VYSOKA HORUCKA - takmer 2r.syncek, prosim pomoc

Horúce, aktuálne témy, veci, ktoré Vás rozčuľujú , iritujú a iné problémy...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

VYSOKA HORUCKA - takmer 2r.syncek, prosim pomoc

Odoslaťod Neytiri » Ne 19.Júl. 2009 10:20

ahojte mamicky.. predvcerom sme sa vratili z dovolenky z grecka a tuto bol maly dost horuci, ale vtedy som ho nechala spat, lebo spal kludne, len som mu dala pit vodu..
od rana ma teplotu a pred chvilou som namerala 40,4! od rana bol plny energie, ktora postupne klesala a pred chvilkou zaspinkal, potom co som mu dala vlaznu sprchu, pit a cipok - Panadol baby.. zial nepapal ale ani si neviem predstavit, ze by nieco zjedol, bol uz k.o. ...
rucicky a nozicky ma studene a teraz ked som mu odmerala teplotu, zas sa blizi teplota k 40-ke.. co mam robit? ma byt zakryty? nezvysim mu teplotu? mam ho zobudit na zabaly? co to moze byt?
Neytiri
expert

Založený: Ut 06.Mar. 2007 9:12

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: VYSOKA HORUCKA - takmer 2r.syncek, prosim pomoc

Odoslaťod Elena. » Ne 19.Júl. 2009 10:27

Zuzka, my cez internet dg nestanovime, moze to byt nejaka virusova infekcia a moze to byt aj nieco vaznejsie. U tak maleho dietata je dolezite zrazat teplotu(kombinovat ibuprofen a paracetamol tusim kazde 4 hodiny) a davat pit tekutiny. Ja keby som bola na tvojom mieste isla by som na pohotovost, teplota viac ako 40º je vela
Elena.
expert

Založený: Pi 25.Aug. 2006 22:08

Odoslaťod Neytiri » Ne 19.Júl. 2009 10:38

hned ako som dopisala som volala.. ideme.. ma 41,4
Neytiri
expert

Odoslaťod corky » Ne 19.Júl. 2009 10:39

u nas najspolahlivejšie tiež kombinovať Paralen (paracetamol) a Brufen
dávať vela piť a pri tak vysokej teplote postaviť dieťa do vane a vysprchovať vlažnou (nie teplou) vodou, prípadne zábaly ... naš znáša lepšie to sprchovanie
ak maš doma Diazepam, daj mu (dávkovanie podla váhy)

vysokú teplotu treba najskor zraziť, a potom ísť na pohotovosť
Obrázok
Obrázok používateľa
corky

I choose to be happy...

expert

Založený: Pi 29.Aug. 2008 10:59

Odoslaťod Baba Jaga » Ne 19.Júl. 2009 10:40

Ahoj,ak ma studene ruky,nohy..nesmies davat zabal!!! My sme zazili pri oboch detoch take teploty..malej nesli zrazit mala v sebe brufen sirup,po 2 hodinach uz som davala paralen cipky a teplota drzala...ale bol vecer,zaspala,este som ju v spanku pozakryvala...riadne sa spotila ,teplota nam spadla....od vtedy na take vysoke uz nesla...syn zase nepomohli ani sirupy,kombinovane s cipkami a ani zabaly..vtedy sme sa trapili cely den.......myslim ze vtedy som skusala octove zabaly len na koncatiny.....nam lekarka vzdy radi kombinovat brufen sirup(nurofen) a ak teploty nejde dole dat paralenovy cipok...malo by sa tam cakat 3-4 hodiny...ale ta bezmosnost ked teplota nejde dole....zvecsa tymto zrazime,ale davam pravidelne davky,necakam pokym vyjde hore,brufen sirup,po 3 hodinach paralen cipky a ked je 6 hodin od prvej davky brufenu davame zase....pokym nevidim vyrazne zlepsenie a klesnutie teploty...potom uz cakam kym ide hore..viem ze uz mi nevyleti.... a chcem aby si aj dieta od liekov od teploty trochu vydychlo...ale hlavne vela tekutin,lebo teplota neklesne pokym nema v tele tekutinky....inak so zabalmi nemam dobru skusennost,synovi sme tak nadohnali brutal zapal pluc....drzim palce,aby ste to zvladli....a k tomu ze co to je,myslim ze najaka viroza...ak cestou nieco nachytal...teploty tomu zodpovedaju,mne ked deti teplotuju pre istotu si doma skontrolujem moc pruzkom...len pri vysokych teplotach je to zavadzajuce...vzdy je v moci krv,ketony alebo bielkovina...sposobene prave teplotnym stavom...ak si si snie ista zabehni na pohotovost...ale v takejto vysokej teplote...neviem..skor by som zrazala a zrazala....pokym nie je stabilizovany....
Baba Jaga
začiatočník

