co pod stromcek?

Deti medzi inými deťmi, s náhradnými "mamami" - učiteľkami. Zvládajú? Nezvládajú? Alebo nezvládame my?
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

co pod stromcek?

Odoslaťod ozujskova » Pi 16.Okt. 2009 9:21

uz teraz si lamem hlavu co kupit mojej malej na vianoce...uz by som jej nerada kupovala hacky...ma ich strasne vela a barbin ani nespocitam...rada by som jej kupila nieco co uz vyuzije ako vecsia...rada si kresli a paradi sa no kozmeticky stolik uz ma...ja ozaj neviem dajte mi nejake typy pre predskolaka :yes:
Obrázok

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
ozujskova

spali sme dnes celuuu noc...neuveritelne:-D

pokročilý

Mood: Happy
Založený: Ut 29.Apr. 2008 6:27

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: co pod stromcek?

Odoslaťod Martina z MT » Pi 16.Okt. 2009 10:03

Nalepky - bud samostatne harky na zdobenie veci, al. ako sucast nejakeho nalepovacieho-tvoriveho albumu.
Dalej paleta+stetce+temperky, modelovacia hmota (napr. modurit, ktory sa da varenim-pecenim aj vytvrdit) s formickami/vyrajocakami a malym valcekom, zlupovacie farby na sklo a ine kreativne veci.
Moje deti toto maju radi, ale je fakt, ze je to aj zavazok pre mna, ze si s nimi k danej aktivite sadnem a budeme tvorit s nimi (ale casom sa naucili mnohe cinnosti robit sami bez dozoru - pomozem nachystat, skontrolujem, pochvalim vytvor, vystavim a pomozem upratat).
AK CHCEM VIAC DOBRA NA SVETE, MUSIM HLADAT VIAC DOBRA V SEBE. . .
Obrázok používateľa
Martina z MT

Sloboda ducha!

expert

Založený: Po 24.Okt. 2005 12:55

Odoslaťod hypot » Pi 16.Okt. 2009 10:22

Ahoj

JA mam v plane to otocne kresielko z ikei....a knizky,od kazdeho jendu urcite a hracky uz ziadne,mozno este auto rpe barbinu...inak neviem,cakam na dalsie typy.... :D
Obrázok
hypot
expert

Založený: St 28.Jún. 2006 20:28

Odoslaťod palinka » Pi 16.Okt. 2009 13:46

stojan na malovanie? alebo nieco take, kam si pripne velky papier a na to maluje :)
Obrázok používateľa
palinka

univerzalna upratovacka. zas a znova. milujem ten film :)

expert

Založený: St 15.Aug. 2007 14:49

Odoslaťod corky » Pi 16.Okt. 2009 13:59

ozujskova, ja už asi 3-4 roky tiež vždy hovoríám, že Barbien ma strašne moc a NEKUPIM ... no potom nakoniec aj tak kúpim :blush: Ked vidím, ako na to strašne čaká, že ju dostane, tak neodolám ... Minulý rok sme my nekúpili, ale dostala od rodiny aj tak dve a strašne sa vytešovala, hoci ich má hádam 30 (možno aj viac...)

A ak chceš tipy - Puzzle alebo Puzzleball, knižku pre predškoláka s úlohami, nejakú detskú kozmetiku (ja kupujem v DM-ke, tam maju takú ružovú kolekciu všetkého možného, raz sme kupili aj sprcháč balený ako Barbie z ostrova), plastelínu s tvorítkami a vykrajovačkami, už aj nejaké školské potreby, figurky Littelest pet shop, bábiky Polly pocket, zažehlovacie perličky, nejaké moderné oblečko, čo by si inak nekúpila ....
Obrázok používateľa
corky

I choose to be happy...

expert

Založený: Pi 29.Aug. 2008 10:59

Odoslaťod slniecko » So 17.Okt. 2009 0:34

no neviem, podla mna k detom patria hracky a k Vianociam splnene priania...

...ale ked chces okrem toho aj nieco na rozvijanie svojej predskolacky tak...
- stavebnicu - deti, ktore sa hravaju so stavebnicami, sa lahsie ucia citat a pisat
- vkladanie koralok, vysivanie.... - na rozvoj jemnej motoriky, sustredenie
- pametove hry (pexeso, duha, hide-and-seek...)- na cvicenie pamati
- nejaky dychovy nastroj - flauticka, pistalka, ustna harmonika - na cvicenie jednak sluchu, jednak motoriky ust - kvoli uceniu jazykov
- kreativny material, sady - rozvoj tvorivosti

ked ma este nieco napadne, pridam (:
Amatéri postavili Noemovu archu, profesionáli Titanic...

