » Ut 20.Okt. 2009 15:21

iris, my tielko ano, pancusky ano, ale ma na ne v skolke bud suknicku alebo satovku. inak podla pocasia - ja sa neriadim tym, ci je oktober alebo februar - ked je vonku zima tak holt dame aj zimnu ciapku. inak ja obliekam malu podla seba (ako je zima mne)
N (06) + O (09)
Obrázok používateľa
čika:

nikdy nebude konec

expert

Obrázky: 0
Založený: St 18.Jan. 2006 14:55

Odoslaťod Kirkuša » Ut 20.Okt. 2009 15:28

Iris píše:....a inac kirkusa, ked sa uz musia davat pancuchy pod nohavice...

Ale ja som do tejto temy este neprispievala :blink:

Nas nosi tielko len preto ze ked nosil len tricko s kratkym rukavom a na to mikinu ucky mu zvykli mikinu vyzliect a behal len v tricku po triede co sa mi zdalo ze na to je chladno. Tak to riesim tielkom a trickom s dlhym rukavom hrubsim, no do tieka mi ho nevyzliekli este.
Pancusky nenosi ale hrube teplaky a na ne este volnejsie gate, tak dojeme, gate su v skrinke, ked idu von, gate idu na teplaky.
Zimnu bundu mal par krat, som toho nazoru ze ked prisiel taky velky teplotny skok smerom dole, ma byt telo v teple, nez si zvykne, oni chodia casto na dlhsie von. Ale uz od zajtra sa ma pomaly oteplovat, postupne aj ranne teploty, takze bude zase lepsie..
Kirkuša, nezbedník 2004, princezna 2007
Obrázok používateľa
Kirkuša

Subham astu sarvadžagatam.

expert

Založený: Ut 07.Aug. 2007 6:44

Odoslaťod lula » Ut 20.Okt. 2009 15:31

nam v skolke vyslovene povedali, ze maly je zato stale chory, ze nenosi tielko :? tak teda davam, aj ked velky zmysel v tom nevidim. ani zazracne neozdravel.
pancuchy este nedavam, ale nosia podsite nohavice. mensi ma tendencie lihat si vonku na zem, zabranit sa mu v tom neda. bundu mu davam zimnu, ale nosilo ju uz asi 5 deti, takze futro je totalne vyprate, na zimu by uz nebola vhodna. pod bundu davam tenku flisku (kupila som to ako flisove tricko) a pod to body s dlhym rukavom. ciapku tiez este nie zimnu. ani rukavice.
neviem si predstavit, co potom niektori ludia oblecu detom aj sebe, ked je -10. asi nejdu von. ale je pravda, ze subjektivne moze mat niekto pocit, ze mu je vacsia zima pri tomto prechode z 25 do 5, nez z 5 do -5. hlavne, ked je dlhsie zima. len na mieste ucitelky by som to nechala na rodicov dietata. napriklad ja by som v 3 - 6 nepustila decko bez ciapky. ale my sme cela rodina ciapkovi, len co sa trochu ochladi.
l & 02/05 & 01/08

Obrázok
Obrázok používateľa
lula
expert

Založený: Št 20.Okt. 2005 20:58

Odoslaťod čika: » Ut 20.Okt. 2009 15:34

hej aj my. mne ale vyslovene lekari povedali, ze musim mat hlavu v teple :))
N (06) + O (09)
Obrázok používateľa
čika:

nikdy nebude konec

expert

Obrázky: 0
Založený: St 18.Jan. 2006 14:55

Odoslaťod Kirkuša » Ut 20.Okt. 2009 15:55

lula píše: ale je pravda, ze subjektivne moze mat niekto pocit, ze mu je vacsia zima pri tomto prechode z 25 do 5, nez z 5 do -5.

