Revízorky vyhodili z MHD cudzinku s lístkom

Horúce, aktuálne témy, veci, ktoré Vás rozčuľujú , iritujú a iné problémy...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Revízorky vyhodili z MHD cudzinku s lístkom

Odoslaťod Jaruška » So 01.Aug. 2009 14:04

Ahojte, pred chvíľou k nám prišla na návštevu teta a je úplne šokovaná z toho, čo videla cestou v žilinskej MHD:

Stála v meste na zastávke a ešte pred odchodom autobusu sa čakajúcim prihovorila mladá turistka zo Španielska a poprosila o pomoc pri kúpe vhodného cestovného lístka. Ujali sa jej 2 asi trinásťročné po anglicky hovoriace dievčatá a pomohli jej kúpiť lístok v automate. Nastúpili do autobusu. Mladí kecali po anglicky a vraj to bolo to milé a všetci vraj mali taký príjemný pocit, že k nám na Slovensko chodia cudzinci a páči sa im tu.

Ohlásila sa kontrola cestovných lístkov. Aké však bolo prekvapenie, keď mladej Španielke, ktorá mala pre seba platný cestovný lístok, dali revízorky pokutu a ešte ju aj vyhodili z autobusu! Nemala totiž lístok pre svoj kufor na kolieskach. Revízorky doslovavyhodiili bezmocnú zarazenú a nechápajúcu dievčinu z autobusu na najbližšej zastávke a prikazovali jej kúpiť si ďalšie lístky pre seba aj pre batožinu. Zároveň ľudia videli, ako jej vypisujú pokutu a ona im dávala nejaké eurá, takže ju asi platila.

Tie revízorky nevdeli ani slovopo anglicky, celá komunikácia sa odohrávala tak, že revízorky kázali prekladať rozpačitým dievčatám. Všetci cestujúci v autobuse boli z takéhoto necitlivého a hrubého správania revízoriek totálne zaskočení. Všetko sa ale zbehlo veľmi rýchlo a zrazu bolo po všetkom a nikto už nestiholi zareagovať. Revízorky vystúpili so Španielkou. Debatili o tom celý autobus až po konečnú.Nemohli tie revízorky dievčaťu pokutu odpustiť a nechať ju v autobuse? Veď toľkokrát vidíme, ako revízorky odpustia pokutu aj takým, čo si to nezaslužia.

Teta nám to porozprávala a sme šoknutí aj my doma. Veď v zahraničí je to práve naopak - k cudzincom sú všetci milí, pomôžu a sú skôr ochotní odpustiť malý prehrešok z nevedomosti. Ale cudzinci na Slovensku to majú asi iné.

Čo si o tom myslíte?
Naposledy upravil Jaruška dňa So 01.Aug. 2009 14:40, celkovo upravené 1 krát.
Jaruška

...žeby .... ŽEBY!

expert

Mood: Happy
Založený: Po 24.Júl. 2006 22:38

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Revízorky vyhodili z MHD cudzinku s lístkom

Odoslaťod michaela24 » So 01.Aug. 2009 14:26

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Nic ine ma nenapada, len ze som z toho soknuta!!! K cudzincom a hlavne k tym slusnym by sme sa mali zachovavat asi inak :(
Obrázok používateľa
michaela24
pokročilý

Založený: Ut 02.Okt. 2007 10:24

Odoslaťod nez » So 01.Aug. 2009 14:28

nenormálne :roll: keby tak niekto z toho autobusu podal sťažnosť na tie revízorky.
nez

Odoslaťod Marcela » So 01.Aug. 2009 14:53

Spanielka bude mat iste o com rozpravat po navrate domov :(
Obrázok používateľa
Marcela
expert

Založený: Št 20.Okt. 2005 22:28

Odoslaťod emuci » So 01.Aug. 2009 14:58

No comment- vitajte na Slovensku :roll:
Obrázok
Obrázok Obrázok
emuci
expert

Mood: Cool
Založený: So 21.Júl. 2007 11:24

Odoslaťod mmonika » So 01.Aug. 2009 15:12

ked mas odmeny podla poctu chytenych a este si sakra dolezity
Obrázok <MM> Obrázok
Obrázok používateľa
mmonika

pracujem

expert

Založený: Pi 21.Okt. 2005 5:47

Re: Revízorky vyhodili z MHD cudzinku s lístkomRe: Revízorky

Odoslaťod Kalea » So 01.Aug. 2009 15:31

nez píše:nenormálne :roll: keby tak niekto z toho autobusu podal sťažnosť na tie revízorky.

