Tehu príznaky

Keď rastie bruško, nič nie je banálne. Je to o novom svete, novom človiečikovi, nových vzťahoch, istotách i neistotách. Nič neprežívame tak intenzívne, ako toto obdobie.
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Tehu príznaky

Odoslaťod KajaOliva » Po 11.Máj. 2009 8:57

Mám už jedno dieťa, len si už presne nepamätám ako to bolo, ale čo si pamätám, že som mala hrozne citlivé prsia. Teraz veru neviem či som či niesom tehu, mrška mi mešká len 2 dni, čo je u mňa neobvyklé,a le aj tak sa mi ešte nechce robiť test, prsia totižto nemám vôbec citlivé a už týždeň mam pocit, že už už dostanem a stále nič. Náladu mám strašnú, na muža som ako pes, aj nejaká citlivejšia som.
Baby aké ste mali tie najskoršie príznaky, ked ste teda ešte ani nevedeli že ste v tom? Len tak pre info prosím...
Ja viem poviete mi že si mám urobiť test, ak do 2 dní nedostanem tak urobím. :lol:
KajaOliva

Založený: Št 23.Okt. 2008 12:54

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Tehu príznakyRe: Tehu príznaky

Odoslaťod nina5 » Po 11.Máj. 2009 9:16

Ahoj mne meškala mesiac ,spravila som si test bol negativny,na druhy mesiac som si znovu spravila test ,lebo som nedostala ,ten vyšiel pozitivne a to som už bola aj pri lekarke,ta mi oznamila,že som v 11tt.a to čakam 5 babetko.
nina5

Obrázky: 0
Založený: Št 30.Apr. 2009 14:20

Re: Tehu príznaky

Odoslaťod bia11 » Po 11.Máj. 2009 10:13

ja som si už pri druho tehu nerobila vôbec test, proste tie pocity som mala , že určite som v tom, mna staršne boleli prsia, mešakli krámy a ranné nevoľnosti vo forme, že ako som vsatla hned som musela mať v puse kôrku chleba :wink: Inak ja som mala pravidelnu menštruáciu, čiže asi veľmi som nepomohla , inak môžem potvrdiť, že každé tehu mam iné :roll: :wink:
bia11
začiatočník

Založený: St 22.Mar. 2006 11:53

Odoslaťod zuzi » Po 11.Máj. 2009 10:46

Ja som bola na zaciatku straaasne unavena, ale fakt som zaspavala pomaly za pochodu, keby sa dalo. Potom som mala aj take spinenie, myslela som, ze mrska, ale zrejme uhniezdovanie vajicka, no a potom zacali nevolnosti a pocit nafuknutia, co som pri prvom tehu vobec nemala, robila som si test a vysiel hned pozitivny. Ale prsia ma nejako neboleli, ale to tusim ani pri dcerke.
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
zuzi
expert

Založený: Št 20.Okt. 2005 16:26

Odoslaťod dzudy » Po 11.Máj. 2009 12:55

piste baby aj mna zaujimaju tehu priznaky...ja si moc nepamatam pri malej ako to bolo.-....ale teraz mimeska asi den a uz tri vlastne 4dni ma bolia prsia a sa zvacsili....no ale nechcem sa tesit lebo takto to mavam dakedy aj pred menzesom...
ale prsia mam take napnute strasne a v nutri ma tak postipkava ako ked som mala naliate prsia mliekoma uplne plne.....taky pocit vo vnutry ale asi no uvidime
Obrázok
Obrázok
dzudy
expert

Založený: So 11.Nov. 2006 16:26

Odoslaťod KajaOliva » Po 11.Máj. 2009 21:21

Ano, ano mam tiez taky pocit v prsiach ako keby sa mi nalievali, boliet nebolia... A aj s tou unavou....som nechodila spavat pred polnocou a posledny tyzden ked uspavam krpca tak zaspim skor nez on, potom sa len idem umyt a pokracujem v spani :lol:
Brucho ma pobolieva ako pred mrskou, ale to si pamatam aj pri prvom tehu som bola presvedcena ze uz uz dostanem a nakoniec nic. Aj spinenie som mala nejake 2 dni...
Dnes som utekala na zachod, mala som pocit ze sa to uz spustilo a nic...
Nechcem sa este tesit, ale radsej som si dnes nenaliala vinko aj ked cez den som mala 2 kavy :lol:
KajaOliva

