Rodinne oslavy

Horúce, aktuálne témy, veci, ktoré Vás rozčuľujú , iritujú a iné problémy...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Rodinne oslavy

Odoslaťod Ina5 » Št 15.Okt. 2009 15:00

Otvaram novu temu. Nikde som nic podobne nenasla, tak preto.
Zaujimalo by ma zopar Vasich nazorov, postrehov... Ci robite velke rodinne oslavy, myslim oslavy deti, dospelych, narodeniny, meniny, nejake velke vyrocia -30-tka, 40-tka. Ci volate celu rodine, alebo idete niekam do restiky sa posadit k hotovemu stolu...
Mna uz totiz otravuje nekonecne dobiedzanie starych rodicov, kedy z budeme oslavovat- myslia, kedy ich uz pozveme. Bo v poslednej dobe bolo toho viac nez dost, stahovanie, zariadovanie, nova kuchyna, prerabka podlahy v jednej izbe, manzel stale sluzobne prec, plus aj vikendy. Najblizsi volny vikend mame 21.11. p:
Tak asi ich uz na ten datum pozvem nech to mam z krku.
Akoze varit nemam problem, len ta predstava, ze v sobotu zavesim doobeda manzelovi deti na krk a ja budem lietat ako striga na metla a upratovat/pratat :D /zdravim Miss, pridi pomoct/, poobede zas utekat na velky nakup. V nedelu zase deti muzovi na krku a ja varim, peciem, chystam. :scared: Potom sa vsetci nanominuju, obskakujem, mam nervy aby dcerazaspala, aby sa delegacia aspon vklude najedla. Najedia sa, zablahozelaju, a ja zas pracem :D :?!? a pracem.A vecer si vyflusnuta lahnem do postele.
Akoze takato predstava vikendu sa mi vobec nepaci. Radsej by som ju prezila niekde vonku, v prirode, na zahrade, aktivne ale inak.
Len starej skole to tazko vysvetlovat. Oni jednoducho chcu oslavovat. (: (: cu
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
Ina5
expert

Založený: St 23.Aug. 2006 21:04

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Rodinne oslavy

Odoslaťod slniecko » Št 15.Okt. 2009 15:15

Ina, robime. Ale jedlo vacsinou objedname, ak ide naozaj o vela ludi, alebo ideme do restauracie.
Amatéri postavili Noemovu archu, profesionáli Titanic...

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
slniecko

Luck is probability taken personally

expert

Mood: Cool
Založený: Št 20.Okt. 2005 23:44

Odoslaťod Mimka1 » Št 15.Okt. 2009 15:15

.U nas je to tak, že voláme rodinu na poobedie, cca 17.00. Prídu babky a švagrovci, aj kd po skusenostiach z rokov minulých ich volam na etapy. A vtedy akurát urobím nejaku obloženú misu (robím to rada a hostia to už aj čakaju), plus nejake slane, nejaké pomazanky a tak. Nič velke a naročné. Akurát promociu sme oslavovali v reštike, ale viac sa mi to ráta doma. No keby šlo o niečo vačšie, som asi za reštiku a každý si vyberie na čo má chuť.
Inak my klasika oslavujeme aj s mesačným odstupom, tiež kvoli mužovej víkendovej práci :?
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
Mimka1

a ideme na vec...

expert

Mood: Happy
Založený: So 08.Júl. 2006 12:08

Odoslaťod zrzka24 » Št 15.Okt. 2009 16:07

my nezvykneme oslavovat... ja nemam rada masovky. ked mala mala narodky pozvala som len nasich, a moju babku. manzelova rodina je daleko takze im by sa to ani neoplatilo cestovat....takze my sme mozno jedny z mala co neoslavujeme ale vobec mi to nechyba....
zrzka24

