Jazvy po kiahniach

Horúce, aktuálne témy, veci, ktoré Vás rozčuľujú , iritujú a iné problémy...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Jazvy po kiahniach

Odoslaťod slniecko » Št 30.Júl. 2009 1:27

Kedy sa tvori jazva po kiahniach?
Ja viem tak, ze ak sa strhne/roaskriabe ta vyrazka. Je to tak?
Co sa da urobit, ak je uz strhnuta? Da sa to niecim natierat? Contratubex, alebo co? Alebo su nejake babske rady?
Amatéri postavili Noemovu archu, profesionáli Titanic...

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
slniecko

Luck is probability taken personally

expert

Mood: Cool
Založený: Št 20.Okt. 2005 23:44

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Jazvy po kiahniach

Odoslaťod zuzi » Št 30.Júl. 2009 6:34

Moja dcerka mala velmi velke vyrazky, takze jej zostali jazvicky aj tam, kde si vyrazky nestrhla. Nastastie tie najvacsie su na chrbatiku, ale zopar ma aj na tvaricke, su sice takmer neviditelne, ale ja ich predsa len vidim :( . Ked sme boli na koznom, pytala som sa aj na to, ci sa s tym da nieco robiot a kozna mi povedala, ze nic, ze jazvy uz ostanu :( . Ja len dufam, ze vekom budu stale mensie a slabsie.
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
zuzi
expert

Založený: Št 20.Okt. 2005 16:26

Re: Jazvy po kiahniachRe: Jazvy po kiahniach

Odoslaťod tereza » Št 30.Júl. 2009 6:35

slniecko píše:Kedy sa tvori jazva po kiahniach?
Ja viem tak, ze ak sa strhne/roaskriabe ta vyrazka. Je to tak?

Veru tak...nam sa podarilo nechtiac odskriabnut len jednu vyrazku, aj to zrovna v strede cela :evil: :evil: :evil:
Malej tam zostal akoby maly "krater" a tiez by ma velmi zaujimalo ako by sa dal odstranit...zatial som sa nedopatrala k nicomu, zda sa ze to bude mat dozivotnu pamiatku :roll:
Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
tereza

zivot je krasny :o))

expert

Založený: Po 24.Okt. 2005 6:07

Odoslaťod Eka » Št 30.Júl. 2009 9:06

Tiez som predpokladala, ze ostavaju jazvicky tam kde sa ta chrasticka strhne, ale synovi ostala jazvicka na mieste, kde ju nasilne nikto nestrhol ... Bola to jeho prva a aj najvacsia kiahna. Ma to ale na chrbatiku, teda tak viac zboku, takze som to neriesila.
Dcera mala vyrazticiek velmi vela, ale skor drobnejsich ... sama si podla mna nestrhla nic, teda nezaregistrovala som :-) a ani ziadne jazvickove stopy po kiahnach nema, aspon som nespozorovala :-)
Ale existuju rozne pripravky na jazvy, treba sa asi poradit s lekarkou alebo aspon v lekarni, ak mate pocit, ze ta jazvicka prekaza. Skusenost s takymi pripravkami ale absolutne nemam ...
Obrázok používateľa
Eka
expert

Založený: Pi 21.Okt. 2005 19:31

Odoslaťod LubikaS » Št 30.Júl. 2009 9:12

Ja mám veľmi dobré skúsenosti s Dermatixom - natierali sme si s tým s manželom jazvy po vybratí znamienok a vyhojili sa pekne. Samozrejme nie sú neviditeľné, ale fakt oveľa jemnejšie. Neviem ale, ako to zaberie na jazvičky po kiahňach, keďže naša malá ich ešte nemala.
Obrázok

Obrázok
LubikaS
expert

Založený: Pi 04.Nov. 2005 21:34

Odoslaťod akvi » Št 30.Júl. 2009 9:45

Ja mam skaredu jazvu na ruke - mama mi vravela, ze som si tam kiahnu zurivo skrabala, preto mi to tam ostalo...A vekom sa to nezlepsilo bohuzial..vzdy je to skareda jazva velkosti sosovice.. :? na ruke to nastastie az tak nevadi, tak to neriesim..Urcite pomozu tie kremy na jazvy - kamoska mala rozbite celo a nic jej tam nevidno.. a este laser..Ten zabral mne na slepakovu jazvu a aj na poporodne sitie. Laser je fakt veeelmi ucinny...odporucam..
akvi