Odoslaťod mamake » Ut 12.Máj. 2009 5:14

ked to zhrniem, hned som to vedela, mala som teplotu, horuce brucho doslova, hlava studena aj ruky ale brucho horelo - okolo38, v poho, take tlaky, nauzea jasne. vracanie prislo neskor, a vadili mi niektore pachy, striedanie nalad, neskor stmavnu dvorce na prsnikoch, mozu byt napuchnute, napnute prsniky, casta unava, spanie, smad a caste mocenie, ked tak dumem na webe pisali baby ze aj zmeny stolice, opuch vonkajsich rodiiel a zavraty .

vyber si :) to neznamena ze musi byt vsetko, mne sestricka pri prvom povedala ze moze byt u niektorych aj vytok z bradaviek. nepoznam ziadnu u ktorej by to bolo hned od zaciatku. bolesti akoby menstruacne su caste lebo sa napinaju svaly, menia sa pomery v brusku. moze byt aj vytok ale nie krv, vtedy treba zvazit ci iba lahnut alebo cvalat k dr. drzim palce :wink:
mamake
expert

Mood: Tired
Založený: Pi 21.Okt. 2005 5:31

Odoslaťod alenka » Ut 12.Máj. 2009 8:37

Ahojte, tak moje tehu priznaky :
citila som uhniezdenie embrya :shock: , asi hodinu ma velmi pichalo v podbrusku, bolo to velmi zvlastne, nikdy som podobny pocit necitila, ale vtedy ma ani len nenapadlo co to moze byt, myslela som si ze sa mi zauzlili creva :oops: :lol: ba vtedy som sa isla opytat aj kolegyne ci ju tak niekedy cudne pichalo v bruchu, ze mam strach co to je...........a ona hned ze som tehu...........ale ja som to zamietla :lol:
Potom som si vsimla ze mam nejake cudne vlasy, ked som si ich umyla boli take suche ako slama, tak som si povedala ze uz asi starnem a musim si kupit nejaky kondicioner na vlasy :roll:
A potom mi smrdel kolegynin parfem a stale sa mi zdalo ze mi v kancelarii hori kabel alebo ze niekto v nej fajcil, citila som taky smrad...........potom ked uz mi mal dojst menzes stale som mala pocit ze uz uz pride a nic, a ked mi meskal 3 dni tak som si rano zmerala bazalnu teplotu, bola 37,3, normalne mavam najviac 37,1 tak som vedela ze sa nieco deje. A test bol pozitivny. A tiez ako ste niektora pisala tak som mala take horuce brucho, teda podbrusko, a aj horucku som mala niekedy, ale to uz bol ten 7-8 tyzden.

A teraz sa snazime o druhe babo, mrcha mi meska 7 den, bazalka je 37,3- 37,4 ale na 2 den meskania mrchy bol test negativny :?
Cez den som unavena, zalieva ma horucava, podbrusko mam teplejsie ale inak ziadne priznaky, prsia nic, kojim uz skoro dva roky a odkedy kojim tak pred mrchou nemam bolestive prsia, predtym som mavala.............
voebc neviem co si mam mysliet..........
Nina5, ty si pisala ze si mala negat.test a o mesiac uz pozitivny, napis mi nieco viac. Mala si nejake priznaky ? Kedy si si robila test ? A iba raz ?
alenka
pokročilý

Založený: Št 27.Okt. 2005 9:02

Odoslaťod alenka » Ut 12.Máj. 2009 8:41

KajaOliva, tebe som este chcela napisat ze ja som pred tehu mavala vzdy bolestive prsia pred mrchou, ale prave ten mesiac ako som otehotnela a cakala som vtedy mrchu tak som si myslela ze to zase nevyslo, pretoze praveze prsia som nemala bolestive......a tie ostatne priznaky co som mala som nepovazovala za tehotenske :shock: :oops: nemohla som otehotniet 2 roky a vzdy som sa sledovala a prave ten mesiac ako som otehotnela tak som si povedala ze sa uz nesledujem, ze mam toho dost aj tak si vzdy vselico namyslam a potom nic z toho..............
alenka
pokročilý