Inak toto si nemyslim ze je iba subjektivne. Je vseobecne znamym javom ze ked sa v Afrike ochladi na 20stup. cernosi vytiahnu zimne bundy, capice a saly. A ked sa na dalekom Severe otepli v lete na 20stup. miestni sup do plaviek a do mora...
Pre telo je realne vacsi sok ked je z 25 zrazu 5 ako ked je z tych 5 potom -5. a ked sa to nezohladni v obleceni telo moze nachadnut, nielen akutne ale aj moze sa doneho dostat chlad (element v cinskej mediciny) ktory moze robit vnutornym organom roznu sarapatu.
Ja som rozhodne priazdnivec otuzovania a nepreobliekavania - ale postupneho!
Kirkuša, nezbedník 2004, princezna 2007
Obrázok používateľa
Kirkuša

Subham astu sarvadžagatam.

expert

Založený: Ut 07.Aug. 2007 6:44

Odoslaťod bajaja » Ut 20.Okt. 2009 17:06

Baby, v podstate s vami suhlasim...babusenie urcite nie je dobre. Pri prvej dcere som to tak aj robila, pancusky som pod 5 stupnov nedavala, ciapku sice ano, ale iba tenku. ALE mladsia dcera je uplne ina. Ona je strasne zimomriva. Myslim, ze to suvisi aj s telesnou konstrukciou - je drobucka a chuducka, v 2 rokoch nemala ani 10kg, v 3 sotva 11kg... proste ju nema na tele co hriat, nema ani gram tuku :wink: . Jej je hned zima. A hoci sa snazim ju nebabusit - kym som s nou bola doma, obliekla som ju radsej menej a ked som videla, ze sa trasie od zimy, doobliekala som ju. V skolke je to ine, tam nikto neodsleduje, ze ju klepe od zimy. Takze radsej ju obleciem viac. Dnes mala tenke pancusky (vnutri ale mala suknicku), na von mala nohavice a bundu mala zimnu. Dost hrubu, ale inu som doma nemala v sustacke sa mi cez vikenmd klepala ako osika (pod nou hruba flisova mikina, musela som je obliect este jeden sveter). Dnes sa mi vsak podarilo kupit tenku zimnu/ alebo hrubsiu prechodnu bundu, tak zajtra jej dam tu a pod nu mikinu. Ciapocku jej dam urcite a aj bavlnenu satku na krku - mne samotnej byva na krk dost zima - ale teply sal urcite nie. Pancusky jej zajtra asi uz nedam, uz sa ma oteplovat... Neviem, ako ju viac otuzovat - chodime pravidelne plavat do bazena s dost chladnou vodou (vydrzi v nej aktivne plavat cca 20 minut, potom ju klepe a je cela fialova), po kupani ju osprchujem chladnejsou vodou, ale proste sa to nelepsi...je jej zima. Takze ja ju radsej naobliekam, ale snazim sa to neprehanat...no napriklad vestu bez rukavov jej nemozem obliect ani nahodou...hned ma ruky ladove a fialove od zimy...no co s nou? :uh:
bajaja
začiatočník

Založený: Pi 17.Aug. 2007 12:44

Odoslaťod kravka » Ut 20.Okt. 2009 18:42

Súhlasím, že je to prudko individuálne - a tiež závisí od toho, koľko to dieťa bude v ten deň behať po vonku - seba napr. ešte teraz obliekam tak, že len šaty a kabát bez svetra, lebo vojdem do auta, vyjdem z auta na obed sa prejdem kusok.. Ale mala chodi každý deň z družiny von a napriek tomu, že vôbec nie je zimomrivý typ (skôr naopak) tak som jej po tieto dni dávala:
- tielko, rukavice a dokonca aj kotníkové kožušinové topánky. Pančušky nieee, to by bolo moc.. :santa:
Obrázok používateľa
kravka

Človek, ktorý načúva rozumu, je stratený: rozum zotročuje všetkých tých, ktorých myseľ nie je dosť silná, aby mu vládla. G. B. Shaw

expert

Založený: Ut 17.Jún. 2008 8:16

Odoslaťod anjelicek24 » Ut 20.Okt. 2009 18:57

Hm tak ja som asi ten expert, ktory navliekol dieta do pancusiek, tielka, zimnej bundy, zimnej ciapky (teda nie az tak, ale uz zimnej),rukaviciek a ciziem... Ked ja mam doma neskutocne zimomrave dieta, ona si to vyzaduje, ze je jej chladno, spotenu som ju v zivote videla snad raz :rol8:
ObrázokMake a pregnancy ticker