Vy sa mi smejete, že som iná... Ja sa smejem vám, že ste všetci rovnakí! :P

expert

Založený: Št 10.Nov. 2005 17:32

Odoslaťod Kirkuša » Št 15.Okt. 2009 16:28

Posledny kto u nas dokazal zdruzit rodinu na velke oslavy bol moj dedo (mamin otec). Bola to taka charizmaticka postava ze kvoli nemu sa vzdy dobrovolne schadzalo cele siroke pribuzenstvo z celeho Slovenska do ich velkeho bytu v centre BA kde zil so svojim najstarsim synom (mojim strykom) a jeho rodinou. Mimobratislavski tam vzdy prespavali potom.
Pohostenie sa riesilo tak ze kazdy daco doniesol, vzdy sa dohodlo kto co, ci uz navari alebo pripravi, strykova zena to logisticky riadila. Sama varila v obrovskych hrncoh a par zien s rodiny jej vzdy pomahalo, dosli skor a navarili spolu. Boli toho vzdy hrozne kopy, kazdy doniesol aj naviac aby sa blisol pred ostatnymi, potom nakoniec sa vzdy prebytky prerozdelovali. Takze kazdy nielen doniesol ale spravidla si aj odniesol...
Mam spomienky na totalne plny byt, hemzenie ludi a deti, bolo to fajn. Dedo bol osobnost dozil sa 90r. a dokonca bol culy a v pohode.
Odkedy zomrel nic take som uz nezazila, cele rodiny sa rozlietali, u muza toto nikdy neexistovalo v ich rodine...

Ja mam iny zivotny styl, ani by ma nelakalo takto az organizovat (aj ked zucastnit sa ani aj ano, ale nema kto to robit). Ale ako vravim ani nie je moc s kym rodiny su rozlietane.
Oslavy nasich deti deti - poznavi su len ich stari rodicia, pohostenie jednoduche, detom sa zatial neziada prilis stolovat a sediet dlho pri stole, chcu sa ked tak s navstevou hlavne vyhrat a je to predsa ich oslava. Ale aj to je take, jedni starki nedosli na dcerkine prve narodeniny hoci boli pozvani a o termine vedeli dlho dopredu, vraj mali doma robotnikov ktorych nemohli prelozit, nuz radsej nekomentujem..
Kamarati nasim detom ked uz zacinaju chodit na oslavy - v inom termine na zahrade, neformalne, baloniky, male pohostenie, vacsinou si opekame alebo ideme dakam na prechadzku potom za kratko.
My rodicia svoje sviatky - neoslavujeme, len doma spolu si zablahozelame.
Kirkuša + 2svište: štvrták a prváčka
Obrázok používateľa
Kirkuša

Subham astu sarvadžagatam.

expert

Založený: Ut 07.Aug. 2007 6:44

Odoslaťod palinka » Št 15.Okt. 2009 16:39

u nas sa masovo oslavuju len meniny (mame 4 pavlov), to sa stretneme my, moji rodicia a svokrovci u nasich, maju dom a bud grilujeme ,alebo niekto z nas navari a donesie. v septembri tiez, to maju narodeniny a meniny tiez maminy a muz a niekedy sa to spoji s oberackou. moja mamina ma vtedy vela roboty, ale ona sa vzdy na to tesi. s vacsou rodinou sa nestykame, je nas prilis vela...a nikto z nas na nejake oslavy nie je, preto s uz teraz hrozim,ked bude krpec v skolke, ze co s detskymi oslavami :yawn:
Obrázok používateľa
palinka

univerzalna upratovacka. zas a znova. milujem ten film :)

expert

Založený: St 15.Aug. 2007 14:49

Odoslaťod gombicek » Št 15.Okt. 2009 17:14

ina , uplne ta chapem :punk:
ja som chcela dat tiez pred nedavnom tuto temu.
ja mam problem stzm ze v manzelovej rodine sa oslavuje vo vlekom, gazdina pripravi slavnostny obed-polievka , dve hlavne jedla, 2-3 druhy zakuskov, tortu a papa sa, papa az kym neprasknes pri telke a potom kavicka a pripitky a znova...
avsak takato oslava byva len dva krat do roka u nich- 4 narodky + 3 meniny a druhy raz na vianoce. zial my doma to nemame tak dobre naplanovane a dcerky maju narodky a meniny v roznych mesiaocch a my tiez. atak sa odo mna ocakava ze budem oslavovat 8-krat do roka minimalne. dost mi to vadi, vsetka robota je mne, varim co chuti im a nie mne a mojim detom, a viem si aj krajsie stravenz cas predstavit :?!?
teraz zberam odvahu nato aby som im povedala nech aspon my rodicia oslavujeme bez nich. ako nato,poradte. nechcem ich urazit, pre nich je to fakt asi dolezite ale co je moc ,to je moc... :ZZ:
maminka+ princezna 2006+ princeznicka 2009
Obrázok používateľa
gombicek