Tiež si myslím, že by niekto mal na ne podať sťažnosť. Veď toto nie je normálne zaobchádzanie s ľuďmi :roll: :roll: :shock: :shock: . Navyše sa tá Španielka ešte pred cestovaním aj radila, aby mala správny lístok. A takto to dopadlo :shock: :shock: :evil: :( . Toto všetko by mal niekto opísať v tej sťažnosti.
Obrázok používateľa
Kalea

Šanca zaklope na dvere častejšie, ako si človek myslí, ale väčšinou nie je nikto doma.

expert

Založený: Ne 02.Júl. 2006 15:33

Odoslaťod Jaruška » So 01.Aug. 2009 15:37

Tá Španielka určite ani nevedela, o čo ide. Ale určite bude doma rozprávať.

Žeby náš dopravný podnik potreboval na svoju prevádzku investície zo zahraničia a oberal nič netušiacich cudzincov? Žeby bol taký ziskuchtivý za každú cenu?

Nie, podľa mňa je toto obyčajná ľudská neschopnosť a bezcitnosť dohromady . Veď tie ženy nevedeli komunikovať, nevedeli to vyriešiť, nevedeli podať základnú informáciu a celkom jednoducho odporučiť, ako by sa to dalo vyriešiť kompromisiom, a ešte si aj "zgustli" na tom, ako sa ukážu silnejšie pred úbohou turistkou a riadne jej to natrú v rámci svojich právomocí. Toto by ani dopravný podnik nemal tolerovať, veď mu robia hanbu.

A tým robia aj hanbu celému Slovensku.
Jaruška

...žeby .... ŽEBY!

expert

Odoslaťod Jaruška » So 01.Aug. 2009 15:41

Takže sťažnosť už išla, dala sme to tu všetci dohromady a poslali sme riaditeľovi DPMŽ, je tam všetko podrobne opísané a žiadosť o to, aby sa prijali opatrenia, aby sa také veci nestávali. Uvidíme, či na to vôbec zareagujú. Je dosť možné, že sa bude sťažovať ešte niekto iný z tých ostatných cestujúcich, lebo všetci boli zhrození.
Jaruška

...žeby .... ŽEBY!

expert

Re: Revízorky vyhodili z MHD cudzinku s lístkomRe: Revízorky

Odoslaťod Kalea » So 01.Aug. 2009 15:45

Jaruška píše:Takže sťažnosť už išla, dala sme to tu všetci dohromady a poslali sme riaditeľovi DPMŽ, je tam všetko podrobne opísané a žiadosť o to, aby sa prijali opatrenia, aby sa také veci nestávali. Uvidíme, či na to vôbec zareagujú. Je dosť možné, že sa bude sťažovať ešte niekto iný z tých ostatných cestujúcich, lebo všetci boli zhrození.

To som rada. Potom daj vedieť či a čo odpísali.
Obrázok používateľa
Kalea

Šanca zaklope na dvere častejšie, ako si človek myslí, ale väčšinou nie je nikto doma.

expert

Založený: Ne 02.Júl. 2006 15:33

Odoslaťod LIBERTAS » So 01.Aug. 2009 18:37

sila!

a sila je aj to, že sa jej nikto v tom autobuse nezastal!každý čumel ako na práve narodené tela, a potom sa mali o čom rozprávať a povyšovať!
druhá tvár Slovenska, každý čusí ako voš pod chrastou!som ticho, však mňa sa to netýka!
Obrázok používateľa
LIBERTAS

Happiness is not a state to arrive at, but a manner of traveling. ~Margaret Lee Runbeck

expert

Založený: Ne 23.Okt. 2005 13:33

Odoslaťod corky » So 01.Aug. 2009 19:02

za batožinu nad určitý rozmer skutočne treba zapaltiť cestovné!!!
Tarifné podmienky pre prepravu príručných batožín

1) Plateniu dovozného podliehajú príručné batožiny:
a) s rozmermi väčšími ako 30 x 40 x 60 cm,
b) tvar valca s dĺžkou nad 150 cm a s priemerom nad 20 cm,
c) tvaru dosky s rozmermi väčšími ako 5 x 80 x 100 cm.
2) Plateniu dovozného podliehajú aj príručné batožiny u ktorých čo i len jeden rozmer presahuje rozmery uvedené v ods.1.
3) Bezplatne sa prepravujú príručné batožiny:
a) príručná batožina alebo schránka so zvieraťom, ktorej rozmery nedosahujú rozmerov uvedených v ods.1 a pokiaľ nie sú vylúčené z prepravy,
b) drobné predmety, ktoré cestujúci môže podľa potreby držať v lone alebo v ruke,
c) hudobný nástroj (prenosný).
4) Detský kočík bez dieťaťa (prázdny) sa považuje za batožinu.

