meskanie ci vynechanie menstruacie? - poradte co robit

tehotenstvo, šestonedelie, ne/plodnosť, "ženské" problémy
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

meskanie ci vynechanie menstruacie? - poradte co robit

Odoslaťod zanebudka » Št 02.Júl. 2009 14:07

Ahojte, trápi ma vynechanie (alebo meškanie?) menštruácie. Vždy mam cyklus v rozmedzí 28-35 dní, párkrát už bol aj 40-dňový, aj kvôli tomu som zašla ku gynekológovi. Ten zistil, že mám cystu na pravom vaječníku - to bolo pred rokom. Keď som bola teraz na kotrolu po roku, ubezpečil ma, že je už všetko v poriadku, že sa to upravilo. Hneď na to som dostala nejakú infekciu a predpísal mi lieky, lenže nemohla som to začať užívať kvôli tomu, že som dostala menštruáciu, začala som až po nej. Poslednú menštruáciu som mala od 20.5., lenže odvtedy som menštruáciu nedostala. Nemala som nejaký veľký stres, ani pokles hmotnosti, a ani pohlavný styk. Napriek tomu je to už 44 dní, a ja začínam byť trošku nervózna čo sa deje. K svojmu lekárovi teraz nemôžem. Viete mi poradiť čo sa deje a čo robiť? Mám to pripisovať liečbe infekcie, alebo tomu, že som bola začiatkom júna na plavárni a tam čosi, alebo je to kvôli tej cyste?
zanebudka

Založený: Ut 15.Apr. 2008 7:59

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: meskanie ci vynechanie menstruacie? - poradte co robit

Odoslaťod vacanze » Št 02.Júl. 2009 17:03

vela moznosti, ak si brala ATB moze meskat kvoli nim, ale najpravdepodobnejsi bude hormonalny problem, si písala ze mavas menstruaciu v rozsdahu 28-40 dní, to nie je normálne, treba ist k Dr. ak nedostanes do mesiaca od meskania
Ked Vám hodia pod nohy polená zakúrte s nimi
Obrázok používateľa
vacanze

Len ten zápas je stratený, ktorý je stratený v našej mysli

expert

Založený: So 10.Jún. 2006 19:17

Odoslaťod zanebudka » Št 02.Júl. 2009 17:12

Vdaka, ze si sa ozvala. Na nete som nemohla nic najst o tomto probleme... No s tym lekarom je to trosku problem... doktora mam tam, kde studujem, co je cca 300 km. nasim som nehovorila ze mam nejaky problem, lebo by hned zacali ze mi ide len o antikoncepciu, alebo dokoca ze by som bola tehotna... komplikovane.. ale asi budem musiet teda povedat a zajst na vysetrenie... som zvedava co mi povie... uz sa trosku aj zacinam bat co to je... skusim pockat este do piatku, ci sa to neumudri, a ak nie, tak sa objednam telefonicky
zanebudka

Re: meskanie ci vynechanie menstruacie? - poradte co robitRe

Odoslaťod vacanze » Št 02.Júl. 2009 20:38

zanebudka píše:Vdaka, ze si sa ozvala. Na nete som nemohla nic najst o tomto probleme... No s tym lekarom je to trosku problem... doktora mam tam, kde studujem, co je cca 300 km. nasim som nehovorila ze mam nejaky problem, lebo by hned zacali ze mi ide len o antikoncepciu, alebo dokoca ze by som bola tehotna... komplikovane.. ale asi budem musiet teda povedat a zajst na vysetrenie... som zvedava co mi povie... uz sa trosku aj zacinam bat co to je... skusim pockat este do piatku, ci sa to neumudri, a ak nie, tak sa objednam telefonicky

kolko mas rokov? moja kamoska tiez mala dlhe a rozhadzane cykly aj 40-50 dnove, ale nic vazne jej nebolo proste tak mala kým s ato nedostalo do normalu, ale to sm eboli este v puberte :) moze to byt aj cystou, najma ak Ta pobolieva v mieste vajecnikov, ale skor by som to videla na nedostatok hormonov, kup si v cajovni alchemilku, alebo si pýtaj nejaky zensky caj s prirodnymi hormonmi
Obrázok používateľa
vacanze

