Atopicky ekzem

Máme "o čom" . Jednoducho o deťoch...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Atopicky ekzem

Odoslaťod Mima17 » So 20.Jún. 2009 12:44

Ahojte, poradte osvedceny recept pri liecbe atopickeho ekzemu. Dcerka 8mes. ho ma na rucickach a pri uskach. Ked jej ho pri uskach premastujem tak sa jej este viacej vyhodi resp. scervenie.
Mima17
začiatočník

Založený: Ut 13.Nov. 2007 10:10

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Atopicky ekzem

Odoslaťod kristina.jo » So 20.Jún. 2009 21:52

Ahoj. Ja nedam dopustit na toto: http://www.ikon.sk/pomarkmd1/skincap_krem_sk.asp Odkedy som to objavila (skoro 2 roky) nepouzili sme uz ziadne kortikoidy (a vlastne ani neboli u koznej).
Inak davam synovi kazdy den probiotika (Biogaia) a premastujem telo Lipobasse kremom.
Ten Skin cap je trochu drahsia zalezitost, ale pouziva sa to len na tie postihnute miesta a za par dni je to v pohode.
A tie probiotika mozu deti uz od 3 mesiacov.
Jakubko 2005 + Matúško 2009
kristina.jo
pokročilý

Založený: Št 20.Okt. 2005 20:18

Odoslaťod _mika » So 20.Jún. 2009 22:04

ahoj,
na atopicky ekzem neexistuje osvedceny recept, radu treba hladat u pediatricky, poskusate nejake sposoby a ak nic z toho nezaberie tak poradi kozna a alergolog.
zalezi na mnohych veciach -kde presne ma ekzemove loziska - v zhyboch ruk a v zahybe za uskom alebo fliacky na svaloch? ci je suchy alebo zapaleny, mokvavy...

v prvom rade treba upravit stravu, prikrmy aspon do roka bez mliecnych vyrobkov, bobuloveho ovocia, exotickeho ovocia, bez vajicka (ani zltok), zo zeleniny nie zeler,paradajky, a neviem co este (doktorka ti urcite povie), papat HA mlieko, alebo ak kojis tak vyrad alergeny zo svojho jedalnicka. (neviem ci nasledujuca rada nebude pre teba zbytocna, ale ver mi ze su aj taki ktori nevedia: ziadne monte, pudinceky v kelimkoch, pribinaciky, keksiky a podobne) a ano aj probiotika pomahaju
potom bavlnene oblecko, pot tiez drazdi ekzemy.
ekzem zvykne reagovat zhorsenim aj na choroby a stres

ja aj syn (9m) sme tiez atopici, z vlastnych skusenosti viem, ze najviac pomaha zivotosprava. synovi som davala chvilu nekortikoidove aj kortikoidove masticky od pediatricky, no nakoniec nam pomohla prisada do kupela Oilatum emolient- teraz fungujeme uz len na tom bez masti. mal vysusenu supinatu kozu po tele, na lickach aj cervene supinate fliaciky, aj krvave prasklinky nad uskami.
na nete sa docitas kopec sposobov ale v tomto babetkovskom veku treba velmi dbat na tu stravu ak sa chces naozaj ekzemu zbavit a nie len liecit kozu, lebo to je problem pecene, obliceik a creva.
vela stastia
ObrázokObrázok

Obrázok
Obrázok používateľa
_mika
začiatočník

Založený: So 19.Jan. 2008 16:07

Odoslaťod lubkaTN1 » Ne 21.Jún. 2009 21:15

no ja som atopicka a mne pomaha jedine ale to by som asi babu neskusala. miesto vysypane pretriet Alpou na vate, oplachnut pod vodou a natriet jemnuckou vrstvou kremu ( na ekzem samozrejme). ale toho kremu fakt jemnucko lebo poznam to na sebe cim dam hrubsiu vrstvu tym to viac svrbi a rozskrabem uplne.
alebo po kupani mu mozes na to prilozit vatovy tamponik s vodou z vyvareneho repiku a jemnucko natriet kremom (lipobase alebo take nieco)
Obrázok používateľa
lubkaTN1
pokročilý