velmi sa to nedodržiava ... tie spolucestujúce dievčence to ani nemuseli vedieť
ale pamätám si to ešte z čias, ked som chodila na intrák s taškou, tak jeden šofer bol velice dôležitý a za tašky účtoval poplatok (lístky sa vtedy kupovali v autobuse)

len mna zaráža, ako s nou jednali, ved jej to mohli dať normálne doplatiť
a nerobiť velkú vec z toho... :roll:
Obrázok
Obrázok používateľa
corky

I choose to be happy...

expert

Založený: Pi 29.Aug. 2008 10:59

Odoslaťod alenka76 » So 01.Aug. 2009 19:28

:shock: sila......
Sa zas ukazala ta nasa pohostinnost a ako si navzajom pomahame :?
a zas sa Zilina vyznamenala!!teda MHD v Ziline!

ja som mala podobny zazitok-ked nakricali za rana na decko/ZS-tak 3 / a tak vynervovaneho ho vyhodili z autobusu-/mal mesacnik!
ja si uz davno myslim ze taketo panicky a pankovia nemaju vsetko v hlave v poriadku!
A+A+I
Obrázok používateľa
alenka76

expert

Obrázky: 0
Založený: So 05.Jan. 2008 18:45

Odoslaťod Jaruška » So 01.Aug. 2009 19:42

Áno, za batožinu sa naozaj má platiť cestovné, s tým sa naozaj nedá polemizovať a to mnohí z nás vedia. Ide však o to, že ťažko označiť tú španielsku dievčinu za čierneho pasažiera, lebo lístok pre seba mala a vopred mala snahu si zakúpiť, čo treba. Neviem teraz isto, ale pochybujem, že by na zastávkach stálo vyvesené cestovné aj po anglicky, a už vôbec neverím, že by tam bolo dôrazne upozornené, že pasažier s batožinou je povinný zakúpiť si lístok, ktorý platí pre batožinu. Navyše, keď jej v dobrej vôli pomáhali trinásťročné dievčatá, dá sa pochopiť, že ju neupozornili na to, že treba niečo iné ako lístok iba pre osobu.

Čo nás šokovalo bolo to, že to dievča vyhodili z autobusu a ešte jej aj zrejme dali platiť pokutu. Viem si ju predstaviť, ako tam chuderka stojí sama v cudzom meste, šokovaná tým, že sa chcela správať ako treba, ale z nejakého dôvodu jej to nevyšlo, musela zaplatiť pokutu a ešte ju aj vyhodili zo spoja, takže teraz celá procedúra môže začať odznova - ako sa dostane tam, kam chce, keď aj tak nerozumie našim dopravným poriadkom. Navyše tam okrem revízoriek neboli nijakí ľudia a ťažko predpokladať, že by jej ony pomohli potom, ako sa k nej správali. Tak sme to prezentovali aj v tej sťažnosti. Áno, revízorky teoreticky mali na to právo, ale mohli a vzhľadom k situácii jej aj mali jej poradiť aj niečo iné a mohli brať do úvahy, že lístok mala a teda len nemala všetky potrebné informácie na to, aby bol lístok kompletný. Mohli to riešiť inak.

Cestujúci sa jej v rámci možnosti zastali - niekto tam revízorkám aj navrhoval, aby si dokúpila lístok u šoféra. Nebolo to tak, že všetci cestujúci len "čumeli" a nikto sa nesnažil pomôcť. Vyšokovaní boli, to áno. Treba si však uvedomiť, že toto sa stalo medzi dvoma zastávkami a táto trasa je veľmi krátka a revízor je v spoji kráľom. A myslím, že jej a iným cudzincom pomáhame práve tak, že teta napísala sťažnosť - veď nám by to mohlo teoreticky byť jedno, nikoho z nás sa to teoreticky netýka a už je potom. Ale možno si v MHD uvedomia, že nám to nie je jedno a sme proti tomu, aby sa takýmto zbytočným zlým správaním poškodzovalo meno Slovenska.