..Ide to nejde to, nechame to na leto....

expert

Založený: So 03.Feb. 2007 19:10

Odoslaťod Ina5 » Št 15.Okt. 2009 17:23

Gombicka, presne tak to vnimam aj ja.
Cele mi to naozaj pride z ich strany akoze prideme sa dobre najest,nech nas niekto obskakuje, hlavne svokor si na toto divadlo potrpi, on to rad.
A varim, aby bolo hlavne vela a to co chuti im. A hlavne mi to pride ako strata casu, ktoreho ako rodina mame pre seba malo. :twisted:
Segra ta to vzriesila tak, ze u nich sa neoslavuje, ani oni k nikomu nechodia. Svagrina, ta ich pozve len na kavu a zakusok. Ale byvaju 5 minut pesi od seba.
Tak neviem, ci ostat pri kave a kolacoch, plus chlebiky.
Ja by som radsej prijala radsej spolocny vylet niekde s detmi, to by sme si skor vsetci uzili, ale to sa zas im nerata. :?!?
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
Ina5
expert

Odoslaťod akvi » Št 15.Okt. 2009 17:30

My neoslavujeme, ja neznasam velke oslavy a nedonutil by ma absolutne nikto, aby som stravila dva dni upratovanim a vyvaranim, len aby sa potom niekto mohol napratat, opit a odist a este mozno aj skritizovat, ze nie je poriadok dokonaly a ze jedlo mohlo byt aj lepsie.. :guns: Tak to teda nie..Ja som naucila uz aj svokrovcov, ze ked pridu, nech necakaju, ze ja budem vyvarat. Ono by to bolo aj zbytocne, pretoze nikto z ich rodiny by moje zdrave jedla nejedol. Oni su zvyknuti na slovensku klasiku, ktoru ja chvalabohu neovladam. Oslavujeme v podstate len synove narodky, aj to len velmi jednoducho - torta, ktoru robi moja mama (ona sa v tom vyziva, ja to neviem..) a nejaky pripitok, vela blaznenia sa so synom.. Je to jeho oslava a on viac oceni to, ze sa s nim vsetci hraju, ako nejake jedlo..
Ak ma prist navsteva (to su v drvivej vacsine nasi kamarati a nie rodina), tak sa vzdy dohodneme, kto co prinesie a varime spolocne. Je to dobra zabava a nikto tak nemusi mat stres, ze co ukuchtit.. Decka sa hraju spolu a my varime a kecame..

A ak by niekto z rodiny odo mna chcel oslavu, tak by som mu pekne nakazala, ze co ma priniest a ze nech necaka, ze bude 10 chodov.. Esteze to nemusim riesit.. :no:
akvi

.

expert

Obrázky: 0
Založený: Št 07.Sep. 2006 21:04

Odoslaťod čika: » Št 15.Okt. 2009 17:51

oslavujeme v restauraciach, vacsinou je to velmi prijemne.kazdy si da, na co ma chut, posedime, pokecame. nemam chut, cas a priestor na varenie, obskakovanie a upratovanie. to pre mna nie je oslava.
N (06) + O (09)
Obrázok používateľa
čika:

nikdy nebude konec

expert

Založený: St 18.Jan. 2006 14:55

Odoslaťod corky » Št 15.Okt. 2009 18:10

ak nemáš naladu a čas (prípadne podmienky) na rodinné oslavy, tak ich jednoducho nerob
ja nemám tiež rada masovky, ak ma pozvú, idem, ale sama oslavy nerobíme. radšej sa stretnem s ludmi, s ktorými si rozumieme a pokecáme v užšom kruhu.
deťom robíme na narodky oslavu s tortou, no pozývame len najbližšiu rodinu (starkích a krstných) ... ani by ma nenapadlo robiť nejakú velkú detskú oslavu, a už vobec nie v reštike

Dcerke sme robili velké krstiny v reštike a velkú oslavu 1. narodenín doma (cca 25 ludí), synovi už ani to nie. Krstiny sme robili už len s najbližšou rodinou a ostatní prišli potom - takže som mala naraz asi len 10 ludí v byte. Máme len byt, 20 ludí tu ani nemám kde napratať. A potom ten bordel v byte :roll: a kto by mi vyváral pre tolkých ludí... Do reštiky nechodíme, no neviem ako by sme tam s deckami vydržali a je to aj dosť drahý špás.