expert

Odoslaťod corky » Št 02.Júl. 2009 20:41

mne to haprovalo tiež ne výške ... asi zo stresov, ked boli naročné obdobia, tak sa mi cyklus predlžil
tiež aj na 50 dní :roll: ale inak som problemy nemala a ako som začala pracovať, cyklus sa sam do pol roka upravil do normálu
Obrázok
Obrázok používateľa
corky

I choose to be happy...

expert

Založený: Pi 29.Aug. 2008 10:59

Odoslaťod slniecko » Št 02.Júl. 2009 23:58

Zanebudka, ved nemusis hovorit rodicom, ze ides k doktorovi.
Amatéri postavili Noemovu archu, profesionáli Titanic...

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
slniecko

Luck is probability taken personally

expert

Mood: Cool
Založený: Št 20.Okt. 2005 23:44

Odoslaťod zanebudka » Pi 03.Júl. 2009 7:45

Mam 23, ked som mala prvykrat problem, nasim som nic nepovedala, mali kopec inych starosti. Bola som v Ziline, tak som zasla k doktorovi. Teraz som ale doma na vychode, a nieco by som im asi mala povedat ked chcem ist k doktorovi... Stale cakam co a ako, aby som sa nepresla zbytocne.... ked mi prvykrat meskali, bolo to 46 dni, tak cakam... Ozaj, este sa chcem opytat, nestavalo sa mi, aby ked mam menstruaciu, vytekala husta krv, dalo by sa povedat az zrazena.... vzdy to bolo v pohode, sem tam sa nejaky ten kusok objavil... ale ked som mala tu infekciu, tak to boli doslova kusiska zrazenej krvi. stretli ste sa uz s tym? moze to byt tou infekciou? A ten caj pozriem, mali by sme mat aj doma este... vdaka :)
zanebudka

Odoslaťod slniecko » So 04.Júl. 2009 0:07

Zanebudka, si dospela zena, mnohe v tvojom veku maju rodiny a staraju sa o vlastne deti, co chces riesit, ci ta rodicia "pustia" k dokTorovi?
Ak sa ti vyvinu nejake komplikacie, budes fnukat, ze ta nepustili? Chod k doktorke a nepytaj sa, nemas preco!

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
slniecko

expert

Odoslaťod vacanze » So 04.Júl. 2009 9:08

Zanebudka tiez som dost prekvapená z Tvojho príspevku :shock: som myslela, ze mas tak 15-16 rokov ked sa tak bojis 8) ved mas 23! to mas nejaku divnú výchovu ci situaciu doma, byvas na dedine? lebo na mestských rodicov my take uvazovanie nesedí, ibaze by boli starsej generacie :oops: Aj keby si chcela 10 HAK a bola tehotna s trojickami nic ich do toho nie je takze tak a doma vela nevydumes, takze treba ist k Dr. K tej zrazenej krvi, krv je taka ked je dlhsie v tele -zraza sa, takze mas skor problem s odtokom menstruacnej krvi ta sa Ti hromadi a potom zle vyteká, pokial vytecie nic sa nedeje, moze to byt aj prisilnou menstruaciu vplyvom hormonov.
Obrázok používateľa
vacanze

expert

Odoslaťod zanebudka » Ne 05.Júl. 2009 6:46

No ja viem ze je to vsetko divne.... U nas doma sa na takuto temu nikdy nerozpravalo, mamka mi povedala co a ako asi ked som bola siedmacka (ja som to uz vedela - od kamosiek) a nic viac. Tato tema bola u nas tabu a vsetko, co som si zistila a co som sa naucila, bolo od kamosiek a z netu, takze asi tak.... Jj, vyrastala som na dedine, sama vidim teraz ked som na skole, ze je to o inom a ze sa mozem sama rozhodovat za seba, ale ked som doma tak je to ine.. Je to dost zlozite vysvetlit co preco a ako, ja len preto aby ste boli v obraze a hned ma za to neodsudzovali....
zanebudka