Založený: Po 20.Okt. 2008 11:57

Odoslaťod matahari » Ut 23.Jún. 2009 11:07

-mika dobre poradila...

zaklad je dieta - doplnim ani petrzlen kalerab redkovky.... namiesto petrzlenu a zeleru treba dat do vyvarov povarit vnate

mne pomaha DARDIA krem - momentalne je problem s distribuciou, neviem ci zozenies
dobru skusenost mam s excipial lipolotio - moze predpisat pediater, ak je ekzem cerneny - premastit mastnym kremom a na to ichtiolovu mast, kt. posobi protizapalovo - pozor farbi, najlepsie na noc a sup do dakeho obstarozneho pyzamka :lol:
inak koziari aj pediatri odporucaju na mierne formy ekzemu aj indulonu - len tu MODRU, ziadnu inu - nam aj to celkom pomohlo

nedopustit aby sa babo spotilo - len bavlnene oblecko!!!!

ak penazenka dovoli - chodte k moru, ked sme my boli prvykrat s dcerkou - rok som nevedela co je ekzem, takisto mozte skusit termalne kupalisko podhajska kde sa termalna voda zlozenim podoba vode v mrtvom mori..... vela chodit na vzduch

liecba ekzemu je beh na dlhe trate, takze zelam vela trpezlivosti.....

a este som zabudla ak je ekzem skaredy, mozes skusit kupel v hypermangane - predaju ti v lekarni ako prasok - ma vyrazne dezinfekcne ucinky - rozriedis len stipku na slaboruzovu vodu - vykupes a PORIADNE premastis kozu POZOR nesmie prist do kontaktu s ockami, za uskami al na tvari by som to potierala vatovym tamponom namocenym v hypermanganovom roztoku
matahari
začiatočník

Založený: Ne 12.Mar. 2006 22:36

Odoslaťod čika: » Ut 23.Jún. 2009 11:17

je tu cela diskusia o atopickom ekzeme. tam tych rad bude viac, ale bohuzial, ani jedna nie je univerzalna.
N (06) + O (09)
Obrázok používateľa
čika:

nikdy nebude konec

expert

Obrázky: 0
Založený: St 18.Jan. 2006 14:55

Odoslaťod akvi » Ut 23.Jún. 2009 18:36

u nas platilo presne to, co pise mika..
najviac pomohlo vyradit mlieko (aj z mojho jedalnicka), zavadzat prikrmy neskor, ako sa doporucuje... a najlepsi prostriedok na uz vzniknuty ekzem bol ten olej do kupela Oilatum.- viditelna zmena k lepsiemu uz po par kupeloch.
akvi

.

expert

Mood: Happy
Založený: Št 07.Sep. 2006 21:04

Odoslaťod Mima17 » St 24.Jún. 2009 13:03

Dakujem za rady, ale najhorsie je to ze ked jej to konecne vysusim, a potom idem premastovat tak sa jej to behom dna zas zapali resp. zacervena. Ma to na tvaricke a rukach, ostatne telicko ma zatial dobre, ani pokozku nema suchu.
Mima17
začiatočník

Odoslaťod _mika » St 24.Jún. 2009 21:21

mima a cim premastujes? skusila si dat s tou mastou pauzu? mozno potrebuje inu
ObrázokObrázok

Obrázok
Obrázok používateľa
_mika
začiatočník

Odoslaťod Mima17 » Št 25.Jún. 2009 13:23

Premastujem tym co mi namiesali v lekarni. Tam kde to nemala moc zapalene, ale viacej suche to pekne pomohlo a uz sa jej to aj stratilo. Skusim zatial asi len vysusat a uvidim co dalej. Uz som si kupila aj Excipial U Lopolotio, tak na premastenie potom skusim asi to. Nemozem pris na to co jej sposobuje, ze sa jej to zhorsi. Podla mna z mlieka to nema lebo ja ho nepijem a ani jej zatial take nic nedavam mliecne, len moje MM. To co zjem raz za tyzden jeden jogurt to snad nemoze zhorsit.
Mima17
začiatočník