Odoslaťod lily3 » Ne 17.Máj. 2009 9:35

Babuľky je možné, špiniť z uhniezďovania aj v skoro 8 tt? :roll:
Obrázok
Obrázok používateľa
lily3

Čas ide tak rýchlo!

pokročilý

Mood: Happy
Založený: Ut 12.Máj. 2009 18:39

Odoslaťod mamake » Ne 17.Máj. 2009 11:02

lily3 píše:Babuľky je možné, špiniť z uhniezďovania aj v skoro 8 tt? :roll:
pokial to nie je cerstva krv tak ok, lahnut , ak nemas ine problemy, ak ano zavolaj si dr, alebo zbehni
mamake
expert

Odoslaťod vacanze » Ne 17.Máj. 2009 15:03

ja si myslim, ze ked Ta nebolia prsia tak na 99% tehu nie si, lebo mna boleli strasne :D, no a dalsi vyrazny priznak kazdu chvilu mi trebalo curat a budilo ma to aj v noci, zle mi nebolo a co s atýka unavy ta prisla az potom ked som zistila, ze tehu som okolo 12 tt som zaspavala aj v plnej prevadzke v robote bolo to silnejsie ako ja, to mi vadilo najviac ta neskutocna unava
Obrázok používateľa
vacanze

Len ten zápas je stratený, ktorý je stratený v našej mysli

expert

Založený: So 10.Jún. 2006 19:17

Odoslaťod mamake » Po 18.Máj. 2009 5:04

Miss píše:ja si myslim, ze ked Ta nebolia prsia tak na 99% tehu nie si, lebo mna boleli strasne :D, no a dalsi vyrazny priznak kazdu chvilu mi trebalo curat a budilo ma to aj v noci, zle mi nebolo a co s atýka unavy ta prisla az potom ked som zistila, ze tehu som okolo 12 tt som zaspavala aj v plnej prevadzke v robote bolo to silnejsie ako ja, to mi vadilo najviac ta neskutocna unava
nemubyt kazdyiznak u kazdej , niekazdy reaguje rovnako, mna tiez prsia neboleli, vobec, preco by mali, a curat som zo zaciatku nebehala.
mamake
expert

Odoslaťod Kirkuša » Po 18.Máj. 2009 7:25

Svoje druhe tehot. som zistila az v 13tt aj to len preto ze mi vypadla menstruacia (ta prva prebehla v plnej intenzite klasicky ako inekedy a uz som bola vtedy tehu aj ked som to nevedela), ta druha nedosla, no mala som tolko behaciek okolo maleho ze som to nespozorovala, normalne mi to nedoslo a ked ma napadlo ze ved som vlastne ten mesiac nemala menzes, urobila som si test, ale len tak "zo zvedavosti" lebo priznaky - na rozdiel od prveho tehu - absolutne ale absolutne nic, ziadne, nula bodov, proste som sa citila uplne normalne ako inokedy. Ked som potom nasledne naklusala ku gynek. a ta mi na sone ze ved toto je uz pokrocile tehotenstvo, skoro ma vystrelo (od stastia, ale bol to sok, prave pre tu neexistenciu priznakov).
Neskor dosli unavy, ale prsia ma napr. neboleli nikdy, ani v jednom tehu.
Tolko odo mna na temu priznaky...
Kirkuša + 2svište: štvrták a prváčka
Obrázok používateľa
Kirkuša

Subham astu sarvadžagatam.

expert

Založený: Ut 07.Aug. 2007 6:44

Re: Tehu príznakyRe: Tehu príznakyRe: Tehu príznaky

Odoslaťod vacanze » Po 18.Máj. 2009 11:51

mamake píše:
Miss píše:ja si myslim, ze ked Ta nebolia prsia tak na 99% tehu nie si, lebo mna boleli strasne :D, no a dalsi vyrazny priznak kazdu chvilu mi trebalo curat a budilo ma to aj v noci, zle mi nebolo a co s atýka unavy ta prisla az potom ked som zistila, ze tehu som okolo 12 tt som zaspavala aj v plnej prevadzke v robote bolo to silnejsie ako ja, to mi vadilo najviac ta neskutocna unava
nemubyt kazdyiznak u kazdej , niekazdy reaguje rovnako, mna tiez prsia neboleli, vobec, preco by mali, a curat som zo zaciatku nebehala.