To dievča šlo s najväčšou pravdepodobnosťou iba na vlakovú stanicu, čo bola už ďalšia zastávka po tej , na ktorej jej vyhodili. CL u nás platí na 5 zastávok, ona sa zviezla iba jednu.

Opakujem, to správanie revízoriek sa mi zdá čudné aj vzhľadom k tomu, že som raz videla,a ko ako nedali pokutu, lebo ich dotyčný ukecal. Raz ma jeden čiperný dôchodca skoro prevalcoval pri nastupovaní do autobusu, keď som si štukala lístok. On to očividne ani nemal v úmysle. Zato ho bol plný autobus - veselo žartoval s oprotisediacou pani. Keď prišli revízorky, začal sa im líškať, že zabudol, je starý, povedal im zopár komplimentov a bolo. Žiadna pokuta. Zato som nikdy nevidela v Žiline v MHD revízorku ani revízora, že by jemne sám od seba dohovoril vystrašenému ospalému školáčikovi alebo starej babke, aby nabudúce nezabúdali. Pekne im naparili pokutu. (Česť výnimkám, ktoré som nevidela). V Bratislave som však takých revízorov videla a myslím, že to bolo oveľa lepšie.
Jaruška

...žeby .... ŽEBY!

expert

Odoslaťod lubi71 » So 01.Aug. 2009 20:48

Asi tak pred rokom sa stalo niečo podobné tiež v žiline. Myslím že išlo o turistov z Holandska.
Mne sa tiež viackrát stalo, že ani jeden z dvoch značkovačov pri dverách nefungoval. Tak som behala aj s malým dieťaťom po trolejbuse a skušala kde sa dá označiť lístok a medzitým už išli aj tie čo predtým nereagovali. Asi by som tiež ťažkovysvetľovala revízorom, že mám pravdu. Presne ako tí turisti vlani, ktorí museli za toto zaplatiť pokutu.
A dopravný podnik doteraz tvrdí, že sa toto v žiadnom prípade nemože stať, lebo strojčeky sa stále kontroluju či su v poriadku.
lubi71

Založený: Po 02.Feb. 2009 23:34

Odoslaťod Jaruška » So 01.Aug. 2009 21:01

Toto očividne nie je dobrý prístup. Zahraniční turisti si to môžu interpretovať asi takto:

"Na Slovensko už nechoďme. Revízori, kontrolóri a väčšinou ani predavači, úradníci a iní ľudia, s ktorými môžeme prísť do styku, vedia len po slovensky, nedá sa s nimi komunikovať a sú nevyspytateľní. Oberajú nás o peniaze, ako sa len dá. Cítime sa tu ukrivdení, ale nemôžeme sa brániť. "

Nedávno sme sa vrátili z Grécka. Nikde nebol problém dohovoriť sa po anglicky. A pritom predpokladám, že úradný jazyk majú iba gréčtinu... A nevyrábajú pre zahraničných turistov žiadne problémy. Asi preto sa tam radi vracajú.

(A k tým strojčekom : Mne sa tiež stáva, že nefungujú aj 2 strojčeky v autobuse. Občas to poviem aj šoférovi, akože, aby vedel - len pokrčí plecom.)
Jaruška

...žeby .... ŽEBY!

expert

Odoslaťod slniecko » So 01.Aug. 2009 23:26

Jaruska, to je velmi fajn, ze to riesite. Drzim palce!
Amatéri postavili Noemovu archu, profesionáli Titanic...

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
slniecko

Luck is probability taken personally

expert

Založený: Št 20.Okt. 2005 23:44

Odoslaťod Kirkuša » Ne 02.Aug. 2009 14:44

Clovek ktory sa rozhodne robit revizora musi byt ista specificka povaha, nie kazdy by "na to mal" (zaludok). Tazko povedat kolko v tom hra nasledna profesna deformacia a kolko musia mat ti ludia uz v sebe tych vlastnosti ktore im dovolia to vobec robit a v tej robote "uspiet". Pravdupovediac nemam rada revizorov uz tak nejak od podstaty aj ked cestujem "slusne" vzdy ked ich zazijem, ovanie ma nieco neprijemne z nich, aj ked nemam dovod.
Ale co pocuvam toto konkretne chovanie a jednanie, to je snad akesi ich prednastavenie celkovo. O tom su revizori na SK, podobaju sa ako vajce vajcu. Je to zial tak..
Obrázok

Kirkuša, nezbedník 2004, princezna 2007
Obrázok používateľa
Kirkuša

Subham astu sarvadžagatam.