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
slniecko

Luck is probability taken personally

expert

Mood: Cool
Založený: Št 20.Okt. 2005 23:44

Odoslaťod sama » So 17.Okt. 2009 5:52

Skús toto. Dcéra to má v škôlke a už si to pýta aj domov.
http://www.dobrenapady.info/logico-primo-rn26.htm
sama
začiatočník

Založený: Ut 28.Nov. 2006 18:57

Odoslaťod jana v. » Po 19.Okt. 2009 6:59

ja este neviem, ale dokoncujeme dom, zrejme sa tam tenty tyzden budeme stahovat. uz mam nalepky na stenu - tie planujem nalepit v noci na mikulasa, alebo na vianoce, uvidim. takze na vianoce dostanu asi nieco do izbiciek. a zrejme po jednej hracke - momentalne dcera chce auto na dialkove ovladanie, "ale tomu kazisvetovi, Janikovi, ho nepoziciame, kym bude nicit auta, budeme si ho pustat len s ockom"... tak ze by sme jemu nejaku babiku kupili? :lol: :lol: a zrejme nejaku knizku. aj tak dostanu este po rodine dost... a nieco uz mam prestahovane a mozem ti povedat, ze ja som nemala vsetkych babik tolko, co ma moja 4rocna dcera len barbin... takze len tak striedmo, lebo potom s tym mam len ja problem, kde poukladat.
ale teraz moj typ - ja som im vlani k meninam, kedze maju skoro naraz, kupila knizku z modryslon.sk o slonikovi Hubertovi. a postupne som kupila uz aj 2 predskolakom z rodiny. dej sa odohrava vo vasom meste, hlavnym hrdinom je tvoje dieta, pises im tam meno, ake ma byt v texte. pismenka su vacsie, aj pre prvacika, takze bude si moct citat aj sama. a mozes tam aj venovanie napisat, to je hned na zaciatku. je to robene tak, ze jedna 2-strana su obrazky a jedna je text, tusim okolo 40 stran spolu.
tento rok uz NEPRIBERIEM!!!
Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
jana v.
expert

Založený: Ne 23.Okt. 2005 20:25

Odoslaťod estee » Po 19.Okt. 2009 16:25

knizky pre predskolakov, encyklopedie
spolocenske hry, puzzle
rozne potreby pre princezne, koralky, celenky, tasticka, prip. aj cely kostym princeznej

u nas sa kupuju aj sportove potreby, bicykel, kolieskove korcule
moje dievčatá (2003, 2006, 12/2013)
Obrázok používateľa
estee
expert

Založený: Pi 21.Okt. 2005 6:02

Odoslaťod anjelicek24 » Po 19.Okt. 2009 16:34

No Sasenka dostane lego princeznickovy hrad, lego miluje a pohra sa s tym, ma uz niekolko velkych setov a zabavi sa s tym na hodiny... Dostane este asi bicykel a to je vsetko, nechceme to prehanat, kedze prave dostala velky darcek a este jeden dostane - musime jej zaplnit izbicku u nas po stahovani, takze sme pokupili aj kopu novych hraciek. Takze o dva mesiace toho nejako vela rozhodne nepotrebuje.
ObrázokMake a pregnancy ticker

Maximilian a Alexandra sa tesia na drobatko :)
Obrázok používateľa
anjelicek24

10300g/81cm

expert

Mood: Angry
Založený: Ut 13.Jún. 2006 20:13

Odoslaťod corky » Po 19.Okt. 2009 16:39

jana v. píše:ale teraz moj typ - ja som im vlani k meninam, kedze maju skoro naraz, kupila knizku z modryslon.sk o slonikovi Hubertovi. a postupne som kupila uz aj 2 predskolakom z rodiny. dej sa odohrava vo vasom meste, hlavnym hrdinom je tvoje dieta, pises im tam meno, ake ma byt v texte. pismenka su vacsie, aj pre prvacika, takze bude si moct citat aj sama. a mozes tam aj venovanie napisat, to je hned na zaciatku. je to robene tak, ze jedna 2-strana su obrazky a jedna je text, tusim okolo 40 stran spolu.

toto je super darček, krásny originálny, odporúčam :)b My máme O víle Fialke.
Obrázok používateľa
corky

I choose to be happy...

expert

Odoslaťod sisaza » Po 19.Okt. 2009 18:39

ja mam v plane korcule na lad...
Obrázok používateľa
sisaza
začiatočník

Založený: Pi 25.Sep. 2009 18:43

Odoslaťod Kirkuša » Po 19.Okt. 2009 19:14

Piste piste dalej, ideme davat k Vianociam dar pre najlepsej kamosky 5,5 rocnu dcerku a stale vaham co vybrat. Chcem nieco ani nie prlis drahe ale ani lacnu "prkotinku".
Oni su cela rodina umelcov, aj deti maju talent a rodicia do nich nalezite investuju takze vselijake kreativne sady ci uz malovacie, modelovacie a ine od vymyslu sveta maju doma snad vsetko, oni "tvoria" v jednom kuse a aj tato mala pre nasu rodinu vyraba uz teraz pomerne zlozite dary vlastnorucne. Az sa hanbim, ci ju vobec nejak prihodne obdarujeme, ci budem mat tu spravnu invenciu..