Odoslaťod marulienka » Pi 26.Jún. 2009 17:43

ahoj mima,

my sme tiez atopici a zatial sme nenasli krem okrem kortikoidov, ktory by zaberal uplne. Museli sme proste upravit stravu, ako uz aj pisali ine mamicky. Liecenie atopickeho exemu nespociva v tom, ze ho natries a bude, tam treba hladat pricinu, z coho to mate.
Ja som zistila, ze nas Jakubko ho ma napr. z mlieka, ked mal 4 mesiace - dojcila som ho do 14 mesiacov, takze dovtedy som ja takmer uplne vylucila mliecne vyrobky, lebo to mal hrozne. Po 2 dnoch vysadenia mlieka a jogurtov mu exem zmizol, takze som vedela, ze to ma z toho. Zial, ma to aj zo suseneho mlieka, takze teraz nepijeme ziadne mliecko (nutrilon ani nic podobne), obcas mu davam jogurty, aby mal vypnik, ale mlieko nie.
A to, co uz popisali - paradajky, atd. ale moze to byt aj prach a vselico ine. Skus to sledovat, z coho by to mohlo byt a potom sa tomu vyvyrovat aspon nejaky cas. Myslim, ze to je lepsie riesenie, nez len stale natierat. Ale tie olejceky do vody na premastovanie asi pomahaju, aspon trochu

A tiez sme to mavali na tvaricke - ta bola najhorsia a v zahyboch na ruckach. Teraz to mava na nozkach vzadu, take fliaciky a na zapästí, takze aj miesta sa menia, podla toho, z coho to ma

Drzim palce pri odhalovani priciny :)
marulienka
začiatočník

Založený: Po 02.Apr. 2007 13:17

Re: Atopicky ekzemRe: Atopicky ekzem

Odoslaťod marsala » Ut 30.Jún. 2009 5:53

Mima17 píše:Ahojte, poradte osvedceny recept pri liecbe atopickeho ekzemu. Dcerka 8mes. ho ma na rucickach a pri uskach. Ked jej ho pri uskach premastujem tak sa jej este viacej vyhodi resp. scervenie.

Ahoj Mima,moja dcera 18 mesiacov tiez mala podobny problem,tiez sa jej to pri premastovani zhorsilo,tak som isla s nou ku koznemu doktorovi dal nam:
- fenistil kvapky aby si neskriabala postihnute miesta 3xdenne 10 kvapiek je to davkovane podla vahy dietatka
- zarabanu mast v lekarni (Fucidin ung + Elocom ung.)na postihnute miesta natierat 2xdenne
- oilatum gel do sprchy,zanechava ochranny film na pokozke
- La roche-posay Lipikar Baume natierat na celu pokozku 1xdenne,alebo podla potreby
a mozem povedat,ze zabralo super badatelne zlepsenie hned na druhy den a postupne ustupuje,pokozka by nemala byt sucha,ale premastovana samozrejme, ze nas poucil o strave a ostatnych veciach bavlnene oblecenie, pracie prasky a hlavne sa vyhybat stresu a pod. ako pisu ostatne mamicky.Prajem uspesne liecenie.
marsala