.

expert

Mood: Happy
Obrázky: 0
Založený: Št 07.Sep. 2006 21:04

Odoslaťod Eka » Št 30.Júl. 2009 9:55

AKVI, aj na stare jazvy? ten laser myslim.
Ja mam na pleci relativne velku po operacii klucnej kosti ... cca 10-rocnu. Nic som s tym nerobila, iba sa nejak stotoznila s tym, ze velke a siroke vystrihy nosit nebudem :-)
Obrázok používateľa
Eka
expert

Odoslaťod akvi » Št 30.Júl. 2009 10:58

Eka - laser je ucinny na nove aj na stare jazvy. Bola som velmi milo prekvapena, aky mal ucinok. Sama by som na take nieco nikdy nesla - tiez som zmierena so svojou skaredou slepakovou jazvou.. ale rodila som v BS a tam davaju laser na poporodne sitie - mne ho aj vdaka tomu skoro vobec nevidno :D A kedze tam bola veeelmi mila dr., tak aplikovala ten laser aj na strie a kedze ja som strie mala veeelmi minimalne, ale videla moju uzasnu slepakovu jazvu, tak mi to davala aj na nu. Neverila som, ze by tych par "laserovani" mohlo pomoct, ale bola som prekvapena, ako sa ta jazva scvrkla. Mam ju dost skaredu, taku velmi siroku a nepravidelnu a po tom laseri sa ocividne stiahla. Keby som nevedela, co s peniazmi, tak si este par krat pojdem dat :lol:
akvi

.

expert

Odoslaťod Baba Jaga » Št 30.Júl. 2009 11:54

Nasej tiez zostala jazva...na nose..tam mala prvu a aj poslednu vyrazku...tiez si skriabala....mozno si tam da ked vyrastie piercing(ani neviem ako sa to pise) :lol: :lol: :lol: synovi nezostali ziadne..aj ked sa skriabal....pokial viem,jazvy po kiahniach...su na stalo...pravda,malym detom sa casom trochu stratia...ako rastu....
Baba Jaga
začiatočník

Založený: Št 01.Mar. 2007 8:36

Odoslaťod eva_a » Št 30.Júl. 2009 13:35

tiez mam po kiahnach jazvy na tvari
po prvej na brade, tu som nezokrabla, ta vyzera ako pupenec nie ako krater
a na pravom lici asi tri rozneho priemeru kratery, ale su uz dost nenapadne, no po precitani prispevku od akvi asi viem na co si budem setrit :wink:
na tom lici mam od toho, ze som vtedy spavala na tej strane a obliecky na vankusi som mala z vtedy moderneho dederonu, sice ruzoveho kvietkovaneho, ale pomerne drsneho :roll:
Eva & Ludka 2.10.2004 & Marek 27.2.2008
Obrázok Obrázok
Obrázok používateľa
eva_a

expert

Založený: Pi 21.Okt. 2005 20:49

Odoslaťod Táňa » Št 30.Júl. 2009 14:54

zuzi píše:Moja dcerka mala velmi velke vyrazky, takze jej zostali jazvicky aj tam, kde si vyrazky nestrhla. Nastastie tie najvacsie su na chrbatiku, ale zopar ma aj na tvaricke, su sice takmer neviditelne, ale ja ich predsa len vidim :( . Ked sme boli na koznom, pytala som sa aj na to, ci sa s tym da nieco robiot a kozna mi povedala, ze nic, ze jazvy uz ostanu :( . Ja len dufam, ze vekom budu stale mensie a slabsie.

Tak moja staršia dcéra ich má iba tam, kde si chrasty zoškrabala a vekom a rastom jej aj tie jazvy rastú.... má ich hlavne na tvári.... :roll:
Aj preto jej zatiaľ nechcú vybrať jedno materské znamienko na čele, že tá jazva s ňou bude rásť... :?