dobre no tak Teba neboleli :wink: ale z o skusenosti 90% zien bolia, ale nechcem sa tu o tom hadat :lol: proste je to len vplyvom hormonov, zmena stavu v organizme, ja som napr. ani raz cele tehotenstvo nezvracala nepoznam to, za to kamoska od zaciatku tak priserne, ze 5 kg schudla
Obrázok používateľa
vacanze

Len ten zápas je stratený, ktorý je stratený v našej mysli

expert

Založený: So 10.Jún. 2006 19:17

Odoslaťod bublikatka » Po 18.Máj. 2009 12:51

ahojte, tak tato tema zaujima aj mna, nakolko tiez cakam na M a zatial nic, brusko ma ale pobolieva, uz som spinila, tiez stale utekam na wc ze uz a stale nic... ja som mala dostat tento vikend, no stale cakam... uz tyzden mi plava zaludok, co pri prvej dcerke nebolo, vtedy mi bolo fajn... aj prsia mam pocit ako keby zrazu rastli :-) no neviem, nemam odvahu kupit test, lebo sa bojim, ze ked kupim tak M hned dostanem :-) tak cakam a dufam, ze ta bolest v podbrusku a krizoch nie je prichadzajuca M... co myslite? mozem byt uz pomaly v tretom tyzdni... to by bolo super
Obrázok

Obrázok
Obrázok používateľa
bublikatka

užívame si rodičovskú dovolenku

expert

Založený: Po 29.Okt. 2007 14:01

Odoslaťod Moniska » Po 18.Máj. 2009 17:06

Ja som teraz druhýkrát tehotná. Pri prvom tehu ma od začiatku boleli prsia, pri druhom vôbec. Ale ako prvý príznak pri oboch tehu bol ten, že som stále mala pocit akože už mám dostať menzes, aj vložku som si dala a nič. Po dvoch dňoch týchto pocitov som si urobila test a bol pozitívny.
Moniska

Založený: Pi 22.Dec. 2006 19:10

Odoslaťod KajaOliva » Po 18.Máj. 2009 21:30

Jaaj baby nejak som sem uz nekukala, lebo som nakoniec dostala mrchu. Ale dala som si tam taku hranicu, ze ked nedostanem tak si urobim test a ked som teda v to rano nedostala, isla som do lekarne, ale kym som sa dostala domov, tak som medzitym aj dostala. :lol: Priznam sa ze mi odlahlo, aj ked na druhej strane by som sa celkom tesila.

Kirkusa to co ty pises, tak to je dobre... celkom by som brala... ja totiz doteraz nechapem, ako som sa hrozne citila uz tyzden pred ocakavanou mrchou, vsetko tehu priznaky, okrem tych prs, tie ma neboleli. Ale zaujimave je, ze stale sa citim nejak divne, ale uz niesom taka unavena, ale zaludok mavam obcas na vode, ale mrcha bola normalna, tak to nejdem riesit.
KajaOliva

Odoslaťod bublikatka » Ut 19.Máj. 2009 7:36

tak som sa vcera odhodlala a kupila ten test a dnes rano som si ho spravila, prsty sa mi riadne triasli :lol: a ukazali sa uzasne dve vyrazne ruzove ciarky :lol: tak sa velmi tesime... priznaky nesklamali
Obrázok

Obrázok
Obrázok používateľa
bublikatka

expert

Odoslaťod alenka » Ut 19.Máj. 2009 13:19

Ahojte, Bublikatka, to je super blahozelam :)
No ja co som pisala nakoniec som dostala mrchu po 10 dnoch meskania :twisted: Od porodu viac ako rok pravidelny menzes kazdych 28 dni, asi dva krat len 27 dnovy a hned prvy mesiac snazilkovania a mrcha si to zmeska 10 dni :roll: :evil:
Ale co uz, snazilkujeme dalej.............. :wink:
alenka
pokročilý