No na budúci rok má dcerka príjmanie a neviem, ako to mám urobiť. Najradšej by som pozvala zasa len najbližších a niekam do reštiky. Akože uvarila by som aj doma, len kvoli dcerke, aby mala slávnostný deň.
Obrázok
Obrázok používateľa
corky

I choose to be happy...

expert

Založený: Pi 29.Aug. 2008 10:59

Odoslaťod zrzka24 » Št 15.Okt. 2009 18:32

a ako riesite detske oslavy? myslim s kamaratmi a tak? nam sa blizi oslava 2 narodenin. Asi opat len nasi a babka. tak sa mi to paci... Minuly rok sme to mali tak ze sme vycestovali my k muzovej rodine (u nich sa oslavuje uplne vsetko, maju to tak zauzivane) takze dcera mala vlastne 2 oslavy. nastastie sama som chystala len tu jednu s nasimi ale to je to najmenej pre par ludi. mna to aj celkom bavi a bolo vidiet ze mala si ju uzivala....
zrzka24

Vy sa mi smejete, že som iná... Ja sa smejem vám, že ste všetci rovnakí! :P

expert

Založený: Št 10.Nov. 2005 17:32

Odoslaťod corky » Št 15.Okt. 2009 18:52

nerobím detské oslavy s kamarátmi... popravde, u nás to nie je bežné, nás nikam nevolajú a ani neviem, koho by som okrem detí z rodiny zavolala. Deti oslávia narodeniny v školke, v škole, kamaráti im zagratulujú tam.
Komerčné záležitosti typu oslava v McDonalde sa mi absolútne nepáčia. Keby som chcela robiť detskú oslavu, dám ju asi radšej do materského centra.
Obrázok
Obrázok používateľa
corky

I choose to be happy...

expert

Založený: Pi 29.Aug. 2008 10:59

Odoslaťod gemini » Št 15.Okt. 2009 19:12

tak my sme uplne ini. u nas sa oslavuje vsetko, narodeniny aj meniny. v poslednej dobe sviatky spajame, aby neboli tak casto. oslavuje zvlast moja rodina a zvlast manzelova. v restike robime oslavy len dievcatam, lebo to volame obe rodiny naraz a to je cca 19 ludi. darmo, ze byvema v dome, mame aj dlhy stol, ale po skusenosti z minulych rokov, ked som mala vyvarat obrovske kvantum jedla, sme to presunuli do restiky. tam mi to vyhovuje a aj ostatnym. teraz som mala narodky, vlastne mam ich dnes a minuly tyzden sme oslavovali s manzelovou rodinou a tento tyzdne buideme s mojou. ja to ale ako velku zataz neberiem. uvarim, nepeciem, kupila som strudle a babovku v lidli.
Obrázok
Obrázok používateľa
gemini