Prípravky sme neskúšali žiadne, som zásadne proti chémii a laser nie je šanca, ona je zasa proti všetkým lekárom a aj zásahom na jej "telo"... :D
Obrázok používateľa
Táňa

expert

Založený: Št 20.Okt. 2005 18:09

Odoslaťod Eka » Št 30.Júl. 2009 15:01

Baba Jaga píše:.pravda,malym detom sa casom trochu stratia...ako rastu....

pripadne sa im tym rastom zvacsia .. proste porastu s nimi ... teda tot moja laicka uvaha ... Tanou potvrdena.
Ja mam na ruke taku rovnu dlhsiu jazvu ... spomienku na zehlicku :-) a ta teda so mnou urcite rastie ... ale zase nieje to nic skarede. V podstate vsetky co sa mi pritrafili v detstve (tusim som bola pekne "kvitko" :-) ) sa rastom zvacsili.
Obrázok používateľa
Eka
expert

Odoslaťod uziva » Št 30.Júl. 2009 22:16

akvi píše:Eka - laser je ucinny na nove aj na stare jazvy. :

Akvi, tak to si mala šťastie s tými starými jazvami. Ja som si bola dať laserom korigovať tri jazvy - jedna cca pol ročná po opare na líci - tá zišla skoro celá. Ale tie zvyšné dve boli po kiahňach a x rokov staré a laser sa ich ani nedotkol. Úplne bez zmeny a to aj dosť silná dávka...
uziva
začiatočník

Založený: Št 04.Dec. 2008 22:58

Odoslaťod slniecko » Št 30.Júl. 2009 23:20

No on vlastne este zatial jazvy nema. Ma strasne vela vyrazok, vsade, aj na tvari, na ruckach, dlaniach, chodidlach, pod plienkou, vsade. Mama si ho fotila a ukazuje znamym ako prirodny ukaz. Ani sa velmi neskriabe, len vlastne stale nieco hrozi. Strhol si zatial jednu velku na cele (vlastne nestrhol, ale narazil celom, tak ma tipel z velkou zatlacenou kiahnou uprostred), jednu na krku a jednu na ruke, ked nieco chytal. Som zvedava, kolko ich este bude, tak rozmyslam vopred, co sa s tym bude dat robit.
Ten laser sa robi aj malym detom?
Lubika, popytam sa na ten Dermatix, vdaka, doteraz som vedela len o tom Contratubexe a ten sa nam vobec pri malej na jazvy neosvedcil.

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
slniecko

expert

Odoslaťod uziva » Pi 31.Júl. 2009 8:48

slniecko píše:No on vlastne este zatial jazvy nema. Ma strasne vela vyrazok, vsade, aj na tvari, na ruckach, dlaniach, chodidlach, pod plienkou, vsade. Mama si ho fotila a ukazuje znamym ako prirodny ukaz. Ani sa velmi neskriabe, len vlastne stale nieco hrozi. Strhol si zatial jednu velku na cele (vlastne nestrhol, ale narazil celom, tak ma tipel z velkou zatlacenou kiahnou uprostred), jednu na krku a jednu na ruke, ked nieco chytal. Som zvedava, kolko ich este bude, tak rozmyslam vopred, co sa s tym bude dat robit.
Ten laser sa robi aj malym detom?
Lubika, popytam sa na ten Dermatix, vdaka, doteraz som vedela len o tom Contratubexe a ten sa nam vobec pri malej na jazvy neosvedcil.

Ahoj, slniečko. Juj, chudáčik, koľko toho má... že prírodný úkaz :D :D Žiaľ netuším, či sa laser robí aj deťom, ale v prípade potreby stačí jeden telefonát napr. do Ústavu lekárskej kozmetiky alebo nejakému kožiarovi, čo má laser, a hneď sa dozvieš, či to robia deťom. Inak je to takmer nebolestivé, aj keď tá chrasta evokuje, že to muselo sakramentsky bolieť.... Keď všetko ide dobre o týždeň je chrasta dole, červené to je tak mesiac...Želám skoré uzdravenie.
uziva
začiatočník

Odoslaťod akvi » Pi 31.Júl. 2009 8:51

No urcite je ten laser ucinnejsi na jazvy cerstve..tak ak je niekto rozhodnuty pre laser, cim skor, tym lepsie...
akvi

.

expert

Odoslaťod slniecko » Pi 31.Júl. 2009 9:56

Baby, vdaka, asi fakt zavolam na nejake kozne

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
slniecko

expert

Odoslaťod uziva » Pi 31.Júl. 2009 11:16

slniecko píše:Baby, vdaka, asi fakt zavolam na nejake kozne

...a ešte ma teraz napadlo, že na novšie jazvy mi niekto radil homeopatický krém tuším Cicaderma alebo Cicaplast alebo niečo z tejto značky. Nemôžem žiaľ potvrdiť dobrú ani zlú skúsenosť, lebo som ho nakoniec neskúsila...Povedala som si, že to už rovno "odrežem pod laserom" :D :D
uziva
začiatočník