Odoslaťod slniecko » Ne 05.Júl. 2009 12:53

Zanebudka, neodsudzujem, snazim sa ta nakopnut, aby si sa v 23 zacala spravat ako dospely svojpravny jedinec.
Proste chod a neries, co povedia rodicia. Bud nehovor vobec, kam ides, alebo povedz nieco ine, alebo im povedz rovno a neries, co hovoria oni, alebo cokolvek. Dokedy sa chces nechat nimi vodit za ruku?

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
slniecko

expert

Odoslaťod vacanze » Ne 05.Júl. 2009 14:19

zanebudka - nikto Ta neodsudzuje, al ezial ako vidno, dedina a rodicia Ti asi dost podrypli sebavedomie a akosi Ti nedali, alebo nechceli dat moznost dospiet, zial :? uskodili Ti tým, lebo mas neprirodzeny strach, takze moja rada, zbalit sa a ist za Dr. ak mas problemy, ak sa budu pýtat kam ides s kludom odpoveda kam nie je na tom nic nenormlane, nech si myslia co chcu, aj keby si chcela HAK je to len Tvoje rozhodnutie, raz vysvetli, koniec, bud pochopia, alebo nie, vsak ja som v 24 rodila! a mama sa tesila ako male dieta :wink: a dokonca sama vravela, ze ci po porode si nedam HAK, ale ja nie som velmi za tabletky, ale tak normalne rozhovory, nie povraz na krku
Obrázok používateľa
vacanze

expert

Odoslaťod zanebudka » Po 06.Júl. 2009 14:20

Vdaka krase za vase nazory a odkazy. Som rada ze aspon vy ste sa ozvali :) Doktora som nestihla, zrejme uz dovolenkuje...Volala som, ale nikto to nebral, dokonca som kdesi vyhrabala aj oficialny mail na doktora, tak som pisala, ale odozva ziadna... A dnes sa uz cosi deje, tak uvidim co z toho bude.

A este cosi - ano, moje sebavedomie je na bode mrazu, pretoze som nikdy nic neurobila a ani nepovedala dobre, preto som velmi opatrna (stale mi to hovorili a kazdu chybu dost dlho pripominali). Ale ked som na skole, ziadny problem nemam, pretoze tam si mozem rozhodovat za seba. Aj preto som vzdy rada ked som tam, pretoze som si sama sebe panou - ked chcem ist do mesta, tak idem, nikto ma nekontroluje kde som, s kym a o kolkej sa vratim. Takze je to viacmenej blbe len ked som doma.

Ste zlate, vdaka krasne :)
zanebudka

Re: meskanie ci vynechanie menstruacie? - poradte co robitRe

Odoslaťod vacanze » Po 06.Júl. 2009 21:26

zanebudka píše:Vdaka krase za vase nazory a odkazy. Som rada ze aspon vy ste sa ozvali :) Doktora som nestihla, zrejme uz dovolenkuje...Volala som, ale nikto to nebral, dokonca som kdesi vyhrabala aj oficialny mail na doktora, tak som pisala, ale odozva ziadna... A dnes sa uz cosi deje, tak uvidim co z toho bude.

A este cosi - ano, moje sebavedomie je na bode mrazu, pretoze som nikdy nic neurobila a ani nepovedala dobre, preto som velmi opatrna (stale mi to hovorili a kazdu chybu dost dlho pripominali). Ale ked som na skole, ziadny problem nemam, pretoze tam si mozem rozhodovat za seba. Aj preto som vzdy rada ked som tam, pretoze som si sama sebe panou - ked chcem ist do mesta, tak idem, nikto ma nekontroluje kde som, s kym a o kolkej sa vratim. Takze je to viacmenej blbe len ked som doma.