expert

Mood: Angry
Založený: Ut 28.Mar. 2006 20:31

Odoslaťod vacanze » Št 15.Okt. 2009 19:15

Ina5 - ja by som mohla písat litánie na tuto tému :rol8: a dakujem za pozravenie :)) a neznasam pratanie, nechcela by si teraz vidiet co mame doma :whist: :)) No k téme, oslavy ma nijako netankovali kým som bola slobodná, u nás doma to bolo tak, ze ked niekto mal sviatok, urobili sa chlebicky, poprípade kolac a otovrilo sa sampanske, ziadny stres, vyváranie, chobotiny, super rýchle, prakticke aj financne nenárocne, pozvalo sa max. 5 ludi, tento ideálny stav skoncil vydajom :rol8: vydala som sa do rodiny, kde oslavy su gro celeho zivota :)) :)) :)) moja svokra zboznuje oslavy, vypekanie, nervovanie sa kým to vsetko chysta a pratanie :rol8: popisem taký den ked sa oslavovali meniny ci narodeniny podotýkam, ze ziadne okruhle :rol8: takze 7.00 krik na svokra, nech si pohdne, lebo "nestihame" supanie zemiakov, varenie zemiakov krajanie na zemiakovy salat, pacovanie kuracich noh, priprava, robenie velkych designerskych mís, klepanie reznov, medzi tým huci vysavac, vyberaju sa sklá z vitríniek, rinčia pohare co sa leštia, vsetko musi byt tip - top, medzitým nervy, lebo pri nesnihaní s anieco rozbije, preleje sa kvet a pod. cca 14.00 nervozita narasta, pripravuju sa hranolky, zemiaky na opekanie, cca 16.00 varenie sa poamly konci, prichystane 3 masove chody, misy, zemiaky na 2 sposoby, kolace, alkohol lepsi vyber ako vo večierke od vedla, nervozita v plnom prude, ochkanie, že ni eje energia, pride navsteva konecne si vsetci sadnu, každý len je a je a ked navsteva odíde zase vsetko upratovat. Co z toho vyplyva? chlebicky a sampanske a nervy v klídku a financie na ucte 8)b :))
Ked Vám hodia pod nohy polená zakúrte s nimi
Obrázok používateľa
vacanze

Len ten zápas je stratený, ktorý je stratený v našej mysli

expert

Založený: So 10.Jún. 2006 19:17

Odoslaťod nea » Št 15.Okt. 2009 19:30

Baby, zabijete ma :guns: , ale ja praveze na taketo velke rodinne oslavy spominam s nostalgiou a slzou v oku. Ja som jedinacik, ale z maminej strany bola velka rodina, kopec bratrancov, pozvali sa este aj bratranci a sesternice z druheho kolena, takze na take meniny ci narodky sa nas bezne zislo aj 20. Babka bola famozna cukrarka, vzdy bola uzasna torta aj zakusky.... Mne to bolo vzacne, mat sa pohrat s tolkymi detmi, takze som si to pekne uzivala, vratane tajneho smirovania, o com sa bavia dospeli 8)b Potom stari rodicia umreli, uz to nemal kto drzat pokope, deti vyrastli a kazdy si zije svoj zivot, uz sa nestretavame :(
Ja by som kludne aj napiekla aj navarila, lebo ma to strasne bavi, aj popratala (so skripajucimi zubami sice)....no nie je s kym.

Takze asi aj tu plati, ze kazdemu je luto za tym, co nema a ten, kto ma toho cez mieru, je otraveny :wink:
Keep smiling!
Obrázok používateľa
nea

Life is a music, God is the DJ, world is the dancefloor

expert

Mood: Cool
Založený: Pi 23.Jún. 2006 11:35

Odoslaťod jahyba » Št 15.Okt. 2009 20:00

chapem ta, ale musim dat zapravdu aj nei- je fajn ked sa rodina stretne- ale nemalo by to byt pre teba tak vycerpavajuce- skusim poradit- pecivo suche co mozes s detmi aj tyzden dopredu -linecke a tak, polievku taku co sa da urobit vecer dopredu- napr. hovadziu alebo kapustnicu, a maso take co sa pecie- co potom len nakrajas a upravis-ja zvyknem hovadzie na divoko- tiez den dopredu -je to chutnejsie...a v den D len prilohu- a torty maju super mrazene v metre- alebo v nejakej cukrarni- predsa sa nezblaznis!
jahyba
začiatočník

Založený: St 16.Máj. 2007 20:40

Odoslaťod adyky » Št 15.Okt. 2009 20:34

My sme realtivne mala rodina, navstevujeme sa iba najblizsi. Oslavy riesime tak rozne. Nas dospelakov iba pri kavicke a kolaciku, pripadne nejakych chlebickoch. Do roka mavame tak 2 - 3 velikanske spolocne obedy, tradicne su u nas napriklad pecene kacice na Katarinu. Ja varim a moja mama vypeka.
Starsiemu synovi uz zopar rokov, co sme sa prestahovali do domu so zahradou, pripravujeme velke narodeninove oslavy s kamaratmi. Zostali sme dobra partia mamin este zo skolky a teraz sa stretavame pravidelne na narodeninach nasich deti. Vzdy je to velky mazec, vela priprav, torty, pochutky, vyzdobena zahrada, hry, raz sme zavovalali aj kuzelnika - je to parada a deti to zboznuju.
Uz len cakam, kedy bude chciet podobnu oslavu aj mladsi syn :) . Ten ma nanestastie narodeniny kratko po Vianociach, takze podobne velka oslava sa vo vnutri urobit jednoducho neda. Jemu budem musiet objednat nejaky detsky kutik. Raz sme boli pozvani na oslavu do Kiky a bolo tam fajn.
Obrázok používateľa
adyky