Založený: Po 09.Mar. 2009 11:51

Odoslaťod _mika » St 08.Júl. 2009 23:11

ahoj, tak ako pokracujete?
dufam ze sa vam polepsilo
z tvojich prispevkoch stale nie je jasne, ci tu liecbu predpisala doktorka alebo si si masticky volila sama, v tom druhom pripade ta odporucam na doktorku - pediatricka, kozne, alergologia. na rozne kozne prejavy a stadia ekzemu su totiz rozne masticky, ako si spravne postrehla, nieco treba premastit a nieco vysusit. nechcem byt za premudrelu ale vela si neprezradila, tak mozme naozaj radit len vo vseobecnej rovine a mozno ti pisem aj to, co uz vies. myslim , ze ten excipial ti na zacervenane nepomoze, to je skor na cistu kozu - na prevenciu pred vysusenim, lebo sucha koza je nachynejsia na podrazdenia. ked sa uz zacervena a zapali, treba tam zas nieco antibakterialne a hojive, excpial na podrazdenej kozi sposobi skor zhorsenie

este ma napadlo, je aj olejova prisada "oilatum plus" ta ma aj antibakterialne a dezinfekcne ucinky, na rozskrabane a zacervenane mozno viac pomoze

ci je to z toho jogurtu (resp. kravskeho mlieka) ti spolahlivo povie len alergoogicka, inak mozes len skusat a skusat ako na co reaguje
ObrázokObrázok

Obrázok
Obrázok používateľa
_mika
začiatočník

Odoslaťod Mima17 » So 18.Júl. 2009 15:39

Ahoj mika, pokracujeme asi tak ze sa jej zacali robit na telicku zapalene miestocka, vyzera to ako drobunke pupaciky. Najprv to mala len na jednom mieste a postupne sa jej to zvacsuje a objavuje aj inde. Tie masticky mam od koznej. Ale aj tak mi povedala, ze mi na to tazko nieco pomoze. Uz skusam hoci co a nic nepomaha. Z mlieka a jogurtov to nema, lebo jej to este nedavam a ani ja jogurty nejem ani mlieko nepijem a aj tak sa jej to zhorsilo. Ked to mala pri usku tak to sa este dalo, vzdy som jej to preliecila. Ale teraz sa jej zacina objavovat aj na telicku zapalene miestocka tak neviem ak sa jej to zhorsi pojdem zas ku koznej, len sa obavam, ze nam na to nic neda, len kopu letakov na vselijake reklamne kremy, ktorych mam uz aj tak dost.
Mima17
začiatočník

Odoslaťod Iwa » Po 27.Júl. 2009 22:46

Mima, my chalanov kupeme v Oilatum - ale to hlavne v zime, ked je suchy vzduch a aj pokozka suchsia. Teraz v lete im do vane nasypem 1/2 kg morskej soli, ale vacsinou ich len sprchujeme. Na premastenie mame krem s kyselinou mliecnou od koznej. Ked mali na zaciatku pupaciky, kupali sme v hypermangane alebo potierali hypermanganom. Starsiemu sa to zhorsuje na jar. Neviem preco, ale taky marec je hrozny, stale sa skriabe, aj ked nema ziane fliacky, ani potnicky... proste sa skriabe niekedy az do krvi a vtedy berie Aerius sirup. Mam pocit, ze to zhorsenie suvisi s imunitou, vycerpanostou po zimnych prechladnutiach a virozach. Uprava stravy nepomohla, teraz jedia vsetko (aj mlieko, cokoladu, jahody), pokozku maju ok. Ak maju zapalene miestecko, natrieme ichtiolom (neviem ake i/y sa tam pisu). Pridavam este kopiu receptov.
Prílohy
kremy_ekzem.jpg
Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
Iwa
pokročilý

Založený: Št 10.Nov. 2005 16:32

Odoslaťod akvi » Ut 28.Júl. 2009 9:24

Mima17 píše:Ahoj mika, pokracujeme asi tak ze sa jej zacali robit na telicku zapalene miestocka, vyzera to ako drobunke pupaciky. Najprv to mala len na jednom mieste a postupne sa jej to zvacsuje a objavuje aj inde. Tie masticky mam od koznej. Ale aj tak mi povedala, ze mi na to tazko nieco pomoze. Uz skusam hoci co a nic nepomaha. Z mlieka a jogurtov to nema, lebo jej to este nedavam a ani ja jogurty nejem ani mlieko nepijem a aj tak sa jej to zhorsilo. Ked to mala pri usku tak to sa este dalo, vzdy som jej to preliecila. Ale teraz sa jej zacina objavovat aj na telicku zapalene miestocka tak neviem ak sa jej to zhorsi pojdem zas ku koznej, len sa obavam, ze nam na to nic neda, len kopu letakov na vselijake reklamne kremy, ktorych mam uz aj tak dost.

