ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

co pod stromcek?

Deti medzi inými deťmi, s náhradnými "mamami" - učiteľkami. Zvládajú? Nezvládajú? Alebo nezvládame my?
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

co pod stromcek?

Odoslaťod ozujskova » Pi 16.Okt. 2009 9:21

uz teraz si lamem hlavu co kupit mojej malej na vianoce...uz by som jej nerada kupovala hacky...ma ich strasne vela a barbin ani nespocitam...rada by som jej kupila nieco co uz vyuzije ako vecsia...rada si kresli a paradi sa no kozmeticky stolik uz ma...ja ozaj neviem dajte mi nejake typy pre predskolaka :yes:
Obrázok

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
ozujskova

spali sme dnes celuuu noc...neuveritelne:-D

pokročilý

Mood: Happy
Založený: Ut 29.Apr. 2008 6:27

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: co pod stromcek?

Odoslaťod Martina z MT » Pi 16.Okt. 2009 10:03

Nalepky - bud samostatne harky na zdobenie veci, al. ako sucast nejakeho nalepovacieho-tvoriveho albumu.
Dalej paleta+stetce+temperky, modelovacia hmota (napr. modurit, ktory sa da varenim-pecenim aj vytvrdit) s formickami/vyrajocakami a malym valcekom, zlupovacie farby na sklo a ine kreativne veci.
Moje deti toto maju radi, ale je fakt, ze je to aj zavazok pre mna, ze si s nimi k danej aktivite sadnem a budeme tvorit s nimi (ale casom sa naucili mnohe cinnosti robit sami bez dozoru - pomozem nachystat, skontrolujem, pochvalim vytvor, vystavim a pomozem upratat).
AK CHCEM VIAC DOBRA NA SVETE, MUSIM HLADAT VIAC DOBRA V SEBE. . .
Obrázok používateľa
Martina z MT

Sloboda ducha!

expert

Založený: Po 24.Okt. 2005 12:55

Odoslaťod hypot » Pi 16.Okt. 2009 10:22

Ahoj

JA mam v plane to otocne kresielko z ikei....a knizky,od kazdeho jendu urcite a hracky uz ziadne,mozno este auto rpe barbinu...inak neviem,cakam na dalsie typy.... :D
Obrázok
hypot
expert

Založený: St 28.Jún. 2006 20:28

Odoslaťod palinka » Pi 16.Okt. 2009 13:46

stojan na malovanie? alebo nieco take, kam si pripne velky papier a na to maluje :)
Obrázok používateľa
palinka

univerzalna upratovacka. zas a znova. milujem ten film :)

expert

Založený: St 15.Aug. 2007 14:49

Odoslaťod corky » Pi 16.Okt. 2009 13:59

ozujskova, ja už asi 3-4 roky tiež vždy hovoríám, že Barbien ma strašne moc a NEKUPIM ... no potom nakoniec aj tak kúpim :blush: Ked vidím, ako na to strašne čaká, že ju dostane, tak neodolám ... Minulý rok sme my nekúpili, ale dostala od rodiny aj tak dve a strašne sa vytešovala, hoci ich má hádam 30 (možno aj viac...)

A ak chceš tipy - Puzzle alebo Puzzleball, knižku pre predškoláka s úlohami, nejakú detskú kozmetiku (ja kupujem v DM-ke, tam maju takú ružovú kolekciu všetkého možného, raz sme kupili aj sprcháč balený ako Barbie z ostrova), plastelínu s tvorítkami a vykrajovačkami, už aj nejaké školské potreby, figurky Littelest pet shop, bábiky Polly pocket, zažehlovacie perličky, nejaké moderné oblečko, čo by si inak nekúpila ....
Obrázok používateľa
corky

I choose to be happy...

expert

Založený: Pi 29.Aug. 2008 10:59

Odoslaťod slniecko » So 17.Okt. 2009 0:34

no neviem, podla mna k detom patria hracky a k Vianociam splnene priania...