Odoslaťod vexta » Ut 19.Máj. 2009 14:03

Bublikatka blahozelam k tehu.
Alenka cosi podobne sa stalo aj mne, ked sme snazilkovali mrcha mi meskala niekedy aj 15 dni. Neviem asi to robila moja psychika. Po pol roku som sa uz nastvala a zabehla k doktorke nech mi porobi vysetrenia, ci som Ok a ona mi oznamila, ze som tehu...
vexta

Založený: Pi 16.Jan. 2009 11:36

Odoslaťod alenka » Ut 19.Máj. 2009 19:39

Jeej Vexta, tak taketo prekvapenie by som brala aj ja :)
To s tym meskanim mohla robit psychika, ale u mna neviem co to bolo, lebo na prve tehotenstvo som cakala 2 roky, boli to strasne dlhe dva roky plne neustalych sklamani a nadeji..........a tri dni pred prvou navstevou centra pre neplodnost som zistila ze som v tom :wink:
A tak teraz ked sa snazime o druhe som si povedala ze taketo trapenie uz zazivat nechcem, nebudem si robit ziadne testy, kym nebude mrcha meskat aspon 3 dni, nebudem sa pozorovat, ratat plodne dni, nic. Snazilkujeme iba ked mame chut, ziadne pred ovulaciou alebo co, alebo skor ked nam to dcerka dovoli :lol: Takze takto odhodlana som vstupila na ,,bojisko,, a mrcha si zacala meskat hned na prvy pokus :evil:
Ale zatial sa jej nepodarilo ma vykolajit......... :wink:
alenka
pokročilý

Odoslaťod KajaOliva » St 20.Máj. 2009 7:07

Alenka tak takto by som to aj ja napisala, sice sme sa o prve nesnazili tak dlho, ale ja naivna som si vtedy myslela ze sa to predsa musi podarit hned, takze po polroku som bola z toho celkom na nervy. Ked sme sa nejak rozhodli ze to zacneme riesit a manzel pojde ako prvy na spermiogram, tak som zistila ze som teho :D
Na druhe babo ma zacal nahovarat manzel, ja sa na to este na 100% necitim, ale ked mam cakat tak dlho, pripadne dlhsie ako pri prvom tak ze ok. A tiez prvy mesiac snazenia a mrcha si vymeska ako naschval a to inokedy je presna ako hodinky. No ale bola som kludna a test som kupila dost neskoro, co pri prvom by som ho uz robila hadam aj pred mrchou :lol: Snad vydrzim nestresovat sa a necakat kazdy mesiac na ihlach. Zatial mam pocit ze budem v pohode, maly ma zamestnava, nemam cas sa pozorovat. :lol:
KajaOliva

Odoslaťod KajaOliva » St 20.Máj. 2009 7:07

a samozrejme Bublikatke tiez blahozelam :D
KajaOliva

Odoslaťod bublikatka » St 20.Máj. 2009 7:42

ahoj mamky, velmi pekne dakujem :D my sme druhe babatko planovali uz skor, ale kvoli mojmu zdravotnemu stavu sme museli cakat, nastupila som na lieky, ktore som v marci dobrala a mala som mat klud. v pripade zhorsovania stavu som mala zasa zacat s liekmi, ale s manzelom sme sa zhodli, ze sa na lieky "vykasleme" nakolko moj stav sa pri nich vyrazne nezlepsoval, skor by som povedala, ze si torobilo co chcelo... tak sme si povedali, ze nebudeme cakat, mozno babatko pomoze a podarilo sa hned... tak sa velmi tesime, aj ked som dost opatrna, nakolko ma stale pobolieva brusko. ale ked test bol pozitivny tak hadam si mozem byt ista... ja len aby sa nic nestalo, zacinam viac relaxovat, aj ked to niekedy nie je lahke, teraz mam dost prace, ale da sa to. tak sa drzte aj vy :wink:
Obrázok

Obrázok
Obrázok používateľa
bublikatka

expert

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Tehotenstvo a pôrod

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.