Založený: Št 01.Mar. 2007 8:36

Odoslaťod LubikaS » Ne 19.Júl. 2009 12:04

Zuzka, prepánajána, to je už príšerne vysoká teplota, dúfam, že to dopadne dobre. Vrátili ste sa z Grécka, kľudne mohol chytiť aj tú novú chrípku, môže to byť angína, zápal močových ciest, čokoľvek. Myslím na Vás a držím veľmi palce, aby bolo malinkému čo najskôr lepšie.
Obrázok

Obrázok
LubikaS
expert

Založený: Pi 04.Nov. 2005 21:34

Odoslaťod lubkaTN1 » Ne 19.Júl. 2009 13:55

no veru upozorni doktorku ze ste prisli zo zahranicia, lebo co ak....
Obrázok používateľa
lubkaTN1
pokročilý

Založený: Po 20.Okt. 2008 11:57

Odoslaťod Neytiri » Ne 19.Júl. 2009 15:27

boli sme na pohotovosti, vraj ma anginu, dostal antibiotika..
spominala som, ze sme sa vratili z dovolenky dokonca niekolko krat a uistovala som sa, ze ci to nemoze byt ono.. on vraj ze nie, v grecku sa nevyskytuje a aj ked som spominala, ze tam chodi dost anglicanov, tak ze snad nie.. ale ked som sa pytala uz asi piaty krat v priebehu troch minut, tak ze nech mu dam lahsiu otazku (cize vylucit to nemoze) ale vraj mal pacientov aj z ameriky aj z nemecka a nemali tu chripku.. tak snad nie..
zapal pluc nema, takze aspon to..
dufam, ze nema tu novu chripku, hoci nemam o nej velke vedomosti a napriek tomu, ze som hypochonder, nebojim sa jej viac ako inej chripky.. viac ma znepokojuje ta vysoka teplota.. teraz zaspal po x-tych zabaloch, vytrapeny chudacik, uz so studenymi nozickami, rucickami (pricom hlavicka stale vrie) a aj tak som mu namerala zas cez 40.. nehovoriac,ze raz aj 41,9!!! neviem, ci mozem verit tomu teplomeru, lebo je to ten digitalny celny, co prilozim barskde a odmeria.. (ten max som namerala na krku, kde bol viac zohriaty, lebo na tej strane lezal)
dala som mu zas cipok panadolu.. inak, mam tiez nurofen cipky, mozem mu ich dat po tych troch hodinach od pandolu? inak expiruje prave teraz 07/09.. mam, nemam?
ale mal by merat viacmenej spravne, lebo mna odmera dobre (do 37) som zufala.. v ritke inym digitalnym som namerala 38,5 ale nevedela som to strcit hlboko a to sa tych par sekund statocne levica branilo..

som zufala z tej teploty, bojim sa, ze mu poskodi mozog, alebo nieco ine
:cry:
Neytiri
expert

Odoslaťod slniecko » Ne 19.Júl. 2009 15:53

V ritke rektalnym je najpresnejsie. Nemusi byt extra hlboko.

Lieky maju expiraciu s dostatocnou rezervou. Ked nemas iny, pokojne daj ten.
Amatéri postavili Noemovu archu, profesionáli Titanic...

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
slniecko

Luck is probability taken personally

expert

Mood: Cool
Založený: Št 20.Okt. 2005 23:44

Odoslaťod Radšej @nonymná » Ne 19.Júl. 2009 17:40

Pre Boha, 41,9 ? Však to je na hospitalizáciu!!!
Radšej @nonymná
začiatočník

Založený: Pi 10.Aug. 2007 21:21

Odoslaťod Elena. » Ne 19.Júl. 2009 17:58

Zuzka, snad tie atb rychlo zaberu, uz zajtra by sa mal citit o trosku lepsie.
Tie lieky su OK, tak ako pisala aj slniecko.