skus este vylucit zo stravy aj lepok.. ak kojis, tak aj zo svojej.. atopicky ekzem ma urcite suvis aj so stravou.. aj ked testy nic nepotvrdia.
Ak by ste si nevedeli dat rady, tak ak budes mat zaujem, moja sestra studuje naturalnu medicinu a vie dobre poradit.. Lenze musi ti dat mnozstvo otazok a jej rady su z 90% o vyzive a ak maju pomoct, treba ich 100%-ne dodrziavat. Tak ak chces, napis ss...
akvi

.

expert

Mood: Happy
Založený: Št 07.Sep. 2006 21:04

Re: Atopicky ekzemRe: Atopicky ekzemRe: Atopicky ekzem

Odoslaťod Monikam » Ut 28.Júl. 2009 11:20

akvi píše:
Mima17 píše:Ahoj mika, pokracujeme asi tak ze sa jej zacali robit na telicku zapalene miestocka, vyzera to ako drobunke pupaciky. Najprv to mala len na jednom mieste a postupne sa jej to zvacsuje a objavuje aj inde. Tie masticky mam od koznej. Ale aj tak mi povedala, ze mi na to tazko nieco pomoze. Uz skusam hoci co a nic nepomaha. Z mlieka a jogurtov to nema, lebo jej to este nedavam a ani ja jogurty nejem ani mlieko nepijem a aj tak sa jej to zhorsilo. Ked to mala pri usku tak to sa este dalo, vzdy som jej to preliecila. Ale teraz sa jej zacina objavovat aj na telicku zapalene miestocka tak neviem ak sa jej to zhorsi pojdem zas ku koznej, len sa obavam, ze nam na to nic neda, len kopu letakov na vselijake reklamne kremy, ktorych mam uz aj tak dost.

skus este vylucit zo stravy aj lepok.. ak kojis, tak aj zo svojej.. atopicky ekzem ma urcite suvis aj so stravou.. aj ked testy nic nepotvrdia.
Ak by ste si nevedeli dat rady, tak ak budes mat zaujem, moja sestra studuje naturalnu medicinu a vie dobre poradit.. Lenze musi ti dat mnozstvo otazok a jej rady su z 90% o vyzive a ak maju pomoct, treba ich 100%-ne dodrziavat. Tak ak chces, napis ss...

Absolutny suhlas.
Kedze este kojis, co je super, tak vydrzte co najdlhsie. Nedaj sa odradit ci znachutit okolim recami, ze po roku to nema vyznam ....
Urcite bez akychkolvek mliecnych vyrobkov a lepok cim neskor tym lepsie.
A pocuvaj svoju intuiciu, ta Ti napovie, co je pre tvoje dietatko najlepsie. :wink:
Vypocut si nazor niekoho, kto sa venuje naturalnej medicine urcite stoji za to. :D
Obrázok Obrázok
Monikam
expert

