pohyby

Keď rastie bruško, nič nie je banálne. Je to o novom svete, novom človiečikovi, nových vzťahoch, istotách i neistotách. Nič neprežívame tak intenzívne, ako toto obdobie.
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

pohyby

Odoslaťod ozujskova » Št 30.Júl. 2009 10:19

Chcela som sa opytat kedy zacina zena pri druhom dietati citit pohyby?ja som v 16tt a uz sa mi zdalo ze citim pohyby potom 2-3dni prejdu a nic potom zasa nieco...kedy to bude uz take naozaj? nejako si nepamatam ako to bolo pri malej...vtedy som mala pohyby az v 20tt teraz by to malo byt skor nie?
Obrázok používateľa
ozujskova

spali sme dnes celuuu noc...neuveritelne:-D

pokročilý

Mood: Happy
Založený: Ut 29.Apr. 2008 6:27

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: pohybyRe: pohyby

Odoslaťod Kalea » Št 30.Júl. 2009 10:27

ozujskova píše:Chcela som sa opytat kedy zacina zena pri druhom dietati citit pohyby?ja som v 16tt a uz sa mi zdalo ze citim pohyby potom 2-3dni prejdu a nic potom zasa nieco...kedy to bude uz take naozaj? nejako si nepamatam ako to bolo pri malej...vtedy som mala pohyby az v 20tt teraz by to malo byt skor nie?

Je to individuálne. Pri prvom dieťati naozaj okolo 20. týždňa, pri druhom a ďalšom väčšinou stále o niečo skôr. Kľudne by si ich mohla cítiť už aj teraz, ale ak si si nie istá, predpokladám, že tak okolo 18. týždňa ich už budeš cítiť určite.
Obrázok používateľa
Kalea

Šanca zaklope na dvere častejšie, ako si človek myslí, ale väčšinou nie je nikto doma.

expert

Založený: Ne 02.Júl. 2006 15:33

Re: pohyby

Odoslaťod emuci » Št 30.Júl. 2009 11:19

Ja som zacala citit od 16-17 tt. pri prvom dietati od 20 tt. je to individualne, zalezi aj od postavy aku mas, ci si chudsia alebo nie. Ale tieto pohyby od zaciatku nemusia byt pravidelne, tj. nemusis sa bat, ked ich par dni necitis :wink:
Obrázok
Obrázok Obrázok
emuci
expert

Mood: Cool
Založený: So 21.Júl. 2007 11:24

Odoslaťod zdenka1 » Št 30.Júl. 2009 11:34

pri prvom v 18tt, pri druhom v 16tt
zdenka1

expert

Založený: St 20.Sep. 2006 17:03

Odoslaťod vacanze » Št 30.Júl. 2009 12:43

v 17 tt
Ked Vám hodia pod nohy polená zakúrte s nimi
Obrázok používateľa
vacanze

Len ten zápas je stratený, ktorý je stratený v našej mysli

expert

Založený: So 10.Jún. 2006 19:17

Odoslaťod bagetka » Št 30.Júl. 2009 14:02

Pri prvom presne v 20tt a pri druhom v 17tt, takze to co citis už môžu byť pohyby.
Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
bagetka
začiatočník

Založený: So 21.Mar. 2009 14:25

Odoslaťod ozujskova » Po 10.Aug. 2009 6:26

Ahojte ja som taky strachopud....prv citim v bruchu taku rybicku co mi klopka na pupok a potom zasa par dni nic a potom zasa klop,klop....je vsetko v poriadku?boze ja si nepamatam ako to bolo pri malej a teraz sa citim jak histericka baba....asi sa moc sledujemnakolko ani nieje iste ci som cca 17tt lebo som nemala udany dpm...lebo som ho nevedela :roll: tak som cca 16-17ttt...
Obrázok

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
ozujskova

pokročilý

Odoslaťod maminnka » Pi 06.Nov. 2009 12:27

dovolim si nadviazat na tuto temu :)

som klasicka stresujuca tehotna matka, co porovnava obe tehotenstva, napriek tomu, ze veeelmi dobre viem, ze to je blbost, ze kazde je ine a ze nemam porovnavat...

ale, viete, cervik pochybnosti hloda, tak vas prosim o radu...

ked som cakala syna, ten sa v brusku hybal takmer neustale, kopkal, mrvil sa... toto druhe babetko je take pokojne, ze ja sa stale viac a viac obavam, ci je vsetko OK. Napriklad... celu noc sa ani nepohne, v noci sa budim, prevraciam, aby som zacitila aspon slabucky pohyb... aj cez den sa hybe malinko. Sem tak kopne, niekedy je tych pohybov viac za sebou... niekedy sa aj niekolko hodin nehybe a ja uz, samozrejme, stresujem.
Pred tyzdnom sme boli na 4D ultrazvuku, tiez sa velmi malo hybalo, takmer vobec, len sem tam rucickami, doktor babetko vysetril dokladne a povedal ze je OK. No ale ten cerviiik staaaale vrta...

preto sa vas chcem opytat, ako casto ste citili pohyby? Hovori sa tusim, 8 krat denne? Mali ste niektora taketo pokojne babetko?
Obrázok Obrázok
Obrázok používateľa
maminnka

začiatočník

Založený: Pi 05.Jan. 2007 21:50

Odoslaťod ozujskova » Pi 06.Nov. 2009 13:47

mala bola taka leniva,ze som ju musela sem,tam pomrvit aby sa pohla a...ale tento chlapec je taky zivy,ze mi div bok nevytrhne :crazy:
Obrázok