Davaj mu co najviac pit. Zabaly neviem, ked mali moje decka horucku tak som ich kupala/sprchovala vlaznou vodou(asi 15 minut, pokym horucka nezacala klesat), ale nie velmi vlaznou, skor teplejsou(tak 30-31ºC), pre dieta so 40º horuckou je to aj tak studene, potom pokozku neutieraj uterakom ale nechaj volne uschnut.
Vyzdravte sa co najskor :wink:
Elena.
expert

Odoslaťod Elena. » Ne 19.Júl. 2009 18:02

A este k tym teplomerom.Digitalny teplomer je len na dve veci(moja skusenost). Mam doma ortutovy teplomer, strazim ho ako oko v hlave a nemienim sa ho vzdat, aj v nemocniciach a na pohotovostiach pouzivaju len ortutove. Je v poriadku ze ich uz kvoli ochrane zivotneho prostredia nepredavaju, ale pred tymto krokom mali zabezpecit alternativu v podobe dobre fungujuceho dig.teplomeru.
Elena.
expert

Odoslaťod Michaela. » Ne 19.Júl. 2009 18:04

Podla mna je ten teplomer vadny, treba skusit aj inym premerat a porovnat. Moj maly, tiez dvojrocny mal anginu pred dvomi tyzdnami, tiez ho gniavili vysoke horucky, ale najviac 39,6!!! Treba zrazat teplotu - striedat presne ten ibuprofen s paralenom po troch hodinach. Ako uz bolo pisane, ked uz ma studene nozicky a rucicky - ziadne zabaly!!! A takisto ked uz je taka vysoka horucka neskusat domace tipy ako horcica ci citron na nozicky a podobne, lebo to zraza prirychlo a moze dojst k soku, tak ako aj pri zabale. Takze treba vzdy po podani lieku cakat, neprehrievat dieta, pokial nema zimnicu tam zas ono potrebuje byt zakryte a premieravat ci teplota klesa. Ak klesne o par desatin stupnov - je dobre. A nezabudaj na vela vela tekutin hlavne aby nebol dehydrovany, ak nechce pit, podavaj aj Kuliska alebo iny rehydratacny roztok..Vydrz, takto vysoke teploty by nemali byt viac ako dva dni, potom uz budu nizsie... neboj sa o poskodenie mozgu, ale treba zrazat a sledovat aby nedostal febrilne krce nahodou, ale snad nie, ked uz mal vysoke a zatial nic, takze skus skor pozitivne mysliet...drzim palce, prajem skore uzdravenie, zvladnite to...
Michaela.

Založený: So 05.Jan. 2008 10:25

Odoslaťod LubikaS » Ne 19.Júl. 2009 19:51

Zuzka, hlavne ho aj stále kontroluj, aspoň raz za pol hodinu, chúďatko malé. Prajem Vám, aby lieky čo najskôr zabrali!
Obrázok

Obrázok
LubikaS
expert

Založený: Pi 04.Nov. 2005 21:34

Odoslaťod bebebebe » Ne 19.Júl. 2009 20:44

Zuzka, chodte si dat skontrolovat aj uska. moze mat aj zapal stredneho ucha.
teploty sa zrazaju aj do 3 hodin - striedanim nurofen/paralen, ak nic nepomaha.
ja mam velmi dobre skusenosti s celovym teplomerom - microlife, meria sa od stredu cela k spanku.
vsetky ostastne, co mame, hlavne tie do ritky a pod pazuchu meraju take cudne teploty - 35.1, atd.
Mne tiez vela ludi tvrdilo, ze moj teplomer je vadny a nebol !!!
bebebebe
začiatočník

Založený: St 02.Júl. 2008 7:43

Odoslaťod Mysenka » Ne 19.Júl. 2009 21:01

Zuzi, k tomu celnemu teplomeru - magistra v lekarni ma informovala, ze s nim nemali dobre skusenosti, meria vraj velmi nepresne. Bola som kupovat nedavno a popytala som sa aj na tento, mne sa zdal byt ohromne paradny, len taky platok, ale vytrhla ma z omylu. Vraj su najnepresnejsie. Kupili sme ten do ucha. Ak mas klasicky, tak radsej meraj tym a do ritky. Drzim palce nech ste fit, neboj to prejde. Ja by som asi riadne panikarila.
Kde blb, tam nebezpecno!
Obrázok používateľa
Mysenka

Kde blb, tam nebezpecno!

expert

Obrázky: 0
Založený: Pi 03.Aug. 2007 14:50

Odoslaťod bebebebe » Ne 19.Júl. 2009 21:12

ano, čelové pásiky sú vraj iba orientačné. podľa mojich meraní asi v odchýlke 0,5 stupna.
bebebebe
začiatočník