Založený: St 26.Okt. 2005 11:03

Odoslaťod vanish » Ut 28.Júl. 2009 15:28

naša dcérka ho má od 6 mesiacov (objavil sa po očkovaní), nič nám nepomáhalo, ani aerius, ani maste, zhoršovalo sa to, pomohlo nám až vylúčenie všetkých alergénov zo stravy, žiadne sladkosti, korenie, citr. ovocie, a najdôležitejšie je vylúčiť kravské mlieko, bielu múku a biely cukor. My to takto robíme už dva týždne a ekzém sa zlepšil o 70%. Nevyšla nám alergia na KM, ale doktor potvrdil, že to takto máme dodržiavať, radila som sa aj s človekom, ktorý sa tým zaoberá a ten mi to poradil, mimo iného aj vit. c a iné, ale ja zatiaľ dodržiavam tú diétu. Ak si niekto myslí, že sa to nedá dodržať, tak to je omyl. Namiesto bieleho cukru používame hnedý nerafinovaný (pozor, nie hnedý rafinovaný!) a nepoužívať hroznový cukor!!!! Ďalej namiesto nutrilonu kupujem tieto mlieka - prvé a piate (ovsené a ryžové s vápnikom) http://www.dm-drogeriemarkt.sk/master_c ... master=731, môže sa aj kozie, alebo práškové ryžové s vit. D a vápnikom. Používa sa do varenia a na pitie. Čo sa týka bielej múky, kupujem ryžové, alebo celozrnné cestoviny, alebo grahamové špagety. Jeme kukuričnú alebo ryžovú kašu. Chlieb kupujem napr. ražný (samozrejme iba taký, kde je zloženie na etikete), príp. ak je obsah pšen. múky do 30%. Horšie je to so sladkosťami, ale dajú sa kúpiť kuk. chrumky. Prip. v zdravej výžive niečo. Vôbec to nie je také náročné a drahé. Ak mamička kojí, vylúčiť alergény zo svojej stravy. Toto je môj osvedčený recept. Viac sa dozvieš, ak napíšeš prevádzkovateľovi tejto stránky www.badatel.sk (nie je to žiadna reklama, ten človek to robí dobrovoľne a hl. zadarmo).
Obrázok používateľa
vanish
začiatočník

Založený: St 02.Apr. 2008 21:32

Odoslaťod vanish » St 29.Júl. 2009 9:35

zabudla som dodať, že z ml. výrobkov sa môžu kyslé, napr. biely jogurt, kyslá smotana, tvaroh a pod. ... acid. mlieko....
Obrázok používateľa
vanish
začiatočník

Založený: St 02.Apr. 2008 21:32

Odoslaťod ebbi » St 02.Sep. 2009 3:28

ahoj vanish,

neviem si pozriet odkaz na tie mlieka z dm-ky, napis mi prosim ta vyrobcu a presny nazov tych mliek.
Dakujem. Tiez sme atopici a uz som fakt zufala, uz skoro nic nepapame, vsetkemu sa vyhybame a stale sa to zhorsuje, pijeme Sinlac a sa mi zda, ze ma snad alergiu uz na vsetko :cry: Este asi tie rohliky skusime vysadit, ale potom uz fakt neviem co budeme jest :?
:wink: dakujem
princess(2004)
princess(2008)
ebbi
začiatočník

Založený: Pi 21.Okt. 2005 11:46

Odoslaťod Monikam » St 02.Sep. 2009 14:25

ebbi píše:ahoj vanish,

neviem si pozriet odkaz na tie mlieka z dm-ky, napis mi prosim ta vyrobcu a presny nazov tych mliek.
Dakujem. Tiez sme atopici a uz som fakt zufala, uz skoro nic nepapame, vsetkemu sa vyhybame a stale sa to zhorsuje, pijeme Sinlac a sa mi zda, ze ma snad alergiu uz na vsetko :cry: Este asi tie rohliky skusime vysadit, ale potom uz fakt neviem co budeme jest :?
:wink: dakujem

Ebbi, znacka spominanych mliek je Alnatura. Aj na DM stranke ich najdes pod tymto oznacenim. So sojovym to netreba prehanat, ked sa pouzivaju aj dalsie sojove vyrobky ako tofu, tavenir... predsalen obsahuju fytoestrogeny a je asi tazko povedat aka je "davka" pre male deti.