expert

Založený: Ut 07.Aug. 2007 6:44

Odoslaťod jaja1 » Ne 02.Aug. 2009 16:47

Mne sa to uz v Ziline tiez raz stalo, naparili mi pokutu aj ked som mala cestovny listok, lebo zhodou okolnosti do Ziliny som nechodievala casto a raz som takto isla na prelome rokov, kedy sa menili cestovne listky ( nie cena, ale farba!). Spokojne som si sedela s orazenym listkom, prisla ku mne revizorka, ukazala som jej ho a ona mi naparila pokutu, lebo ten listok bol prave tyzden neplatny. Vtedy zmenili listky. Nepochodila som ani na ich dopravnom podniku, lebo som si to mala pred cestou overit. :-( Nikto sa so mnou nebavil, nemala som mat pri sebe vopred kupene listky. ( ale to uz bolo velmi davno, kedy sa to takto robievalo, ze sa listky dali kupit aj do zasoby - teraz neviem, uz asi 10 rokov som nesla MHD, takze to uz mam iba ako spomienku na moje navstevy Ziliny)
jaja1
začiatočník

Založený: Št 20.Okt. 2005 22:16

Odoslaťod Jaruška » Po 03.Aug. 2009 10:51

Ahojte, ďakujem za podporu. Ja si tiež myslím, že na revízora musí mať človek žalúdok a povahu.

Možno by niekto namietal, že revízori to nemajú ľahké, veď koľkokrát musia "bojovať" s agresívnymi čiernymi pasažiermi. Ale tieto prípady, čo tu spomíname my, neboli čierni pasažieri, všetko sú to slušní ľudia, ktorí lístok mali a zakúpili si ho v dobrej vôli, že je správny. Som presvedčená, že by sa to malo rozlišovať. Prečo by všetkých mali hádzať do jedného vreca? A tiež ma uráža, keď revízori k nám všetkým pristupujú apriori ako k potenciálnym čiernym pasažierom a len náhodou máme platný lístok.Veď je to choré. Drvivej väčšine z nás by nkdy ani len nenapadlo cestovať v MHD načierno. Veď je to normálna služba, za ktorú je samozrejmé platiť. Nás by teoreticky tí čiermi pasažieri ani nemuseli zaujímať, lebo ich tiež odsudzujeme. Dopravný podnik by si mal nájsť takú cestu, aby kontroly nikoho neurážali.

Tiež ma ale hnevá, keď si ľudia lístok zaplatia a ešte aj tak musia tŕpnuť, či im revízor niečo nenájde, nevyhodí ich zo spoja a neurobí im scénu. To sa v podstate totiž môže stať kažému z nás, ak sa pozabudneme a batožina nám o pár centimetrov bude presahovať povolený rozmer, alebo sa vrátime z dovolenky a nestihneme si všimnúť, že sa lístky zmenili - teoreticky nás môžu vymáknuť na prvej ceste, lebo u nás, na našej zastávke nie je ani len infomačná vývesná tabuľa o cestovnom .

Teraz som práve v miestnych novinách čítala, že DPMŽ ročne pomocou svojich revízorov odhalí 4000 čiernych pasažierov a chcú zvyšovať efektivitu kontrol, lebo čiernych pasažierov je očividne viac. Ok, ale koľko bolo medzi tými čiernymi pasažiermi ľudí, ktorí si samozrejme chceli za cestu zaplatiť, lístok si kúpili aj ho mali označený, len nebol celkom v poriadku podľa predstáv revízorov? Koľko je medzi nimi bezbranných a zmätených starých ľudí, detí a cudzincov? Koľko úplne zbytočných trápnych scén sa v autobuse odohralo, zatiaľ čo skutoční a vedomí čierni pazažieri sa pochechtávali kdesi v kúte? Takto samotní kontrolóri zbytočne znižujú kultúru cestovania v MHD.