Založený: St 02.Júl. 2008 7:43

Odoslaťod marlene » Ne 19.Júl. 2009 21:15

ak ma studene rucicky a nozicky,napriek vysokej teplote,daj mu ponozky teple a ruky takisto zabalit,aby boli v teple.zvysok tela umyvaj cajom z mäty a davaj mu ho aj po lyzickach pit-chladi vnutorne aj zvonka.a striedat lieky ako radili kocky,ja davam mexalen cipky a striedam s parkemedom(podobne ako nurofen).
Quidquid agis, prudenter agas et respice finem!
Obrázok používateľa
marlene

nic sa mi nechce....

expert

Mood: Happy
Založený: So 22.Okt. 2005 17:45

Odoslaťod ksichta » Ne 19.Júl. 2009 21:42

Naše decká mali pri vysokej teplote vždy studené ruky a nohy. Ke´dboli horúci a mali ľadové ruky, hneď som vedela, ani som nemusela merať. Nám najlepšie zabrala kombinácia paralen, vlažný zábal na telíčko. Ten opakovať v pravidlených intervaloch. revali síce ako sirény, ale pri treťom zábale to brali už celkom športovo. Myslí, že nie je pravda, že by sa zábal nemal dávať, ke´d sú ruky ľadové. Podľa toho, čo som čítala sa nesmie dávať studený zábal a ruky a nohy - to ba mohlo robiť problém. Ja vždy dám zába a prikryjem perinou, aby boli ruka a nohy v teple. Pri angíne bývajú takéto teploty. Hoci si myslím, že tá 41,9, bolo už skôr asi zlé meranie (neviem, či dokáže človek s takouto horúčkou prežiť).
ksichta
expert

Založený: Pi 03.Aug. 2007 9:22

Odoslaťod marlene » Ne 19.Júl. 2009 22:06

ksichta,
zabal sa nesmie davat kym su koncatiny studene, z jednoducheho dovodu-vtedy telo centralizuje -je to znak toho ze prirodzena regulacia telesnej teploty v mozgu nefunguje a ak das zabal telo sa dostane do soku,preto treba najskor zabalit ruky a nohy-aby sa znova rozsirili cievy a koncatiny prekrvili .ja napriklad uz pri vystupujecej horucke nad 38 davam cipok,bohuzial nasa mala patri tiez k tejto skupine,ze scentralizuje,a ide do soku.
ako som pisala,nam pomoze hned balit,cipky a,omyvanie trupu vlaznym mätovym cajom a studene obklady na hlavicku.
Quidquid agis, prudenter agas et respice finem!
Obrázok používateľa
marlene

nic sa mi nechce....

expert

Založený: So 22.Okt. 2005 17:45

Odoslaťod zue » Ne 19.Júl. 2009 23:03

kasicku z tvarohu a octu iba na dlane a chodidla. vytiahne aj styridsiatky. na to daj igelit a obviaz aby si to nemala vsade. nechaj tak desat minut a vymen.
Tri sviste:
Neal (silny muz) september 2005
Aili (ziarive svetlo) september 2009
Liam (bojovnik so silnou volou) marec 2011
Obrázok používateľa
zue
expert

Založený: Pi 20.Jan. 2006 6:04

Re: VYSOKA HORUCKA - takmer 2r.syncek, prosim pomocRe: VYSOK

Odoslaťod emuci » Po 20.Júl. 2009 13:49

Radšej @nonymná píše:Pre Boha, 41,9 ? Však to je na hospitalizáciu!!!

Plne suhlasim. drzim palce, aby sa to dobre skoncilo.
Obrázok
Obrázok Obrázok
emuci
expert

Mood: Cool
Založený: So 21.Júl. 2007 11:24

Odoslaťod Kirkuša » Po 20.Júl. 2009 14:19

Priadavam sa, drzim silno palce!

A kupte si rychlo este jeden kvalitny teplomer, najlepsie snad usny a porovnajte hodnoty!!
Kirkuša + 2svište: štvrták a prváčka
Obrázok používateľa
Kirkuša

Subham astu sarvadžagatam.

expert

Založený: Ut 07.Aug. 2007 6:44

Odoslaťod Frida » Po 20.Júl. 2009 14:27

Ahoj Zuzka,ako sa dari malemu?
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Obrázok používateľa
Frida

expert

Obrázky: 0
Založený: Ut 27.Feb. 2007 13:06

Re: VYSOKA HORUCKA - takmer 2r.syncek, prosim pomocRe: VYSOK

Odoslaťod Jaja.S » Ut 21.Júl. 2009 11:50

Zuzka, aj ja sem veru nakukavam, dufam ze ste v poriadku? :roll:
Obrázok používateľa
Jaja.S
začiatočník

Založený: So 24.Máj. 2008 8:58

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Čo nás páli...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.