Inak, nasa dcerka mala problem s ekzemom, tiez sme na protialergickej diete ale ... ekzemu sme sa zbavili, ked sa nam prejavili problemy s oblickami. Teraz podla toho, ze sa jej vyhodi ekzem v ohyboch ruk a noh viem, ze sa oblicky trapia a treba dat pozor na stravu, povzbudit imunitu a sledovat a sledovat prip. odniest moc na kontrolu. :roll: :?
V case, ked je zdravotne s oblickami v pohode, ziaden ekzem nema. Inak typicke pre tento jej ekzem je, ze ju najviac svrbi v noci.
Takze toto celkom posunulo moj pohlad na atopicky ekzem a myslim, ze nie som jedina, ktora sa nechala pomylit. Ani dve kozne lekarky, detsku, alergologicku ... nic podobne nenapadlo.
Obrázok Obrázok
Monikam
expert

Odoslaťod modrofuzik11 » Ne 24.Feb. 2013 20:20

kubko mal atopicky ekzem od svojich 3 mesiacov. jedneho casu to bolo take zle, ze sme museli nasadit kortikoidy. teraz ma rok aj 7 mesiacov a ekzem pomaly ustupuje. uz ho iba natieram kvoli suchej pokozke bepanthenom a menalindom derm. nastastie sa mu ekzem uz takmer neobjavuje, iba sucha pokozka zostala.
modrofuzik11

Založený: Št 19.Máj. 2011 10:55

Odoslaťod Monikam » Ne 24.Feb. 2013 21:37

modrofuzik11 píše:kubko mal atopicky ekzem od svojich 3 mesiacov. jedneho casu to bolo take zle, ze sme museli nasadit kortikoidy. teraz ma rok aj 7 mesiacov a ekzem pomaly ustupuje. uz ho iba natieram kvoli suchej pokozke bepanthenom a menalindom derm. nastastie sa mu ekzem uz takmer neobjavuje, iba sucha pokozka zostala.

Modrofuzik11, od mojho posledneho prispevku na tuto temu som pokrocila v skumani tohto problemu dalej ... :) So sucasnymi skusenostami, informaciami ... som sa dopracovala k nazoru, ze nase mile deticky treba v prvom rade odcervit, od parazitovat a mnoho, mnoho ekzematickych prejavov sa strati. Aj nase oblicky pravdepodobne suviseli s touto oblastou. Nase deticky preliezli ocistou pomocou Joalisu, frekvencii a ciastocne aj tabletkami a rozdiel je uplne zasadny. Orem toho, ze nemame problem s kozou, tak celkovo su zdravsi, odolnejsi, kludnejsi, vyrovnanejsi... netrvrdim, ze sa nam nedeje absolutne nic, ale naozaj sporadicky. Parazity, cervicky a plesne mozu deti dostat do tela este kym su v brusku, takze ani uplne malicke deticky nemusia byt "ciste" a mozu mat problemy sposobene takymito potvorkami. Prejavy na kozi su takmer vylucne prejavom zvnutra. Ci ma clovek niektore z potvoriek je mozne sice zistit, laboratorne, ale moc sa na ne neda spoliehat. Presnejsie vysledky moze poskytnut Zapper alebo Diacom a podobne technologie. V nasom pripade ziadna nemocnicna medicina dlhodobejsie nefungovala, priam skodila. Dobre vybrana alternativa je pre nas ovela ucinnejsia.
Obrázok Obrázok
Monikam
expert

Odoslaťod lencika » St 18.Dec. 2013 11:06

Ahojte dostala som sa k tejto teme moja mala sice nemala exzem, ale mojej najlepsej kamoske syn mal a fakt chudak to mal hrozne, vacsne skumanie ci ma alergiu na jedlo alebo na co a od narodenia a teraz mal dva roky a exzem si jednoducho sam zmizol nebolo to z jedneho dna na druhy ale uz ma len taku suchu pokozku a to viem ze pouziva bepanthen, to jej dali v lekarni drzim palce detickam s exzemom
lencika

Založený: Ut 17.Dec. 2013 22:53

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Bábätká

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.