...ale ked chces okrem toho aj nieco na rozvijanie svojej predskolacky tak...
- stavebnicu - deti, ktore sa hravaju so stavebnicami, sa lahsie ucia citat a pisat
- vkladanie koralok, vysivanie.... - na rozvoj jemnej motoriky, sustredenie
- pametove hry (pexeso, duha, hide-and-seek...)- na cvicenie pamati
- nejaky dychovy nastroj - flauticka, pistalka, ustna harmonika - na cvicenie jednak sluchu, jednak motoriky ust - kvoli uceniu jazykov
- kreativny material, sady - rozvoj tvorivosti

ked ma este nieco napadne, pridam (:
Amatéri postavili Noemovu archu, profesionáli Titanic...

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
slniecko

Luck is probability taken personally

expert

Mood: Cool
Založený: Št 20.Okt. 2005 23:44

Odoslaťod sama » So 17.Okt. 2009 5:52

Skús toto. Dcéra to má v škôlke a už si to pýta aj domov.
http://www.dobrenapady.info/logico-primo-rn26.htm
sama
začiatočník

Založený: Ut 28.Nov. 2006 18:57

Odoslaťod jana v. » Po 19.Okt. 2009 6:59

ja este neviem, ale dokoncujeme dom, zrejme sa tam tenty tyzden budeme stahovat. uz mam nalepky na stenu - tie planujem nalepit v noci na mikulasa, alebo na vianoce, uvidim. takze na vianoce dostanu asi nieco do izbiciek. a zrejme po jednej hracke - momentalne dcera chce auto na dialkove ovladanie, "ale tomu kazisvetovi, Janikovi, ho nepoziciame, kym bude nicit auta, budeme si ho pustat len s ockom"... tak ze by sme jemu nejaku babiku kupili? :lol: :lol: a zrejme nejaku knizku. aj tak dostanu este po rodine dost... a nieco uz mam prestahovane a mozem ti povedat, ze ja som nemala vsetkych babik tolko, co ma moja 4rocna dcera len barbin... takze len tak striedmo, lebo potom s tym mam len ja problem, kde poukladat.
ale teraz moj typ - ja som im vlani k meninam, kedze maju skoro naraz, kupila knizku z modryslon.sk o slonikovi Hubertovi. a postupne som kupila uz aj 2 predskolakom z rodiny. dej sa odohrava vo vasom meste, hlavnym hrdinom je tvoje dieta, pises im tam meno, ake ma byt v texte. pismenka su vacsie, aj pre prvacika, takze bude si moct citat aj sama. a mozes tam aj venovanie napisat, to je hned na zaciatku. je to robene tak, ze jedna 2-strana su obrazky a jedna je text, tusim okolo 40 stran spolu.
tento rok uz NEPRIBERIEM!!!
Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
jana v.
expert

Založený: Ne 23.Okt. 2005 20:25

Odoslaťod estee » Po 19.Okt. 2009 16:25

knizky pre predskolakov, encyklopedie
spolocenske hry, puzzle
rozne potreby pre princezne, koralky, celenky, tasticka, prip. aj cely kostym princeznej

u nas sa kupuju aj sportove potreby, bicykel, kolieskove korcule
moje dievčatá (2003, 2006, 12/2013)
Obrázok používateľa
estee
expert

Založený: Pi 21.Okt. 2005 6:02

Odoslaťod anjelicek24 » Po 19.Okt. 2009 16:34

No Sasenka dostane lego princeznickovy hrad, lego miluje a pohra sa s tym, ma uz niekolko velkych setov a zabavi sa s tym na hodiny... Dostane este asi bicykel a to je vsetko, nechceme to prehanat, kedze prave dostala velky darcek a este jeden dostane - musime jej zaplnit izbicku u nas po stahovani, takze sme pokupili aj kopu novych hraciek. Takze o dva mesiace toho nejako vela rozhodne nepotrebuje.
ObrázokMake a pregnancy ticker

Maximilian a Alexandra sa tesia na drobatko :)
Obrázok používateľa
anjelicek24

10300g/81cm

expert

Mood: Angry
Založený: Ut 13.Jún. 2006 20:13

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Škôlkari

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

Používame súbory cookie.