vydrzat!

expert

Založený: St 24.Máj. 2006 10:43

Odoslaťod mimulik » Št 15.Okt. 2009 21:04

Nerobím ich, neznášam masové oslavy a pokiaľ to naozaj nie je nutné, nezúčastňujem sa ich. Dcérka však pomaly ide do veku, kedy možno bude niečo také chcieť organizovať, tak kvôli nej to budem ochotná prekúsnuť. Nepočítam však, že by túžila po zvolávaní rodinného klanu, ale ak si bude chcieť urobiť oslavu s tromi-štyrmi kamarátkami, tak nebudem proti. Urobíme spolu výzdobu, objednám jej tortu, pripravím nejaké jednohubky... ale oslavy typu, kde dieťa pozve 20 detí (alebo viac), tak to nie. Veľké detské párty (len preto, že ich niekto videl v amerických seriáloch a chce byť strašne coooool p: ) absolútne nechápem, a nedajbože v MacDonalde :ble: . Zavolať naj... kamarátov je v poriadku, ale v rozumnom počte.

A čo sa týka rodinných osláv, svokra tá vždy príde, ale s tým, že ju dopredu upozorním, že žiadna oslava nebude, ak chce, môže prísť zablahoželať, ale strieborné príbore, starožitný porcelán ani desať chodov kvôli nej nerobím (vlastne kvôli nikomu). Podávam chlebíčky, jeden druh zákusku (ak pečiem ja) alebo kúpim určité množstvo v cukrárni, plus nejaké slané pečivo, káva, voda, ak chce alkohol, dostane aj ten. A ak by niekto v rodine trval na tom, že mám organizovať nejaké rodinné oslavy, tak by som si s ním o tom podiskutovala: jasne-stručne-výstižne :?!? Viem čas tráviť aj zmysluplnejšie :yes: Alebo by som pozvala takých vyrypovačov a pripravila nejaké super menu: špenátové listy s cestovinou, sójové plátky, praženicu z Tofu.... a viac by už určite neotravovali, pretože moja aj manželova rodina - to sú komplet mäsožravci.
A tiež sa dá urobiť oslava v reštaurácii, ale keď si predstavím, že by som mala pri každom sviatku hostiť 10-15 ľudí :scared: tak by som asi len na oslavy stále šetrila. Preto ďakujem, neprosím :wink:
"If you really want to do something you´ll find a way. If you don´t you´ll find an excuse..."
ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
mimulik

Nemožné je len to, čo nikdy neskúsiš.

expert

Mood: Tired
Založený: Po 23.Jan. 2006 21:02

Odoslaťod linaa » Št 15.Okt. 2009 21:10

u nas sa tiez vzdy vsetko oslavovalo, a prebiehalo to rovnako ako pises, ibaze som sa snazila stihnut to vsetko za jeden den, nech si nekazim dva. koncilo to strasnou unavou a hadkami a nervozitou a potom cvicene usmevy pre navstevu :no: takze teraz sme to zredukovali na oslavu deti, z toho nina je v lete, takze sa da byt na terase, matusove meniny v restauracii a narodky obidvaja v zime, takze podobny horor ako pises. ale tym, ze je to len dvakrat do roka a byvame za mestom a nasi ani svokra nemaju auto a v podstate sa do nasej domacnosti dostanu len dvakrat do roka + vianoce, tak sa na to aj vcelku tesim a hlavne oni sa tesia, ze zistia, co sme nove pokupili :)) no, smile, lebo vacsinou je to skor okukavanie nanovo zaspinenej steny, rozbite dvere, a zas nenamontovane lampy a este stale ziaden nabytok ani konferencny stolik, a kedy objednate tu dosku za kuchynsku linku, hlaavne ze mate novu postel a cele leto ste sa tulali kade-tade, a kedy dorobite zahradu a ostrihat stromy snad nie je taky problem a to ja by som stihla za tri dni, len ma na to pustite....zivo to vidim :crazy: :scared: jedlo moze aj spievat, nic ich nezastavi :lol: o dva tyzdne je to tu, dam im pecene gastany, vino, soletky a dovi :)b deti oslavuju s kamosmi v zariadeniach na to urcenych, vacsinou z vas nenavidenych - mcd, kika, mc, kino..tri krat som ich mala tu a niiiiiiiikdy viac :guns: to som po ich odchode matusovu izbu radsej zamkla a upratovali sme ju az po tyzdni, inak by ma porazilo..
Obrázok používateľa
linaa
pokročilý