Maximilian a Alexandra sa tesia na drobatko :)
Obrázok používateľa
anjelicek24

10300g/81cm

expert

Mood: Angry
Založený: Ut 13.Jún. 2006 20:13

Odoslaťod Ina5 » Ut 20.Okt. 2009 20:42

Iris, asi by som nabehla do skolky a by som si to s pani ucitelkou vydiskutovala. Hlavne to spravanie. A ako citam, asi to neni prvy a asi ani posledny raz.
Druha vec, Ty musis vediet, ako maju dnu teplo, kolko a ako casto su vonku, co robia vonku...
Neni pani ucitelka este z tej starej skoly? Napr. mne svokra zakrivala polrocneho syna v kociku v juni po dazdi, lebo bolo tak 15 stup. C, nehovoriac, ze stale riesila, ze mu je zima... :mrgreen: , stale mu mala tendenciu navliekat pancuchy. :scared:
A moj syn, no Comment, aj teraz sedava v izbe na koberci - teplaky a dlhy rukav, ale zasadne hole nohy.
To mne ale vadi.
A podobne naucil aj dceru, okamzite jej vyzuva papuce a ponozky si ona ochotne dava dole sama. :guns: :D
A zlate su tie moje deti, ciapka bunda, gate ale ponozky musia ist dole.
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
Ina5
expert

Založený: St 23.Aug. 2006 21:04

Odoslaťod Iris » Ut 20.Okt. 2009 21:11

Kirkuša píše:
Iris píše:....a inac kirkusa, ked sa uz musia davat pancuchy pod nohavice...

Ale ja som do tejto temy este neprispievala :blink:

kirkusa, prijmi moje hlboke ospravedlnenie :wink: , sorry, chcela som napisat ksichta a napisala som tvoj nick, mozno to zariadilo podvedomie :wink: :wink: :wink:

na margo temy, absolutny suhlas, ze vec je vysostne individualna a zalezi na celom kontexte situacie, tak to hodnotim aj ja, v skolke maju teplo, vo vnutri dcera neznasa byt naobliekana, doma sa vyzlieka do nohaviciek a, podobne ako Ina, ponozky bez prestavky riesim aj ja, stale si ich vyzuva a papuce nehrozia vobec, tak do interieru toho musi mat pomenej, na von myslim bola oblecena absolutne dostatocne, nebudem dieta ucit chodit v pancuchach pri teplote 3 - 6 stupnov, pokial to ono znasa, a tielko nebolo potrebne, lebo mala na von prijemne teplu bundu do pol stehien, a ona je tiez typ, ze ked je jej vonku zima tak to povie a sama povedala, ze jej bolo teplo, plus viem, ze v chladnejsom pocasi nechodia von na dlho ... jo, a ta ucitelka je stara skola co zjedla vsetku mudrost sveta a jej jednanie mi je nesympaticke, zvozit rodica jak male decko a zavriet mu dvere pred nosom, lebo jeho dieta nema pancuchy a tielko, kde to sme, kde elementarna ludska slusnost? ... ja som celkom mierna povaha, resp. vzblknem, ale rychlo aj vychladnem, ale uz zacinam mat toho fakt dost s nasou skolkou ... a viete co je paradox, mala ma zase sople, od zaciatku septembra bola v skolke dokopy 6 + 2 + 2 dni, teraz bola po poslednych soploch doma este dva tyzdne zdrava a to sme cestovali, absolvovali velku svadbu, navstevy, plno ludi, rovnako som ju aj obliekala a bola zdrava, teraz dva dni v skolke a sople, ach jo, ale to je o inom ...
Iris
expert

Odoslaťod sisaza » St 21.Okt. 2009 8:37

bajaja píše:vestu bez rukavov jej nemozem obliect ani nahodou...hned ma ruky ladove a fialove od zimy

presne nas pripad, dcerka je zimomrava asi po mne, syn tomu je zasa stale teplo, vonku vobec nenosi bundu stale chodi iba v mikine a nebyva vobec chory...
Obrázok používateľa
sisaza
začiatočník

Založený: Pi 25.Sep. 2009 18:43

Odoslaťod Dimka » St 21.Okt. 2009 9:15

Tak mne osobne je pri 5 stupnoch v rifliach bez pancuch zima. Netvrdim ze mrznem ale necitim sa v pohode. Podkolienky mi nepomozu, mne je totiz zima na zadok.

