ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Atopicky ekzem

Máme "o čom" . Jednoducho o deťoch...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Atopicky ekzem

Odoslaťod Mima17 » So 20.Jún. 2009 12:44

Ahojte, poradte osvedceny recept pri liecbe atopickeho ekzemu. Dcerka 8mes. ho ma na rucickach a pri uskach. Ked jej ho pri uskach premastujem tak sa jej este viacej vyhodi resp. scervenie.
Mima17
začiatočník

Založený: Ut 13.Nov. 2007 10:10

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Atopicky ekzem

Odoslaťod kristina.jo » So 20.Jún. 2009 21:52

Ahoj. Ja nedam dopustit na toto: http://www.ikon.sk/pomarkmd1/skincap_krem_sk.asp Odkedy som to objavila (skoro 2 roky) nepouzili sme uz ziadne kortikoidy (a vlastne ani neboli u koznej).
Inak davam synovi kazdy den probiotika (Biogaia) a premastujem telo Lipobasse kremom.
Ten Skin cap je trochu drahsia zalezitost, ale pouziva sa to len na tie postihnute miesta a za par dni je to v pohode.
A tie probiotika mozu deti uz od 3 mesiacov.
Jakubko 2005 + Matúško 2009
kristina.jo
pokročilý

Založený: Št 20.Okt. 2005 20:18

Odoslaťod _mika » So 20.Jún. 2009 22:04

ahoj,
na atopicky ekzem neexistuje osvedceny recept, radu treba hladat u pediatricky, poskusate nejake sposoby a ak nic z toho nezaberie tak poradi kozna a alergolog.
zalezi na mnohych veciach -kde presne ma ekzemove loziska - v zhyboch ruk a v zahybe za uskom alebo fliacky na svaloch? ci je suchy alebo zapaleny, mokvavy...

v prvom rade treba upravit stravu, prikrmy aspon do roka bez mliecnych vyrobkov, bobuloveho ovocia, exotickeho ovocia, bez vajicka (ani zltok), zo zeleniny nie zeler,paradajky, a neviem co este (doktorka ti urcite povie), papat HA mlieko, alebo ak kojis tak vyrad alergeny zo svojho jedalnicka. (neviem ci nasledujuca rada nebude pre teba zbytocna, ale ver mi ze su aj taki ktori nevedia: ziadne monte, pudinceky v kelimkoch, pribinaciky, keksiky a podobne) a ano aj probiotika pomahaju
potom bavlnene oblecko, pot tiez drazdi ekzemy.
ekzem zvykne reagovat zhorsenim aj na choroby a stres

ja aj syn (9m) sme tiez atopici, z vlastnych skusenosti viem, ze najviac pomaha zivotosprava. synovi som davala chvilu nekortikoidove aj kortikoidove masticky od pediatricky, no nakoniec nam pomohla prisada do kupela Oilatum emolient- teraz fungujeme uz len na tom bez masti. mal vysusenu supinatu kozu po tele, na lickach aj cervene supinate fliaciky, aj krvave prasklinky nad uskami.
na nete sa docitas kopec sposobov ale v tomto babetkovskom veku treba velmi dbat na tu stravu ak sa chces naozaj ekzemu zbavit a nie len liecit kozu, lebo to je problem pecene, obliceik a creva.
vela stastia
ObrázokObrázok

Obrázok
Obrázok používateľa
_mika
začiatočník

Založený: So 19.Jan. 2008 16:07

Odoslaťod lubkaTN1 » Ne 21.Jún. 2009 21:15

no ja som atopicka a mne pomaha jedine ale to by som asi babu neskusala. miesto vysypane pretriet Alpou na vate, oplachnut pod vodou a natriet jemnuckou vrstvou kremu ( na ekzem samozrejme). ale toho kremu fakt jemnucko lebo poznam to na sebe cim dam hrubsiu vrstvu tym to viac svrbi a rozskrabem uplne.
alebo po kupani mu mozes na to prilozit vatovy tamponik s vodou z vyvareneho repiku a jemnucko natriet kremom (lipobase alebo take nieco)
Obrázok používateľa
lubkaTN1
pokročilý