Ja mám v pamäti ešte inú príhodu: Donedávna ešte nemali ľudia nad 70 u nás cestovanie zdarma, teraz už našťastie majú. Známa našich známych nám rozprávala, čo sa jej nedávno stalo: Má vyše 70, cestovala sama a po nástupe si z čípovej karty odblinkla cestu - za nejakú malú sumu. Ale smola - mohla cestovať iba so sprievdocom, a keďže sprievodcu nemala, bol v tom nejaký háčik, revízorky ju vyvliekli z autobusu a dali jej zaplatiť pokutu. Na také niečo treba mať naozaj srdce z kameňa - so starou trasúcou sa pani takto zaobchádzať - pričom si lístok šťukla. Tá pani až plakala, keď nám to rozprávala. Jej rodina poslala sťažnosť na DPMŽ - neuspela, napísali do Žilinského večerníka a tam sa Dopravný podnik vyjadril, že celý postup bol správny a niečo v tom štýle, že revízorky sú dlhoročné a skúsené zamestnankyne. Následne ale mesto odhlasovalo, že cestujúci nad 70 môžu cestovať zadarmo, stačí im mať pri sebe čípovú kartu. Takže k niečomu pozitívnemu to predsa len viedlo.
Jaruška

...žeby .... ŽEBY!

expert

Odoslaťod františka » Po 03.Aug. 2009 18:21

:twisted: :shock: :twisted: :shock: :twisted: no to je SILA... myslím, že by sa to malo poriadne zmedializovať, aj televíziu na nich zavolať... to je vsutku hanba- nevravím, že za batožinu sa nemá zaplatiť, ale s takým prístupom by mali vyhodiť z autobusu skor tie revízorky :roll: ...
.
.
.
hlavne že pre Slovensko sa vybrala humoristická skratka (pori takých ako "triezvy ako Ír ") ..."Nepohostinný ako Slovák " čo malo značiť, akí sme všetci prehnane pohostinní...vždy som si myslela, že mali dať radšej "Žičlivý ako Slovák"..... :wink:
Obrázok používateľa
františka

Nehovor Bohu o tom, aký veľký je tvoj problém. Hovor svojmu problému o tom, aký veľký je tvoj Boh.

expert

Založený: Št 28.Feb. 2008 14:36

Odoslaťod justina » Po 03.Aug. 2009 21:32

to je fakt nechutny zazitok...a mne bolo doteraz vzdy revizorov luto, kedze som parkrat videla, ako sa na nich oboril nejaky vsevedko stylom: "Co otravujete ludi" , pritom kontrola je dolezita, inak by viac nez polovica ludi chodila nacierno - ak nie postupne vsetci :wink:
Myslim, ze dostanete z DPMZ taku nejaku odpoved ako v pripade starkej - ze postup bol spravny, lebo neznalost neospravedlnuje, za batozinu sa plati a blabla. Problem je v tom, a vzdy v takychto kauzach aj bude - ze nie vzdy to, co je spravne "de iure" je spravne aj ludsky. Revizori su ludia a nie stroje, tak by sa podla toho tiez mohli aj spravat. Inac myslim, ze aj v pripade, ze vam poslu nemastnu-neslanu odpoved, tak dotycne revizorky dostanu aspon maleho zdrba od sefika...aspon dufam.
ObrázokObrázok

ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
justina
expert

Založený: Ne 29.Okt. 2006 10:43

Odoslaťod Jaruška » St 05.Aug. 2009 9:15

Tak zatiaľ nič, poslali sme to iba mailom a prišlo nám, že si to v DPMŽ prečítali...
Jaruška

...žeby .... ŽEBY!

expert

Odoslaťod Ludka » St 05.Aug. 2009 11:00

tak len staznost, nic ine nezostava!

ale neboj ani so mnou sa nikto nemaznal v Rime v metre, v zivote som tam nebola, nevedela som kde sa kupuju listky a aky je system, a to som este nenastupila do metra a dali mi pokutu, nevedela som kde sa to kupuje a ako stika ci oznacuje. A ked som revizorovi povedala, ze mi nemame metro a neviem ako to funguje, nech mi to ukaze tak sa mi vysmial, ze take mesto nepozna, kde nie je metro. takze nielen u nas su "blbci"..... ale jedno plus aspon vedeli po anglicky.
Obrázok používateľa
Ludka

:)

expert

Založený: Pi 21.Okt. 2005 10:56

Odoslaťod františka » St 05.Aug. 2009 14:51

mno.... však aj ja som kedysi davno v Lyone platila pokutu, ale to bol moj risk a mohla som to čakať... :oops:
lenže revizori so mnou jednali slušne (dokonca zo seba vypotili nejake anglicke slova :lol: ) a po zaplatení pokuty ma nevyhodili von, ale nechali ma dojsť kam som chcela, nie ako hentie "revizorky"
Obrázok používateľa
františka

Nehovor Bohu o tom, aký veľký je tvoj problém. Hovor svojmu problému o tom, aký veľký je tvoj Boh.

expert

Založený: Št 28.Feb. 2008 14:36

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Čo nás páli...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.