Založený: Po 02.Mar. 2009 19:07

Odoslaťod Ina5 » Št 15.Okt. 2009 21:22

No, .....
Asi spravim nieco podobne. Ako pise linaa.
Nech sa naobeduju doma :D :mrgreen: , a nech sa dovalia na kavu, kolac pripadne nejake vino. A dovi.
Uz len ked si predstavim to stolovanie, pri nasich tigroch. :guns: :D , tak ma presla aj chut jest.
A presne ako pises linaa, to okukovanie, co nove, co by kde dali inak, ako by zariadili kt. izbu...
:ham: :punk:
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
Ina5
expert

Odoslaťod Dot » Pi 16.Okt. 2009 7:29

adyky píše:My sme realtivne mala rodina, navstevujeme sa iba najblizsi. Oslavy riesime tak rozne. Nas dospelakov iba pri kavicke a kolaciku, pripadne nejakych chlebickoch. Do roka mavame tak 2 - 3 velikanske spolocne obedy, tradicne su u nas napriklad pecene kacice na Katarinu. Ja varim a moja mama vypeka.
Starsiemu synovi uz zopar rokov, co sme sa prestahovali do domu so zahradou, pripravujeme velke narodeninove oslavy s kamaratmi. Zostali sme dobra partia mamin este zo skolky a teraz sa stretavame pravidelne na narodeninach nasich deti. Vzdy je to velky mazec, vela priprav, torty, pochutky, vyzdobena zahrada, hry, raz sme zavovalali aj kuzelnika - je to parada a deti to zboznuju.
Uz len cakam, kedy bude chciet podobnu oslavu aj mladsi syn :) . Ten ma nanestastie narodeniny kratko po Vianociach, takze podobne velka oslava sa vo vnutri urobit jednoducho neda. Jemu budem musiet objednat nejaky detsky kutik. Raz sme boli pozvani na oslavu do Kiky a bolo tam fajn.

Adyky, mozno by sa vam pacilo v Horskom parku - da sa tam prenajat horaren oproti kaviarni, v zime sa tam kuri v krbe, program pripravuje Monika, ktora jazdi s konikom - je zlata, pripravi vzdy vela hier, deti ju absolutne respektuju...minule mali aj maleho kuzelnika, asi 11 rocneho chlapca, velmi sikovny, moj starsi prisiel s vyplestenymi ocami, ze uz veri, ze kuzla existuju, lebo to maly Danko tak dobre predviedol :-). Stravu si nosime sami (nasi su letni, takze ja som vzdy nakupila zmrzliny, ovocie, oriesky... a deti si vyrabali zmrzlinove pohare), maminy posedia v kaviarni, kym maju deti program.
Yesterday is history, Tomorrow is a mystery, but Today is a gift. That is why it is called the present.
Obrázok používateľa
Dot