PS: korcule uz ma (:
Kirkuša, nezbedník 2004, princezna 2007
Obrázok používateľa
Kirkuša

Subham astu sarvadžagatam.

expert

Založený: Ut 07.Aug. 2007 6:44

Odoslaťod sama » Po 19.Okt. 2009 21:19

U nás sa doma dcéra hráva aj s bábikami aj s autíčkami.
My to nerozlišujeme:
toto lego som kúpila pred rokom a ide na dračku: http://www.nipa.sk/e-shop/index.php?cPath=22_425 na tej stránke nájdeš aj tričká s rôznymi potlačami a moja dcéra sa teraz na piate narodeniny potešila aj takému s fotografiou našej rodiny a má ho ako nočnú košeľu. Moje deti sa tešia aj pletenému pulóvru, ak trafím ich farbu.
Ak by si však chcela investovať, odporúčam: http://babetko.rodinka.sk/index.php?id= ... pre-babiky a kontakt na tú firmu je ayrton@ayrton.sk Je to od dcérinych menín obľúbené.
sama
začiatočník

Založený: Ut 28.Nov. 2006 18:57

Odoslaťod skatka » Št 22.Okt. 2009 0:30

Skuste aj www.bess.sk, krasne vecičky.Syn ma do skoly teplakovu supravu so svojim menom a bol stastny az az,,,kazdemu musel povedat ze ma na teplackoch svoje meno :yes:
Obrázok
skatka

vydatá

Založený: Pi 17.Nov. 2006 9:57

Odoslaťod inka2 » So 24.Okt. 2009 14:03

Školskú aktovku, peračník - taký ten set ešte nezvyknete kupovať päťročným pod stromček?
Pod stromček som vybrala túto stavebnicu http://www.inehracky.sk/laq-mini-kit.php?data=bunny. Páči sa mi aj táto mandala http://www.inehracky.sk/iotobo.php?data=6.
Inak najviac sa u nás využijú rôzne koráliky na tvorbu bižutérie.Niečo také ako majú na http://www.koralky.sk/katalog/koralky/m ... ri-koralky alebo na http://www.stoklasa-sk.sk/koralky-rams- ... ok-x119309
Naposledy upravil inka2 dňa So 24.Okt. 2009 14:17, celkovo upravené 2 krát.
inka2
expert

Založený: Št 10.Nov. 2005 12:55

Odoslaťod corky » So 24.Okt. 2009 14:12

inka2 píše:Školskú aktovku, peračník - taký ten set ešte nezvyknete kupovať päťročným pod stromček?

moja to dostala až v júli k narodeninám... a oplatí sa počkať až do augusta, vtedy je super výber, teraz nemajú bohviečo
Obrázok používateľa
corky

I choose to be happy...

expert

Odoslaťod Frida » Ut 27.Okt. 2009 14:35

Aj ja mam predskolacku a velmi ju bavi kreslit,tak urcite nieco fajn na kreslenie :yes:
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Obrázok používateľa
Frida

expert

Mood: Happy
Obrázky: 0
Založený: Ut 27.Feb. 2007 13:06

Odoslaťod zrzka24 » Št 29.Okt. 2009 13:04

Mne sa velmi paci darovat plysiacika. V Cr maju predajnu ktora sa vola Mazlickov (neviem ci to existuje aj na SR) kde sa vlastne "narodi" plysiacik ktoreho si dieta vyberie. Vyberie si tvar plysiaka ktoreho si naplni vyplnou ako sa mu paci.Do bruska mu daju hviezdicku pre stastie. Vyberie mu meno. Odvazia ho, odmeraju, dostane rodny list a dieta si uz moze vybrat z ponuky oblecenia a doplnkov. Ide to sice dost do penazi ale ako napad nie je zly. Kazde dieta ma svojho oblubeneho plysiacika ci babiku....

A ako typy na darceky pre predskolacikov: urcite nieco tvorive. Ci uz pre vytvarne umenie, stavebnice, skladacky, puzzle, Knizky, s tym sa nic nepokazi.....
zrzka24

Vy sa mi smejete, že som iná... Ja sa smejem vám, že ste všetci rovnakí! :P

expert

Založený: Št 10.Nov. 2005 17:32

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Škôlkari

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.