Založený: Po 20.Okt. 2008 11:57

Odoslaťod matahari » Ut 23.Jún. 2009 11:07

-mika dobre poradila...

zaklad je dieta - doplnim ani petrzlen kalerab redkovky.... namiesto petrzlenu a zeleru treba dat do vyvarov povarit vnate

mne pomaha DARDIA krem - momentalne je problem s distribuciou, neviem ci zozenies
dobru skusenost mam s excipial lipolotio - moze predpisat pediater, ak je ekzem cerneny - premastit mastnym kremom a na to ichtiolovu mast, kt. posobi protizapalovo - pozor farbi, najlepsie na noc a sup do dakeho obstarozneho pyzamka :lol:
inak koziari aj pediatri odporucaju na mierne formy ekzemu aj indulonu - len tu MODRU, ziadnu inu - nam aj to celkom pomohlo

nedopustit aby sa babo spotilo - len bavlnene oblecko!!!!

ak penazenka dovoli - chodte k moru, ked sme my boli prvykrat s dcerkou - rok som nevedela co je ekzem, takisto mozte skusit termalne kupalisko podhajska kde sa termalna voda zlozenim podoba vode v mrtvom mori..... vela chodit na vzduch

liecba ekzemu je beh na dlhe trate, takze zelam vela trpezlivosti.....

a este som zabudla ak je ekzem skaredy, mozes skusit kupel v hypermangane - predaju ti v lekarni ako prasok - ma vyrazne dezinfekcne ucinky - rozriedis len stipku na slaboruzovu vodu - vykupes a PORIADNE premastis kozu POZOR nesmie prist do kontaktu s ockami, za uskami al na tvari by som to potierala vatovym tamponom namocenym v hypermanganovom roztoku
matahari
začiatočník

Založený: Ne 12.Mar. 2006 22:36

Odoslaťod čika: » Ut 23.Jún. 2009 11:17

je tu cela diskusia o atopickom ekzeme. tam tych rad bude viac, ale bohuzial, ani jedna nie je univerzalna.
N (06) + O (09)
Obrázok používateľa
čika:

nikdy nebude konec

expert

Obrázky: 0
Založený: St 18.Jan. 2006 14:55

Odoslaťod akvi » Ut 23.Jún. 2009 18:36

u nas platilo presne to, co pise mika..
najviac pomohlo vyradit mlieko (aj z mojho jedalnicka), zavadzat prikrmy neskor, ako sa doporucuje... a najlepsi prostriedok na uz vzniknuty ekzem bol ten olej do kupela Oilatum.- viditelna zmena k lepsiemu uz po par kupeloch.
akvi

.

expert

Mood: Happy
Obrázky: 0
Založený: Št 07.Sep. 2006 21:04

Odoslaťod Mima17 » St 24.Jún. 2009 13:03

Dakujem za rady, ale najhorsie je to ze ked jej to konecne vysusim, a potom idem premastovat tak sa jej to behom dna zas zapali resp. zacervena. Ma to na tvaricke a rukach, ostatne telicko ma zatial dobre, ani pokozku nema suchu.
Mima17
začiatočník

Odoslaťod _mika » St 24.Jún. 2009 21:21

mima a cim premastujes? skusila si dat s tou mastou pauzu? mozno potrebuje inu
ObrázokObrázok

Obrázok
Obrázok používateľa
_mika
začiatočník

Založený: So 19.Jan. 2008 16:07

Odoslaťod Mima17 » Št 25.Jún. 2009 13:23

Premastujem tym co mi namiesali v lekarni. Tam kde to nemala moc zapalene, ale viacej suche to pekne pomohlo a uz sa jej to aj stratilo. Skusim zatial asi len vysusat a uvidim co dalej. Uz som si kupila aj Excipial U Lopolotio, tak na premastenie potom skusim asi to. Nemozem pris na to co jej sposobuje, ze sa jej to zhorsi. Podla mna z mlieka to nema lebo ja ho nepijem a ani jej zatial take nic nedavam mliecne, len moje MM. To co zjem raz za tyzden jeden jogurt to snad nemoze zhorsit.
Mima17
začiatočník

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Bábätká

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.