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
ozujskova

pokročilý

Odoslaťod blankac » Pi 06.Nov. 2009 18:11

Ahojte tehuľky,
dnes som začala 14 tt a cítim pohyby. Je to normálne, že tak skoro? Teraz čakám druhé bábo, ale neviem si spomenúť ako to bolo pri prvom. Mala z vás niektorá pohyby tak skoro?
Vďaka
blankac

Založený: Ut 06.Jan. 2009 13:25

Odoslaťod anjelicek24 » So 07.Nov. 2009 21:01

blankac píše:Ahojte tehuľky,
dnes som začala 14 tt a cítim pohyby. Je to normálne, že tak skoro? Teraz čakám druhé bábo, ale neviem si spomenúť ako to bolo pri prvom. Mala z vás niektorá pohyby tak skoro?
Vďaka

Ja som Sasenku tiez citila uz v 14. tyzdni... Ale bolo to take jemnulinkeeee... Uvidime, ako to bude pri druhom :whist: Saska a babo maju termin skoro ten isty den, tak to budem moct porovnavat. Saska sa mi zacala hybat po silvestrovskej noci (co drahy tak chrapal, ze som nemohla spat)... Takze mimco ak sa bude drzat sestricky by sa malo 4.1. zacat hybat :)) Uz mi sibe, ale totalne :))
ObrázokMake a pregnancy ticker

Maximilian a Alexandra sa tesia na drobatko :)
Obrázok používateľa
anjelicek24

10300g/81cm

expert

Mood: Angry
Založený: Ut 13.Jún. 2006 20:13

Odoslaťod zrzka24 » So 14.Nov. 2009 10:15

maminnka nasa hviezda bola tiez strasne kludne babetko v brusku. ja som nepoznala takmer vobec kopanceky.len jemne mrvenie... Tiez ma to znepokojovalo a obavala som sa ci je vsetko v poriadku.... Ona je v podstate doteraz velky kludas (ak neratam terajsie obdobie vzdoru) tym ze bola taka kludna som prvy pohyb pocitila okolo 20tt.To som bola medzi poslednymi v teme. Bude to v poriadku neboj:)
zrzka24

Vy sa mi smejete, že som iná... Ja sa smejem vám, že ste všetci rovnakí! :P

expert

Založený: Št 10.Nov. 2005 17:32

Odoslaťod maminnka » St 18.Nov. 2009 9:42

anjelicek24 píše:
blankac píše:Ahojte tehuľky,
Vďaka

Ja som Sasenku tiez citila uz v 14. tyzdni... Ale bolo to take jemnulinkeeee... Uvidime, ako to bude pri druhom :whist: Saska a babo maju termin skoro ten isty den, tak to budem moct porovnavat. Saska sa mi zacala hybat po silvestrovskej noci (co drahy tak chrapal, ze som nemohla spat)... Takze mimco ak sa bude drzat sestricky by sa malo 4.1. zacat hybat :)) Uz mi sibe, ale totalne :))

anjelicek, uz si krasne babatkovo namotana :)
Obrázok Obrázok
Obrázok používateľa
maminnka

začiatočník

Odoslaťod maminnka » St 18.Nov. 2009 9:42

zrzka24 píše:maminnka nasa hviezda bola tiez strasne kludne babetko v brusku. ja som nepoznala takmer vobec kopanceky.len jemne mrvenie... Tiez ma to znepokojovalo a obavala som sa ci je vsetko v poriadku.... Ona je v podstate doteraz velky kludas (ak neratam terajsie obdobie vzdoru) tym ze bola taka kludna som prvy pohyb pocitila okolo 20tt.To som bola medzi poslednymi v teme. Bude to v poriadku neboj:)

dakujem, uz som pokojnejsia, mala sa hybe viac, v noci a doobeda o nej sice takmer neviem, ale popoludni a vecer je aktivna :)
Obrázok Obrázok
Obrázok používateľa
maminnka

začiatočník

Odoslaťod ozujskova » St 18.Nov. 2009 9:56

maminnka píše:
zrzka24 píše:maminnka nasa hviezda bola tiez strasne kludne babetko v brusku. ja som nepoznala takmer vobec kopanceky.len jemne mrvenie... Tiez ma to znepokojovalo a obavala som sa ci je vsetko v poriadku.... Ona je v podstate doteraz velky kludas (ak neratam terajsie obdobie vzdoru) tym ze bola taka kludna som prvy pohyb pocitila okolo 20tt.To som bola medzi poslednymi v teme. Bude to v poriadku neboj:)

dakujem, uz som pokojnejsia, mala sa hybe viac, v noci a doobeda o nej sice takmer neviem, ale popoludni a vecer je aktivna :)

maleho ani ja doobeda vobec necitim...ale vecer mi to da dostatocne najavo.ze je tam :crazy:
Obrázok

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
ozujskova

pokročilý

Odoslaťod zrzka24 » St 18.Nov. 2009 10:03

maminnka píše:

jeeeeeeeeej takze dievcatko???:) gratulujem!!!!!
zrzka24

Vy sa mi smejete, že som iná... Ja sa smejem vám, že ste všetci rovnakí! :P

expert

Založený: Št 10.Nov. 2005 17:32

Odoslaťod maminnka » St 18.Nov. 2009 13:53

zrzka24 píše:
jeeeeeeeeej takze dievcatko???:) gratulujem!!!!!

:yes: dakujem :yes:
Obrázok Obrázok
Obrázok používateľa
maminnka

začiatočník

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Tehotenstvo a pôrod

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.