Ešte nikdy mi stabilita a istoty nezneli tak vulgárne (P. Hardoš)

expert

Založený: Pi 21.Okt. 2005 10:32

Odoslaťod SilvaK » Pi 16.Okt. 2009 7:33

U nás sa oslavujú meniny alebo narodeniny tak, že v sobotu alebo nedeľu prídu pogratulovať okolo piatej poobede. Nachystám studenú misu alebo chlebíčky, nejaký koláčik upečiem, kávička. Veľké oslavy, ako hostiny k prijímaniu, birmovke, promóciám sme odbavili v reštaurácii. Moju mamu pozývame na obed niekedy v nedeľu, keďže býva sama a je len cez cestu, aby jej nebolo smutno, ale to nerátame za návštevu. Ona je u nás doma, tak ako my u nej.
Svokrovci chodia na obed dvakrát do roka - na Vianoce a na Veľkú noc, jeden deň u nich, jeden u nás, jeden u mojej mamy. Ak by malo prísť viac ľudí na obed, už by som to riešila reštauráciou. Nie som dobrá kuchárka a mať nervy, že sa jedlo nepodarí....... :no:

Decká mávajú party, ale u nás sa to berie jednoducho, ako príležitosť, že sa spolu zabavia. Nachystám im chlebíky, čipsy, džús do džbánov, koláčiky, ovocie a ideme s mužom na dve hodinky von, nech sa zabavia a my máme kľud. :D Keď je pekne, tak si robia party na terase a hrajú vonku futbal, petanque alebo vybíjanú.
Moje lásky 1994, 1996, 1998
Obrázok používateľa
SilvaK

Yesterday is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift, that's why it is called the present." E.Roosevelt

expert

Založený: Pi 04.Aug. 2006 7:12

Odoslaťod čika: » Pi 16.Okt. 2009 7:52

dcerke sme robievali oslavu tiez v restike, teraz ich spojime aj so synom, su od seba o mesiac, tak sa urobi jedna oslava. ta restauracia je takmer priamo v parku, na pesej zone, s "vybehom" k fontane, takze ked to deti nebavi vnutri, mozu sa vysantit pred restikou (su jarni, takze je na to aj pocasie). ide o obed a kavu+tortu, ktoru si prinesieme. priznavam, ze to nie je najlacnejsie, ale raz do roka sa to da. su tam vsetci stari rodicia a nasi surodenci (a ich deti). je to aj jedina prilezitost, kedy sa obe nase rodiny stretnu, takze je to celkom fajn.
neokruhle oslavy nas dospelych robime tak ako pride, nie prilis organizovane, s kazdou rodinou zvlast, niekedy sa ide posediet do restiky, niekedy opekacka vonku...vacsinou to byvaju spojene oslavy, nakolko sme viaceri narodeni pokope. :yes:
N (06) + O (09)
Obrázok používateľa
čika:

nikdy nebude konec

expert

Založený: St 18.Jan. 2006 14:55

Odoslaťod Effka » Pi 16.Okt. 2009 9:15

No toto som akurat riesila vcera. svokra narodeniny 18.10, meniny mala teraz tiez, oslava nastastie 1. Do toho neter mala meniny a ze mame prist tam na oslavu, reku naco? aj tak vsetci ideme na oslavu k svokre v nedelu, poprajeme jej tam a navyse v sobotu mam narodeniny ja. svokra do pozoru ze kedy oslavujem? Kukam na nu o com toci, ze my si doma dame tortu ( my =ja ,muz a dcera) a kedze dcera ma koncom mesiaca meniny spojim to s nou. Ako to sak to tak nema byt :shock: no ciste kocurkovo, muz ich zrusil ze o com tocia ze tak oslavujeme uz roky.
Zhrnute: svokrovci oslavuju asi aj vypadnuty vlas, nasa strana radsej spoji 2 sviatky a ma klud. A pozyvam mamu na obed ( je sama) a svpkrovcov az na kavu o 4, lebo nevedia kedy vypadnut. Ja o 7 chcem mat klud. Ziadne obedy, salena ma nevolaju. Chlebicky, daka misa, kolac a dovi dopo. Aj ked nas volaju oni, resp svagrina,pogratulujem, zjem, posedim a odchod. Treba vediet aj kedy vypadnut a nuz ked to niekto nevie nesmie sa cudovat ze ho nevolaju. No a nakukovanie do izieb, to som zrusila hned , volne pristupna je detska, obyvak, do spalne si nezelam aby niekto chodil. Kukali sice na mna ako na divnu ( nie 1. ani posledny raz) ale nelezu mi tam.
Effka
expert

Založený: So 22.Okt. 2005 17:16

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Čo nás páli...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.