Ste zlate, vdaka krasne :)

to chce najt si pracu a odist do vlastneho najlepsie bytu v meste 8) vsak ak mas priatela skuste nieco spolocne vymysliet
Obrázok používateľa
vacanze

expert

Odoslaťod zanebudka » Po 06.Júl. 2009 22:39

Jj, planujeme ostat tam kde studujem, on uz pracuje, ja o rok koncim skolu, od zaciatku vysokej skoly som bola rozhodnuta ze teda doma zit nebudem, takze v tom mam jasno co a ako :) ostava uz len zohnat tam pracu:)
zanebudka

Odoslaťod slniecko » St 08.Júl. 2009 0:40

Drzim palce! Aj so zdravim, aj s osamostatnenim!

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
slniecko

expert

Odoslaťod zitaje » St 08.Júl. 2009 23:51

Ahoj,
ak je to este aktualne - ja mam skoro cely zivot taky dlhy cyklus, vacsinou okolo 35 dni ale bezne aj vyse 40, teraz ze kojim este aj viac, ale to sa nerata - a je to v pohode, nic sa nedeje, vsetko v poriadku, robili mi kadejake ultrazvuky, ale vsetko je dobre. Akurat mam tym padom neskor ovulaciu ako bezne zeny s 28-dnovym cyklom, a preto som podla mna aj obe svoje deti porodila par dni po termine.
Ak ti inak nic nie je, podla mna to az tak neries, a hlavne nestresuj. :wink:
Jaja 2002, Sofi 2008
zitaje
pokročilý

Založený: Pi 02.Nov. 2007 11:28

Odoslaťod Nunu » St 07.Okt. 2009 16:41

VACANZE: ty pises, ze ak ti meska mesiac mas ist k Dr. To si kde nasla? :blink:

Pytam sa, lebo ja mam dnes 14 dni po a kde nic tu nic. Test som si robila v pondelok a bol negativny, muzik sa tvari, ze nemam byt z coho (verit mu mozem, ale ani on nemusi vediet ked mu nieco uslo...) tak uz neviem.

Chcem zajst zajtra za Dr ale nechcem byt za blbu, ze co tu chcem ked "len" 14 dni mi meska....
A ak som teho, tak by sa to uz asi ukazalo v pondelok, nie? ved to bolo 12 dni po
Simi sa mi ukazal na 1. den po vynechani, ale to bolo normalne all in O:
Šimon (25.4.2006)

Obrázok
Obrázok používateľa
Nunu

kompletna rodinka

expert

Založený: Ut 08.Nov. 2005 13:48

Odoslaťod vacanze » St 07.Okt. 2009 21:37

Nunu píše:VACANZE: ty pises, ze ak ti meska mesiac mas ist k Dr. To si kde nasla? :blink:

Pytam sa, lebo ja mam dnes 14 dni po a kde nic tu nic. Test som si robila v pondelok a bol negativny, muzik sa tvari, ze nemam byt z coho (verit mu mozem, ale ani on nemusi vediet ked mu nieco uslo...) tak uz neviem.

Chcem zajst zajtra za Dr ale nechcem byt za blbu, ze co tu chcem ked "len" 14 dni mi meska....
A ak som teho, tak by sa to uz asi ukazalo v pondelok, nie? ved to bolo 12 dni po
Simi sa mi ukazal na 1. den po vynechani, ale to bolo normalne all in O:

nikde som nenasla, ale urcite nieco znamena, alebo je problem ak niekto nedostane mesiac menzes, ci ci uz je zena tehotna, alebo ma ine problemy, alebo hormony blbnu, ja by som teda plasila mam cyklus 26-28 dni VZDY a keby mi meskalo 2 týždne tak kupujem kociar, vravim za seba, lebo poznam svoje telo, mala som cyklus 30 dní a na 30ty den druhu ciarku takze tak :)) :)) :)) Meskalo Ti niekedy predtým? no 2 týždne po by uz bol test pozitívny s najvacsou pravdepodobnostou, nebrala si ATB? alebo nedrzis nejaku dietu? moznosti na meskanie je dost :yes:
Obrázok používateľa
vacanze