Odoslaťod Jasmin » Pi 31.Júl. 2009 21:30

Ahojte,

ja zatial nepotrebujem poradit ohladne jaziev, zatial mame "len" vyrazky :( , ale chcela som sa spytat inu vec, ako dlho je dieta infekcne? myslim od vyhodenia prvej vyrazky?mala to ma druhy den a o 11 dni mame letiet lietadlom, tak som zufala, ze co robit. Sorry, ze to nie je az tak k teme, ale nechcela som zakladat novu kiahnovu. Dakujem
Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
Jasmin
expert

Založený: Po 12.Mar. 2007 12:33

Odoslaťod slniecko » Pi 31.Júl. 2009 23:09

Do odpadnutia poslednej chrasty :( , dobre, co? Starsia uz je uplne cerstvo ok, vysypala sa 10, takze u nej to trvalo 21 dni :roll: . Dufam, ze mensi bude rychlejsie, lebo o 12 dni tiez musime cestovat.

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
slniecko

expert

Odoslaťod katik » Št 06.Aug. 2009 17:52

dermatix je super na jazvicky male aj velke, pekne ich dokaze stiahnut vyplnit, stoji cca 50eur takze palka riadna, ale ak mate tych jaziev viacej asi sa oplati investovat :wink:
Obrázok
Obrázok
katik
expert

Založený: Ne 23.Okt. 2005 4:59

Odoslaťod Jasmin » Št 06.Aug. 2009 18:01

slniecko píše:Do odpadnutia poslednej chrasty :( , dobre, co? Starsia uz je uplne cerstvo ok, vysypala sa 10, takze u nej to trvalo 21 dni :roll: . Dufam, ze mensi bude rychlejsie, lebo o 12 dni tiez musime cestovat.

ja som sa na nete dozvedela, ze nie do odpadnutia, ale iba do zaschnutia je dieta infekcne lebo vlastne najviac infekcna je ta tekutina vo vnutri pluzgierikov, takze ak uz je to zaschnute, uz by dieta nemalo byt infekcne. Pytala som sa aj na inom fore pediatricky a ta mi to potvrdila, zevraj max je dieta infekcne 14 dni, ak nie su komplikacie.
Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
Jasmin
expert

Odoslaťod Sasula » Št 06.Aug. 2009 21:19

Jasmin,

ale pozor, lebo na kiahnach je najzradnejsie to, ze su dost tazkym ochorenim pre organizmus (aj ked sa to nemusi zdat) a velmi oslabuju imunitny system. Takze telo sa spamatava dlho a je ovela nachylnejsie nieco drapnut. Nasa doktorka nam vyslovene kazala po kiahnach ostat este dva tyzdne doma na rekonvalescencii, aby deti nechytili hned nieco v skolke. A aj potom som na tuto temu citala clanok, a tam pisali to iste.
Nechcem mudrovat, len upozornujem, aby ste to neprehnali s "akcnostou" dovolenky :).
Sasula
expert

Založený: Ut 05.Sep. 2006 10:25

Odoslaťod Jasmin » Pi 07.Aug. 2009 20:43

Ahoj Sasula,
no, my to s dovolenkou neprehaname, my totiz zijeme v UK a letenky na SK sme kupili este pred kiahnami :? Sama som mala obavy, nie kvoli kiahnam samotnym, ale prave kvoli imunite a kvoli tomu, ze tu v UK je naozaj pandemia prasacej chripky a je velka sanca, ze ju niekto v lietadle bude mat. Moj muz je lekar, povedal, ze je to v poho....a pytala som sa pediatricky a ta tiez povedala, ze kludne mozme letiet, tak neviem....
Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
Jasmin
expert

Odoslaťod slniecko » Pi 07.Aug. 2009 23:23

No my to s tou cestou mame celkom dobre - ideme totiz na liecenie na podporu imunity :) , a aj tak nam to posunuli o par dni.
Ohladom Dermatixu mi v lekarni doporucili, ze az ked tie jazvy fakt budu a ked to doporuci doktorka - kedze je taky maly. Dostala som tipy - kalciovu masticku a vit.E v tobolkach - tie prepichnut a olejcekom natierat, tak im to striedam.

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
slniecko

expert

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Čo nás páli...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.