Deti dnes isli takto.
Dcera do skoly podsite rifle, tielko, tenke tricko s dlhym, tensi sveter a prechodna bunda sustak-fleece, siroka pletena celenka a vysoke botasky.
A syn do skolky klasicke pancusky, tensie teplacky, tielko, tenke tricko s dlhym, fleecova mikina, sal lebo na krk mu je zima, tensia bavlnena ciapka na usi, vysoke botasky. No a kedze rano vystrihol paradnu scenu ze nechce prechodnu bundu tak isiel v zimnej hrubej podsitej fleecom. Nebolo cas riesit a prehovarat zmietajuce sa decko. A poviem vam ze sa aj v tej zimusnej klepal ako osika ked sme sli do skolky. No som zvedava co mu oblecu ked pojdu von, ci aj mikinu ci len tu hrubu bundu.

Baby otazka co robite ked sa dieta odmieta rano obliect do konkretnej veci ktoru den predtym v pohode malo na sebe???
Riesite, nutite alebo ako. Ja keby som dnesne rano mala syna nejako prehovarat tak to mozeme rovno ostat doma a keby som ho do nej navliekla nasilu tak je komplet spoteny, osopleny a urevany. Mna uz toto prestava bavit, u dcery take nieco nepamatam.
Obrázok používateľa
Dimka
pokročilý

Založený: Ut 17.Jan. 2006 11:47

Odoslaťod vacanze » St 21.Okt. 2009 9:47

Ja uz davam puncochy, tielka nemame, ale pouzijem body, rukavice este nedavam a ciapocku mame tensiu taku na jesen, topanky tiez prechodne na jesen. Okolie ma vzdy tlacilo to toho naobliekat totalne dieta a vidim to aj u iných manmiciek, ze hoci starsie dieta bez fusaku ani ránu, ja som to nikdy nepouzivala, na zimu poriadne hrubý overal a je to. Najviac ma dojímalo ked som v lete pri 28 stupnoch ked trosku zafukal juzny vietor, ale sprchlo videla na detoch hned ciapky a flisove bundy :crazy:
Naposledy upravil vacanze dňa St 21.Okt. 2009 9:50, celkovo upravené 1 krát.
Ked Vám hodia pod nohy polená zakúrte s nimi
Obrázok používateľa
vacanze

Len ten zápas je stratený, ktorý je stratený v našej mysli

expert

Založený: So 10.Jún. 2006 19:17

Odoslaťod Dot » St 21.Okt. 2009 9:49

Iris píše:no dik, takze nie so exot co trapi vlastne dieta :wink: ... asi ma to vytocilo preto, ze sa tie veci zo strany skolky nejako hromadia :uh: :uh: ... malej zima nebola, tielko jej nedavam preto, lebo neznasa teplo v interieri, a mat tielko a tricko s dlhym by bolo pre nu neprijemne, to nahradzam tym, ze na von ma dlhsiu bundu, bud ako lahku zimnu alebo teplejsiu prechodnu ju mozem pomenovat, nic prehnane

a inac kirkusa, ked sa uz musia davat pancuchy pod nohavice, tak ja ich malej v skolke vyzleciem a na pancusky dam suknicku, takto funguje celu zimu, je mi uprimne luto deti, co su cely den v skolke v pancuchach a teplakoch a vidim ich vela a v triede je pritom velmi teplo

Iris, ona predsa nema co hodnotit to, co jej obliekas. Je to vec nazoru a zvykov - v Anglicku nenosia nic z toho, co popisujes.