expert

Odoslaťod Nunu » Št 08.Okt. 2009 8:05

no tak bola som u Dr
o moc mudrejsia nie som, vsetky dovody meskania ovladam, takto mi nikdy nemeskalo a Simona mi ukazalo na den kedy som mala dostat. Preto ten nepokoj a po dalsie, muz bol presvedceny ze to nerobil dnu :no:
Tak ortiel - UTZ neukazal nic, mam folikul 10mm vystielka maternice slaba, takze tak skoro ani nedostanem, vzali mi krv a zajtra budem mudrejsia
Moze to byt sposobene hormonmi, tak preto ta krv
Sestricka sa ma pytala ci ak budem teho mi rovno mozenachystat odbery
Vtipna to zena :rol8:
Šimon (25.4.2006)

Obrázok
Obrázok používateľa
Nunu

kompletna rodinka

expert

Odoslaťod vacanze » Št 08.Okt. 2009 9:59

Nunu píše:no tak bola som u Dr
o moc mudrejsia nie som, vsetky dovody meskania ovladam, takto mi nikdy nemeskalo a Simona mi ukazalo na den kedy som mala dostat. Preto ten nepokoj a po dalsie, muz bol presvedceny ze to nerobil dnu :no:
Tak ortiel - UTZ neukazal nic, mam folikul 10mm vystielka maternice slaba, takze tak skoro ani nedostanem, vzali mi krv a zajtra budem mudrejsia
Moze to byt sposobene hormonmi, tak preto ta krv
Sestricka sa ma pytala ci ak budem teho mi rovno mozenachystat odbery
Vtipna to zena :rol8:

tehu nie si, pri tehu je výstelka maternice rovnako vysoká ako pri prichadzajucej menstruacii, skor to vyzera, ze Ti tam nieco "vyhaslo" :.
Obrázok používateľa
vacanze

expert

Odoslaťod Nunu » Št 08.Okt. 2009 17:15

ved jasne, kebyze som tak to vidi aj na UTZ p:
uvidime zajtra co povedia vysledky krvi.
Šimon (25.4.2006)

Obrázok
Obrázok používateľa
Nunu

kompletna rodinka

expert

Odoslaťod vacanze » Št 08.Okt. 2009 21:31

Nunu píše:ved jasne, kebyze som tak to vidi aj na UTZ p:
uvidime zajtra co povedia vysledky krvi.

hormony Ti zblbli asi Ti pichnu vyvolavacku a uvidi sa :blink:
Obrázok používateľa
vacanze

expert

Odoslaťod Dot » Št 08.Okt. 2009 21:35

Zanebudka, ja som mavala podobne dlhe cykly, obcas dokonca aj raz za dva- tri mesiace, liecilo sa to len hormonmi (to este na vyske, prvy a poslednykrat som ich brala), ale upravilo sa to len docasne, a kedze sa inak nedalo, zas mi chceli dat len hormony, tak som sa na to vykaslala a upravilo sa to, az ked sa mi narodili deti (ked so mala 28).
Klud, podla mna to nie je nic vazne, neskor sa to zrovna :D .
Yesterday is history, Tomorrow is a mystery, but Today is a gift. That is why it is called the present.
Obrázok používateľa
Dot

Ešte nikdy mi stabilita a istoty nezneli tak vulgárne (P. Hardoš)

expert

Založený: Pi 21.Okt. 2005 10:32

Odoslaťod Nunu » Pi 09.Okt. 2009 16:53

tak je vsetko ok, hormony ako maju byt, takze bud stres abo prechladenie abo co...
Teplo sa obliect a cakat :bored:
Šimon (25.4.2006)

Obrázok
Obrázok používateľa
Nunu

kompletna rodinka

expert

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Ženské veci (gynekológ)

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.