nadmerne potenie/zima v noci

Nové "ostatné", teda "čokoľvekové" je znova na svete:)
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

nadmerne potenie/zima v noci

Odoslaťod trdielko » Po 13.Júl. 2009 11:36

caute, moja priatelka ma mensi problem, aj ked to za problem nepoklada, tak som sa zacal o to zaujimat ja, tak to tu pisem, lebo chcem nejaku odpoved

casto sa jej stava (skoro vzdy), ze sa prebudi v noci a je cela mokra (spotena)
stane sa jej to aj dvakrat za noc, no ked ju v noci kontrolujem, tak nema ani teplotu a ani nieje nijak tepla

a sem tam je jej nehorazna kosa, pritom je v izbe nedychatelny vzduch, tak je teplo, no jej je zima , zaspi a rano je znova mokra

moze mi to niekto vysvetlit co by to mohlo sposobovat?

a dalsia vec stale sa jej nieco sniva , cca 5 a viac snov pocas jednej noci a pritom take blbosti, ze to sa za hlavu asi chytit treba, tak neviem ci aj toto moze mat nejaky dosledok alebo nie, popripade daju sa aj tie sny nejako obmedzit? aby mala pokojnejsi spanok?

za odpovede vsetkym vdaka
trdielko

Založený: Pi 17.Apr. 2009 20:01

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: nadmerne potenie/zima v noci

Odoslaťod vacanze » Po 13.Júl. 2009 14:13

hormony, alebo psychika
Ked Vám hodia pod nohy polená zakúrte s nimi
Obrázok používateľa
vacanze

Len ten zápas je stratený, ktorý je stratený v našej mysli

expert

Založený: So 10.Jún. 2006 19:17

Odoslaťod michaela24 » Po 13.Júl. 2009 15:44

Ja sa tiez niekedy v noci potim, tak sa musim aj prezliekat, lebo sa aj zobudim na to, ze mi je zima. A s tym mam spojeny iny problem, lebo ked mi je zima, casto ma rozboli hrdlo, zacnem kaslat a zostanem chora. Mam znizenu imunitu, ale to potenie s tym asi nesuvisi.
Zatial som po pricinach tiez nepatrala. Proste aj v praci mam nahradne oblecenie a prezliekam sa, lebo niekedy sa dosty spotim aj cez den. :(
Obrázok používateľa
michaela24
pokročilý

Založený: Ut 02.Okt. 2007 10:24

Odoslaťod slniecko » Ut 14.Júl. 2009 0:47

No clovek v skutocnosti naozaj tolko sniva, len pameta si len posledny. Takze ak to nie su nejake obtiazne alebo velmi zive sny, moze to len suvisiet s tym budenim, ze si zapameta kazdy.
Ak je to naopak, ze sa budi na tie sny, tak asi nieco "spracuva".
Amatéri postavili Noemovu archu, profesionáli Titanic...

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
slniecko

Luck is probability taken personally

expert

Mood: Cool
Založený: Št 20.Okt. 2005 23:44

Odoslaťod anni6 » Ut 14.Júl. 2009 3:55

no neviem ci to ma nejaku podobnost, ale ked len vychadzam z toho, ze ked sa cloveku sniva nieco hrozne, desive, nieco co ho rozrusi, vystrasi, z coho ma pocit neistoty, tremy alebo naopak nadsenia...tak sa hadam aj moze spotiit. :idea: :roll:
ja vychadzam z mojich skusenosti. ja ked sa rozrusim (pozor nie vzrusim, ak by mal niekot chut podpichovat :lol: )...ked som nervozna, neviem sa niecoho dockat, mam tremu, alebo sa tesim na konkretny okamih , tak sa spotim napriek primeranej izbovej teplote a chabemu odevu jak 100kilovy drevorubac. ale takym studenym potom ze mi je neskutocna zima....no co ma stve najviac, ze smrdim jak ho.vado. a neviem to zastavit, kym sa neupokojim. :?

a poznam jednu nemenovanu osobu, onehdy mi rozpravala, ze sa zvykne zobudit nad ranom, ide na zachod, musi sa napit a jak zas zalahne hned zaspi na 20-30minut a ked sa zobudi, tak sa da zmychat madrac a paplon. a obcas sa jej aj snivaju nepochopitelne sny. alebo celu noc nemoze spat a ked nad ranom konecne na tych par minut zaspi, tak vysledok je tiez mokry.

jeejda ja tuto noc tiez nemozem spat...to abych sa bala aj zalahnut :twisted:
anni6
expert