Nasi nenosia tielka vobec. Moj manzel ich neznasa, ja som tielka ako dieta nemusela, nekupujem ich ani detom, dokonca tricka nosia von z gati (s vynimkou lyzovania alebo vyletov, ked maju oblecene sustaky), lebo vnutri je im to neprijemne a mne sa to, priznam sa, tiez nepaci. Pancusky nosili kedysi v skolke, ale tiez som to riesila tak, ze som im dala potom dlhe nohavice dole a na pancusky kratasy. Posledne roky v skolke ale boli uz bez pancusiek, upustili sme od nich a mali ich len pri lyzovani, reps ked teplota vonku klesla pod minus 10-15 (a nie pancusky, ale moirove spodky). Minulu zimu si celu vystacili s podkolienkami.
A ked bol vonku sneh, tak sa mi zdalo lepsie na nohavice navliest tenke sustaky, ktore ich chranili - v skole ich vyzlecu, daju ususit a pouziju na cestu domov.
Ciapky nosia podla potreby, teraz som im dala, ked bol rano zamrznuty travnik - starsi je na svoje vytrcajuce kusky tela citlivy, ten by si dal ciapku a rukavice aj pri 10 stupnoch :-), ale doma lieta v tricku, hoci je tam 18 stupnov.

Takze ja sa hlasim k tomu extremizmu :-), ovplyvnena anglickom, dufam, ze na to nedoplatime.
Yesterday is history, Tomorrow is a mystery, but Today is a gift. That is why it is called the present.
Obrázok používateľa
Dot

Ešte nikdy mi stabilita a istoty nezneli tak vulgárne (P. Hardoš)

expert

Založený: Pi 21.Okt. 2005 10:32

Odoslaťod Dot » St 21.Okt. 2009 9:57

Este som si spomenula - nas na outdoorovom kurze ucili "je ti zima na nohy, daj si ciapku na hlavu", lebo cez hlavu su najvacsie straty.
U deti to pouzivam, u seba moc nie, akosi mi tie usi priplacnute k hlave vadia, tak naozaj len ked mrzne...
A este nosi na krku "bufikov", to ma vyhodu, ze ak sa ochladi, tak sa z nich da urobit ciapka (ak ju nahodou nemaju). Tych nosime cela rodina aj v lete na hory, z toho isteho dovodu. Vyhovuje mi ich multifunkcnost, od celenky, cez gumku do vlasov, cez "sal", po ciapku...
Yesterday is history, Tomorrow is a mystery, but Today is a gift. That is why it is called the present.
Obrázok používateľa
Dot

Ešte nikdy mi stabilita a istoty nezneli tak vulgárne (P. Hardoš)

expert

Založený: Pi 21.Okt. 2005 10:32

Odoslaťod Zuz ana » St 21.Okt. 2009 9:57

No tak ja neviem ci som priserne zimoriva, ale ja som mala minuly tyzden cizmy, zimny kabat, ciapku aj rukavice a bolo mi fajn. Tento som vynechala ciapku. A ked bude mrznut, tak si dam pod rifle pancusky a pod kabat este jeden sveter a pripadne sal. A mozno na tom nieco pravdy je, ze potom si clovek zvykne, lebo teraz mi je fakt zima a tych vrstiev co pridavam ked mrzne uz nie je tak vela a napriek tomu mi potom uz tak zima nie je.

Maly ma pancusky, zateplene nohavice, bodynko s dlhym rukavom, vesticku, dve mikiny (alebo teplejsiu prechodnu bundicku) ciapku, kapucu a je cely vo fusaku . Nie je spoteny, takze mu je asi tak akurat.

A podla mna este aj zalezi ako dlho clovek vonku je. Ci ide z miesta A do miesta B, alebo ci ide na 2 hodinovu prechadzku.
Obrázok používateľa
Zuz ana

Tak sme sa dockali :)

expert

Založený: St 30.Júl. 2008 15:26

Odoslaťod Sasula » St 21.Okt. 2009 10:21

Učiteľku do toho nič, bude s ňou ona doma, keď bude chorá???
Veď ona by práve mala vedieť, že deti sú rôzne. :G
Ja mám dvoch školákov a každý vyžaduje inak teplo obliekať v rovnakom počasí, rovnakej škole, rovnakom dennom režime.
Ach, jaj, učky....
Sasula
expert

Mood: Happy
Založený: Ut 05.Sep. 2006 10:25

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Čo nás páli...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.