Založený: Po 13.Okt. 2008 9:05

Odoslaťod ¨erika¨ » Ut 14.Júl. 2009 7:26

Ja som take problemy mala po porode obidvoch mojich deti. V noci som sa zobudila na krmenie a normalne som bola cela prepotena, som sa musela prezliekat....Ale si myslim,ze to bolo sposobene hormonmi,potom to vymizlo same.
No a tie sny :roll: obcas sa mi snivaju tiez uplne nepochopitelne, pletie sa tam jedno cez druhe,nema to ani hlavu ani patu a hlavne logiku. Lebo ja si take normalne zmysluplne sny skusam spajat s realitou,ci nemaju nejaky suvis...Vsetko je to psychika.
33. 5. 2
¨erika¨
začiatočník

Založený: Št 23.Feb. 2006 13:04

Odoslaťod merina » Ut 14.Júl. 2009 8:15

Tieto problemy ma moja dcera. Takmer kazdu noc ju prezliekam. Nema ani 6 rokov. Boli sme na roznych vysetreniach, nic sa nezistilo.
merina

Založený: So 05.Jan. 2008 16:09

Re: nadmerne potenie/zima v nociRe: nadmerne potenie/zima v

Odoslaťod sikin » Ne 19.Júl. 2009 15:40

asi by bolo dobre dat si spravit krvny obraz, mohlo by ist o poruchu zlazy s vnutoronou sekreciou, napr. stitnej zlazy, ale pozor, nocne potenie je aj symptomom rakoviny, presne taky pripad sme mali v rodine, dlhodobe nocne potenie, niekolko krat za noc prezlecenie komplet mokreho pyzama, a bola z toho veru rakovina. Takze radsej nic nepodcenit a co najskor sa dat vysetrit
sikin

Založený: Pi 17.Júl. 2009 20:31

Odoslaťod corky » Ne 19.Júl. 2009 18:08

aj mna napadla štítna žlaza
moj manžel sa roky strašne potil, stále mu bolo teplo ... až mu nakoniec zistili nadprodukciu hormónov štítnej žlazy, bohužial dosť neskoro, ked už mu zasiahlo srdce :( ... už ma štítnu žlazu vyoperovanú a potiť sa uplne prestal

Naša malá sa tiež dosť potí, ale vymenila som jej páperový paplon za paplon z ovčieho rúna a zda sa mi, že dosť pomohlo
Obrázok
Obrázok používateľa
corky

I choose to be happy...

expert

Založený: Pi 29.Aug. 2008 10:59

Odoslaťod palybi » Pi 21.Jan. 2011 15:19

... to, to, to tiež mám ten istý problém, som muž 42 r. a opakuje sa to už asi tretí-štvrtý rok a je to stále horšie. O tie sny nejde, lebo pri plytkom spánku sa najčastejšie snívajú sny ... a nám ľuďom pod stresom väčšinou hlúposti. Ale to potenie je určite znak, že niečo žerie našu imunitu ...???... Doteraz mi vždy pomohli antibiotiká, zrejme to len dočasne utlmili, keď sa to opakuje každú jeseň - jar ... Obvodná mi povedala, že už mi nevie pomôcť a poslala ma k imunológovi, termín mám o mesiac, už sa neviem dočkať - nádej zomiera posledná. Na nete som našiel príspevok jedného pána, ktorý sa takto potil 10 rokov a pomohli mu širokospektrálne antibiotiká AZITROX...momentálne čítam o chlamídiách (mám podozrenie) .?.?.?
Ak máš nejaké nové správy-výsledky-skúsenosti daj vedieť ... trdielko

P.S. - tí čo majú problém so štítnou žľazou, tým je stále horúco a preto sa potia ... ale ja mám zimomriavky,
- aj pri rakovine je potenie, ale sú tam aj iné príznaky (napr. schudnutie) a krvné testy z pred mesiaca mám v poriadku,
- a myslím si že u mňa - chlapa by nemali byť také problémy s hormónmi ako u žien - aj keď by som mohol byť v období prechodu, tak to mohli byť návaly tepla, ale ja mám v bdelom stave zimnicu a v noci sa potím ......................
palybi

Založený: Pi 21.Jan. 2011 8:44

Odoslaťod Lentilka » Pi 21.Jan. 2011 21:49

trdielko, ty uz mas aku starost o tu tvoju partnerku. najprv stolica, potom potenie a k tomu tvoj nick .... sorac, ak to myslis vazne, no neviem si predstavit chlapa, co si da nick - "trdielko" (:
Obrázok používateľa
Lentilka

začiatočník

Založený: Št 20.Okt. 2005 20:29

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Ostatné

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.